2020 İçin En İyi 2 TB Harici Sabit Disk

Harici bir sabit sürücü seçerken, kapasiteyi dikkate almanız gerekir. Asla kullanmayacağınız depolama alanına fazla harcama yapmak eğlenceli değildir ve birkaç ay sonra daha fazla kapasiteye ihtiyacınız olduğunu bulmak sinir bozucudur. 


Çoğu kişi için, birkaç ekstra dosya için uygun olurken yedekleme için yeterli depolama alanı sağlayan 2 TB’lık bir harici sabit disk öneririz.. 

En iyi 2 TB harici sabit sürücüye ilişkin bu kılavuzda, en iyi harici sabit sürücü kılavuzumuzu kullanarak size en sevdiklerimizi göstereceğiz. Her biri benzersiz bir şey sunan beş seçeneğimiz var. Ancak seçimlerimize geçmeden önce, bunları nasıl yaptığımızı inceleyelim. 

En İyi 2 TB Harici Sabit Sürücü 2020

En İyi 2 TB Harici Sabit Sürücüyü Seçme

En iyi 2 TB harici sabit sürücüyü seçmek, en iyi 1 TB harici sabit sürücüyü nasıl seçtiğimizle benzer bir süreçti. 2 TB’da, dizüstü bilgisayarınıza taşan ek dosyaları depolamak veya yalnızca belirli türdeki ortamları bölümlere ayırmak için bolca yer vardır. Ancak, kapasite tam sistem yedeklemesi için en uygun değildir. 

Backblaze (Backblaze incelememizi okuyun) gibi sınırsız çevrimiçi yedekleme hizmetleri kullandığımızı gördüğümüz gibi, genellikle birkaç yıl boyunca beklediğinizden çok daha fazla veri elde edersiniz. Tabii ki bu sizin kullanım durumunuza bağlıdır, ancak hevesli bir torrent veya yazılım bağımlısıysanız, 2 TB bir sistem yedeklemesi için kesmeyecektir. 

Ayrıca, 2T çoğu katı hal sürücüsü için depolama sınırıdır. Farkında değilseniz, SSD’ler geleneksel sabit disk sürücülerinden çok daha iyi performans gösterir. Bu kılavuzda yalnızca yedeklemeye odaklanmadığımızdan, en iyi SSD harici sabit sürücü kılavuzumuzu kullanarak en sevdiğimiz SSD’leri dahil ettik. Pahalı olmasına rağmen, SSD’ler performans söz konusu olduğunda maça ödüyor. 

Genişletilmiş depolama ve yedekleme arasında seçim yapmanın dışında, herhangi bir harici sabit sürücüyü dikkatinize çeken faktörleri de dikkate aldık. Buna yapı kalitesi, genel hız ve güvenilirlik, birlikte gelen garanti ve donanım şifrelemesi gibi özellikler dahildir. 

2TB boyutu, taşınabilir ve masaüstü çözümlerinin buluştuğu yerdir. Sürekli dosya indirenler için çok fazla alan olmasa da, sahip olduğunuz yazılımdan memnunsanız yedek bir çözüm olabilir. 

İkisi arasındaki orta yol olarak, 2 TB genellikle çoğu insan için en iyi kapasitedir. Sonunda seçtiğiniz sürüş, onunla ne yaptığınıza bağlı olacaktır..

En İyi 2 TB Harici Sabit Sürücü: Samsung T5

Samsung T5, mükemmel bir harici sabit disktir. Mac kılavuzuna yönelik en iyi harici sabit diskimizin yanı sıra en hızlı harici sabit disk kılavuzumuzda da rekabetini azalttı. Performanstan yapı kalitesine ve özelliklerine kadar Samsung T5, hepsini 2 TB’lık bir disk için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. 

samsung-t5-1

1 TB ve 2 TB modelleri gigabayt başına fiyat bakımından çok farklı olmasa da, daha büyük kapasitenin genel olarak kötü bir anlaşma olduğu anlamına gelmez. 300 $ ‘dan daha ucuz olan 2 TB Samsung T5 hala pahalı, ancak bir dakika içinde ele alacağımız G-Technology G-Drive Mobile SSD gibi bazı SSD rakiplerinden daha ucuz. 

En azından performans açısından da paranızın karşılığını alıyorsunuz. Sürücünün kendisi fazla değil, bu durumda iyi bir şey. Küçüktür, yalnızca 57,3 mm x 74 mm – bir kartvizitten daha küçüktür ve 51 gramın biraz üzerindedir. Tek renkli dış yüzey – jet siyahı, 2 TB modelinde – sürücüyü de tamamlar. 

Kasa tamamen metaldir, sadece USB-C fiş ve sürücü bilgileri için plastik uç kapakları tarafından kırılmıştır. LaCie Rugged Mini kadar katı olmasa da (LaCie Rugged Mini incelememizi okuyun), Samsung T5 birkaç damla işleyebilir. Katı hal iç mekan, bir düşüş durumunda veri kaybı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir.

Samsung T5’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Yapı kalitesi ve fiyatı Samsung T5 için yüksek puanlar, ancak performansından hızla gölgede kalıyorlar. Test ettiğimiz en hızlı harici sabit sürücü, 500 MB / sn’nin üzerinde sıralı okuma ve yazma hızları ve 200 MB / sn’ye yakın rastgele okuma ve yazma hızları sergiliyor. 

Samsung X5 gibi bir şeyden daha iyi performans elde edebilmenize rağmen, T5 kendi başına bir ligde.

Mükemmel aktarım hızlarına ek olarak, T5, harici bir sabit diskte gördüğümüz bazı Samsung T5 ile birlikte geliyor. İlk taktığınızda, sürücü sizden Samsung’un yönetim yazılımını yüklemenizi ister. Burada, bellenim güncellemelerini kontrol edebilir ve donanım şifrelemesi yapabilirsiniz (şifreleme açıklamamızı okuyun). 

“Güvenlik modu” olarak adlandırılan bu özellik, verilerinizi AES-256 kullanarak karıştırarak yalnızca ayarladığınız bir şifre ile şifresini çözmenize olanak tanır. Yazılım başka bir şey yapmaz, ancak şifreleme bizim için yeterlidir. Samsung T5 incelememizde yazılımı ve sürücüyü neden sevdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.. 

SanDisk Extreme Taşınabilir

SanDisk Extreme Portable, 39 gramdan daha hafif olan ve 96 mm’den 49 mm’ye kadar olan Samsung T5’ten bile daha küçük. Nereye giderseniz gidin, sürücüyü bir karabinaya atmak için bir delik ve tam toza ve suya dayanıklı olması gerekir.. 

sandisk-uç-taşınabilir-1

Sürücü, su ve toz için IP55 sınıfındadır. Farkında değilseniz, IP Kodu standardı Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından geliştirilmiştir. İlk sayı toz korumasına, ikincisi su korumasına karşılık gelir. Toz için IP standardı altı, su için sekiz kadardır. Teknik olarak, su için 9K derecesi var, ancak görmek nadirdir. Extreme Portable için, zararlı tozlardan korunduğu anlamına gelir, ancak toz girişi tamamen önlenmez. Zararlı tozla temas iyidir ve sürücünün çalışmasına müdahale etmemelidir, ancak yeterli miktarda sürücüyü işe yaramaz hale getirecektir.. 

Su koruması daha az etkileyicidir. Extreme Portable tamamen suya daldırılamaz, ancak 6,3 mm’lik (yaklaşık çeyrek inç) bir memeye sahip su jetleri en az 15 dakika boyunca kullanılabilir. Genel olarak, Extreme Portable, suya tamamen batırılmasa bile en zorlu ortamlarla başa çıkabilir.  

SanDisk Extreme Portable’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

SanDisk Extreme Portable, Samsung T5 kadar iyi performans göstermiyor, ancak yakın. Sıralı okuma hızı 564.8 MB / s’de benzerdi, ancak sıralı yazma hızı 20 MB / s’lik bir düşüş yaşadı. Rastgele okuma ve yazma işlemleri de yaklaşık 20 MB / sn daha yavaştı. Yine de, Extreme Portable tüm harici HDD’leri utançlandırır. 

Özellikler açısından, Extreme Portable, T5’in biraz gerisindedir. SanDisk, verilerinizi AES-128 ile koruyacak bir şifreleme aracı olan SecureAccess’in lite sürümünü içerir. 

AES-128, AES-256’dan daha küçük bir anahtar boyutu kullanır ve bu da onu daha az güvenli hale getirir. Bununla birlikte, uygulamada, AES-128 ve AES-256 arasındaki farklar minimaldir. 

Genel olarak, SanDisk Extreme Portable, T5’ten daha kompakttır ve elemanları daha iyi işleyebilir, ancak hız ve özelliklerde işlem görür. Yine de, en iyi harici SSD’lerden biridir. Eğer ilgileniyorsanız, SanDisk Extreme Portable incelememizi mutlaka okuyun. 

G-Technology G-Drive Mobil SSD

G-Technology G-Drive Mobil SSD, SanDisk Extreme Portable ve Samsung T5’in buluştuğu yerdir. Daha iyi bir yapı kalitesi ile birlikte gelir ve performans açısından T5 ile baş başa çıkabilir. Bununla birlikte, sürücünün hacmi hem Extreme Portable hem de T5’e sığabilir ve daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. 

g-drive-mobil-1

Yine de, G-Drive Mobile SSD etkileyici. Toz ve su koruması için IP67 sınıfındadır. Toz için bu, nereye inerse sürsün sürücünün zararlı tozlar için tamamen korunduğu anlamına gelir. Su koruması ölçekte yüksek değildir, ancak Extreme Portable’dan daha iyidir. G-Drive Mobile SSD, 30 dakikaya kadar bir metreye kadar suya daldırılabilir. 

Yine de bir boyut ile geliyor. 50 mm ila 95 mm arasında, G-Drive Mobile SSD daha büyüktür ve Samsung T5’in iki katından daha ağırdır. Bununla birlikte, Samsung T5 ve SanDisk Extreme Portable’ın boyutu ve ağırlığı o kadar düşük ki, biraz ekstra sizi geri almayacak. 

Daha ilgili olan konu fiyattır. G-Drive Mobile SSD, T5 veya Extreme Portable’dan çok daha pahalı olsa da, nereden satın aldığınıza bağlı olarak 2 TB modelinde size 60 ila 100 dolar daha fazla çalıştıracak. Yine de, T5 ve Extreme Portable’ın sunmadığı koruma için ödeme yapıyorsunuz.

G-Technology G-Drive Mobile SSD’yi Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Performans açısından G-Drive Mobile SSD, T5’e çok yaklaşıyor. T5’in 5 MB / sn. İçinde sırasıyla 562,8 MB / sn ve 515,6 MB / sn’lik bir skorla sıralı okuma ve yazma hızlarına dikkat ettik. Rastgele okuma ve yazma işlemleri de sağlamdı ve rastgele okuma hızı T5’in üzerine çıktı. Rastgele yazma hızı yaklaşık 20 MB / s daha yavaştı. 

G-Drive Mobile SSD’nin içindeki sürücünün tüketici sınıfı bir dahili M.2 SSD olduğu düşünüldüğünde performans çok az sürprizle geliyor. Esasen, içinde bir SanDisk X600 tokatlanmış bir dayak alabilen bir USB 3.1 kasası satın alıyorsunuz. Bu kötü bir şey değil ve yüksek fiyat etiketinin çok daha anlamlı olmasına yardımcı oluyor. 

M.2 sürümü kendi başına yaklaşık 320 dolar, bu da premium kasa için 40 dolar çalmak gibi görünüyor. G-Technology G-Drive Mobil SSD ile bazı rakiplerinden daha fazla harcama yapacaksınız, ancak bu ekstra maliyet karşılığını veriyor. G-Technology G-Drive Mobile SSD incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Seagate Backup Plus Taşınabilir

Seagate Backup Plus Portable, Seagate Portable’ın daha rafine bir sürümüdür (Seagate Portable incelememizi okuyun). Kabarcık hızları sağlamaz, ancak istenen fiyatta, buna gerek yoktur. Backup Plus Portable ile kapasite hızdan daha önemlidir ve bunun için mükemmel bir seçimdir. 

seagate-backup-artı-taşınabilir-1

Backup Plus Portable’ın her biri biraz farklı özelliklere sahip birden fazla varyasyonu vardır. 2 TB’da iki model arasında seçim yapabilirsiniz: İnce ve Ultra Dokunma. Slim versiyonu, ince olmak dışında özel bir şey değildir. Daha ince gövdesi, 3 TB ve 4 TB modellere göre daha taşınabilir olmasını sağlar, ancak genel olarak aynı sürücüdür. 

Ultra Touch sürümü daha pahalıdır, ancak daha fazla özellik ile birlikte gelir. İnce ve normal sürümün aksine, Ultra Touch sürümü USB-C ile çalışır. USB 3.1 kullanmaz, ancak yine de bir USB-C bağlantı noktasına takabilirsiniz. Ek olarak, Samsung’un yazılımından daha sınırlı olmasına rağmen görmek güzel donanım şifrelemesi ile birlikte geliyor.

Hangi sürümü seçerseniz seçin, her biri dokuma kumaştan yapılmış bir renk yelpazesine sahip olacaksınız. Performansın kısmi olmasına rağmen, estetik hala önemlidir ve Backup Plus Portable bunu anlar.

Seagate Backup Plus Portable’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Seagate Backup Plus Portable, baştan sona dengeli bir sürüştür. Fiyatı zor değil, yapı kalitesi mükemmel ve performansı iyi. Ancak, üç SSD’ye bakıldıktan sonra beklentilerin hafifletilmesi gerekiyor. 

Bu sürücüler kadar iyi performans göstermiyor, 130 MB / s civarında sıralı okuma ve yazma hızlarında saatler ve 1,5 MB / s civarında rastgele okuma ve yazma işlemleri yapıyor. Performans iyi değil, ama kötü de değil. 

Western Plus My Book (Western Digital My Book incelememizi okuyun) gibi belirli bir depolama alanına odaklanmak yerine, Backup Plus Portable tüm senaryolarda iyi performans gösterir. 

Bu, Seagate Toolkit formunda gelen özelliklerinden oluşur. Araç seti, mevcut bir sürücüyü seçtiğiniz bir zamanlamaya göre yedeklemenize veya yansıtmanıza olanak tanır. Yedekleme yardımcı programları yaygın olsa da (örnek için ADATA SD600 incelememizi okuyun), nadiren bu tam özellikli.

Toolgate hakkında daha fazla bilgiyi Seagate Backup Plus Portable incelememizden edinebilirsiniz..

Toshiba Canvio Temelleri

Toshiba Canvio Temelleri tam da budur: temel. Neredeyse her açıdan etkileyici olmamasına rağmen, özellikle fiyat göz önüne alındığında şok edici derecede hızlı. Samsung veya G-Technology ile rekabet edemese de, Toshiba Canvio Basics, diğer blackbox harici sabit sürücülerle karşılaştırıldığında kendi başına sahip ve harika bir fiyata. 

toshiba-CANVIO-temelleri-1

4 TB’a kadar kullanılabilir, ancak 2 TB modeli gigabayt başına en iyi fiyatı gösterir. Yazma sırasında, Amazon’daki gigabayt başına yaklaşık üç sente mal oluyor, bu inanılmaz. 1 TB modeliyle karşılaştırıldığında değer açıktır. İki kat daha fazla depolama alanı sağlarken yalnızca 15 dolar daha pahalı. 

Performans, buna rağmen her şeye rağmen sürücünün öne çıktığı yerdir. Canvio Basics, USB 3.0 üzerinden veri aktaran geleneksel bir HDD’dir. Ayrıca, zincir boyunca birden fazla darboğaz noktası sağlayan sadece SATA-300 kullanır.

Buna rağmen, rastgele performansta bir hit olmasına rağmen, 150 MB / s’nin üzerinde sıralı performans sunabildi. Rastgele okumalar Backup Plus Portable’dan çok daha kötüydü, ancak rastgele yazma çok daha iyiydi. 

Western Digital Elements gibi, Canvio Basics de hız özelliğine sahiptir, bu da kullanım durumunuza bağlı olarak iyi bir şey olabilir (Western Digital Elements incelememizi okuyun). 

Toshiba Canvio Basics’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Fiyat için, bir Toshiba Canvio Basics’teki depolama alanını satın alıyorsunuz ve hepsi bu. Herhangi bir yedekleme yardımcı programı veya donanım şifrelemesi almazsınız. Bunun yerine, Seagate ve Western Digital disklerinden görülen özellikleri ileri sürerek birkaç kemik tasarrufu sağlıyorsunuz. 

Yine de, fiyat için bir Toshiba Canvio Basics diski, özellikle 2 TB’da çok şey. Çok az para için çok fazla kapasite arıyorsanız, bu sizin için itici güçtür. Sadece eksikliklerinden haberdar olun. Toshiba Canvio Basics incelememizde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Son düşünceler

En İyi 1 TB Harici HD: Samsung T5, oldukça pahalı olmasına rağmen ciddi derecede etkileyici bir harici sabit disktir. 2 TB’da, bol miktarda depolama alanı ve kabarma hızı sunarak, onu en iyi 2 TB harici sabit sürücü haline getirir. 

Bununla birlikte, diğer seçeneklerimiz göz ardı edilmemelidir. G-Technology G-Drive Mobil SSD, daha yüksek bir fiyata daha fazla koruma sağlar ve ürün şablonu = ”bağlantı” id = 36063 text = ”Backup Plus Portable”], daha düşük hızda olsa da harika bir tasarım sunar. 

Genel olarak, seçtiğiniz sürücü kullanım durumunuza bağlı olacaktır. 4K film izlemek veya oyun oynamakla ilgileniyorsanız, SSD’ler size iyi hizmet edecektir. Ancak, sadece biraz iş yapmak veya depolama alanınızı genişletmek istiyorsanız, HDD’lerden biri size para kazandıracaktır. Yukarıda beğendiğiniz bir şey bulamadıysanız, diğer harici sabit disk incelemelerimizi mutlaka okuyun. 

Hangi 2 TB harici sabit sürücüyü kullanıyorsunuz? Neden onu seçtin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map