Enterprise 2.0 na niekoľko rokov sa pýtali súkromne, pretože výhody cloud computingu sa stali stále dôležitejšími pre vykonávanie každodenných obchodných úloh. Čo je ďaleko od budúcnosti, čo sa dobre prejavuje na ceste k miestu, v ktorom budú cloudové aplikácie hlavným bodom interakcie medzi používateľmi a službami spolupráce..


Veľké množstvo akronymov služieb, ktoré vznikli od polovice 50. rokov, hovoria nielen o tom, že poskytovatelia cloudu počúvali, ale tiež o tom, že Enterprise 2.0 (definovaná v Wikipédii ako „využívanie vznikajúcich platforiem sociálneho softvéru v spoločnostiach alebo medzi spoločnosťami). a ich partnerov alebo zákazníkov “) by sa realizovali v oveľa rýchlejšom časovom rámci, ako sa pôvodne navrhovalo.

Akonáhle cloud získal dôveryhodnosť, čoraz viac a viac infraštruktúry sa zadávalo externe v snahe podnikov o zníženie nákladov na správu infraštruktúry.

Vďaka spolupráci v cloude existuje niekoľko komplexných platforiem, ako sú Google a Microsoft, a potom existuje niekoľko platforiem riadenia projektov, ktoré sa zameriavajú na rôzne špecializované trhy. Aj keď platíme vďaka lídrom na trhu, chceme zaviesť niekoľko nových služieb. Niektoré sa zameriavajú na sociálne médiá, existujú aplikácie na zdieľanie myšlienkových máp a veľké množstvo aplikácií, ktoré majú bohatú škálu funkcií.

Potom, čo sme sa brodili húfom aplikácií na spoluprácu v cloude, sme zaokrúhlili rozmanitú kolekciu. Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci, mal by vám však poskytnúť dobrú predstavu o rozsahu aplikácií, ktoré sú k dispozícii na spoluprácu a produktivitu pre malé a stredné podniky. Medzi naše úvahy patrí:

 • Integrácia zariadenia 
 • Prenos vedomostí
 • Správa súborov
 • diskusia
 • produktivita

Jednou z vecí, ktorú majú tieto úlohy spoločné, je to, že boli vykonávané prostredníctvom e-mailu, chatu alebo telefónu. Strata produktivity sa zvyčajne stáva pri organizovaní kontaktov, verziovaní dokumentov, zapájaní členov tímu mimo pracoviska, externej spolupráci atď.

Prvé dve služby, o ktorých chceme diskutovať, sú samozrejme známe tým, ktorí poznajú priestor pre spoluprácu v cloude. OneDrive a Disk Google nie sú jediné dostupné služby na úpravu dokumentov (pozri vlastné poznámky a poznámky), sú však najznámejšie.

Online nástroje na úpravu dokumentov

Google Dokumenty

Aký zoznam nástrojov na spoluprácu online by bol konkurenčný bez zahrnutia Dokumentov Google? Dokumenty Google samozrejme nie sú určené na podnikanie v aktuálnej verzii. Je to stále veľmi užitočné a stabilné platforma pre spoluprácu. Táto služba vám umožňuje nahrávať, ukladať, upravovať a zdieľať súbory z pracovnej plochy, prostredníctvom prehliadača alebo mobilnej aplikácie.

Integrácia služieb Google je mnohým prínosom, pretože je všadeprítomná a má množstvo funkcií. Mnohí však považujú všadeprítomnosť spoločnosti Google za trochu prehnanú. Integrácia zariadení je samozrejme bezproblémová a aplikácie produktivity sú bohaté.

Mali by sme dokonca spomenúť, aké jednoduché je zdieľať obsah prostredníctvom e-mailu a sociálnych sietí? Medzi nevýhody patrí skutočnosť, že súbory sa prevádzajú do formátu Google, zabezpečenie je neštandardné a podpora aplikácií tretích strán je nedostatočná. 

onedrive

Klasický desktopový softvér v cloude. Aplikácia Office 365 sa predvolene nastaví na OneDrive, keď vytvoríte účet Microsoft, ktorý vám poskytuje prístup k webovej aplikácii balíka Office.

Jedným z príjemných bonusov je bezplatný prístup k hosťovaným e-mailom (až 25 GB úložného priestoru), obchodnému názvu domény a verejnej webovej stránke bez ďalších poplatkov za hosťovanie. Trochu prehnané, ale môžeme oceniť úsilie. Spolu s funkciou webovej konferencie a ochranou pred spamom a škodlivým softvérom okrem šifrovania prenosu a ukladania. uff!

OneDrive poskytuje funkčnosť spolupráce prostredníctvom tímových stránok, kde členovia vytvárajú, upravujú a kontrolujú správy, návrhy, kalendáre a rozpočty v reálnom čase. Priradené úlohy sa zobrazujú lineárne na časovej osi. Firemní klienti tiež dostanú SharePoint spolu s predplatným.

Niektoré nevýhody sú, že počas úprav neexistuje žiadna podpora pre hlavičky a päty. Branding niekto?

Zoho

Zdarma (alebo bezplatná skúšobná verzia) / 99 dolárov ročne. Zoho sa zameriava na trh SMB a hoci je relatívne nový, patrí sem Google Docs a OneDrive. Získanie 100 000 zákazníkov za prvých 12 mesiacov a ich rast, toto je „tretia železnica“, pokiaľ ide o podnikovú spoluprácu v cloude.

Zoho Books Review

Bezplatná verzia Zoho obsahuje nasledovné:

 •  Softvér na sledovanie problémov
 • Používatelia Zoho Projects môžu uverejňovať svoj pracovný stav 
 • Členovia projektu chatujú 
 • Projekt Stream poskytuje členom tímu okamžité aktualizácie stavu 
 • Vytvorte webovú stránku alebo dokumentáciu projektu
 • Udržujte všetok obsah usporiadaný centrálnym zverejňovaním dokumentov

Super na Zoho je to, že môžete vytvárať súbory priamo v prehliadači. Choďte rovno a nahrajte súbory Microsoft Office, Open Office, Star Office, AutoCad, Photoshop, ZIP a všetky formáty dokumentov. Ďalšou skvelou funkciou je kontrola verzie dokumentu. Sledovanie chýb je výkonný modul na odosielanie chýb, ktorý vám umožňuje definovať, ako sa majú riešiť chyby a problémy.

Bohužiaľ, zatiaľ čo Zoho šifruje vaše súbory, je to však iba prípad prenosu údajov. Ak chcete začať, získate tiež 1 GB úložného priestoru. Viac ukladacieho priestoru vyžaduje, aby ste sa prihlásili bodkovanou čiarou (3 doláre na používateľa, ktorý sieťuje viac ako niekoľko šikovných funkcií) a stále musíte zaplatiť 3 doláre za ďalší 3 GB miesta..

Nástroje na spoluprácu na osobitné účely (alebo nie)

Pre nedostatok miesta neprechádzame kompletným trhom nástrojov podnikovej spolupráce typu „všetko v jednom“. Chceme tiež zamerať pozornosť na rôzne druhy nástrojov pre malé a stredné podniky. Niektoré nástroje ponúkajú iba úložisko plus niekoľko skvelých funkcií, zatiaľ čo iné sa zameriavajú na konkrétny druh aplikácie.

Nástroje opísané v tejto časti sú až na niekoľko výnimiek vo všeobecnosti zamerané na malé a stredné podniky. 

Citrix Sharefile (30 dolárov mesačne)

ShareFile sa zaoberá prenosom väčších súborov s jednotlivcami alebo v rámci tímu. Sharefile prichádza so štandardnými 5 GB úložného priestoru a šírky pásma okrem dvoch účtov.

Balík Professional za 59,95 dolárov mesačne poskytuje 10 GB úložného priestoru a šírky pásma a 10 zamestnaneckých účtov. Cieľom služby Sharefile je odosielať súbory väčšie ako väčšina e-mailových prahov alebo zhromažďovať všetky artefakty projektu na jednom mieste.

Čet (20 USD mesačne)

Súťaž so službou SharePoint spoločnosti Microsoft (pozri OneDrive). Používa viac ako 100 000 firiem na celom svete a ponúka funkcie založené na zdieľaní a správe súborov, spolupráci s obsahom, správe ľudí a úlohách. Prístup k nemu možno získať prostredníctvom prehliadača, ktorý je možné prispôsobiť, označiť značkou a poskytuje podporu pre mobilné zariadenia.

Milujeme správu verzií v tomto priestore, preto túto funkciu vždy zdôrazňujeme pre tých, ktorí ju majú. „Pracovné priestory“ vám umožňujú zobraziť vaše projekty na hlavnom paneli. Každý z nich je možné prezerať pomocou ponuky v hornej časti rozhrania.

Čet sa na rozdiel od iných poskytovateľov stará o vývoj štandardizovaných bezpečnostných prvkov. Ich primárne dátové centrum je certifikované podľa normy ISO 27001, a preto sa medzi klientov rátajú vládne agentúry v USA a Spojenom kráľovstve. Nevýhodou je, že účet zdarma má iba 100 MB priestoru, čo je hrozne málo. Táto služba stojí 20 dolárov na používateľa mesačne pre malé podniky a 40 dolárov na používateľa mesačne pre podniky. 90-dňová skúšobná verzia, ktorá zahŕňa 100 MB.

Súčasná úprava nie je možná, pretože keď má jedno použitie súbor, je zamknutá. Aj keď je vstavaná konferenčná funkcia výhodou, účastníkom stretnutí sa môžu účtovať poplatky za prístup.

Krabica (15 dolárov mesačne)

Pri spolupráci pri prehliadaní je potrebné niečo povedať. Box používa odkazy a citlivé funkcie a práva priamo z vášho prehliadača. Integrovaný prehliadač súborov spolupracuje s balíkom Microsoft Office, Adobe a ďalšími používateľmi z pohodlia webovej aplikácie.

Limit veľkosti súborov skartovaného obsahu je 2 GB, čo je dosť. Okrem toho môžete sledovať v reálnom čase interakcie, ako sú sťahovanie, komentáre a pridané súbory (aby sme vymenovali aspoň niektoré). Jedna vec, ktorá sa nám na Boxe veľmi páči, je rozsiahla integrácia softvéru tretích strán, ako je mnoho aplikácií Google, Twitter a DocuSign.

Collaboration Suite MangoSpring (5,00 $ mesačne)

Nie je sociálna sieť skutočne aspektom spolupráce? Samozrejme, je to tak, ale nebudeme zachádzať príliš hlboko do MangoSpring Collaboration Suite so zameraním na podnikové sociálne siete. Tento nástroj prináša trochu čerstvú perspektívu pomocou nástrojov tímovej spolupráce a intranetovej integrácie so spoločnosťou LinkedIn. To umožňuje okamžité naplnenie profilov zamestnancov podrobnosťami, ako sú kontaktné informácie, súbory zručností a odborné znalosti.

Okamžité správy sa aktualizujú automaticky, aby fungovali s funkciami, ako sú konferenčné rozhovory a videokonferencie, ako aj skupiny a projekty. Na dokončenie funkcií sociálnych sietí je k dispozícii aj funkcia mikro blogov.

Otvorené aplikačné programovacie rozhranie je prepojené s podnikovými systémami, ako sú CRM, mzdy alebo iné podnikové systémy HR. Uľahčuje tiež zdieľanie a riadenie projektov s externými spolupracovníkmi. Spravujte účty pomocou služby Active Directory a integrujte sa s inými nástrojmi, ako sú Dropbox, Disk Google, OneDrive a Box.

Yammer (5,00 $ mesačne)

Spoločnosť Yammer vzala okrem zdieľania súborov, verzií a poznámok aj poznámky zo sady sociálnych sietí s trendmi súborov a obľúbeným obsahom. Prvkom, ktorý vyniká v kolekcii nástrojov, je hlasovanie. Hlasovanie je jednoduchý, užitočný a presný nápad.

Používatelia môžu tiež nastaviť ankety a udalosti, ktoré sa zdieľajú interne alebo externe. Skupiny umožňujú používateľom vyhľadávať kľúčové slová v zdieľanom obsahu. Môžete tiež spravovať viacero domén, riadenie prístupu a centralizované užívateľské role a práva.

Socialcast (zadarmo až 50 používateľov) 

SocialCast je určený pre veľké podniky so silným súborom riadenia projektov, zdieľania dokumentov, projektových skupín a funkcionality konkrétnych aktivít.

Vytvorte súkromné ​​skupiny na podporu zapojenia tímu. Táto služba je plne prispôsobiteľná vašej značke a môžete udeliť prístup verejnosti. Celá sada funkcií je k dispozícii na všetkých významných mobilných platformách.

MindMeister (bezplatná skúšobná verzia)

MindMeister je nástroj na spoluprácu pri vývoji projektov zameraný na zmapovanie mysle. Brilliant! Z tohto dôvodu je vždy ťažké porozumieť vývojárom a inžinierom (a všeobecne zainteresovaným stranám projektu) a mapy mysle sú jedným zo spôsobov, ako „vizualizovať“ víziu niekoho iného..

Mindmeister - brainstorming v celej svojej kráse

Je to celkom dobre premyslený nástroj, ktorý vám umožňuje presunúť a vložiť vetvy mapy, kontrolu verzií a exportovať súbory do mnohých formátov. Pomocou mobilnej aplikácie máte prístup k svojim myseľovým mapám a režim offline vám umožňuje pracovať prostredníctvom prehliadača.

Ďalšou príjemnou vlastnosťou je, že do uzlov môžete vkladať odkazy, e-mailové adresy a poznámky. Je tiež kompatibilný s programami Freemind a MindManager.

záver

Potom, čo sme sa brodili húfom aplikácií na spoluprácu v cloude, sme zaokrúhlili rozmanitú kolekciu. Tento zoznam nie je v žiadnom prípade vyčerpávajúci, mal by vám však poskytnúť dobrú predstavu o rozsahu aplikácií, ktoré sú k dispozícii na spoluprácu a produktivitu pre malé a stredné podniky..

V sekcii komentárov nižšie by sme samozrejme radi počuli vaše názory a názory na túto záležitosť. Takže neváhajte ho používať a ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me