Začíname so súbormi Rackspace Cloud

Rackspace sa radí medzi jednu z najlepších služieb cloudovej infraštruktúry v súčasnosti. Môže to byť tiež mätúce, ak nepoznáte svoju cestu. Vždy sme sa snažili spríjemniť život v cloude, rozhodli sme sa zostaviť stručného sprievodcu, ako začať s cloudovými súbormi Rackspace.


V tejto príručke sa spoločnosť Cloudwards.net zaoberá procesom registrácie a tým, čo môžete očakávať, že zaplatíte za gigabajt v službe Cloud Files. Potom sa porozprávame o tom, ako môžete čo najefektívnejšie odovzdať súbory do priestoru Rackspace, či už ide o hromadný manuálny prenos obsahu, nepretržitú ochranu údajov pre pevný disk alebo synchronizáciu súborov medzi zariadeniami..

Po dokončení čítania budete môcť pomocou cloudových súborov Rackspace vytvoriť cloudové riešenia, ktoré budú konkurovať najlepším online zálohovacím službám a najlepším cloudovým ukladacím službám bez toho, aby ste museli svoje súbory uchovávať na viac ako jednom mieste..

Keďže je ľahšie ukázať ako povedať, ukážeme tento proces najmä s tromi službami: Cyberduck pre hromadný prenos súborov, CloudBerry Backup pre online zálohovanie a Storage Made Easy pre cloudové úložisko. Základné kroky však budú podobné aj pre iné výrobky.

Predtým, ako sa dostaneme k budovaniu cloudových riešení, povedzme si trochu viac o základoch cloudových súborov, aby ste sa uistili, že ste na správnom mieste. Ak ste sa rozhodli, že určite nie a chceli by ste jednoduchšiu cestu k zálohovaniu alebo ukladaniu, je náš nástroj na porovnávanie cloudov dobrým odrazovým mostíkom na nájdenie riešení typu všetko v jednom..

Čo sú cloudové súbory Rackspace?

Cloud, jednoducho povedané, odkazuje skôr na ukladanie údajov v serverových zariadeniach a na prístup k týmto súborom a prácu s nimi cez internet, než na ich uchovávanie na pevnom disku vášho počítača. Cloud je možné použiť na zálohovanie pevných diskov, uvoľnenie miesta na pevnom disku, synchronizáciu súborov medzi zariadeniami, hosťovanie webových stránok a mnoho ďalších vecí.

Zatiaľ čo väčšina cloudových služieb sa zameriava na jednu alebo dve z týchto úloh, Rackspace Cloud Files má iný prístup. Poskytuje cloudovú infraštruktúru ako službu alebo skrátene cloudovú IaaS a dá sa použiť na ukladanie neobmedzených súborov podľa potreby. Medzi ďalšie príklady cloudových IaaS patria Amazon S3, Azure, Google Cloud a Backblaze B2.

Nevýhodou je, že na rozdiel od špecializovaných cloudových služieb väčšina poskytovateľov cloudových služieb IaaS, vrátane cloudových súborov, neposkytuje vhodný prostriedok na získanie súborov do cloudu. Napríklad služba cloudového úložiska Sync.com vám poskytuje 2 TB cloudového úložiska a synchronizačný priečinok na prenos súborov. Je to veľmi málo práce, pretože naše hodnotenie Sync.com môže lepšie potvrdiť.

CloudFiles síce nie je tak jednoduchý ako Sync.com alebo zálohovacia služba typu Backblaze (prečítajte si náš prehľad Backblaze), ale integruje sa so softvérom navrhnutým na zvládnutie rovnakých druhov úloh za vás a pomerne ľahko vytvorením súboru „ kontajner “a použitie kľúča API na povolenie integrácie. O chvíľu ukážeme vytvorenie kontajnera a nájdeme kľúč API.

Rackspace Cloud Files účtuje poplatky za gigabajty za ukladanie súborov, čo je spôsob fungovania väčšiny poskytovateľov cloudových služieb IaaS. Získate tak výhodu rozšíriteľného úložiska, čo znamená, že nemusíte platiť za 1 TB úložného priestoru, keď potrebujete iba 200 GB, a zároveň vám umožní ukladať toľko dát, koľko chcete, bez toho, aby ste narazili na strop..

Cena za gigabajt je založená na tom, koľko skutočne ukladáte do cloudových súborov Rackspace. Čím viac ukladáte, tým menej musíte platiť za gigabajt.

Pridelené miesto: Cena za gigabajt za mesiac:
Prvý 1 TB$ 0,10
Ďalších 49 TB$ 0,09
Ďalších 150 TB$ 0,085
Ďalších 300 TB$ 0,08
Ďalších 524 TB$ 0,075
Viac ako 1024 TB$ 0,07

Pre tých, ktorí používajú kontajnery na doručovanie obsahu Cloud Files (CDN), sa účtujú aj poplatky za šírku pásma. Ak používate súkromné ​​kontajnery, ktoré budete používať na odovzdávanie osobných súborov, nebude to mať vplyv na vás.

Registrácia do cloudových súborov Rackspace

Keď sa rozhodnete, že je pre vás služba Rackspace cloudovou infraštruktúrou, na registráciu do služby budete musieť ísť na web Rackspace. Kliknite na malé zelené tlačidlo registrácie.

Budete musieť zadať nejaké osobné informácie a nastaviť spôsob fakturácie. Za vašu kreditnú kartu nebudeme účtovať poplatky za 30 dní, ale spoločnosť Rackspace môže na ňu zaúčtovať poplatok 1 USD, aby sa ubezpečila, že je všetko.  

Po dokončení budete mať prístup k ovládaciemu panelu Rackspace Cloud.

Rackspace Cloud Control Panel

Ovládací panel služby Cloud je centrom všetkých udalostí v rámci súborov Cloud. Ak sa tam chcete dostať, kliknite na prihlasovacie tlačidlo.

Dostanete sa na informačný panel, kde môžete rýchlo dohliadať na aktivitu účtu a vykonávať určité kľúčové akcie. To zahŕňa prezeranie a vytváranie podporných lístkov, prezeranie a vytváranie upozornení a prístup k znalostným databázam a článkom o novinkách o produktoch.

Existujú tiež rýchle šablóny na vytváranie statických webových stránok, virtuálnych serverov a databáz, okrem iného. Nebudeme sa však zaoberať tými, ktoré sú uvedené v tejto príručke, hoci sa zameriavame na základné potreby ukladania súborov (plus, museli by sme napísať celú knihu, ktorá pokryje všetko).

V prípade základného ukladania súborov je najdôležitejší odkaz v ovládacom paneli cloudu v hornej časti stránky pod možnosťou ponuky „ukladanie“. Tento odkaz sa nazýva „súbory“ a je to miesto, kam chcete vytvoriť kontajnery.

Vytvorenie Rackspace Containers

Predtým, ako začnete pridávať súbory do cloudových súborov Rackspace, budete musieť vytvoriť kontajner na ukladanie súborov. Kontajner je ekvivalentom toho, čo sa nazýva „vedro“ s mnohými ďalšími službami IaaS; je to miesto, kam môžete posielať súbory.

Na vytvorenie kontajnera z cloudového ovládacieho panela, ako sme už spomínali, musíte kliknúť na „úložisko“ v hornej časti obrazovky a z rozbaľovacej ponuky vybrať „súbory“..

Budete presmerovaný na okno Cloud Files, v ktorom sú zobrazené všetky kontajnery, ktoré ste vytvorili, s možnosťou vytvorenia nových kontajnerov kliknutím na tlačidlo „Vytvoriť kontajner“.

Jediným krokom, ktorý je potrebný na vytvorenie kontajnera, je vybrať názov kontajnera, región a jeden z troch typov: súkromný, verejný alebo statický web..

Voľba regiónu naznačuje, kde sa nachádza dátové centrum Rackspace, ktoré budete používať. Existuje päť možností: Severná Virgínia, Chicago, Sydney, Dallas a Hongkong. Pre rýchlejšie prenosy súborov vyberte oblasť, ktorá je vám najbližšia. Ak tak urobíte, bude obzvlášť užitočné pri online zálohovaní, ktoré môže vyžadovať počiatočné nahratie stoviek gigabajtov.  

Pokiaľ ide o typ, vyberte možnosť „súkromné“, pretože sa používa na ukladanie súborov a umožňuje vám k nim pristupovať prostredníctvom cloudového ovládacieho panela alebo prepojenia API. „Verejný“ typ je určený pre siete na doručovanie obsahu (CDN), použiteľné na vytváranie aplikácií, v ktorých zákazníci budú mať prístup k súborom. Statický typ webovej stránky je určený na hosťovanie (bubnovanie) statických webových stránok.

Po dokončení kliknite na položku „vytvoriť kontajner“. Náš nový kontajner, ktorý sme nazvali „mytestcontainer“, sa teraz zobrazí v zozname dostupných kontajnerov.

Ak chcete do kontajnera pridať súbory alebo k nim získať prístup, stačí kliknúť na názov kontajnera. Otvorí sa nová obrazovka, kam môžete poslať obsah do cloudu kliknutím na „upload file“.

Problém s nahrávaním súborov prostredníctvom cloudových súborov je ten, že naraz môžete vybrať iba jeden súbor (a bez priečinkov), takže ak nemáte gigabajty trpezlivosti, budete chcieť ísť inou cestou.

Našťastie existuje niekoľko omnoho efektívnejších spôsobov, ako preniesť svoje súbory do cloudových súborov, vrátane hromadného nahrávania pomocou FTP, online zálohovania alebo cloudového úložného klienta. Ak ich však budete chcieť použiť, potrebujete kľúč API.

Nájdenie kľúča Rackspace API

API znamená „aplikačné programovacie rozhranie“, čo je počítačový kód, ktorý umožňuje dvom programom vzájomne komunikovať. Kľúč API sa používa na identifikáciu volajúcich programov, ako je napríklad CloudBerry Backup, a zabraňuje škodlivým programom získať prístup k vašim kontajnerom v službe Cloud Files.

Ak chcete získať kľúč rozhrania API spoločnosti Rackspace, musíte sa prihlásiť do cloudového ovládacieho panela. V pravom hornom rohu kliknite na svoje meno a potom na položku „môj profil a nastavenia“.

Na ďalšej stránke prejdite nadol na hlavičku „Nastavenia zabezpečenia“. Pre kľúč Rackspace API by malo byť pole. Kliknutím na tlačidlo s nápisom „zobraziť“ odhalíte kľúč API a skopírujete ho.

Ak chcete pripojiť softvér k cloudovým súborom, budete musieť vložiť tento mäkší kľúč. Ukážeme vám, kam to urobiť, keď ukážeme, ako používať Cyberduck, CloudBerry Backup and Storage Made Easy, prichádza.

Klienti Rackspace a FTP

FTP klient je nástroj, ktorý vám umožňuje nahrávať a sťahovať súbory na server. Ide o technológiu, ktorá už nejakú dobu existuje a hoci nie je taká pokročilá ako cloudové úložisko alebo záloha, títo klienti sú stále populárni pri prenose obsahu obsahu lode..  

Ukážeme vám, ako nahrávať súbory pomocou programu Cyberduck, ale sú k dispozícii FileZilla, WinSCP a mnoho ďalších FTP klientov a väčšina vás nestojí ani desatinu.

Stiahnite si inštalačný program Cyberduck pre svoj operačný systém a prejdite procesom inštalácie. Potom to urobte a spustite klienta.

Ak sa chcete pripojiť k počítaču Cyberduck, kliknite na tlačidlo „otvorené pripojenie“, vľavo hore. Otvorí sa okno pripojenia s niekoľkými poliami. Kliknite na rozbaľovaciu ponuku v hornej časti a budete si môcť vybrať protokoly pripojenia, ako sú WebDAV a FTP, a pripojiť sa priamo k cloudovým službám, ako sú Amazon S3, Backblaze B2 a Rackspace Cloud Files..

Vyberte Rackspace Cloud Files. Ponechajte všetky ostatné polia prázdne, vrátane používateľského mena a hesla, a kliknite na „pripojiť“.

V predchádzajúcej časti sa zobrazí výzva na zadanie používateľského mena Rackspace a kľúča API, ktorý sme vám práve ukázali..

Zadajte tieto informácie, stlačte tlačidlo „Pripojiť“ a vaše pripojenie k súborom Rackspace Cloud Files by sa malo vytvoriť veľmi rýchlo. Potom budete môcť zobraziť všetky predtým vytvorené kontajnery. Ak ste ešte nevytvorili žiadne kontajnery, prečítajte si naše predchádzajúce pokyny.  

Ak chcete nahrať súbory do kontajnera, kliknite pravým tlačidlom myši na tento kontajner a vyberte príkaz „nahrať“.

Budete môcť prehliadať a nahrávať viac súborov naraz alebo nahrať celé priečinky.

Po výbere nahrávania vás spoločnosť Cyberduck oboznámi s procesom odovzdávania, ktorý by nemal trvať dlho, pokiaľ neodovzdávate gigabajty obsahu.

Na kontajneri Rackspace Cloud Files môžete vykonať aj ďalšie užitočné akcie, napríklad vytvorenie priečinkov chránených heslom a sťahovanie alebo odstránenie súborov. Kontajnery môžete tiež synchronizovať do priečinkov v počítači, takže nemusíte spravovať odovzdávanie nového obsahu, ktorý sa do týchto priečinkov pridá..

Celkovo Cyberduck predstavuje jednoduchý, ale veľmi užitočný nástroj na základné prenosy súborov do a zo cloudu Rackspace Cloud. Ak však chcete využívať pokročilejšie funkcie, budete sa chcieť pozrieť na plnohodnotných klientov zálohovania online alebo cloudového úložiska. 

Rackspace a online zálohovanie

Ak chcete použiť priestor Rackspace na zotavenie po katastrofe, budete potrebovať softvér, ktorý sa dokáže pripojiť k súborom Cloud a zvládnuť základné operácie zálohovania, ako je nepretržité zálohovanie a šifrovanie. Existuje niekoľko bezplatných služieb, ktoré môžete použiť, pričom služba Duplicati je dobrá (prečítajte si našu recenziu služby Duplicati).

Lepšou možnosťou a tým, čo budeme používať na preukázanie procesu zálohovania, je však CloudBerry Backup.

Môžete si prečítať našu recenziu služby CloudBerry Backup, aby ste lepšie vysvetlili, prečo ju preferujeme, ale medzi najdôležitejšie patrí hybridné zálohovanie, zálohovanie založené na obrázkoch a možnosť pripojenia a zálohovania súborov do viac ako 50 rôznych cloudových služieb vrátane cloudových súborov Rackspace. V skutočnosti je to naša najlepšia voľba pre vytvorenie zálohovacieho systému 3-2-1.

Ak chcete pripojiť CloudBerry Backup k cloudovým súborom, musíte si v klientovi CloudBerry Backup vytvoriť novú zálohu „local to cloud“..

Potom kliknite na položku „pridať nový“ účet.

V zozname cloudových služieb vyberte Rackspace.

Potom sa zobrazí výzva na zadanie zobrazovaného mena, čo je to, čomu chcete zavolať svoj plán zálohovania, a dvoch informácií z účtu Rackspace CloudFiles: vaše používateľské meno a kľúč API, ktoré sme vám ukázali, ako ich nájsť skôr.

Predtým, ako budete pokračovať, musíte tiež vybrať kontajner služby Cloud Files, do ktorého budete súbory posielať. Ak ste už vytvorili kontajner v ovládacom paneli Cloud Rackspace Cloud, pomocou krokov, ktoré sme vám predtým ukázali, môžete ho vybrať v poli kontajnera v dolnej časti okna. Ak ste to ešte neurobili, môžete si ich pohodlne vytvoriť priamo v klientovi CloudBerry Backup.

Kliknite na „OK“ a do služby CloudBerry sa ako voliteľný účet pridá Rackspace.

Ako svoj účet vyberte Rackspace a potom kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ pokračujte vo vytváraní plánu zálohovania.

Keď viete, ako chytiť kľúč API na pripojenie softvéru k cloudu Rackspace Cloud, všetko ostatné uľahčí Sprievodca zálohovaním CloudBerry. Budete mať možnosť nastaviť úrovne šifrovania, vybrať súbory a priečinky na zálohovanie, vytvoriť záložné filtre (napr. Vylúčenie podľa typu súboru) a nastaviť plán zálohovania, okrem iných možností.. 

Po dokončení budete mať možnosť skontrolovať súhrn svojho plánu. Ak je to v poriadku, kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a spustí sa proces zálohovania.

V budúcnosti bude váš počítač zálohovaný na súbory Rackspace Cloud Files.

Rackspace pre cloudové úložisko

Zatiaľ čo online zálohovanie pomôže chrániť vaše súbory replikáciou pevného disku počítača, cloudové úložisko má iný účel, predovšetkým uvoľnenie miesta na disku, synchronizáciu súborov medzi zariadeniami a zdieľanie súborov.

Bohužiaľ tu nie je veľa vlastných úložných platforiem, ktoré sú navrhnuté tak, aby v tejto veci spolupracovali s cloudovými súbormi alebo akýmkoľvek iným cloudovým IaaS. V nástroji Storage Made Easy (SME) je však jeden veľmi dobrý..

Storage Made Easy je výkonný nástroj, ktorý konkuruje mnohým najlepším službám synchronizácie a zdieľania podnikových súborov. K dispozícii je bezplatná verzia, ale obmedzuje vás na tri oblaky a 5 GB mesačne na šírku pásma. Podobne ako v prípade služby CloudBerry Backup sú však licenčné náklady primerané a sú k dispozícii osobné aj obchodné možnosti.  

Po vytvorení účtu SME je pripojenie k službe Rackspace Cloud Files veľmi jednoduché. Začnite prihlásením do webového používateľského rozhrania a kliknutím na tlačidlo, ktoré znie „pridať nového poskytovateľa“ v strede dashboardu.  

Zo zoznamu možností vyberte Rackspace Cloud Files.

Rovnako ako pri programoch Cyberduck a CloudBerry Backup sa zobrazí výzva na zadanie používateľského mena a kľúča rozhrania API spoločnosti Rackspace. Budete tiež musieť pomenovať cloud (čo „Fluffy?“) A zadať oblasť dátového centra Rackspace Cloud Files..

Po nadviazaní spojenia s cloudovými súbormi sa zobrazí výzva na výber existujúceho kontajnera alebo vytvorenie nového kontajnera. Vyberte svoj výber a stlačte „Pokračovať“.

Potom môžete začať pridávať súbory kliknutím na odkaz „správca súborov“ v hornej časti webového GUI pre malé a stredné podniky. Tým sa otvorí virtuálny cloudový systém (ak potrebujete PC klienta, musíte si zakúpiť jednorazovú licenciu Windows Cloud Tools; je to škoda, že nie je zahrnutá zadarmo).

V správcovi súborov budete chcieť otvoriť svoj Rackspace kontajner, ktorý predstavuje priečinok, dvojitým kliknutím naň.

Akonáhle ste vo vnútri, môžete kliknúť na tlačidlo „nahrať“ v blízkosti horných súborov alebo presunúť súbory a priečinky do vesmíru a odoslať ich do Rackspace Cloud..

Po dokončení nahrávania budú vaše súbory viditeľné v priestore. Ak inštalujete doplnok CloudEdit, môžete kliknúť na súbory a zdieľať ich s ostatnými alebo ich dokonca upravovať.

Storage Made Easy dokáže tiež synchronizovať súbory medzi zariadeniami. Aj keď musíte kúpiť aplikácie pre stolné počítače za jednorazový poplatok, v čase písania tohto článku sú mobilné aplikácie pre Android a iOS bezplatné a umožňujú vám prístup k obsahu, ktorý ste si uložili v službe Cloud Files, na cestách..

Záverečné myšlienky

Začíname s Rackspace Cloud Files môže byť na prvý pohľad skľučujúca. Keď sa dozviete rozloženie ovládacieho panela Rackspace Cloud a nájdete nejaké slušné aplikácie tretích strán na pohodlnejšie odovzdávanie súborov, rýchlo prekonáte faktor strachu..

Dúfajme, že tento stručný sprievodca vám pomohol nájsť základy, ktoré potrebujete, aby ste mohli začať, či už využívate cloudové súbory na online zálohovanie, cloudové ukladanie alebo iba získavanie súborov pomocou základného FTP klienta. Ak nie, nechajte svoje otázky v komentároch nižšie a my sa na ne pokúsime odpovedať. Odporúčania týkajúce sa iných nástrojov tretích strán, ktoré sa majú použiť v Rackspace, sú tiež vítané. Vďaka za prečítanie!  

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map