S toľkými vynikajúcimi možnosťami, ktoré sú dnes k dispozícii, môže byť nájdenie najlepšieho riešenia cloudového úložiska pre vaše potreby vysoká objednávka. Ak uprednostňujete cloudovú bezpečnosť, Sync.com a Tresorit sú dve služby s nulovými znalosťami s hodnotnými sadami funkcií, ktoré by mali byť na vašom konečnom zozname. Aj keď sa zúžil iba na tieto dve možnosti, stále je potrebné urobiť veľa práce.


Aby sme vám pomohli pri tomto konečnom rozhodnutí, položili sme obe služby priamo na hlavu, aby sme zistili, ktorá z nich je lepšou voľbou pre celkové úložisko v cloude. Aj keď obidve patria medzi najlepšie cloudové služby s nulovými znalosťami, existuje medzi nimi dostatok rozlišovacích znakov, aby bolo porovnanie zaujímavé.

Ak potrebujete ďalšiu pomoc pri rozhodovaní, či si niektorá služba zaslúži byť riešením cloudového úložiska, nezabudnite si prečítať naše podrobné a nedávno aktualizované recenzie, kde nájdete všetky podrobnosti..

  • Recenzia Sync.com
  • Preskúmanie tresoritu

Ak máte viac praktických skúseností, môžete navštíviť stránku Sync.com a zaregistrovať sa na bezplatný plán 5 GB alebo ísť na stránku Tresorit a využiť 14-dňovú skúšobnú verziu.

Prečo používať cloudové úložisko s nulovými znalosťami?

Väčšina služieb ponúka primeranú, hoci zriedka vodotesnú mieru bezpečnosti. Pre väčšinu používateľov je to v poriadku: všetko, čo potrebujete, je relatívne bezpečný a pohodlný spôsob ukladania súborov. Na minimum, odporúčame vám vybrať službu, ktorá aspoň šifruje vaše údaje, keď sú v kľude na svojich serveroch a v tranzite..

Pre ľudí, ktorí ukladajú finančné dokumenty, duševné vlastníctvo a iné vysoko citlivé súbory, také opatrenia nemusia stačiť. Dôvodom je skutočnosť, že k šifrovaným údajom má prístup ktokoľvek, kto vlastní šifrovací kľúč, a väčšina poskytovateľov cloudového úložiska pre vás tieto kľúče udržuje..

Znamená to, že ak spoločnosť úložiska cloudu na serveri, ktorý obsahuje vaše používateľské poverenia, utrpí porušenie, môže páchateľ získať prístup k vašim údajom. Znamená to tiež, že vaše údaje možno dešifrovať a skenovať na marketingové účely alebo začleniť do vládnych programov dohľadu, ako je PRISM.

Ak sa vás takéto veci týkajú, pravdepodobne budete chcieť vážne zvážiť službu cloudového úložiska s nulovými znalosťami. Výhodou týchto spoločností je, že váš kľúč neukladajú. Namiesto toho si nad tým ponecháte úplnú kontrolu, čo znamená, že svoje údaje môžete dešifrovať iba vy.

Aj keď to môže byť najbezpečnejší prístup k šifrovaniu, táto zvýšená bezpečnosť je spoplatnená: poskytovatelia s nulovými znalosťami nemôžu obnoviť vaše heslo, ak na to zabudnete a majú tendenciu ponúkať menej funkcií, pretože súkromné ​​šifrovanie umožňuje integráciu aplikácií (ako napríklad Dokumenty Google alebo Office Online). ) ťažko implementovať.

Sync.com vs Tresorit: Poďme porovnať

S ohľadom na to všetko je čas sa bližšie pozrieť na to, ako sa stránky Sync.com a Tresorit navzájom porovnávajú, aby sa určilo, ktorá z nich je lepšou službou úložiska v cloude. Hodnotíme v priebehu štyroch kôl: určovanie cien, bezpečnosť, jednoduché používanie a ďalšie funkcie.

1

stanovenie ceny

Pri nákupe cloudového úložiska bude pravdepodobne najdôležitejšou položkou spodná hranica, takže tu začíname, hoci stránka Sync.com má nespravodlivú výhodu, pretože je jedným z našich najlepších poskytovateľov bezplatného ukladacieho priestoru..

Pokiaľ ide o zadarmo, je tu jednoznačný víťaz: Sync.com ponúka 5 GB zadarmo, zatiaľ čo Tresorit ponúka iba 14-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Niektorí ľudia v skutočnosti zistia, že 5 GB, ktoré ponúka Sync.com, pokrýva všetky ich potreby. Ak sa zameriavate predovšetkým na dokumenty programu Word alebo tabuľky programu Excel, nebudete potrebovať veľké množstvo ukladacieho priestoru.

Pokiaľ ide o platené predplatné, server Sync.com sa posunie ešte ďalej, pokiaľ ide o hodnotu. Sync.com vám poskytuje 2 TB úložného priestoru za 8 dolárov mesačne. Tresorit vám dá iba 100 GB, čo je malý zlomok toho, čo dostanete so serverom Sync.com, za 10,42 dolárov mesačne, ak platíte ročne.

Aj keď potrebujete iba 100 GB, stále by bolo lacnejšie ísť s plánom 2TB spoločnosti Sync.com. Aj keď to na svojej webovej stránke nie je výrazne propagované, Sync.com má v skutočnosti aj možnosť 500 GB, čo stojí iba 49 dolárov ročne.

Tresorit má tiež plán 1 TB, ale ak platíte ročne, stojí to 24 dolárov.

Jedinou skutočnou výhodou, ktorú má Tresorit oproti Sync.com, je to, že môžete platiť mesačne, a nie platiť celý rok vopred. Tým sa však služba stáva ešte drahšou. Jeho plán s kapacitou 100 GB je 12,50 dolárov mesačne a jeho plán 1 TB je 30 dolárov mesačne.

Aj keď cena pravdepodobne nie je vašou jedinou protihodnotou, rozdiel medzi platením za Sync.com a Tresorit sa ťažko prehliada. Tresorit je jednoducho veľmi drahá služba.

Kolo: Cenový bod pre stránky Sync.com

Logo Sync.com
Logo Tresorit

2

zabezpečenia

Keďže Sync.com a Tresorit sú poskytovateľmi nulových znalostí, bezpečnosť je hlavným predajným bodom. Okrem súkromného šifrovania typu end-to-end používajú obe služby počas prenosu šifrovanie TLS, čo je pevný protokol, ktorý ďalej chráni vaše súbory a osobné informácie..

Sync.com v pokoji používa 256-bitové šifrovanie AES, čo je protokol, ktorý je takmer nerozbitný. Tresorit používa rovnaké 256-bitové šifrovanie AES a bol tiež podrobený auditu na certifikáciu ISO27001: 2005 a SSAE 16, takže si môžete byť istí, že je zabezpečený.

Obaja poskytovatelia cloudových úložísk lokalizujú svoje servery mimo USA, v bezpečí pred dosahom programu PRISM NSA a ďalších shenaniganov Patriot Act. Sync.com udržuje svoje dátové centrá v Kanade a Tresorit’s sú v Írsku a Holandsku.

Na serveroch Sync.com a Tresorit však nezáleží na umiestnení servera. Vďaka bezpečnosti nulových znalostí by vaše údaje mali byť bezpečné, aj keď boli uložené na serveri v suteréne Bieleho domu.  

Obe služby ponúkajú bezpečné zdieľanie súborov prostredníctvom prepojenia s heslami, dátumami vypršania platnosti, obmedzeniami sťahovania a povoleniami. Pokiaľ ide o zdieľanie liniek, obe služby idú nad rámec toho, čo zostáva, pretože zostávajú šifrované pomocou protokolov s nulovými znalosťami, a to aj po prelete príslovečného hája..

Ak súkromné ​​šifrovanie nejako nestačí, Sync.com aj Tresorit ponúkajú dvojfaktorové overenie. To znamená, že aj keď sa niekto naučí vaše heslo, bez vášho zariadenia nemá prístup k vášmu účtu.

Napriek dlhému zoznamu podobností medzi nimi existujú určité rozdiely. Jedným z nich je, že spoločnosť Tresorit je partnerom spoločnosti Microsoft Azure, čo znamená, že americké úrady potrebujú na vyžiadanie vašich súborov len niečo viac ako oprávnenie, hoci by boli šifrované. Na druhej strane spoločnosť Sync.com prevádzkuje svoje servery v Kanade, mimo dosahu NSA.

Kolo: Bezpečnosť Žiadny jasný víťaz, body za oba

Logo Sync.com
Logo Tresorit

3

Jednoduchosť použitia

V roku 2020 by nemalo byť príliš veľa pozitívnych a efektívnych skúseností používateľov. Tresorit aj Sync.com sú v tomto ohľade veľmi solídne.

Tresorit zaostáva niekoľkými spôsobmi, najmä pokiaľ ide o odstránené súbory. Aj keď sa pre poskytovateľov úložného priestoru čoraz častejšie ponúkalo priečinok na odpadky, ktorý bude obsahovať súbory pred ich trvalým odstránením, Tresorit.

Akonáhle je súbor odstránený z Tresoritu, je navždy preč. Tresorit tvrdil, že sa to čoskoro zreviduje, ale v súčasnosti musia byť používatelia pri mazaní súborov veľmi opatrní..

Na stránke Sync.com budú vaše súbory obnoviteľné celých 30 dní po odstránení pomocou bezplatného účtu a na neurčito s plateným odberom..

Tresorit má tiež zbytočne komplikovaný prístup k svojim vlastnostiam. Rozhodnutie nazvať priečinky Tresoritu „tresormi“ (nemecké pre „trezory“) sa skutočne javí ako objavenie kolesa. Dodáva zbytočné nejasnosti tým, ktorí ho práve začínajú používať. Používatelia sú zvyknutí na priečinky, čo je presne také, ako sa správajú správcovia.

Natívna aplikácia Tresoritu vyzerá podobne ako rozhranie prehliadača, ale ponúka rýchlejší prístup k rôznym funkciám. Spočiatku to môže byť trochu mätúce, ale keď si na to užívateľ zvykne, vyzerá moderne a nemal by spôsobiť veľa problémov..

Jednou z výhod používania Tresoritu je to, že môžete synchronizovať ľubovoľný priečinok v systéme súborov. Nemusíte presunúť všetko do vyhradeného priečinka, ako to robíte so serverom Sync.com alebo väčšinou iných služieb úložiska cloudu.

Na druhej strane, mať v súborovom systéme veľa zväzkov prepojených s cloudom môže sťažiť správu, najmä pri riešení obmedzeného úložného priestoru, ktorý ponúka spoločnosť Tresorit..

Doména Sync.com sa riadi modelom synchronizovaných priečinkov, ktorý bol v roku 2007 popularizovaný Dropboxom. V počítači máte nainštalovaný jediný priečinok synchronizácie a aplikácia Sync.com sa používa predovšetkým na nastavenie. Väčšinu svojej správy súborov získate z prehliadača tak, že sa prihlásite do svojho účtu na webových stránkach Sync.com.

Ak k súborom pristupujete z prehliadača, obe služby ponúkajú moderne vyzerajúce rozhrania, ktoré sa dajú relatívne ľahko navigovať. Tresorit’s má silnú podobnosť so svojou aplikáciou pre stolné počítače, aj keď má o niečo menej funkcií. Navigácia na stránke Sync.com je o niečo ťažšia, ponúka však viac funkcií, ako je napríklad úschovňa a história udalostí iba online.

Z väčšej časti však budete pravdepodobne pristupovať k svojim súborom z operačného systému namiesto webového prehliadača a tradičnejší prístup na Sync.com bude pre väčšinu ľudí jednoduchší.

Kruh: Jednoduchý bod použitia pre Sync.com

Logo Sync.com
Logo Tresorit

4

Extra funkcie

Služby ako Disk Google a Microsoft OneDrive nastavili latku vysoko na to, čo používatelia môžu očakávať, pokiaľ ide o pridanú funkčnosť služby cloudového úložiska. Patria sem textové procesory, tabuľky a ďalšie integrované nástroje (ďalšie informácie o týchto skvelých službách nájdete v recenzii Disku Google a recenzii OneDrive)..

U poskytovateľov s nulovými znalosťami nebudete mať dosť bonusov, pretože ich ostrovná povaha spôsobuje spoluprácu v aplikácii problematickú. To znamená, že od prémiových služieb by ste mali očakávať prinajmenšom o niečo viac, ako len holú kostru.

Spoločnosť Sync.com ponúka slušnú ponuku so zabezpečeným zdieľaním súborov, ktorá obsahuje dátumy vypršania platnosti, povolenia, spoluprácu, limity sťahovania a vzdialené vymazanie. Sync.com má tiež možnosť udržiavať šifrované zdieľané odkazy, a to aj bez hesiel, ako aj vytváranie verzií súborov až 30 dní.

Služba Sync.com nie je príliš slušnou službou, chýba jej integrácia s inými aplikáciami, ale určite poskytuje základné nástroje, ktoré by ste chceli využiť v službe cloudového úložiska..

Tresorit robí veci ďalej. Aj keď mu chýba obnovenie odstránených súborov, zhoduje sa s ostatnými funkciami spoločnosti Sync.com a jej schopnosť synchronizovať ľubovoľný priečinok v počítači je veľmi užitočná. Ak nechcete súbory presúvať alebo ich konkrétne potrebujete na určitom mieste, Tresorit môže tento priečinok synchronizovať. Nie je potrebné presunúť ho do vyhradeného priečinka synchronizácie.

Tresorit tiež ponúka lepšiu podporu operačného systému ako Sync.com. Zatiaľ čo server Sync.com vás bude informovať o hlavných operačných systémoch, vrátane Windows, MacOS, iOS a Android, Tresorit ich podporuje okrem Windows Phone, Blackberry a Linux..

Kolo: Extra funkčný bod pre Tresorit

Logo Sync.com
Logo Tresorit

5

Verdikt

Existuje dôvod, prečo sa doména Sync.com zaraďuje nielen medzi najlepších poskytovateľov služieb s nulovými znalosťami, ale tiež medzi prvých poskytovateľov cloudových úložísk všeobecne. Je ľahko použiteľný, skvelý na zdieľanie súborov, je cenovo dostupný a ponúka rovnako dobrý prístup k zabezpečeniu údajov, aký nájdete na trhu úložiska cloudových služieb pre spotrebiteľov..

To znamená, že Tresorit nie je bez hodnoty. Veľmi málo úložných riešení ponúka možnosť synchronizácie ľubovoľných priečinkov v počítači. Tí, ktorí často zdieľajú vysokú cenu značky Tresorit, ale s produktom Tresorit získate aj výhodu zabezpečenia nulových znalostí.

Tresorit vám tiež poskytuje ďalší bonus z auditov tretích strán na potvrdenie jeho bezpečnosti a širšiu podporu operačného systému. Pre väčšinu ľudí bude Sync.com lepšou voľbou, ale Tresorit má svoje miesto na trhu.

Konečný víťaz: Sync.com

Používate tradičnejšie a lacnejšie stránky Sync.com alebo sú vaše potreby dostatočne konkrétne na to, aby ste oprávnili zaplatiť Tresorit? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujeme za prečítanie a pokojne si prečítajte naše ďalšie recenzie v oblasti cloudových úložísk, ak vaša myseľ ešte nie je vytvorená.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me