Sync.com vs MEGA: Nerovnomerná bitka

Pre tých, ktorí majú na zreteli bezpečnosť, je spôsob, ako ísť, šifrovanie s nulovými znalosťami. V tomto prehľade sa pozrieme na dve služby, ktoré patria medzi najlepšie dostupné cloudové úložiská s nulovými znalosťami, ktoré sú dnes k dispozícii: Sync.com a MEGA.


Aj keď sa Sync.com rok čo rok radí k našim najlepším výberom cloudových úložísk, MEGA sa pravdepodobne trochu viac zmieňuje online. Čiastočne to súvisí s väzbami na spoločnosť Megaupload, ktorú v roku 2012 využilo FBI na podporu online pirátstva. Väčšinou je to preto, že MEGA láka používateľov s impozantným 50 GB bezplatného cloudového úložiska.

MEGA mala napokon 50 miliónov registrovaných používateľov. Spoločnosť Sync.com medzitým tvrdí niečo vyše 250 000. Nie je to tak celkom o príbehu Davida a Goliáša, ako je napríklad Sync.com vs Dropbox, ale je to stále dosť na to, aby presvedčilo náhodného pozorovateľa, že MEGA musí byť lepšou službou ako Sync.com..

Poviedka je, že to tak nie je. Nasleduje dlhý príbeh, keď porovnávame stránky Sync.com a MEGA na základe niekoľkých kľúčových aspektov úložiska v cloude. Nezabudnite tiež skontrolovať našu samostatnú recenziu Sync.com a kontrolu MEGA alebo zhrnutie videa v tomto článku.

Bitka: Sync.com vs MEGA

Túto bitku sme sa rozhodli rozdeliť na základe štyroch kritérií: ukladanie, synchronizácia, zdieľanie a bezpečnosť. Cítime, že toto sú hlavné ciele cloudového úložiska a rozdelíme ich do štyroch kôl.

Ak si nie ste istí, čo je cloudové úložisko alebo ako sa líši od online zálohovania, oslávte si zrak nad našimi zálohami vs. V skratke vám však Sync.com aj MEGA umožnia rozšíriť kapacitu úložného priestoru na pevnom disku vášho počítača. Vďaka tomu sú ideálne pre ľudí, ktorí robia veľa obrázkov, ktorí majú okrem iného veľkú zbierku digitálnej hudby alebo filmu alebo pracujú ako nezávislí umelci..

Synchronizácia a zdieľanie sú doplnky k tomuto cieľu, aj keď pre niektorých ľudí sú to dôležitejšie funkcie. Existujú služby, ktoré sú viac zamerané na synchronizáciu a zdieľanie, vrátane niektorých z tých, ktoré sú uvedené v našom najlepšom kole EFSS, ale nie na stránkach Sync.com a MEGA..

Kým úložisko, synchronizácia a zdieľanie sú celkom bežné, dobré zabezpečenie úložiska v cloude nie je. Sync.com a MEGA však ponúkajú šifrovanie s nulovými znalosťami, ktoré ich stavia do vzácnej spoločnosti a vytvára to, čo dúfame, že bude presvedčivým porovnaním..

1

skladovanie

V prvom kole začneme dvoma veľmi dôležitými faktormi: gigabajty a doláre. Bezplatné úložisko, náklady na predplatné a celkové úložisko sú na stole.    

Sync.com

So serverom Sync.com môžete získať celkom veľkorysý 5 GB bezplatného cloudového úložiska. Aj keď nebudete mať prístup k niektorým funkciám, ako sú napríklad pokročilé funkcie zdieľania (pozrite si tretie kolo), a sú obmedzené na 30 dní verzovania, pre niektorých používateľov to môže stačiť..

Sync.com má tiež pekný program sprostredkovania, ktorý vám udeľuje 1 GB za sprostredkovanie, bez maxima. Najjednoduchší spôsob, ako získať viac úložného priestoru, je prihlásiť sa na odber plánu vyššej úrovne, ktorý má aj server Sync.com: 500 GB alebo 2 TB.

Oba plány sú viac ako spravodlivé ceny. Väčšina bežných služieb vrátane služby Disk Google a Dropbox vám poskytuje 1 TB úložného priestoru približne za 10 dolárov mesačne. Služba Sync.com vám poskytuje dvojnásobnú cenu za menej ako 2 doláre.

Je pekné vidieť pridanie plánu s kapacitou 500 GB, pretože mnoho služieb cloudového ukladania neponúka menej ako 1 TB, čo núti ľudí platiť za niečo, čo nepotrebujú. O našej jedinej sťažnosti je, že musíte platiť ročne. Neexistuje žiadna možnosť z mesiaca na mesiac.

MEGA

Väčšina používateľov MEGA pravdepodobne nikdy nezaplatí desetník. Je to preto, že MEGA vám poskytuje 50 GB úložného priestoru zadarmo, čo je zďaleka maximum, čo získate zadarmo, bez toho, aby ste zdvihli prst. MEGA nemá program sprostredkovania, takže ak potrebujete viac, musíte sa pozrieť na odber.

MEGA v skutočnosti ponúka štyri rôzne predplatné „Pro“, z ktorých si môžete vybrať, počnúc plánom s kapacitou 200 GB a až po pôsobivých 8 TB úložného priestoru.

Náklady na program MEGA 1TB sa pohybujú okolo hodnoty 10 dolárov, o ktorej sme už hovorili, že poplatky za Google, Dropbox a niekoľko ďalších poskytovateľov úložného priestoru. Aj keď to nie je moc, MEGA má plán 4TB, ktorého ceny sú veľmi konkurencieschopné, okolo 20 dolárov mesačne.

MEGA vám tiež umožňuje platiť mesačne alebo ročne. Zaplaťte celý rok a získate miernu zľavu. Prečítajte si tiež našu časť Dropbox verzus MEGA.

Okolo jednej myšlienky

Sync.com má jeden z najlepších dostupných odporúčacích programov. Aj keď spoločnosť MEGA vôbec nemá program sprostredkovania, 50 GB bezplatného úložiska v cloude nie je na kýchanie. Sync.com aj MEGA patria medzi naše najlepšie tipy na bezplatné ukladanie v cloude.

Pokiaľ ide o plány predplatného, ​​väčšina ľudí pravdepodobne nájde väčšiu hodnotu so serverom Sync.com. Obaja poskytovatelia majú lacné možnosti. So serverom Sync.com, ktorý má 500 GB úložného priestoru za 4 USD mesačne, zatiaľ čo pri MEGA môžete získať 200 GB úložného priestoru za 5 $ mesačne.

Plán Sync.com 2TB je tiež lacnejší ako plán spoločnosti MEGA 1TB. Sync.com nemá žiadne plány na viac ako 2 TB, ako to robí MEGA s možnosťou 4 TB a 8 TB. Väčšina ľudí to však jednoducho nepotrebuje.

50 GB voľného úložného priestoru je dosť na to, aby bolo MEGA zaujímavé (aspoň na povrchu) a okrúhle blízko. Plán 2TB spoločnosti Sync.com sa však zaraďuje medzi najlepšie ponuky v úložisku typu cloud, ktorý sa zhoduje iba s plánom 2TB pCloud za rovnakú cenu.

Kolo: Miesto na ukladanie dát na server Sync.com

Logo Sync.com
Logo MEGA

2

sync

Skratka pre synchronizáciu zariadenia je synchronizácia, ktorá vám umožňuje pristupovať k rovnakému súboru na rôznych zariadeniach bez toho, aby ste ho museli ručne presunúť sami. Väčšina služieb cloudového úložného priestoru dnes synchronizuje súbory vrátane súborov Sync.com a MEGA.

Sync.com

Keď do počítača nainštalujete klienta Sync.com, v systéme súborov sa vytvorí priečinok synchronizácie. Všetky súbory, ktoré doň umiestnite, sú uložené na pevnom disku počítača aj v cloude.

Keď zmeníte akýkoľvek súbor, ktorý sa už nachádza v danom priečinku, zodpovedajúci súbor sa aktualizuje v cloude a tieto zmeny sa odošlú na akékoľvek iné synchronizované zariadenie, ak je online. Tento prístup nie je ničím novým; takmer každá služba úložiska cloud to robí týmto spôsobom. Kľúčom je to, ako efektívne sa to robí.

Aby sme zistili, že sa súbory Sync.com rýchlo pohybujú, vykonali sme niekoľko testov nahrávania a sťahovania súborov pomocou priečinka 1 GB zloženého z rôznych typov súborov. Tieto testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete WiFi zo SE Asia, ktorá mala rýchlosti nahrávania 10 Mbps a rýchlosti sťahovania 22 Mbps. Naše výsledky testov sú uvedené v tabuľke nižšie.

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:16 minút, 32 sekúnd14 minút, 03 sekúnd15 minút, 29 sekúnd
Čas sťahovania:6 minút, 56 sekúnd6 minút, 42 sekúnd6 minút, 49 sekúnd

Šestnásť minút sa môže zdať ako dlhý čas čakať na odovzdanie súboru, ale dúfajme, že často nebudete pracovať s nahranými súbormi takými veľkými, ako sme testovali. Tieto výsledky sú v každom prípade v súlade s inými najlepšími možnosťami ukladania v cloude.

Sync.com vám umožňuje vypnúť synchronizáciu pre konkrétne priečinky. To je dobré, pretože by ste šetrili miesto na pevnom disku, pretože synchronizované súbory sa ukladajú v cloude aj na pevnom disku. Táto funkcia sa nazýva selektívna synchronizácia.  

Jediný problém, ktorý máme s prístupom Sync.com k selektívnej synchronizácii, je ten, že klient je trochu obyčajný a názvy priečinkov sú tlačené príliš úzko zvisle, čo je trochu ťažké prečítať (môžete zmeniť veľkosť okna, ale nerobí to. “ problém nevyrieši).  

Počas našich synchronizačných testov sme nezaznamenali žiadne problémy s výkonnosťou, ale ak sa to stane problémom, môžete zvýšiť rýchlosť synchronizácie, aby bolo možné spravovať Sync.com. Môžete si zvoliť pevnú čiapku ako 1 Mb / s alebo môžete zvoliť možnosť „automatická“, predvolená možnosť.

Neexistuje žiadna možnosť na neobmedzené využitie šírky pásma, čo znamená, že existuje vždy možnosť spomalenia synchronizácie bez ohľadu na to, či máte nastavený strop. Mnoho ďalších nástrojov na ukladanie údajov v cloude obsahuje „neobmedzenú možnosť“ a server Sync.com by mal tiež.

Rovnako ako ovládacie prvky selektívnej synchronizácie, aj možnosti škrtiacej klapky sú trochu ťažko čitateľné. Ocenenie desktopového klienta by sa veľmi ocenilo.

Vo všeobecnosti však Sync.com presúva súbory efektívne. S touto službou sme sa nikdy nestretli, napriek tomu, že sme službu testovali často v posledných rokoch.

MEGA

Žiadne prekvapenie, MEGA používa rovnaký prístup ako Sync.com pri používaní synchronizačného priečinka na ukladanie súborov na pevný disk aj do cloudu. Priečinok sa nazýva „MEGA“.

MEGA sme podrobili identickým testom, aké sme použili pri Sync.com, načasovanie, ako dlho trvalo odovzdanie a stiahnutie toho istého priečinka s kapacitou 1 GB v rovnakej sieti WiFi. Tu je to, čo sme dostali:

Prvý pokus: Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:32 minút39 minút35,5 minút
Čas sťahovania:10 minút8 minút9 minút

Rýchlosti boli o dosť horšie ako rýchlosti uverejnené na serveri Sync.com. Tento výsledok je možno trochu prekvapujúci, pretože spoločnosť MEGA má dátové centrá po celom svete, zatiaľ čo spoločnosť Sync.com je len v Kanade. Zatiaľ čo sme pracovali s dosť veľkým súborom súborov, očakávali sme lepšie.

Ostatní používatelia MEGA hlásili pomalé rýchlosti. Počuli sme tiež hlásenia o súboroch, ktoré sa nedajú nahrať, ale tento konkrétny problém sa nevyskytol.  

MEGA má selektívnu synchronizáciu, ale je to zvláštne implementované. Keď sa prvýkrát prihlásite do klientskeho počítača, budete mať na výber úplnú alebo selektívnu synchronizáciu. Napodiv, zdá sa, že neexistuje spôsob, ako nastaviť selektívnu synchronizáciu neskôr, ak pôjdete s úplnou synchronizáciou.

Existuje možnosť zníženia rýchlosti synchronizácie, ktorú nájdete na karte šírky pásma v okne nastavení.

Podobne ako Sync.com vám aj MEGA umožňuje zvýšiť rýchlosť synchronizácie. Na rozdiel od stránky Sync.com môžete spoločnosti MEGA povedať, aby vôbec neobmedzovala rýchlosť synchronizácie, aj keď predvolené nastavenie je automatické pridávanie plynu pre nahrávanie súborov. Alebo môžete nastaviť ľubovoľný pevný kryt.  

Druhé myšlienky

Výsledky našich testov rýchlosti synchronizácie uprednostnili server Sync.com o kúsok. Okrem toho sa zdá, že stránka Sync.com nepriťahuje rovnaký počet sťažností na spoľahlivosť, aké má spoločnosť MEGA.

Aj keď klient pre stolné počítače MEGA vyzerá krajšie, než to, čo dali vývojári na Sync.com, nastavenie selektívnej synchronizácie s MEGA je oveľa mätúci proces. Hlavným problémom, ktorý máme so serverom Sync.com, je to, že nemôžete povedať, aby neobmedzoval šírku pásma. Sčítajte výsledky a víťaz tohto kola je jasný. 

Kruh: Sync Point pre Sync.com

Logo Sync.com
Logo MEGA

3

zdieľanie

Sync.com aj MEGA vám umožňujú zdieľať súbory s ostatnými, čo je zrejmé rozšírenie úložiska v cloude. Obaja majú prístup k vytvoreniu odkazov, ktoré umožňujú ostatným sťahovať vaše súbory alebo prístupové priečinky. Ako však uvidíme v treťom kole, je toho oveľa viac.

Sync.com   

Sync.com vám umožňuje vytvoriť odkaz na zdieľanie súborov priamo zo systému súborov kliknutím pravým tlačidlom myši na ľubovoľný súbor a výberom možnosti „vytvoriť odkaz“. Odkaz sa skopíruje do schránky.

Po vytvorení odkazu existuje aj možnosť „spravovať odkaz“, táto stránka vás však zavedie online do webového rozhrania Sync.com. Zdieľanie odkazov z webových stránok je oveľa jednoduchšie, aby som bol úprimný.

Každý priečinok a súbor má k nemu pripojené tlačidlo zdieľania.  

Kliknutím na toto tlačidlo zdieľate svoj obsah a otvorí sa okno s niekoľkými možnosťami. V hornej časti uvidíte jedinečný odkaz. Tento odkaz umožňuje ostatným sťahovať súbory, ktoré ste uložili v cloude.

Môžete skopírovať odkaz na zdieľanie, alebo môžete pridať e-mailové adresy pre príjemcov. Pod odkazom na súbor je tiež možnosť zmeniť nastavenia odkazu.

Sync.com získa túto časť správne tým, že vám umožní nastaviť heslá prepojení aj dátumy skončenia platnosti. Pomáha to zabrániť neoprávnenému použitiu odkazov. Aj keď sa tieto opatrenia môžu zdať ako neprehľadné, veľa služieb cloudového úložiska sa neobťažuje a niektoré, ako napríklad Dropbox, účtujú príplatok (ďalšie informácie nájdete v našej recenzii Dropboxu).

Môžete tiež nastaviť limity sťahovania odkazov a prijímať oznámenia o aktivite prepojení. Sync.com je tiež jednou z mála služieb s nulovými znalosťami, ktoré poznáme a ktorá rozširuje túto bezpečnosť na zdieľané súbory, ktoré nazýva „zvýšená bezpečnosť“. V nasledujúcom kole si povieme viac o šifrovaní.

Pomocou priečinkov môžete vygenerovať odkaz alebo vybrať možnosť s názvom „Spolupracovať s ostatnými“. Spolupráca umožňuje pozvať ostatných na prístup k vašim zložkám a udeliť im prístupové oprávnenia.

Keď zdieľate priečinok prostredníctvom odkazu na server Sync.com, môžu si ho, ktoré ste zdieľali, stiahnuť jednotlivé súbory v ňom alebo všetky naraz ako súbor zip. Pridanie súboru .zip je nová funkcia, ktorá sa veľmi oceňuje.   

Sync.com vám tiež umožňuje vyžiadať súbory vygenerovaním odkazu na odovzdanie pre určený priečinok.

Karty prehľadávača „odkazy“ a „zdieľania“ vám umožňujú rýchlo auditovať obsah, ktorý zdieľate, zmeniť nastavenia odkazov a neaktívne odkazy..

MEGA

Základný prístup k zdieľaniu súborov so serverom MEGA je podobný ako Sync.com.

V priečinku synchronizácie MEGA môžete kliknúť pravým tlačidlom myši na ľubovoľný súbor a vybrať príkaz „získať odkaz MEGA“ a vygenerovať odkaz uložený do vašej schránky. Alebo sa môžete prihlásiť do webového rozhrania MEGA a urobiť to isté.

Ak tak urobíte v prehliadači, získate viac možností, takže je to pravdepodobne lepší spôsob, ako to urobiť. Medzi ne patrí schopnosť generovať spojenie s šifrovacím kľúčom alebo bez neho, ktorý je v ňom zabudovaný. 

Odoslanie odkazu s pripojeným kľúčom znamená, že ktokoľvek s týmto odkazom má prístup k vášmu súboru. Odoslanie kľúča bez pripojeného odkazu vám umožňuje distribuovať kľúč osobitne, ideálne na zabezpečenom kanáli. Týmto spôsobom je kľúč ako heslo.

Ak ste predplatiteľom, môžete do odkazov pridať aj heslá a dátumy vypršania platnosti. To sú opäť kroky, ktoré mnohé služby úložiska cloudu nevykonávajú, takže tu sú kudosi MEGA. Ešte lepšie je, že zdieľanie súborov s MEGA zachováva šifrovanie vedomostí s nulovými znalosťami. Ako už bolo spomenuté, prečítajte si, čo to znamená v našom bezpečnostnom kole.

Odkaz nie je možné odoslať na konkrétne e-mailové adresy, je to však menšia nepríjemnosť, pretože samotný odkaz jednoducho skopírujete a vložíte do tela e-mailu. Keď však zdieľate priečinok, existuje možnosť „zdieľania“, ktorá vám umožní zadávať e-mailové adresy. Každej e-mailovej adrese môžu byť pridelené povolenia priečinka, medzi ktoré patrí čítanie, čítanie / zápis a úplný prístup.

MEGA vám neumožňuje nastaviť oznámenia o aktivite prepojení ani nastaviť limity sťahovania. Neexistuje tiež žiadna karta „zdieľaná“, ktorá slúži na audit toho, ktoré odkazy ste vytvorili, a ktoré vám môžu pomôcť, ak si nebudete dávať pozor. Existuje však karta „zdieľané so mnou“, ktorá slúži na prístup k obsahu, ku ktorému vám ostatní používatelia MEGA poskytli prístup. 

Okrúhle tri myšlienky

MEGA robí veľa dobrých vecí, pokiaľ ide o zdieľanie súborov: zachováva šifrovanie s nulovými znalosťami pri zdieľaní súborov, umožňuje vám nastaviť heslo a dátumy vypršania platnosti a nastaviť povolenia priečinka.

Pre všetko dobré, MEGA má niekoľko do očí bijúcich chýb, ako sú žiadne oznámenia o aktivite prepojení a žiadny spôsob, ako rýchlo auditovať zdieľané priečinky a súbory. Nielenže Sync.com nezdieľa rovnaké zlyhania, má aj niekoľko ďalších vynikajúcich funkcií zdieľania, ako je schopnosť vytvárať odkazy na odovzdanie.

Kolo: Zdieľané miesto pre Sync.com

Logo Sync.com
Logo MEGA

4

zabezpečenia

Pri porovnávaní služieb ukladania v cloude je cloudová bezpečnosť vždy predmetom obáv. V tomto prípade je to obzvlášť zaujímavé porovnanie, pretože Sync.com a MEGA sú dve najobľúbenejšie dostupné cloudové úložné služby s nulovými znalosťami..

Šifrovanie s nulovými znalosťami je obchodovateľnejším spôsobom, ako povedať súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Výhodou je to, že si svoje šifrovacie kľúče sami držíte; spoločnosť cloudového úložiska neuchováva kópie. To znamená, že nikto okrem vás a tých, ktorým udelíte prístup, nemôže nikdy vaše súbory dešifrovať.  

Sync.com

Sync.com šifruje súbory pomocou 256-bitového šifrovania AES. Súbory v tranzite sú ďalej chránené tunelmi TLS a šifrovacie kľúče chránené pomocou 2048-bitovej RSA. Pomáha to odraziť útoky typu človek-uprostred a iné typy odpočúvania online.  

To všetko je však celkom bežné. To, čo Sync.com oddeľuje od väčšiny bežných cloudových úložných služieb, je skutočnosť, že nielen súbory sú šifrované pri preprave, ale aj v pokoji, nikdy nie sú dešifrované od času, keď opustia váš počítač, do času, keď k nim znova získate prístup. Vaše súbory môžete dešifrovať iba vy.

Zatiaľ čo šifrovacie kľúče sú takmer nemožné prelomiť, to isté sa nedá povedať o hrozných heslách. 256-bitový šifrovací kľúč by teoreticky mohol trvať miliardy rokov, kým by došlo k prasknutiu hrubou silou. Slabé heslá je možné vrátiť o niekoľko hodín.

Najlepšie, čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili, je použitie silného hesla. Sync.com však pomáha aj s možnosťou aktivácie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA).

Ak je zapnutá funkcia 2FA, vaše heslo nebude stačiť na prístup k vášmu účtu z počítača, ktorý Sync.com nerozpoznal. Prihlasovanie za takýchto podmienok si bude vyžadovať osobitný bezpečnostný kód zaslaný na vašu e-mailovú adresu alebo mobilné zariadenie (pomocou aplikácie Google Authenticator)..

Sync.com tiež udržuje kalené dátové centrum, ktoré má certifikáciu SOC-1. Je postavená tak, aby odolala prírodným katastrofám a chránila pred fyzickými aj online útokmi.

Datacentrum Sync.com sa nachádza aj v kanadskom Toronte. Výhodou toho je, že Kanada má vo všeobecnosti viac zákonov na ochranu súkromia ako USA, kde sa nachádza väčšina ďalších služieb cloudového ukladania.

Nakoniec upozorňujeme, že stránka Sync.com vám umožňuje vrátiť sa k predchádzajúcim verziám súborov. Aj keď táto funkcia môže byť častejšie používaná na odstránenie nežiaducich zmien súborov, môže sa tiež použiť na odstránenie poškodenia spôsobeného škodlivým softvérom vrátane ransomware..

Sync.com v skutočnosti udržuje neobmedzené verzie, ktoré sa nezakrývajú v úložnom priestore v cloude. Je to jedna z mála služieb úložiska v cloude, ktorá časom nestanovuje obmedzenia ani neodstraňuje staré verzie.

MEGA

MEGA je služba cloudového ukladania s nulovými znalosťami, rovnako ako Sync.com. Ako už bolo uvedené, rozširuje túto úroveň šifrovania aj na zdieľané súbory.

MEGA tiež používa protokol AES na kódovanie súborov, hoci skutočná úroveň šifrovania, 128-bitová, je slabšia ako úroveň používaná serverom Sync.com. Nedovoľte, aby vás to ovplyvnilo. AES 128. Rovnako ako v prípade AES 128, nie je známe, že bol popraskaný, a v skutočnosti sa domnieva, že by to trvalo superpočítačovým miliardám rokov, hoci kvantové výpočty by mohli tento počet v blízkej budúcnosti zmenšiť. AES 128 má tiež výhodu menšieho zaťaženia CPU ako AES 256.

MEGA využíva ochranu pri tranzite, pričom využíva zabezpečený prístup TLS na bezpečné pripojenia.

MEGA nemá možnosť dvojfaktorovej autentifikácie, čo je problém, ktorý trochu vracia výhodu nulového poznania. Ak ukladáte dôverné informácie so spoločnosťou MEGA, uistite sa, že ste prišli s dobrým heslom a nikde to nepoužívate.  

Servery MEGA sa nachádzajú v Luxembursku, Nemecku, Francúzsku, Holandsku, Kanade a na Novom Zélande, kde má spoločnosť sídlo. Ochrana súkromia sa na Novom Zélande považuje za základné ľudské právo a zákony o ochrane súkromia v EÚ a Kanade sú rovnako silné.

MEGA nepodporuje verziovanie súborov, čo je skutočnosť, ktorá nás všetkých prekvapuje vždy, keď sa to naučíme. Vďaka tomu je absolútne bezcenné proti poškodeniu súborov spôsobenému online útokmi.

Kolo štyri myšlienky

Bratstvo s nulovými znalosťami je malé s úložiskom v cloude a nezahŕňa to ako Dropbox, Disk Google alebo OneDrive. Z tohto dôvodu by nemalo byť prekvapením, že Sync.com aj MEGA patria medzi naše najlepšie recenzie v cloudových úložiskách s nulovými znalosťami..

Prikývame však na stránke Sync.com na základe dvoch veľmi dôležitých hľadísk: dvojfaktorovej autentifikácie a neobmedzenej histórie verzií. MEGA nezahŕňa iba 2FA, služba zachováva všetky staré verzie súborov.  

Sync.com tiež používa bezpečnejší prístup k zdieľaniu súborov. Áno, diskutovali sme o tom v predchádzajúcom kole, ale zrazu sme sa cítili ako hromadí.

Kolo: Bezpečnostný bod pre server Sync.com

Logo Sync.com
Logo MEGA

5

Verdikt

Štyri kolá. Štyri výhry pre stránky Sync.com. Spoločnosť Sync.com dôkladne prekonala MEGA.

Dobre, takže existuje viac ako niekoľko aspektov ukladania v cloude, do ktorých sme sa nedostali. Napríklad sme nehovorili o podpore platforiem, ktorá pravdepodobne prešla cestou MEGA na základe skutočnosti, že má klienta so systémom Linux a spoločnosť Sync.com to tak nie je. (Viac informácií nájdete v článku o najlepšom úložisku cloud pre Linux).

Neprehovorili sme ani s podporou, ktorá by išla na Sync.com na základe skutočnosti, že MEGA často trvá niekoľko dní, kým odpovieme na naše e-maily, zatiaľ čo Sync.com sa k nám zvyčajne v pracovné dni vracia o pár hodín..

Bez ohľadu na to, ako to roztočíme, jednoducho si nedokážeme predstaviť porovnanie, v ktorom spoločnosť MEGA nakoniec ponúkne Sync.com ako lepšiu službu. MEGA tam nie je úplne sama, pretože Sync.com často vychádza na vrchole.

Avšak s pCloud, Dropbox, Disk Google, OneDrive a dokonca iCloud si vieme predstaviť viacnásobné prípady použitia, kedy by jedna z týchto služieb porazila Sync.com. Jediná vec, ktorú MEGA skutočne potrebuje, je cez Sync.com je 50 GB bezplatného cloudového úložiska.  

Stručne povedané, MEGA je najlepším úložiskom v cloude pre ľudí, ktorí chcú získať bezplatné úložisko (nie s tým, že s tým nie je nič zlé) a v skutočnosti nič iné.

Konečný víťaz: Sync.com

Máte vlastný názor? Určite áno! Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me