Sync.com vs Dropbox: Epická bitka o mraky

Rovnako ako diva, Dropbox má polarizačný účinok. Niektorí ľudia to prisahajú, iní na to prisahajú. Namiesto urovnania diskusie sme si mysleli, že do ohňa hodíme trochu paliva so synchronizáciou bez blokovania. Uchádzač: špecializovaný hráč Sync.com zameraný na ochranu súkromia.


Dropbox aj Sync.com sú často uvádzané v našom neustále sa vyvíjajúcom zozname najlepších poskytovateľov cloudových úložísk. To a skutočnosť, že si tu získali rešpekt, tu na Cloudwards.net z rôznych dôvodov, spôsobuje, že to, čo sme považovali za veľmi presvedčivý kontrast.

Sme tiež hlupáci pre príbeh smola, takže je to tak. Po dokončení čítania nezabudnite navštíviť našu knižnicu recenzií cloudového úložiska, v ktorej nájdete našu úplnú kontrolu Sync.com aj kontrolu Dropboxu..  

Bitka o najlepšie cloudové úložisko: Sync.com vs Dropbox

Dropbox je už dlho lídrom v oblasti cloudových úložísk. Zakladateľ Drew Houston vynašiel model synchronizačných priečinkov, ktorý sa dnes bežne používa, a Dropbox je jedným z najlepších nástrojov na ukladanie dát v cloude pre spoluprácu a produktivitu. Je to čiastočne z týchto dôvodov, prečo si Dropbox v súčasnosti nárokuje viac ako 500 miliónov používateľov.

Spoločnosť Sync.com medzitým mala 260 000 používateľov vrátane firiem. Počet zákazníkov Sync.com sa v roku 2016 síce zdvojnásobil, ale jednoznačne ďaleko za Dropbox v súťaži popularity..

Celkový počet aktívnych používateľov však nie je všetko. Aj keď nepopierame, že Sync.com zaostáva za Dropboxom vo funkciách produktivity, podobne ako v prípade služieb Disk Google a OneDrive, zostáva to zaujímavá možnosť úložiska v cloude, ktorá stojí za seriózny vzhľad.

Keď ideme ďalej, rýchlo uvidíte, prečo Cloudwards.net zaraďuje Sync.com medzi jednu z najlepších alternatív Dropboxu. Porovnanie sme rozložili do štyroch kôl: náklady, synchronizácia súborov, zdieľanie súborov a bezpečnosť. Začnime.

1

Náklady na skladovanie

Začneme veci porovnávaním nákladov na osobné cloudové úložisko pre každú službu. Aj keď spodný riadok nie je všetko, nie je to nič.

Sync.com

Domáci používatelia môžu používať Sync.com bezplatne s 5 GB voľného úložného priestoru. Okrem toho môžete priateľom navrhnúť adresu Sync.com, aby vám za odporúčanie zarobili 1 GB ďalšieho úložného priestoru. Vaši priatelia dostanú ďalších 1 GB.  

Ak chcete zarobiť viac, môžete svoj odkaz na odporúčanie odoslať na svoj blog alebo na Twitter. Neexistuje nijaké obmedzenie, koľko grátis gigabajtov môžete získať. Toto štedré odporúčanie prinieslo spoločnosti Sync.com vysoké miesto medzi našimi tipmi na najlepšie bezplatné úložisko v cloude..

Ak potrebujete viac miesta, ako môžete získať zadarmo, môžete sa rozhodnúť pre jeden z dvoch osobných plánov: 500 GB alebo 2 TB.

Oba plány sa musia platiť ročne a vopred, ale to je skutočne jediná nevýhoda. 500 GB úložného priestoru za 49 dolárov mesačne vyjde na niečo viac ako 9 dolárov mesačne, zatiaľ čo 2 TB za 96 dolárov dolárov ročne vyjde na 8 dolárov mesačne. To je výhodný spôsob, hoci plán 2TB je určite tým lepším riešením.

Ak skončíte s výčitkami kupujúceho, máte tiež 30 dní na to, aby ste si svoje peniaze mohli vyžiadať, bez otázok. Nepočuli sme o žiadnych sťažnostiach týkajúcich sa stránky Sync.com, ktoré tieto podmienky nedodržiavajú.

Dropbox

Rovnako ako Sync.com poskytuje Dropbox bezplatný osobný plán. Nie je to však také veľkorysé, iba 2 GB.

To isté platí o sprostredkovacom programe Dropbox, ktorý vám poskytne 500 MB ďalšieho úložného priestoru, maximálne 16 GB na bezplatnom pláne. Prihláste sa na odber a za odporúčanie získate 1 GB úložného priestoru a strop sa zvýši na 32 GB.

Dropbox má na výber dva osobné plány, napríklad Sync.com, ale buď dostanete iba 1 TB cloudového úložiska. Neexistuje žiadna možnosť pre viac či menej.

Dropbox Plus je plán, s ktorým používatelia najčastejšie prichádzajú, a cena, ktorú zaplatíte za rok vopred, stojí 9,99 dolárov mesačne alebo 99,99 dolárov. Ročná možnosť sa odhaduje na 8,12 dolárov mesačne. Úspory sa zdajú byť skutočné.  

Dropbox Plus v skutočnosti chýbajú niektoré kľúčové funkcie vrátane selektívnej synchronizácie a rozšírených funkcií zdieľania. Dotkneme sa oboch, keď pokryjeme synchronizáciu v druhom kole a zdieľanie v treťom kole.

Medzi výhody platenia 19,99 dolárov za Dropbox Professional patrí 120-dňové verzovanie súborov, rozšírené funkcie zdieľania, textové vyhľadávanie, vyhľadávanie obrázkov a „inteligentná synchronizácia“, čo je ďalšia časť, ktorej sa dotkneme v nasledujúcom kole..

Jedná sa o pekné funkcie, ale podstatne menej, keď zohľadňujete skutočnosť, že zdvojnásobujú náklady.

Okolo jednej myšlienky

Sync.com vám poskytuje viac bezplatného ukladacieho priestoru v cloude ako Dropbox. Väčší bod v jeho prospech je však jeho plán 2TB. To je o jeden dolár menej ako Dropbox Plus za dvakrát toľko úložiska. Nielenže je Sync.com lepší ako Dropbox, je to jeden z najlepších obchodov v úložisku typu cloud.

Kruh: Náklady na skladovacie miesto pre server Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

2

Synchronizácia súborov

Synchronizácia súborov alebo skrátka „synchronizácia“ umožňuje pripojiť k cloudu viac zariadení a zdieľať medzi nimi súbory. Cieľom je, aby sa úpravy súborov uskutočňované na jednom zariadení automaticky preniesli na iné zariadenia, aby ste sa nemuseli hádať s jednotkami USB..

V tomto kole sa pozrieme na to, ako Sync.com aj Dropbox pristupujú k synchronizácii a ako dobre to robia. Uvádzame niektoré výsledky týkajúce sa rýchlosti, ktoré pomôžu určiť víťaza.

Tieto testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete WiFi s rýchlosťou internetu 10 Mb / s a ​​22 Mb / s z testovacieho miesta v juhovýchodnej Ázii. Vaše vlastné rýchlosti sa budú pravdepodobne veľmi líšiť v závislosti od toho, kde sa nachádzate a od vášho internetového pripojenia. To by vám však malo poskytnúť predstavu o relatívnej výkonnosti..

Sync.com

Sync.com riadi synchronizáciu prostredníctvom synchronizačného priečinka, napríklad väčšina služieb úložiska v cloude. Nainštalujte desktopového klienta a tento priečinok sa pridá do vášho systému súborov.

Presuňte súbory do synchronizačného priečinka a odošlite ich do cloudu a ďalších zariadení. V dizajne nie je nič zvláštne, ale takto by to malo byť: jednoduché.  

Dôležité je, ako rýchlo sa kopírujú súbory. Tu sú výsledky našich testov rýchlosti so serverom Sync.com:

Prvý pokus:
Druhý pokus:
priemer:

Čas odovzdania:16 minút, 32 sekúnd14 minút, 03 sekúnd15 minút, 29 sekúnd
Čas sťahovania:6 minút, 56 sekúnd6 minút, 42 sekúnd6 minút, 49 sekúnd

Tieto rýchlosti nie sú hrozné, ak sa domnievate, že dátové centrum spoločnosti Sync.com sa nachádza v Kanade na druhej strane sveta. Prinajmenšom sú porovnateľné s inými testovanými službami. Nezabúdajte tiež na to, že spravidla nebudete odovzdávať a sťahovať súbory 1 GB, pokiaľ nepracujete s videom.

Rýchle je zvyčajne najlepšie, ale synchronizácia môže spomaliť ďalšie činnosti, ak počítač pracuje s obmedzenými zdrojmi. V predvolenom nastavení Sync.com upravuje šírku pásma automaticky tak, aby nezasahovala do iných procesov. Môžete ho však obmedziť aj ručne.

Stačí prejsť na ikonu panela úloh Sync.com, vybrať možnosť „preferencie“ a v okne, ktoré sa otvorí, prejdite na kartu „sieť“.

Neexistuje žiadna možnosť „neobmedzenej“ šírky pásma, aj keď sa zdá, že na základe vyššie uvedených testov rýchlosti Sync.com efektívne využíva to, čo je k dispozícii.

Aj keď je synchronizácia užitočnou funkciou, pre niektorých používateľov bude dôležitá možnosť obrátiť synchronizáciu. Je to tak preto, lebo so zapnutou synchronizáciou ukladáte súbory na pevný disk aj v cloude. Ak chcete použiť cloudové úložisko na vyčistenie miesta na pevnom disku, synchronizácia je kontraproduktívna.

Na splnenie tejto potreby poskytuje server Sync.com tzv. Selektívnu synchronizáciu. Prístup k tejto funkcii je možný prostredníctvom ikony na paneli úloh Sync.com výberom „preferencií“ a otvorením karty „Rozšírené“.   

Zrušte začiarknutie priečinkov a už sa nebudú ukladať na pevný disk.

Jednou z nevýhod integrácie tejto funkcie na Sync.com je to, že už nebudete môcť vidieť nesynchronizované priečinky v systéme súborov. Budete musieť použiť rozhranie prehliadača Sync.com. Dropbox má riešenie tohto problému – ak ste zaň ochotní zaplatiť.

Dropbox

Rovnako ako Sync.com, Dropbox pri inštalácii klienta nainštaluje do systému súborov aj synchronizačný priečinok. Ako už bolo spomenuté, toto je vlastne mechanizmus, ktorý Dropbox vynašiel.

Vykonali sme rovnaké testy rýchlosti synchronizácie s Dropboxom ako v prípade Sync.com v tej istej sieti Wi-Fi. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené výsledky.

Prvý pokus:
Druhý pokus: Priemer:
Čas odovzdania:16 minút16 minút16 minút
Čas sťahovania:6 minút6 minút, 30 sekúnd6 minút, 15 sekúnd

Zdá sa, že Dropbox oveľa lepšie využíva dostupnú šírku pásma ako Sync.com. Dropbox má servery v USA a Európe, aj keď európske podniky môžu využívať iba firemní zákazníci. Viaceré dátové centrá v USA by napriek tomu mali pomôcť vyhnúť sa prekážkam.

Dropbox tiež umožňuje obmedziť rýchlosť odovzdávania a sťahovania prístupom k nastaveniam klienta pomocou ikony pracovnej plochy na paneli úloh. (Ponuka na paneli úloh schránky Dropbox je v skutočnosti oveľa lepšie navrhnutá ako ponuka služby Sync.com, do tohto článku však neberieme vkus.).  

Šírka pásma siete Dropbox

V predvolenom nastavení Dropbox, ako napríklad Sync.com, automaticky upravuje rýchlosť nahrávania tak, aby nenarúšal inú aktivitu. Rovnako ako Sync.com, môžete tiež manuálne obmedziť rýchlosti. Na rozdiel od stránky Sync.com má Dropbox tiež nastavenie „bez limitu“, ktoré maximalizuje šírku pásma bez ohľadu na to, čo sa deje ďalej.

Tam, kde Dropbox skutočne prevyšuje Sync.com, však používa kopírovanie súborov na úrovni bloku. Tento spôsob kopírovania znamená, že keď upravujete súbor, do cloudu sa prepíše iba upravená časť súboru, namiesto kopírovania celého súboru..

Tento prístup výrazne zvyšuje rýchlosť synchronizácie, a preto je trochu prekvapujúce, že sa viac riešení cloudového úložiska nedodržalo. V súčasnosti jediní, ktorí ponúkajú kopírovanie na úrovni blokov, o ktorých vieme, sú Amazon Drive, OneDrive (pre súbory MS Office) a Egnyte, náš výber najlepšej podnikovej synchronizácie a zdieľania..   

Dropbox poskytuje štandardné možnosti synchronizácie a ste ochotní prekonať účet Dropbox Professional, vylepšenú verziu, Smart Sync.

Selektívna synchronizácia sa spravuje pomocou karty „synchronizácia“ nástroja predvolieb klienta desktopu.  

Pri štandardnej selektívnej synchronizácii sa všetky priečinky, ktoré ste vybrali na synchronizáciu, už nebudú zobrazovať v priečinku synchronizácie Dropbox. Smart Sync vám umožňuje stále ich vidieť a mať k nim prístup, napríklad ako sieťová jednotka. Je to skvelé vylepšenie, ale jedno, ktoré si želáme, bolo zahrnuté zadarmo.  

Druhé myšlienky

Dropbox nielen vynašiel moderný prístup k synchronizácii, ktorý dnes používa každý, ale spoločnosť aj naďalej nastavuje latku. Je rýchly pri počiatočnom prenose súborov a funkcie, ako je synchronizácia na úrovni bloku a inteligentná synchronizácia, výrazne zlepšujú dojem používateľa.

Doména Sync.com sa napriek svojmu názvu celkom nezmenila. To však neznamená, že má slabé výsledky. Navyše, prinajmenšom podľa toho, čo nám povedala spoločnosť Sync.com, ochrana šifrovania nulových znalostí služby, o ktorej budeme hovoriť v štvrtom kole, bráni implementácii synchronizácie na úrovni bloku.

Okrem toho skutočný proces súkromného šifrovania súborov pravdepodobne niektoré spomaľuje. Najväčším producentom rozdielov je však pravdepodobne, že Sync.com jednoducho nemá infraštruktúru Dropboxu, ktorý má k dispozícii ako viac dátových centier..

Ospravedlňujeme sa, ak hľadáte synchronizáciu tekutých zariadení, Dropbox je vaša najlepšia stávka.

Kruh: Synchronizačný súbor pre Dropbox

Logo Sync.com
Logo Dropbox

3

Zdieľanie súborov

Zdieľanie súborov umožňuje ostatným prezerať alebo sťahovať súbory v cloudovom úložisku. Podobne ako synchronizácia, väčšina spoločností sa riadi rovnakým základným prístupom k implementácii, ktorým je generovanie odkazov smerujúcich do priečinkov a súborov. Niektoré spoločnosti však opäť konajú lepšie ako iné.

Pozrime sa, ako to robia Sync.com a Dropbox.

Sync.com

Uložené súbory môžete zdieľať so serverom Sync.com prostredníctvom rozhrania prehliadača a mobilných aplikácií Sync.com, ktoré sú k dispozícii pre Android a iOS.

Súbory môžete zdieľať v prehliadači kliknutím na príslušné tlačidlo zdieľania.

Vytvorí sa odkaz smerujúci na tento súbor, ktorý môžete skopírovať a distribuovať manuálne alebo zdieľať prostredníctvom e-mailu.

Jednou z vecí, vďaka ktorým sa Sync.com stal obľúbeným serverom Cloudwards.net, je to, že sa tu nekončí. Táto služba vám umožňuje pripojiť k odkazom heslá aj dátumy vypršania platnosti, ak ste platiacim zákazníkom.

Niektoré služby sa začínajú rozširovať o tento rozbehový vagón tým, že ponúkajú rovnaké funkcie, hoci väčšina to tak nie je. Sync.com ide ešte ďalej, ale umožňuje vám tiež nastaviť limity sťahovania odkazov, dostávať upozornenia na aktivitu odkazov a kontrolovať štatistiky sťahovania..

Ešte lepšie je, že používatelia Sync.com môžu k odkazom pridať „vylepšené súkromie“, vďaka čomu sú nulové znalosti. Opäť budeme hovoriť o nulových znalostiach v našom bezpečnostnom kole, ale v zásade je to prostriedok na zabezpečenie toho, aby ich nikto okrem vás a tí, s ktorými zdieľate svoje súbory, mohli dešifrovať..

So serverom Sync.com môžete tiež zdieľať prístup k zložkám, ktorý funguje podobne ako pri zdieľaní jednotlivých súborov. Keď zdieľate priečinok, každý súbor vo vnútri dostane samostatný odkaz. Tí, ktorí majú prístup k priečinku, ich môžu buď stiahnuť jednotlivo, alebo ich všetky stiahnuť ako súbor .zip.

Môžete tiež pozvať používateľov na prístup k priečinkom na základe ich adresy, nie na vygenerovanie odkazu. Týmto môžete jednotlivcom udeľovať povolenia, ako je napríklad prezeranie, úprava a pozývanie. Odkazy, ktoré umožnia ostatným odovzdať súbory do cloudového úložiska, sú ďalšou možnosťou.

Možnosti zdieľania z vášho smartfónu sú podobné vďaka vylepšeniam vykonaným v septembri 2017. Predtým mobilná aplikácia nemohla zdieľať súbory.

Dropbox

Dropbox vám tiež umožňuje zdieľať súbory z rozhrania prehliadača, ako aj z aplikácií pre Android alebo iOS. Dropbox má oproti Sync.com výhodu oproti zdieľaniu priamo z priečinka synchronizácie na pracovnej ploche.

Zdieľané prehliadače sa vykonávajú kliknutím na tlačidlo „zdieľať“ spojené s akoukoľvek zložkou alebo súborom. Otvorí sa okno, v ktorom môžete zadať e-mailové adresy alebo skopírovať odkaz na zdieľanie manuálne.

Zdieľanie priečinkov pridáva ďalšie možnosti povolení na úpravu obsahu. Tí, ktorí majú oprávnenie na úpravy, môžete tiež udeliť možnosť spravovať priečinky.

Dropbox má nastavenia prepojenia aj vypršania platnosti, ale prístup k nim vyžaduje Dropbox Professional, ktorý sa zdá byť trochu rušivý na strane Dropboxu..

Dropbox vám neumožňuje obmedziť sťahovanie odkazov ani prijímať oznámenia o aktivite, má však niekoľko užitočných a súvisiacich zobrazení.

Prvým je zobrazenie zdieľania, v ktorom môžete získať rýchly prehľad o zdieľaných priečinkoch a súboroch a vytvorených odkazoch. Druhým je zobrazenie žiadosti o súbor, ktoré vám umožňuje vyžiadať si súbory od ostatných a nahrať ich do vášho účtu Dropbox, aj keď sami nie sú zákazníkmi..

Mobilná aplikácia Dropbox vám tiež umožňuje zdieľať obsah, ale neumožňuje chrániť heslom ani pridávať dátumy vypršania platnosti odkazov, a to ani v aplikácii Dropbox Professional. Aplikácia tiež nezahŕňa práve uvedené dve zobrazenia („zdieľanie“ a „požiadavky na súbory“)..  

Okrúhle tri myšlienky

Zdieľanie súborov pomocou Dropboxu je výhodné, najmä so schopnosťou zdieľať súbory priamo z vášho systému súborov. Zvolený prístup však nie je natoľko bezpečný ako prístup na server Sync.com a nebol by ani v prípade, ak by bolo do Dropbox Plus zahrnuté heslo a dátum vypršania platnosti.

Spoločnosť Sync.com má skutočne solídny prístup k zdieľaniu súborov, ktorý sa momentálne nezhoduje so službou cloudového úložiska – nielen Dropbox. Rovnako ako Dropbox nastavuje trendy so synchronizáciou, Sync.com určuje trendy so zdieľaním súborov.

Z tohto dôvodu sme si vybrali Sync.com ako najlepšie cloudové úložisko na zdieľanie súborov, ktoré porazilo Dropbox. Pravdepodobne je samozrejmé, že Sync.com v 3. kole vyčnieva z Dropboxu.

Kolo: Miesto zdieľania súborov na serveri Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

4

zabezpečenia

Udržiavanie súborov v cloude je pohodlné, ale pre niektorých je to pochopiteľne desivá ponuka. Vina za vysoko profilované hacky, ako je notoricky známe „fappening“ a iné podobné, sa často kladie na dvere technologických spoločností, zatiaľ čo zvyčajne sú skôr výsledkom slabých hesiel než zlých bezpečnostných riešení v cloude..   

Službu cloudového úložiska však môžete urobiť ešte stále, aby ste sa uistili, že nie ste svojim najhorším nepriateľom. Okrem toho, že vaše súbory zostanú v súkromí, aj keď dôjde k narušeniu ich služieb. Ďalšie spôsoby, ako zostať v bezpečí, nájdete v online sprievodcovi ochranou osobných údajov služby Cloudwards.net.  

Sync.com

Sync.com robí to, čo by malo byť očakávané pre akúkoľvek službu cloudového úložiska šifrovaním súborov v tranzite aj v pokoji.

Veľmi málo spoločností poskytujúcich cloudové úložisko stále nešifruje súbory používateľov uložené na svojich serveroch, pričom Amazon Drive a OneDrive (rovnako pre domácich používateľov) sú dve najväčšie mená, ktoré ešte nezačali konať spoločne..  

Použitá metóda šifrovania je 256-bitová AES, ktorá podľa väčšiny odhadov dešifruje aj najrýchlejšie superpočítače na svete. Sync.com tiež chráni prenos dát pomocou TLS / SSL a 2048-bitovej RSA, aby sa zabránilo úspešnému online odpočúvaniu.

Väčšina z nich je dnes v dnešnej dobe štandardným cestovným. Ak sa server Sync.com oddeľuje od balíka, znamená to, že používateľom umožňuje dešifrovať tieto súbory, a nie držať ich samotné..

Súbory sú zašifrované skôr, ako opustia váš počítač, a nezašifrujú sa, kým ich nezískate. Použité šifrovacie heslo sa vygeneruje na základe hesla, ktoré nastavíte, ktoré Sync.com nikdy nevie.

Toto šifrovanie s názvom nulové vedomosti je najlepším prístupom k zabezpečeniu bezpečnosti vašich súborov. To znamená, že nikto na serveri Sync.com nemôže čítať vaše súbory, či už na marketingové alebo právne účely, alebo v dôsledku porušenia dátového centra..

Nevýhodou je, že ak zabudnete heslo, server Sync.com ho tiež nemôže resetovať, takže stratíte prístup k svojim súborom. Ak sa rozhodnete pre server Sync.com, nezabudnite svoje heslo uložiť niekde v bezpečí, napríklad správca hesla v cloude.

Ak si neveríte, že si budete pamätať, môžete namiesto toho nechať na serveri Sync.com uložiť heslo alebo poskytnúť spoločnosti pomôcku na uloženie hesla.  

Aj keď je zavedené šifrovanie s nulovými znalosťami a 256-bitový AES, slabé heslo sa dá ľahko napadnúť. Mali by ste sa ubezpečiť, že podniknete kroky na vytvorenie silného hesla, ale môžete využiť aj možnosť dvojfaktorového overenia na stránke Sync.com..

Dvojfaktorové overenie znamená, že aj keď niekto ukradne alebo uhádne vaše heslo, nebude sa môcť prihlásiť do vášho účtu z vlastného počítača bez zadania špeciálneho kódu.

Keď sa prihlásite z neznámeho zariadenia, spoločnosť Sync.com vám pošle tento kód prostredníctvom e-mailovej správy, aby ste mohli získať prístup. Môžete tiež použiť aplikáciu Google Authenticator.

Ďalšou výhodou použitia adresy Sync.com je sídlo spoločnosti v Toronte. To znamená, že sa riadi kanadskými zákonmi o ochrane súkromia pre spotrebiteľov stanovenými v PIPEDA (zákon o ochrane osobných údajov a elektronických dokumentoch)..

Dropbox

Súbory sú šifrované počas tranzitu a v pokoji pomocou Dropboxu, ale tento proces nie je ucelený. Po príchode do dátového centra Dropbox sa pred uložením na serveri služby dešifrujú a potom znova zašifrujú..

Dôvodom, prečo Dropbox používa tento prístup, je oddelenie obsahu vašich súborov od metadát, ktoré sa týkajú prvkov, ako sú názvy súborov, typy a veľkosti..

Dropbox vytiahne tieto informácie na indexovanie, čo urýchli prístup k súborom. Aj keď je výkon pozitívny, nefunguje to preto, že Dropbox oddeľuje metadáta, ale preto, že ich znova nešifruje, ako to robí s obsahom vášho súboru..

Je tu dosť informácií o vás, ktoré vám môžu povedať iba vaše metadáta vašich súborov. Dobrou správou je, že Dropbox ukladá metadáta na samostatný server od obsahu súborov.

Úroveň šifrovania, ktorú Dropbox používa na zabezpečenie obsahu súborov, je 256-bit AES. Pri tranzite používa 128-bitové AES spolu s tunelmi TLS / SSL. 128-bitový AES je slabší, ale tiež rýchlejší a rovnako ako 256-bitový AES by si musel vynaložiť nepraktické množstvo času na to, aby praskol hrubou silou..

Dropbox tiež podporuje dvojfaktorové overenie na ochranu proti krádeži hesla. Keď sa prihlasujete do svojho účtu na neznámom počítači, môžete požiadať Dropbox o overenie svojej totožnosti buď prostredníctvom textovej správy, alebo pomocou aplikácie mobilného overovania..

Dropbox so sídlom v USA, ktorý však, pokiaľ ide o súkromie používateľa, nemá žiaľ najlepšiu povesť. Program dozoru NSA PRISM, ktorý bol v roku 2013 odhalený mnohými verejnými protestmi, stále pokračuje. V roku 2016 FBI priviedla spoločnosť Apple na súd, aby sa pokúsila prinútiť spoločnosť vyvinúť šifrovacie zadné vrátenie umožňujúce prístup k údajom iPhone.

FBI prípad stratil, ale aj PRISM poukazujú na ochotu napadnúť súkromné ​​informácie uložené elektronicky. To môže byť dôvod, prečo niektorí uprednostňujú ukladanie svojich údajov mimo USA.

Kolo štyri myšlienky

Nie každý sa bude starať o prístup NSA k svojim údajom a pre väčšinu ľudí nebude mať vplyv na to, kde sú ich údaje uložené. Umiestnenie Sync.com v Kanade je výhodou v oblasti ochrany osobných údajov, ale zďaleka väčšou výhodou, ktorú má oproti Dropboxu, je použitie šifrovania s nulovými znalosťami..

Môžete celkom jednoducho poukázať na to, že Dropbox by nebola službou úložiska v cloude, v ktorej je so súkromným šifrovaním. Skutočnosť, že drží šifrovacie kľúče, umožňuje jej indexovým súborom, čo zvyšuje výkon. Rýchly prístup k súborom je obrovskou súčasťou toho, prečo má služba 500 000 používateľov.

Existuje však aj malá pochybnosť o tom, že stránka Sync.com je bezpečnejšia. A ani sme nespomenuli skutočnosť, že v roku 2012 bolo v službe Dropbox ukradnutých 68 miliónov používateľských hesiel.

Kolo: Bezpečnostný bod pre server Sync.com

Logo Sync.com
Logo Dropbox

5

Verdikt

Spoločnosť Sync.com absolvovala tri zo štyroch kôl, ale mali by ste pravdu, že ste zavolali faul. Nakoniec sme nepriniesli jednu z najväčších výhod Dropboxu oproti Sync.com, ktoré sú jej integrovanými aplikáciami produktivity.

Dropbox má aplikáciu schopnú poznámok s názvom Dropbox Paper, ktorá umožňuje zaznamenávať myšlienky a zápisnice zo stretnutí a uchovávať ich v cloude. Vďaka integrácii s balíkom Office Online vám tiež umožňuje zobraziť ukážky súborov z vášho prehliadača a upravovať dokumenty balíka Microsoft Office.

Služba Sync.com vám neposkytuje nič z týchto vecí, a to iba preto, že prístup k šifrovaniu znemožňuje integráciu prostredníctvom prehľadávača. Avšak vo vákuu si mnohí používatelia vyberú Dropbox over Sync.com pre svoje nástroje.

Našťastie pre nás nežijeme vo vákuu. Napríklad Disk Google aj OneDrive majú viac a lepšie integrované aplikácie produktivity ako Dropbox. Skutočnosť, že Disk Google vám tiež poskytuje 15 GB voľného úložného priestoru v cloude, mu pomohla zrýchliť výkonnosť Dropboxu v celkovom počte používateľov s konečným počtom 800 000 (prečítajte si našu recenziu na Disku Google).

Dôvodom, prečo toto všetko uvádzame v článku o Sync.com a Dropbox, je to, že vďaka nástrojom produktivity a veľkému bezplatnému úložisku môžete využívať Disk Google aj Sync.com, aby ste mohli ťažiť z výhod oboch za menej ako Dropbox. predplatné.

V skutočnosti je také správne, že sme napísali článok o potenciálnom partnerstve. Romantické, nie sme?

Keď príde na to, jediným skutočne presvedčivým dôvodom na použitie Dropboxu cez Sync.com alebo akékoľvek iné úložisko typu cloud je to, že zvláda synchronizáciu súborov tak dobre. Okrem toho ponúka Sync.com oveľa lepšiu hodnotu pri ukladaní 2 TB za 8 dolárov mesačne a oveľa bezpečnejší prístup k zdieľaniu a šifrovaniu súborov..

Konečný víťaz: Sync.com

Sync.com je náš výber, ale vítame rozdielny názor. V komentároch nižšie nám poskytnite určitý pohľad na túto tému. Tiež robíme otázky.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me