Najlepšie zálohovanie systému Windows Server 2020

Máte za úlohu zálohovanie servera Windows. Ako správca servera viete, koľko možností a možností ste čelili pri konfigurácii a nasadzovaní servera, a teraz sa stretávate s podobnou horou možností, pokiaľ ide o zálohovanie..


Presunuli sme sa ďaleko za dni, keď zálohovanie servera zvyčajne znamenalo vytvorenie plánu na striedanie magnetických pások. Aj keď tieto stále existujú (z nejakého zvláštneho dôvodu), vývoj lacných úložných riešení, virtualizácia a cloud computing drasticky zmenili podnikanie v oblasti správy a zálohovania serverov..

Spolu so zvýšenou škálou možností serverov a úložísk sa znásobili a vyvinuli aj riešenia zálohovania pre podniky, aby podporovali meniace sa prostredie serverov. Dnes preskúmame možnosti, ktoré sú k dispozícii na zálohovanie servera, a preskúmame najlepšie riešenia zálohovania servera Windows z roku 2017.

Prečo zálohovať server?

V minulosti som nikdy nemusel tráviť čas presvedčením správcov serverov, aby si zálohovali svoje servery. Aj keď spotrebitelia nemusia vždy pochopiť skutočnú hrozbu straty údajov, každý správca servera, ktorý stojí za jeho soľ, mal vždy k dispozícii nejaké záložné riešenie. Všimol som si, že sa to mierne zmenilo s nárastom cloud computingu.

Keď sa server môže okamžite rozvinúť z riedkeho vzduchu vo virtuálnom prostredí Amazon EC2, Rackspace alebo Microsoft Azure, hovoril som s niektorými ľuďmi, ktorí nepovažujú zálohu za potrebnú. Každý slušný poskytovateľ cloud computingu by mal mať k dispozícii veľmi robustnú schému zálohovania a redundancie, aj keď poskytovateľ by mohol úplne eliminovať hrozbu zlyhania hardvéru, ktorá nevylučuje vaše šance na stratu údajov alebo straty funkcií..

Podľa správy softvérovej spoločnosti Symantec z roku 2013 stratilo údaje v cloude 47 percent podnikov a 37 percent malých a stredných podnikov. Štúdia zistila, že 66% organizácií, ktoré utrpeli straty, zaznamenalo zlyhanie operácií obnovy. Aj keď je hrozba zlyhania hardvéru znížená, produktivita a strata údajov sa môžu vyskytnúť pri chybách softvéru, vírusoch, škodlivých útokoch a chybách používateľov systému plain ol ‘.

Čo odlišuje zálohovanie servera?

Zálohovanie servera vyžaduje oveľa viac úsilia a plánovania ako štandardný osobný počítač. Pre domáceho používateľa sa za zálohované údaje v akejkoľvek podobe považuje za primeraný. Aj keď obnovenie trvá týždne alebo je potrebné preinštalovať softvér, zdá sa, že väčšina spotrebiteľov je spokojná s tým, že si ich údaje môžu prípadne vrátiť. Zálohovanie podnikového servera má oveľa väčšie komplikácie a dôsledky.

Jeden server môže poskytnúť potrebnú funkciu úlohy celej spoločnosti. Logistická spoločnosť môže úplne závisieť od servera Exchange, pokiaľ ide o e-mailové a kontaktné informácie. Inžinierska firma môže mať rozsiahle projektové súbory a softvérové ​​licencie na centrálnom serveri. Server maloobchodnej spoločnosti môže obsahovať všetok softvér na správu zásob a prostriedkov.

Zatiaľ čo špecifiká sa medzi rôznymi organizáciami veľmi menia, skutočný potenciál pre stratené údaje, príjem alebo produktivitu je takmer v akomkoľvek prostredí. Okrem toho časová os a náklady na prácu pri úplnej prestavbe servera často balóniky prebehnú na niekoľko dní alebo týždňov bez toho, aby bolo zavedené správne riešenie. Spoľahlivá záloha, ktorá trvá príliš dlho na obnovenie, vás privedie na hotseat, ak spoločnosť začne strácať tisíce dolárov denne.

Správne riešenie zálohovania pre váš server musí zaistiť nielen zabezpečenie údajov, ale tiež vám umožní obnoviť úplnú funkčnosť servera v časovom rámci určenom potrebami vašej organizácie..

Výber správneho zálohovania servera pre vaše prostredie

Keď hodnotím softvér na zálohovanie zákazníkov, zvyčajne zohľadňujem tieto prvky:

 • Vlastnosti
 • Jednoduchosť použitia
 • výkon
 • podpora
 • stanovenie ceny

Vyhodnotenie softvéru na zálohovanie servera však vyžaduje trochu iný prístup.

Meranie jednoduchosti použitia predstavuje problém so softvérom navrhnutým pre zložité serverové prostredia. Čo sa týka spotrebiteľských vecí, domáci používatelia zvyčajne hľadajú niečo, čo je takmer spoľahlivé alebo „set-it-and-zabudni“.

Na druhej strane správcovia serverov kladú oveľa väčšiu hodnotu na pokročilé funkcie, podrobnú kontrolu a funkcie podrobného vykazovania. Aj keď tieto funkcie neodmysliteľne zvyšujú zložitosť softvéru, nikdy by ste ich nevybrali kvôli jednoduchosti..

Cieľom nie je zjednodušiť nad rámec užitočnosti, ale prezentovať výkonnú škálu funkcií logickým a premysleným spôsobom. Výsledkom je, že ľahkosť použitia je menej významné opatrenie.

Rovnako meranie výkonu predstavuje výzvy. Funkcie, ako je šifrovanie, závisia predovšetkým od výkonu CPU a výkonu úložného priestoru hostiteľského počítača. Kus softvéru, ktorý beží slabo na priemernom šifrovaní a nahrávaní CPU, sa môže fantasticky spustiť na výkonnom serverovom procesore s miestnymi médiami SSD. Kvôli veľkému množstvu konfigurácií serverov a úložísk vyžaduje testovanie výkonu zálohovania servera testovanie vo vašom prostredí.

Pretože výkon a jednoduchosť použitia majú toľko subjektivity, má zmysel vyhodnotiť softvér na zálohovanie servera spočiatku porovnaním funkcií. Ako uvidíme čoskoro, veľké rozdiely v serverových prostrediach sa odrážajú vo veľmi rozdielnych prístupoch k zálohovaniu. Ak sa chcete rozhodnúť, ktorý produkt je pre vás najvhodnejší, pomôže vám to jasne pochopiť vaše konkrétne potreby. Tu je niekoľko otázok, ktoré si môžete položiť:

Typ servera

Jednoduché úložné servery majú odlišné potreby ako radiče domén, ktoré majú odlišné potreby ako aktívne SQL, Exchange alebo iné databázové servery.

Úložný objem

Koľko údajov, v gigabajtoch alebo terabajtoch, potrebujete zálohovať? To môže výrazne ovplyvniť náklady s akýmkoľvek cloudovým riešením ceny za GB.

Tolerancia prestojov

Aj keď nikto nechce, aby server prepadol, niektoré situácie umožňujú niekoľko dní obnoviť sa, zatiaľ čo iné potrebujú takmer okamžité alebo dokonca úplne redundantné riešenie..

rozpočet

Niektoré produkty majú jednorazové náklady, zatiaľ čo iné cloudové riešenia vyžadujú trvalé mesačné platby. Rozhodnite sa, ktorý model najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Teraz sa pozrime na to, čo tieto programy na zálohovanie serverov ponúkajú.

CloudBerry Backup

CloudBerry Backup od CloudBerry Lab je jedinečný a zaujímavý produkt. Väčšina riešení na zálohovanie serverov ponúka iba softvér, ktorý vám umožní zistiť svoje vlastné úložisko, alebo vás povzbudí, aby ste sa zaregistrovali do svojej vlastnej cloudovej služby úložiska za mesačný poplatok..

Ako si môžete prečítať v našej recenzii CloudBerry, služba podporuje miestne zálohy, ale jej najunikátnejšou vlastnosťou je možnosť prepojenia s poskytovateľmi tretích strán, ako sú Amazon S3 alebo Glacier, Microsoft Azure, Google Cloud Storage, Rackspace, Backblaze B2. a mnoho ďalších.

Namiesto presadzovania vlastného cloudového úložiska poskytuje CloudBerry správcom serverov možnosť zosilniť výkon svojho poskytovateľa úložného priestoru podľa vlastného výberu. Teraz môžete urobiť z lacného riešenia, ako je Amazon Glacier, plne funkčnú službu zálohovania namiesto jednoduchého úložného priestoru. Jednoduchá priama záloha typu cloud-cloud je vynikajúcou funkciou, ak používate viac ako jednu službu cloudového úložiska.

CloudBerry Backup je tiež veľmi výkonným záložným produktom. Vydanie systému Windows Server umožňuje zálohovanie obrázkov na úrovni blokov, ktoré vám umožňuje vytvárať úplné snímky servera a upravovať iba jednotlivé bloky údajov, ktoré sa zmenili od predchádzajúcej zálohy..

Obrázky na úrovni blokov kombinované s kompresiou údajov spolu výrazne zlepšujú rýchlosť zálohovania a znižujú úložný priestor, ktoré sú kritické pri práci s cloudovým ukladaním, ktoré sa ukladá alebo prenáša gigabajtom..

Aj keď si môžete vybrať ktoréhokoľvek podporovaného poskytovateľa úložného priestoru, ak vyberiete Amazon EC2 alebo Microsoft Azure, CloudBerry môže okamžite použiť ľubovoľný záložný obraz na vytvorenie virtuálneho počítača v cloude. Zahrnuté sú aj technológie Hyper-V a VMware. Táto okamžitá virtualizácia sa ukazuje mimoriadne cenná, keď je kritický výpadok.

Aj keď výkon nemusí zodpovedať miestnemu serveru, možnosť utrpenia úplného zlyhania a spustenie kópie behom niekoľkých minút môže mať za následok nadmerný tlak na vaše plecia, keď ste zodpovední za dostupnosť.

Ceny sa líšia v závislosti od toho, či potrebujete základnú podporu servera alebo databázy, zatiaľ čo vydanie Ultimate obsahuje všetky funkcie. Všetky verzie sú jednorazové nákupy na počítač a sú za primeranú cenu, ale samozrejme nezahŕňajú žiadne náklady na cloudové úložisko tretej strany..

Pozor: Interné údaje tabuľky „130“ sú poškodené!

CloudBerry Lab ponúka telefonickú podporu, ako aj e-mailovú pomoc a pomoc s lístkami.

Pri príliš veľkom počte funkcií, ktoré tu možno spomenúť, je najväčšou záležitosťou skutočnosť, že CloudBerry Backup je výkonný produkt so zálohou. Vďaka rozsiahlej podpore cloudových úložísk tretích strán je skutočne jedinečná medzi svojimi konkurentmi.

Zálohovanie Acronis 12

Acronis ponúka kompletnú sadu softvéru na správu zálohy a úložiska s riešeniami od použitia pre zákazníka až po úplnú správu podniku. Vďaka nedávnemu posunu smerom k vlastným riešeniam cloudového úložiska vám Acronis môže poskytnúť kompletné riešenie na ukladanie, zálohovanie a obnovu po katastrofe..

Acronis Backup 12 je kompletné riešenie zálohovania, ktoré podporuje 16 platforiem vrátane Microsoft Exchange, SQL, Microsoft Azure, Amazon EC2, ako aj zariadení so systémom Android a iOS. Spoločnosť Acronis nedávno pridala podporu pre zálohy balíka Office 365 prostredníctvom dodatočnej licencie.

Táto široká podpora, najmä mobilných zariadení, je jednou z najunikátnejších funkcií Acronis. Hoci záloha mobilného zariadenia vyžaduje predplatné služby Acronis Cloud, Acronis je prvý produkt, ktorý som videl integrovať zálohovanie zariadení Android a iOS, čo znie ako fantastická funkcia s dnešnou čoraz mobilnejšou pracovnou silou.

Acronis navyše vysoko zdôrazňuje rýchlosť ich vymáhania, pričom si nárokuje cieľ doby zotavenia (RTO) najmenej 15 sekúnd. 15-sekundový RTO je možné dosiahnuť okamžitým namontovaním záložného obrazu prostredníctvom emulácie virtuálneho úložného priestoru bez presunu akýchkoľvek dát.

Acronis ponúka lokálnu webovú konzolu alebo cloudovú konzolu prístupnú z ľubovoľného zariadenia. Táto cloudová konzola je k dispozícii iba s licenciami na odber.

Cena záloh Acronis sa líši v závislosti od zariadenia a licencie sú k dispozícii ako jednorazová trvalá licencia alebo predplatné na 1-3 roky. Akýkoľvek nákup licencie zahŕňa 1 TB Acronis Cloud Storage na jeden rok, kedy by sa uplatňovali štandardné ceny. Dnes sa zameriavame iba na zálohovanie systému Windows Server, ale je dôležité poznamenať, že zálohy pracovných staníc a Office 365 sú podporované, ale vyžadujú samostatnú licenciu..

Trvalá licenciaRočné predplatnéDvojročné predplatnéPredplatné na tri roky
Windows server$ 999$ 41,58 / mesiac$ 33.29 / month27,75 Sk / mesiac
Virtuálny server$ 1199$ 49,92 / mesiac$ 37,46 / mesiac33,31 Sk / mesiac

Je potrebné poznamenať, že akonáhle vyplníte počiatočnú 1 TB, môžete si kúpiť ďalší úložný priestor za 30 až 250 dolárov mesačne.

S trvalou licenciou ponúka Acronis bezplatné aktualizácie produktov iba na 1 rok. Potom musíte zaplatiť poplatky za údržbu softvéru za ďalšiu podporu a inovácie, alebo jednoducho počkať a zaplatiť plnú cenu, ak sa rozhodnete upgradovať na novšiu verziu. Osobne sa mi nepáči platiť poplatky za údržbu softvéru, zdá sa však, že ide o výber mnohých softvérových spoločností.

Pokiaľ ide o podporu, Acronis ponúka e-mailovú aj telefonickú podporu, aj keď doba odozvy v e-maile sa môže pohybovať až celý deň.

Celkovo vzaté, Acronis je výkonný produkt s niekoľkými jedinečnými funkciami, ale vyššie náklady, poplatky za údržbu softvéru a obmedzené možnosti podpory by ma prinútili pozrieť sa niekde inde. Možnosť Acronis Cloud vylepšuje ponuku s možnosťou riešenia all-in-one a poplatky za skladovanie nie sú najlacnejšie, ale nie sú neprimerané..

Storagecraft ShadowProtect SPX Server

Storagecraft ShadowProtect je rýchle, spoľahlivé a flexibilné riešenie lokálneho zálohovania pre servery Windows, ale postráda niektoré perspektívne cloudové integrácie iných produktov v tomto segmente..

So serverom SPX máte možnosť naštartovať akýkoľvek záložný obrázok ako virtuálny počítač priamo z prehliadača obrázkových reťazcov StorageCraft. StorageCraft tiež poskytuje to, čomu hovoria ImageManager, čo vám umožňuje ľahko overovať, konsolidovať a replikovať záložné obrázky. Aj keď sú to všetko vynikajúce funkcie, v súčasnosti nie sú nevyhnutne jedinečné.

StorageCraft ponúka značkovú službu StorageCraft Cloud Backup, ale zdá sa, že je trochu divné udržať ju ako úplne samostatný produkt. Rovnako ako množstvo riešení v tomto prehľade ponúka podporu natívneho zálohovania v cloude alebo aspoň možnosti cloudového doplnku, ShadowProtect SPX by určite profitoval z užšej integrácie cloudu.

Pozitívne je, že StorageCraft SPX vám umožňuje zálohovať Windows Server, SQL, Exchange, Sharepoint a ďalšie kritické aplikácie bez potreby samostatnej alebo dodatočnej licencie. SPX sa predáva ako nákup licencií vopred za 1 095 dolárov s jednoročnou zahrnutou údržbou a rozšírenou údržbou softvéru 219 dolárov za rok.

Aj keď je zahrnutá iba základná podpora, máte možnosť upgradovať na prémiovú podporu za 164,25 dolárov ročne. Prémiová podpora poskytuje 24-hodinovú telefonickú podporu v prípade núdzových situácií a 24-hodinovú online podporu v prípade problémov vysokej, strednej a nízkej závažnosti.

Navyše, prémioví klienti dostanú prioritné umiestnenie do frontov podpory počas bežných pracovných hodín. Aj keď môžete oceniť možnosť prémiovej podpory, tento poplatok v kombinácii s ročným poplatkom za údržbu softvéru kladie StorageCraft na vyššiu stranu, keď uvažujete o pokračujúcich nákladoch.

Veritas Backup Exec

Spoločnosť Veritas Backup Exec má dlhú a komplexnú históriu fúzií, akvizícií a zmien mien siahajúcich až do roku 1982. Najnovšie v roku 2016 spoločnosť Symantec odčlenila spoločnosť Veritas Technologies do novo nezávislej spoločnosti a zmenila značku zo spoločnosti Symantec Backup Exec na spoločnosť Veritas. Backup Exec.

Až na komplikovanú históriu, každý softvérový produkt s viac ako 30 rokmi v podnikaní má jednoznačne určitú zostávajúcu silu. Backup Exec je navrhnutý pre zložité serverové prostredia s kombináciou formátov, operačných systémov a médií. Aj keď by ste mohli nazvať Backup Exec výkonným a flexibilným, nikdy by ste si ho nemýlili za to, že je to jednoduchý produkt. Posledná používateľská príručka obsahuje viac ako 1 300 strán!

Pokiaľ ide o funkcie, je ťažké si predstaviť, čo zálohovací program nerobí. Zobrazovanie, diferenciálne, prírastkové, disk, páska, cloud, fyzické, virtuálne, databázy, deduplikácia a šifrovanie sú naozaj len začiatok. Vytvorený pre podnik, Backup Exec má výkonnú konzolu pre správu, centralizované vykazovanie, vyrovnávanie zaťaženia a zlyhanie, ktoré centrálne riadi viac serverov, zariadení a mediálnych súborov Backup Exec..

Licencovanie Backup Exec nie je určite jednoduchá záležitosť. Aj keď obsahuje množstvo „základných“ funkcií, veľa položiek, ako sú napríklad jednotliví agenti desktopu, deduplikácia, podpora databázy a ďalšie, sa považuje za doplnkové alebo voliteľné komponenty. Ceny sa na webe neuvádzajú a vyžadujú si konkrétnu cenovú ponuku prispôsobenú vášmu jedinečnému prostrediu servera, ale je bezpečné predpokladať, že program Backup Exec bude najdrahšou možnosťou, ktorú sme dnes vyhodnotili. Podarilo sa mi nájsť jedinú serverovú licenciu na mieste z lokality tretej strany uvedenej na 959 USD.

Aj keď táto rozsiahla sada funkcií určite zapôsobí, je to tiež najväčšia slabina nástroja Backup Exec. Veľké organizácie s plne personálnymi IT oddeleniami určite ocenia schopnosť prispôsobiť celopodnikovú centrálne spravovanú schému zálohovania. Menšie podniky s jednoduchšími potrebami môžu zistiť, že program Backup Exec je príliš komplikovaný, drahý a nepraktický pre svoje potreby.

Datto Siris 3

Datto predstavuje iný typ riešenia ako iný softvér, ktorý dnes hodnotíme. Namiesto softvérového produktu je Datto Siris radou hardvérových zariadení so zabudovaným zálohovacím softvérom. Siris funguje ako lokálna záloha s tesnou integráciou do úložného cloudu Datto, takže lokálne zálohy sa automaticky synchronizujú podľa vytvorenej schémy..

Tento hybridný cloudový prístup prináša určité jasné výhody a nevýhody. Namiesto budovania vlastného lokálneho hardvérového riešenia, nákupu softvéru, nákupu cloudového úložiska a vytvorenia vlastnej schémy zálohovania na zabezpečenie úplného pokrytia vám Datto Siris umožňuje skontrolovať všetky tieto polia pomocou jediného zariadenia..

Zariadenie Siris podporuje vytváranie okamžitých virtuálnych počítačov zo záložných obrazov a cloudová služba Datto umožňuje vytvárať virtuálne počítače v cloude. Toto kompletné riešenie vám poskytuje možnosti okamžitej obnovy bez ohľadu na scenár katastrofy. Ak server zlyhá a nemáte žiadne pripojenie na internet, zálohovanie typu cloud nepomôže.

Ak prírodná katastrofa vymaže všetok váš hardvér, záloha iba na miestnej úrovni je zbytočná. Spoločnosť Datto vám poskytuje riešenia pre všetky scenáre a dokonca vám môže dodať náhradný Siris vopred načítaný so záložnými obrázkami. Datto Siris 3 môže chrániť fyzické, virtuálne a cloudové servery fungovaním ako fyzické, softvérové ​​a virtuálne zariadenie.

Aj pri takom všestrannom riešení sú niektoré slabiny nevyhnutné. Zariadenia Siris musia byť zakúpené vopred a aj keď je k dispozícii veľké množstvo možností, vaše hardvérové ​​možnosti nemusia byť také flexibilné ako riešenie na mieru. Integrácia cloudu je navyše obmedzená na internú službu Datto. Hoci súprava funkcií a integrácia zapôsobia, zaistí vás tým v službách a cenách spoločnosti Datto.

Aj keď Datto dokáže zálohovať SQL a Exchange, využíva VSS engine spoločnosti Microsoft a zdá sa, že vyžaduje viac konfigurácie ako niektorí konkurenti. Výmena poštovej schránky a úrovne na úrovni správy je možná, ale iba pri zakúpení samostatnej softvérovej licencie. V podstate to môžete urobiť, ale musíte skočiť cez nejaké obruče.

Spoločnosť Datto pracuje predovšetkým prostredníctvom partnerského programu s poskytovateľmi IT od tretích strán. V dôsledku toho nie sú k dispozícii žiadne fixné náklady a reakcia na ceny a podporu sa bude líšiť medzi rôznymi poskytovateľmi. Môže to byť frustrujúce, ak uprednostňujete nákup a používanie zariadení priamo bez zapojenia tretej strany. Jeden Datto Siris povoľuje neobmedzené licencovanie serverov a stolových počítačov, čo by mohlo byť výhodou, ak máte na pokrytie veľké množstvo počítačov..

Macrium Reflect 7

Macrium Reflect Server a Server Plus sú jednoduché nástroje na zálohovanie lokálnych serverov s niektorými zaujímavými klonovacími a imaginárnymi možnosťami, ktoré nie sú súčasťou iného zálohovacieho softvéru. Aj keď Macrium kontroluje väčšinu polí, pokiaľ ide o funkcie lokálneho zálohovania, nedostatok možností integrácie cloudu a virtualizácie môže byť pre niektorých problémový.

Všetky produkty Macrium, Home Edition, Workstation, Server a Server Plus, majú rovnaké primárne funkcie zálohovania. Jediné rozdiely medzi verziami sú pomerne jednoduché. Vydanie Server podporuje servery Windows, zatiaľ čo verzia Server Plus umožňuje podporu zálohovania Microsoft SQL a Exchange s podrobným obnovením.

Macrium podporuje diferenciálne a prírastkové obrázky, kompresiu zálohy a obnovu na úrovni položky. Aj keď Macrium by mal pokrývať akýkoľvek scenár lokálneho zálohovania, funkcie stand-out majú viac spoločného s ďalšou podporou zobrazovania.

Všetky verzie majú podporu pre priame klonovanie disku. Macrium tiež obsahuje podporu WinPE (Windows Preinstallation Environment) a možnosť pridať ovládače do PE. Obnovenie Mac Delta Restore umožňuje rýchle obnovenie snímok iba vykonaním nevyhnutných zmien a nie nasadením celého obrázka.

Zatiaľ čo funkcie systému Macrium umožňujú rýchlu obnovu, chýba mu však schopnosť okamžite obnoviť záložné obrázky na virtuálnom počítači. Ak je vo vašom prostredí kritický výpadok, rýchle obnovenie môže znieť dobre, ale okamžitá virtualizácia je pravdepodobne oveľa lepšia.

Cena je za server a beží v strede balenia:

Reflect Server (1-9 licencií) 275 dolárov za server
Reflect Server (10 a viac licencií)247,50 dolárov za server
Reflect Server Plus (1-9 licencií)599 dolárov za server
Reflect Server Plus (10 a viac licencií)539,10 dolárov za server

Macrium obsahuje štandardnú podporu na jeden rok, ktorá zahŕňa inovácie na nové verzie, podporu vzdialeného prístupu a typické reakčné okno trvajúce 24 hodín. Prémiová podpora je k dispozícii za 30 dolárov ročne, čo vás inovuje na nepretržité pokrytie, 12-hodinové typické reakčné okno, telefonickú podporu a špecializovaného správcu prípadov. Aj keď by bolo pekné zahrnúť telefonickú podporu, zdá sa to ako spravodlivá úroveň doplnkových služieb za pouhých 30 dolárov.

záver

Výber najlepšieho softvéru na zálohovanie servera nie je jednoduchá úloha. Pretože serverové prostredia môžu mať obrovskú rozmanitosť, rôzni poskytovatelia softvéru často pristupujú k úlohe zálohovania veľmi odlišne. Postupom času a zrením softvéru som videl pokročilejšie funkcie zahrnuté v oveľa lacnejších produktoch.

Okamžitá virtualizácia bola niečo ako zriedkavá funkcia, ale teraz sa cíti ako očakávanie od akéhokoľvek produktu. Zatiaľ čo základné funkcie zálohovania sa zhodujú rovnomernejšie, softvérové ​​spoločnosti sa zamerali na cloudovú integráciu a vylepšené funkcie správy, aby rozdeľovali svoje produkty.

V tomto hodnotení mi najviac vynikli dva produkty. Pre správcov serverov s rozsiahlymi a komplexnými prostrediami ponúka Veritas Backup Exec zďaleka najpokrokovejší a najuniverzálnejší produkt s najlepšími možnosťami centrálnej správy. Aj keď sa to premietne do vyšších nákladov, veľký podnik môže odôvodniť dodatočné náklady so zvýšenou efektívnosťou prevádzky.

Kým Backup Exec môže mať niektoré výkonné funkcie na podnikovej úrovni, CloudBerry sa jasne vyznačuje ako najuniverzálnejšia a najlepšia hodnota zväzku. Bez obetovania funkcií ponúka CloudBerry špičkové riešenie Windows Server za 120 až 300 dolárov, zatiaľ čo konkurenti účtujú 300 až 1 000 dolárov alebo viac.

Niektorí z týchto konkurentov, Macrium a ShadowProtect, neponúkajú ľahkú integráciu do cloudu. Iní, ako sú Acronis a Datto, poskytujú podporu cloudu, ale iba prostredníctvom vlastnej ponuky, ktorá môže byť drahá.

CloudBerry je jediné riešenie na podporu rozsiahlej knižnice poskytovateľov cloudových služieb tretích strán. To vám umožní nielen využívať preferovaných poskytovateľov, ale tiež umožňuje flexibilné, univerzálne a priame zálohy typu cloud-cloud pre maximálnu ochranu..

Podľa mojich recenzií často nie je najlacnejším produktom skutočne jedinečný súbor funkcií, ktorý sa jasne odlišuje od konkurencie. S výkonnými funkciami zálohovania, prekvapivo nízkou cenou a zďaleka najlepšou podporou natívneho cloudu by ste mali určite dať CloudBerry Backup skúšobnú jazdu ešte dnes.

Použili ste výrobky v tomto porovnaní? Nechal som tvojho obľúbeného mimo zoznamu? V sekcii nižšie prejdite na konverzáciu a nezabudnite si pozrieť naše ďalšie recenzie ešte dnes.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map