Najlepšie zálohovacie nástroje pre Amazonský ľadovec v roku 2020

Výhody Amazonského ľadovca pre zálohovanie údajov môžu byť pri výbere dolárov a centov neospravedlniteľné, ale implementácia má sklon k zahmleniu, ak neviete, čo robiť po nasýtení číslic vašej kreditnej karty Amazonu. Otázkou je, ako preniesť údaje zo svojho zariadenia do trezoru Glacier a našťastie, máme odpoveď.


Na rozdiel od všeobecného názoru nie je to výkrik na obrazovke vášho počítača. Problém je v tom, že Amazonský ľadovec je archív údajov, ale chýba mu prostriedok na prenos údajov o prevádzke. Potrebuje dopravný systém av tomto článku sa zameriame na to najlepšie z najlepších, vedené tým, čo môže byť najnáročnejším trajektom údajov zo všetkých, CloudBerry Backup.

Amazon-Glacier-Vault

Čo je ľadovec Amazon?

Riešenia Amazonu pre chladenie sú jednou z najlacnejších služieb cloudovej infraštruktúry a podrobne sme ich podrobne opísali v našej recenzii ľadovca Amazon. S cenami na pol centa za gigabajty alebo menej predstavuje Glacier zhruba 20% náklady na Amazon S3, Google Cloud a ďalšie veľké mená v našom najlepšom sprievodcovi cloud IaaS.

.

Východ na východe (Ohio):$ 0,004
Západný západ (Oregon):$ 0,004
Západ USA (N. Kalifornia):$ Od 0,005
Ázia a Tichomorie (Soul):$ Od 0,005
Asia Pacific (Sydney):$ Od 0,005
EÚ (Frankfurt):$ Čo predstavuje 0,0045
EÚ (Írsko):$ 0,004

Problém s Amazonským ľadovcom je ten, že slúži úzkemu účelu: archív. Je ideálny pre zálohovanie súborov, ale nefunguje dobre pre návrh aplikácií alebo procesy, ktoré vyžadujú pravidelný prístup k uloženým súborom. Je to preto, že napriek svojmu špinavému lacnému úložnému priestoru sú poplatky za používanie nielen drahé, ale rýchlosť načítania údajov je bolestne pomalá, pokiaľ nechcete platiť za zrýchlené načítanie..

Retrieval Amazon Glacier RetrievalCost per GB: Čas načítania:
štandardné:0,01 USD za GB a 0,05 USD za 1 000 žiadostí3-5 hodín
Objem:0,0025 USD za GB a 0,025 USD za žiadosť5-12 hodín
urýchlené:0,03 USD za GB a 0,01 USD za žiadosť1-5 minút

To nie je veľký problém pre podniky alebo dokonca domácich spotrebiteľov, ktorí hľadajú spoľahlivejšie riešenie zálohy ako, povedzme, Memopal alebo Degoo, dve buggy služby, ktoré často stagnujú a majú podozrivé prístupy k podpore zákazníkov, ktoré vám ponechávajú viac otázok ako odpovedí..

Okrem toho, že Amazon má vynikajúcu podporu, Glacier je spoľahlivý vďaka rýchlosti prenosu a integrite dát vďaka globálnej sieti dátových centier, ktorá pokrýva 18 geografických regiónov po celom svete..

Amazon Web-Services-data-center

Teraz sa chystáme načrtnúť naše tipy na najlepšie zálohovacie nástroje pre Amazonský ľadovec. Bohužiaľ, výber je tenký. Okrem služby CloudBerry sú jediné pozoruhodné názvy Duplicati a Arq. Navrhujeme začať s 15-dňovou skúšobnou verziou služby CloudBerry Backup, avšak sme neobjektívni z dôvodov, ktoré budú čoskoro vyjasnené..

Čo robí najlepší záložný nástroj pre Amazonský ľadovec?

Väčšina online zálohovacích nástrojov má svoje vlastné servery. To platí pre Acronis True Image, Backblaze, SpiderOak a väčšinu ďalších položiek, ktoré sa nachádzajú v našom najlepšom online záložnom sprievodcovi. Aj keď to uľahčuje používanie týchto služieb, tiež ich robí nekompatibilnými so službami IaaS, ako je Amazonský ľadovec. Vďaka tomu sú obmedzené možnosti a preťažené, zle financované serverové siete.

Ak chcete zálohovať poskytovateľa cloudových služieb IaaS, napríklad Glacier, budete potrebovať poskytovateľa cloudu typu „vyberte si svoj vlastný“ s možnosťou zálohovania. Nie je ich však príliš veľa, čo z nich robí prvú vec, ktorú sme pri výbere hľadali.

Potom sme hľadali funkcie.

Jedným z kritických prvkov je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. Glacier napríklad šifruje súbory uložené v pokoji na svojich serveroch pomocou predvoleného 256-bitového šifrovania AES. Rozdiel je v tom, že spravuje vaše šifrovacie kľúče. Zálohovací klient so súkromným šifrovaním znamená, že nikto, dokonca ani Jeff Bezos, nemôže dešifrovať vaše súbory.

Jeff Bezos - Amazon

Hľadali sme aj klientov, ktorí vám umožnia nastaviť verziu súborov. Verzovanie verzií znamená, že pri úprave súborov sa zachovávajú kópie z obdobia pred vykonaním týchto úprav. To vám umožní vrátiť súbory späť v prípade náhodných úprav. Je tiež užitočné, ak sú súbory poškodené, pretože sa môžete vrátiť k čistým kópiám.

Navyše, verzovanie je spôsob, ako uniknúť útoku ransomware bez toho, aby ste museli platiť za nezašifrované kópie súborov. Niektorí poskytovatelia záloh majú progresívnejšie algoritmy detekcie ransomware, ako napríklad Acronis True Image (prečítajte si našu recenziu True Image), ale pri položkách v tomto zozname iba CloudBerry Backup robí to isté.

Ransomware-Graphic

Zálohovanie na úrovni bloku a viacvláknové zálohovanie sú ďalšie dve funkcie, ktoré by sme mali mať na pamäti a ktoré slúžia na urýchlenie procesov zálohovania. Kompresia je ďalšia, hoci jej účelom nie je rýchlosť. Znižuje to množstvo miesta, ktoré vaše súbory zaberajú na zadnej strane, čo vám šetrí peniaze.

Existujú aj ďalšie funkcie, ktoré sa líšia od jedného poskytovateľa zálohy k druhému. Pokrývame tieto náklady, keď prídu nižšie, okrem nákladov na hovorenie.

Najlepšie zálohovanie pre Amazonský ľadovec: CloudBerry Backup

Od fanúšikov Arq a Duplicati sa dozvieme, že CloudBerry Backup je zďaleka najlepšou zálohovacou službou pre Amazon Glacier. To vylučuje, že služba Duplicati je zadarmo.

Kľukva-zálohovanie Plans-Slider1
© Cloudwards.net

Kľukva-Cloud-Storage-Slider2
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Mode-Slider3
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Source-Slider4
© Cloudwards.net

Kľukva-Backup-Schedule-Slider5
© Cloudwards.net

predchádzajúca

Ďalšie

Čo robí CloudBerry Backup lepším ako Arq a Duplicati je to, že podporuje viac cloudových služieb, má atraktívnejšie užívateľské rozhranie, plynulejšie užívateľské prostredie a čo je najdôležitejšie, mnoho ďalších funkcií na udržanie vašich súborov v bezpečí a zálohovanie bez problémov..

Medzi poznámky patria súkromné ​​šifrovanie end-to-end pomocou 256-bitového AES, šifrovanie počas prepravy pomocou protokolu TLS a prispôsobiteľné zásady uchovávania..

Tieto funkcie pomáhajú chrániť vaše súbory v prípade porušenia údajov, útokov typu človek v strede, útokov typu ransomware a iných počítačových trestných činov. CloudBerry Backup dokonca obsahuje vstavanú ochranu ransomware, ktorá vyhľadáva možné infekcie malvérom a vytvára čisté záložné kópie, ak by sa našlo niečo podozrivé..

Ďalšie informácie nájdete v našom článku o najlepšej online zálohe na ochranu ransomware.

Medzi ďalšie vlastnosti poznámky patrí nepretržité zálohovanie a plánované zálohovanie. Aj keď sa odporúča nepretržitá záloha, pre väčšie zálohy by ste mohli lepšie spracovať procesy cez noc.

Kľukva-Backup-Schedule-Slider5

CloudBerry Backup má tiež možnosti zálohovania na úrovni blokov. Ak je táto možnosť povolená, pri každej zmene súboru sa celý súbor neprenáša na server. Nahradia sa iba zmenené časti súboru, čo šetrí čas a šetrí zdroje.

CloudBerry Backup umožňuje zálohovanie založené na obrázkoch. Namiesto zálohovania konkrétnych priečinkov a súborov zálohovanie založené na obrázkoch urobí snímku všetkého, čím sa obnovia komplexnejšie. Prečítajte si našu najlepšiu recenziu zálohy založenej na obrázkoch a zistite, kde sa CloudBerry radí proti konkurencii.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia CloudBerry Backup

Okrem Amazon Glacier sa CloudBerry Backup páruje s viac ako 50 rôznymi poskytovateľmi cloudu. To zahŕňa možnosti IaaS ako Amazon S3, Google Cloud, Microsoft Azure, Backblaze, Rackspace a Wasabi. Zahŕňa to aj tradičných poskytovateľov cloudových úložísk, ako sú OneDrive, Google Drive a Amazon Drive.

Kľukva-Cloud-Storage-Slider2

K dispozícii je niekoľko licencií na zálohovanie CloudBerry, z ktorých každá je trvalá. Desktopové verzie sú k dispozícii pre Windows (49,99 dolárov), MacOS (29,99 dolárov) a Linux (29,99 dolárov). Každá z nich má freewarovú verziu, ale okrem iných funkcií sa dodávajú aj so zálohovaním, kompresiou alebo šifrovaním na základe obrázkov.

Bezplatná verzia je obmedzená na 200 GB zálohy, zatiaľ čo platené verzie sú dobré pre 5 TB. Ak potrebujete viac, musíte si kúpiť drahšie CloudBerry Backup Ultimate za 299,99 dolárov. Táto verzia môže zálohovať Windows Server, SQL Server a Exchange Server, takže je aspoň životaschopnejšia pre podnikové zálohovanie.

Doprajte si 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu a zistite, či CloudBerry Backup je spoločníkom Amazonského ľadovca, ktorý ste hľadali. Získate tiež 10 GB voľného úložného priestoru Amazon Glacier, takže by malo stačiť na jeho prekonanie.

Arq Backup

Naznačovať, že Arq Backup nemá umenie umenia CloudBerry Backup, je podhodnotenie. Je to úplne neatraktívne. Farebná schéma je sivá a biela, riadky textu sú orezané a na zlepšenie viditeľnosti nie je možné meniť veľkosť okien. Text je navyše taký malý, že na jeho vytvorenie budete potrebovať lupu.  

Posuvník hlavnej obrazovky Arq

Arq AWS Select Bucket Slider4

Posuvník typu cloudového úložiska Arq5

predchádzajúca

Ďalšie

Inými slovami, užívateľské skúsenosti nie sú v popredí myslenia tímu Arq. To znamená, že funkčnosť je lepšia. Aj keď sa môže pripojiť iba k zlomku poskytovateľov cloudových služieb, ktoré CloudBerry podporuje, medzi možnosti patrí ľadovec Amazon.

Softvér obsahuje niekoľko užitočných funkcií. Arq šifruje súbory skôr, ako opustia váš počítač, takže ľudia v Amazone nebudú mať tušenie, aké sú vaše šifrovacie kľúče a ako ich dešifrovať. Úlovok spočíva v tom, že ak stratíte heslo, stratíte prístup aj k svojej zálohe, ale to je cena, ktorú platíte za tajných agentov, ktorí sa nepreosiali cez vaše auto.

Zatiaľ čo používateľské rozhranie je to, čo väčšina ľudí použije na zálohovanie údajov, Arq má tiež nástroj na otvorenie príkazového riadku s otvoreným zdrojovým kódom. Pre tých, ktorí majú technický rozvoj, to pomôže zaistiť, aby sa nekonalo nijaké vtipné podnikanie, ako napríklad nekódovanie metadát alebo zasielanie súborov do podzemného bunkru na boj proti kybernetickému vojnu na Sibíri..

Medzi ďalšie funkcie poznámky patrí nahrávanie na úrovni blokov, aby sa zabezpečilo odovzdanie iba zmenených častí súborov po počiatočnom odovzdaní, deduplikácia na strane klienta, takže rovnaké súbory sa neodovzdávajú viackrát a kompresia na zníženie veľkosti nahrávania.

Z toho, čo nám ľudia v Arq hovoria, softvér prehľadáva súbory pomocou jedného vlákna, odovzdáva sa do fronty a potom pomocou viacerých vlákien zrýchľuje proces nahrávania. Ak skenovanie predbehne proces odovzdávania, skenovanie sa zastaví, až kým sa front nezmení na zvládnuteľnú úroveň.

Prírastkové verziované zálohy súborov sú zachované, takže v prípade neželanej zmeny alebo poškodenia súboru môžete čas obrátiť. Neexistuje však spôsob, ako si prispôsobiť pravidlá verzií, ako je to možné, pomocou služby CloudBerry. Namiesto toho sa všetko ponechá. To znamená, že sa použije viac úložiska Glacier, ale nemal by to byť veľký problém, pretože súbory sa spracúvajú na úrovni blokov a komprimujú sa..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám záloha Arq páči

Okrem ľadovca môže Arq zálohovať údaje do Amazon S3, Google Cloud, Backblaze B2, Wasabi, Dropbox, Disk Google, OneDrive a Amazon Drive. Zrejme však chýba Microsoft Azure, ktorý môže byť najatraktívnejším zo všetkých cloudových riešení IaaS vďaka 52 dátovým centrám po celom svete (prečítajte si našu recenziu spoločnosti Microsoft Azure)..

ARQ-Cloud-Miesta

Cena najnovšej verzie softvéru Arq 5 je 49,99 dolárov za trvalú licenciu. Licencia je dobrá pre jeden počítač alebo jeden server. K dispozícii sú verzie Windows aj MacOS a existuje 30-dňová skúšobná verzia, ktorú vám odporúčame využiť, najmä preto, že ide o rovnakú cenu, akú zaplatíte za vynikajúci produkt v službe CloudBerry Backup..

DUPLICATO

Duplicati má iný prístup ako CloudBerry Backup a Arq v tom, že rozhranie je založené na prehliadači. To však neznamená, že sa zálohovanie zastaví po vypnutí prehliadača Chrome alebo Firefox, pretože na pozadí beží aj klient pre stolné počítače, ktorý vám umožní zálohovať.

Duplikovať pridať záložný jazdec1

Duplikovať pridať cieľový jazdec2

Duplikovať Pridať nastavenie ľadovca Slide3

Duplikovať pridanie súborov Slider4

Posuvník Duplicati Encryption5

predchádzajúca

Ďalšie

Duplicati’s UX, rovnako ako Arq, by mohli použiť človeka. V prípade spoločnosti Duplicati je to zrozumiteľnejšie, pretože ide o bezplatný produkt, ale neohrabaný dizajn si môže zvyknúť. Našťastie má spoločnosť Duplicati pekné zdroje technickej podpory, ktoré vám pomôžu so sebou.

Najnovšia verzia Duplicati priamo nepodporuje ľadovec Amazonky. Podporuje však Amazon S3, ktorý môžete použiť na pripojenie k trezoru Glacier. Duplicati má pokyny, ako to urobiť, ak potrebujete pomocnú ruku.

Pri nastavovaní zálohy sa môžete rozhodnúť pre žiadne šifrovanie, 256-bitové šifrovanie AES alebo GNU Privacy Guard. Budete tiež musieť vytvoriť prístupové frázy, ktoré budete vedieť iba vy. Pretože služba Duplicati je založená na prehliadači, môžete si svoje heslo uložiť do správcu hesiel typu cloud, ako je LastPass alebo Dashlane, pre prípad, že na to zabudnete..

Je tu možnosť zapnúť SSL – Duplicati znamená TLS, pretože SSL je zaniknutý – čo by ste mali použiť, ak nechcete, aby hlúpy horolezec žijúci v bytovom byte posielal vaše súbory na Reddit.

Existujú možnosti na vylúčenie skrytých, systémových a dočasných súborov, ako aj súborov väčších ako určitá veľkosť. Všetky súbory sú pred odovzdaním skomprimované, aby sa znížil potrebný úložný priestor a podporovala sa aj úroveň zálohovania na úrovni bloku.

Podobne ako Arq aj Duplicati nezahŕňal funkciu viacerých vlákien. To znamená, že nahrávanie bude prebiehať pomalšie ako pri službe CloudBerry Backup. Vývojový tím Duplicati na tom údajne pracuje, ale bez zverejneného plánu by sme sa s tým v blízkej budúcnosti nepočítali.

Zálohovanie je možné nastaviť tak, aby prebiehalo nepretržite, alebo môžete vytvoriť plán. Pri verziovaní súborov si môžete zvoliť, že nebudete chcieť ponechať žiadne predchádzajúce súbory, všetky súbory alebo vytvoriť vlastnú politiku uchovávania.

Ďalšie dôvody, ktoré sa nám páčia Duplicati

Duplicati podporuje Amazon S3, Microsoft Azure, Google Cloud, Backblaze B2, Box, Dropbox, Disk Google, Jottacloud, Mega a OneDrive ako cieľové miesta pre zálohovanie. Hubic je tiež podporovaný, ale v prípade, že ste zmeškali správy, prešlo to na puzdrách pre smartfóny a ozdobné balíčky..

Duplicati má klientov pre Windows, MacOS a niekoľko variantov Linuxu (Debian, Ubuntu, Fedora a RedHat). K dispozícii je dokonca aj verzia pre Synology, ale pochovávame si vedenie. Ako softvér s otvoreným zdrojovým kódom vás Duplicati na rozdiel od služieb CloudBerry Backup a Arq nebude stáť desetník. Všetko, čo budete musieť zaplatiť, je Amazonský ľadovec alebo akýkoľvek poskytovateľ cloudu, s ktorým sa rozhodnete spárovať ho.

Záverečné myšlienky

CloudBerry Backup, Arq a Duplicati sú jediné zálohovacie služby, ktoré odporúčame používať s Amazonským ľadovcom, a iba jedna z nich sa dôrazne odporúča. Zálohovací softvér však nie je jediný spôsob, ako preniesť súbory do vášho trezoru Glacier.

Existujú klienti na prenos súborov, tiež známi ako prieskumníci v cloude, ako Cyberduck, CloudBerry Explorer a FileZilla, ktorí dokážu urobiť ten trik, ale tiež nie. Sú to nástroje manuálneho nahrávania, ktoré nie sú navrhnuté na vytváranie pretrvávajúcich vzťahov so zálohami. Prečítajte si náš najlepší článok o prenose súborov pre ďalšie podrobnosti.

Druhou možnosťou je vybudovanie sieťovej jednotky pripojenej k ľadovcu Amazon. Sieťová jednotka sa podobá označenej jednotke v počítači, okrem uloženia súborov v cloude namiesto pevného disku.

Máme článok o tom, ako vybudovať sieťovú jednotku, ktorá funguje rovnako s Dropboxom, Diskom Google a ďalšími poskytovateľmi rovnako ako s ľadovcom. Podobne ako v prípade prieskumníkov v cloude, aj pri sieťových diskoch je príliš veľa manuálnej práce, aby sa stali životaschopným zálohovacím softvérom.

Pre zálohovanie je CloudBerry Backup ľahkou voľbou pre archiváciu údajov pomocou Amazon Glacier. Patrí tiež medzi najlepšie online zálohovacie služby celkovo a oplatí sa vyskúšať v 15-dňovej skúšobnej verzii.

Podeľte sa o svoje názory na Amazonský ľadovec a o tom, ako ho používate na archiváciu súborov v sekcii komentárov nižšie. Radi by sme sa dozvedeli o softvéri, ktorý nám unikol, najmä ak je navrhnutý na zálohovanie pevného disku. Ako vždy, ďakujem za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map