Najlepšie cloudové úložisko pre spoluprácu 2020

Ak ste niekedy pracovali z domu, dokonca len pre svoju deväť až päť zamestnanie, viete, že to môže byť ťažké. Ak chcete dosiahnuť rovnakú úroveň produktivity, ako keď ste fyzicky v kancelárii, musíte urobiť viac. To platí ešte viac, ak sa celý tím alebo spoločnosť nachádzajú na rôznych miestach.


V tomto článku sa zameriame na najlepšie cloudové úložisko pre spoluprácu; ďalšie nástroje nájdete v našom článku o tom, ako zjednodušiť prácu na diaľku.

Zdieľanie a zmena súborov, práca s kolegami v reálnom čase, komunikácia a správa úloh by bolo ťažké a frustrujúce, ak nie softvér, ktorý vám pomôže. Softvér ako cloudové úložné služby s integráciou aplikácií. Pozrime sa, čo je dôležité pre spoluprácu, a potom začneme s hodnotením.

Najlepšie cloudové úložisko pre spoluprácu 2020

Čo robí Cloud Storage najlepším pre spoluprácu

Jednoduché zdieľanie súborov je jednou z najdôležitejších funkcií spolupráce. Chcete ich tiež rýchlo zdieľať a mať kontrolu nad obsahom. Umožňuje obmedziť neoprávnený prístup k súborom pri zdieľaní, napríklad odkazy chránené heslom, nastavenia povolení, dátumy vypršania platnosti atď.

Existuje veľa aplikácií, ktoré vám pomôžu pri spolupráci. Niektoré z nich sú doménou služby, zatiaľ čo iné sú integráciou tretích strán. Najobľúbenejšie sú Dokumenty Google a Office Online. Služby, ktoré ponúkajú jeden alebo oba, získajú v našej knihe plus.

Bez dobrých rýchlostí nahrávania by vaša spolupráca nepriniesla veľa. Zmeny v súboroch by sa mali prejaviť rýchlo, najlepšie v reálnom čase. Rýchlosti synchronizácie sú tým, čím sa to stáva, a najžiadanejšou funkciou je synchronizácia na úrovni bloku. Umožňuje rýchlejšiu synchronizáciu, pretože odovzdáva iba zmenené časti súboru a nie celý súbor.

Zohľadníme tiež hodnotu. Takmer vždy existuje bezplatný plán, pomocou ktorého môžete zistiť, ako služba funguje, alebo aspoň vyskúšať. Služby sa líšia počtom plánov, ktoré ponúkajú, a tým, čo tieto plány dostávajú za cenu. Viac funkcií za nižšiu cenu je vždy lepšia (prečítajte si naše najlepšie ponuky v oblasti cloudového úložiska).

Bezpečnosť vašich súborov je samozrejme tiež veľmi dôležitá. Uvidíme, či šifrujú údaje na serveri v pokoji, či majú natívne súkromné ​​šifrovanie (prečítajte si náš najlepší článok o cloudových službách s nulovými znalosťami, ak to potrebujete) a či majú dvojfaktorovú autentizáciu (2FA), ktorá pomáha proti odcudzeniu heslá atď.

Teraz, keď poznáme naše kritériá, pozrime sa na služby, ktoré najlepšie spolupracujú.

1. Dropbox Business

Dropbox, ktorý bol uvedený na trh v roku 2008, je jednou z vedúcich cloudových služieb s 500 miliónmi používateľov. V roku 2012 sa však Dropbox a jeho používatelia stali obeťami veľkej krádeže údajov. Služba sa však poučila a aktualizovala bezpečnosť. Dropbox tiež vynašiel a zdokonalil synchronizáciu na úrovni blokov a jeho rýchlosť je jedna z najlepších.

Dropbox pre firmy

Keď začnete používať Dropbox Business, získate centrálny tímový priečinok a všetci vaši zamestnanci k nemu majú prístup. Môžete vytvoriť podpriečinky a poskytnúť prístup jednotlivcom alebo skupinám. Používatelia môžu zdieľať aj generovaním odkazov. Môžete chrániť prepojenia pomocou hesiel, nastaviť dátumy vypršania platnosti alebo ich obmedziť iba na členov tímu.

Existuje iba jedna natívna aplikácia produktivity, Dropbox Paper, ale Dropbox Business je partnerom spoločnosti Microsoft Office, a preto sa Office Online štandardne integruje. Pomocou nej si však môžete prezerať kancelárske súbory, ak však chcete upravovať, budete potrebovať predplatné balíka Microsoft Office 365. Okrem toho existujú integrácie tretích strán pre komunikáciu, riadenie pracovných postupov a iné.

Existujú dva plány pre malé podniky: Standard a Advanced. Obidva poplatky za používateľa a vyžadujú minimálne troch používateľov. Môžete platiť mesačne – 15 dolárov a 25 dolárov – v danom poradí – alebo ročne, v takom prípade získate zľavu. Štandard ponúka 2 TB zdieľaného priestoru, zatiaľ čo pokročilý ponúka neobmedzené úložisko. K dispozícii je tiež bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožní vyskúšať si službu 30 dní pred zaplatením.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Dropbox Business

Bezpečnostné opatrenia Dropboxu sú skvelé a poteší vás aj integrácia aplikácií, jednoduché použitie a rýchla synchronizácia na úrovni blokov, ktorá pomáha spolupráci. To kladie Dropbox na prvé miesto.

Kontrola firmy Dropbox

Viac informácií o službe si môžete prečítať v našej recenzii Dropbox Business. Dropbox Business sa nezameriava na osobných používateľov, preto si prečítajte našu pravidelnú kontrolu Dropboxu.

2. Disk Google

Disk Google je jednoduchý, ľahko použiteľný a je zameraný na domácich používateľov. Môže sa pochváliť 800 miliónmi používateľov, a to vďaka integrácii s balíkom produktivity spoločnosti Google, Dokumentom Google,.

Sada dokumentov obsahuje aplikácie na spracovanie textu, tabuľky a prezentácie. S nimi je ľahké spolupracovať v reálnom čase s ostatnými. Môžete navrhnúť úpravy, robiť komentáre, vrátiť sa k predchádzajúcim verziám dokumentu a zistiť, aké zmeny urobili ostatní. Spoločnosť Google má rozsiahlu komunitu vývojárov, a preto jej knižnica tretích strán má aj mnoho aplikácií.

Zdieľanie s Diskom Google je jednoduché, existuje však priestor na zlepšenie, pretože neponúka funkcie na kontrolu obsahu, ako sú dátumy uplynutia platnosti alebo odkazy. Odkaz môžete odoslať e-mailom alebo nastaviť prístupový odkaz. Disk Google je dostatočne rýchly, aby umožňoval dobrú spoluprácu. Mohlo by sa to však zlepšiť pridaním synchronizácie na úrovni bloku.

Ochrana osobných údajov spoločnosti Google je trochu sporná, pretože súvisí s projektom PRISM. Spoločnosť Google napriek tomu popiera sprístupnenie NSA. Kontroluje tiež vaše osobné súbory, aby vám poskytla prispôsobené reklamy, vlastné vyhľadávanie atď. Ak je to problém, odporúčame vám použiť Boxcryptor (ďalšie informácie o tomto praktickom programe nájdete v našej recenzii pre Boxcryptor)..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám Disk Google páči

Okrem ochrany osobných údajov Disk Google šifruje vaše súbory šifrovaním AES-128, zatiaľ čo sú uložené na strane servera. Chráni vás tiež pred ukradnutými heslami pomocou dvojfaktorovej autentifikácie.

Spoločnosť Google je vynikajúca, pokiaľ ide o spoluprácu, ale mohla by zlepšiť jej bezpečnosť, možnosti synchronizácie a zdieľanie. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu na Disku Google.

3. Kolónka

Box vám umožňuje zdieľať odkazy s ostatnými licencovanými používateľmi bez obmedzenia, ale ak máte príslušné povolenia, môžete zdieľať mimo svoju organizáciu. Môžete poslať pozvánku e-mailom alebo vygenerovať odkaz a potom ho odoslať. Vďaka aplikácii Box existuje dobrá kontrola obsahu, pretože môžete nastaviť dátumy skončenia platnosti a odkazy na ochranu heslom.

Existuje jedna natívna aplikácia s názvom Box Notes a patrí medzi najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok. Pretože neexistujú žiadne ďalšie natívne aplikácie, Box kompenzuje rozsiahlu knižnicu riešení tretích strán. Dobre sa integruje do služieb Dokumenty Google a Office 365.

Box má rovnaký model synchronizovaných priečinkov, aký propagoval Dropbox, a počiatočné rýchlosti nahrávania sú celkom dobré. Nemá synchronizáciu na úrovni bloku, takže následné nahrávanie je pomalšie v porovnaní s riešeniami, ktoré ho ponúkajú.

Cenové plány spoločnosti Box sú spravodlivé. S cenou 5 dolárov mesačne (všetky sa účtujú mesačne) je program Starter najlacnejší. Ponúka iba 100 GB, čo nie je veľa pre väčšinu firiem. Najobľúbenejší program Business vám ponúka neobmedzené úložisko za 15 dolárov. Business plus stojí 25 dolárov a poskytuje ďalšie funkcie okrem všetkých tých v obchodnom pláne.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči box 

Box nešetrí na bezpečnostných opatreniach, chráni pred útokmi typu človek v strede a vaše dáta sú počas ukladania chránené šifrovaním AES-256. Box dokonca zabalí váš kľúč s rovnakou úrovňou AES, čo je pekným doplnkom jeho bezpečnostného arzenálu.

Máme veľa funkcií, ktoré sa nám páčia, ale synchronizácia by mohla byť rýchlejšia a cenové plány by mohli ponúknuť väčšiu hodnotu. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu v kolónke.

4. Egnyte Connect

Egnyte sa darí dobre, pokiaľ ide o zdieľanie, čo sa hodí k nášmu najlepšiemu výberu medzi najlepšími poskytovateľmi EFSS. Pri zdieľaní priečinka – vlastníka, úplného, ​​editora a prehliadača – môžete skupinám aj jednotlivcom poskytnúť štyri typy prístupu. Môžete vygenerovať odkaz na zdieľanie na sociálnych sieťach alebo poslať e-mailom. Kontrola nad vygenerovanými odkazmi je vynikajúca, pretože môžete použiť ochranu heslom, dátumy vypršania platnosti, upozornenie na prístup k súboru a dokonca obmedziť sťahovanie..

Je zaujímavé, že na rozdiel od mnohých ďalších služieb, ktoré tu uvádzame, ponúka natívne možnosti produktivity. Na súbory môžete nastaviť úlohy a potom ich auditovať na karte „Moje úlohy“. Podobne ako Box sa integruje aj s dokumentmi Google a Microsoft Office. Možnosti spoločnosti Microsoft zahŕňajú bezplatnú aplikáciu Office Online a Office 365 pre počítače.

Pri počiatočných nahrávaniach pracuje Egnyte trochu pomalšie, ako sa očakávalo. Pri odovzdávaní existujúcich súborov – pri spolupráci je to veľmi dôležité – je to však veľmi rýchle. Je to vďaka algoritmu synchronizácie na úrovni bloku.

V Egnyteho arzenáli nie sú žiadne individuálne plány. Kancelária je najlacnejším plánom, za 40 dolárov mesačne môžete mať minimálne päť používateľov. Pretože ponúka 5 TB úložného priestoru, je tento plán veľmi dobrý z hľadiska celkovej hodnoty.

S obchodným plánom získate 10 TB priestoru, rozšírené prispôsobenie rolí a hybridné cloudové úložisko, ak potrebujete ukladať niektoré údaje do cloudu a niektoré na lokálny server. Podnikateľský plán vás bude stáť 15 dolárov za používateľa, minimálne 25 používateľov.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Egnyte Connect

Aby vás ochránil pred počítačovou kriminalitou, používa Egnyte pred odovzdaním súborov 256-bitové šifrovanie AES. Nie je to však znalosť nuly, pretože dešifruje vaše súbory, aby pred opätovným šifrovaním mohla prečítať metadáta.

intro.mobile.access.egnyte
intro.mobile.access.egnyte

Môžete nastaviť minimálnu silu hesla a 2FA. Ak sa chcete dozvedieť viac o Egnyte Connect, choďte do toho a prečítajte si našu podrobnú recenziu o Egnyte.

5. OneDrive for Business

OneDrive for Business je odpoveďou spoločnosti Microsoft na obchodné požiadavky v oblasti cloudového úložiska. Spoločnosť Microsoft ponúka aj pravidelnú verziu pre zákazníkov, o ktorej si môžete prečítať v našej recenzii OneDrive.

Obsah môžete zdieľať e-mailom alebo vygenerovať odkaz, ktorý ukazuje na priečinok alebo súbor. Používatelia môžu obmedziť prístup k určitým jednotlivcom a môžu tiež nastaviť dátumy vypršania platnosti. Nie je však možné vytvoriť heslá prepojení. V stĺpci „zdieľanie“ vidíte, aký obsah zdieľate, ale nie je to veľmi výhodné, ak je k dispozícii veľa záznamov.

Limit veľkosti súboru OneDrive
onedrive

Keďže ide o službu spoločnosti Microsoft, je integrovaná s balíkom Office Online. Ak si vyberiete jeden z programov Office 365, získate verzie aplikácií balíka Office pre počítače. Knižnicu môžete použiť na integráciu s platenými a bezplatnými nástrojmi produktivity od spoločnosti Microsoft. Napriek tomu nemôžete prehľadávať knižnicu ako v prípade niektorých iných služieb, a preto je ťažké nájsť ten správny nástroj.

Počiatočné nahrávanie a sťahovanie súborov je prakticky rovnaké ako pri iných službách. Služba sa niekedy pri odovzdávaní zmien do súborov oneskorí, pretože ste uhádli, že neexistuje synchronizácia na úrovni bloku. Existuje synchronizácia na úrovni blokov pre súbory balíka Office, ale iba pre tie. Zaujímavou vlastnosťou je možnosť blokovať synchronizáciu určitého typu súboru.

OneDrive for Business má širokú škálu plánov. Nájdenie toho správneho sa môže ukázať ako ťažké, pretože pre OneDrive for Business a Office 365 sú samostatné cenové plány. Môžete si kúpiť samostatné Office 365 a obchodné plány za nižšiu cenu ako drahšie obchodné plány, ktoré zahŕňajú Office 365, ale nedostanete všetky aplikácie na zvýšenie produktivity.

OneDrive for Business Plan 1 ponúka 1 TB na používateľa za 5 USD. S programom OneDrive for Business Plan 2 získate neobmedzenú ochranu ukladania a straty dát za 10 dolárov na používateľa mesačne. Aplikácia Office 365 Business Premium vám poskytuje prístup k telefonickej a webovej podpore 24 hodín denne, 7 dní v týždni a k ​​množstvu ďalších služieb. Stojí to 15 dolárov za mesiac na používateľa.

Iné dôvody, prečo sa nám páči OneDrive Business

OneDrive for Business šifruje vaše dáta v pokoji pomocou 256-bitového šifrovania AES. Využíva tiež zabezpečenie transportnej vrstvy (TLS) na ochranu vašich údajov pri cestách do svojich dátových centier.

Môžete nastaviť politiku vypršania platnosti hesla, ale nie silu. Ak ste administrátor, môžete požiadať o 2FA. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti o službe, prečítajte si našu recenziu OneDrive for Business.

Záverečné myšlienky

Či už ste malý tím alebo veľká spoločnosť, spolupráca je dôležitá. Nechcete strácať produktivitu, chcete získať, pričom neplatíte viac, ako potrebujete.

Správna služba cloudového úložiska vám môže pomôcť znížiť náklady, zaistiť bezpečnosť vašich údajov a zvýšiť produktivitu. Výber správneho úložiska typu cloud pre spoluprácu závisí od niekoľkých faktorov, ako je zdieľanie, počet aplikácií pre produktivitu, rýchlosť, hodnota a bezpečnosť.

Aký je tvoj výber? Myslíš si, že nám niečo chýba? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me