Najlepšie cloudové úložisko pre podnik 2020

Služby cloudového úložiska exponenciálne vzrástli za posledných desať rokov a stali sa mimoriadne nákladovo efektívne. Čo z nich robí prvotriedny výber pre spoločnosti na úrovni podniku, ktoré chcú efektívne využívať cloud. A sme tu dnes, aby sme predstavili najlepších päť poskytovateľov podnikových cloudov v roku 2020.


V nedávnej minulosti boli jedinými možnosťami, ktoré mali podniky na ukladanie údajov, nákup, nastavenie a správu svojich serverov alebo fariem súkromného úložiska. Táto metóda však mala niekoľko nevýhod.

Po prvé, fyzický hardvér stojí iba príliš veľa peňazí. Po druhé, narušilo to spodný zisk podniku zvýšením režijných nákladov, napríklad nákladov na zamestnancov a údržbu, a zjedlo sa veľa času, keď sa pokúsilo spravovať vlastnú internú infraštruktúru..

Dnes sa však situácia drasticky zmenila. Technológie cloudového úložiska sa stali tak účinnými a všadeprítomnými, že mnohé podniky sa rozhodli šetriť čas a peniaze prechodom na cloud.

Naším najlepším výberom v tomto zozname je Egnyte. Potešilo nás, keď sme videli funkcie, ktoré uľahčujú IT profesionálom spravovať súbory zamestnancov, nastavovať povolenia a ovládať Active Directory. Prečítajte si náš zoznam služieb.

Najlepšie cloudové úložisko pre podnik 2020

1. Egnyte

Egnyte je skvelou voľbou pre podniky, najmä preto, že je navrhnutý pre podniky. Egnyte umožňuje firmám prispôsobiť hlavičky správ, logá a dokonca aj URL zväzku úložiska v cloude.

Branding je pre podniky dôležitým aspektom, ale je tu ešte viac funkčných výhod, o ktorých by sa malo uvažovať. Aj keď má Egnyte užitočné funkcie na zdieľanie a spoluprácu, ktoré umožňujú používateľom bezproblémové zdieľanie informácií, bezpečnosť sa kladie na srdce.

Iné dôvody, prečo sa nám páči Egnyte

Zahŕňajú okrem štandardného šifrovania aj užívateľské a skupinové prístupové práva, ktoré sú nevyhnutné pre podniky spravujúce funkčné jednotky, ako sú právne oddelenie, oddelenie ľudských zdrojov, účtovné oddelenie, oddelenie PR a oddelenie IT..

intro.mobile.access.egnyte
intro.mobile.access.egnyte

Egnyte tiež šetrí administrátorom veľa času tým, že im umožňuje aplikovať prístupové oprávnenia na skupiny používateľov naraz a ich časové kontroly časových pečiatok používateľov..

Prečítajte si recenziu

2. Tresorit

Hlavnou predajnou myšlienkou spoločnosti Probalby Tresorit je, že jej dátové centrá sa nachádzajú v Európe, čo z nej robí ideálnu voľbu pre spoločnosti, ktoré musia zostať v súlade s normami GDPR a jednoducho sa obávajú, že ich údaje budú uložené na amerických serveroch. 1

Tresorit-homepage-2019

ceny: z približne. 10 $ mesačne na používateľa pre tímy s viac ako 10 používateľmi a približne 1 TB potrebou úložného priestoru. Podnikoví zákazníci platia približne. 25 $ na používateľa, ale získate viac funkcií, napríklad prístup k rozhraniu API. 

URL: www.tresorit.com

3. Kolónka

Box tiež obsahuje prísne bezpečnostné mechanizmy. Poskytujú nielen nástroje na správu používateľských oprávnení, ale sú tiež poskytovateľom bezpečnosti s nulovými znalosťami. V prípade podnikov, ktoré potrebujú dodržiavať pravidlá HIPAA, vás spoločnosť Box nezklame.

Štartovacia verzia ich služby stojí iba 5,00 dolárov na používateľa mesačne, ale podniky by sa mali viac zaujímať o balík Business, ktorý stojí 15,00 dolárov na používateľa mesačne..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči box

Box poskytuje niektoré funkcie exkluzívne pre podnikových zákazníkov, ako je bezpečná spolupráca, nástroje na riadenie projektov a sady pravidiel pre automatizáciu pracovných postupov.

Box tiež ponúka integračné nástroje, ktoré sa pekne spárujú s inými službami, ako sú napríklad Dokumenty Google. Umožnia vám vytvoriť vlastné logá značiek, hlavičky správ a adresy URL a vytvoriť tak profesionálny vzhľad..

Prečítajte si recenziu

4. Citrix Sharefile

Sharefile je riešenie podnikových cloudových úložísk Citrix a sú dobre známe v oblasti komerčného softvéru a služieb. Medzi významné vlastnosti služby Sharefile patrí systém auditu, ktorý generuje správy o činnosti, integráciu s funkciou Single Sign-On, upozornenia na stiahnutie a dvojfaktorovú autentizáciu..

To skracuje čas potrebný na vytlačenie dokumentu, jeho podpísanie a naskenovanie do cloudu. Aj keď majú limit veľkosti súboru, tento limit je dosť veľký (10 GB), ktorý by mal vyhovovať väčšine podnikových používateľov.

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči Citrix Sharefile

Na ochranu údajov o podnikoch zriaďujú miesta obnovy po katastrofách v USA aj v Európe. Zabezpečujú tiež prenosy dát pomocou šifrovania AES-256-bit a SSL / TLS (hoci nie sú poskytovateľom nulových znalostí).

Recenzia Citrix ShareFile

Nielenže to zvyšuje produktivitu pomocou funkcií spolupráce, ale tiež pomáha šetriť čas pomocou funkcie elektronického podpisu (RightSignature).

Prečítajte si recenziu

5. Dropbox for Business

Dropbox for Business má oveľa viac výhod ako služba individuálneho používateľa a nie je to zvlášť drahé. Pre začiatočníkov má obchodná verzia Dropboxu neobmedzenú úložnú kapacitu.

Dropbox pre firmy

Na rozdiel od ich služby pre jedného používateľa táto obchodná služba obsahuje nástroje, ktoré pomáhajú správcom spravovať používateľské účty a povolenia skupinového prístupu, čo je základ modernej podnikovej bezpečnosti. Tieto nástroje môžu dokonca obmedziť prístup používateľov do určených priečinkov, čo môže podniku pomôcť pri usporiadaní údajov do funkčných jednotiek, ako sú právne, IT, ľudské zdroje atď..

Ďalšie dôvody, prečo sa nám páči box

Verzia pre jedného používateľa umožňuje obnovu súborov iba po dobu 30 dní. Firemná verzia však ponúka neobmedzené obnovenie súborov a vytváranie verzií, takže sa nemusíte obávať!

Kontrola firmy Dropbox

Aj keď poskytujú funkcie zdieľania a spolupráce na zvýšenie produktivity, uzamknú prístup k súborom pomocou odkazov chránených heslom. Okrem toho má Dropbox for Business integračné nástroje pre Office 365.

Prečítajte si recenziu

Výhody výhod cloudového ukladania pre podniky

Najväčší problém s väčšinou služieb ukladania v cloude je nedostatok primeraných bezpečnostných kontrol. Iste, veľa cloudových služieb určených pre jednotlivcov zahŕňa mechanizmy vypršania času a dátumu, ktoré určujú, kedy má externý používateľ prístup k súborom, ale toto riešenie je nedostatočné.

Pretože podniky často spracúvajú citlivé informácie o zákazníkoch z právnych oddelení, lekárskych praktík a dokonca aj z technologických spoločností. Keby došlo k úniku údajov a spravodajské informácie sa dostanú k neúmyselným stranám, následky by mohli byť skutočne škodlivé.

Preto je pri službách cloudového úložiska tak dôležité mať adekvátne bezpečnostné kontroly. Väčšina riešení podnikového cloudového úložného priestoru obsahuje štruktúru účtu, vďaka čomu má administrátor vysoký stupeň kontroly nad súbormi, ku ktorým majú jednotliví používatelia prístup..

Najlepšie služby na úrovni podniku navyše umožňujú správcom agregovať používateľov do funkčných skupín, čo im umožňuje uplatňovať skupinové politiky a prístupové oprávnenia pre lepšiu správu a bezpečnosť. Aby sme to urobili ešte o krok ďalej, tieto riešenia cloudového úložiska dokonca poskytujú nástroje auditu. Každý podnik bude rozumieť tomu, aké hodnotné audity sú pre organizáciu, a pomôže správcom nájsť diery v konfiguráciách oprávnení používateľov.

Najlepšie kontrolné systémy časovej pečiatky každej činnosti užívateľa. Od nahrávania súborov až po operácie čítania a zápisu bude administrátor schopný riadiť všetko, čo každý užívateľ robí pomocou služby cloudového úložiska. Podniky v súčasnosti potrebujú cloudové úložisko, aby mohli efektívnejšie riadiť vzťahy s partnermi, zvyšovať produktivitu a poskytovať mobilný prístup.

Niektoré z výhod sú nasledujúce:

 • Vylepšený vzdialený prístup k súborom
 • Zlepšená produktivita prostredníctvom spolupráce
 • Vylepšené vzťahy s klientmi prostredníctvom zdieľania údajov
 • Viacvrstvová bezpečnosť prostredníctvom šifrovania & skupinové kontroly
 • Eliminuje potrebu hostenia interných dátových centier 
 • Znížené režijné náklady na správu IT zdrojov

záver

Cloudové úložisko pre podniky ponúka oveľa viac výhod v porovnaní s vytváraním, implementáciou a správou internej úložnej infraštruktúry. Pomáha odstraňovať bremeno správy tým, že ponúka spoluprácu, bezpečné zdieľanie súborov a zvýšenú produktivitu.

Prostredníctvom centralizovanej cloudovej služby. Vďaka starostlivosti o požiadavky na zabezpečenie a obnovu po katastrofe sa podniky môžu zamerať na to, na čom najviac záleží – na vedení podniku.

IT je podporná služba, ktorá dokáže odvrátiť pozornosť od spodného riadku podniku, ale cloudové úložisko pomôže ušetriť čas a peniaze a súčasne zvýšiť rýchlosť a efektivitu práce zamestnancov. Čo si myslíte o našich piatich najlepších tipoch? Podeľte sa o akékoľvek myšlienky alebo nápady, ktoré môžete mať v sekcii komentárov nižšie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map