MEGA vs Disk Google vs Dropbox vs OneDrive vs SugarSync a ďalšie

Stále viac ukladáme všetky typy dôležitých údajov v cloude, a nie na pevné disky. Väčšina z nás sa teraz spolieha na rýchle širokopásmové a mobilné širokopásmové pripojenie, takže cloud computing sa každým dňom stáva silnejším. Tomu napomáhajú cenové vojny a neustále zlepšovanie rôznych služieb cloudového ukladania.


Od posledného aktualizovania tohto článku sa zariadenia na ukladanie údajov v cloude vyvinuli a umožnili nové funkcie, takže je určite čas na ich revíziu.

MEGA je teraz zavedenejšie meno, pokiaľ ide o služby cloudového úložiska, a s používateľmi dobre dopadlo a získalo pozitívnu spätnú väzbu. MEGA chce byť jednou z najbezpečnejších služieb a dokonca vydala odmenu 10 000 EUR pre ľudí, ktorí objavia bezpečnostné úniky.. 

MEGA je jedinečná v tom zmysle, že nie je navrhnutá len ako poskytovateľ online úložiska. Namiesto toho funguje ako platforma, na ktorej je možné vyvíjať aplikácie na ďalšie vylepšenie jeho základných funkcií. Ako vždy, aj my na Cloudwards.net chceme vedieť, ako sa MEGA porovnáva so zvyškom služieb.

Porovnanie konkurentov

Zostavili sme teda graf porovnávajúci MEGA s rôznymi spoločnosťami, ako sú napríklad Disk Google, OneDrive, SugarSync, SpiderOak a Dropbox. Ktorí sú pravdepodobne najslávnejšími poskytovateľmi v tejto oblasti.

  • Ak si chcete prečítať podrobné porovnanie SugarSync vs Dropbox, kliknite sem, alebo si prečítajte náš kus Dropbox verzus Disk Google proti OneDrive.
  • Ak chcete zistiť, ako porovnávať MEGA alebo iné služby, pozrite si našu porovnávaciu tabuľku úložiska v cloude
  • Keď bude k dispozícii viac informácií, vylepšíme tento graf ešte viac, takže si túto stránku uložte ako záložku, aby sa neskôr vrátila!

1. MEGA

MEGA je služba úložiska v cloude. Môžete nahrávať súbory na ich servery a pristupovať k nim všade, kam idete. To nie je nič zvláštne na MEGA, to je to, čo služby cloudového úložiska všeobecne robia: sprístupňujú súbory. NIE JE to zálohovacie riešenie.


© Mega

Sme silní zástancovia skutočných riešení zálohovania, pokiaľ ide o zabezpečenie údajov. Služby cloudového úložiska, MEGA alebo nie, nemôžu nahradiť správny systém zálohovania súborov. MEGA má tri vlastnosti, vďaka ktorým vyniká z davu.

Špičkové šifrovanie typu end-to-end: Dáta sú šifrované a dešifrované počas procesu prenosu, na rozdiel od iných služieb cloudového úložného priestoru, pridruženými klientskými zariadeniami. Zabezpečený globálny prístup: MEGA umožňuje užívateľovi prístup k údajom kdekoľvek a kedykoľvek, ale bráni všetkým ostatným v prístupe k nim.

Bezpečná spolupráca: online spolupráca je úplne súkromná a bezpečná s funkciami MEGA. Uľahčuje zdieľanie a prezeranie aktualizácií kontaktov v reálnom čase, čo je pre používateľov pohodlné.

Vďaka cloudovému úložnému systému, ako je MEGA, môžu užívatelia využívať niekoľko výhod. Mobilné aplikácie MEGA umožňujú prístup k súborom a zložkám zo smartfónov a tabletov používateľov. Môžeme tiež nahrávať a synchronizovať médiá odkiaľkoľvek do cloudu. Synchronizačný klient MEGA zaisťuje ľahkú automatizáciu synchronizácie medzi systémom a cloudovou jednotkou MEGA.

MEGA e-mail a chat. Táto funkcia bude čoskoro k dispozícii a umožňuje chatovanie, odosielanie e-mailov, telefonovanie a videokonferencie. Aplikácie prehliadača MEGA umožňujú inštalácie rozšírení prehľadávača na rýchle načítanie a vyššiu odolnosť proti útokom.

Ochrana osobných údajov so zodpovednosťou – nie úplná anonymita

MEGA vyniká (prinajmenšom to je to, čo tvrdia) je to, že poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti. Keď sa zaregistrujete, vytvoria 2048-bitový verejný / súkromný kľúč RSA, ktorý by mal vaše údaje uchovávať v bezpečí – bezpečný znamená, že teoreticky nikto okrem vás nemá prístup k vašim súborom, a to ani orgány. Ako však uvádza spoločnosť Kimdotcom, nie ste úplne anonymný. 

Väčšina služieb v oblasti ukladania alebo synchronizácie v cloude, ako je Dropbox, šifruje vaše súbory iba pri prenose, ale nie skôr, ako ich odovzdáte. 

Táto služba cloudového úložiska určite urobila dobrý štart a na začiatku ponúka 50 GB bezplatného cloudového úložiska – snaží sa integrovať rôzne funkcie. Ponúka šírku pásma 96TB a poskytuje až 4TB šifrovaného úložiska so svojimi pro balíkmi začínajúcimi na 9,87 dolárov / mesiac.

2. Disk Google

Disk Google je jednou z najatraktívnejších služieb, ktoré spoločnosť Google v súčasnosti ponúka. Pri nastavení účtu Google je k dispozícii 15 GB voľného miesta alebo ak je prepojený s existujúcim. V skutočnosti so súčasnou inováciou spoločnosti Google začiatkom tohto roka zjednotila svoje služby pod jedným prihlasovacím menom, takže je pravdepodobné, že účet služby Disk už existuje, ak používate Gmail, Kalendár Google alebo dokonca YouTube..

Dropbox verzus Disk Google
© Disk Google

Úložný priestor 15 GB je zdieľaný vo všetkých týchto službách, takže ak majú používatelia veľké prílohy v e-mailoch, započítajú sa do nich a umožní automatické zálohovanie fotografií na Google+ zo smartfónu rovnakým spôsobom..

Úložný priestor a obrázky

Jednou z výhod je, že spoločnosť Google zahodí všetky fotografie s rozlíšením nižším ako 2048 × 2048 a videá kratšie ako 15 minút, takže nastavenia smartfónov a zariadení môžu byť vždy náležite upravené tak, aby získali neobmedzené úložisko, pretože sa nezapočítavajú do limitu 15 GB. Dokumenty Google, Tabuľky, Prezentácie, Prezentácie, Kresby a súbory, ktoré ostatní zdieľajú s používateľom, sa nezapočítavajú.

Disk Google na rozdiel od služieb OneDrive a Dropbox neposkytuje ďalší úložný priestor sprostredkovaním alebo prepojením používateľského účtu so sociálnymi médiami..

Spoločnosť Google ponúka množstvo propagačných akcií, ktoré zahŕňajú 10 GB bezplatne pre používateľov, ktorí si sťahujú aplikáciu Quick Office a ďalšie ponuky pre mobilné telefóny. Vyhľadávací gigant ponúka na 100 rokov zadarmo 100 GB, ak si používateľ zakúpi Chromebook. Samostatná služba známa ako Google Music je určená výlučne na ukladanie hudobných súborov a umožňuje používateľom bezplatne uchovávať 20 000 skladieb v cloude.

Dáta uložené na Disku sú šifrované v 128-bitovom AES a nie v 256-bitových systémoch využívaných spoločnosťami Box, OneDrive a Dropbox a sú do značnej miery podobné spoločnosti Apple..

Disk Google poskytuje proces verifikácie v dvoch krokoch a tvrdí, že sa nebude zapájať do obsahu priečinka Disk používateľa, pokiaľ nebude nútený orgánmi činnými v trestnom konaní. Celkovo má inteligentné rozhranie, ktoré sa ľahko naviguje, a základný strom súborov, ktorý ukazuje, kde sa údaje uchovávajú. Je možné vybrať konkrétne súbory, ktoré ich sprístupnia v mobilných verziách offline, a tieto súbory je možné upravovať.

3. OneDrive

OneDrive (predtým SkyDrive) je odpoveď spoločnosti Microsoft na Disk Google, ktorá v podstate robí to isté: vytvára priečinok na pevnom disku, ktorý sa synchronizuje s ostatnými počítačmi, kde sa prihlasujete pomocou rovnakého účtu.


© Cloudwards.net

Podobne ako v službe Disk Google, OneDrive poskytuje 15 GB bezplatného úložiska a jeho odporúčanie k sprostredkovaniu je minimálne 500 MB obmedzené na 5 GB. Používatelia balíka Office 365 dostanú 1 TB úložiska OneDrive ako súčasť mesačného predplatného, ​​čo je najnovší prírastok k ponukám poskytovaným OneDrive.

V októbri minulého roka však spoločnosť Microsoft prisľúbila, že používateľom Office 365 ponúkne neobmedzené cloudové úložisko.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť OneDrive

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov používateľov, spoločnosť Microsoft si vyhradzuje právo naskenovať používateľské súbory a dokumenty a vyhýba sa nevhodnému obsahu v súlade so svojimi politikami. Toto pravidlo je podobné spoločnosti Apple a zahŕňa výslovný obsah spolu s materiálom chráneným autorskými právami.

Preto OneDrive vytvára novú výklenok a prináša iOS niekoľko nových funkcií. Táto cloudová služba od spoločnosti Microsoft, ktorá bola predtým známa ako SkyDrive, je vynikajúcou možnosťou na ukladanie súborov. Poskytuje možnosť prehľadávať používateľské súbory, vytvárať priečinky a prezerať ukážky miniatúr. Tiež zobrazuje súbory v zozname, kde máte radosť z hladkej správy súborov.

Prejdením prstom doľava získate možnosť mazania súborov. Tlačidlá poskytované v aplikáciách umožňujú triediť podľa záloh, posledných súborov a dokumentov zdieľaných s ostatnými. Zdieľanie viacerých súborov môžete povoliť pomocou tlačidla ponuky, ktoré tiež umožňuje pridávať súbory.

Aplikácia OneDrive vám tiež ponúka funkciu automatického zálohovania fotografií a videí. Zdieľanie je s touto cloudovou službou jednoduchšie a vyžaduje odoslanie odkazu na súbory a dokumenty prostredníctvom e-mailu. Ďalšou zaujímavou funkciou je možnosť odovzdávania súborov do OneDrive priamo z vášho prehliadača..

Nefunguje to v prehliadačoch IE a Firefox, ale v prehliadači Chrome funguje dobre. Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na OneDrive.com v prehliadači Chrome, prihlásiť sa, otvoriť Prieskumník systému Windows a potom pretiahnuť priečinok do otvoreného OneDrive, to je všetko. Aj keď je Chrome jediným prehliadačom, ktorý v súčasnosti dokáže spracovať odovzdávanie priečinkov, môže sa to s vydaním systému Windows 10 koncom tohto roka zmeniť.

4. Dropbox

Dropbox vyhovuje širokej oblasti štandardov operačného systému, ktoré zahŕňajú obvyklé systémy Windows, Mac OS X, Android a Blackberry. Bezplatný účet Dropboxu ponúka malý úložný priestor s kapacitou 2 GB, ktorý môže stačiť na ukladanie dokumentov, ale nie je dostatočný pre akýkoľvek druh mediálnych súborov – fotografie, hudbu alebo video, najmä keď môžete získať 15 GB pomocou MEGA (prečítajte si našu časť Dropbox verzus MEGA).


© Dropbox

Užívatelia sa uchýlia k 1 TB s Dropbox Pro, ktorý sa ponúka za približne 9,99 dolárov mesačne, na ukladanie súborov väčšej veľkosti. Na zabezpečenie a zväčšenie priestoru pre účet Dropbox ho možno prepojiť s profilmi Facebook, Twitter a ďalšími sociálnymi sieťami.

A čo bezpečnosť Dropboxu??

Máme celý článok o 10 najlepších zabezpečených alternatívach Dropboxu. Ale skrátka všetky súbory na serveroch Dropbox sledujú 256-bitové šifrovanie AES pomocou SSL, poskytujú robustnú bezpečnosť a súkromie a vyžadujú dvojstupňový proces autentifikácie..

Preto bez ohľadu na technológiu, na ktorej systém funguje, Dropbox zaisťuje bezpečné a bezpečné údaje, ku ktorým majú používatelia prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Ak používateľ vyžaduje vyššiu bezpečnosť, je nevyhnutné aktualizovať službu na Dropbox Pro, pretože umožňuje používateľom nastaviť oprávnenia a heslá diváka, čo nie je možné v základnom účte..

Okrem vytvárania a synchronizácie dôležitých používateľských dokumentov v lokálnom priečinku v PC alebo na najnovšom inteligentnom zariadení funkcia offline Dropboxu sprístupní užívateľom vybrané súbory offline. Preto nie vždy závisí od internetového pripojenia. Rovnaká funkčnosť tiež umožňuje úpravy a aktualizácie užívateľských súborov a dokumentov. Vďaka jednoduchému prepojeniu a zdieľaniu sa súbory a priečinky zdieľajú dokonca aj s používateľmi mimo Dropboxu.

Táto služba úložiska tiež umožňuje odosielanie pozvánok na spoluprácu pre daný súbor.

5. SugarSync

SugarSync je jedinou službou úložiska v cloude, ktorá má možnosť prispôsobenia cenových plánov podľa požiadaviek zákazníka. Toto je jedna z našich obľúbených služieb synchronizácie súborov, pretože má viac funkcií ako Dropbox. Ponúka bezplatnú skúšobnú verziu na 30 dní pred tým, ako sa vyžaduje inovácia na platenú verziu.


© Cloudwards.net

Po zaregistrovaní a zriadení účtu v tejto úložnej službe je v ktoromkoľvek priečinku potrebné kliknúť pravým tlačidlom myši a pridať ho do SugarSync..

Celý priečinok, ktorý synchronizujete s týmto úložiskom, je nepretržite zálohovaný v reálnom čase, čo používateľom umožňuje prístup k ich priečinkom kedykoľvek a kdekoľvek z ľubovoľného počítača PC, Mac, iOS alebo Android. SugarSync umožňuje úpravu súborov používateľa na kancelárskom počítači a potom ich môžu používatelia dokončiť doma. SugarSync tiež myslí „mimo poľa“, pretože umožňuje viacnásobnú synchronizáciu priečinkov.

Mobilné použitie a bezpečnosť

SugarSync má samostatnú mobilnú aplikáciu určenú pre mobilných používateľov, ktorá umožňuje synchronizáciu, prístup a prehliadanie súborov na všetkých inteligentných zariadeniach na cestách. Poskytuje exkluzívnu funkciu zálohovania online, ktorá ticho beží na pozadí bez zasahovania do vašej práce.

To zase umožňuje v prípade potreby obnovenie údajov. Táto možnosť automatického zálohovania súborov tiež umožňuje kontrolu a obnovu verzie súboru. Okrem synchronizácie viacerých priečinkov naraz z rôznych zariadení online poskytuje synchronizáciu viacerých priečinkov počas offline prístupu k súborom. Synchronizuje tiež zdieľané priečinky počas plynulého zdieľania súborov online s ostatnými používateľmi, pričom zachováva bezpečnosť.

Jednoduchá online ochrana údajov a obnova dát sú dve odlišné funkcie SugarSync. Preto je zdieľanie súborov pomocou tejto úložnej služby 100% bezpečné. To umožňuje ľahké obnovenie nielen jedného súboru, ale všetkých zálohovaných údajov. Poskytuje tiež bezpečnosť pri nahrávaní a sťahovaní súborov.

Keď sa súbory synchronizujú so servermi SugarSync, prenášajú sa cez internet pomocou šifrovania TLS (SSL 3.3), čo je priemyselný štandard pre bezpečnú webovú komunikáciu. To znamená, že systém a server prechádzajú kompatibilným procesom overujúcim každú informáciu, ktorá sa medzi nimi pohybuje, ako bezpečnú komunikáciu, či už sa údaje vkladajú alebo sťahujú..

Rovnaké prísne normy sa uplatňujú pri prístupe k súborom z ľubovoľného počítača alebo mobilného telefónu a všetky údaje sú pred opustením serverov SugarSync šifrované. SugarSync poskytuje množstvo možností pri zdieľaní priečinkov vrátane možnosti upravovať súbory a dokumenty.

6. SpiderOak ONE

SpiderOak ONE so svojou politikou ochrany súkromia „nulových vedomostí“, na rozdiel od systémov Dropbox a OneDrive, šifruje údaje na svojich serveroch a poskytuje organizovaný a vrstvený prístup k šifrovaniu kombináciou 2048-bitovej RSA a 256-bitovej AES.

SpiderOak online zálohovanie a synchronizácia
© SpiderOak

Vylepšená trojnásobnou funkčnosťou je SpiderOak presvedčivá online služba zálohovania, synchronizácie a zdieľania súborov, pretože spája niekoľko zdrojových počítačov, z ktorých tieto súbory môžu pochádzať. Tieto neobmedzené počítače môžu spúšťať akékoľvek aplikácie a operačné zariadenia ako Windows, Mac OS alebo Linux.

Medzi ďalšie exkluzívne funkcie SpiderOak patrí ukladanie neobmedzených verzií modifikovaných súborov používateľa a poplatky sú obmedzené na komprimované a neduplikované súbory uložené na jeho serveroch..

Zvýšenie nulových vedomostí

Spoločnosť sa tiež môže pochváliť svojou politikou ochrany osobných údajov „nulových vedomostí“, čo znamená, že žiadny zamestnanec spoločnosti SpiderOak a vládni úradníci nemajú prístup k používateľským údajom okrem používateľa. V porovnaní so svojimi konkurenčnými službami cloudového ukladania poskytuje SpiderOak najmenší úložný priestor, pretože základný účet ponúka 2 GB bezplatného ukladacieho priestoru, ktorý možno zvýšiť sprostredkovacím stimulom, ktorý užívateľovi a jej priateľovi poskytne 1 GB pri registrácii do služby až do maximálne 10 GB.

Jednoduchý dizajn aplikácie SpiderOak sa špecializuje iba na zabezpečenie zabezpečeného úložného priestoru namiesto poskytovania širšej produktivity, ako sú Dropbox a OneDrive.

Keďže táto služba cloudového úložiska s posadnutosťou zabezpečenia chýba v niekoľkých základných oblastiach, napríklad neposkytuje žiadne aplikácie v štýle balíka Office ani spoluprácu s kolegami online, neodvoláva sa na väčšinu používateľov..

záver

Ako vidíte, služby cloudového úložiska sa líšia väčšinou v ich spoľahlivosti alebo bezplatnom úložisku, ktoré ponúkajú. Mnoho funkcií je rovnaké: niektoré služby synchronizujú súbory na viacerých počítačoch, zatiaľ čo iné ponúkajú iba cloudový priestor, ku ktorému máte prístup prostredníctvom webového klienta, napríklad MEGA.

Vďaka modernizovaným funkciám sa MEGA usiluje byť meničom hier a začína novú éru, pokiaľ ide o ponuku bezplatných úložísk v cloude. 50 GB je veľkorysé množstvo a bude viac, ako väčšina ľudí skutočne potrebuje pre svoje každodenné potreby. 

Ktorý je tvoj obľúbený? Chceli by ste ešte niečo pridať? Neváhajte a podeľte sa o svoje skúsenosti a ďakujeme za prečítanie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me