Mali by ste použiť MEGA na zálohovanie?

Počúvame to veľmi často v posledných niekoľkých týždňoch od spustenia novej služby cloudového úložiska MEGA. Ľudia sa nás pýtajú, či by nemali používať MEGA ako záložné riešenie pre svoje počítačové súbory.


Koniec koncov, MEGA tvrdí, že je najbezpečnejšia dostupná cloudová služba, nie? Samotné to samozrejme nespĺňa podmienky služby online zálohovania. Poďme sa zaoberať niektorými problémami, ktoré by sa vyskytli pri používaní MEGA ako záložného riešenia. 

Cloudové zálohovanie VS online

V prvom rade si musíte uvedomiť, že cloudové úložisko nie je online zálohovanie. Kým online zálohovanie spravidla odráža súbory, ktoré máte v počítači, služba úložiska v cloude nevyžaduje lokálnu kópiu, aby zostala „v cloude“. To má samozrejme nevýhodu: ak zmeníte svoj súbor, tieto zmeny sa v cloude neaktualizujú.

Online služba zálohovania „kontroluje“ váš systém na odovzdanie zmien (pretože sa snaží zrkadliť všetko presne také, aké sú). Mnoho služieb ukladania v cloude funguje tak, že si môžete vybrať jednotlivé súbory, ktoré chcete nahrať. Online zálohovanie je vhodnejšie pre priečinky alebo celé pevné disky, ktoré je potrebné zálohovať v cloude.

MEGA je teda skôr služba úložiska v cloude. Nejde o službu zálohovania online. Môžete si vybrať jednotlivé súbory z počítača, ale neočakávate, že sa tieto súbory po ich zmene synchronizujú. Môžete si prečítať náš článok, kde sa podrobne venujeme tomu, aký je rozdiel medzi online zálohovaním a cloudovým úložiskom.

Odovzdávanie súborov nie je možné naplánovať

Normálne, keď sa zaregistrujete pre vyhradenú online službu zálohovania, môžete si naplánovať svoje zálohy podľa vášho želania. Môžete zálohovať každý týždeň alebo denne, alebo dokonca zúžiť zálohovanie súborov a priečinkov každú hodinu.

MEGA vám nedá túto možnosť. Ak chcete, aby sa zmena v súbore odrazila, budete ho musieť znova nahrať manuálne. Zatiaľ nie je k dispozícii žiadne automatizované riešenie. Určite by mohli prísť niektoré nástroje, ktoré túto úlohu vykonajú za vás, ale zatiaľ je lepšie používať na tento účel službu online zálohovania..

MEGA nebola testovaná dosť

Táto služba existuje iba niekoľko týždňov. Vlastníci sami volajú službu beta verziou, takže by sa nemala používať v produktívnom prostredí. Veci sa môžu pokaziť a nechcete experimentovať s najdôležitejšími súbormi.

Môžete si byť istí, že vývojári zúrivo pracovali na tom, aby bola táto služba lepším riešením ako iné služby ukladania v cloude, ako je Dropbox.

Testathon
Testatónové testery pri práci

Budú však potrebovať čas. Aj keď nepoužívate MEGA ako zálohovacie riešenie, existuje dokonca určité riziko spojené s jeho použitím ako služby cloudového úložiska. Možno ho budete chcieť použiť na experimentovanie a testovanie, ale sotva so súbormi, na ktorých ste závislí.

Problémy s bezpečnosťou

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že mega je bezpečnejšia ako iné služby cloudového úložiska, ich bezpečnostné algoritmy neboli komunitou dostatočne testované, aby sa na ne mohli spoľahnúť úplne. Pred tým, ako človek skutočne dôveruje svojim službám, je potrebné vykonať ďalšie testovanie.

Pokiaľ ide o vaše súkromné ​​súbory, je vždy potrebná náležitá starostlivosť. Ani niektoré online zálohovacie služby neposkytujú dostatok bezpečnostných funkcií. Ale chcete sa ubezpečiť, že vaše údaje zostanú súkromné.

výkon & Spoľahlivosť

Pri prvom spustení služby bola rýchlosť nahrávania pri MEGA hrozná. Pri prvom spustení služby, samozrejme, zažili obrovský nápor.

Mega Review
Mega obmedzená rýchlosť

Teraz sa rýchlosť nahrávania a sťahovania výrazne zlepšila, takže nahrávanie súborov do cloudu je skutočne zábavné. Služba je však príliš mladá na to, aby predpovedala dlhodobú spoľahlivosť, a preto by sa jej v prípade dôležitých súborov nemalo vyhnúť.

Test, Test & skúška

Dôrazne odporúčame, aby ste službu vyskúšali, pretože to zlepší a nakoniec sa môže stať dobrým riešením pre cloudové úložisko s neuveriteľným 50 GB bezplatného úložiska..

Mega vs Dropbox
Mega Speed ​​Test

Ako sme však zdôraznili v tomto článku, nepoužívajte MEGA v produktívnom prostredí. Testovali sme to veľa a fungovalo to bezchybne, to však neznamená, že sa nestretnete s problémami.

MEGA Alternatívy

Pokiaľ ide o MEGA, existuje veľa alternatív. Existuje veľké množstvo služieb ukladania v cloude, ktoré ponúkajú rovnaké funkcie.

Pravdepodobne nenájdete službu, ktorá vám poskytne 50 GB bezplatného úložiska, ale nemusí to byť potrebné pre vaše potreby. Ak hľadáte službu cloudového úložiska, ktorá zálohuje, dôrazne vám odporúčame pozrieť sa na SugarSync alebo SpiderOak..

Sú to služby, ktoré sú na trhu celkom zavedené a majú vysokú úroveň bezpečnosti. Aj keď sú drahšie ako MEGA, ponúkajú klientske počítače, takže môžete synchronizovať súbory medzi viacerými počítačmi. Ak je to to, čo hľadáte.

Možno by ste sa mali pozrieť na našu porovnávaciu tabuľku, ktorá vám poskytne dobrý prehľad o tom, čo je každý poskytovateľ schopný urobiť.

Spodná čiara

Páčilo sa nám úsilie, ktoré MEGA vynakladá: jeho používanie je skutočne hračka a sľubuje, že bude jednou z bezpečnejších cloudových služieb. Je však trochu skoro na konečné rozhodnutie, ale teraz ho nemôžeme odporučiť ako službu zálohovania online.

Aby som bol spravodlivý: nie je určený na zálohovanie. Skôr by ste to mali považovať za pevný disk v cloude, ktorý pridáva do počítača ďalší priestor.

Ale rovnako ako externý pevný disk môžu existovať škytavky. Zálohy by ste preto mali mať vždy na viacerých diskoch alebo s viacerými službami. Ak je to potrebné, môžete použiť mega ako sekundárne riešenie zálohy, ale mali by ste dvakrát premyslieť, či ho chcete použiť pre citlivé údaje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map