Karbonitové prúdy – naj Breeziest sync riešenie?

Karbonit je veteránom v zálohovacom priemysle, ktorý slúži používateľom už viac ako šesť rokov. Carbonite Backup (Editor Rating:, Unlimited Storage za 59,99 $ / rok) bol prvý produkt, ktorý ponúkol neobmedzené zálohovanie súborov online, čím sa nastavil trend, ktorý sa stal populárnejším ako kedykoľvek predtým. Teraz sa spoločnosť Carbonite púšťa mimo záložnej bubliny a rozhodla sa synchronizáciu súborov vykonať.


Prístupy k synchronizácii súborov v posledných rokoch smerovali väčšinou rovnakým smerom, ak nie podobnými.

Prechod z „magického priečinka“

Či už je to Sugarsync (Hodnotenie editora:, 100 GB za 74,99 $ / rok) alebo Cubby so synchronizáciou priečinkov s priečinkami alebo Dropbox so špeciálnym konceptom priečinkov, synchronizácia online súborov bola konceptom „Jeden priečinok synchronizovaný s priečinkom dva“.

Karbonitové prúdy sa snažia byť odlišné a čo je dôležitejšie, cieľom je ľahší a prirodzenejší prístup k synchronizácii súborov, najmä synchronizácia dokumentov. Karbonitové prúdy sú aplikáciou vo verzii beta; je vyvíjaný tímom v Carbonite Labs. Aj keď v beta verzii, dizajn a funkčnosť necítia nič menej, ako hotové a leštené.

Aplikácia Currents v podstate robí to, že sleduje všetky bežné dokumenty na vašich zariadeniach. Namiesto toho, aby ste museli ukladať svoje dokumenty do špeciálneho priečinka, aplikácia Prúdy sa zhoduje s dokumentom na určitom mieste zariadenia a kópia dokumentu leží na inom zariadení. Bezplatná verzia aplikácie Currents vám umožňuje synchronizovať dokumenty, ktoré ste práve používali za posledných 30 dní. Vysvetlím, čo to vlastne znamená o niečo neskôr.

Začíname s programom Currents

Karbonitové prúdy si môžete zadarmo stiahnuť na stránke Carbonite Labs. Toto je úvodná obrazovka pri prvej inštalácii. Vysvetľuje všetky funkcie, ktoré podporuje prúd; Karbonitové prúdy povzbudzujú prirodzený štýl práce, keď pri ukladaní súborov alebo dokumentov nemusíte meniť zvyky, zdôrazňuje sa, že na dokumentoch budete pokračovať rovnakým spôsobom, ako ste predtým pracovali..

Musíte vybrať priečinky, ktoré obsahujú dokumenty, na ktorých chcete pracovať, aby ich prúd mohol sledovať a synchronizovať ich so všetkými ostatnými zariadeniami, v ktorých je nainštalovaný prúd..

Všimnite si časť, na ktorej je na obrázku zobrazené „Udržujeme posledných 30 dní vašej práce aktuálne“. Prúdy monitorujú všetky dokumenty (a iné podporované formáty súborov) a synchronizujú iba dokumenty, ktoré ste zmenili alebo ku ktorým ste pristupovali za posledných 30 dní. Namiesto obmedzenia úložiska aplikácia Prúdy ukladá limit založený na aktuálnosti súborov! Neexistujú žiadne ďalšie limity, môžete synchronizovať toľko súborov, koľko chcete, za predpokladu, že boli spracované minulý mesiac..


 Ak vyberiete priečinok s povedzme stovkami dokumentov, z ktorých však žiadny nebol spracovaný za posledných 30 dní, môže sa stať, že sa v zozname Aktuality nezobrazia žiadne súbory..

Keď vyberiete priečinok s nedávno prístupnými súbormi, zoznam súborov sa okamžite vyplní a rýchlo sa nahrá na servery s karbonitovým prúdom, po ktorom sa presunú na iné pripojené zariadenia ….. a to je všetko! Všetko, čo musíte urobiť, je skontrolovať, či sú vybraté priečinky, v ktorých zvyčajne vaše dokumenty zostávajú, a budú synchronizované s kópiami na akomkoľvek inom zariadení v ľubovoľnom priečinku.!

Povedzme, že máte notebook, ktorý používate v práci aj mimo neho, stolný počítač doma a smartphone. Prenosným počítačom by mohol byť prenosný počítač so systémom Windows, v ktorom si nepracovné dokumenty ukladáte vo svojom osobnom priečinku; na pracovnej ploche iMac doma by boli roztrúsené súbory všade – v priečinku Dokumenty alebo na pracovnej ploche alebo v akomkoľvek inom priečinku. Ak používate karbonitové prúdy, všetko, čo musíte urobiť, je vybrať všetky priečinky, ktoré majú byť sledované prúdom, a každá kópia dokumentu bude synchronizovaná na svoje vlastné miesto. Na svojom notebooku alebo stolnom počítači môžete pracovať kedykoľvek a aktualizovanú verziu môžete získať na druhom počítači.

Nezabudnime na smartphony! Okrem klientov so systémom Windows a Mac existujú aj aplikácie Android a iOS pre aplikáciu Prúdy. Vďaka elegantne navrhnutým aplikáciám pre Android a iOS zaisťuje aplikácia Currents, že nikdy nebudete mať svoje dokumenty v žiadnom okamihu.

Táto aplikácia obsahuje „globálne nedávne správy“ (ako to ľudia zo spoločnosti Carbonite radi nazývajú) iba aplikácie pre stolné počítače. Ponuka nastavení vám umožňuje vybrať priečinok na zariadení, ktorý chcete sledovať a synchronizovať. Ak máte akúkoľvek verziu dokumentu, ktorý sa synchronizuje z iného počítača, prúdy iba stiahnu celú najnovšiu verziu do zariadenia pomocou priečinka s vyrovnávacou pamäťou. Úložisko (na rozdiel od klientskych počítačov) môžete obmedziť na veľkosť priečinka vyrovnávacej pamäte.

Zdieľanie a spolupráca

Aplikácia Currents nielenže uľahčuje súkromnú spoluprácu medzi vašimi vlastnými zariadeniami, ale tiež umožňuje zdieľať dokumenty s ostatnými a spolupracovať s viacerými používateľmi. Ľubovoľný súbor môžete zdieľať s ostatnými pomocou prístupu „Prehliadač“ alebo „Spolupracovník“ a všetci pozvaní môžu s vami pracovať na dokumentoch, ak majú nainštalovanú aplikáciu Aktuality.. 


Kliknutím na tlačidlo skupiny sa zobrazia všetky súbory, ktoré s vami zdieľajú.

Karbonitové prúdy sú vo verzii beta a môže chvíľu trvať, kým budú vystupovať ako samostatný produkt alebo ako integrovaná súčasť programu Carbonite Backup. Karbonit tiež plánuje zaviesť platené plány, kde si môžete nechať na svojich koncoch prstov viac ako 30 dní posledných dokumentov.

vy!

Bez režijných nákladov a zjednodušeného dizajnu sa môžu prúdy bez problémov zapájať do vášho životného štýlu práce s počítačom, bez ohľadu na to, či už používate iný produkt na zálohovanie alebo ukladanie dát (aj keď by ste mali!). 

Co si myslis? Môžu sa prúdy stať vaším aktuálnym synchronizačným riešením? Ak to chcete skontrolovať, použite náš kód karbonitového kupónu na rok 2015!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me