Je Jolidrive náhradou za životaschopnú pracovnú plochu?

Mohol by váš počítač skutočne nahradiť správca cloudového úložiska? Pri pohľade na manažérov cloudového úložiska pred niekoľkými týždňami ma zaujala myšlienka Jolidrive. Je to jeden z dvoch produktov od Jolicloud. Druhým je JoliOS, pokus vývojárov poskytnúť bezplatný operačný systém založený na cloude, ktorý funguje online a na PC.


Podľa zakladateľov tento systém teraz po celom svete napája viac ako 2 milióny počítačov. Je vybavený rozhraním HTML5, 1 500 bezplatných aplikácií, je vždy aktuálny a funguje aj offline. Keďže si môžete vziať webovú verziu na skúšobnú jazdu – funguje to vo všetkých hlavných prehľadávačoch – presne to som sa rozhodol urobiť. Tu je môj účet s používaním Jolidrive na jeden deň.

Zostavenie s Jolidrive

Zatiaľ čo rozdiel medzi rôznymi iteráciami Jolidrive zostal mätúci, nastavenie bolo čokoľvek iné. Ako viete, do môjho zariadenia Jolidrive som už pridal niekoľko služieb ukladania v cloude, ktoré používam v službách Box, Dropbox, Google a OneDrive, Flickr, YouTube, SoundCloud a Pocket..

Tento proces bol jednoduchý, spočívajúci v kliknutí na ikonu, vložení poverení a čakaní, kým operačný systém cloud využije svoju mágiu. Myslel som si, že služby, ktoré sú už na mojom účte, budú dobrým východiskovým bodom pre súdne konanie. Jednou z prvých vecí, ktoré som pri prihlásení zistil, bolo to, že nezachovala aktuálny stav týchto súborov, aspoň nie na Disku Google..

Namiesto toho som tieto súbory musel synchronizovať ručne. Je pravda, že to trvalo len pár sekúnd, ale keby som ho používal ako OS, chcel by som mať vždy najnovšie súbory.

Pridávanie nových služieb

Jolidrive spolupracuje s celým radom online služieb, ale niektoré musíte odomknúť prostredníctvom tweetu alebo zdieľania sociálnych médií. Jedna otázka, ktorú som mal, bola o bezpečnosti. Svoje poverenia poskytujete na prihlásenie do svojich služieb, ale spoločnosť Jolidrive tvrdí, že žiadne z nich neuchováva. Zaujímalo by ma, ale zatiaľ sa zdá, že účty, ktoré som pridal, zostávajú zabezpečené.

Naozaj sa mi páčil spôsob, akým to riešilo YouTube, čo mi uľahčilo hľadanie toho, čo som chcel, ako vo vlastnom webovom rozhraní videa. To tiež uľahčilo navigáciu mojich uložených položiek z Pocket. Vďaka možnosti získať prístup k môjmu účtu Slideshare a prezerať všetko vložené, som zistil, ako by sa to mohlo stať užitočným miestom na vyhľadávanie mediálneho obsahu a vyhľadávanie mojich online vecí..

Zistil som však, že hoci spoločnosť Jolidrive zaobchádzala s mediálnymi súbormi dobre, kedykoľvek som chcel prístup k textovému súboru, trvalo ma na miesto na ukladanie údajov v cloude, kde bol súbor uložený. Toto sa zdalo byť intuitívne.

Vnútri JoliOs

Po dokončení pridávania mojich služieb nastal čas, aby ste webový OS prebehli správne. Aby som to mohol urobiť, potreboval som ísť do nastavení svojho účtu a povoliť aplikácie.

To mi umožnilo prístup k rozhraniu typu tabletu (dokonca až k možnosti zmeniť tapetu) s množstvom vstavaných aplikácií. Patria sem hlavné sociálne aplikácie, Wikipedia, niektoré ďalšie zdroje výskumu, Office Online, hra Space Invaders a ďalšie. Zbierka aplikácií sa zdala trochu eklektická, ale bolo ľahké odstrániť irelevantné aplikácie umiestnením kurzora myši nad ikonu.

Pridávanie aplikácií

V pravej dolnej časti obrazovky bola malá zelená ikona so znamienkom plus, ktorá ma priviedla do centra aplikácií. Tam môžete prehliadať viac ako 1 500 aplikácií zoradených podľa kategórie.

Ľahko som mohol pridať svoj obľúbený zdroj správ (BBC News) a pozrieť sa na niektoré z dostupných možností v rámci názvov komunikácia, vzdelávanie, hry, médiá, kancelária, vydavateľstvo, sociálne médiá, cestovanie a životný štýl, vývojári, podniky, grafika, hudba, produktivita, úložisko vyhľadávania a video, s niekoľkými výbermi v rámci každej kategórie.

Jolidrive v práci

Ako teda fungoval OS v praxi? Máte zabudovanú všetku funkčnosť do OS? Nikdy som ho nepoužil na netbooku, ale webová verzia bola trochu sklamaním. Mnoho aplikácií vás priviedlo do samotnej online alebo cloudovej aplikácie, keď kliknete na odkaz, vďaka čomu je Jolidrive skôr úvodnou stránkou..

Teraz online prieskum naznačuje, že existujú niektoré aplikácie, ktoré budú fungovať online po prvom prihlásení, a vývojári potvrdili, že existuje aplikácia na spracovanie textu, Write, ktorá bude natívne fungovať v systéme JoliOs, ale toto nebolo jasné v mojom teste.

Verdikt

Celkovo si myslím, že Jolidrive / JoliOs by mohli dobre fungovať, aby pomalým netbookom poskytovali rýchly prístup k cloudovým službám. Je tiež skvelým miestom na objavovanie cloudových aplikácií a vytvorenie úvodnej stránky pre cloudové služby.

To je viac v súlade s tým, čo zakladateľ a vývojár Tariq Kim považuje za budúcnosť služby: „S Jolidrive skutočne chceme znovu objaviť spôsob prístupu, správy a užívania si digitálneho života.“ Zatiaľ je to dobré, aj keď zatiaľ nemám operačný systém svojho počítača.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map