Dropbox vs iCloud: najlepšia voľba pre používateľov počítačov Mac

Ste užívateľmi počítačov Mac alebo iPhone otravní tým, či si Dropbox alebo iCloud zaslúžia vašu investíciu? My tu v Cloudwards cítime vašu bolesť. Snaha vybrať si obľúbené cloudové úložisko je trochu posadnutosťou našej. Našťastie pre vás sme vyvinuli jednoduchú metódu, ktorá má uľahčiť proces rozhodovania:


Nútime ich bojovať.

V tomto článku sa chystáme postaviť jednu službu proti druhej, aby sme videli, kto vyjde na vrchol. Obidve služby posúdime podľa plánov a dôležitých funkcií, ako je synchronizácia, zdieľanie a zabezpečenie. Ak iCloud nie je vaša vec, môžete sa tiež pozrieť na náš zoznam ďalších alternatív Dropboxu.

Porovnali sme iCloud s inými službami predtým, najmä s IDrive, kde to nevyšlo príliš dobre; tentokrát to nie je nič iné, ako na konci, dávame prednosť Dropboxu, aj keď len preto, že ponúka väčšiu univerzálnosť. Malo by sa však poznamenať, že to nie je celkom knockout rozhodnutie, aké by bolo pred niekoľkými rokmi, pretože iCloud urobil v poslednom čase niekoľko vážnych zlepšení..

Bitka: Dropbox vs. iCloud

V priebehu piatich kôl porovnávame Dropbox a iCloud bod po bode, aby sme zistili, kto najlepšie vyhovuje jeho používateľom. Uvidíme sa na druhej strane. Ak si chcete pozrieť našu video recenzi iCloudu, nájdete ju nižšie. Máme tiež písomnú recenziu Dropboxu.

Prvé kolo: Ceny a plány

Po prvé, poďme sa pozrieť, ktorá z týchto dvoch služieb vám poskytne najlepší tresk za vaše peniaze.

Dropbox

Dropbox ponúka štyri rôzne úrovne plánov:

 • Základné: 2 GB
 • Pro: 1 TB
 • Obchod: Neobmedzený
 • Podnik: Neobmedzený

Základný plán je zadarmo. Niekoľko dôležitých funkcií však nebude k dispozícii, pokiaľ neprechádzate na platené predplatné. Budem ich pokrývať v treťom kole.

Plány Pro a Business sa môžu uzatvárať mesačne alebo ročne. Vďaka ročnému plánu ušetríte trochu na celkovej cene – ale nie príliš. Všimnite si, že plán 1TB je v porovnaní s ostatnými dosť cenovo dostupný.

Podnikové plány nie sú spoplatňované na webe Dropbox. Ak potrebujete cenovú ponuku, musíte ich kontaktovať priamo.

Používatelia Basic aj Pro môžu zarobiť ďalší priestor odkazom na ostatných. Základní používatelia môžu odporučiť priateľom, aby zarobili ďalších 500 MB za odporúčanie, až do 16 GB. Používatelia Pro dostanú 1 GB za odporúčanie, až 32 GB.

iCloud

iCloud ponúka používateľom 5 GB voľného úložného priestoru. Pre používateľov, ktorí chcú zálohovať svoje telefóny iPhone a iPad, by to mohlo stačiť. Ak to tak nie je, spoločnosť Apple ponúka niekoľko možností mesačného predplatného:

Skladový priestorMesačné náklady
50GB$ 0.99
200GB$ 2,99
1TB$ 9,99
2TB$ 9,99

Niekoľko poznámok:

 • Vyššie uvedené ceny platia pre USA; svetové ceny voľne kolíšu
 • Za registráciu na celý rok neexistujú žiadne zľavy
 • iCloud neponúka obchodné plány
 • iCloud neposkytuje bonusy za sprostredkovanie

Váš priestor iCloud sa tiež zdieľa so zálohami zariadení iOS, s vašou knižnicou fotografií iCloud a e-mailom iCloud..

Okolo jednej myšlienky

Pokiaľ ide o plány, najväčšou výhodou Dropboxu oproti iCloud je to, že umožňuje malým a stredným podnikom neobmedzený podnikateľský plán. Ceny iCloud sa medzitým určujú výlučne s ohľadom na jednotlivca.

V tejto súvislosti však skutočne svieti. Luxus nemusenia preskočiť priamo na účet 1TB je niečo, čo Dropbox – a väčšina iných cloudových služieb – neponúka. Flexibilita, ktorú je potrebné vynaložiť iba v súlade s vašimi potrebami, prinesie úžitok priemernému užívateľovi viac, ako je plánovaný podnik.

Víťaz prvého kola: iCloud

Druhé kolo: Synchronizácia

Schopnosť udržiavať všetky vaše súbory aktuálne na všetkých vašich zariadeniach je vynikajúcou funkciou, ktorú neponúkajú všetky služby cloudového ukladania. Ako to umožňujú Dropbox a iCloud?

Dropbox

Dropbox ponúka širokú škálu funkcií, ktoré vám pomôžu spravovať vaše údaje. Ako každá dobrá služba úložiska v cloude, ktorá začína so schopnosťou synchronizovať obsah na rôznych zariadeniach.

Medzi podporované platformy pre stolné počítače patria:

 • Mac: Snow Leopard a vyššie
 • Windows: Vista a vyššie
 • Linux distros široko

Podporované mobilné zariadenia sú ponúkané pre:

 • iPhone / iPad: iOS 8 a novší
 • Android: OS 4.1 a novší
 • Windows Phone: 8,0 a vyšší

Dropbox vykonáva synchronizáciu postupne, vďaka čomu sú veci v poriadku. Táto služba tiež minimalizuje dopady na šírku pásma automatickým obmedzovaním nahrávania synchronizácie na 75 percent maximálnej rýchlosti. Sťahovanie je nastavené na 100 percent. Ak chcete, môžete manuálne zmeniť ktorúkoľvek z nastavení.

iCloud

Napriek tomu, že je iCloud navrhnutý pre produkty Apple, možno ho použiť aj na synchronizáciu obsahu so systémom Windows. Desktopové aplikácie si môžete stiahnuť pre:

 • Mac: Yosemite a vyšší
 • Windows: Windows 7 a vyšší

Mobilné aplikácie sú však k dispozícii iba pre iPhone a iPad.

Synchronizácia iCloud sa nevykonáva postupne. To môže byť problém pri práci s veľkými súbormi. Aplikácia iCloud vám tiež nedovolí znížiť rýchlosti synchronizácie.

Druhé myšlienky

Napriek tomu, že aplikácia Dropbox je na pripojenie vašich zariadení lepšou voľbou ako iCloud. Viac platforiem znamená lepšie prispôsobenie preferencií vášho zariadenia. V skutočnosti, s postupným nahrávaním a ovládaním škrtiacej klapky, ktoré pomáhajú spravovať rýchlosť synchronizácie, je to pravdepodobne lepšia voľba, aj keď ste niekto, kto uprednostňuje predovšetkým ekosystém Apple..

Víťaz druhého kola: Dropbox

Tretie kolo: Zdieľanie súborov a priečinkov

Zdieľanie súborov s ostatnými vo vašej organizácii alebo dokonca iba s priateľmi je jednou z hlavných výhod ukladania údajov v cloude. Ktorá z našich dvoch služieb je tu najlepšia?

Dropbox

Dropbox uľahčuje zdieľanie obsahu z webového rozhrania. Môžete buď vytvoriť zdieľaný priečinok a pozvať ostatných, aby v ňom pracovali, alebo môžete vytvoriť odkaz na svoj obsah, ku ktorému má prístup každý..

Zdieľané položky môžu obsahovať priečinky alebo súbory, ale iba priečinky môžu mať priložené oprávnenia na úpravy. Pri vytváraní zdieľania sa nastavujú povolenia na zobrazenie alebo úpravy.

Existujú možnosti, ako odkazy chrániť heslom a poskytnúť im dátumy vypršania platnosti, na používanie týchto funkcií však potrebujete aspoň účet Pro. Ak máte obavy zo straty sledovania zdieľaného obsahu, môžete pomocou kariet Zdieľanie a Odkazy webového nástroja skontrolovať, aký prístup bol udelený..

iCloud

Priečinky uložené v iCloud nie je možné zdieľať s ostatnými. Súbory môžete zdieľať, ale ste obmedzení len na súbory iWork. Súbory iWork sú tie, ktoré sa vytvárajú pomocou natívnych aplikácií iCloud pre produktivitu, ktorých sa dotknem pri príchode.

Okrúhle tri myšlienky

Naozaj tu nie je čo povedať. Dropbox je veľmi dobrý nástroj pre online spoluprácu, zatiaľ čo iCloud je veľmi ostrovný a nie je určený na prácu s ostatnými.

Víťaz 3. kola: Dropbox

Štvrté kolo: integrácia aplikácií

Ukladanie údajov je jedna vec, práca na tom je niečo iné: ako sa naši dvaja uchádzači vyrovnajú s integráciou aplikácií, vďaka ktorým získate maximum z toho, že ste online?

Dropbox

Dropbox má svoju vlastnú aplikáciu na natívnu produktivitu, ako je Disk Google, OneDrive a iCloud, ale nie je tak komplexná ako jej konkurenti. Od roku 2014 má však silné integračné partnerstvo s Microsoft Office, ktoré je pre mnohých predajným miestom.

Aplikácia Office Online je v skutočnosti automaticky nakonfigurovaná na webovej stránke Dropbox, takže už nevyžadujete žiadne ďalšie kroky. Všetky uložené súbory Word, PowerPoint alebo Excel je možné otvárať a upravovať v aplikácii Office Online priamo z rozhrania.

To umožňuje aj spoluprácu na zdieľanom obsahu v reálnom čase.

Z Dropboxu nie je možné vytvoriť nový dokument Office Online. Môžete však len prejsť na webovú stránku balíka Office a bezplatne si vytvoriť účet. Potom budete mať plný prístup k tomu, čo zostáva jedným z najlepších dostupných balíkov produktivity. Potom môžete dokonca pristupovať k Dropboxu priamo z Office Online.

Upozorňujeme, že pravidlá sa líšia pre účty Dropbox Business, ktoré vyžadujú podnikové konto Microsoft.

Dropbox má niekoľko ďalších technologických partnerstiev, ktoré zvyšujú jeho hodnotu. Pozoruhodné príklady zahŕňajú praktické aplikácie pre malé firmy, ako napríklad:

 • Adobe: zdieľajte a prezerajte súbory PDF
 • Slack: správy v reálnom čase pre tímy
 • Asana: sledovať a riadiť pracovné projekty
 • IFTTT: vytváranie a automatizácia vzťahov s aplikáciami

iCloud

iCloud má svoje vlastné aplikácie produktivity: populárny balík iWork. Toto zahŕňa:

 • Strany: na spracovanie textu
 • Čísla: pre tabuľky
 • Kľúčová poznámka: pre prezentácie

Pokiaľ ide o možnosti, iWork má vlastné proti Microsoft Office. Nie, Apple neponúka aplikácie iWork pre Windows alebo Android. Môžete ho však používať zadarmo z akéhokoľvek zariadenia, ktoré je schopné pristupovať k iCloud, bez ohľadu na platformu.

Ešte lepšie je, že Apple umožňuje integráciu aplikácií tretích strán do iCloud – vrátane balíka Office.

Medzi ďalšie aplikácie patria:

 • Goodreader: pre súbory PDF a ďalšie súbory; obsahuje možnosti anotácie
 • Úloha: na vytváranie zoznamov úloh
 • iA Writer: na písanie bez rozptyľovania

Niektoré z najlepších aplikácií podporujúcich iCloud sú aplikácie, ktoré vyrába spoločnosť Apple. Tento zoznam obsahuje Safari, kalendáre, Photostream, pripomenutia, poznámky a samozrejme iTunes.

Kolo štyri myšlienky

Napriek tomu, že ľudia z Dropboxu nevyvíjali svoje vlastné aplikácie, odviedli peknú prácu, ktorá využíva partnerstvá, ktoré oslovia používateľov, ktorí majú záujem o prácu..

Spoločnosť Apple nenasadzuje také aliancie, ako je energicky ako Dropbox, ale nepotrebujú: Sú skutočne schopní vytvárať softvér. Umožňujú vývojárom integrovať sa do iCloud, takže existujú nejaké slušné možnosti tretích strán. Zdá sa však, že veľa veľkých mien, ktoré dostanete pomocou Dropboxu, nie je k dispozícii pre iCloud.

Rozhodnutie o tom, ktorá integračná knižnica je najlepšia, závisí od vašich potrieb. Dropbox je viac zameraný na tímy, zatiaľ čo iCloud je viac zameraný na jednotlivcov.

Víťaz štvrtého kola: Tie

Piate kolo: Ochrana súborov

Ochrana súborov je rovnako dôležitá ako ich zdieľanie. Hoci Dropbox nie je poskytovateľom nulových vedomostí, zatiaľ čo spoločnosť Apple je, je potrebné vziať do úvahy aj ďalšie dôvody.

Dropbox

Dropbox dodržiava priemyselný štandard tým, že chráni súbory počas prepravy šifrovaním TLS / SSL. Súbory, ktoré prechádzajú týmto bezpečným tunelom, sú šifrované pomocou 128-bitového AES.

Po príchode do dátového centra sa vaše súbory pred uložením dešifrujú. Obsah sa potom znovu zašifruje pomocou 256-bitového AES. Vaše metadáta (názvy súborov, dátumy, veľkosti atď.) Však zostanú čitateľné.

Používateľom sa ponúka možnosť povoliť verifikáciu v dvoch krokoch, aby si mohli zaistiť svoj účet ďalej. Keď je táto funkcia zapnutá, budete musieť pre prístup do svojho účtu zadať svoje heslo aj šesťciferný kód. Tento kód je možné prijať prostredníctvom textovej správy alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Dropbox.

Za normálnych okolností si Dropbox zachováva odstránené súbory po dobu 30 dní, aby chránil používateľov pred náhodným vymazaním ich alebo iných. Okrem toho sa všetky verzie súborov uchovávajú 30 dní.

Používatelia Dropbox Pro si môžu vybrať doplnok na odber nazývaný rozšírená história verzií (EVH) za 3,99 dolárov mesačne. EVH ukladá zmazané súbory a všetky verzie súborov až na jeden rok. Používatelia Dropbox Business dostanú automaticky neurčitú verziu súboru a obnovenie odstráneného súboru.

Webové rozhranie obsahuje aj kartu „udalosti“, ktorá vám umožňuje sledovať aktivitu vo vašom účte. Je to dobrý spôsob, ako sledovať, aké akcie na zdieľanom obsahu vykonávajú ostatní.

iCloud

Podobne ako Dropbox, iCloud chráni vaše údaje pri cestách medzi zariadením a dátovým centrom pomocou zabezpečeného tunela TLS / SSL pomocou 128-bitového AES.

Váš obsah sa ukladá aj v pokoji v cloude. Spoločnosť Apple nedáva jasne najavo, akú úroveň šifrovania používajú, okrem toho, že hovorí, že je to najmenej 128-bitový AES. Ako už bolo uvedené, táto úroveň šifrovania by mala byť v dohľadnej budúcnosti v poriadku.

Nemohol som nájsť žiadne informácie od spoločnosti Apple o tom, či šifrujú metadáta alebo nie. Predpokladal by som, že nie, pretože väčšina služieb cloudového úložiska, ktoré neposkytujú šifrovanie s nulovými znalosťami, tiež nešifruje metadáta..

Aj keď šifrovanie nulových znalostí nie je k dispozícii pre všetok váš obsah iCloud, platí pre iCloud Keychain. iCloud Keychain je manažér pre ukladanie hesiel, čísel kreditných kariet a ďalších informácií v iCloud. Šifrovanie s nulovými znalosťami bráni zamestnancom spoločnosti Apple alebo hackerom čítať tieto údaje.

Apple ponúka možnosť dvojfaktorovej autentifikácie ako dodatočnú požiadavku na bezpečnosť. Ak sa prvýkrát pokúsite prihlásiť do iCloud na novom zariadení, musíte zadať svoje heslo aj šesťciferný kód. Tento kód sa automaticky zobrazí na „dôveryhodných“ zariadeniach.

Program iCloud umožňuje obnoviť odstránené súbory až na 30 dní. Pre iCloud neexistuje žiadny zastrešujúci systém verzií. Môžete však obnoviť obmedzený počet verzií iWork.

Kolo päť myšlienok

Dropbox aj iCloud odvádzajú celkom dobrú prácu, chránia váš obsah pomocou pokojového šifrovania a dvojfaktorovej autentifikácie. Obidvom by sa však darilo šifrovať metaúdaje používateľov a poskytovali by používateľom možnosť zvoliť si šifrovanie s nulovými znalosťami.

Platí to najmä preto, že Dropbox aj iCloud boli predmetom vysoko profilovaných hackerov. Podrobnosti o 68 680 741 účtoch Dropbox boli ukradnuté v roku 2012, zatiaľ čo účty iCloud patriace viacerým celebritám boli v roku 2014 rozdelené..

Dropbox odvádza lepšiu prácu ako iCloud s verziou a kontrolou odstránených súborov tým, že ho rozširuje na všetok uložený obsah. Myslím si, že je to rozumný nástroj na rozhodovanie o tom, ktorá služba najlepšie chráni obsah používateľa dnes.

Víťaz prvého kola: Dropbox

Verdikt

iCloud prešiel za posledných päť rokov dlhou cestou, je mi však jasné, že zatiaľ nie je náhradou za Dropbox, a to ani pre používateľov počítačov Mac. Tam, kde to najviac zaostáva – synchronizácia a zdieľanie – sú dva z najdôležitejších aspektov cloudového úložiska.

Možno však nie je správne vidieť na prvom mieste iCloud ako konkurenciu pre Dropbox. Použite Dropbox na zlepšenie svojej pracovnej spolupráce a využitie flexibilnej cenovej štruktúry iCloud. Môžete tak získať to najlepšie z oboch svetov. V prípade iCloud je to väčšie úložisko pre kontakty, fotografie, iTunes a ďalšie prvky osobného cloudového prostredia iPhone..

Pokiaľ však ide o väčšie investovanie do jedného alebo druhého …

Výherca: Dropbox

Myslíte si, že sme to dosiahli správne? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie, ďakujeme za prečítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map