Dropbox alebo IDrive: Ktorá cloudová platforma poskytuje najvyššiu hodnotu?

Snažíte sa pochopiť rozdiel medzi úložiskom v cloude a zálohovaním online? Počas tohto priameho preskúmania bude Cloudwards.net porovnávať jednu z najvýznamnejších možností ukladania v cloude, Dropbox, s IDrive: líder v oblasti online zálohovania.


Zdôrazníme tiež niektoré z jedinečných aspektov IDrive, ktoré ho odlišujú od tradičných riešení online zálohovania, vrátane možností spolupráce a synchronizácie, ktoré sa častejšie spájajú s cloudovým úložiskom..

IDrive síce nemusí byť ideálnym riešením pre cloudové úložisko, ale jeho hybridná povaha v konečnom dôsledku poskytuje používateľom väčšiu hodnotu ako Dropbox, čo z neho robí lepšiu voľbu pre vaše peniaze, ak sú nútení vybrať si medzi nimi.

Rozdiel medzi úložiskom cloud a zálohovaním online

Pri vyhodnocovaní možností ukladania súborov je dôležité porozumieť odvetvovému rozlíšeniu medzi cloudovým ukladaním a online zálohovaním, aby ste sa uistili, že ste vybrali ten správny produkt pre vaše konkrétne potreby. Cloudové úložisko aj online zálohovanie sú prostriedky na diaľkové ukladanie obsahu. Pritom vám umožňuje chrániť vaše cenné údaje a pristupovať k nim z rôznych zariadení.

Cloudové úložisko je však primárne založené na produktivite, zatiaľ čo zálohovanie online je navrhnuté tak, aby pasívne chránilo váš pevný disk.

Aj keď cloudové úložisko zvyšuje produktivitu práce niekoľkými rôznymi spôsobmi, môžete výhody rozdeliť do troch kategórií:

 1. Synchronizácia: automatický prenos súborov medzi zariadením a dátovým centrom v reálnom čase
 2. Zdieľanie: možnosť pozvať ostatných na prístup k obsahu v cloude
 3. Integrované aplikácie: aplikácie produktivity založené na prehľadávači pripojené k cloudu

Aj keď Dropbox nebol prvým riešením cloudového úložiska na trhu, do značnej miery sa mu pripisuje zdokonalenie používateľského prostredia, ktoré sa dnes prejavuje v prostredí cloudového úložiska. Tento zážitok závisí od priečinka so súbormi stiahnutými na pevný disk zariadenia: obsah vložený do tohto priečinka sa automaticky skopíruje do cloudu.

Zálohovanie online tiež odosiela súbory do cloudu. Tieto súbory však nie sú obmedzené iba na obsah v jednej zložke, ale možnosti výberu sú oveľa širšie. Niekoľko poskytovateľov zálohovania, napríklad Backblaze, ukladá súbory do cloudu na základe typu súboru. Väčšina poskytovateľov však funguje ako IDrive, umožňuje vám vybrať a vybrať, ktoré konkrétne priečinky a súbory chcete zálohovať.

Poskytovatelia online zálohovania tento proces zefektívňujú pomocou rozhraní na pracovnej ploche, ktoré sa používajú na výber súborov a plánovanie záloh. Webové rozhrania sú ponúkané tiež na pomoc pri vzdialenom prístupe k vášmu obsahu.

IDrive: hybridné zálohovacie riešenie

Aj keď sa cloudové úložisko deliace čiary a online zálohovanie väčšinou vyskytujú v celom odvetví, došlo k určitému rozmazaniu. Pre väčšinu zálohovacích služieb online to znamená zahrnutie funkcií zdieľania súborov. Niekoľko poskytovateľov – najmä IDrive – však urobilo veci oveľa ďalej.


© IDrive

IDrive poskytuje nielen zálohovanie zálohované funkciami, ale tiež ponúka výkonné možnosti synchronizácie. Podobne ako Dropbox a ďalšie služby ukladania v cloude, aj tieto možnosti sú postavené na synchronizačnom priečinku, ktorý vám umožňuje súčasne pripojiť viac zariadení k cloudu.

Dropbox dokonca ponúka samostatné pridelenie úložného priestoru, ktoré pomáha udržiavať vašu prácu v oblasti produktivity práce oddelene od potreby zálohovania.

Bitka: Dropbox vs IDrive v roku 2020

To, či je hybridná povaha IDrive lepšou voľbou ako Dropbox, závisí od toho, aké presne sú vaše potreby. V priebehu piatich kôl diskusie podrobne popíšeme možnosti každej služby vedľa seba, aby ste pre vás mohli správne vybrať..

Začneme tým, že sa všeobecne zoznámime so štruktúrou cien každej služby a podporovanými platformami. Pomôže to položiť základy hlbšej analýze. V druhom kole preskúmame, ako vám každá služba umožňuje ukladať súbory do cloudu. Ak tak urobíte, objasní sa základné rozdiely medzi úložiskom v cloude a zálohovaním online.

Potom v nasledujúcich kolách porovnáme jednotlivé možnosti synchronizácie a spolupráce jednotlivých služieb. Toto pomôže zistiť schopnosť spoločnosti IDrive súťažiť s Dropboxom ako riešením produktivity práce.

Nakoniec sa pozrieme na jeden z najdôležitejších a často prehliadaných aspektov cloudového úložiska a zálohovania online: bezpečnosť.

1

Cena a platformy

Dropbox

Základný plán DropBoxu vám poskytuje 2 GB bezplatného úložiska v cloude. Toto je pekný spôsob, ako vyskúšať Dropbox alebo využiť niektoré z jeho integrovaných aplikácií, ak by ste sa namiesto toho rozhodli minúť svoje peniaze na IDrive..

Algoritmus Dropbox

V opačnom prípade môže dôjsť celkom rýchlo 2 GB. Ak potrebujete viac miesta, je tu Dropbox Pro, ktorý poskytuje 1 TB cloudového úložiska buď 10 dolárov mesačne, alebo 100 dolárov ročne..

Ceny Dropboxu sú v súlade s jej hlavnými konkurentmi vrátane služieb Disk Google a OneDrive (prečítajte si porovnanie Dropbox verzus Disk Google oproti OneDrive). Dropbox však neponúka toľko plánovaných možností ako tieto dve služby.

Dropbox poskytuje užívateľom, ktorí neplatia, aj používateľom Dropbox Pro, šancu zarobiť viac miesta prostredníctvom sprostredkovacieho programu. Ak ste používateľom Dropboxu Basic, dostanete 500 MB za odporúčanie, až do 16 GB. Ak ste používateľom programu Pro, dostanete 1 GB za odporúčanie, maximálne 32 GB.

Dropbox je možné používať na neobmedzenom množstve zariadení. Medzi podporované platformy patria:

 • Windows (mobilné a stolné)
 • Zariadenia Apple
 • Android
 • Linux (Ubuntu / Fedora distros)

Šoférujem

IDrive vám bezplatne poskytne 5 GB úložného priestoru online a 5 GB synchronizovaného priestoru. Samostatné vedrá pridávajú hodnotu a pomáhajú spravovať vaše potreby zálohovania a pracovnej produktivity bez konfliktov.

Pre väčšinu ľudí však 5 GB nestačí na správnu ochranu pevného disku. Na nápravu sú k dispozícii dva plány prihlásenia s IDrive: 1 TB a 10 TB.

Obidva plány zahŕňajú zodpovedajúce vedrá úložiska online a priestor na synchronizáciu, takže s nimi skutočne pracujete s 2TB alebo 20TB.

Okrem toho, že podporuje synchronizáciu, je hlavnou výhodou, ktorá oddeľuje IDrive od mnohých jeho konkurentov online zálohovania, vrátane Backblaze a Crashplan, to, že neobmedzuje počet zariadení, ktoré môžete zálohovať..

IDrive podporuje aj zálohovanie mobilných zariadení, ktoré mnohé online zálohovacie služby nemajú.

Medzi platformy, ktoré program IDrive aktuálne podporuje, patria:

 • Windows (mobilné a stolné)
 • Zariadenia Apple
 • Android

Kolo jedna recenzia

Dropbox aj IDrive ponúkajú plány ukladania 1 TB. Plán IDrive však má nižšie ročné náklady a skutočne vám poskytuje 2 TB, aj keď tieto terabajty sú rozdelené medzi zálohovanie online a synchronizačný priestor.

Výhodou IDrive je aj ponúkanie 10TB plánu, zatiaľ čo Dropbox vás obmedzuje na 1TB. Dropbox ponúka možnosť mesačnej platby a podporu desktopu pre Linux, ale pokiaľ ide o celkovú hodnotu ceny za uloženie, IDrive má čo ponúknuť viac.

Kolo: Cena a platformy poukazujú na IDrive

Logo Dropbox
Logo IDrive

2

Proces ukladania súborov

Dropbox

Ako už bolo uvedené, prenos súborov zo zariadenia do cloudu pomocou Dropboxu je založený na jeho synchronizačnom priečinku. Tento priečinok sa vytvorí v systéme súborov vášho zariadenia pri inštalácii Dropboxu.

Vyzerá a správa sa rovnako ako akékoľvek iné priečinky, ale s jedným zásadným rozdielom: obsah presunutý do tohto priečinka je uložený na pevnom disku aj v cloude. Tento systém dvojitého úložiska umožňuje synchronizáciu obsahu na viacerých zariadeniach.

Namiesto presúvania priečinkov do synchronizačného priečinka na pracovnej ploche je možné súbory odovzdávať aj prostredníctvom webového rozhrania Dropbox. Stačí kliknúť na ikonu „nahrať“ v hornej časti rozhrania a môžete vybrať a vybrať súbory, ktoré chcete uložiť.

Je dôležité si uvedomiť, že nahrávanie cez rozhranie vytvára kópiu tohto súboru v synchronizovanom priečinku. Súbor v zdrojovom umiestnení nie je synchronizovaný.

Skutočnosť, že Dropbox vás núti presunúť súbory spojené s cloudom do synchronizovaného priečinka, je súčasťou toho, čo z neho robí zlú voľbu pre zálohovanie pevných diskov: nezachová to štruktúru súborov. Ďalším problémom pri používaní Dropboxu na zálohovanie je, že nemá nástroj určený na správu tohto procesu, čo by sťažilo pokus o uloženie všetkých dôležitých súborov..

Šoférujem

Na rozdiel od Dropboxu je IDrive zámerne navrhnutý tak, aby ľahko zálohoval váš pevný disk. S IDrive môžete nielen ukladať priečinky a súbory v cloude, ale môžete tam skopírovať štruktúru súborov zariadenia pre neskoršie obnovenie disku.

Ešte lepšie je, že celý proces je riadený prostredníctvom stolného klienta nabitého funkciami.

Z klientskeho rozhrania môžete označiť súbory a priečinky, ktoré si chcete IDrive ponechať. Po inštalácii program IDrive automaticky prehľadá váš pevný disk a vyberie niekoľko bežných priečinkov, ktoré by podľa jeho názoru mali byť zobrazené.

Ďalšou príjemnou vecou na desktopovom klientovi je to, že vám umožňuje naplánovať rutinné zálohovanie. Takto môžete plánovať veľké nahrávania, keď práve nepracujete. Takáto flexibilita je nesmierne užitočná, pretože proces zálohovania môže spotrebovať veľkú šírku pásma.Počas plánovaných záloh IDrive prehľadá vaše súbory a skopíruje tie, ktoré boli zmenené od dokončenia poslednej zálohy.

Ak pracujete s citlivými súbormi, ktoré by ste na zálohovanie radšej nečakali, IDrive obsahuje nastavenie nepretržitého zálohovania, ktoré posiela aktualizácie súborov do cloudu takmer v reálnom čase. Táto funkcia je však obmedzená na obsah do 500 MB.

Ďalšou kľúčovou vlastnosťou IDrive je to, že vám umožňuje súčasne zálohovať obsah na cloud aj na externú jednotku. Odporúčaným spôsobom ochrany pevného disku je ukladanie údajov na diaľku aj lokálne.

Keďže počiatočné zálohy môžu trvať celé dni alebo dokonca týždne cez internetové pripojenie, IDrive tiež ponúka predplatiteľom bezplatné poštové služby s názvom IDrive Express. Vďaka tejto službe vám IDrive pošle externý disk, na ktorý sa majú načítať vaše údaje. Pošlite to späť a za vás prenesú vaše údaje do vášho online účtu. IDrive Express sa dá použiť aj na urýchlenie úplného obnovenia.

Všetky tieto funkcie sú navrhnuté tak, aby používateľom uľahčili jednoduché zálohovanie ich údajov. Ako už bolo uvedené, čo robí IDrive trochu jedinečným medzi poskytovateľmi záloh, je to, že tiež podporuje synchronizáciu. Proces synchronizácie IDrive funguje rovnako ako pri Dropboxe tak, že na pevnom disku vytvorí vyhradený priečinok synchronizácie.

Druhé kolo preskúmania

Používanie Dropboxu je slušný spôsob, ako chrániť svoje najcennejšie súbory, ale IDrive ponúka flexibilnejšie a výkonnejšie riešenie.

Tým, že používateľom umožňuje dokonale chrániť svoje súbory aj štruktúry súborov, je IDrive vhodnejší na prestavbu pevných diskov v prípade katastrofickej poruchy, poškodenia alebo odcudzenia zariadenia. Tento proces zjednodušujú nástroje na správu zálohy, ktoré Dropbox nemá.

Kolo: Proces ukladania súborov pre IDrive

Logo Dropbox
Logo IDrive

3

Rýchlosť synchronizácie

Aby som lepšie zvážil možnosti synchronizácie každej služby oproti sebe, vykonal som niekoľko prenosov súborov na prenosnom počítači so systémom Windows. Tieto testy zahŕňali nahrávanie a sťahovanie komprimovaného priečinka 258 MB zloženého z viacerých rôznych typov súborov.

Testy sa uskutočňovali prostredníctvom siete Wi-Fi umiestnenej hneď za Bostonom v štáte Massachusetts. Výsledky Speedtest.net vykonané tesne pred testami naznačujú rýchlosť uploadu v priemere niečo vyše 30 Mbps.

Pri oboch testoch som práve presunul testovací súbor do príslušného synchronizačného priečinka každej služby na pracovnej ploche. Spravidla to vedie k rýchlejšiemu načítaniu, pretože proces šifrovania vykonávaný prostredníctvom prehliadačov nevyužíva všetky výhody systémových prostriedkov.

DropboxŠoférujem
Nahrať03:5604:36
Stiahnuť ▼00:1300:16

Dropbox prekonal IDrive v oboch mojich testoch, ale je celkom blízko. Výsledky sa môžu veľmi líšiť v závislosti od toho, kde sa nachádzate v blízkosti dátového centra každej služby.

Obidva časy nahrávania vás budú čakať, aj keď sú v súlade s tým, čo by som čakal pre súbor s veľkosťou 258 MB. Preto je pekné vidieť, že obe služby pomáhajú zrýchliť proces synchronizácie pomocou prírastkových prenosov súborov na úrovni bloku.

Pri prenose na úrovni blokov sa pri zmene súboru prenesú iba časti súboru, ktoré boli zmenené, a nie celý súbor. Mnoho služieb ukladania v cloude vrátane služby Disk Google jednoducho prenesie celý súbor znova, keď v ňom vykonáte zmenu.

Aby som videl, koľko časových prenosov na úrovni blokov sa ušetrí pri každej službe, vykonal som ďalšiu sadu testov nahrávania. Tentokrát som urobil malú zmenu v komprimovanom priečinku s kapacitou 256 MB: odstránil som z neho posledný súbor.

Čas odovzdania
Dropbox00:12
Šoférujem00:22

Ako vidíte, spracovanie na úrovni blokov vám ušetrí dosť času bez ohľadu na to, ktorú službu používate. IDrive aplikuje tú istú architektúru aj na svoj proces zálohovania, čo pomáha urýchliť tento niekedy pomalý proces.

Revízia kola tri

Pokiaľ ide o synchronizované nahrávanie, obe služby fungovali veľmi dobre. Väčšina ľudí nebude pravidelne nahrávať ani súbory 256 MB. Dropbox však pri počiatočných aj pozmenených prenosoch súborov fungoval o niečo lepšie.

Je pravda, že rôzni používatelia pravdepodobne získajú rôzne výsledky na základe niekoľkých premenných. Ako uvidíme v piatom kole, IDrive obsahuje robustnejší prístup šifrovania, ktorý pravdepodobne prispel k mierne pomalým synchronizačným rýchlostiam.

Pre moje testy však Dropbox vyjde trochu dopredu.

Kruh: Synchronizačný rýchlostný bod pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo IDrive

4

Zdieľanie a kontrola obsahu

Dropbox

Dropbox umožňuje zdieľať obsah v cloude s ostatnými dvoma rôznymi spôsobmi:

 1. Vytvorte odkaz na súbor, ktorý je možné zdieľať
 2. Vytvorte zdieľaný priečinok

Dropbox vám pomáha riadiť prístup k zdieľanému obsahu pomocou odkazov na ochranu heslom a poskytnutím dátumov vypršania platnosti. Obidve tieto funkcie však vyžadujú účet Dropbox Pro.

Zdieľania odkazov obmedzujú pozvaných na prezeranie a komentovanie. Dokument nemôžu upravovať.

Ak chcete aktívnejšie spolupracovať, môžete tak urobiť vytvorením zdieľaného priečinka, ktorý vám umožní udeliť oprávnenie na úpravy.

Z webového rozhrania Dropbox môžete jednoducho sledovať zdieľaný obsah na dvoch rôznych stránkach: zdieľanie a odkazy. Stránka zdieľania umožňuje skontrolovať, ktoré priečinky a súbory ste zdieľali. Stránka s odkazmi umožňuje spravovať odkazy, ktoré ste vytvorili.

Existuje tretia stránka s názvom „udalosti“, ktorá vám umožňuje auditovať všeobecnú aktivitu účtu bez ohľadu na to, či ste vy alebo spolupracovník. Ak niekto urobí nechcenú zmenu súboru alebo omylom odstráni súbor, Dropbox vám tiež umožní obnoviť odstránené súbory aj predchádzajúce verzie súborov..

Odstránené a predchádzajúce verzie súborov môžete obnoviť, pokiaľ je to do 30 dní od udalosti. Ak ste používateľom Dropbox Pro, je tu tiež možnosť zakúpenia rozšírenej histórie verzií (EVH), ktorá naráža na jeden rok.

Šoférujem

Či už v záložnom úložisku alebo v synchronizovanom priečinku, obsah IDrive je možné ľahko zdieľať s ostatnými vygenerovaním odkazu naň.

Zdieľané odkazy môžu byť zverejnené na Facebooku, Twitteri alebo zaslané konkrétnym príjemcom e-mailom. Tieto odkazy tiež ovládate tak, že k nim pripojíte oprávnenia iba na zobrazenie alebo na úpravy. Odkazy môžu byť ďalej chránené pomocou hesiel. IDrive vám však nedovolí nastaviť platnosť odkazov, aby sa automaticky skončila v určitý deň.

Webové rozhranie spoločnosti IDrive obsahuje kartu „zdieľané“, pomocou ktorej môžete auditovať obsah, ktorý zdieľate. K dispozícii je tiež karta „zdieľané so mnou“, ktorá obsahuje informácie o obsahu, ktorý s vami zdieľajú ostatní používatelia IDrive.

V prípade zlyhania spolupráce vám IDrive umožní obnoviť niektorú z predchádzajúcich desiatich verzií súboru. Odstránené súbory je možné obnoviť až 30 dní.

Štvrté kolo Recenzie

Vzhľadom na úspech Dropboxu ako riešenia produktivity práce nie je prekvapujúce, že keď príde na schopnosť spolupráce, vyjde o niečo pred IDrive. Väčšie prekvapenie je, že to nestačí na jasné víťazstvo. Dropbox ponúka lepšie možnosti auditu a umožňuje vám nastaviť dátumy vypršania platnosti odkazu. Voliteľná funkcia EVH je tiež pekná. Inak tieto dve služby fungujú celkom podobne.

Aby sme boli spravodliví, Dropbox má niekoľko ďalších možností spolupráce, ktorých sa tento článok nedotkne, vrátane integrácie s aplikáciami produktivity práce, ako je Office Online.

Kolo: Zdieľanie a kontrolný bod obsahu pre Dropbox

Logo Dropbox
Logo IDrive

5

zabezpečenia

Dropbox šifruje užívateľské dáta prenášané medzi zariadením a dátovým centrom pomocou zabezpečeného tunela TLS podporovaného 128-bitovým šifrovaním AES. Keď súbory dorazia do dátového centra Dropbox, dešifrujú sa a znovu zašifrujú pomocou 256-bitového AES.

Počas tohto procesu však vaše metadáta obsahu zostanú v obyčajnom texte. Patria sem názvy súborov, veľkosti a dátumy. Aj keď to pomáha s procesom indexovania a umožňuje náhľady súborov, je to niečo z bezpečnostného hľadiska, pretože o metaúdajoch o vás môže veľa povedať niekto..

Najväčší problém, ktorý mám s tým, ako Dropbox chráni vaše údaje, je však to, že nedávajú používateľom možnosť šifrovania medzi koncovými bodmi. Známy tiež ako šifrovanie s nulovými znalosťami, s touto úrovňou zabezpečenia máte iba vy, používateľ kópiu šifrovacieho kľúča.

Výhoda tohto prístupu spočíva v tom, že nikto, dokonca ani samotná služba, nedokáže vaše údaje nešifrovať, ale vy. Je to preto, že tu na stránkach Cloudwards.net často vyjadrujeme podporu cloudovým službám, ktoré zahŕňajú šifrovanie s nulovými znalosťami, ako sú Sync.com a pCloud..

Dropbox vám dáva možnosť povoliť dvojfaktorové overenie na ochranu pred slabými heslami. Aktivujte túto funkciu a v budúcnosti sa zobrazí výzva na zadanie hesla účtu a bezpečnostného kódu získaného z mobilného telefónu na overenie vašej totožnosti.

Šoférujem

IDrive, rovnako ako Dropbox, zabezpečuje vaše údaje počas prepravy aj počas odpočinku na serveroch. Údaje počas prepravy sú zabezpečené pomocou pripojenia TLS a 256-bitového šifrovania. Použitá vyššia úroveň šifrovania (256 oproti 128) pravdepodobne aspoň čiastočne zodpovedá za to, že rýchlosti synchronizácie IDrive sú mierne pomalšie ako v Dropbox.

Obsah zabezpečený v dátových centrách spoločnosti IDrive – či už ide o online zálohovanie alebo synchronizované údaje – je tiež zabezpečený 256 bitovým AES.

Jednou z najlepších vecí, ako IDrive spracováva šifrovanie, je to, že používateľom skutočne poskytujú možnosť voľby medzi štandardným a medzifrekvenčným šifrovaním. IDrive vám zvyčajne priradí šifrovací kľúč, ktorého kópiu si uchová. Vyberte si súkromné ​​šifrovanie, ale kópiu šifrovacieho kľúča budete mať iba vy.

Pri súkromnom šifrovaní sa vaše údaje nedajú obnoviť, ak zabudnete heslo svojho účtu. Súkromné ​​šifrovanie však tiež poskytuje najlepšiu možnú ochranu vašich údajov, takže sa oplatí riskovať. S dobrým správcom hesla pre cloud, ako je LastPass alebo Dashlane, by strata prístupu nemala byť problémom.

Jediným skutočným problémom s nastavením zabezpečenia spoločnosti IDrive je absencia možnosti dvojfaktorového overenia.

Kolo päť myšlienok

Dropbox dobre šifruje vaše údaje v pokoji. Ak však necháte svoje metadáta vo formáte obyčajného textu a neponúkajú šifrovanie typu end-to-end, malo by sa to pozastaviť. To platí najmä vtedy, keď zvážite skutočnosť, že Dropbox bol cieľom hacku z roku 2012, ktorý viedol k krádeži 68 miliónov používateľských hesiel..

Ponúka súkromné ​​šifrovanie, IDrive chráni vaše dáta pred takýmito porušeniami, pretože neexistuje žiadne heslo na odcudzenie. Toto je obrovská výhoda pre spotrebiteľov a jeden z najpútavejších dôvodov výberu IDrive v Dropboxu na ochranu vašich najdôležitejších súborov.

Kolo: Bezpečnostný bod pre IDrive

Logo Dropbox
Logo IDrive

6

Verdikt

Hoci ponuka možností synchronizácie spoločnosti IDrive ju odlišuje od väčšiny zálohovacích služieb online, s Dropboxom ako s možnosťou ukladania v cloude to celkom nekonkuruje. Je to hlavne preto, že Dropbox uľahčuje spoluprácu trochu lepšie. Tieto dve služby sú však bližšie, než si myslíte.

IDrive odvádza dobrú prácu so synchronizáciou aj zdieľaním súborov. Vďaka možnosti súkromného šifrovania je v skutočnosti bezpečnejšia možnosť úložiska v cloude ako Dropbox. Ak vezmete do úvahy skutočnosť, že IDrive je tiež navrhnutý tak, aby dokonale zobrazoval váš pevný disk, otázka celkovej hodnoty sa výrazne zvýhodňuje v jeho prospech.

Konečný víťaz: IDrive

Úloha pri výbere medzi programom Dropbox Pro a plánom predplatného 1TB spoločnosti IDrive vyhráva IDrive. Toto rozhodnutie bude ešte jednoduchšie, ak si uvedomíte, že väčšinu výhod, ktoré má Dropbox v porovnaní s IDrive, možno dosiahnuť pomocou bezplatného plánu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map