Disk iCloud alebo IDrive: Ktorá služba hostenia súborov poskytuje najužitočnejší nástroj?

Ak ste jedným z približne 588 miliónov používateľov spoločnosti Apple na celom svete, existuje veľká šanca, že na ukladanie obsahu online používate disk iCloud. Je to pravdepodobné, pretože spoločnosť Apple nie vždy uľahčuje používateľom prístup k úzko prepojenému ekosystému


V tomto článku sa podrobne pozrieme na jednu skvelú službu, ktorá sa ľahko používa, ak vlastníte Mac. IDrive je užívateľsky prívetivá, všestranná služba zálohovania v cloude, ktorá ponúka úplnú integráciu so všetkými produktmi Apple.

Vďaka hybridnému prístupu spoločnosti IDrive k vzdialenému ukladaniu súborov je skvelý výber na ochranu pevného disku a synchronizáciu obsahu medzi zariadeniami. Nedostatok integrovaných aplikácií znamená, že ešte nie je pripravený úplne nahradiť účet iCloud Drive, vďaka širokým schopnostiam IDrive a silnej bezpečnosti je lepšou voľbou vo väčšine iných spôsobov.

Počas tohto podrobného preskúmania rozložím obe cloudové služby, aby som vám pomohol lepšie pochopiť, kde a kedy obslužný program IDrive zatieni úžitok z iCloud Drive.

Všeobecné výhody a nevýhody

Jednou z výhod používania iCloud Drive je, že na jej uvedenie do prevádzky nie je potrebné veľa úsilia. Je to tak preto, že ak vlastníte iPhone, iPad, iPod alebo Mac, už ho máte. Na rozdiel od iných riešení cloudového úložiska je iCloud zabudovaný priamo do vášho operačného systému Apple.

V skutočnosti je iCloud skutočne súborom aplikácií, z ktorých je iCloud Drive iba jedna. 5 GB voľného úložného priestoru, ktorý získajú vlastníci produktov spoločnosti Apple, sa používa aj na zálohovanie nastavení zariadenia, e-mailov a iTunes. Vzhľadom na to, že sa používajú stovky miliónov zariadení Apple, niet divu, že iCloud tvrdí, že 780 miliónov používateľov po celom svete napriek uvedeniu na trh v roku 2011.

Pre porovnanie, IDrive bol spustený v roku 2003 a má iba tri milióny používateľov. IDrive napriek tomu využil svoj náskok na dobrý efekt.

Aj keď iCloud vždy vykonával dobrú prácu na synchronizáciu zariadení, obmedzenia v prístupe k obsahu, chyby a bezpečnostné rozpaky, ako napríklad porušenie iCloud v roku 2014, z neho spravidla vyprchali Apple. Preto spoločnosť Cloudwards.net zostavila zoznam alternatív úložiska v cloude pre rozčarovaných používateľov počítačov Mac.

IDrive je medzitým leštené riešenie pre zálohovanie navrhnuté tak, aby ľahko a bezpečne chránilo vaše dáta na pevnom disku pomocou možností, ako je súkromné ​​šifrovanie typu end-to-end. IDrive je nielen medzi najlepšími možnosťami zálohovania v cloude, ale od konkurencie ako Backblaze, CrashPlan a Carbonite sa zdvojnásobuje ako riešenie úložiska v cloude..

Cloudové úložisko alebo zálohovanie online

Jedným z kľúčových bodov, ktoré by si mali byť vedomé tých, ktorí chcú naplno využiť výhody cloudu, je skutočnosť, že medzi cloudovým úložiskom a zálohovaním online existuje odvetvové rozlíšenie.

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že cloudové úložisko prenáša súbory pomocou vyhradeného priečinka so súbormi, ktorý sa nazýva synchronizovaný priečinok, zatiaľ čo zálohovanie online umožňuje označiť súbory na prenos do cloudu bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú na pevnom disku..

Riešenia cloudového ukladania často obsahujú aj aplikácie na zvýšenie produktivity práce, ktoré sú priamo integrované do vášho cloudového úložného priestoru. Je to najmä prípad väčších názvov v úložisku typu cloud, ako sú napríklad Disk Google, Dropbox, OneDrive a iCloud.

Riešenia zálohovania online medzitým bežne obsahujú aplikácie pre stolné počítače určené na zjednodušenie procesu zálohovania pevného disku pomocou nástrojov na výber súborov, možností obnovenia a plánovačov zálohovania..

Ak sa chcete dozvedieť viac o hlavných rozdieloch medzi cloudovým úložiskom a online zálohovaním, tento článok je dobrým miestom na začiatok.

Disk iCloud vs. IDrive: The Matchup

Jednou z najlepších vecí, o ktorých IDrive je, je nielen to, že je to veľmi dobrý nástroj na zálohovanie, ale má aj niekoľko funkcií, ktoré sa tradične spájajú s ukladaním v cloude, ako je zdieľanie súborov a synchronizácia. Toto je jeden z kľúčových prvkov, ktorý dáva IDrive väčšiu hodnotu, ako je vaša priemerná cloudová záloha alebo výber cloudového úložiska. To je tiež dôvod, prečo IDrive jednu z obľúbených cloudových platforiem tu na Cloudwards.net.

Či vylepšený iCloud alebo hybridný IDrive poskytujú používateľom viac užitočnosti, závisí do veľkej miery od vašich konkrétnych potrieb cloudovej platformy. V priebehu štyroch kôl rozložím každú službu na základe ukladania súborov, synchronizácie, spolupráce a zabezpečenia, aby som vám pomohol rozhodnúť sa, ktorá služba je pre danú úlohu najvhodnejšia..

Aj keď sa tieto dve služby prekrývajú niekoľkými spôsobmi, každá z nich má dôležité rozdiely, vďaka ktorým sú lepšie prispôsobené na určité úlohy.

Prvé kolo: Ukladanie súborov

Veľmi užitočná funkcia je prvá vec, na ktorú ľudia myslia, keď si myslia, že ukladajú súbory do cloudu, takže ukladanie súborov preč, aby nepreťažovali váš pevný disk. Ako sa stávajú naši uchádzači?

iCloud

Každý, kto sa zaregistruje na účet iCloud, získa zadarmo 5 GB úložného priestoru. Vzhľadom k tomu, že iCloud je pevne integrovaný do produktovej rady Apple, je to dobrá vec. Úložný priestor iCloud nevyužíva iba disk iCloud, ale e-mail od spoločnosti Apple, iTunes, kľúčenka iCloud, fotografie iCloud a zálohovanie nastavení zariadenia.

5 GB môže dôjs celkom rýchlo. Jednou z výhod iCloud je to, že spoločnosť Apple ponúka oveľa flexibilnejší sortiment cenových plánov, ako ponúka väčšina služieb úložiska v cloude..

Skladový priestorMesačné náklady
50GB$ 0.99
200GB$ 2,99
1TB$ 9,99
2TB$ 9,99

Cena 1 TB je v súlade s konkurenciou. Pred rokom 2015 boli ceny nafúknuté do tej doby, ktoré predtým iCloud (1TB stála 20 dolárov), ďalší dôvod, prečo mnohí používatelia zostali.

Jednou z výhod, ktorú má iCloud Drive oproti službám ako Dropbox a Google Drive, je to, že je zabudovaný do operačného systému, čo znamená, že nemusíte sťahovať žiadne programy, aby to fungovalo..

Počnúc Sierrou sú súbory uložené na pracovnej ploche a priečinky s dokumentmi v počítači Mac automaticky synchronizované s jednotkou iCloud. Ak váš počítač Mac nemá dostatok voľného miesta na pevnom disku, jednotka iCloud odstráni z vášho počítača zriedka použité súbory a zároveň ich ponechá v cloude. Toto je užitočné najmä na zariadeniach, ktoré sú svetlo vo vesmíre ako MacBook Air.

Disk iCloud nefunguje dobre so staršími verziami systému Mac OS alebo iOS, takže sa budete chcieť uistiť, že používate najnovšie verzie každého operačného systému..

Aj keď podpora pre Android nie je k dispozícii, iCloud Drive sa dá použiť na synchronizáciu obsahu so strojmi Windows. Pre používateľov Windows vytvorí iCloud Drive vyhradený priečinok so súbormi pre synchronizovaný obsah. K svojim súborom môžete pristupovať z ľubovoľného zariadenia na stránke icloud.com.

Jednotka iCloud dokáže uložiť akýkoľvek typ súboru až do veľkosti 15 GB. Odstránené súbory je možné obnoviť, ale iba do 30 dní. Neexistuje spôsob, ako rozšíriť toto nastavenie, ako je tomu v prípade iných služieb ukladania v cloude. Napríklad dcérski zákazníci Sync.com Pro môžu obnovené súbory odstrániť donekonečna.

Na rozdiel od väčšiny ostatných poskytovateľov cloudového úložiska vám jednotka iCloud Drive umožňuje obnoviť predchádzajúce verzie súborov iba pre ľubovoľný súbor. Natívne aplikácie, ktoré sa integrujú s iCloud Drive, však zahŕňajú funkciu „návratu“ od spoločnosti Apple, ktorá vám umožňuje robiť to isté.

Šoférujem

IDrive bol vyvinutý s ohľadom na zálohovanie na pevný disk a dnes sa považuje za jednu z najlepších možností pre túto úlohu na spotrebiteľskom trhu. Službu si môžete vyskúšať najskôr vďaka 5 GB voľného miesta na zálohovanie, ale je pravdepodobné, že budete potrebovať viac na úplné zabezpečenie svojho zariadenia..

IDrive neponúka veľa plánov, ale ponúka 1TB za konkurencieschopné ceny, čo nie je veľký problém. IDrive v súčasnosti ponúka zľavu v prvom roku, takže náklady vyjdú v priemere iba 4,34 USD mesačne. Budete však musieť zaplatiť celý rok vopred.

Ak uprednostňujete službu zálohovania online, ktorá ponúka možnosť mesačne, obľúbenou voľbou je Backblaze (5,00 $ mesačne). CrashPlan (5,99 dolárov mesačne) je ďalšou silnou službou, ktorá sa dobre zaraďuje proti IDrive.

Obe tieto služby tiež ponúkajú neobmedzený priestor na zálohovanie. Úlovok spočíva v tom, že vám umožňujú zálohovať iba jedno zariadenie, zatiaľ čo IDrive vám umožňuje zálohovať neobmedzené množstvo zariadení.

Ďalšou kľúčovou výhodou IDrive oproti Backblaze a Crashplan je to, že obsahuje možnosti synchronizácie. IDrive vás tiež nenúti spravovať záložný a synchronizačný priestor, čo by mohlo byť frustrujúce. Namiesto toho dostanete s odberom 1 TB záložného priestoru a 1 TB synchronizovaného priestoru.

Výber súborov a priečinkov pomocou IDrive sa vykonáva označením obsahu, ktorý chcete uložiť z rozhrania pracovnej plochy.

Pretože vás nenúti presúvať obsah, ktorý chcete ponechať, do vyhradeného priečinka ako iCloud, IDrive je oveľa lepšou voľbou na obnovenie obsahu a štruktúry pevného disku v prípade zlyhania alebo iného problému..

Podobne ako väčšina online riešení pre zálohovanie, IDrive vám umožňuje naplánovať rutinné zálohovanie z jeho desktopového klienta. To vám umožní určiť hodiny na spustenie zálohovania, aby požiadavky na šírku pásma procesov neovplyvnili vašu ďalšiu prácu.

IDrive tiež podporuje nepretržité zálohovanie. Nepretržité zálohovanie znamená, že zmeny sa prejavia v cloudu IDrive v reálnom čase. Tento spôsob zálohovania sa odporúča, ak pracujete na citlivých súboroch, ktoré nemôžu čakať na pravidelné naplánované zálohovanie. Priebežné zálohovanie je však obmedzené na súbory s veľkosťou do 500 GB.

Väčšina profesionálov v oblasti zálohovania odporúča nielen ukladanie kópie obsahu pevného disku na diaľku, ale aj lokálne uchovávanie na externom pevnom disku. Dôvodom je, že úplné obnovenie z externých jednotiek je oveľa rýchlejšie ako úplné obnovenie zo vzdialených dátových centier.

IDrive vám umožňuje spravovať vzdialenú zálohu aj externú jednotku v tandeme od svojho desktopového klienta. Je to pekné riešenie, pretože inak by ste mali stráviť čas krížovou kontrolou týchto dvoch súborov, aby ste sa uistili, že rovnaké súbory a priečinky boli zálohované v oboch.

Ďalším predajným miestom spoločnosti IDrive, vďaka ktorému je skvelá voľba zálohy, je bezplatná služba IDrive Express. Vďaka tejto službe vám IDrive namiesto spracovania počiatočnej úplnej zálohy online pošle externý pevný disk.

Naplňte túto jednotku všetkými údajmi, ktoré chcete zálohovať, a odošlite ich späť. IDrive ich načíta do vášho cloudového záložného priestoru na webe. To vám môže ušetriť dni až týždne, v závislosti od toho, koľko údajov musíte zálohovať. IDrive Express sa dá použiť aj na úplné obnovenie.

IDrive ponúka správu verzií pre akýkoľvek typ súboru, pričom zachováva predchádzajúcich desať verzií daného súboru. Odstránené súbory sa uchovávajú aj 30 dní.

Víťaz prvého kola: IDrive

Z hľadiska hodnoty je výber medzi iCloud Drive a IDrive čiastočne založený na vašich potrebách. Napríklad, ak na udržanie svojich produktov Apple potrebujete jednoducho ďalších 50 GB synchronizačného priestoru, je rozumné držať sa iCloudu, pretože to môžete získať iba za dolár mesačne..

Ak však uvažujete o väčšom, možnosť 1TB IDrive stojí iba polovicu iCloudu. Možnosť 1TB spoločnosti IDrive je tiež skutočne 2 TB úložného priestoru rozdeleného medzi synchronizáciu a online zálohovanie.

Skutočnosť, že IDrive je tiež skutočným online zálohovacím riešením, je pravdepodobne najdôležitejšou úvahou pri rozhodovaní, s ktorou službou by ste radšej svoje súbory ukladali. iCloud je určený na ochranu podmnožiny dôležitého obsahu uloženého v priečinkoch na pracovnej ploche a v dokumentoch, ale nič viac. Medzitým môžete IDrive použiť na uloženie ľubovoľného priečinka na pevný disk a nenútene tak zmeniť usporiadanie štruktúry súborov..

Skutočnosť, že tiež ponúka rozhranie pre správu celého procesu zálohovania, je námrazy na torte. Pokiaľ ide o pomocný program na ukladanie súborov, IDrive je ľahko víťazom.

Druhé kolo: Sync

Udržiavanie synchronizácie súborov medzi všetkými vašimi zariadeniami je dôležité pre každého, kto v každodennom živote používa viac ako jedno zariadenie. Ktorá z týchto dvoch služieb je v tomto ohľade najlepšia?

iCloud

Z historického hľadiska je spoločnosť Apple trochu štipľavá spoločnosť, pokiaľ ide o prácu s platformami, ktoré nie sú priamo pod jej záštitou. Spoločnosť Apple sa od tohto trendu trochu vzdialila tým, že vám umožní stiahnuť priečinok synchronizácie disku iCloud na počítači so systémom Windows. Podpora pre Android by bola pekná – ale kroky dieťaťa.

Pre obmedzené zariadenia, ktoré umožňuje synchronizáciu používateľov, iCloud Drive funguje celkom hladko. Používatelia produktov Apple nemusia nič obťažovať sťahovaním a nastavovaním. Službu jednoducho povoľte prihlásením sa do iCloud (nachádza sa pod „preferenciami“) pomocou svojho Apple ID.

V budúcnosti sa všetok obsah v priečinkoch iCloud Drive, Desktop a Documents automaticky synchronizuje s cloudom.

Používatelia Windows budú musieť najprv stiahnuť a nainštalovať aplikáciu iCloud do svojho počítača. Po inštalácii budú v tomto priečinku k dispozícii zložky iCloud Drive, Desktop a Documents.

Aby som lepšie porovnal rýchlosti synchronizácie iCloudu s IDrive, vykonal som niekoľko jednoduchých testov nahrávania a sťahovania, aby som zistil, ako rýchlo by sa obsah synchronizoval medzi mojím prenosným počítačom a cloudom. Na tieto testy som použil komprimovaný priečinok s veľkosťou 258 MB pozostávajúci z viacerých rôznych typov súborov. Moje rýchlosti sťahovania a nahrávania na internet v čase týchto testov boli 32 Mbps a 12 Mbps podľa speedtest.net.

Test jedenTest dvapriemerný
Nahrať04:5804:4604:52
Stiahnuť ▼00:3500:2400:30

Tieto čísla nie sú zlé, ale sú o niečo pomalšie ako iné služby, ktoré som použil, vrátane služby IDrive. Nezabúdajte však, že rýchlosť odovzdávania a sťahovania sa bude líšiť v závislosti od používateľa a množstva premenných vrátane špecifikácií zariadenia, rýchlosti internetu a fyzického umiestnenia..

Väčší problém, ktorý mám s iCloud, spočíva v tom, že nezahŕňa prírastkové prenosy súborov na úrovni blokov do svojej synchronizačnej architektúry. Takáto architektúra znamená, že súbory sa neprenášajú ani nepreberajú ako celok pri každej zmene súboru. Ako uvidíte s IDrive, tento prístup môže značne urýchliť synchronizáciu.

Šoférujem

Synchronizácia s IDrive funguje rovnako ako väčšina služieb úložiska v cloude pomocou metódy popularizovanej Dropboxom. Po stiahnutí aplikácie IDrive jednoducho vytvorí v zariadení priečinok so súbormi.

S názvom synchronizovaný priečinok sa správa podobne ako ktorýkoľvek iný systémový priečinok s tým rozdielom, že všetok obsah v ňom uložený je uložený na pevnom disku aj v úložnom priestore cloudu IDrive.

Synchronizácia IDrive funguje ako tradičná služba: stiahnutím aplikácie pre stolný počítač vytvoríte na pevnom disku nový priečinok. Akýkoľvek obsah uložený v tomto priečinku bude k dispozícii pre ďalšie zariadenia pripojené k vášmu účtu IDrive.

IDrive má desktopové aplikácie pre Mac OS aj Windows, plus mobilné aplikácie pre iOS, Android a Windows Phone.

Uskutočnil som rovnaké testy rýchlosti synchronizácie, aké som vykonal s IDrive ako s iCloud.

Test jedenTest dvapriemerný
Nahrať03:4603:3203:39
Stiahnuť ▼00:1800:2400:21

Nielenže boli tieto výsledky lepšie ako iCloud, ako bolo uvedené, IDrive používa prírastkové prenosy súborov na úrovni blokov, aby pomohol urýchliť budúce prenosy súborov..

Aby som zistil, koľko prenosov na úrovni blokov pomohlo, vykonal som niekoľko ďalších testov nahrávania. Po otvorení komprimovaného priečinka s veľkosťou 258 MB som odstránil jeden zo svojich súborov. Potom presunutý nahradil zmenený súbor v priečinku synchronizácie na pracovnej ploche.

Upravený priečinok sa odovzdal o 1:56. Je to vlastne o niečo dlhšie, ako som očakával, pretože podobné testy v minulosti viedli k nahrávaniu za tridsať sekúnd. Ako vidíte, tým, že nestratíte čas opätovným nahrávaním celého priečinka, IDrive vám môže ušetriť dosť času a šírky pásma.

IDrive vám tiež umožňuje obmedziť šírku pásma, ktorú používa, čo ovplyvňuje rýchlosť zálohovania aj synchronizácie. Ak teda pracujete s veľkými súbormi a vyskytujú sa určité spomalenia, môžete podľa toho vylepšiť.

Víťaz druhého kola: IDrive

Aj keď ste odhodlaný používateľ zariadenia Apple, môže mať zmysel dať IDrive šancu na synchronizáciu vášho obsahu. Nielenže sú počiatočné prenosy súborov rýchlejšie s IDrive ako iCloud, jeho použitie prírastkových nahrávaní a sťahovaní na úrovni blokov vám ušetrí značné množstvo času, najmä pri práci s väčšími súbormi..

Skutočnosť, že IDrive podporuje aj Android, z neho robí jasného víťaza pre používateľov Mac, ktorí nie sú fanúšikmi iPhone.

Tretie kolo: Zdieľanie súborov

Schopnosť zdieľať súbory so spolupracovníkmi, priateľmi a rodinou je jednou z hlavných výhod cloudu. Apple konečne získava späť niektoré z bodov, ktoré stratil pre IDrive.?

iCloud

Používatelia aplikácie iCloud Drive nemôžu zdieľať priečinky s ostatnými, takže je zlá voľba pre tímovú spoluprácu. Umožní vám zdieľať jednotlivé súbory a dokonca im umožní prezerať ich používateľov mimo iCloud. Existuje však limit na veľkosť súboru 200 MB.

Ak sa rozhodnete zdieľať súbor, iCloud Drive vytvorí odkaz smerujúci na tento súbor, ktorý potom môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu, správy, Twitteru, Facebooku, AirDrop alebo jednoduchým kopírovaním a vložením..

Povolenia na prezeranie alebo úpravy sú pripojené priamo k tomuto odkazu, čo znamená, že každý, kto má tento odkaz, bude mať rovnaké povolenia.

Bohužiaľ, iCloud neponúka žiadne prostriedky na ochranu odkazov alebo na nastavenie dátumov vypršania platnosti hesla, čo znamená problémy pri kontrole toho, kto má prístup k vášmu obsahu..

iCloud má niektoré užitočné komponenty spolupráce podporované do jeho natívnych aplikácií pre produktivitu, medzi ktoré patria:

 • Stránky: textový procesor
 • Čísla: tabuľka
 • Keynote: prezentačný nástroj

Tieto funkcie môžu byť použité na komentovanie prebiehajúcich prác alebo na navrhovanie alebo vykonávanie úprav.

Šoférujem

IDrive podporuje zdieľanie priečinkov aj súborov. Či už je obsah vo vašom záložnom alebo synchronizovanom priestore, všetko, čo musíte urobiť, kliknite pravým tlačidlom myši na objekt a vyberte zdieľať. Môžete to urobiť z pracovnej plochy alebo z webovej stránky IDrive.

Ak sa rozhodnete zdieľať priečinok alebo súbor, vytvorí sa odkaz smerujúci na tento objekt, ktorý môžete skopírovať a vložiť alebo uverejniť priamo na Facebooku alebo Twitteri. Existuje tiež možnosť poslať odkaz e-mailom.

Jednou z výhod zdieľania s IDrive je to, že môžete nastaviť ochranu heslom a dátumy vypršania prístupu na každom vytvorenom prepojení. Nielenže iCloud neponúka rovnaké možnosti, ani Disk Google ani OneDrive.

Nevýhodou IDrive je, že nemá žiadne integrované aplikácie, ako sú tieto služby, ktoré by pomohli vylepšiť spoluprácu. Namiesto toho tí, ktorým bolo udelené povolenie na úpravy, budú musieť stiahnuť obsah, vykonať úpravy a potom ho nahrať späť do svojho účtu IDrive.

Karta zdieľaného webového rozhrania IDrive obsahuje kartu „zdieľané“, na ktorej môžete sledovať odkazy, ktoré ste vytvorili, a odstrániť alebo upraviť prístup. Karta „zdieľané so mnou“ vám umožňuje skontrolovať, aký obsah s vami zdieľajú ostatní používatelia IDrive.

Víťaz 3. kola: Kravata 

Cloudové úložisko s integrovanými aplikáciami je jedným z najjednoduchších a najproduktívnejších spôsobov spolupráce na obsahu s ostatnými. To by mal byť presvedčivý dôvod na zdieľanie obsahu so systémom iCloud a nie s IDrive. Neschopnosť vytvárať zdieľané priečinky je však hlavnou nevýhodou v porovnaní so službami, ako sú Dropbox a Disk Google.

Pre jednoduchý akt zdieľania obsahu je IDrive bezpečnejšou možnosťou, pretože má lepšie možnosti kontroly obsahu. Nevýhodou IDrive je, že tí, ktorí sú pozvaní na zobrazenie alebo úpravu vášho obsahu, ich budú musieť stiahnuť, aby tak urobili. Neexistuje ani možnosť zobraziť tento obsah online.

Nakoniec ani jedna služba nie je skvelou možnosťou zdieľania obsahu, pretože obe majú veľké nedostatky.

Štvrté kolo: Bezpečnosť

V neposlednom rade by malo byť prioritou pre každého zabezpečenie vašich údajov pred hackermi. Ako tu jazdia naši dvaja vyzývatelia?

iCloud

Spoločnosť Apple šifruje údaje počas prenosu cez internet pomocou zabezpečenia transportnej vrstvy (TLS) a v pokoji v dátových centrách iCloud. V obidvoch prípadoch sa používa minimálne 128-bitové šifrovanie AES. Zatiaľ čo mnoho cloudových služieb sa rozhodlo pre 256-bitový AES, ani jedna úroveň šifrovania nie je považovaná za prelomiteľnú útokom hrubou silou aj s najpokročilejšími superpočítačmi na svete..

Heslá iCloud Drive majú pomerne prísne obmedzenia, ktoré zahŕňajú minimálne 8 znakov, číslo a najmenej jedno veľké a malé písmeno. Existuje tiež možnosť pridať dvojstupňové overenie, aby ste mali prístup k iCloudu z nového zariadenia alebo iCloud.com..

Apple vám umožňuje používať cloudového správcu hesiel s názvom iCloud Keychain. Podobne ako LastPass vám iCloud Keychain umožňuje nastaviť ťažko prístupné heslá bez toho, aby ste si ich pamätali sami.

Aj keď je váš obsah šifrovaný na serveroch iCloud Drive, zostáva prístupný pre zamestnancov spoločnosti Apple, pretože si spoločnosť ponechá kópiu šifrovacieho kľúča. To znamená, že spoločnosti Apple nielenže mohli pristupovať k vašim údajom, ale aj prostredníctvom NSA alebo inej vládnej agentúry prostredníctvom súdneho príkazu.

Už asi rok sa hovorí, že spoločnosť Apple zvažuje postup v krokoch cloudových služieb, ako je Sync.com tým, že sa stane službou s nulovými znalosťami. To by vložilo šifrovacie kľúče výhradne do vašich rúk, čím by zabránili spoločnosti Apple alebo ktokoľvek inému v dešifrovaní vášho obsahu. Zatiaľ sa však tento krok nestal.

Spoločnosť Apple udržiava najmodernejšie dátové centrá na oboch pobrežiach Spojených štátov (Oregon, Severná Karolína, Kalifornia a Nevada), ktoré sú určené na ochranu vašich údajov pred prírodnými katastrofami a katastrofami spôsobenými ľudskou činnosťou. Pracujú sa aj nové medzinárodné dátové centrá.

Šoférujem

IDrive tiež chráni údaje počas prepravy zabezpečeným tunelom TLS. Spoločnosť sa však rozhodla pre 256-bitové AES namiesto 128-bitových. Rovnaká úroveň šifrovania sa používa na zabezpečenie obsahu v pokoji na serveroch IDrive.

Ešte lepšie je, že IDrive vám dáva možnosť predvoleného alebo súkromného šifrovania. Pri predvolenom šifrovaní IDrive priraďuje šifrovací kľúč a tento kľúč si ponecháva za vás. Výber súkromného šifrovania vám umožňuje nastaviť si vlastný kľúč, ktorý IDrive nepozná. Tým sa IDrive zmení na nulové vedomostné riešenie a poskytne to najlepšie možné zabezpečenie vašich údajov.

Ak nastavíte súkromný šifrovací kľúč, IDrive nebude môcť obnoviť svoje heslo v prípade, že ho zabudnete. To platí pre každú službu s nulovými znalosťami, takže je vhodné používať správcu hesiel v cloude. Ďalším dobrým dôvodom je zahrnutie externého pevného disku do stratégie zálohovania.

Na zabezpečenie dostupnosti používateľských údajov 24 hodín denne, 7 dní v týždni spoločnosť IDrive spravuje viaceré dátové centrá po celom svete. Dátové centrá spoločnosti IDrive sú pravidelne kontrolované tretími stranami, aby skontrolovali zraniteľné miesta a vydali odporúčania na zlepšenie.

Funkcie dátových centier zahŕňajú všetky druhy fyzických bezpečnostných prvkov, ako napríklad video dohľad, snímače pohybu a ochrana pred zemetrasením a inými prírodnými katastrofami..

Víťaz štvrtého kola: IDrive

Aplikácia iCloud aj IDrive šifrujú vaše cloudové údaje v tranzite aj v pokoji, čo je najdôležitejšia vec. Obe služby tiež chránia vaše údaje v najmodernejších dátových centrách.

IDrive však ponúka presvedčivú bezpečnostnú výhodu tým, že vám poskytuje možnosť šifrovania s nulovými znalosťami. Kým sa spoločnosť Apple nerozhodne začať robiť to isté, IDrive by sa mal považovať za bezpečnejšiu možnosť.

Verdikt – víťaz: IDrive

Ak ste používateľom produktov spoločnosti Apple, pravdepodobne by bolo celkom ťažké priekopu iCloud Drive úplne zahĺbiť, pretože je tak úzko spojená so skúsenosťami spoločnosti Apple. To je v poriadku, aj keď, napriek niektorým nedostatkom, je to stále najlepší spôsob, ako ukladať iTunes a vďaka integrovaným kancelárskym aplikáciám spoločnosti Apple má určité výhody z hľadiska produktivity..

Celkovo je však ťažké nevidieť IDrive ako lepšiu cloudovú službu. IDrive vám umožňuje synchronizovať obsah na viacerých platformách ako jednotka iCloud Drive a vďaka prírastkovým súborovým blokovým prenosom sa synchronizuje rýchlejšie ako disk iCloud..

IDrive je tiež navrhnutý tak, aby verne zobrazoval pevný disk, zatiaľ čo iCloud vás núti presunúť obsah, ktorý chcete uložiť, na diaľku do špecializovaných priečinkov. S možnosťou zabezpečenia nulových znalostí sú vaše údaje vďaka IDrive bezpečnejšie.

A nakoniec, vzhľadom na to, že plán 1TB spoločnosti IDrive vám poskytne 1 TB zálohy a 1 TB synchronizovaného priestoru za približne polovicu nákladov na plán Apple 1 TB, ponúka tiež väčšiu hodnotu.

Nie je pochýb o tom, že iCloud za posledných niekoľko rokov zaznamenala obrovské zlepšenia a keď už hovoríme o šifrovaní s nulovými znalosťami, zdá sa, že spoločnosť Apple stále investuje do výroby veľmi dobrého spotrebného produktu. Ale zatiaľ, pri výbere investovania do viac priestoru iCloud alebo pri prihlásení sa na IDrive, je druhá možnosť inteligentnou voľbou.

Súhlasiť alebo nesúhlasiť? Prosím, povedzte nám, čo si myslíte o iCloud a IDrive v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map