Battle of the Productivity Apps – Todoist vs. Wunderlist vs. Any.Do

Vo svete, kde nás ľahko rozptyľuje nová trendová téma na Twitteri alebo nový filter na serveri Snapchat, potrebujeme aplikácie na zvýšenie produktivity, aby sme boli motivovaní a pomohli nám spomenúť si na všetko, čo musíme urobiť za deň..


Samozrejme, boli časy, keď ľudia viedli zdĺhavé denníky pre každodenné zoznamy úloh alebo robili poznámky na kalendári na svojom stole, ale keďže práca sa presunula do počítačov, už to nedáva zmysel, aby sa zoznam uvádzal na papieri: naša produktivita závisí o životnom prostredí a tempe, ktorým riadime naše úlohy.

Aby sme vám pomohli nájsť najlepšie aplikácie zamerané na produktivitu online, porovnávame tri z najkompetentnejších aplikácií: Todoist, Wunderlist a Any.do.

Zatiaľ čo bitka je veľmi blízko do konca, víťazom je jednoznačne Wunderlist vďaka svojej bezplatnej verzii nabitej funkciami.

Nie, že ostatné nemajú žiadny význam: Todoist má plynulú mobilnú aplikáciu, zatiaľ čo Any.do má elegantné webové rozhranie a jedinečné rozšírenie prehliadača. Nakoniec však ani jeden nemohol dať Wunderlistu skutočný boj.

Kritériá pre výber správnej výrobnej aplikácie

S toľkými aplikáciami produktivity, ktoré sú k dispozícii online, môže byť ťažké nájsť tú správnu. Na jednej strane vyzerajú veľmi podobne s kontrolnými zoznamami a termínmi, ale na druhej strane sa navzájom veľmi líšia..

Tu je niekoľko kritérií, ktoré by ste mohli zvážiť pred výberom správnej aplikácie pre produktivitu:

Rozhranie

Ak ste niekto, kto zistí, že vďaka rozhraniu bez neporiadkov sa môžete lepšie sústrediť a zvýšiť svoju produktivitu, vyberte aplikáciu čistým spôsobom. Zatiaľ čo Any.do má najchytrejší rozhranie medzi všetkými aplikáciami, Wunderlist je skutočne ten, ktorý zobrazuje všetky informácie na jednej obrazovke..

Podpora mobilných zariadení

Nenávidíte to, keď zostavujete vyčerpávajúci zoznam potravín vo webovom rozhraní nástroja na zvýšenie produktivity, len ak si uvedomíte, že tento nástroj nemá mobilnú aplikáciu? Ak používate viac zariadení každý deň, je dôležité vybrať nástroj na zvýšenie produktivity, ktorý je multiplatformový, aby ste k svojim údajom mali prístup kdekoľvek. Našťastie všetky aplikácie, ktoré v tomto článku posudzujeme, majú mobilné aplikácie.

zdieľanie

Ak je hlavným cieľom výberu aplikácie na zvýšenie produktivity zdieľanie a priradenie úloh iným používateľom, vyberte službu, ktorá umožňuje bezproblémové zdieľanie a spoluprácu. Ak plánujete používať iba bezplatnú verziu, uistite sa, že aplikácia nemá obmedzenia pre počet zdieľaných používateľov.

Napríklad Any.do umožňuje zdieľať úlohy a zoznamy naraz iba na jednom projekte a Todoist má limit 5 používateľov..

Integrácia kalendára

Po vyskúšaní všetkých týchto troch aplikácií v oblasti produktivity je jedna vec úplne jasná – dobrá aplikácia v oblasti produktivity by mala mať integráciu kalendára, aby automaticky vytvárala udalosti pre termíny každej úlohy..

Niektoré z týchto aplikácií poskytujú bezproblémovú integráciu s Kalendárom Google a niektoré dobre fungujú s iCal, ale tá správna pre vás bude závisieť od používaného kalendára..

Todoista vs Wunderlist vs Any.do – porovnanie

Ako teda tieto kritériá vyzerajú v praxi? Pozrime sa.

Rozhranie

Začnime s Todoistom: má jednoduché biele a červené pozadie s tromi ďalšími farebnými možnosťami. Ak chcete získať viac farieb, musíte si kúpiť prémiovú verziu.

Rozhranie je celkom čisté s ľavým bočným panelom a možnosťou nastavenia. Na hornom červenom pruhu je tlačidlo plus na okamžité pridanie úloh a panel vyhľadávania.

Na rozdiel od farebných motívov v službe Todoist vám program Wunderlist umožňuje zmeniť obrázok na pozadí a zmeny farebného motívu s ním. Prial by som si však, aby umožnili používateľom odovzdávať vlastné obrázky, aj keď to bola prémiová funkcia..

Wunderlist je jednoznačne najkompletnejšia aplikácia, ale stále dokáže udržať svoje rozhranie relatívne jednoduché.

Aplikácia má zobrazenie na troch paneloch, čo je užitočné, pretože pomáha používateľom zobraziť všetky informácie naraz.

Any.do má zďaleka najmenšie a najhladšie rozhranie. Nástroj chce udržať veci jednoduché a zároveň poskytovať používateľom všetky základné funkcie.

Tiež sa mi páči, ako sa rozplýva celé rozhranie, keď píšete novú úlohu. Tieto úlohy je možné presúvať z jedného zoznamu do druhého pretiahnutím.

Víťaz – Any.do

Any.do má jednoznačne najelegantnejšie a najmodernejšie rozhranie. Todoista to robí dobrý boj, ale klasická kombinácia a biela a modrá sú bezkonkurenčné.

Vytváranie úloh a pripomenutia

Predtým, ako začneme v tejto časti, je dôležité porozumieť rozdielu medzi úlohou a pripomenutím. Úloha na vašom zozname úloh je akcia, ktorá nie je časovo závislá. Môže byť stanovený konečný termín, nie však konkrétny čas, v ktorom je potrebné prácu vykonať.

Pripomenutie je časovo kritická udalosť, ktorú musíte urobiť iba v tomto okamihu, napríklad zavolať niekoho späť alebo sa dohodnúť na lekárskej schôdzke.

Ak chcete vytvoriť úlohu v Todoiste, musíte najskôr vybrať projekt, pre ktorý chcete vytvoriť úlohy, alebo vytvoriť nový projekt. Úlohy môžete pridávať postupne pridaním textu alebo môžete pridať viac úloh skopírovaním riadkov z tabuľky a ich prilepením k sebe..

Po vytvorení úlohy môžete nastaviť dátum splatnosti, prioritu, presunúť ju do iného projektu alebo ju archivovať.

Kliknutím na malé pole s komentármi sa otvoria komentáre k úlohe. Aj keď sa v tomto poli môžu nachádzať niektoré ďalšie funkcie, okrem poznámok, ako sú prílohy, komentáre prostredníctvom e-mailu a denníka aktivít, v skutočnosti sú prémiovými funkciami a nie sú dostupné pri používaní bezplatnej verzie..

V Todoiste môžete vytvoriť aj opakujúce sa úlohy nastavením dátumu splatnosti na denný, týždenný alebo mesačný rozvrh.

Ak chcete vytvoriť podúlohy, stačí presunúť úlohy smerom doprava. Funkcia jednoduchého pretiahnutia v Todoiste znamená, že môžete vytvoriť viac úrovní úloh (podčasti sa dajú vytvoriť iba v zobrazení projektu a nie vo filtrovaných zobrazeniach).

Vo Wunderliste môžete vytvárať úlohy pridaním textu a stlačením klávesu Enter. Na rozdiel od Todoistu nie je možné kopírovaním riadkov z hárkov Excelu vytvoriť viac úloh.

Po vytvorení úlohy naň môžete dvakrát kliknúť a otvorí sa celý rad možností, ako je dátum splatnosti, pripomienka, podúlohy, poznámky a prílohy k súborom..

Súbory je možné nahrať alebo pridať z Dropboxu, ale nedochádza k integrácii so službou Disk Google. Wunderlist má limit pre nahrávanie súborov 5 MB, ale ak použijete Dropbox, nemali by s tým byť žiadne problémy..

Taktiež je možné nastaviť opakujúce sa úlohy a páči sa mi flexibilita, ktorú s ňou Wunderlist poskytuje v porovnaní s Todoistom.

Po príchode na Any.do môžete kliknutím na tlačidlo plus pridať úlohu po otvorení projektu alebo vytvorení nového..

Po vytvorení úlohy môžete nastaviť dátum splatnosti, pridať poznámky, priložiť súbory, pridať podúlohy alebo pripomenúť úlohy. Aj keď Any.do vám umožňuje zdieľať akékoľvek zoznamy alebo úlohy; neumožňuje vám priradiť úlohy používateľovi.

Any.do povoľuje opakujúce sa úlohy, ale vlastné trvanie môžete pre ne nastaviť iba vtedy, ak ste prémiovým používateľom.

Víťaz – Wunderlist

S súbormi Wunderlist je možné ich ľahko nahrávať z počítača alebo Dropboxu. Najdôležitejšie je, že program Wunderlist umožňuje nastaviť opakujúce sa úlohy na vlastné trvanie, ktoré nie je k dispozícii v žiadnej z ďalších dvoch aplikácií.

Rozšírenia prehľadávača

Rozšírenie prehliadača Todoistu je veľmi holé kosti a má iba dve funkcie. Všetky svoje todoistické projekty a úlohy môžete zobraziť z ľubovoľnej karty bez otvorenia webovej stránky Todoist

Novú úlohu môžete pridať kliknutím pravým tlačidlom myši kdekoľvek v prehľadávači (táto funkcia je k dispozícii vo všetkých troch aplikáciách).

Rozšírenie prehliadača Wunderlistu funguje podobne ako Evernote. Pomáha klipovať dáta z webovej stránky a vytvárať ich do úlohy. Ak napríklad na webe Amazon nájdete skvelý darček pre priateľa, môžete okamžite zo stránky údaje orezať a pridať pripomienku na zakúpenie produktu..

Pomocou Any.do môžete skontrolovať úlohy v zozname alebo pridať novú úlohu, ale najlepšie na rozšírení prehliadača je to, že sa veľmi dobre integruje s Gmailom..

Vždy, keď dostanete nový e-mail, Any.do z neho automaticky vyzdvihne použiteľné slová a vyzve vás na vytvorenie novej úlohy alebo pripomienky. Pre niekoho ako ja, ktorý denne odpovedá na najmenej 20 e-mailov, je to rýchly spôsob, ako pridať pripomenutie dôležitých vecí bez toho, aby opustili rozhranie služby Gmail..

Víťaz – Any.do

Todoist umožňuje používateľom zobraziť všetky úlohy v ich zozname alebo pridať novú úlohu z rozšírenia prehľadávača, zatiaľ čo Wunderlist umožňuje orezávanie údajov z webových stránok a ich priradenie k úlohám.

Aj keď sa program Wunderlist môže ukázať ako užitočný, jeho rozšírenie v prehliadači je v podstate len obmedzenou verziou programu Evernote. Ak by som chcel strihať údaje z webových stránok a ukladať ich v režime offline, radšej by som použil Evernote, čo na to poskytuje množstvo ďalších možností..

Na druhú stranu, Any.do schopnosť rýchlo vybrať akciu slová z e-mailu a vytvoriť úlohu z nich je jedinečná a môže byť neuveriteľne užitočné pre používateľov Gmailu.

Zdieľanie a spolupráca

Na Todoiste môžete zdieľať každý projekt s maximálne piatimi ľuďmi. Môžete tiež získať odkaz na konkrétnu úlohu a zdieľať ju s ostatnými. Ale ani s odkazom nie je možné úlohu zobraziť vo verejnom režime, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Todoist a mať prístup k úlohe.

Aby sa uľahčila spolupráca, Todoist povoľuje komentáre, ale bohužiaľ žiadne prílohy k súborom.

Wunderlist je skutočne vynikajúci, pokiaľ ide o zdieľanie a spoluprácu. Používatelia môžu v rámci každého zdieľaného zoznamu priradiť až 25 úloh, vytvoriť až 25 podúloh a nahrať súbory s veľkosťou až 5 MB..

Každá úloha môže obsahovať poznámky a komentáre, ktoré používateľom uľahčujú diskusiu o práci priamo na Wunderliste.

Ak chcete zoznam zverejniť na Wunderliste, stačí prejsť na „viac“ a vybrať „zverejniť“.

Zverejnenie zoznamu znamená, že získate webovú adresu, ktorú môžete okamžite zdieľať s ostatnými ľuďmi; nie je potrebné vytvárať si účet s Wunderlistom.

S Any.do môžete zdieľať celý projekt alebo úlohu s ostatnými používateľmi. Ak ste bezplatný užívateľ, môžete naraz zdieľať iba jednu úlohu, čo je určite nevýhoda.

Komentovanie nie je k dispozícii v Any.do, takže budete musieť upraviť poznámky. Any.do nepovoľuje priloženie súborov priamo z vášho počítača, Disku Google a Dropboxu.

Víťaz – Wunderlist

Úprimný príklad jednoduchej matematiky – Todoist umožňuje zdieľať úlohy s maximálne piatimi používateľmi a Any.do umožňuje zdieľať úlohy a zoznamy naraz iba s jedným používateľom. V prípade Wunderlist je limit 25.

Integrácia s iCal a Google Calendar

Todoist poskytuje priamu integráciu s iCal, ale táto funkcia je k dispozícii iba pre prémiových používateľov.

IFTTT sa dá použiť na konverziu udalostí z Kalendára Google na úlohy todoistov alebo naopak. Bohužiaľ, neexistuje spôsob, ako spojiť iCal s Todoistom, ak nie ste prémiovým používateľom.

Integrácia kalendára Wunderlistu je omnoho jednoduchšia ako todoistická. Tento nástroj poskytuje odkaz na kalendár v rámci nastavení účtu a tento odkaz umožňuje Wunderlistu ľahko integrovať s iCal, Google Calendar a dokonca aj Outlook.

Any.do neposkytuje žiadny spôsob, ako integrovať iCal alebo Google Calendar.

Víťaz – Wunderlist

Wunderlist je jediný z troch nástrojov, ktorý poskytuje jednoduchú a rýchlu integráciu s iCal, Google Calendar a Outlook. Todoist umožňuje integráciu iCal iba pre prémiových používateľov a Any.do neposkytuje vôbec žiadnu integráciu kalendára.

Integrácie tretích strán

Integrácie tretích strán sú nevyhnutné pre aplikácie zamerané na produktivitu, pretože pomáhajú kombinovať silu iných nástrojov a zvyšujú rýchlosť práce.

Aplikácie ako IFTTT a Zapier umožňujú používateľom kombinovať dve aplikácie, keď udalosť v jednej aplikácii vyvolá akciu na druhej.

Todoist aj Wunderlist majú ľahkú integráciu s IFTTT a Zapier, čo uľahčuje automatické pridávanie úloh.

Napríklad pri každom vytvorení nového pripomenutia pre iOS sa na Wunderliste vytvorí nová úloha s rovnakým názvom.

Alebo vždy, keď sa v Trello vytvorí nová karta, na Todoiste sa nastaví nová úloha.

Any.do sa integruje s Gmailom prostredníctvom rozšírenia prehľadávača a má tiež integráciu Asistenta Google, ale o to ide.

Víťaz – Kravata medzi Todoistom a Wunderlistom

Todoist aj Wunderlist poskytujú ľahkú integráciu tretích strán prostredníctvom Zapier a IFTTT. Počet aplikácií, s ktorými sa integruje, je viac-menej rovnaký. Naopak, Any.do umožňuje integráciu iba s dvoma aplikáciami Google.

Ceny a platené funkcie

cenaZadarmo funkciePlatené funkcie
Todoist28,99 dolárov ročne
 • Vytvárajte úlohy
 • Vytvárajte projekty
 • Pridajte komentáre
 • Vytvárajte opakujúce sa úlohy
 • Pridajte podúlohy
 • Zdieľať úlohy (max. 5)
 • Pridajte pripomenutia
 • Vytvorte štítky
 • Pridajte úlohy založené na polohe
 • Vytvárajte úlohy prostredníctvom e-mailu
 • Synchronizujte úlohy s iCal
 • Prikladajte súbory k úlohám
 • Zobraziť denníky aktivít
 • Pridajte vlastné filtre vyhľadávania
 • Zdieľať úlohy (max. 25)
 • Výstrahy úloh
Wunderlist5 dolárov mesačne
 • Vytvárajte úlohy
 • Vytvorte pripomenutia
 • Vytvárajte projekty
 • Pridajte komentáre
 • Pridajte poznámky
 • Pripojiť súbory
 • Opakujúce sa úlohy
 • Pridať podúlohy (max. 25)
 • Zdieľať úlohy (max. 25 používateľov)
 • Zálohy účtu
 • Zdieľajte neobmedzené úlohy
 • Neexistujú žiadne obmedzenia pre prílohy k súborom
 • Neobmedzené čiastkové úlohy
Any.do2,25 dolárov mesačne
 • Vytvárajte úlohy
 • Vytvárajte projekty
 • Vytvorte pripomenutia
 • Vytvárajte opakujúce sa úlohy
 • Pridajte komentáre
 • Pridajte poznámky
 • Zdieľať úlohy (max. 1 užívateľ)
 • Pripojiť súbory (limit 1,5 MB)
 • Zdieľajte úlohy
 • Prispôsobte opakujúce sa úlohy
 • Pripomienky podľa polohy

Todoist môže vo svojej prémiovej verzii poskytovať najviac funkcií, ale je to tak preto, že má najobmedzenejšiu bezplatnú verziu. Funkcie, za ktoré Todoist účtuje poplatok navyše, poskytuje bezplatne Any.do a Wunderlist.

Víťaz – Any.do za to, že je najdostupnejší

Any.do je najlepšia ponuka, ale Wunderlist ponúka niektoré skvelé možnosti, aj keď je to najdrahšie. Wunderlist však ponúka aj najrozsiahlejšie bezplatné možnosti, čo je zaujímavé pre tých z nás, ktorí pracujú s rozpočtom.

Mobilné aplikácie

Mobilná aplikácia Todoist je minimálna, inteligentná a intuitívna. Môžete rýchlo prejsť z jedného projektu do druhého a zobraziť všetky úlohy. Ak chcete úlohu označiť ako dokončenú, potiahnite prstom zľava doprava a preplánujte prstom sprava doľava.

Celkovo vzaté, mobilná aplikácia Todoist neponecháva nič potrebné, všetko, čo nájdete vo webovom rozhraní, nájdete aj v mobilnej aplikácii..

Hneď ako som si do telefónu stiahol aplikáciu Wunderlist, všimol som si, aké elegantné je jeho rozhranie (aby som bol úprimný, oveľa lepšie ako webové rozhranie). Uprostred je tlačidlo plus na vytvorenie nových úloh a všetky projekty sú uvedené spolu. Prejdením prstom po každom projekte získate tieto možnosti:

 • Oznámenie o zapnutí / vypnutí
 • Upravte projekt
 • Odstrániť projekt

Na upozornenie na mňa skutočne zapôsobila, pretože ani Todoist, ani Any.do túto možnosť neposkytujú, a to je obzvlášť užitočné pre zdieľané projekty, na ktoré vždy dostávate upozornenia..

Zaškrtávacie políčko označí každú úlohu ako úplnú a kliknutím na ňu sa otvorí ponuka nastavení pre ňu. Celkovo má Wunderlist skvelú mobilnú aplikáciu, aj keď si neželám začiarknutie políčok, úlohy by sa dali označiť za dokončené jednoduchým prejdením prstom.

Mobilná aplikácia Any.do má niekoľko chýb a nefunguje tak hladko, ako vyzerá. Klepnutím na jednotlivé úlohy sa otvoria možnosti na označenie hviezdičkou, naplánovanie, nastavenie pripomenutia, pridanie čiastkových úloh alebo zdieľanie úlohy s ostatnými používateľmi. Posunutím úlohy zľava doprava ju označíte ako dokončenú.

Želám si, aby sa všetky informácie o každej úlohe mohli zobraziť na jednej obrazovke. Celkovo bude mobilná aplikácia Any.do fungovať, ak ju chcete používať iba ako aplikáciu na vykonávanie úloh, ale ak ju chcete používať ako nástroj na spoluprácu v rámci projektu, možno budete chcieť držať svojho webového rozhrania.

Víťaz – Todoista

Todoist má najlepšie rozhranie s jednoduchými funkciami potiahnutia prstom na odloženie úlohy alebo jej označenie ako hotové. Wunderlist má začiarkavacie políčka na označenie úlohy ako dokončenej a Any.do má veľa chýb.

Verdikt

Zatiaľ čo Todoist, Wunderlist a Any.do sú vo svojich spôsoboch dobrí, Wunderlist jasne vyniká vďaka množstvu funkcií, ktoré poskytuje vo svojej bezplatnej verzii..

Todoista si účtuje príplatok za priloženie súborov, integráciu iCal, zdieľanie úloh s viac ako piatimi členmi a dokonca aj nastavenie pripomenutia. Na druhej strane Any.do neposkytuje absolútne žiadnu integráciu kalendára, umožňuje zdieľanie naraz iba s jedným používateľom a neumožňuje prispôsobenie opakujúcich sa úloh..

Wunderlist poskytuje všetky tieto funkcie bezplatne vrátane vlastných opakujúcich sa úloh, integrácie kalendára, vytvárania pripomenutí a nahrávania súborov. Any.do tiež umožňuje priložiť súbory, ale existuje limit súborov 1,5 MB, ktorý je extrémne nízky. Naopak, Wunderlist má limit pre upload súborov 5 MB.

Použili ste niektorú z týchto aplikácií? Podeľte sa s nami o svoje myšlienky v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map