Ako zálohovať textové správy na

Väčšina ľudí chápe dôležitosť zálohovania svojho počítača. Vaše údaje sú hodnotné. V službe Cloudwards.net sa náš tím odborníkov zaviazal pomôcť vám nájsť najlepších poskytovateľov zálohovania cloudu na zabezpečenie vašich údajov – nielen vášho počítača alebo notebooku, ale aj mobilných zariadení..


Denne píšeme svojim priateľom, rodine a spolupracovníkom text. Zdieľame obrázky, recepty, poznámky, termíny a čokoľvek iné, čo sa ľahšie píše, ako je uskutočniť telefonický hovor alebo napísať e-mail..

Čo sa stane, ak stratíte telefón? Sú vaše dáta zálohované do cloudu? Príliš veľa ľudí si neuvedomuje dôležitosť zálohovania telefónu, kým nie je neskoro.

Preto vám dnes ukážem, ako zálohovať textové správy na iPhone pomocou iCloud alebo iných služieb a aplikácií.

Čo budete potrebovať

Telefón musíte mať po ruke a mali by ste byť pripojení k sieti Wi-Fi – môžete používať mobilné dáta, ale WiFi je zvyčajne rýchlejšie.

Ukážem vám, ako zálohovať textové správy na iPhone do iTunes, ktorý vyžaduje kábel blesk-USB na pripojenie telefónu k počítaču alebo notebooku.

Program iTunes zálohuje vaše správy a ďalšie údaje a dodáva sa so systémom MacOS. Je k dispozícii zadarmo aj pre používateľov Windows, ale nie každý chce používať iTunes. Ukážem vám niekoľko alternatívnych aplikácií, ktoré môžete použiť na zálohovanie textových správ na iPhone zadarmo, v prípade, že by ste sa radšej vyhnúť iTunes.

Ak chcete na zálohovanie správ pre iPhone používať vlastný cloud spoločnosti Apple, budete potrebovať účet iCloud. Užívatelia dostanú 5 GB bezplatného úložiska iCloud a ak potrebujete viac úložného priestoru, ceny sú prijateľné. Čo si myslíme o iCloude nájdete v našom článku porovnávajúcom Dropbox vs iCloud alebo v našom videu s recenziou iCloud nižšie.

Ako zálohovať textové správy na iPhone pomocou iCloud

Najprv začneme používať iCloud, pretože je bezplatný pre používateľov iPhone a je to jedna z najpohodlnejších možností, aj keď existuje veľa alternatív, ktoré preskúmame neskôr..

Svoje správy môžete zálohovať v telefóne iPhone 5/6/7 do iCloud niekoľkými jednoduchými krokmi. Pred zapnutím tejto funkcie musíte telefón pripojiť k zdroju napájania a pripojiť sa k sieti Wi-Fi.

 1. Klepnite na „nastavenia“
 2. Klepnite na „iCloud“ alebo klepnite na banner používateľa v hornej časti obrazovky a potom klepnite na „iCloud“
 3. Klepnite na „záloha“ alebo „záloha iCloud“

Telefón sa automaticky zálohuje do iCloud, keď sa nabíja, je pripojený k sieti Wi-Fi a uzamknutý. Ďalšie informácie o tomto procese nájdete v článku o tom, ako zálohovať článok z iPhone do iCloud.

Ako zálohovať textové správy na iPhone pomocou počítača

Hoci spoločnosť Apple ponúka používateľom systému Windows iTunes, nie každému sa to páči. Keď systém iTunes prvýkrát prišiel do systému Windows, mnoho používateľov zaznamenalo chyby alebo nepáčilo používateľské rozhranie alebo to, ako sa zmenilo v dôsledku aktualizácií softvéru.

Mnoho ľudí prestáva používať iTunes a nikdy sa nepozerá späť. Ak ste jedným z týchto používateľov, predstavím zoznam alternatív k iTunes. Taktiež si ukážem, ako zálohovať textové správy na iPhone pomocou verzie iTunes pre Windows v prípade, že ste ich nikdy nepoužili alebo ste ochotní skúsiť to znova..

CopyTrans

CopyTrans je alternatívou k iTunes a ponúka manuálne zálohovanie, ako aj „inteligentné zálohovanie“ jedným kliknutím. Môže fungovať ako náhrada za iTunes a dokáže zálohovať videá, správy a ďalšie, aj keď je bezplatná iba skúšobná verzia.

CopyTrans má natívne aplikácie pre iOS, ktoré vám umožňujú zálohovať kontakty, fotografie a hudbu, ale táto funkcia musí byť zaplatená. Balíčky CopyTrans vás vrátia späť 29,99 dolárov.

iexplorer

iExplorer je ďalšia alternatíva, ktorá tvrdí, že je rýchlejšia ako konkurencia. Opäť platí, že iba skúšobná verzia je bezplatná, ale táto aplikácia je nabitá funkciami a vysoko leštená, čo poskytuje úžasné rozhranie pre používateľov Windows.

Je to vynikajúca náhrada pre iTunes a zálohuje vaše správy, kontakty, fotografie a ďalšie – dokonca si môžete ukladať hlasové správy do svojho počítača, čo je užitočná funkcia, ktorá nie je dostupná v službe CopyTrans. iExplorer stojí 39,99 dolárov za jednu licenciu, ale ak sa rozhodnete vyhýbať sa iTunes, môže to byť vaša najlepšia alternatíva.
iTunes na Windows

Aplikácia iTunes pre Windows 7 a novšiu verziu si môžete stiahnuť z webovej stránky spoločnosti Apple. Nainštalujte si iTunes a prihláste sa pomocou svojho účtu Apple. Zálohovanie zariadenia iPhone je rovnako jednoduché ako zapojenie kábla a hľadanie ikony zariadení v ľavom hornom rohu. Pri prvom použití iTunes si vyberiete, čo chcete synchronizovať s počítačom. Po zobrazení výzvy „Dôverovať tomuto počítaču“ klepnite na „Dôverovať“.

Zo zoznamu v ľavej časti aplikácie iTunes si vyberiete obsah, ktorý chcete synchronizovať.

Poznámka: Ak synchronizujete s iCloud, synchronizácia iTunes môže byť zakázaná. Musíte si vybrať, či chcete svoje zálohy ponechať v cloude alebo lokálne na svojom zariadení. Kliknite na „zhrnutie“ a vyberte možnosť „zálohovať teraz“ alebo „šifrovať zálohu zariadenia“ a ak chcete šifrované zálohy, zadajte heslo..

Zálohovanie do zariadenia iPhone môžete obnoviť kliknutím na položku „Súhrn“ a výberom možnosti „Obnoviť zálohu“.

záver

Už ste videli, aké ľahké je zálohovať textové správy na iPhone, buď na lokálny počítač alebo v cloude. Môžete si dokonca vytvoriť miestne šifrované zálohy svojho iPhone a skopírovať ich k jednému z najlepších poskytovateľov cloudových služieb, ktoré sme preskúmali..

Nečakajte, až bude neskoro – vyberte jeden z programov, ktoré som dnes uviedol, a zálohujte svoj iPhone. Ak v telefóne s Androidom tiež používate telefón Android alebo máte rodinu a priateľov, dajte im vedieť, aké ľahké je zálohovanie textových správ v systéme Android.

Pokoj, ktorý získate zo znalosti všetkých údajov v telefóne, je v bezpečí, stojí za to päť alebo desať minút, ktoré môže trvať, kým si aplikáciu nainštalujete a spustíte. Ako vždy, ak uviaznete kdekoľvek na ceste alebo máte otázku, neváhajte a komentujte nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map