Ako uľahčiť prácu na diaľku

Dochádzanie vás zabíja. Sedíte na nekonečných nudných stretnutiach. Telefóny zvonia a váš kolega dnes pohybuje po piatykrát po stole. Niekto sa pozerá cez rameno. Oblek, ktorý máte na sebe, je nepohodlný.


Nie je super deväť až päť dní? Našťastie dnes máme uchádzača: pracujeme na diaľku.

Pri práci na diaľku získate všetky výhody, ktoré ste už počuli a predstavili – pracujte vo vašej mikine, už žiadne dochádzanie, šetrite peniaze na obed jedením lacného a zdravého jedla, zúčastnite sa iba stretnutí, ktoré musíte bezpodmienečne dosiahnuť, byť produktívnejší a , samozrejme, spravujte svoj čas tak, ako uznáte za vhodné.

Stále viac ľudí prechádza na prácu na diaľku, ale pre zamestnávateľa alebo vašu kariéru by bolo zbytočné, keby práca z hojdacej siete na odľahlej pláži spôsobila produktivitu. Našťastie existuje veľa softvérových nástrojov na uľahčenie prechodu, všetko, čo potrebujete, je WiFi alebo nejaká forma prístupu na internet. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z tých nástrojov, ktoré uľahčujú prácu na diaľku.

Malé tímy a živnostníci

V prvom rade, keď máte distribuovaný tím, potrebujete bezpečný a spoľahlivý spôsob zdieľania súborov medzi členmi. Prenos súborov pomocou e-mailu alebo jednotky flash vyžaduje iba krádež údajov, pretože e-maily môžu byť napadnuté a jednotky odcudzené. Na boj proti počítačovej kriminalite sa cloudové úložisko hodí. Jedným z najpopulárnejších, s 800 miliónmi používateľov, je Disk Google.

Disk Google je zacielený na domácich používateľov a poskytuje dobrú produktivitu. V knižnici je veľa aplikácií tretích strán (väčšina z nich zdarma). Vlastná aplikácia Google, Dokumenty Google, je jednou z najlepších aplikácií pre produktivitu a spoluprácu a prirodzene sa integruje do služby Disk Google.

S kancelárskym balíkom Docs získate aplikácie na spracovanie textu, tabuľky a prezentácie. Vďaka rýchlej synchronizácii súborov môžete navrhovať úpravy a robiť komentáre v takmer reálnom čase. K dispozícii je tiež možnosť vrátiť sa k predchádzajúcim verziám a zistiť, ktoré zmeny boli vykonané.

Kancelárske dokumenty

Zdieľanie týchto súborov je samozrejme nevyhnutné a spoločnosť Google nesklame. Na poskytnutie prístupu alebo nastavenie prístupového odkazu môžete použiť e-mail. Či už to urobíte, môžete nastaviť povolenia pre obidve.

Google zabezpečuje tieto súbory pomocou 128-bitového šifrovania AES. Diskutuje sa o tom, či bol popraskaný, ale konvenčná múdrosť hovorí, že superpočítača by to musela trvať miliardu rokov, takže je to tak. K dispozícii je dvojfaktorové overenie (2FA) na ochranu pred ukradnutým heslom.

Dobrá voľba pre nezávislých používateľov je, že ako bezplatný používateľ získate pekných 15 GB bezplatného úložiska. Pre tých, ktorí chcú lacné možnosti, existuje niekoľko platobných plánov: 100 GB za 2 doláre mesačne je veľa, potom dostanete 1 TB za 9,99 dolárov. Zľavy sú k dispozícii, ak platíte celý rok. Podrobnosti nájdete v našej recenzii na Disku Google.

Pracujeme na diaľku pre stredne veľké podniky

Ak podnikáte a potrebujete väčšiu bezpečnosť, je tu Box. Tvrdí, že mnoho spoločností z rebríčka Fortune 500 a malé podniky sú klientmi.

Existuje jedna natívna aplikácia s názvom Box Notes, ktorá patrí medzi naše najlepšie aplikácie na vytváranie poznámok. S cieľom vyrovnať sa s nedostatkom aplikácií pre natívnu spoluprácu sa Box integruje s dokumentmi Google a Office Online. Môžete sa integrovať s viacerými aplikáciami tretích strán, ktoré sú súčasťou knižnice. Kategórie zahŕňajú spoluprácu, správu projektov, správu obsahu a bezpečnosť.

Správa veľkých vzdialených tímov – alebo mnohých tímov – je s Boxom jednoduchá; Keď do svojho účtu pridáte nového používateľa, môžete nastaviť rôzne povolenia. Môžete si vybrať, do ktorých priečinkov majú používatelia prístup. Pritom môžete nastaviť sedem rôznych úrovní oprávnení. Ak potrebujete pozvať desiatky zamestnancov naraz, môžete vykonať hromadné pozvanie. Ak tak urobíte, môžete ich priradiť k skupine, aby ste sa vyhli nastavovaniu povolení jeden po druhom.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Box robí skvele; chráni váš obsah 256-bitovým šifrovaním AES, prenosom a na serveroch. Dokonca šifruje váš kľúč (ktorý používate na dešifrovanie súborov) s rovnakou úrovňou šifrovania AES.

Rýchlosti synchronizácie súborov sú porovnateľné s inými službami. Zdieľanie súborov je jednoduché; kliknete na tlačidlo „zdieľať“ a môžete vygenerovať odkaz alebo poslať pozvánku e-mailom. Pomocou týchto odkazov vám Box umožňuje používať ochranu heslom a nastavovať dátumy vypršania platnosti.

Keďže sa zameriava viac na podniky, je to drahšie; Box vám ponúka štartovací plán s kapacitou 100 GB pre minimálne troch používateľov a na jedného používateľa je to 5 USD mesačne. Plány Business a Business plus ponúkajú neobmedzené úložisko za 15 USD a 25 USD. K dispozícii je bezplatný individuálny plán a 15-dňová skúšobná verzia pre obchodné plány, o ktorých si môžete prečítať viac v našej recenzii z krabice.

Práca na diaľku pre veľké podniky

Podniky, ktoré by chceli prejsť na diaľku, by si lepšie poradili s naším najlepším výberom EFFS, Egnyte Connect. Má natívne aplikácie, ako aj integráciu Dokumentov Google a Office Online. Ak chcete používať kancelársku verziu balíka Office – Office 365 – existuje aj integrácia.

Pri počiatočnom odovzdávaní je to trochu pomalé, ale z dôvodu spolupráce je dôležitá rýchlosť synchronizácie s už odovzdanými súbormi. Egnyte tam naozaj svieti, pretože používa synchronizáciu na úrovni bloku, ktorá odovzdáva iba tie časti súboru, ktoré sa zmenili, a nie celý súbor..

Čokoľvek potrebujete pri zdieľaní so vzdialenými členmi, má to Egnyte. Môžete ľahko zdieľať súbory alebo priečinky a poskytovať štyri typy prístupu – vlastník, úplný, editor a prehliadač. Vaše odkazy môžu mať ochranu heslom, dátumy vypršania platnosti a dokonca dostanete upozornenie vždy, keď sa odkaz použije. Môžete dokonca nastaviť, či používatelia môžu sťahovať alebo iba prezerať súbory.

Nemusíte sa starať o svoje obchodné súbory, sú chránené šifrovaním AES-256, môžete nastaviť minimálnu dĺžku a silu pre heslá, 2FA je tu, aby vám pomohlo, ak bolo vaše heslo prasknuté a ak niekto ukradol vaše zariadenie, môžete len to odrežte zo synchronizácie.

Egnyte neponúka individuálne plány. Najlacnejšia z nich je 40 dolárov mesačne pre päť používateľov, ale poskytuje 5 TB úložiska. Ak potrebujete viac miesta a viac používateľov, existuje obchodný plán. Poskytuje 10 TB zdieľaného priestoru maximálne 100 používateľom za 15 USD mesačne (na jedného používateľa). Prečítajte si podrobnosti v našej recenzii v Egnyte.

Ostatné nástroje na prácu na diaľku

Ak potrebujete so svojím tímom komunikovať na diaľku, objaví sa jedna obľúbená aplikácia – Slack. Bola spustená v roku 2013 a odvtedy rýchlo rastie. To nie je žiadnym prekvapením, aplikácia je zábavná a ľahko použiteľná a integruje sa s množstvom aplikácií tretích strán, ktoré zvyšujú produktivitu (chceli by sme tiež poznamenať, že všetky vyššie uvedené služby patria medzi najlepšie cloudové úložisko pre Slack)..

Váš vlastník pracovného priestoru vytvára pracovnú plochu Slack a spolu so správcami pozýva a spravuje členov tímu. Tím potom môže zdieľať pracovnú plochu Slack a komunikovať cez ňu. Podobne ako v starých chatovacích miestnostiach, všetko sa točí okolo správ; rôzne kanály sú súčasťou vášho pracovného priestoru a sú primárnym prostriedkom komunikácie. Kanály môžete organizovať podľa konkrétnych oddelení, projektov alebo kancelárií.

Keď často komunikujete so svojimi členmi tímu, informácie môžu byť všade. Slack umožňuje jednoduché vyhľadávanie správ a zasielanie upozornení vždy, keď niekto povie niečo dôležité. Môžete dokonca vyhľadať súbory, ktoré ste poslali svojmu kolegovi.

Slack vám však nedovolí udržať si agendu: pokiaľ ide o správu úloh so vzdialeným tímom, Trello naozaj svieti. Je to vizuálny spôsob, ako usporiadať svoje projekty a zistiť, čo musíte urobiť na prvý pohľad pomocou dosky Kanban.

Všetko, čo robíte, bude zahŕňať dosku Trello. Doska je zoznamom zoznamov, ktoré sú v podstate všetky vaše úlohy v rôznych fázach, od nápadov až po dokončenie. Spoločnosť Trello tieto karty reprezentuje kartami. Zatiaľ čo sa karty na prvý pohľad zdajú jednoduché, môžete pridať komentáre, štítky, nahrať prílohy, uviesť termíny atď. Na svoju dosku môžete pozvať toľko ľudí, koľko potrebujete, a potom ich jednoducho presunúť myšou na karty, aby ste im mohli priradiť úlohy..

Trello má, samozrejme, knižnicu s množstvom aplikácií tretích strán (nazývaných vylepšenia), ktoré môžu zlepšiť váš vzdialený pracovný tok. S nimi môžete integrovať Trello s rôznymi službami cloudového úložiska, komunikačnými aplikáciami, platformami CVS atď. Ak nevidíte nič, čo by vyhovovalo vašim potrebám, existuje API, ktoré môžete použiť na zostavenie svojej vlastnej aplikácie..

Záverečné myšlienky

Dnes, s internetom a globalizáciou, nie je prekvapením, že skupiny alebo jednotlivci z rôznych krajín alebo kontinentov spolupracujú; Nové situácie samozrejme prinášajú vlastné problémy. S tým však existuje veľa aplikácií. Spomenuli sme niektoré z najlepších služieb úložiska v cloude, ktoré sú skvelé pre spoluprácu, a niektoré z najpopulárnejších aplikácií, ktoré umožňujú dobrú komunikáciu a organizáciu.

Existuje mnoho ďalších, takže máte obľúbeného, ​​ktorého nám uniklo? Máte komentár k niektorým, ktoré sme vybrali? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map