5 aplikácií, ktoré vás udržia produktívne

Všetci potrebujeme pomoc niekedy a nie je nič zlé na tom, aby sme priznali, že máme problém: Som Ritika a som závislý na sociálnych médiách. Zakaždým, keď vidím vírusový príspevok, nemôžem si pomôcť, aby som si o ňom prečítal všetko. Bez ohľadu na to, ako blízko som k termínu.


To, samozrejme, vedie k nižšej produktivite a musím venovať viac času tej istej práci. Našťastie pre ľudí, ako sme my, sú aplikácie na zvýšenie produktivity, ktoré nám môžu pomôcť udržať sa pod kontrolou a pomôcť nám zamerať sa a zefektívniť to, čo nám navyše pomáha viesť malý podnik..

Aby sme pomohli tým z nás, ktorí majú problém s prokrastináciou, zostavili sme zoznam piatich aplikácií, ktoré vás udržia produktívne..

Prečo používať aplikácie na zvýšenie produktivity?

Pre mnohých z nás sa naša práca uskutočňuje online a celý deň sedíme pred notebookmi a staráme sa o podnikanie. Aj keď by sme si mohli povedať, že pracujeme tak dlho, kým je náš laptop otvorený, čestnosť nás núti hovoriť, že to väčšinou nie je pravda.

Možno je to e-mail od starého kolegu alebo zaujímavý článok na mediálnej stránke; existuje toľko rozptýlenia, že si ani nevieme všimnúť čas, ktorý skutočne pracujeme.

Aplikácie produktivity prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach; môžu nám pomôcť zostať v organizácii a následne zvýšiť našu efektívnosť. Od usporiadania nášho kalendára po sledovanie času a zastavenie návštevy určitých webových stránok vám tieto aplikácie môžu pomôcť sústrediť sa viac na prácu automatizáciou mnohých časovo náročných procesov.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali zvážiť použitie aplikácií na zvýšenie produktivity.

Zostaňte organizovaní

Ak máte každý deň viac stretnutí alebo termínov, potom je najlepším spôsobom, ako sa neustále informovať o svojom rozvrhu a nastaviť skupinové stretnutia online, zaregistrovať sa do digitálneho kalendára..

Kalendár Google vám napríklad umožňuje vytvoriť udalosť a pozvať ďalších používateľov. Takže keď ostatní udalosť prijmú, aktualizuje sa tiež v ich kalendári, čím sa predíde konfliktom.

Uniknite z rozptýlenia

Sociálne médiá sú zábavné a tiež nám pomáhajú vytvárať si vlastnú osobnú značku, ale stále je príliš veľa všetkého nebezpečné. Ak vidíte, že každú hodinu kontrolujete Facebook alebo Instagram, možno je čas urobiť nejaké zmeny.

Timewarp, rozšírenie prehliadača Chrome, vám s tým môže pomôcť presmerovaním webového prehliadača zakaždým, keď sa pokúsite navštíviť návykovú webovú stránku.

Sledujte svoj čas

Ak ste vlastníkom alebo nezávislým živnostníkom, možno už viete, aké dôležité je sledovať svoj čas. Nielenže vám to pomôže fakturovať svojim klientom, ale tiež vám pomôže zistiť, kde trávite väčšinu času.

Napríklad Toggl je aplikácia na sledovanie času, ktorá tiež ľahko vytvára denné, týždenné a mesačné prehľady.

Všetky vaše poznámky uchovávajte na jednom mieste

Žijeme vo svete, v ktorom spoločne používame niekoľko zariadení, ale stále chceme mať prístup k rovnakým údajom a práve tu sa zasadzujú cloudové aplikácie, aby nám pomohli. Boli časy, keď sme Sticky Notes vo Windows používali nadmerne; mohli byť užitočné, ale iba vtedy, keď ste mali počítač otvorený.

Teraz máme aplikácie na zvýšenie produktivity, ktoré vám umožňujú pridávať poznámky k súborom a kontrolný zoznam. Umožňujú vám tiež nastaviť pripomenutie určitých úloh, čo vám uľahčí neustále sledovanie.

Napríklad Evernote je aplikácia na vytváranie poznámok v cloude, ktorá synchronizuje všetky poznámky so serverom, aby ste k nim mali jednoduchý prístup bez ohľadu na to, či používate prenosný počítač, mobil alebo tablet..

Pridajte položky do svojho zoznamu prečítaných neskôr

Ak čítate tento článok, keď ste mali pracovať, potom je tu pre vás skvelý win-win nápad – stiahnite si aplikáciu „prečítať neskôr“, ako je Pocket, a pridajte článok do svojho zoznamu. Týmto spôsobom si môžete prečítať článok pozornejšie, keď budete konečne zadarmo.

5 aplikácií, ktoré vás udržia produktívne

Pozrime sa lepšie na aplikácie, ktoré som spomenul.

toggle

Či už chcete sledovať svoj čas alebo čas svojho tímu, najťažšou časťou je nezabudnúť spustiť časovač. Našťastie existujú aplikácie ako Toggl, vďaka ktorým je sledovanie času neuveriteľne ľahké.

Musíte iba zadať aktuálnu úlohu v Toggl a stlačiť kláves Enter, čím spustíte čas. Ak zabudnete spustiť časovač, môžete vložiť časový údaj aj ručne. Ak ste mimo, môžete sledovať čas na cestách inštaláciou Togglu do svojho telefónu iOS alebo Android.

Webové rozhranie spoločnosti Toggl môže chvíľu trvať, kým si na to zvyknete, ale jej rozšírenie pre prehliadač Chrome je tým, na ktoré vás zanechá dojem..

Rozšírenie prehliadača Chrome vám umožňuje integrovať Toggl s viac ako 100 aplikáciami vrátane Asany a Trello. Ak aplikácia, ktorú používate, nie je uvedená v zozname, môžete tiež pridať vlastný odkaz.

Po nainštalovaní Togglu do vášho prehliadača nájdete v aplikáciách, ktoré používate, tlačidlo „Start Timer“ a nemusíte ani otvárať webovú aplikáciu Toggl, aby ste mohli robiť čokoľvek..

Všetky záznamy časového rozvrhu môžu byť usporiadané podľa projektov a zúčtovateľných alebo nezúčtovateľných hodín. Farebné kódovanie umožňuje jednoduchú analýzu všetkého naraz. Toggl dashboardy môžu byť tiež užitočné pre malé tímy, aby mohli priamo zaslať svoje časové rozvrhy a zistiť, kto bol najproduktívnejší.

S verziou freemium je Toggl vynikajúcou voľbou pre nezávislých aj malých a stredných podnikateľov.

Timewarp

Ak zistíte, že kontrolujete Twitter alebo YouTube každých päť minút, aj keď ste hlboko v práci, Timewarp je perfektné rozšírenie prehliadača Chrome, ktoré vás udržiava na ceste.

Ľahko sa inštaluje a ešte ľahšie sa nastavuje. Timewarp vám umožňuje vytvoriť „novú červiu dierku“ pre všetky webové stránky, ktoré vás rušia..

Pre každú pridanú doménu môžete:

 • Presmerujte ju na inú webovú adresu, napríklad na Wikipedia alebo do súboru na Disku Google, na ktorom by ste mohli pracovať

 • Dajte časovač na webovú stránku, aby ste si skontrolovali čas, ktorý strávite na tejto webovej stránke

 • Pridajte ponuku, ktorá sa zobrazí pri každom pokuse otvoriť túto webovú stránku (táto je moja obľúbená).

Tento nástroj je bezplatný, ale to tiež znamená, že má skôr obmedzené vlastnosti. Napríklad môžete pridať iba doménu webových stránok a nie webovú stránku. Ak sa pokúsite zadať adresu URL webovej stránky, zobrazí sa chyba. Tiež by som rád, keby existoval časovač blokujúci určité webové stránky na určité časové obdobie.

Druhou nevýhodou je, že Timewarp funguje iba s prehliadačom Google Chrome a žiadny iný webový prehliadač nemá podporu.

Evernote

Po vytvorení viac ako 200 miliónov používateľov a 5 miliárd poznámok je Evernote v súčasnosti jednou z najlepších aplikácií na vytváranie poznámok na trhu a to nie je kvôli šťastiu. Je to preto, že spoločnosť Evernote spôsobila revolúciu v spôsobe, akým si ľudia zapisujú poznámky, a to poskytovaním cloudovej služby s funkciami.

Každá poznámka vytvorená v službe Evernote sa rýchlo synchronizuje online a môžete k nej pristupovať z ľubovoľného zariadenia vrátane iOS, Android, Mac, Windows a Linux..

Keďže zariadenie Evernote je vybavené technológiou OCR, môžete ľahko fotografovať účtenky a dôležité dokumenty a prevádzať ich do textového vyhľadávacieho formátu. Samozrejme môžete nahrávať aj súbory dokumentov a zvukové nahrávky, ale najlepšou časťou programu Evernote musí byť jeho rozšírenie prehliadača.

Rozšírenie prehľadávača Evernote, podporované prehliadačmi Chrome a Firefox, dokáže orezávať webové stránky ako úplný článok, zjednodušený text, celú stránku, záložku alebo snímku obrazovky..

Spoločnosť Evernote tiež nemá limit úložiska, ale limit nahrávania, čo znamená, že už nikdy nebudete musieť zo svojho účtu Evernote odstraňovať nič, aby ste uvoľnili miesto. Limit nahrávania sa tiež počíta iba do výstrižkov webových stránok a iných súborov; nepočíta sa k poznámkam vytvoreným priamo v Evernote.

Kalendár Google

Ak sa snažíte sledovať schôdzky a termíny, je najvyšší čas, aby ste si digitálny kalendár získali. Áno, boli časy, keď ľudia používali denníky, aby držali krok so svojimi každodennými rozvrhmi a schôdzkami, ale pri väčšine našej práce online má zmysel mať aj online kalendár..

Kalendár Google je preferovaným výberom mnohých (vrátane mňa) z dôvodu jeho ľahkej integrácie s väčšinou ostatných tímových softvérových a projektových aplikácií vrátane Trello, Asana, Outlook a iCal. Použitím aplikácií ako IFTTT a Zapier sa dá integrovať aj do ďalších aplikácií.

Ak už používate Gmail ako svoj primárny pracovný e-mailový účet, potom je jeho použitie zmysluplnejšie, pretože môžete automaticky pridávať schôdzky z e-mailu do kalendára a vytvárať skupinové stretnutia pozvaním ďalších používateľov..

Efektívne farebné kódovanie, ľahký export a import a vlastné upozornenia v telefóne a e-maile sú niektoré z mnohých dôvodov, vďaka ktorým sa Kalendár Google stáva záchranou života.

vreckový

Internet je veľmi rušivé miesto; každú sekundu sa na nás uvrhlo toľko obsahu, že ani nemáme dosť času na to, aby sme si všetko prečítali.

Pocket vám umožní spojiť všetky tieto články dohromady a umožní vám ich prečítať si ich neskôr. Aplikácia tiež odstraňuje spôsob, ako uľahčiť čítanie článkov odstránením rušivých údajov na bočnom paneli.

Ale ako sa líši od záložiek? Keď niečo uložíte medzi záložky, zostane v hornej časti prehľadávača, aj keď ste si tento článok prečítali a musíte ho výslovne odstrániť. Na druhej strane, články o vreckách môžu byť okamžite prečítané po prečítaní.

Po pripojení e-mailu, Facebooku a Twitteru môžete sledovať kontakty, ktoré sú tiež vo vrecku, a zobraziť všetky odkazy, ktoré zdieľajú, na karte „odporúčané“..

Takže keď nabudúce uvidíte skutočne zaujímavý článok, keď pracujete, jednoducho stlačte tlačidlo Pocket a prečítajte si ho neskôr, kedykoľvek budete mať čas.

Záverečné myšlienky

Správna aplikácia na zvýšenie produktivity bude závisieť od vášho pracovného prostredia a odvetvia, v ktorom pracujete. Zatiaľ čo online je dostupných veľa aplikácií pre produktivitu, niektoré z nich nakoniec stratia čas namiesto šetrenia..

Je dôležité, aby ste aplikáciu dôkladne otestovali a ubezpečili sa, že nemá veľmi dlhú krivku učenia. Keď nájdete aplikáciu, ktorá vám pomôže zostať produktívnejšou, odporúčame vám držať sa jej a nepozerať sa späť.

Používate aplikáciu na zvýšenie produktivity? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie. Ďakujem za čítanie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map