Shadow Cloud Oyun İncelemesi – Güncellendi 2020

Shadow Cloud Oyun İncelemesi

Şu anda Shadow, tam olarak gerçekleştirilmiş tek bulut oyun hizmetidir ve varsayılan olarak en iyi seçimimizdir. Arızaları olmasa da, iyi hızlar ve hoş bir deneyim sunar. Tüm ayrıntılar için tam Gölge incelememize göz atın.


Shadow, en tanınmış bulut oyun hizmetlerinden biridir ve “herkes için erişilebilir olan yüksek performanslı oyun” iddiasıyla, nedenini görmek kolaydır. 

Maliyetinin çok altında en üst düzey PC donanımını sunar ve önyükleme için büyük bir oyun kütüphanesine sahiptir. Bu Shadow incelemesinde, en iyi bulut oyun hizmetleri listemizde yapmak için doğrayın olup olmadığını göreceğiz. 

Neyse ki, sadece listede yapmak için değil, en üstte yapmak için pirzola var. Shadow şu anda kesin bulut oyun deneyimidir. Teknolojinin tamamen gerçekleşinceye kadar hala birkaç yılı olmasına rağmen, Shadow geleceğe nadir bir bakış sunuyor. Mevcut bulut oyun pazarında bulmak zor olan akışkan ve akıcı.. 

Shadow ile ilk siparişinizde 10 $ indirim almak için özel bağlantımızı tıklayın

Bununla birlikte, bunun bir bedeli var. Kendi oyunlarınızı getirmeniz gerekeceği düşünüldüğünde daha da pahalı hale gelen pahalı bir hizmettir. Yine de, diğer platformların uğraşamayacağı performansı gösteriyor, bu da sadece giriş fiyatına değer.

Gölge-slider1

Gölge-slider2

Gölge-slider3

Gölge-slider4

Önceki

Sonraki

Güçlü & Zayıf Yönler

Shadow Cloud Gaming için alternatifler

Özellikleri

Shadow’un en çekici özelliği nasıl yapılandırıldığıdır. Çoğu bulut oyun hizmeti, oyun oynamak için yerleşik bir bilgisayarda oturum sunar. Çoğu durumda, desteklenen tüm oyunların bir sabit disk yuvasına önceden yüklenmiş olduğu birden çok üst düzey grafik kartı ve işlemciyle donatılmış bir sunucudur.. 

Bu yaklaşımla ilgili birkaç sorun var. İlk olarak, özel kaynak alamıyorsunuz. Paylaşılan web barındırma işlemine benzer şekilde, barındırma türleri genel bakışımızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz – bulut oyun hizmetleri birden çok kullanıcıya çok fazla kaynak sağlar ve bu kullanıcıların bunları paylaşmasını bekler. 

Shadow Cloud Gaming Nasıl Çalışır?

Birisi çok fazla hoging yapıyorsa veya sadece yüksek trafikli bir saatse, subpar deneyiminiz olacaktır. Shadow ile bu bir sorun değil. Bir plan satın alırken, uzaktan erişebileceğiniz bir GTX 1080 grafik kartı, 12GB DDR4 RAM, 256GB ayrılmış depolama alanı ve 1 Gbps indirme hızıyla uyumlu özel bir oyun bilgisayarı satın alıyorsunuz..

Tam bir Windows 10 kurulumu, yani normalde bir Windows 10 bilgisayarında yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz. En sevdiğiniz tarayıcıyı indirebilir, masaüstü duvar kağıdınızla uğraşabilir, çözünürlüğü 4K ve daha fazlasına ayarlayabilirsiniz. Bir bulut oyun platformu değil, bir bulut bilgi işlem platformu. 

Gölge-windows-ayarları

Ayrıca, bu Windows 10 kurulumuna birden fazla cihazdan erişebilirsiniz. Bir seferde yalnızca bir cihaza bağlanabilir, ancak istediğiniz kadar Gölge uygulama yüklemesine sahip olabilirsiniz. Windows, macOS, Ubuntu, Android ve iOS için kullanılabilir, yani bulut oyun bilgisayarınıza neredeyse her yerden önyükleme yapabilirsiniz. 

Ne yazık ki, yazma sırasında, uzak makinenize yükleyebileceğiniz tek işletim sistemi Windows’tur. Shadow, SSS’ye göre gelecekte Linux desteği eklemeyi planlıyor, ancak şimdilik bu kadar. Ancak, Windows 10 kurulumunu istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz.

Shadow Cloud Oyun Özelliklerine Genel Bakış

Gölge bulutu oyun Logoshadow.tech

Aylık $ 1199’dan başlayan fiyatlarla

Platformlar

Android

iOS

pencereler

Mac os işletim sistemi

Tarayıcı

Desteklenen Oyunlar

Kapsama
textarea

Desteklenen DRM platformları
Herşey

Bilgi tabanı

Sohbet

E-posta

Telefon

7/24 destek

Desteklenen Oyunlar

Shadow, Windows 10 bilgisayarlarda çalışabilen tüm oyunları destekler. Yukarıda belirtildiği gibi, aslında Shadow ile bir bulut oyun hizmetine abone değilsiniz. Bunun yerine, uzaktan erişiminiz olan ileri teknoloji bir bilgisayara abone oluyorsunuz. Bu nedenle, diski olmadan oyunu indirmenin bir yolu olduğu sürece, istediğiniz herhangi bir oyunu yükleyebilir ve oynayabilirsiniz.. 

Bu, sınırlı bir oyun kütüphanesi sunan Blacknut gibi hizmetlere kıyasla güzel bir hız değişikliği (Blacknut incelememizi okuyun). Vortex gibi büyük bir kütüphaneye sahip hizmetler bile Shadow’a kıyasla bir şansa sahip değildir (Vortex incelememizi okuyun). Bulut oyunlarına yaklaşımı nedeniyle DRM platformları hakkında endişelenmenize gerek yok.

Shadow bilgisayarınıza normalde Windows 10’da çalıştığı sürece herhangi bir uygulama yükleyebilirsiniz. Torrent dışında, kalbinizin içeriğine kadar indirmeniz için tam 1 Gbps internet bağlantısı sağlar. Oyun oynamak için bu çok büyük, özellikle GOG gibi DRM içermeyen hizmetlerin hayranıysanız. 

Bulut oyunlarındaki ana sorunlardan biri, Steam ve Origin gibi platformlarla nasıl entegre olduğu. Bu hizmetler PC oyunlarının çoğunu sağlasa da, birçok eski oyun – örneğin SWAT 4 alın – Windows 10 gibi modern bir işletim sisteminde çalıştırmak için bir miktar ek emülasyon gerektirir.. 

Bu çok fazla kodlama gerektirir ve çoğu durumda çalışmaz. GOG gibi platformlar sizin için zor bir iş çıkardı ve ihtiyacınız olan tüm öykünme ile klasik PC başlıkları sunuyor. Shadow bir şey indirmenize izin verdiğinden, bu oyunları herhangi bir sorun olmadan oynayabilirsiniz. 

Yine de 256GB ile sınırlısınız. Dünyanın sonu değil – 256GB birkaç oyun oynayabilir – ancak daha fazla depolama alanına sahip olmak güzel olurdu. Neyse ki, indirme hızı çok hızlı, bu yüzden oyunları kaldırmak ve yeniden yüklemek çok kolay.

Shadow ile ilk siparişinizde 10 $ indirim almak için özel bağlantımızı tıklayın

Fiyat

Etrafında bir yol yok: Gölge, mevcut en pahalı bulut oyun platformlarından biridir. Yıllık plan için aylık 25 $ ve aylık plan için 35 $, cebinizde çok zor. Ancak, yalnızca sınırlı sayıda PC oyunu satın almıyorsunuz; bütün bir bilgisayarı satın alıyorsunuz.

Shadow ile ilk siparişinizde 10 $ indirim almak için özel bağlantımızı tıklayın

Bu çok değişir ve bu süreçte fiyatı çok daha makul hale getirir. Shadow, bilgisayarınızı nasıl yapılandıracağınız ve bilgisayarınıza ne yüklediğiniz konusunda size çok fazla esneklik sunduğundan, fiyat mantıksız görünmüyor. Oran 1000 oyundan oluşan bir kütüphane için çok yüksek olsa da, Shadow çok daha fazlasını sunuyor. 

Ekstra maliyet, kullanım durumunuza bağlı olarak buna değebilir. Shadow ile, üzerinde çalışan oyunları değil, bilgisayarı satın aldığınızı hatırlamak önemlidir. Sıfırdan başlıyorsanız ve bir Steam kütüphaneniz veya benzeri bir şey yoksa, en sevdiğiniz oyunları satın almak için ek para yatırmanız gerekir..

PlayStation’ın uzun geçmişinden ayda 10 dolardan daha düşük bir fiyatla (yıllık planı satın alırsanız) 800’den fazla oyun sunan PlayStation Now gibi bir hizmetle karşılaştırıldığında bu harika değil. PlayStation Now incelememizde görebileceğiniz gibi, Gölge kadar iyi performans göstermiyor, ancak büyük bir değer sunuyor. 

Ücretsiz deneme veya para iade garantisi yoktur. Bunun yerine, Shadow ilk 10 gün için 9,95 $ ‘lık bir giriş oranı sunuyor. Kaydolduğunuzda 10 ABD doları harcayacaksınız ve normal aboneliğinize 10 gün sonra başlayacaksınız. 

Biz tanıtım döneminin hayranları değiliz. Başlangıçta bir anlaşma yapıyor gibi görünse de, esasen bir aylık hizmetin üçte birini satın alıyorsunuz, yani kaydolduktan hemen sonra yeniden ücretlendirileceksiniz. 

Ayrıca, yıllık taahhüdü gerçekleştiriyorsanız, ilk 10 günde daha fazla harcama yapıyorsunuzdur. Bu giriş dönemini de atlamanın bir yolu yok, bu bir utanç. 

Kullanım kolaylığı

Shadow’a kaydolmak çok zor değil. Aylık veya yıllık plan arasında seçim yaptıktan ve yaşadığınız eyaleti seçtikten sonra, bir hesap oluşturmanız, bir kerelik bir şifre kullanarak e-postanızı doğrulamanız ve servis adresinizi girmeniz istenir. Bundan sonra, önceden yapılandırılmış bir Windows 10 PC kullanma veya özel yükleme arasında seçim yapabilirsiniz..

gölge-kaydolma

MacOS, Android, iOS, Windows ve Linux için uygulamaları olmasına rağmen Shadow yalnızca Windows 10 ile çalışır. Ancak, Windows 10’un yüklenme biçimini değiştirmek isterseniz, Shadow size bu seçeneği sunar. Testlerimiz için önceden yapılandırılmış hizmeti kullandık.

Bundan sonra, uygulamayı yüklemeniz istenir, ancak henüz Shadow’u kullanmaya hazır değilsiniz. Shadow aslında size tam bir Windows 10 kurulumuna sahip özel bir oyun bilgisayarı sunduğundan, kurulumu biraz zaman alır. Neyse ki, aboneliğinizi satın aldıktan sonra bir e-postada netleştirildi. 

Yine de biraz zaman alıyor. Ödemeyi onayladıktan sonra, bilgisayarı kullanmaya başlamamız yarım saat oldu. Dürüst olmak gerekirse, bu süreç gerçek bir oyun bilgisayarı kullanmanın nasıl bir şey olduğunu daha iyi temsil ediyor, bu yüzden Shadow’a hata vermek zor. Ancak, yüklemeyi bekledikten sonra oyun indirdikten sonra, oynamaya başlamadan birkaç saat önceydi. 

Yerel uygulamada oturum açmanız istenir. Ardından, Shadow size tüm indirmeleri ve dosya paylaşımını duraklatmak, tüm akış uygulamalarını kapatmak ve yönlendiricinizdeki 5 GHz bandını seçmek de dahil olmak üzere önerilen bazı optimizasyonlar verecektir..

Gölge-giriş

Shadow daha sonra bant genişliğinizi test edecek ve son olarak “şimdi başla” düğmesine tıklayarak bilgisayarınızı başlatabilirsiniz. Bilgisayar yeniden boyutlandırılabilir bir pencere içinde önyükleme yapar ve bizim için sürpriz, başlamak için çok az zaman aldı. İlk kez yüklediğinizde, Shadow, hızlı menüye erişmek için sistemin çeşitli ayarlarını yapmak için kullanabileceğiniz kısayol tuşunu görüntüler.. 

Gölge-başlatma

Varsayılan olarak, masaüstünüzde Gölge kontrol paneli, bir destek bağlantısı ve Microsoft Edge bulunmaktadır. Tam bilgisayar olduğu için varsayılan tarayıcıyı hızla Google Chrome ile değiştirdik (nedenini öğrenmek için Microsoft Edge incelememizi ve Google Chrome incelememizi okuyun). 

Bilgisayar yapılandırılırken her şey akıcı bir şekilde gitti. Fare girişi sorunsuzdu ve imleci Shadow ve yerel oturumumuz arasında sorunsuz bir şekilde değiştirebildik. 

Uzak makineyle ilgili en iyi bölüm, Windows kısayollarını kullanabilmemizdi. Tam bir kurulum olduğu göz önüne alındığında bu mantıklı, ancak yine de şaşırtıcıydı. 

Gölgenin kurulması biraz zaman alır, ancak bu süre boyunca uygulamalı olmak zorunda değilsiniz. 30 dakika kadar beklemenin dışında, süreç sorunsuz ve Shadow size makinenizin hazır olduğunu belirten bir e-posta gönderdikten sonra, gerçekten öyle. Başka bir Windows 10 bilgisayarı kullanmak gibi hissettim, ki bu harika.

Verim

Söylediğimiz gibi, Shadow tıpkı normal bir bilgisayar gibi hissediyor. Onay e-postanızı aldıktan sonra, kayda değer bir giriş gecikmesi olmadan birkaç saniye içinde çalışmaya hazır olursunuz. İkinci bir düşünce olmadan Windows 10’da web’e hızla göz atıyorduk ve çoklu görevler yapıyorduk. Gölge yerel bir oturum gibi hissediyor. 

Çoğunlukla, en azından. Birkaç küçük hıçkırık vardı – örneğin, gecikmeleri biraz geride bırakmak – ancak bu sorunların göz ardı edilmesi kolaydır. Tuş vuruşları hemen kaydedilir ve fare imleciniz yerel bir oturumda olduğu gibi aynı duyarlılığa sahiptir. Oyun oynamak için bu büyük bir fark yaratıyor.

Bulut oyunlarında en büyük sorun, çok az ping ile çok fazla bant genişliğine ihtiyaç duymasıdır. Size tam bir Windows 10 masaüstü vererek, uzak bilgisayarı kullanmanız ve oturumun tamamına erişmeniz için gereken dosyaları indirebilirsiniz. Yalıtılmış kaynaklarınız olması da çok yardımcı oluyor. 

Pratikte Shadow’un sistemi karşılığını verir. Dört oyunu test ettik: Cuphead, DOOM 2016, Resident Evil 2 remake ve Counter-Strike: Global Offensive. Cuphead ile başlayarak platformun ne kadar akışkan hissettiğini görünce şok olduk. Diğer oyunlardan daha da fazlası, Cuphead kadar hassas bir oyunda bile sanal bir makinede oynadığımızı hissetmedik.

gölge-buhar-yüklemelerini

DOOM 2016 sorunsuz geçti ve oyun içi performans izlemeyi kullanarak oyunun 4K’da 60 fps’de ve 1080p’de 120 fps’de çalıştığını doğrulayabildik. En az miktarda girdi gecikmesi vardı, ancak deneyimi kırmak için yeterli değil. Resident Evil 2 versiyonu için de aynı şey geçerli. 

Counter-Strike: Global Offensive’nin bazı sorunları vardı. Oyunun kendisi iyiydi – botlarla birkaç tur test ettik – ancak akışta ara sıra yaşanan hıçkırık, rekabetçi bir ortamda çok fazla olurdu. Bununla birlikte, piyasada CS: GO oynamak için iseniz, Shadow gayet iyi çalışıyor.

Speedtest.net’e göre, 9 milisaniyelik bir ping, 62.07 Mbps indirme hızı ve 11.39 Mbps yükleme hızı vardı, bu da Shadow’un tavsiye ettiği 15 Mbps’nin çok üstünde. 

Aynı oyunları Android’de de test ettik ve masaüstünde olduğu gibi çalıştılar. Ancak, Android uygulamasında herhangi bir ekran kontrolü yoktur. Fare imleci için dokunmayı kullanabilir ve Android klavyenizi yukarı çekebilirsiniz, ancak hepsi bu. Shadow ile hareket halindeyken oyun oynuyorsanız, bir denetleyici satın almanız gerekir. 

Shadow masadayken diğer bulut oyun hizmetlerini haklı çıkarmak gerçekten zor. Yerel bir oyun bilgisayarı ile bire bir aktarım yok – savaşı sertleştirilmiş PC gazileri fark edilir bir fark gösterecek – ama çok yakın. Fiyat yüksek, ancak performans düşünüldüğünde buna değer.

Kapsama

Shadow’un yalnızca altı veri merkezi vardır, ancak bu merkezler çok fazla yer kaplar. ABD’de dört yer var: Dallas, Chicago, New York ve Santa Clara. Bu merkezlerle Shadow, Washington, Idaho, Montana, Utah, Arizona, Colorado, Wyoming, Alabama, Georgia ve Florida’yı geçerek 38 kıta devletine hizmet sunabiliyor. 

Avrupa’da iki veri merkezi vardır: Paris ve Amsterdam. Paris veri merkezi Fransa, Belçika, Lüksemburg, İsviçre ve İngiltere’yi kapsar, ancak Amsterdam sunucusu yalnızca Almanya’yı kapsar. 

Sunucu Hollanda’da bulunduğundan, Amsterdam sunucusunun da orada olacağını varsaydık. Bununla birlikte, Shadow’un uluslararası web sitesine göre, hizmetin burada mevcut olmadığını iddia ediyor. 

Mevcut altı veri merkezi çok iş yapıyor. Neyse ki, merkezler ABD’ye akıllıca yerleştirildi ve çok sayıda kapsama alanı sağladı, birkaç Avrupa ülkesi de tadı aldı. Ancak, çok az veri merkezine sahip çok sayıda kullanıcıyı barındırmaya çalışmanın potansiyel sınırlamalarını inkar etmek mümkün değildir.. 

Bununla birlikte, Shadow hizmetini herkes için kullanılabilir hale getirmiyor, bu da hayal kırıklığı yaratıyor olsa da muhtemelen akıllı bir hareket. Kullanılabilirliği sınırlandırarak, Shadow veri merkezlerinin zaten çok fazla yer kapladığı için çok ince olmamasını sağlar. Yine de, Project xCloud, Shadow vs Project xCloud karşılaştırmamızda okuyabileceğiniz gibi Shadow’un kapsamını yok ediyor.

Karar

Bulut oyunlarının, vaat edilen her şey olana kadar hala birkaç yılı var. Ancak Shadow, vaatlerine rakiplerinden çok daha yakınlaşır (Shadow vs GeForce Now parçamızı okuyun). Ara sıra kekemelik rekabetçi oyunlar için çok fazla olsa da, diğer tüm türler kusursuz çalışır. Shadow, mükemmel bir bulut oyun deneyimidir. 

Shadow ile ilk siparişinizde 10 $ indirim almak için özel bağlantımızı tıklayın

Gölgeler rekabetin üstünden sıçrama ve sınırlamalar yapar. Bununla birlikte, bunu daha yüksek bir fiyat noktasında yapıyor. 

Shadow’u denemeyi planlıyor musun? Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bize bildirin. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map