GeForce Now Review – Harika Bulut Oyun – Güncellendi 2020

GeForce Now İncelemesi

GeForce Now, Nvidia’dan bir bulut oyun hizmetidir ve bu kadar çok kaynağa sahip bir şirketten beklediğiniz gibi, çok, çok iyi. Yine de pazarın geri kalanını geçip geçmediği görülmeye devam ediyor. Tüm ayrıntılar için GeForce Now incelememizin tamamını okuyun.


geforce-şimdi-slider1

geforce-şimdi-slider2

geforce-şimdi-slider3

geforce-şimdi-slider4

geforce-şimdi-slider5

Önceki

Sonraki

GeForce Now, ücretsiz ve premium bir abonelikle lanse edilen beta döneminden çıktı. Birkaç ay önceki duruşmamız sırasında GeForce Now ile başlıklar arasında kalitesini ve tutarlılığını övdü. Artık platform kitleler tarafından kullanılabileceğine göre, onu tekrar sıkıcıya koymak için buradayız. 

Bu GeForce Now incelemesinde, Nvidia tarafından geliştirilen bu bulut oyun hizmetiyle birkaç gün geçirdikten sonra deneyimlerimizi ayrıntılandıracağız. Kararımızı vermeden önce özellikleri, fiyatlandırması, kullanım kolaylığı, performans ve daha fazlası hakkında konuşacağız. 

Basitçe söylemek gerekirse, Nvidia GeForce Now, çoğu bulut oyun hizmeti ile eşsizdir ve en iyi bulut oyun hizmeti seçimimiz olan Shadow’un sadece kısa bir kısmını oluşturmaktadır. Ucuz fiyatlandırma, mükemmel bir ücretsiz plan ve ödünsüz performans ile GeForce Now, bulut oyunlarına mükemmel bir giriş sunuyor.

Güçlü & Zayıf Yönler

GeForce Now için alternatifler

Özellikleri

Herkese açık bir test denemesinden yeni çıkan Nvidia GeForce Now’ın pek çok özelliği yok. Tam bir Windows 10 masaüstü sunan Shadow’un aksine, GeForce Now yalnızca akış oyunlarıyla sınırlıdır (Gölge incelememizi okuyun). Bununla birlikte, mükemmel platform ve çevresel destek ile Nvidia’nın akılda tek hedefi olduğu açıktır..  

Platformdan başlayarak GeForce Now, Android’in değiştirilmiş bir sürümünü çalıştıran Windows, macOS, Android ve Nvidia Shield’i destekliyor. Shield, GeForce Now’ın en çok parladığı yerdir ve TV’nize saniyede 60 kare hızında 1080p oyun sunar. Hangi cihazda oynarsanız oynayın, başka bir cihazda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tüm bu platformlarda, Nvidia oyunları ve sürücüleri otomatik olarak güncel tutar, ancak oyunu ilk oynadığınızda yüklemeniz gerekir. Ayrıca, hangi platformda oynarsanız oynayın, oyun içi sohbeti kullanmanızı sağlayan ses geçişini destekler. 

GeForce Now Önerilen Denetleyiciler ve Yönlendiriciler

GeForce Now bir dizi denetleyiciyi desteklese de, Nvidia’nın en iyi deneyim için bazı önerileri vardır. Her ikisi de mobil cihazınız için Nintendo Switch benzeri bir tasarım sunan glap Play p / 1 ve Razer Junglecat’a dikkat çekiyor. Bu cihazlar GeForce Now ile kutudan çıktığı anda kullanıma hazır. 

Önerilen diğer kontrol cihazları arasında SteelSeries Stratus Duo ve Razer Raiju Mobile bulunmaktadır. GeForce Now, Sony Dualshock 4 ve Xbox One denetleyicisi gibi genel denetleyicileri desteklese de, bu seçenekler PC ve mobil cihazlar arasında uyumludur ve herhangi bir ek yazılım olmadan kullanıma hazırdır. 

Yönlendiricilere gelince, Nvidia, çoğu yönlendirici çalışmasına rağmen, Razer Sila ve TP-Link Archer C5400X dahil olmak üzere birkaç öneri sunuyor. Nvidia, 720p akış için 15Mbps ve 1080p için 25Mbps önerir. Kablolu bir bağlantı kullanarak en iyi deneyimi yaşayacak olsanız da, 5Ghz WiFi de desteklenmektedir. 

GeForce Now Özelliklerine Genel Bakış

GeForce Now Logosuwww.nvidia.com

Aylık $ 499’dan başlayan fiyatlarla

Platformlar

Android

iOS

pencereler

Mac os işletim sistemi

Tarayıcı

Desteklenen Oyunlar
400

Kapsama
textarea

Desteklenen DRM platformları
Steam, uPlay, Epik Oyun Mağazası, Bethesda Başlatıcısı, Battle.net

Bilgi tabanı

Sohbet

E-posta

Telefon

7/24 destek

Desteklenen Oyunlar

Nvidia GeForce Now, dizisinde eksik olan bazı başlıklar olsa da, birçok oyunu destekliyor. PlayStation Now’ın aksine, kendi oyunlarınızı GeForce Now’a getirmeniz gerekecek; dahil edilen başlık yok (GeForce Now vs PlayStation Now parçamızı okuyun). Bununla birlikte, bir PC acemi iseniz, GeForce Now’ın desteklediği 30’dan fazla ücretsiz oyun oynamaya başlayabilirsiniz. 

Bunlar Destiny 2, Apex Legends, Fortnite, Dauntless, Warframe ve Tankların dünyası. Aksi takdirde, belirli bir DRM platformunda oynamak istediğiniz oyun için bir lisansa ihtiyacınız olacaktır. GeForce Now, genellikle Steam’i varsayılan olarak kullanıyor, ancak desteklenen birkaç DRM platformu da var. 

Etrafa bakıldığında GeForce Now, uPlay, Steam, Epic Games Store, Battle.net ve Bethesda başlatıcısını destekliyor gibi görünüyor. Origin de dahil olmak üzere diğer platformlar için sınırlı destek var, ancak bunlar ana platformlar. GeForce Now’ın desteklediği DRM platformlarını bilmek önemlidir, çünkü bir oyunun uygun sürümünü kitaplığınıza eklemeniz gerekir. 

geforce-şimdi-metro

Yukarıda, örneğin, Metro Göçü. Şu anda Windows Mağazası ve Epic Games Mağazası aracılığıyla kullanılabilir, ancak birkaç hafta içinde Steam’e geliyor.

Hangi DRM platformunun haklarınızı elinde tuttuğuna bağlı olarak kitaplığınıza uygun sürümü eklemeniz gerekir. Bazı platformlar arası oyunlarla kafa karıştırıcı olabilir. Metro Göçü, üç yerden birinde lisans alabileceğiniz yerler. 

Yine de, Nvidia’nın PC platformlarına verdiği destek yok. Vortex gibi diğer bulut oyun hizmetleri Steam ile sınırlıdır, ancak bazıları herhangi bir DRM platformunu desteklemez (örnek için Blacknut incelememizi okuyun). Mükemmel olmasa da, GeForce Now, birden fazla lisans yönetimi platformunda yoğun bir kitaplık sunuyor. 

GeForce Now Oyunları

Teknik çember yoldan çekilince, oyunları konuşalım. GeForce Now, bağımsız bir geliştirici veya AAA stüdyosu olsun, PC’deki hemen hemen tüm büyük sürümleri destekler. Yeni oyunlar, Borderlands 3, Sekiro: Gölgeler İki Kat Öldü ve GreedFall zaten oynamaya hazır. 

geforce-şimdi-kütüphane

Ancak, çok fazla eksik var. Rockstar’dan ve EA’nın çoğu başlığı söz konusu değil. Oynamak istiyorsan Kırmızı Ölü Kefaret 2 veya Büyük Araba Hırsızlığı V, yerel olarak oynamanız gerekecek. Görünüşe göre Nvidia, platformun bebekliğini gösteren Rockstar ile henüz bir anlaşmaya varmadı.. 

Bu oyunlar için mantıklı olsa da, diğer eksiklikler de yok. Örneğin, GeForce Now, Mezar yağmacısı oyunlar. Aslında, Square Enix tarafından yayınlanan herhangi bir başlık yok. Son Fantezi ve Ejderha Görevi dizilimde eksik başlıklar. 

PC favorilerini Mordhau ve indie klasikleri Celeste, Nvidia’nın platformunda diğer popüler oyunları almak için yapması gereken bazı işler var. Oynamak istediğiniz belirli bir oyun varsa, meşhur tetiği çekmeden önce GeForce Now’ın bunu desteklediğinden emin olun..

Fiyat

Nvidia GeForce Now’ın garip bir fiyatlandırma yapısı var. Nvidia, Shadow ücretleri gibi sabit bir aylık ücret yerine, ücretsiz ve premium üyelikle Stadia’ya benzer bir şey sunuyor (Google Stadia incelememizi okuyun). Garip olsa da, GeForce Now, koşullu hizmetin zor olduğu kadar ucuz. İkisinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için Google Stadia ve Gölge parçamızı okuyun.

Ücretsiz plandan başlayarak, GeForce Now’ın 1080p ve 60fps’de desteklediği tüm başlıklara erişebilirsiniz. Ancak Nvidia, ücretsiz kullanıcıların yalnızca “standart erişime” sahip olduğunu, yani trafik hacmine bağlı olarak oyunu oynamak için beklemeniz gerekebileceğini söylüyor. Ayrıca, ücretsiz kullanıcılar bir saatlik oyun oturumlarıyla sınırlıdır, ancak oturumunuz bittikten hemen sonra yeniden katılabilirsiniz. 

Kurucuların planı, ilk 12 ay için ayda 4,99 ABD doları tutar. Ancak bundan önce, 90 günlük tanıtım dönemi boyunca hizmeti ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Abonelik size öncelikli erişim sağlar, yani oyunlar, gerçek zamanlı ışın izleme ve altı saatlik genişletilmiş oturum süresi için kuyruğun önüne ateş edersiniz. 

Bununla birlikte, Kurucu üyeliği bazı tuhaflıklara sahiptir. Aylık olarak faturalandırılır, ancak Nvidia ödeme sayfasında yalnızca bir yıla kadar geçerli olduğunu söylüyor. Aylık 4,99 dolarlık fiyat, 12 ay sonra Nvidia’nın o sırada premium üyelik için talep ettiği ücrete yükselecektir. Ayrıca, Nvidia, yazı yazılırken gelecekteki fiyatlandırma hakkında herhangi bir ayrıntı yayınlamadı. 

Ne olursa olsun, şu anda GeForce Now’a Nvidia’nın ne kadar değer kattığını inkar etmek yok. Ücretsiz abonelik zaten çok şey sunuyor, Kurucular çok daha düşük bir fiyata olsa da Shadow gibi hizmetlerin seviyesini eşleştiriyorlar. Bununla birlikte, Nvidia gerçek fiyatlandırma yapısını ortaya çıkardıktan sonra yeniden değerlendirmemiz gerekecek. 

Kullanım kolaylığı

Ticari bir sürüme geçilmesine rağmen, GeForce Now kullanılabilirlik açısından beta sürümünden geriye doğru hareket etti. Beta uygulamasının kullanımı gerçekten daha kolaydı ve dolaşmak hala zor olmasa da, kitaplığınıza oyun eklemek. 

Katılmak çok kolay. Tek sayfalık bir tasarıma sahip olan web sitesi, tasarım açısından denize girmeden hizmeti çevreleyen çoğu soruyu cevaplamayı başarıyor. Sayfadaki birden çok “bugün katıl” düğmesi sizi ödeme işlemine yönlendirecek, bu nedenle kaydolmak hızlı. 

geforce-şimdi-web

Uygulamayı indirdikten sonra hesabınızda oturum açmanız gerekir. Neyse ki, oturumunuz açık kalır, bu nedenle şifrenizi yalnızca bir kez girmeniz gerekir. Uygulamanın çok fazla bir şey yok, üstte öne çıkan başlıkların bir altını ve altta oyun kitaplığınızı gösteriyor. İkincisini bir dakika sonra tekrar ziyaret edeceğiz. 

geforce-şimdi-arayüzü

Diğer tek alan ayarlar sayfasıdır. Geçmişi atlamak kolay olsa da, GeForce Now’da çok şey var. En önemlisi, kalitenizi istediğiniz veri tüketimine göre ayarlamanıza izin veren akış kalitesinin yanı sıra sizin için en iyi olan sunucu konumunu da seçebilirsiniz.. 

geforce-şimdi-settings

Kitaplığınıza Oyun Ekleme

Şimdi kötüye. GeForce Now’da bir oyun oynamak için, oyunu kitaplığınıza eklemeniz gerekir. Bu, başlığı arayarak ve yanındaki artı simgesine tıklayarak gerçekleştirilir; yeterince basit. Sorun, uygulamanın beta sürümünde olabilmenize rağmen, GeForce Now’ın desteklediği oyunlara göz atamamanızdır. 

geforce-şimdi-eklenti oyun

Bir göz atma sayfası önemlidir, ancak filtreleme seçenekleri de iyi olur. Örneğin, bir denetleyiciyi destekleyip desteklemediklerine bağlı olarak yalnızca aksiyon oyunları veya filtre başlıkları bulmak isteyebilirsiniz. GeForce Now’da bu meta veriler zaten var – bir dakika içinde buna ulaşacağız – bu nedenle bir tür filtreleme sistemi uygulamak çok zor olmamalı. 

Kitaplığınıza oyun ekledikten sonra sorun devam ediyor. Kitaplığınız, genişletilmiş görünüm olmadan gösterge tablonuzdaki bir kaydırıcı ile sınırlıdır. 100 kadar oyununuz varsa, her seferinde beş tane tıklamanız gerekir. Bu durumda, sadece arama çubuğunu kullanmak ve kütüphaneyi eski yapmak daha iyidir. 

Testlerimiz sırasında, Steam’i GeForce Now üzerinden başlatmanın ve oyunlara bu şekilde gitmenin en iyi yolunu bulduk. Kısıtlı filtreleme seçeneklerinde bile, hizmetin zaten kitaplığınızdaki oyunlar için ne kadar bilgi sağladığına şaşırdık. Bir oyun ekledikten sonra giriş desteğini, ekran görüntülerini, çıkış tarihini, türü, geliştiriciyi ve daha fazlasını görebilirsiniz. 

geforce-şimdi-genişletilmiş oyunu

Bir adım öne, iki adım geriye

Nvidia, önceki uygulamada yaşadığımız bazı sorunları çözdü, en önemlisi hangi oyunların desteklendiğini ve hangi platformlarda desteklendiğini bilmek söz konusu olduğunda. Bununla birlikte, yeniden tasarım bir dizi zorluk getiriyor ve bir öncekinden daha beta uygulaması gibi hissettiriyor. 

Geçerli yineleme, desteklenen tüm kitapları görebileceğiniz bir göz atma sekmesinin yanı sıra özel bir kütüphane sayfasına da ihtiyaç duyuyor. Nvidia eski ve yeni uygulamalarını bir araya getirirse, gördüğümüz en iyisi olurdu.

Verim

Beta sürümünde yaşadığımız gibi, Nvidia GeForce Now oyun akışı söz konusu olduğunda paketin en üstünde yer alıyor. Bununla birlikte, daha büyük bir oyuncu tabanına uyum sağlamak için kaliteyi geri çevirdi. Kablolu bir bağlantıda harika bir deneyime sahip olsak da, çözünürlükleri 4K’ya aktaramadık.

Yapabileceğimizden değil. GeForce Now, her oyunun ayarlarındaki çözünürlüğü değiştirmeye çalışsanız bile 1080p’de kilitlenir. Önceki testlerimizde, kader 60fps’nin kuzeyinde kalırken 4K’ya ayarlayın. Muhtemelen, Nvidia şimdi çözünürlüğü kilitliyor, böylece her oyuncunun iyi bir deneyimi var. 

Testlerimiz için, 143,19Mbps indirme hızıyla, GeForce Now’ın 25Mbps gereksinimini karşılamak için fazlasıyla yeterli kablolu bir internet bağlantısı kullandık. Test yapmak Kıyamet, Cuphead ve Counter-Strike: Global Offensive, GeForce Now ve yerel oyun arasında çözünürlük dışında bir fark fark etmek zordu. 

Bununla birlikte, bazı girdi gecikmeleri var. Oyunda ayırt edilemez olsa da, imlecimiz menülerde sadece bir saç izini sürüyordu. Çoğu oyuncu için küçük bir sorun teşkil etmelidir. Ancak, rekabetçi bir şekilde oyun oynamak isteyenlerin gecikme miktarı ile ilgili sorunları olmaya devam edecek. 

Android’de GeForce Now

Ayrıca Android’de GeForce Now’ı da test ettik Ölü Hücreler, Kıyamet ve Counter-Strike: Global Offensive bizim konu olarak. 5Ghz WiFi bağlantısında, çok fazla paket kaybederken bile şaşırtıcı derecede iyi bir şekilde durdu. Bununla birlikte, kablo bağlantılı deneyim giriş gecikmesi ve kare hızı açısından çok daha iyi oldu. 

Cep telefonunda oyunlar kesik kesikti ve internet bağlantısı düşmeye başladığında, giriş gecikmesi ve artefakt sorunları oldu. Ancak, kablosuz bir bağlantı için GeForce Now’a hata vermek zordur. Mükemmel bir masaüstü deneyimi ve fena mobil kalitesi ile GeForce Now, oyunlarınızı istediğiniz yerde oynama hayaline en yakın şeydir. 

Kapsama

Nvidia GeForce Now FAQ sayfasına göre hizmet Kuzey Amerika ve Avrupa’da mevcuttur. Bununla birlikte, sunucu durumu sayfasında Japonya ve Rusya’daki “ittifak ortağı” sunucuları gösterildiğinden, Nvidia’nın genişlemeye çalıştığı açık. 

Neyse ki, Nvidia desteklediği bölgelere çok dikkat etti. ABD’de dokuz GeForce Now veri merkezi ve Avrupa’da beş tane daha var. Nerede olursanız olun, bulut oyunlarını sorunlu hale getirebilecek korkunç gecikmeyi azaltarak size yakın bir yere sahip olmalısınız. 

Halihazırda çok sayıda yer olmasına rağmen, Nvidia’nın erişimi Microsoft’unki kadar geniş değildir. Nvidia GeForce Now’ı Microsoft’un Azure sunucu ağını kullanan Project xCloud ile karşılaştırdığımızda Nvidia hala eğrinin arkasındadır (Project xCloud incelememizi okuyun). Kuzey Amerika veya Avrupa dışında yaşıyorsanız veya yurtdışına seyahat ediyorsanız bazı sorunlarınız olacaktır.

Karar

Nvidia GeForce Now’ın resmi sürümünde arayüzde gezinme konusunda bazı sorunlar var. Bununla birlikte, fiyat ve kalite için buna benzer bir şey yok. 

Shadow, özellikleri ve kalitesi için hala bizim favorimiz olsa da, GeForce Now diğer her şeyi sudan dışarı atıyor (Shadow vs GeForce Now karşılaştırmamızı okuyun). Google Stadia’ya göz atıyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve bir GeForce Now hesabına kaydolun (Google Stadia vs GeForce Now parçamızı okuyun). 

Ne düşünüyorsun? GeForce Now’a bir şans verecek misin? Aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map