Mail Backup Services ile E-postanızı Koruyun

E-posta canlı ve tekmeliyor ve birçok kişi ve işletme için en çok kullanılan iletişim kanalı. Ancak, e-postaya erişiminizi kaybederseniz ne olur? E-posta kesintileri düzenli olarak gerçekleşir (Gmail ile bile) ve ayrıca yeni bir bilgisayar sistemine geçtiğinizde veya fiziksel konumun değiştirildiği zamanlar verilerin eksik olmasına neden olabilir.


Ev kullanıcıları için, en son şakalara ve komik resimlere erişimini kaybetmek can sıkıcı olsa da, bir aile düğünü planlamakla ilgili tüm e-postaları kaybederseniz daha çok sorun olur. Ayrıca, müşteri iletişim bilgileri ve e-postada sözleşme bilgileri bulunan işletmeler için bu durum daha da felaket.

Ne olursa olsun, her zaman erişiminiz olacağını bilmek önemlidir. Neyse ki, e-posta yedeklemesini içeren birkaç web ve bulut hizmeti var.

DropMyEmail

DropMyEmail otomatik olarak çalışan bir e-posta yedekleme hizmetidir. Başlamak için Facebook, Twitter veya Google hesabınızla giriş yapın ve saniyeler içinde yedekleyebilirsiniz. Birden çok e-posta hesabıyla çalışır ve ilk yedeklemeden sonra e-posta yedeklemenizi senkronize tutmaya devam eder. Tek yapmanız gereken e-posta kimliğinizi ve parolanızı veya posta sunucusu adınızı ve protokolünüzü girmektir, böylece düzinelerce e-posta sağlayıcısında oturum açabilir. E-posta eklerini bile yedekler ve kolay arama ve paylaşım için dosya türüne göre filtrelemenize olanak tanır.

Hizmet, e-postamızı yeni bir hesaba taşımak veya eski bir hesaba geri yüklemek istediğinizde e-posta taşımasını destekler..

Temel bir hesapta 5 GB depolama alanı için yılda 9,99 ABD dolarından, özellikle dosya yedekleme ve güvenli şifrelemeye izin verdiği ve e-postalarınızı hizmet yoluyla çevrimiçi olarak görüntüleyebileceğiniz için pahalı değildir. İş kullanıcıları için, paket yanlışlıkla silinmeye, saldırıya karşı koruma sağlar ve sınırsız depolama alanı ile birlikte raporlama işlevleri ve kurumsal düzeyde e-posta yönetimi sağlar.

Mailkeepr

Mailkeepr, e-postanızı düzenli tutmanıza yardımcı olan yeni bir hizmettir. E-postaları saklanmadan önce şifrelemek için güvenli SSL şifreleme özelliğine sahiptir. Hizmet, e-postanızı birden çok sunucuda yedekler ve hiçbir zaman erişiminizi kaybetme riskiniz olmadığını görür.

.


 

Ayrıca, eklerinizi (belgeler ve fotoğraflar) e-posta hesabınız üzerinden göndererek etkili bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Mevcut ücretsiz hizmet yaklaşık 700 e-postayı yedeklemekle sınırlıdır, ancak bunu genişletme planları vardır. Başladıktan sonra izlemek kesinlikle bir

Backupify

Backupify, e-postaları korumaz; ayrıca tüm Google Apps hesabınızdaki verileri korur. Google Apps pazarından ekleyin, uygulama en son verileri kontrol eder ve buluta kopyalar. Bu işlem verileri tekrarlar ve gerekirse tek bir tıklama ile tarihinizi geri yükleyebilirsiniz.

Hizmet, verileriniz için yönetim ve arama araçlarını içerir. Google Apps ile çalışmaya ek olarak Backupify, Salesforce ile entegre olur ve Google Hesabı verilerini, Facebook ve Twitter’ı yedeklemek için kişisel bir çözüme sahiptir.

CloudAlly

CloudAlly, Google hesabınızı, Yahoo postanızı, Office 365, Google Apps, Salesforce ve AWS’yi kapsayan bir yedekleme hizmeti sunar. Veriler yerel olarak dışa aktarılabilir ve depolanabilir veya zaten orada olanların üzerine yazmadan Google hesabınıza geri yüklenebilir.

Ayrıca Gmail hesapları arasında veri taşıma da desteklenmektedir. Veriler günlük olarak yedeklenir ve şifrelenir. Bu hizmet, hesabı sakladığınız sürece sınırsız depolama ve saklama özelliğine sahip bir “ayarla ve unut” hizmetidir. Yedeklenen her hesap için fiyatlandırma 1,99 ABD doları ile 2,99 ABD doları arasındadır.

MX Yedekleme Hizmetleri

Ana e-posta sağlayıcınız başarısız olursa, ikincil MX sağlayıcısı gibi farklı bir çözüme ihtiyacınız olabilir. Bu tür bir hizmet, birincil hizmetiniz tekrar feed’ine erişirken size tüm postalarınıza erişmenizi sağlar ve birkaç gün boyunca güvende tutar. Cudamail ve DNS Made Easy’yi içeren iki hizmet.

İkincisi, dünyanın en güçlü DNS ağı olduğunu iddia ediyor ve 100.000 mesaj veya 1 GB e-posta depolama alanı ve temel hesap için aylık 10 GB e-posta aktarımı içeren bir e-posta yedekleme kotası sunuyor.

GmVault

Yukarıdaki seçeneklerin tümü çevrimiçi çalışır, ancak biraz farklı bir şey istiyorsanız, Gmail’i ve yalnızca Gmail’i Gmvault ile yedekleyebilirsiniz. Bu, Windows, Mac, Linux ve Python kaynağı aracılığıyla kullanılabilir.

Tüm Gmail hesabınızı yedekler ve IMAP ile iyi çalışır. Herhangi bir Gmail hesabına şifreleme ekleyebilir ve e-postaları geri yükleyebilirsiniz. Bu açık kaynaklı bir çözümdür.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, öncelikle kurumsal kullanıcılara yönelik birçok çözümle e-posta yedeklemesi hala gelişiyor.

Ancak ev kullanıcıları Gmvault gibi bir çözüm kullanabilir ve daha sonra verilere hiçbir zaman erişimlerini kaybetmemek için bunu düzenli bulut yedekleme çözümleriyle yedekleyebilirler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map