IDrive ve Backblaze: Çevrimiçi Yedeklemeye İki Farklı Yaklaşım

IDrive ve Backblaze. Çevrimiçi yedeklemeye iki farklı yaklaşım daha olabilir mi? IDrive, sınırsız sayıda cihazı yedeklemek için terabayt verir. Backblaze, bir cihaz için sınırsız veri yedeklemenizi sağlar. Biri kullanıcı seçenekleriyle doludur, diğeri sizi çok düşünmek zorunda bırakmaz.


Baştan sona bir perçinleme olacağından emin olarak, bu derlemede, her birinin verilerinizi korumaya yönelik 21. yüzyıl görevini nasıl ele aldığını incelerken, sizi her iki hizmetin de temellerini ele alacağım. Dikkate alınan: yedekleme özellikleri, fiyatlandırma, hız, güvenlik ve müşteri desteği.

Kimin üstte çıktığını bulmak için sabırsızlanıyorum. Sabırsızlığınıza hayranım, bu yüzden kısa versiyon:

Backblaze. Muhtemelen; iyi, gerçekten bağlı.

Know Thy… Veriler

Tamam, işte bu. Doğru çevrimiçi yedekleme çözümünü bulmak, en çok beş yıldızlı derecelendirmeye sahip çözümü seçmek kadar kolay değildir. Bu, kendi veri gereksinimlerinize en uygun çözümü bulmakla ilgilidir.

Çoğu yedekleme hizmeti sizi uzun vadeli bir taahhüde kilitlemez. Ama bunu yapmak zorunda değiller. İlk yedekleme süreci, titizlikle yavaş bir meseledir, hiç kimse bunu yapmak zorunda kalmazsa gerçekten birden fazla kez geçmek istemez.

Bu nedenle, ilk seferinde doğru yapmak ve bunu yapmak mantıklıdır, şimdi ne kadar veriyi paketlediğinize bir göz atmanız ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca ne kadar ihtiyacınız olacağını düşünmeniz gerekir..

Benim açımdan, bir ton alana ihtiyacım yok. Çoğunlukla üzerinde çalıştığım çeşitli projelerin, birkaç filmin ve seyahatlerimdeki bir fotoğraf koleksiyonunun dosyalarını saklıyorum. 100GB hakkında konuşuyoruz, üstler.

Bununla birlikte, diğer kullanıcılar, özellikle de HD videoya giren veya küçük bir işletme yürüten kullanıcılar daha büyük düşünmek isteyecektir. Belki çok daha büyük.

En iyi çevrimiçi yedekleme çözümlerinden dördünün nasıl karşılaştırıldığına dair kısa bir genel bakış.

HizmetAylık FiyatDepolama
Carbonite5 $Sınırsız
Backblaze5 $Sınırsız
CrashPlan6 $Sınırsız
IDrive$ 4,341TB

Bunlardan biri diğeri gibi değil. Ancak, keşfedeceğimiz gibi, depolama alanı ayırma ve çoklu cihaz desteği tek önemli nokta değil.

Savaş Turları

IDrive veya Backblaze. Sırlama veya IDrive. Hangi çevrimiçi hizmet sizin için en uygun?

Dört nokta ve kontrpuan boyunca, sadece birlikte yaşamakla kalmayıp mutlu bir şekilde yaşayabileceğiniz bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için yukarıda belirtilen bağlamın bazılarına bağlı çeşitli yönleri ve unsurları tartışacağım. Aşağıda her iki hizmetin video yorumlarını da bulabilirsiniz.

Backblaze İncelemesi

IDrive İncelemesi

1

Planlar, Fiyatlandırma ve Platformlar

Açık olanla başlayalım: hangisi paranız için bu zor patlamayı verir?

IDrive

Muhtemelen IDrive’ın fiyat planı yapısının en çekici yanı, bir hesabın sınırsız cihazda kullanılabilmesidir. Bu, çevrimiçi yedekleme hizmeti için nadirdir.

IDrive’ın PC ve Mac ile, iPhone, iPad ve Android cihazlarda da çalıştığını düşündüğünüzde bu harika bir özellik. IDrive, Facebook, Twitter ve Instagram dahil olmak üzere sosyal medya hesaplarınızı yedeklemek için de ayarlanabilir.

İşletme kullanıcıları, daha sonra destekleyeceğim daha fazla platformu destekliyor.

Potansiyel IDrive aboneleri, ücretsiz sürümlerini kontrol ederek hizmeti tanıyabilirler. Ücretsiz sürüm, yedekleme için gerçekten iyi değil, çünkü 5GB ile sınırlı ve çoğu kullanıcının sabit disklerini görüntülemek için bundan daha fazla alana ihtiyacı var.

Ancak, ek olarak 5 GB’lık ayrı bir senkronizasyon depolama alanı elde edersiniz; bu aslında tüm IDrive’ın planları için geçerlidir (yani 1 TB’lık bir yedekleme planı size 1 TB’lık senkronizasyon depolama alanı sağlar). Bu gerçekten rekabette öne çıkmasına yardımcı olan bir şey.

Aboneliğe devam etmeye karar verenler için IDrive iki kişisel planın yanı sıra işletmelere yönelik birkaç plan sunuyor.

İki yıl önceden kaydolarak ilk yıl indirimini uzatabilirsiniz.

Backblaze

Backblaze’nin ücretsiz bir sürümü yok, ancak 15 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Abonelik açısından, Backblaze hem kişisel hem de iş amaçlı kullanım için tasarlanmış, ancak genellikle tek bir cihazı yedeklemeyi amaçlayan kullanıcı planları sunar.

Ayrı bir B2 Bulut Depolama planı da oluşturulabilir. Bu hizmet ölçeklenebilir olması için gigabayt (şu anda 0,005 / GB / Ay) başına fiyatlandırılır. Herkes bunu bulut verilerini depolamak için kullanabilirken, üzerinde uygulamalar oluşturmak için ucuz bir bulut platformu arayan geliştiricilere daha uygun görünüyor. API eğiticileri dahildir.

Son not: Backblaze şu anda mobil yedeklemeyi desteklemese de, Backblaze bulutuna kaydettiğiniz içeriğe mobil uygulamalarını kullanarak iOS veya Android telefonunuzdan erişebilir (ve bunları paylaşabilirsiniz).

Birinci Tur Düşünceler

Backblaze’den daha iyiyse IDrive’ın fiyatlandırma yapısını önermek ya da tam tersi zordur. Bir yandan Backblaze size ayda sadece 5 $ sınırsız yedekleme alanı sunarken, IDrive size ayda 1 TB veya 5,79 $ veriyor.

Ancak bu kadar basit değil, çünkü bir Backblaze hesabı bir cihazla sınırlıdır, ancak IDrive sınırsız cihazlarla kullanılabilir ve mobil cihazlar ve sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere daha fazla platformu destekler.

Bana göre, 1 TB bana çok yakışıyor ve ek lisanslar için ödeme yapmak zorunda kalmadan birden fazla cihazı yedeklemeyi seviyorum, bu yüzden IDrive’ı seçiyorum. Ancak, bir foto muhabiri veya YouTube hissi olsaydım, muhtemelen Backblaze ve sınırsız depolamasını isterdim.

Bu arada, sunucularınızı veya veritabanlarınızı yedeklemek isteyen bir işletme kullanıcısıysanız, büyük olasılıkla pahalı olabilecek bir IDrive iş planı seçmek isteyeceksiniz. Bulut ile entegre bir uygulama oluşturmak isteyen bir geliştiriciyseniz Backblaze daha iyi bir seçenektir.

Tur: Planlar, Fiyatlandırma ve Platformlar Açık kazanan yok, her ikisi için puan

Sırtı Logo
IDrive Logosu

2

Yedekleme Özellikleri

İki hizmetin kullanıcıları için hangi seçenekler mevcuttur ve bunlar nasıl toplanır?

IDrive

IDrive ilk kez kurulduktan sonra, masaüstü uygulaması neyin yedekleneceğine dair bazı önerilerde bulunacaktır. Ancak, çoğunlukla, depolamak istediğiniz klasörleri ve dosyaları seçmeniz gerekir..

Yedekleme işlemini çalıştırdıktan sonra, IDrive hem sürekli yedeklemeyi hem de zamanlanmış yedeklemeleri destekler.

Sürekli yedekleme varsayılan olarak ayarlanmamıştır, bu nedenle masaüstü arayüzündeki ayarlara giderek onu açmanız gerekir. Buradan sürekli yedeklemeyi şu şekilde ayarlayabilirsiniz:

 • Gerçek zaman
 • 10 dakika
 • 30 dakika
 • 60 dakika

IDrive yalnızca 500 MB’a kadar olan dosyaları otomatik olarak yedekleyecektir, bu nedenle büyük, önemli bir dosya (video gibi) üzerinde çalışıyorsanız, bunu manuel olarak ele almak istersiniz..

Bu arada, planlanan yedekleme süreniz boyunca tam bir tarama ve yedekleme gerçekleştirilir. “Zamanlayıcı” sekmesine giderek bunun olduğu zaman için başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını ayarlayabilirsiniz..

IDrive aracının en iyi yönlerinden biri, harici sürücünüze yedeklemeleri aynı anda yönetmek için kullanabilmenizdir. Bu, hem çevrimiçi hem de yerel depolama alanınız için aynı aracı kullanarak, yedeklemek için hangi klasörlerin ve dosyaların etiketlendiğini referans alarak zaman harcamanıza gerek olmadığından yardımcı olur..

Normal yedekleme alanınızla birlikte IDrive “senkronizasyon” için ayrı bir grup içerir. Senkronizasyon her zaman gerçek zamanlıdır (veya alabileceğiniz gerçek zamana yakındır) ve aynı içeriğin tüm cihazınızda kullanılabilir olmasını sağlamanıza olanak tanır (örneğin, bir araştırma belgesi veya iş sunumu).

Yedekleme veya senkronizasyonda saklanan dosyalar sosyal medyada veya e-posta ile de paylaşılabilir.

Sürüm oluşturmaya gelince, IDrive yedekleme veya senkronizasyonda depolanan herhangi bir dosyanın en son 10 sürümünü korur. Bu arada silinen öğeler 30 gün boyunca saklanır.

Backblaze

Backblaze ile yedekleme, olabildiğince basittir – aslında, hizmet, istediğinizi düşündüğü dosyaları otomatik olarak bulup yedekleyerek işin çoğunu sizin için çıkarır. Buna fotoğraflar, videolar, müzik, belgeler ve veriler dahildir.

Bu bir nimettir, çünkü genellikle yedekleme hizmetleriyle, tutmak istediğiniz dosyaları ve klasörleri seçerek bu işlemi kendiniz yönetmeniz gerekir. Bu oldukça hızlı bir şekilde kontrolden çıkabilir ve önemli içeriği kaçırmayı kolaylaştırır.

Backblaze ile sınırsız depolama alanına sahip olsanız da, bant genişliği sorununu kısıtlamak için bazı dosya türleri otomatik olarak yedeklenmez. Buna OS dosyaları, geçici Internet dosyaları ve benzerleri dahildir.

Ancak isterseniz, Ayarlar düğmesini tıklayıp açılan pencerenin “hariç tutmalar” sekmesine giderek hangi tür dosyaların yedekleme işleminin dışında bırakıldığını değiştirebilirsiniz..

Veriler yedeklendiğinde, ya sürekli yedeklemeyi seçebilir, günlük bir zamanlama ayarlayabilir ya da yalnızca hizmete ne zaman söyleyeceğinizi yedekleyebilirsiniz (“şimdi yedekle” yi tıklayarak).

Bu bağlamda, Backblaze garip bir şeydir, çünkü çoğu çevrimiçi yedekleme hizmeti sürekli yedeklemeyi açmanıza ve aynı zamanda zamanlanmış bir yedekleme ayarlamanıza izin verir. Bununla birlikte, çoğu hizmet, sürekli olarak güncellenebilen dosyaların boyutunu da kaplar (örneğin, IDrive 500MB ile sınırlıdır).

Yedekleme zamanlayıcı, kullanımı kadar basittir. “Ayarlar” düğmesini tıklayın ve açılan pencerenin “zamanlama” sekmesine gidin..

Bilgisayar sürücünüzü yedeklemenin yanı sıra, USB veya firewire ile bağlı harici sürücüleri de yedekleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu sürücüleri en az 30 günde bir bağlamazsanız, depolanan verilerin otomatik olarak silinmesi.

Diğer birçok hizmet, harici depolama alanınızı yönetmek için arayüzü kullanmanızı sağlar; Backblaze değil.

Backblaze dosya sürümlendirmeyi destekler, ancak yalnızca 30 güne kadar (CrashPlan gibi diğer sınırsız yedekleme hizmetleri sınırsız sürümleri süresiz olarak saklamanızı sağlar). Silinen dosyalar da 30 gün boyunca kurtarılabilir.

Yuvarlak İki Düşünce

Genel olarak, Backblaze yedekleme işlemini yönetmek IDrive’dan çok daha basittir ve çoğunlukla sınırsız depolama alanı sayesinde olur. Backblaze ile alanınız tükenmesi konusunda endişelenmeniz gerekmediğinden, istediğinizi yedekleyebilirsiniz ve bu da uygulamanın vahşi çalışmasına izin verebilirsiniz, dosyaları türe göre otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.

IDrive’ın daha kısıtlayıcı 1 TB alanıyla, kullanıcının depolamak istediği klasörleri seçmesi ve seçmesi çok daha mantıklı..

Bununla birlikte, IDrive’ın harici, yerel yedekleme sürücünüzü aynı uygulamadan yönetmenize izin vermesini sevdim. Ancak, bunu düşündüğünüzde, bunu Backblaze ile yapamamanız mantıklı. Yerel disklerin alanı sınırlıdır ve bu nedenle Backblaze’ın kullandığı aynı “hepsini yakala” felsefesini uygulamak sorunlara oldukça hızlı bir şekilde.

IDrive senkronize olabilir, ancak genel olarak Backblaze’in tatmin edici derecede basit bir yedekleme deneyimi yaratmak için sınırsız tahsisinden yararlanmak için oldukça şaşırtıcı bir iş yaptığını düşünüyorum.

Round: Backblaze için Yedekleme Özellikleri Noktası

Sırtı Logo
IDrive Logosu

3

Yedekleme Hızı

Verileri yedeklerken iki yarışmacımızdan en hızlısı hangisidir??

IDrive

Yedekleme topluluğu içinde IDrive, hızlı yükleme ve indirme sürelerine saygı duyuyor ve kendi deneyimlerim itibarını onaylıyor.

Ancak, ilk yedeklemeler ve tam sistem geri yüklemeleri, yükleme ve indirme hızlarınızın ne kadar hızlı olduğuna bakılmaksızın bir acı oluşturduğundan, IDrive benzersiz bir şey yapar: IDrive Express adlı bir hizmet sunar.

Bu hizmeti kullanarak, IDrive size 3 TB’a kadar sabit disk alanı gönderir. Verilerinizi yüklüyor ve geri gönderiyorsunuz. IDrive daha sonra hesabınız altındaki depolama sunucularına aktarılır. Ayrıca geri yüklemeler için üzerinde verilerinizin bulunduğu bir sürücü de gönderir. Bu tonlarca zaman kazandırır (potansiyel olarak haftalar). Bonus olarak, IDrive Express tamamen ücretsizdir.

IDrive ayrıca işleri hızlandırmaya yardımcı olmak için artımlı dosya yüklemeleri uygular, yalnızca değiştirilen dosyaların bazı bölümlerini yükler.

Ayrıca, IDrive arabirimi aracılığıyla, sistem kaynaklarınızın bağlı olduğunu görürseniz veya yedekleme işlemini hızlandırmak istiyorsanız, yükleme ve indirme hızlarınızı kolayca kısabilirsiniz..

Gaz kelebeği bir kaydırıcı olarak çalışır ve veri aktarım hızlarınızı yüzde bir ile yüzde 100 arasında ayarlamanıza olanak tanır.

Backblaze

Herhangi bir yedekleme işlemi gibi, Backblaze ile ilk işlem biraz zaman alacaktır. Aslında Backblaze, kullanıcı tarafından seçilen dosyaların aksine tüm dosyaları türe göre aldığından, muhtemelen ortalamanın üzerinde bir süre alır (çünkü daha fazlasını depoladığınız için).

Backblaze, işlemi hızlandırmaya yardımcı olmak için posta ile yedekleme hizmeti sunmaz, ancak postayla geri yüklemenize izin verir. Çalışma şekli, onlardan bir USB flash sürücü (99 $) veya USB sabit sürücü (189 $ için 4 TB’a kadar) satın almanız ve verilerinizle size e-postayla göndermeleridir. Sonra, 30 gün içinde geri postalarsanız, maliyeti iade ederler.

İlk yedeklemeden sonra, artımlı yedekleme işlemi sayesinde sonraki yedeklemeler sorunsuz bir şekilde çalışır. Backblaze 30MB üzerindeki dosyaları yüklenecek 10MB’lık parçalara böler. Dosya değişikliği ortada yapıldı, daha sonra bu parçayı içeren yığın ve yeniden yüklendikten sonra her yığın.

Sistem kaynaklarını yönetmeye yardımcı olmak için Backblaze, yükleme ve indirme hızlarını azaltmanıza izin verir.

“Manuel” öğesini seçtikten sonra “daha ​​hızlı ağlar” veya “daha ​​hızlı yedeklemeler” e ayarlamak için kaydırma çubuğunu kullanabilirsiniz. Tüm yol boyunca sağa hareket ederek, ev wifi ağımda yedekleme hızımı günde 40GB’a çıkarabildim (bu elbette İnternet hızınıza göre değişecektir).

Yuvarlak Üç Düşünce

Her iki hizmet de hız ile oldukça güzel bir iş çıkarıyor, bu da her ikisinin de neden bu kadar popüler olduğunu.

Günlük yedekleme işlemlerindeki en büyük fark, artımlı yedekleme ve kısma yeteneğidir. Her iki hizmet de kapsam dahilindedir. Aslında Backblaze’ın biraz daha hızlı olduğunu düşünüyorum, ancak bunun 128 bit şifreleme kullandığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını merak ediyorum, oysa IDrive 256 bit kullanıyor (bkz..

Her iki durumda da, Backblaze’a büyük bir avantaj sağlamak yeterli değil, çünkü bir etkiyi fark etmek yeterli değil.

Daha etkili, bence, IDrive, ücretsiz IDrive Express hizmeti ile hem ilk yedekleme hem de tam kurtarma boyunca hıza yardımcı oluyor. IDrive Express tam anlamıyla size haftalarca veri işleme süresi kazandırabilir ve bu büyük bir kazançtır.

Yuvarlak: IDrive için Yedek Hız Noktası

Sırtı Logo
IDrive Logosu

4

Güvenlik

Son fakat en az değil, bu iki hizmet ne kadar güvenli?

IDrive

IDrive, RAID korumalı sunucularında beklemedeyken verilerinizi korumak için 256 bit AES veri şifrelemesi kullanır. Oturum açma bilgileri de dahil olmak üzere tüm aktarılan veriler, aktarım sırasında SSL şifrelemesiyle daha da ileri gider.

Hesabınızı ayarladığınızda, IDrive sizin için 2048 bit RSA şifreleme anahtarı sağlar ve bu anahtarlar saklar. Ancak, yerel / sıfır bilgi şifrelemesini tercih ederseniz, yalnızca sizin bileceğiniz kendi anahtarınızı ayarlayabilirsiniz.

Uyarı kelimesi, sıfır bilgili bir şifreleme anahtarını değiştirmenin tek yolu, tüm dosyalarınızı ve klasörlerinizi kalıcı olarak silen hesabınızı sıfırlamaktır, yani ilk yedekleme işleminden tekrar geçmeniz gerekir.

Ayrıca, yalnızca varsayılan şifreleme kullanan kullanıcılar IDrive’ın paylaşım özelliklerini kullanabilir.

İster varsayılan bir anahtarla gidin ister kendi anahtarınızı ayarlayın, tüm şifreleme aktarımdan önce bilgisayarınızda gerçekleşir.

Geri yüklenen içeriğin geri gönderilmeden önce şifresinin çözülüp çözülmediğine dair herhangi bir bilgi bulamadım. Bunun varsayılan anahtarı kullanan kullanıcılar için olduğunu ve muhtemelen kendi anahtarlarını ayarlayan kullanıcılar için olmadığını varsayacağım.

IDrive zaman zaman kullanıcılarından iki öğeli kimlik doğrulaması gerektirir, ancak bu hizmeti zorlamanın bir yolu yoktur, bu bir özledim.

Backblaze

Genel olarak, veriler Backblaze’nin sizin için sakladığı 2048 bit RSA anahtarı kullanılarak şifrelenir. Tek yapmanız gereken e-posta adresinizi ve şifrenizi vermektir.

Ancak parolalar tahmin edilebildiğinden veya çalınabildiğinden, iki faktörlü kimlik doğrulamayı tercih edenler için Backblaze, oturum açma sırasında telefonunuza gönderilen altı haneli bir kod biçiminde iki faktörlü kimlik de sunar..

Bununla birlikte, Backblaze’in en iyi özelliklerinden biri, şifreleme anahtarınızı gerçekten özel hale getirerek ekstra bir güvenlik katmanı eklemenize izin vermesidir. Bu durumda anahtarı yalnızca siz bilirsiniz, yani Backblaze çalışanı bile hiç kimse verilerinizi sizden okuyamaz.

Her durumda, Backblaze’a gönderilen veriler, şifrelenmiş olduğu Backblaze veri merkezine bir SSL bağlantısı üzerinden gönderilmeden önce, 128 bit AES şifreleme kullanılarak bilgisayarınızda karıştırılır..

Geri yüklemeler için, verilerin Backblaze’in güvenli sunucularında şifresi çözülür, sıkıştırılır ve ardından SSL üzerinden bilgisayarınıza gönderilir. Backblaze sunucularında şifre çözme işlemini gerçekleştirerek, bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan içeriğinize bir tarayıcı üzerinden erişebilirsiniz.

Sıfır bilgi anahtarını kullanarak geri yükleme durumunda, veriler size gönderilmeden önce buluta geri yüklenir. Özel anahtarınızın şifresini çözmek için kullanılabilmesi için parolanızı Backblaze’nin güvenli sitesine girmeniz gerekir; bu daha sonra verilerinizin şifresini çözmek için kullanılır. Backblaze, bu parolanın depolanmadığını, ancak farkında olunması gereken bir şey olduğunu söylüyor.

Yan bonus olan Backblaze, kullanıcıların “bilgisayarımı bul” seçeneğiyle kişisel bilgisayarlarını korumalarına yardımcı olur. Özellikler:

 • son 24 saatte yüklenen içerik kontrolü
 • hangi İSS’nin kullanıldığını kontrol etme
 • bilgisayar konumunu haritalama yeteneği

Konum haritalama oldukça yerinde.

Yuvarlak Dörtlü İnceleme

Her iki hizmet de kullanıcı verilerini korumak için iyi bir iş çıkarır ve çoğunlukla her ikisinin de kendi şifreleme anahtarınızı ayarlama seçeneği sunması nedeniyle. Çoğu çevrimiçi yedekleme hizmeti bu seçeneği sunmaz.

Muhtemelen ikisi arasında en belirgin fark, IDrive’ın verilerini 256 bit AES ile şifrelemesi, Backblaze ise 128 bit AES kullanmasıdır. Ancak, dünyanın en hızlı süper bilgisayarının 128 bit şifrelemeyi kırmasının birkaç milyar yıl alacağını belirtmek gerekir, bu nedenle … verileriniz her iki durumda da muhtemelen iyi olacaktır.

Benim için asıl bağlantı kırıcı, Backblaze kullanıcılarının iki faktörlü kimlik doğrulamayı seçebilmeleri, oysa IDrive sadece belirli durumlarda gerektiriyor.

Yuvarlak: Sırtı için Güvenlik Noktası

Sırtı Logo
IDrive Logosu

5

Karar

IDrive’ı yedekleme servisim olarak kullanıyorum. Bunun nedeni, hemen istediğim kadar çok cihaz için yedekleme sunduğu gerçeğinden etkilendiğimdi. Ayrıca, çevrimiçi yedeklemeye ek olarak harici bir yedekleme sürücüsü kullanıyorum ve hem IDrive arayüzünden hem de birlikte yönetme yeteneği güzel bir özellik. Ancak, hayat versiyonlama teklif ettiyse, geri dönüp Backblaze’i seçebilirim.

Backblaze’ın sürece getirdiği basitlik pratikte bir sanat eseridir. Hangi klasörlerin ve dosyaların yedekleme için işaretlendiğinden endişelenmenize gerek yok – veya hiçbir zaman alanı yönetmeyi düşünmeyin. Benim için, aylık iki veya üç dolarlık 5 dolarlık abonelikler için ödeme yapmaya değer.

Kesinlikle bilmeceyi görebilirsiniz. Ancak bunu çok düşündükten sonra, çoğu kullanıcının Backblaze’i gönül rahatlığı için daha uygun bulacağını hissediyorum. Hangisini tercih edersin? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kazanan: Sırlama. Genelde.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map