2020’de Kanada için En İyi Online Yedekleme

Great White North’da yaşıyorsanız ve Kanada için en iyi yedeklemeyi arıyorsanız, bazı kötü haberlerimiz var: harika gizlilik yasalarına rağmen, şu anda en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcılarımızın hiçbirinin Kanada’da sunucusu yok. Bu Kanadalı kullanıcıların vatanseverlik yasası, CLOUD ve PRISM şeklinde güney komşularıyla aynı gözetim altında kalacakları anlamına geliyor..


Bunu telafi etmek için, bu listede dosyalarınızın güvenliğine ve gizliliğine ve aktarım hızlarına özel önem verdik ve hizmetlerin sıfır bilgi protokollerini doğru bir şekilde uyguladığından emin olduk..

Yedekleme oluşturmak sizin yararınıza olacaktır, çünkü sabit diskinizin ne kadar süre dayanacağından emin olamazsınız ve arıza veya çökmeler nedeniyle verileriniz kaybolabilir. Veri kurtarma yazılımını kullanabilirsiniz, ancak başarısı kesin değildir. Yarıiletken sürücüler de tamamen güvenilir değildir, çünkü düşük arıza oranlarına rağmen daha fazla veri hatası yaşarlar.

Depolama alanı arıyorsanız, Kanada için en iyi bulut depolama alanı hakkındaki makalemize bakın. Listeye devam etmeden önce, listeyi yapmak için kullandığımız ölçütleri tanımlayalım.

Kanada için En İyi Online Yedekleme 2020

Kanada için En İyi Çevrimiçi Yedekleme Nedir?

Yedekleme hizmetleri, aktarma, beklemede ve özel şifreleme sağlamalıdır; bu, bulut verilerinizi okuyabileceğiniz dışında hiç kimsenin olmadığı anlamına gelir. Hizmet, parolanızı bilgisayar korsanlarına karşı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulama sağlamalıdır.

İlk yedekleme uzun sürebilir. İnternet servis sağlayıcınıza ne kadar süre bağlı olduğuna ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Ne kadar yakın olursanız bağlantınız o kadar güçlü olur. Bir hizmetin aktarma ayarlarını değiştirmenize, gaz hızlarını değiştirmenize ve ilk yedeklemeden sonra yardımcı olan blok düzeyinde bir aktarım algoritması kullanmasına izin vermesi en iyisidir.

Hepimiz daha fazlasını almak ve daha az ödeme yapmak istiyoruz ve bu hizmetlerden aradığımız şey bu. Hizmetin sunduğu değeri ve kaç planı dikkate aldık. Ne kadar çok planı varsa, o kadar çok seçeneğiniz olur. Ücretsiz bir planı veya deneme sürümü olması harika, böylece abone olmadan önce hizmeti deneyebilirsiniz.

Son olarak, iyi bir kullanıcı deneyimi, hizmeti baş ağrısı çekmeden kullanmanızı sağlayacaktır. Masaüstü istemcisinin çoğu işletim sisteminde ve arayüzlerinde, web istemcisinin ve mobil uygulamanınkilerle birlikte çalışmasının, hoş ve basit olması gerekir..

1. Kanada için En İyi Çevrimiçi Yedekleme: IDrive

1995 yılında faaliyet gösteren deneyimli bir şirket olan IDrive, en iyi bulut yedekleme karşılaştırma listemizin başında yer alıyor. Dosyalarınızı taşıma sırasında ve beklemede tutmak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Yine de, kullanmak için ilk yedeklemeden önce özel şifrelemeyi etkinleştirmeniz gerekir. Bunu yapmazsanız, IDrive şifreleme anahtarınızı tutar. İki faktörlü kimlik doğrulaması olmadığından şifrenizi güçlendirin.

İDrive-Client-Yedekleme-Slider1
© Cloudwards.net

İDrive-Client-Restore-slider2
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Zamanlayıcı-slider3
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Sync-slider4
© Cloudwards.net

IDrive İstemcisiVerileri Disk-Görüntü-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

ABD veri merkezleri, raflara, yükseltilmiş zeminlere ve soğutma bölgelerine sahip oldukları için yangınlara ve doğal afetlere dayanabilir. İnsan müdahalesine karşı korunmak için gözetim, hareket sensörleri ve alarmlar kullanırlar..

Testlerimizde yaklaşık 20 dakika içinde 1 GB’lık bir klasör yükledik. Bu teorik 15 dakika sürecek. Testler Tayland’dan bir ağ üzerinden yapıldı, bu nedenle fark muhtemelen sunuculardan uzaklığa atfedilebilir.

IDrive’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Şu anda iskonto edilmiş iki yıllık kişisel plan vardır: 52 $ için 2 TB ve 75 $ için 5 TB. Toplamda 4 TB veya 10 TB olan 2 TB veya 5 TB senkronizasyon alanı elde edersiniz. Bunun da ötesinde, her ikisi de sınırsız bilgisayarı yedeklemenizi sağlar.

IDrive Business, sınırsız bilgisayar ve kullanıcılar için 75 $ ‘dan başlıyor ve 250GB yedekleme alanı sağlıyor. Alanı 12,5 TB’a kadar artırabilirsiniz.

Uzun vadede abone olmaya karar vermeden önce 5 GB depolama alanı sağlayan ücretsiz planı kullanabilirsiniz..

IDrive, sınırsız yedekleme sağlayıcısı gibi dosya türüne göre yedekleme yapmadığından, yedekleme için dosyaları manuel olarak seçmeniz gerekir. Bu, basit bir kullanıcı deneyimi sağlamaz. Ayrıca, genel kullanıcılar için daha karmaşık hale getirebilecek birçok seçenek mevcuttur.

IDrive, gizliliğinizin korunmasını sağlamak için rekabetçi fiyatlar, yüksek bağlantı hızları, özel şifreleme özelliklerine sahiptir ve sınırsız bilgisayarı yedeklemenizi sağlar. Bununla birlikte, iki faktörlü kimlik doğrulaması veya basit bir kullanıcı deneyimi yoktur. Yine de, Kanada için en iyi seçimimiz yapmak yeterlidir. Ayrıntıları öğrenmek için IDrive incelememizi okuyun.

2. Acronis Gerçek Görüntü

Acronis 15 yıl önce piyasaya sürüldü, bu da yazılım işinde uzun süredir, bu yüzden True Image’ın en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerinden biri olması şaşırtıcı değil.

Hizmet, dosyalarınızı aktarmadan önce şifrelemek için AES 256-bit kullanır ve TLS / SSL protokolü bunları aktarım sırasında korur. Şifreleme, yalnızca bildiğiniz bir parola kullanmanızı gerektirir, bu da Acronis sıfır bilgisini uyumlu hale getirir. Bu nedenle, şirket şifrenizi alamaz, bu yüzden unutmadığınızdan emin olun. İki faktörlü kimlik doğrulama yok.

Acronis-True-Görüntü-Yedekleme-Kur-Slider1
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Hedef-slider2
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Aktif-Protect-slider3
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Ayarlar-slider4
© Cloudwards.net

Acronis-True-Görüntü-Araçlar-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Acronis hızı ile bizi şaşırttı. 1 GB’lık bir klasörün yedeklenmesi ve kurtarılması yalnızca 15 dakika sürdü. İndirme için “optimum” ayarını kullandık, ancak aynı zamanda muhtemelen daha da hızlı olan bir “maksimum” ayar var.

Acronis True Image’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Acronis’in yaşam planından kaçının çünkü çok fazla ihmal eder. İki yıllık plandan biriyle daha iyisini yaparsınız: Gelişmiş veya Premium.

Gelişmiş, 49,99 dolar için 250 GB veya 69,99 dolar için 500 GB yedekleme alanı sağlar. Premium, 1 TB’lık yedek alan için 99,99 TL’den başlıyor ve 5 TB’tan 259,95 TL’den bitiyor. Yedeklenecek bilgisayar sayısını ve yedekleme alanı miktarını artırabilirsiniz, ancak bu size fazladan maliyet getirecektir.

Masaüstü istemcisini kullanmak kolay ve sezgiseldir. Solda, uygulamada gezinmek için bir menü var. Daha fazla yer kaplayan ancak bir yedekleme planı oluşturmayı çok daha basit hale getiren belirli dosyaları seçmek yerine dosya türüne göre yedekleyebilirsiniz. Yerden tasarruf etmeniz gerekiyorsa, yedeklemek istemediğiniz dosyaları hariç tutabilirsiniz.

Acronis hızlı yedekleme hızlarına ve özel şifrelemeye sahiptir, ancak iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahip değildir ve fiyatları IDrive kadar rekabetçi değildir. Bu ikinci sırada yer alıyor. Ayrıntılar, hız ve fiyatlandırma tablolarını görmek istiyorsanız Acronis True Image incelememizi okuyun.

3. BigMIND

BigMIND Home, eski servisin sunmadığı birçok özellik ile birlikte gelen Zoolz Home Backup’ı oluşturan şirketten yeni bir çevrimiçi yedekleme hizmetidir.

Sunuculardaki dosyalar AES 256 bit şifreleme kullanılarak şifrelenir. Bununla birlikte, yedekleme planınızı ayarlarken özel şifrelemeyi seçmezseniz, BigMIND anahtarınızı yönetir. Daha sonra bunu yapamayacağınızı unutmayın. Kabul ederseniz, BigMIND şifrenizi alamaz. SSL protokolü dosyaları aktarım sırasında korur, ancak garip bir şekilde kendiniz açmanız gerekir.

BigMIND Masaüstü Kontrol Paneli

BigMIND Bağlantı Seçenekleri

BigMIND Akıllı Seçim

BigMIND Yedekleme Programı

BigMIND Online Dosyaları Keşfet

Önceki

Sonraki

BigMIND, yedekleme için uzun süreli arşivleme için tasarlanmış bir soğuk hava deposu olan Amazon Glacier’ı kullandığından hızlı yükleme ve yavaş indirme hızları beklemelisiniz. Bu çay bardağı gibi geliyorsa, Amazon Glacier incelememizi okuyun. 1 GB veri için ortalama yükleme süresi yaklaşık 30 dakika olmalıdır.

BigMIND Sevdiğimiz Diğer Nedenler

BigMIND Kişisel planı, yıllık olarak ödenirse aylık 2,99 $ ‘a mal olur ve size bir kullanıcı ve üç bilgisayara kadar yalnızca 100 GB yedekleme alanı sağlar. Aile planı aylık 6,99 ABD dolarıdır ve üç kullanıcı, dokuz bilgisayar ve altı mobil cihaz için 500 GB ile biraz daha iyi bir anlaşma sağlar.

Uygun miktarda alan olan 1 TB, aylık 12,99 ABD doları olan Family Plus planıyla birlikte gelir. Hala sunduğu alan miktarı için en iyi anlaşma değil, ancak 15 bilgisayar ve sınırsız mobil cihazda dört kullanıcıyla paylaşabilirsiniz..

Windows veya macOS için masaüstü istemcisi faydalıdır, çünkü size geçerli yedekleme durumunuzu, son yedeklemenin ne zaman olduğunu, kaç dosyanın yedeklendiğini ve kaçının beklemede olduğunu gösterir. Dosya türüne veya konuma göre yedeklemeyi seçebilirsiniz. Diğer hizmetlerin tek bir yöntem kullandığını düşünerek bir seçenek sunmak hoş bir dokunuş..

Size dosya kategorileri ve cihazlar sağlayan web arayüzü daha renklidir ve içeriğinize bulutta kolayca göz atmanızı sağlar. BigMIND’e kaç cihazın bağlı olduğunu ve kaçının yedeklendiğini gösteren bir gösterge tablosu vardır. Bir grafik zaman içindeki yedekleme etkinliğinizi de gösterir ve bir pasta grafik size dosya türlerinize genel bir bakış sağlar.

Bilgisayarınızda değilseniz, dosyalarınıza erişmek için Android veya iOS uygulamasını kullanabilirsiniz. BigMIND’in özelliklerine derinlemesine bakmak için BigMIND incelememizi okuyun.

4. Sırlama

Backblaze en popüler hizmetlerden biridir ve çevrimiçi yedekleme yorum listemizin en üstüne yakındır.

Özel şifreleme de dahil olmak üzere birçok güvenlik özelliğine sahiptir. Bunu etkinleştirirseniz, şifreleme anahtarınızı tutarsınız, aksi takdirde Backblaze bunu korur. Her iki durumda da, dosyalarınızı kurtarabilmesi için parolanızı Backblaze’a göndermeniz gerekir. Sözde şirket daha sonra siler. Hesabınızı bilgisayar korsanlarına karşı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz.

Backblaze-Slider1
© Cloudwards.net

Backblaze-slider2
© Cloudwards.net

Backblaze-slider3
© Cloudwards.net

Backblaze-slider4
© Cloudwards.net

Backblaze-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

Diğer birçok hizmetin aksine, Backblaze ilk yedeklemeleri tamamlamak için fazla zaman almaz. Hızlıdır ve yükleme veya indirme hızlarınızı sınırlamaz. Ayrıca, yüklemeyi daha hızlı hale getirmek için çalıştırdığınız yedek iş parçacıklarının sayısını artırabilirsiniz. Yine de California’daki sunucularla mesafeniz en yüksek hızlarınız için bir faktör olacaktır.

Backblaze Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Backblaze sadece bir planla basit bir fiyatlandırma planına sahiptir. Ayda 5 $ karşılığında, bir bilgisayar için sınırsız yedekleme alanı elde edersiniz. Aylık bir plan olduğu için, çoğu hizmetin sunmadığı uygun bir seçenek olan istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Bir yıl öncesinden ödeme yaparsanız, 10 yıl indirim alırsınız; iki yıl 25 dolar tutarında bir net tutar alırsınız. Hizmeti 15 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz.

Yedeklemenizi ayarlamak, fiyatlandırma şeması kadar basittir, çünkü ne kadar veya ne yedeklediğinizi yönetmenizi gerektirmez. Çünkü Backblaze sistem ve geçici dosyalar hariç dosya türüne göre yedekleme yapabilir. Böyle bir kolaylık daha yavaş bir yedekleme işlemi ile birlikte gelir, bu nedenle “ayarlar” menüsünde ihtiyacınız olmayan dosyaları hariç tuttuğunuzdan emin olun.

Backblaze hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Backblaze incelememizi okuyun.

5. Karbonit

Carbonite, 2005 yılından beri faaliyette olduğu için en eski yedekleme hizmetlerinden biridir. Ev kullanıcılarını ve küçük işletmeleri hedeflemektedir.

Hizmet, sunuculardaki dosyalarınızı korumak için AES 128 bit şifreleme kullanır, ancak özel şifrelemeyi etkinleştirirseniz, AES 256 bit’e geçer ve anahtarı tutmanızı sağlar. Bu onu sıfır bilgi yapar, yani şifrenizi sıfırlayamaz. Carbonite güçlü bir parola yapmanızı gerektirir ve birinin çalması durumunda iki faktörlü kimlik doğrulama sağlar.

Carbonite’ın ilk yedekleme işlemi yavaştır ve rakiplerinin yükleme hızlarına yaklaşmaz. Ancak, blok düzeyinde aktarım sayesinde değiştirilmiş dosyaları yüklemek çok daha hızlı.

Karbonit Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Üç sınırsız depolama planı arasından seçim yapabilirsiniz: Basic, Plus ve Prime. Basic size yılda 72 $ için hiçbir özel özellik ile sınırsız depolama sunuyor. Ayrıca yılda 112 dolara harici sürücü ve otomatik video yedeklemesi ekliyor ve Prime, kurye kurtarma servisiyle yılda 150 dolara çıkıyor.

Masaüstü müşterileri basit ve kurulumu kolay olduğu için Carbonite ile çalışmak kolaydır. Yedeklemeyi başlatmak için yalnızca bir adım gerçekleştirmeniz gerekir, çünkü işlemin çoğu otomatiktir.

Hizmet rengi dosyalarınızı kodlar, böylece durumlarını bir bakışta kontrol edebilirsiniz. Bazı dosyaları ve uzantıları hariç tutar ve varsayılan olarak 4 GB’tan büyük dosyaları yedeklemez. Bunları dahil etmek için manuel olarak etiketlemeniz gerekir.

Yedekleme durumunuzu kontrol etmenizi, dosyalara erişmenizi ve hesabınızı yönetmenizi sağlayan çekici bir web arayüzü de var.

Mobil uygulama da bunu yapmanıza izin verir. Net ve minimalist bir arayüzü var, bu yüzden sizi şaşırtmayacak. Dosyaları depolamanın yanı sıra, telefonunuzdaki fotoğrafları otomatik olarak yedeklemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunu diğer dosya türleriyle yapamazsınız, ancak sınırsız fotoğraf yedeklemesi hala çok fazla. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek için Carbonite incelememizi okuyun.

Mansiyon: Carbonite Güvenli Sunucu Yedeklemesi

Carbonite Kanada’ya bir bulut yedekleme konumu ekledi, ancak yalnızca Carbonite Güvenli Sunucu Yedeklemesi için. Bireysel ve küçük işletme tüketicileri için çok fazla, ancak bazı kurumsal kullanıcılara uyacak.

Hizmet, birkaç adımda tek bir dosyayı veya sunucunun tamamını geri yükleyebilir. Ayrıca, görüntü yedekleme de dahil olmak üzere ayrıntılı ve tam sistem yedekleme arasında seçim yapabilirsiniz. Karma yedekleme, verileri yerel olarak ve bulutta da korumanıza olanak tanır.

AES-128 bit dosyalarınızı korur, ancak özel bir anahtarla AES-256 bit’e geçme seçeneği vardır. Aktarım sırasında TLS / SSL protokolü verilerinizi korur.

Bu avantajlardan yararlanmak için yılda 50 $ faturalandırılan Güç planına abone olmanız gerekir. 500 GB yedekleme alanı sağlar ve bir sunucuyu ve 25 bilgisayarı yedekleyebilirsiniz. Ultimate planı size aynı miktarda alan sağlar, ancak sınırsız sayıda sunucuyu ve 25 bilgisayarı ayda 83 dolara yedeklemenizi sağlar.

Son düşünceler

Kanada’daki verilerinizi yedeklemek, gizlilik koruma yasalarından yararlanmak istiyorsanız iyi bir taktiktir, ancak bulut yedekleme sağlayıcıları sıkıntısı vardır. ABD’deki hizmetlere bakmak zorunda kaldık, ancak zorlu güvenlik ve gizlilik koruması sunduklarından emin olduk.

IDrive, rekabetçi fiyatları, özel şifrelemesi ve hızlı bağlantısı nedeniyle en iyi seçimimizdir. Daha hızlı ancak ucuz olmayan bir hizmet istiyorsanız Acronis True Image’ı seçin. Çok fazla yedekleme alanına ihtiyaç duyanlar için listedeki son iki hizmet sığacak.

Listemiz hakkında ne düşünüyorsun? Kanada’da yaşıyor ve sunduğumuzdan farklı bir yedekleme hizmeti kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me