Veri Kasası İncelemesi – Güncellendi 2020

Veri Para Yatırma Kutusu İncelemesi

Sınırsız yedekleme sunmasına rağmen, Veri Yatırma Kutusu diğer yönleriyle dikkat çekiyor. Başka yerde en iyi görünüm.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

İş yedekleme çözümü Data Deposit Box, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve sunucular da dahil olmak üzere sınırsız sayıda cihazı yedeklemek için tek bir aboneliğin kullanılabilmesi sayesinde dikkat çekiyor. Ancak, sonuç olarak, hizmet, çevrimiçi yedekleme inceleme kitaplığımızdaki diğer seçeneklerden daha ucuz değildir..

Bu, ortaya çıktığı gibi, başka bir yere bakmak için birçok nedenden sadece bir tanesidir. Bu Veri Yatırma Kutusu incelemesi sırasında, sizi Cloudwards.net’te ve ortaya çıktığı gibi iyi bir nedenden dolayı yazmak için çok fazla zaman geçirmediğimiz bir hizmeti tanıtacağız. Karışık bir kullanıcı deneyimi ve sınırlı yedekleme, geri yükleme ve güvenlik özellikleri.

İşlemi bitirdikten sonra hala Veri Deposu Kutusuna bir şans verme isteğini hissediyorsanız, emin olmak için hizmete kaydolmadan önce 30 günlük ücretsiz deneme sürümünden yararlanın.

Başka bir yere bakmaktan daha iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, iş dünyası için en iyi çevrimiçi yedeklememiz çok daha iyi seçeneklere sahiptir. İş yerine ev yedekleme çözümleri için daha genel en iyi çevrimiçi yedekleme kılavuzumuza göz atın.

Data Deposit Box için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Veri Yatırma Kutusu, öncelikle KOBİ’lere yönelik çevrimiçi yedekleme sağlar. Aygıt desteği, bilgisayarları, mobil aygıtları ve sunucuları tek bir abonelik altında yedekleyebildiği için hizmetin birkaç cazibe noktasıdır.

Desteklenen bilgisayar işletim sistemleri Windows ve MacOS’u içerir, ancak Linux’u içermez, bu nedenle bu bir öncelikse Linux için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın. Akıllı telefon uygulamaları Android ve iOS için kullanılabilir. Windows için dosya sunucusu yedeklemesi sunulmaktadır.

Harici sabit sürücü ve NAS desteği de destekleniyor, ancak bazı kullanım kolaylığı sorunları nedeniyle, diğer şeylerin yanı sıra, kesinlikle Veri Seçenekleri Kutusunu NAS seçenekleri için en iyi çevrimiçi yedekleme arasında sıralamıyoruz.  

Veri Para Yatırma Kutusu ayrıca disk görüntü yedeklemesi yapamaz, yalnızca dosya türüne göre yedekleyebilir. Gerekirse, en iyi görüntü tabanlı yedekleme seçeneklerimiz var. Bu görev için özellikle CloudBerry Backup’ı öneriyoruz (Cloudberry Backup incelememizi okuyun).

Beğendiğimiz bir şey, Data Deposit Box’ın, yanlışlıkla yapılan değişiklikler veya kötü amaçlı yazılımın neden olduğu durumlar da dahil olmak üzere dosya bozulmaları durumunda geri alabileceğiniz geçmiş dosya kopyalarını depolayan özelleştirilebilir dosya sürümü sunmasıdır..

Aynı ayarlar panelinden, sistem kaynakları üzerindeki etkisini azaltmak için yedeklemenizi de kısabilirsiniz.

Genel olarak, Veri Kasası tarafından sunulan özellikler biraz karışık bir çanta. Hizmetle ilgili en büyük sorun, yedekleme işlemlerini yönetmek için masaüstü istemcisini kullanmamasıdır. Kullanım kolaylığını tartıştığımızda aşağıda daha fazla bu sorunu ele alacağız..

Fiyatlandırma

Veri Para Yatırma Kutusu abonelik planları, 60 GB’den başlayan ve 1 TB’a kadar çıkan bir dizi katmanlı seçenek etrafında oluşturulur. 1 TB’tan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, şartlar için satış ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödemeler aydan ayadır, yani istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Diğer birçok çevrimiçi yedekleme hizmetinden aldığınız gibi uzun süreli kaydolmanız için herhangi bir indirim yapılmaz.

Oranlar diğer çoğu sağlayıcıdan daha fazladır. Örneğin, CrashPlan ile (CrashPlan incelememizi okuyun), bir işletme bilgisayarı için ayda sadece 10 ABD doları sınırsız yedekleme alabilirsiniz.

Doğru, Data Deposit Box’ın sınırsız bilgisayarı, sunucuları ve mobil cihazları da yedeklemek için kullanılabileceğini dikkate almanız gerekir. Bu, IDrive’ı (IDrive İş incelememizi okuyun) daha iyi bir karşılaştırma yapar, sınırsız cihazı yedeklemenizi ve aylık yaklaşık 50 ABD doları fiyatla 1,25 TB fiyatlandırmanızı sağlar.

Yani, Veri Yatırma Kutusu hala ucuz görünmüyor. Data Deposit Box’ı bir yedekleme çözümü olarak kabul etmeden önce, gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını anlamak için 30 günlük ücretsiz denemeden kesinlikle yararlanmalısınız..

Kullanım kolaylığı

Veri Yatırma Kutusu’na kaydolmak sadece birkaç dakika sürer, bundan sonra bir masaüstü istemcisi indirmeniz gerekir.

Ancak, bir yedekleme planı oluşturma ve daha sonra dosyaları geri yükleme işlemi tamamen bir web GUI aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu, bugün çoğu çevrimiçi yedekleme aracının izlediği normlara aykırı.

Bir masaüstü GUI’sinde bir web GUI’sinin kullanılmasını önemsemesek de, tasarım eski moda, küçük yazı tipiyle hissedilir ve kullanılabilir alanın zayıf kullanımını sağlar. Bu öncelikle rulmanlarınızı almayı zorlaştırır.

Tarayıcı aracındaki sekmeler arasında geçiş yapmak, beklediğimizden daha uzun yükleme süreleriyle sonuçlandı; bu, masaüstü GUI’sinde mevcut olmayan bir sorun.  

Yığılmamak için değil, aynı zamanda Veri Yatırma Kutusu’nun hemen sormadan bilgisayarımızı yedeklemeye başlamasından pek hoşlanmadık. Backblaze’nin set ve unutma yaklaşımının uzun hayranları olsa da, bu hizmet en azından bunu yapmaya başlamadan önce ne yapacağını söylerken, Veri Yatırma Kutusu ile neyin yedeklendiğini netleştirmedik.   

Destek olmak & Onarmak

Belirtildiği gibi, Veri İstemcisi, masaüstü istemcisini yükledikten hemen sonra sabit diskinizi yedeklemeye başlar. Bu işlem bir tarayıcı aracılığıyla yönetilir, ancak tarayıcıyı kapatırsanız arka planda yedeklemeye devam eder.

Anında yedekleme için masaüstü klasörü ve kullanıcı klasörünüzdeki belgeler ve resimler alt klasörleri bulunur. Tabii ki, isterseniz klasörleri çıkartıp ekleyebilir ve hatta belirli dosyaları yedekleme için etiketleyebilirsiniz.

Yedekleme planınızı görmek ve değiştirmek için “ayarlar” sekmesine gidin ve “yedekleme seçimleri” ni tıklayın.

Yedekleme varsayılan olarak sürekli çalışır, bu da size en iyi korumayı sağlar. Ancak, çoğu çevrimiçi yedekleme aracı size zamanlanmış yedeklemeler oluşturma seçeneği de sunar; Veri Para Yatırma Kutusu.

Öte yandan, sırtınızın çalışmadığı zaman bloklarını planlayabileceğiniz bir engelleme seçeneği vardır. Bu program kadar iyi değil, neredeyse.

Web GUI’sindeki “restore” düğmesine tıklayarak dosyaları geri yükleyebilirsiniz. Dosya seçerken, önceki dosya sürümlerini geri yüklemek için geçmiş bir yedekleme tarihi belirtebilirsiniz.

Dosya seçimlerinizi yaptıktan sonra “indir” düğmesini tıklayın. Dosyaları orijinal konumlarına geri yükleme seçeneği yoktur. Bunun yerine, Veri Yatırma Kutusu sizin için bir .zip dosyası hazırlayacaktır.

Genel olarak, yedekleme ve geri yükleme işleminden etkilenmedik. Acronis Backup (Acronis Backup incelememizi okuyun) veya CrashPlan gibi bütçe dostu bir seçim (CrashPlan incelememizi okuyun) gibi yüksek kaliteli bir çözüm olsun, mevcut diğer arka hizmetlerin bazıları kadar esnek ve zengin özelliklere sahip değildir..

hız

Veri Para Yatırma Kutusu’nun bozulmadığı bir alan hızdır. Hizmeti, rekabetini ölçmek için kullandığımız 1 GB’lık bir test klasörü kullanarak test ettik.

İşte elde ettiğimiz sayılar:

Veri Yatırma Kutusu Hızı Test Bir: Test İki: Ortalama:
Yükle:01:10:0001:30:0001:20:00
İndir:00:16:0000:16:0000:16:00

Testlerimiz 25 Mbps indirme ve 10 Mbps yükleme hızları ile bir WiFi ağı üzerinden gerçekleştirildi ve test konumumuz Güneydoğu Asya’daydı. Kanada’da bulunan Veri Yatırma Kutusu veri merkezine daha yakınsanız ve daha iyi bir internet bağlantınız varsa daha iyi sonuçlar beklemelisiniz.

Ancak, uzak konumumuzdan bile, zamanlar kötü değil. Örneğin, Carbonite gibi bazı yarışmaların aynı içeriği yüklemesi birkaç saat sürdü.

1 GB’lık bir dosya aktarımının yaklaşık 15 ila 20 dakika sürmesini bekleyebilirsiniz, ancak Amazon S3 veya Acronis Backup gibi daha gelişmiş bir altyapı ile çalışmadığınız sürece, çevrimiçi yedekleme araçlarında genellikle böyle değildir (Acronis’imizi okuyun). Yedek inceleme).   

Güvenlik

Veri Para Yatırma Kutusu çevrimiçi güvenlik kurulumu hakkında fazla bir şey göstermez, bu genellikle kötü bir işarettir. Dosyalarınızı aslında bilgisayarınızdan ayrılmadan önce şifrelendiğini ve geri yüklemeye kadar şifreli kaldığını öğrenmek için destekle iletişime geçtik, yani şifreleme uçtan uca.

Kullanılan şifreleme düzeyi 448 bit Blowfish’dir. AES’den daha az yaygın olsa da, dosyalarınızı hala güvende tutmalıdır.  

Ancak, bugün en saygın çevrimiçi yedekleme hizmetlerinde bulacağınız gibi özel şifreleme seçeneği yoktur. Bu, Veri Yatırma Kutusu’nun şifreleme anahtarınızı yönettiği ve dosyalarınızın şifresini istediğiniz zaman çözebileceği anlamına gelir.

IDrive, Backblaze ve diğer birçok çevrimiçi yedekleme hizmetinde olduğu gibi Data Deposit Box ile iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği de yoktur.

Data Deposit Box ayrıca, veri merkezlerini sanal saldırılara, izinsiz girişlere ve doğal afetlere karşı korumak için ne gibi adımlar attığına dair herhangi bir ayrıntı vermez. Bununla birlikte, dikkatli olursak ve çok güvenli olmadığını varsayarız.

Destek

Veri Yatırma Kutusu, telefon ve e-posta yoluyla destek sağlar. Destek ağının etkinliğini test etmek için birkaç e-posta gönderdik. Bir iş günü içinde yanıt almaktan mutlu olsak da, aldığımız yanıtlar sorduğumuz sorulara tam olarak cevap vermedi.

Örneğin, kullanılan şifreleme protokolü ve özel olup olmadığı hakkında bilgi istedik ve yalnızca dosyaların istediğimiz diğer ayrıntılar olmadan şifrelenmiş olması tavsiye edildi..

Data Deposit Box’ın çevrimiçi olarak hoş görünümlü bir bilgi tabanı olmasına rağmen, içinde yer almadığımız soruların çoğunun cevaplarının bulunmadığını tespit ettik. Bu, şifreleme ve sürüm oluşturma ile ilgili soruları içeriyordu.  

Destek sitesinde birkaç hoş görünümlü video eğitimi var, ancak yalnızca en temel sorulara yardımcı olacaklar.  

Son düşünceler

Sonuç olarak, rekabete göre saygın yükleme hızlarının yanı sıra, Veri Yatırma Kutusu hakkında sevilecek çok şey yoktur. Kullanıcı deneyimi, özellikle bir karmaşa gibi geliyor. Web GUI yavaş, okunması zor yazı tipi ve CloudBerry Backup gibi daha modern çevrimiçi yedekleme çözümleriyle bulacağınız kadar seçenek değil.

Örneğin, dosyaları orijinal konumlarına geri yükleyemezsiniz, yalnızca bir zip dosyası indirebilirsiniz. Özel şifreleme veya iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği olmadan, Veri Yatırma Kutusu çok güvenli hissetmez.

İş için en iyi çevrimiçi yedeklememizdeki diğer çözümlerden bazılarına göz atmak daha iyi olacaktır. Gerisi tüm diğerlerinden daha iyi bir hizmet olmasa da, Veri Yatırma Kutusundan biraz daha iyi yapabilirsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me