SOS Çevrimiçi Yedekleme İncelemesi – Güncellendi 2020

SOS Çevrimiçi Yedekleme İncelemesi

SOS Online Backup genel olarak iyi bir iş çıkarsa da, fiyatlandırma planı alıcılara duraklama sağlamalıdır. Diğer sorunlar, zayıf güvenlik, tarayıcı arayüzünün olmaması ve bu tam SOS Çevrimiçi Yedekleme incelemesinde hakkında her şeyi okuyabileceğiniz diğer şeylerdir.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

SOS Online Backup 2001 yılında piyasaya sürüldü. 2012 yılında şirket adını Infrascale olarak değiştirdi, ancak ana bulut yedekleme ürünü eski adı korudu. SOS Çevrimiçi Yedekleme’nin fiyatları, çevrimiçi yedekleme incelemelerimizde bahsettiğimiz bazı hizmetlerle rekabet edemez, ancak bu, olumlu not almadığı anlamına gelmez.

Bu, NAS ve mobil yedekleme desteği, özel şifreleme, gerçek arşivleme ve sınırsız sürüm oluşturma gibi özellikleri içerir. Bununla birlikte, dosyalara tarayıcı erişimi, sürekli yedekleme ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi önemli özelliklerden yoksundur, bu da bize karışık duygular verir.

İş cihazlarınızı yedeklemeniz gerekiyorsa, SOS Online Backup’ın ofis sürümünü kullanabilirsiniz, ancak bunun yalnızca ekstra nakit kanamayı düşünmeyenlere hitap edecek bir fiyattan muzdarip olduğunu unutmayın..

Bu SOS Çevrimiçi Yedekleme incelemesinde size iyi ve kötü hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz, bu nedenle hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizimle bağlantı kurun. Dedi ki, eksilerini artılarını ağır basarsa, alternatifler için en iyi çevrimiçi yedekleme karşılaştırmamıza başvurmalısınız..

Güçlü & Zayıf Yönler

SOS Online Backup için alternatifler

Özellikleri

SOS Online Backup, cihazlarınız ve akıllı telefonlarınız için yedekleme sağlar. Akıllı telefonları yedekleyebilmek güzeldir çünkü birçok rakip yedekleme servisi yalnızca bilgisayar yedekleme için tasarlanmıştır. Oynatılan bir yedekle, dosyalarınızın sabit sürücü çökmelerinden veya diğer yazılım hatalarından kaynaklanan kayıplardan korunduğundan emin olabilirsiniz.

Sınırsız mobil cihazı yedekleyebilirsiniz, ancak tek bir abonelik sizi yalnızca beş bilgisayarla sınırlar. Çoğu ev kullanıcısı için bu yeterlidir, ancak IDrive size sınırsız sayıda telefonu ve bilgisayarı daha iyi bir fiyata yedekleme seçeneği sunar. Bu konuda daha fazla bilgiyi IDrive incelememizde okuyabilirsiniz.

SOS Online Backup, sınırsız harici sürücüleri ve hatta NAS aygıtlarını da yedekleyebilir. İkincisi için başka seçeneklere ihtiyacınız varsa, NAS’a genel bakış için en iyi çevrimiçi yedeklememize göz atın.

SOS Çevrimiçi Yedekleme, yedeklemelerinizi çoğu çevrimiçi yedeklemede standart olan boyut, tür veya dosya sayısına göre kısıtlamaz.

Sürekli yedekleme de bir elyaftır, ancak şaşırtıcı bir şekilde SOS Çevrimiçi Yedekleme tarafından sağlanmaz.

Yapabileceğiniz tek şey yedeklemelerin saatlik, günlük veya haftalık çalışacak şekilde zamanlanmasıdır. Daha sonraki bir bölümde yedekleme ve kurtarma işlemi hakkında konuştuğumuzda bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

sos-backup-yükleme sınırı

Başka bir özledim, modern yedekleme araçları tarafından yaygın olarak sağlanan bir seçenek olan yükleme veya indirme hızlarını kısıtlayamamanızdır. Günlük yükleme sınırı belirleme seçeneği vardır, ancak yedekleme işlemlerinin internet bağlantınızı bağlayabileceği ve başka işler yapmanıza engel olabileceği düşünüldüğünde bu kadar yararlı değildir..

SOS Çevrimiçi Yedekleme Arşivleme ve Sürüm Oluşturma

SOS Online Backup, gerçek arşivlemeyi kullanmanızı sağlar; yani, dosyaları bilgisayarınızdan sildiğinizde, otomatik olarak buluttan silinmezler. Özel şifreleme için bir seçenek de vardır, yani şifreleme anahtarınızı tutabilirsiniz, böylece dosyalarınız dışında hiç kimse dosyalarınızı okuyamaz.

SOS Online Backup, sınırsız dosya sürümü de sağlar, ancak bu daha fazla yedekleme alanı gerektirebilir. Bununla birlikte, yedeklemeler blok düzeyinde çalıştığı için, dosyaların yalnızca değişen bölümleri yedeklendiğinden, sürüm oluşturmada yedekleme alanınızın çok fazla kullanılmaması gerekir.

SOS Online Backup for Home ile ayna görüntüsü yedeklemesi kullanma seçeneği yoktur. Bunun için aracın işletme sürümünü kullanmanız gerekir. Görüntüleme ve klonlama özelliklerine ihtiyacınız varsa, alternatifler için en iyi görüntü tabanlı yedekleme ve klonlama yazılımı makalemizi okuyun.

Büyük bir eksiklik, SOS Online Backup’ın yedeklediğiniz dosyalara erişmek için web arayüzünü kullanmanıza izin vermemesidir;.

SOS Online Backup, iyi ve kötü özelliklerin bir karışımıdır. Yedekleme özellikleri hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa çevrimiçi yedekleme kitaplığımıza bakın.

SOS Çevrimiçi Yedekleme Özelliklerine Genel Bakış

SOS Çevrimiçi Yedekleme Logosuwww.sosonlinebackup.com

50 GB’den başlayan fiyatlarla aylık 375 ABD dolarından başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme
SSL

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme
15

Fiyatlandırma

SOS Online Ev İçin Yedekleme, aylık 50 GB seviyesinden başlayan 4,99 ABD doları ile çeşitli katmanlara sahiptir. Çoğu yedekleme hizmetinden farklı olarak, birçok abonelik düzeyinden seçim yapmanız güzel.

Bunun dışında SOS Çevrimiçi Yedekleme’nin fiyatlandırma planı hiçbir ödül kazanmıyor. Rakipler tarafından sunulanlardan çok daha pahalı. Sadece 50 GB ile çok şey yapamazsınız ve diğer çözümler size benzer maliyet için çok daha fazla yedekleme alanı sağlar. Örneğin, Backblaze ayda 6 $ karşılığında sınırsız yedekleme sunar. Bu iyi bir anlaşma gibi görünüyorsa, Backblaze incelememizi okuyun.

Diğer planlar da pek yardımcı olmuyor, çünkü fiyatları daha iyi değil. 100 GB’lık plan aylık 7,99 ABD dolarıdır, ancak yalnızca 100 GB’lık yedekleme alanı sunar. Aylık 7 $ karşılığında, BigMIND Home, birden fazla bilgisayarı ve mobil cihazı ve sınırsız harici sürücüyü yedeklemek için kullanabileceğiniz 500GB’ın keyfini çıkarmanızı sağlar. BigMIND Home incelememizde bunun hakkında daha fazlasını okuyun.

Benzer bir şekilde, Acronis True Image’ın Premium 1 TB planı aylık 8,33 dolar iken SOS Online Backup’tan 150 GB aylık 9,99 dolar. Acronis True Image çekici görünüyorsa, Acronis True Image 2018 incelememizde daha fazla bilgi edinin.

Fiyatlandırma tek önemli kategori değil, aynı zamanda alakalı. Yüksek fiyat etiketi ile SOS Çevrimiçi Yedekleme, daha rekabetçi fiyatlara sahip birçok çözüm üzerinden satın almayı haklı çıkarmak için yeterli değer sağlamaz.

Bununla birlikte, SOS Online Backup’ı ilginç bulursanız, merakınızı karşılamak için 30 günlük ücretsiz denemeyi deneyebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

sos-backup-giriş

SOS Online Backup’ı ev bilgisayarınızda kullanmaya başlamak için, işletim sisteminiz için masaüstü istemcisini indirip yüklemeniz gerekir. Windows ve macOS üzerinde çalışır, ancak Linux üzerinde çalışmaz. Söz konusu bölümdeki fikirler için Linux için en iyi çevrimiçi yedekleme makalemizi okuyun.

Kurulum yaklaşık bir dakika sürer. Tamamlandığında, hesabınızı kaydettirirken oluşturduğunuz kimlik bilgilerini girerek giriş yapmanız gerekir.

sos-backup-masaüstü-istemci

Giriş yaptıktan sonra, müşteri sizden normal bir hesap olarak devam etmek veya “standart ultrasafe” adı verilen yönetilen şifrelemeye geçmek ya da “ultrasafe max” adı verilen kişisel şifreleme arasında seçim yapmanızı isteyecektir. Güvenlik bölümünde bunlardan daha ayrıntılı olarak bahsedeceğiz.

Bundan sonra hesabınız hazır olacak ve dosyalarınızı yedeklemeye başlayabilirsiniz. Masaüstü arayüzü minimal, net ve kullanımı kolaydır. Aynı zamanda çekici tarafta. Hemen bir yedek plan oluşturmak için önerilerde bulunmak için sabit sürücünüzü tarar. Ana pencerede sizi web portalına götüren bir bağlantı bulunur.

sos-backup-web istemci

Giriş yaptıktan sonra web istemcisi, toplam kullanılan alan ve bildirimler gibi yedekleme istatistiklerinizi gösteren gösterge tablonuzu gösterir. İstemci basit ve kullanımı kolaydır. Sayfalar arasında geçiş yapmak için üstteki gezinme çubuğunu kullanacaksınız. Hesap menünüze erişmek için ana menünün üzerindeki kayıtlı e-postanızın bulunduğu kutuyu tıklamanız gerekir.

Müşteri ayrıca süreçleri izlemek ve raporlar oluşturmak için görüşlere sahiptir. Günlüklerinizi ve yedekleme geçmişinizi gözden geçirmenize izin verir. Bunları Excel’e aktarabilirsiniz, bu hoş bir dokunuş. Çoğu ev kullanıcısı bu özelliklere ihtiyaç duymaz, ancak rekabeti korumak için ilginç bir avantajdır.

sos-backup-web hesap temizleme

Web istemcisinin bir başka yararlı özelliği de saklama ve sürüm oluşturma politikaları belirleyerek yedekleme alanınızı temizleme yeteneğidir. SOS Çevrimiçi Yedekleme destek portalına da erişebilir ve cihazınızı bulabilirsiniz.

Web istemcisinin birçok özelliği vardır, ancak bulutta depoladığınız dosyalara erişme yeteneğinden yoksundur. Çoğu yedekleme çözümü bunu yapmanıza izin verdiği için bu ihmal şaşırtıcıdır. SOS Online Backup ile bunu yapmanın tek yolu masaüstü uygulamasından veya bir mobil cihazdan.

sos-mobil-ev

SOS Online Backup mobil uygulaması, yedekleme çözümlerinin mobil istemcilerinden beklediğimiz özellikleri sunar. Mobil uygulama ana ekran menüsü bulut depolama alanınıza erişmenizi, indirdiğiniz içeriği görmenizi, favori dosyalarınıza göz atmanızı ve bir mobil yedekleme planı oluşturmanızı sağlar.

sos-mobil-yedekleme

Birçok çözümde olduğu gibi, SOS Online Backup mobil istemcisi de yedeklemek istediğiniz dosya türlerini seçmenizi ister. Bunu yaptıktan sonra, yedeklemenizi hemen çalıştırabilir veya planlayabilirsiniz. Planlama, haftanın hangi günlerinde ve yedeklemenin hangi saatte çalışacağını seçmenize olanak tanır.

Uygulama 3.8 yıldızlı bir derecelendirmeye ve Android için 10.000’in üzerinde indirmeye sahiptir. Kullanıcıların hatalardan şikayet ettiği birçok yorum var. İndirme sayısını servise pahalıya bağlıyoruz. Android ve iOS için kullanılabilir.

SOS Online Backup iyi bir kullanıcı deneyimi sunar, ancak tarayıcınızdan dosyalara erişim gibi kullanışlı özellikleri yoktur. Bu, kullanıcı deneyimini biraz sınırlandırır, ancak yine de iyi ve kullanımı kolaydır.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Yedekleme işlemini başlatmak için SOS Online Backup’a hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi söylemeniz gerekir. Masaüstü istemcisi, yedekleyebileceği dosyaları otomatik olarak tarayarak bunu yapmanıza yardımcı olur. Yedeklemenizi yapılandırmak için İngiliz anahtarı simgesini tıklayarak taramayı başlatabilirsiniz.

Tarama bittikten sonra, bulduğu dosyaları ve bunları yedeklemek için ne kadar yedekleme alanına ihtiyacınız olduğunu görürsünüz. “Gelişmiş” düğmesi, dosyaları boyuta veya türe göre hariç tutmak için taramayı düzenlemenize veya belirli dosyaları seçmenize olanak tanır. Klasörleri yalnızca seçerek hariç tutabilirsiniz. Özel dosya türlerini dahil etme seçeneği de vardır.

Hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi zaten biliyorsanız tarama işlemini atlayabilirsiniz, ancak bizim için tamamlamamız sadece 30 saniye sürdü. Sahip olduğunuz veri miktarına bağlı olarak zamanınız farklı olabilir. Ne olursa olsun, yedekleme planınızı oluşturmaya devam etmek için “next” e basın.

sos-yedekleme seçimi

Bir sonraki adım, içeriği yedekleme için manuel olarak etiketlemenizi gerektirir. Bunu klasör veya dosya düzeyinde yapabilirsiniz. Tarama sonuçları kırmızı renkte ve önceden seçildi.

Yedeklemek için yedek alanınız olduğundan çok daha fazla dosyanız olması mümkündür, bu nedenle depolama alanınızı artırmanız veya otomatik olarak dahil edilen bazı dosyaları hariç tutmanız gerekir. Bu, Carbonite gibi rakip hizmetlere benzer.

Aradaki fark, Carbonite’in sınırsız bir hizmet olması ve varsayılan olarak en yaygın dosya türlerini seçmesidir. Ayrıca SOS Online Backup’tan daha ucuzdur, bu yüzden size iyi bir anlaşma yaparsa, daha fazla bilgi edinmek için Carbonite incelememizi okuyun.

İşiniz bittiğinde “ileri” yi tıklayın. Bu, ayarları yapılandırmanıza izin veren bir sonraki pencereyi getirir, ancak çoğu daha sonra yapılandırılabilir.

SOS Çevrimiçi Yedekleme Zamanlaması

sos-backup-seçenekleri

Yedeklemelerin çalışacağı zamanlamaya karar vermelisiniz. Bunu yapmalısınız, çünkü dosyalarınızı düzenlendikçe koruyacak sürekli yedeklemeye güvenemezsiniz.

Bunun yerine, SOS Çevrimiçi Yedekleme varsayılan olarak günlük zamanlamayı kullanır. İsterseniz her saatte çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz, ancak en küçük aralık yalnızca bir saattir, yani sürekli yedekleme sadece bir seçenek değildir. Bu, en önemli özelliklerden ve çoğu çözümün sahip olduğu özelliklerden biridir, bu nedenle SOS Online Backup’a sahip olmamak büyük bir kusurdur. Diğer seçenekleri düşünmek için iyi bir neden.

İsterseniz, “kullanıcı müdahalesi olmadan bile yedekle” seçeneğinin işaretini kaldırarak manuel yedeklemeleri etkinleştirebilirsiniz.

Yedekleme işlemi başlamadan önce, hem buluta hem de harici bir sürücü olabilecek bir yerel klasöre yedeklemeyi seçebilirsiniz. Bu, bulut ve yerel depolamanın avantajlarından yararlanmanıza olanak tanıyan hibrit bir yedekleme çözümüdür. Ayrıca 3-2-1 yedekleme kuralını uygulamanıza yardımcı olur.

Ayrıca bilgisayarınızdan silinmiş dosyalar için saklama politikanızı düzenleyebilirsiniz. Seçenek varsayılan olarak kapalıdır, yani SOS Online Backup gerçek arşivleme sunar. Bilgisayarınızdaki alanı temizlemek istiyorsanız yararlıdır, ancak sınırsız yedekleme alanı elde edemezsiniz, bu nedenle istemciyi 30 gün sonra silinmiş dosyaları buluttan kaldıracak şekilde ayarlamak istersiniz..

Ayarladıktan sonra, yedeklemeye başlamak için “ileri” yi tıklayın. Yeni bir pencere açılır ve yedeklemenizin ilerlemesini gösterir, ancak kapatırsanız SOS Çevrimiçi Yedekleme arka planda çalışmaya devam eder.

İstemci, dosya yükleme hızınız hakkında sizi bilgilendirir, ancak yedeklemenizin ne kadar sürebileceği gibi başka yararlı bilgiler göstermez. Yedekleme işlemimizin tamamlanması için geçen süreyi öğrenmek için bir sonraki “hız” kategorisine bakın.

SOS Çevrimiçi Yedekleme Dosya Geri Yükleme

sos-backup-start-geri

Dosyaları geri yüklemek için “görüntüle / geri yükle” düğmesini tıklamanız gerekir. İstemci, bulutta depolanan dosyalara göz atmanıza veya adlarını biliyorsanız hızlı bir şekilde bulmak için bir arama çubuğu kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca dosyaları boyuta ve yedeklemenin tarihine göre filtrelemenizi sağlar.

sos-backup-restore-pencere

Dosyaları orijinal konumlarına veya yeni bir konumlarına geri yükleyebilirsiniz. Kişisel şifrelemeyi etkinleştirdiyseniz, geri yüklemeyi tamamlamak için şifrenizi girmeniz gerekir.

sos-backup-restore-location

Söylediğimiz gibi, dosyaları yalnızca masaüstü ve mobil uygulamalardan geri yükleyebilirsiniz. SOS Online Backup için ciddi bir dezavantaj çünkü dosyalara tarayıcı erişimi çoğu çevrimiçi yedekleme aracının önemli bir özelliğidir.

hız

Yedeklenecek yüzlerce gigabaytınız varsa, ilk yedeklemeler biraz zaman alabilir. Bu süre aynı zamanda bağlantınızın ne kadar iyi olduğuna ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza da bağlı olacaktır. Ne kadar yakın olursanız hızınız o kadar iyi olur.

Muhtemelen bir veri merkezinden çok uzakta olmayacaksınız çünkü SOS Çevrimiçi Yedekleme dünyaya yayılmış 16 tane var. Onları elinde tutan ülkeler ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Avustralya ve Güney Afrika.

SOS Online Backup’ın diğer yedekleme çözümleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için, 1 GB sıkıştırılmış bir klasör kullanarak çeşitli yedekleme ve kurtarma testleri gerçekleştirdik. Testlerimizi saniyede 10 megabit yükleme hızı ve 31 Mbps indirme hızı ile Sırbistan’ın Belgrad kentinde WiFi bağlantısı kullanarak gerçekleştirdik..

Bu hızlarla, dosyamızın yüklenmesi yaklaşık 14 dakika ve veri tekilleştirme, şifreleme veya şifre çözme gibi genel işlemler olmadan dört dakikadan fazla sürebilir. Şifreleme işlemini devre dışı bırakmış olsak da test sonuçlarımız bunlara yakın değildi.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:34:1600:34:3200:34:24
Yükleme süresi00:08:0100:08:3000:08:16

SOS Online Backup dosyamızı yüklemek için ortalama 34 dakika 24 saniye sürdü. Çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin bir gigabaytın yüklenmesi genellikle yaklaşık bir saat sürer, bu nedenle daha az olan her şey ortalamadan daha iyidir.

İndirme sonuçları karşılaştırılabilir. Dosyamızın indirilmesi SOS Online Backup sekiz dakika 16 saniye sürdü. Bu iki kez sürmeli. Hızlı ve tutarlı hızlara sahip bir servise ihtiyacınız varsa Acronis True Image’ı denemelisiniz.

Bu indirme hızları, SOS Online Backup’ın test klasörümüzü hızlı bir şekilde yedeklemesi ve dünya çapında sunucuları olması göz önüne alındığında gariptir. En azından, sadece değiştirilmiş bölümleri aktararak zaten yüklenmiş olan dosyaların aktarılmasına yardımcı olan blok düzeyinde bir dosya kopyalama algoritması kullanır..

SOS Online Backup, hızları azaltmanıza izin vermez; bu, yedekleme veya geri yükleme işlemleri bilgisayarınızı zorlarsa yararlı bir özelliktir. Ayrıca IDrive gibi ev kullanıcıları için kurye kurtarma veya yedekleme hizmeti sunmaz. Kurye hizmetleri, çok miktarda veriyi geri yüklemeniz gerektiğinde yardımcı olur.

Güvenlik

Varsayılan olarak, SOS Çevrimiçi Yedekleme dosyalarınızı şifrelemez. Bununla birlikte, yapmanızı tavsiye ettiğimiz AES 256 bit şifreleme ekleyebilirsiniz..

sos-şifreleme

SOS Online Backup’ın şifreleme anahtarınızı sizin için oluşturmasına ve saklamasına veya kendiniz yönetmesine izin verebilirsiniz. İkincisini yaparsanız, sıfır bilgi şifrelemesi olarak da bilinen özel, uçtan uca şifreleme elde edersiniz. Dosyalarınızı yalnızca sizin okuyabilmenizi sağlar.

Şifreleme anahtarınızı denetlemek istiyorsanız, dosyalarınızı yedeklemeye başlamadan önce bunu etkinleştirmeniz gerekir. Daha sonra değiştiremezsiniz, bu özel şifreleme sunan hizmetler için normaldir.

Özel şifreleme daha güvenlidir, ancak SOS Çevrimiçi Yedekleme unutursanız şifrenizi sıfırlayamaz. Bir yere yazdığınızdan emin olun veya saklamak için en iyi şifre yöneticilerinden birini kullanın.

SSL / TLS protokolü, aktarılan dosyaları çevrimiçi yedekleme hizmetleri arasında yaygın olan ortadaki adam saldırılarına karşı korur.

Veri merkezlerinde dosyalar sunucularda depolanır. SOS Online Backup, yedeklilik ve gerçek zamanlı ağ izleme için gelişmiş RAID yapılandırmaları kullanır. Veri merkezi güvenliği 24 saat personel ve video gözetimi, rozet erişimi, sıcaklık kontrollü ortam sistemleri, sismik destekli yapı ve yedekli yedek güç sistemlerini içerir.

En büyük güvenlik açığı, kimlik bilgilerinizi güvence altına alacak iki faktörlü kimlik doğrulamanın olmamasıdır.

Gizlilik

Gizlilik politikası en başından beri SOS Çevrimiçi Yedeklemenin AB-ABD ile uyumlu olduğunu bildirir. ve İsviçre-ABD. gizlilik kalkanı çerçeveleri. Çerçeveler, AB ve İsviçre’den ABD’ye aktardığınız kişisel bilgilerin toplanmasını, kullanılmasını ve saklanmasını yönetmeye yardımcı olur..

Infrascale, SOS Online Backup’a sahiptir, bu nedenle gizlilik politikası Infrascale web sitesinde barındırılmaktadır. SOS Online Backup özel şifrelemeyi etkinleştirmenize izin verse de, kişisel kullanıcı bilgileriyle ilgili gizlilik politikası hala önemlidir.

SOS Online Backup Ne Toplar

Infrascale, çoğu çevrimiçi yedekleme hizmetinin topladığı standart bilgileri toplar. İki kullanıcı bilgisi kategorisine gelir. İlk olarak, donanım ve uygulamaları tarafından yedekleme, arşivleme veya yük devretme amacıyla işlenen veriler.

İkincisi, Infrascale, müşteri hesapları ve müşterileriyle ilgili kuruluşlarındaki adları, adresleri, telefon numaraları, e-posta adresleri, iş unvanları ve işverenlerinin adları da dahil olmak üzere müşteri hesapları ve yönetimiyle ilgili kullanıcı verilerini toplar..

Infrascale ayrıca, ürün ve hizmetleri için ödemeleri işlemek üzere ödeme kartı bilgilerini toplar. Şirket, hizmetlerinin teslimi ile bağlantılı olarak meta veri ve sistem verileri de üretir.

Infrascale, temsilcilerle iletişim kurmak, bir destek bileti göndermek veya sohbet işlevini kullanmak için SOS Çevrimiçi Yedekleme’nin web sitesini kullandığınızda verdiğiniz kişisel bilgileri toplar.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Infrascale, kullanıcılarına yedekleme, arşivleme ve yük devretme hizmetleri ve işlevleri sunmak için hizmetleri tarafından toplanan kullanıcı bilgilerini işler. Ayrıca, hizmetleri pazarlamak, ilişkiler kurmak, hizmetler için ödeme almak, destek sağlamak ve müşterilerle iletişim kurmak için hesapla ilgili bilgileri kullanır.

Infrascale, hizmetlerini çalıştırmak ve bunları müşterilere sunmak için meta veri ve diğer sistem verilerini de kullanır. Kişisel bilgilerinizi yalnızca yasaların izin verdiği müddetçe saklar.

Bununla birlikte, Infrascale kullanıcı bilgilerini ifşa edebilir ve verileri çalışanlara, acentelere, temsilcilere, danışmanlara, bağlı kuruluşlara ve bağımsız yüklenicilere yükleyebilir. Gizlilik politikası, Infrascale’in müşterileri için veya onun adına hizmetleriyle bağlantılı olduğunu söylüyor, ancak bu, özel şifrelemeyi etkinleştirmediğiniz sürece birisinin verilerinize erişebileceği anlamına geliyor.

Ayrıca iş operasyonları, satış ve pazarlama, bilgi teknolojisi veya profesyonel hizmetlerde yardımcı olan hizmet sağlayıcılarla veri paylaşabilir. İstenirse, kolluk kuvvetleriyle de veri paylaşabilir.

Infrascale, bulut çözümlerini barındırmak ve hizmetlere yüklenen kullanıcı verilerini toplamak ve korumak için Amazon Web Services, Google Cloud veya diğer bulut platformu sağlayıcılarını kullanabilir.

Bu nedenle Infrascale, bu verileri barındıran üçüncü taraflarla anlaşma yapar. Bu anlaşmalar üçüncü tarafların verilerin gizliliğine saygı duymasını, yalnızca Infrascale’e hizmet sunmak amacıyla kullanmasını, yetkisiz olarak ifşa etmemesini ve gizlilik politikasında özetlenen gizlilik uygulamalarına uymasını gerektirir..

Haklarınız

Infrascale’in hizmetleri, yüklediğiniz verilere erişmenize ve bunları güncellemenize olanak tanır. Infrascale’in hizmetlerine veya kendi genel veya özel bulut çözümlerinize yüklediğiniz verileri görüntüleyebilir, güncelleyebilir, ekleyebilir ve düzeltebilirsiniz.

Infrascale’in veritabanlarında sakladığınız bilgileri inceleyebilir ve geçerli yasaların ve Infrascale’nin politikalarının izin verdiği şekilde yanlış olan verileri düzeltebilir, silebilir veya engelleyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, hesap profilinize giriş yaparak veya Infrascale ile iletişim kurarak bilgilerinizi düzenleyebilirsiniz..

Bilgilerinizi silebilmesi için Infrascale’e yazılı bir istek göndermeniz gerekir.

Bir kolluk kuvvetleri veya üçüncü taraf bilgilerinize erişim talebinde bulunursa, Infrascale sizi bilgilendirir. Ayrıca yasa veya sözleşme kapsamında geçerli olmadıkları takdirde tüm istekleri reddeder.

Gizlilik politikasındaki birçok madde sizi korumak için vardır, ancak aracıların ve diğerlerinin verilerinize erişebilmesi gerçeği gizliliğin açık bir ihlalidir. Belirtildiği gibi, özel şifrelemeyi etkinleştirmek ve anahtarınızı yönetmek en iyisidir.

Destek

sos-backup-yardım merkezi

Yardıma ihtiyacınız olursa SOS Online Backup destek merkezine web arayüzü üzerinden erişebilirsiniz. Arama çubuğunu kullanarak ihtiyacınız olan makaleleri arayabilir veya cihazınızı, işletim sisteminizi, sorun kategorinizi seçmenize ve ardından destek makalelerini listelemenize yardımcı olan kılavuzu kullanabilirsiniz..

Yazarken, ev kullanıcıları için 90 makale vardı. İnce ama takip etmesi kolay ve size yardımcı olacak videolar içeriyor.

Sorunuza cevap bulamazsanız, SOS Online Backup müşteri destek ekibiyle de iletişim kurabilirsiniz. Bunu yapmak için canlı sohbeti veya destek biletini kullanabilirsiniz. Telefon desteği işletme kullanıcıları için ayrılmıştır.

Birkaç kez canlı sohbete girmeye çalıştık, ancak her iki durumda da sohbet ajanları meşguldü. Bu nedenle bir destek bileti gönderdik. Ertesi gün bir cevap aldık, çoğu hizmetin yanıt vermesi ne kadar sürüyor.

Karar

SOS Online Backup, özel şifreleme, NAS ve mobil yedekleme, hızlı indirme hızları ve hibrit yedeklemeler gerçekleştirebilme gibi iniş çıkışlara sahiptir. Bununla birlikte, daha fazla bir yumrukla dolu dezavantajlar.

Sürekli yedekleme eksikliği, tarayıcıdan yedeklemenize erişim ve dik bir fiyat, en iyi çevrimiçi yedekleme listemizdeki hizmetlerle rekabet etmesini önler. Fiyatı yutabilirseniz, anlaşma o kadar da kötü değil, ancak önce 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanmanızı öneririz.

SOS Online Backup hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map