Orman Disk İnceleme – Güncellendi 2020

Orman Disk İnceleme

Jungle Disk hızlıdır ve işi yapar, ancak en iyi yedekleme sağlayıcılarımızın özelliklerini veya kullanıcı deneyimini sunmaz. Ancak, oldukça ucuz, bu yüzden tam Jungle Disk incelememizi kontrol ettiğinizden emin olun..


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

İhtiyaç duymadıkları yedekleme alanı için ödeme yapmak istemeyen işletme kullanıcıları, Jungle Disk kullanarak kendilerini evlerinde hissetmelidir. Carbonite ve IDrive gibi çözümlere iyi bir iş alternatifidir, ancak sorunsuz olmayan bir çözümdür..

Adı, sadece Amazon Web Services ile ortak olduğu gerçeğinden geliyor. Artık Jungle Disk, veri merkezi konumları arasında seçim yapma seçeneğinin yanı sıra Google Cloud depolama alanı da sunuyor.

Amazon Web Services ve Google Cloud, Jungle Disk’e bazı rakiplerine göre bir hız avantajı sağlar, ancak 60’tan fazla bulut hizmetine bağlanabilen CloudBerry Yedekleme ile rekabet edemez. Bu cazip geliyorsa CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun. Jungle Disk’in karmaşık kullanıcı deneyimi, işletmeler için de en iyi çevrimiçi yedekleme arasında sıralanmasını önler.

Bununla birlikte, Jungle Disk, sunucuları ve ağa bağlı depolama aygıtlarını yedekleme de dahil olmak üzere lehine özelliklere sahiptir. Aynı zamanda ekonomik ve hızlı.

Bu sizin ilginizi çekiyorsa, bizimle paylaşın çünkü bu Jungle Disk incelemesinde ayrıntıları konuşacağız. Jungle Disk’in işletmeniz için uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak özellikler, maliyetler, güvenlik ve genel deneyim hakkında konuşacağız. Değilse, diğer seçenekler için en iyi çevrimiçi yedekleme listemize bakın.

Jungle Disk için alternatifler

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Jungle Disk, iş kullanıcılarına yönelik çevrimiçi bir yedekleme hizmetidir. Bilgisayar ve sunucu yedeklemesi için dosyaları bulutta depolamak için kullanabilirsiniz. Alternatifler için en iyi sunucu yedekleme makalemizi okuyun.

Bunun da ötesinde, harici sabit sürücüler ve NAS aygıtları gibi USB aygıtlarından veri yedeklemek için Jungle Disk’i kullanabilirsiniz. Jungle Disk’in diğer özellikleri arasında, yükleme ve indirme hızlarını kontrol etmenizi sağlayan yedekleme zamanlaması ve azaltma bulunur.

Jungle Disk, Amazon S3 ve Google Cloud Storage’dan depolama alanı satın alır, böylece verilerinizi her ikisinde de depolayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Google Cloud Storage incelememizi okuyun. Ne kadar çok sunucu konumu seçerseniz o kadar iyidir çünkü bu potansiyel olarak daha yüksek yedekleme hızları anlamına gelir. Amazon S3 incelememizde Amazon’un çözümü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Jungle Disk, tüm hesaplarınızı tek bir diske yedeklemenizi veya her kullanıcı için ayrı diskler oluşturmanızı sağlar.

Akıllı telefon uygulamasını, videolarınızı, fotoğraflarınızı, ses dosyalarınızı ve diğer dosyalarınızı ve kişilerinizi yedeklemek için kullanabilirsiniz. Şaşırtıcı bir şekilde, telefonunuzda bulunan Google Drive, pCloud, Dropbox ve MEGA dahil bulut depolama hizmetlerindeki dosyaları da yedekleyebilir.

orman-disk oluşturmak-new-diski

Bu bir iş çözümü olduğundan, Jungle Disk kullanıcıları ve izinlerini yönetmenizi sağlar.

Jungle Disk Dosya Paylaşımı

Jungle Disk yedeklenmiş dosyalarınızı, klasörlerinizi ve ağ sürücülerinizi paylaşabilmenizi sağlar. Dosya sisteminizden bir dosyayı sağ tıklayıp “Jungle Disk ile paylaş” ı seçerek paylaşabilirsiniz. Yükleme başlar ve bittiğinde paylaşım bağlantısı olan bir sayfa açılır. Aynı şeyi web arayüzünden de yapabilirsiniz. 5 GB’tan büyük dosyaları paylaşamayacağınızı unutmayın.

Jungle Disk’in dosya paylaşımı basittir ve en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcıları kılavuzumuzda bulunanlar gibi diğer araçlarla rekabet edemez.

Diğer özellikler arasında iyi bir yedekleme çözümü için gerekli olan özel, uçtan uca şifreleme sürümü oluşturma, senkronizasyon ve paylaşım bulunur..

Sürüm oluşturma, dosyaların önceki sürümlerini almanıza olanak tanır. Bir hata yaparsanız veya fidye yazılımlarına avlanırsanız faydalıdır. Jungle Disk, eski sürümlerin ve silinmiş dosyaların sürelerinin dolmasından önce kaç gün kalması gerektiğini belirtmenize olanak tanır. Bu seçeneğin işaretini kaldırırsanız, eski yedeklemeleriniz ve silinmiş dosyalarınız süresiz olarak saklanır.

Orman Disk Senkronizasyonu

Jungle Disk, senkronizasyonu kullanmanıza izin verir, yani dosyaları cihazlar arasında senkronize edebilirsiniz. Bu, bir cihazdaki bir dosyayı düzenlemenizi ve Jungle Disk hesabınıza bağlı tüm cihazlarda neredeyse gerçek zamanlı değişiklikleri görmenizi sağlar.

Paylaşımda olduğu gibi, senkronizasyonun kapsamı sınırlıdır. Jungle Disk, 10 GB’den büyük ve içinde 100.000’den fazla dosya bulunan klasörleri senkronize etmemenizi önerir. Senkronizasyonu kullanmak için sıkıcı bir senkronizasyon klasörü oluşturmanız ve yapılandırmanız gerekir. Yine de yaklaşım, dosya türlerini seçerek senkronize etmek istemediğiniz dosyaları hariç tutmanıza olanak tanır.

Disk görüntüsü yedekleri oluşturmanın bir yolu yoktur, bu yüzden bunu yapmak istiyorsanız, en iyi görüntü tabanlı yedekleme hizmetleri topluluğumuzu okuyun. Ayrıca, yedeklenen klasörlerinize dosya eklediğinizde veya dosyaları değiştirdiğinizde yedekleme işlemini çalıştıracak sürekli bir yedekleme yoktur. Çevrimiçi yedekleme kitaplığımızda yedekleme özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Jungle Disk iki ila 250 kullanıcıyı barındırabilir. Bilgisayar yedeklemesi için lisans başına 4 $ ücret almaktadır. Her kullanıcı sınırsız veri aktarımı ve 10 GB’lık ücretsiz yedekleme alır. Sahip olabileceğiniz minimum kullanıcı sayısı iki olduğundan, ayda en az 8 ABD doları ödemeniz gerekir.

Bu, çoğu işletme için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak maliyetler hızlı bir şekilde artabilir. Bunun nedeni, 10 GB’lık ücretsiz yedekleme alanınızı kullandıktan sonra, her ek gigabaytın 15 sent olmasıdır. Bununla birlikte, fiyatlandırmanın ölçeklendirilmesi harika, bu nedenle sabit bir oranda ihtiyaç duymayabileceğiniz alan satın almak yerine yalnızca kullandığınız kadar ödersiniz.

Ayrıca Windows ve Linux sunucuları için yedekleme sağlayan bir abonelik planı da vardır. Lisans başına 5 dolar. Ücretsiz 10GB alırsınız ve bundan sonra her bir ek gigabayt için 15 cent ücret alınır.

Jungle Disk’in 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümü var, ancak e-posta ile talep etmeniz gerekiyor. Kendi başınıza abone olabilir ve Jungle Disk size uygun değilse 30 günlük para iade garantisini kullanabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Jungle Disk’in masaüstü istemcileri Windows, macOS ve Linux’ta çalışır ve sunucu istemcisi Windows ve Linux için kullanılabilir. Akıllı telefon uygulamaları Android ve iOS’ta kullanılabilir.

orman-disk eklenti kullanıcılar

Hesabınızı oluşturduktan sonra, ana hesabınız için kullanıcı eklemenize izin verecek kişiselleştirilmiş bir alan oluşturmanız gerekir. Alan adı, alan.alanadim.com biçiminde olmalıdır. Alan adınızı ayarlarken canlı sohbet size açık; hoş bir dokunuş.

Bir sonraki adımınız, satın aldığınız her lisans için bir kullanıcı eklemektir. Kullanıcı eklerken, daha sonra kullanım raporları oluşturmak için kullanabileceğiniz özel etiketlerle etiketleyebilirsiniz. “Satış”, “pazarlama” veya “geliştirme” gibi etiketler ekleyebilirsiniz.

orman-disk kurulumu

Kullanıcı hesaplarınızı ayarladıktan sonra, kullanıcılarınızın işletim sistemleri için istemciyi yüklemeleri gerekir. Kurulum sihirbazı adımlarda onlara rehberlik edecektir, ancak çevrimiçi bir diske bağlanmaları ve senkronizasyon klasörleri ile çevrimiçi yedekleme için normal olmayan bir ağ sürücüsü kurmaları gerekeceğinden işlem kafa karıştırıcıdır.

Ardından, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sihirbaz yedekleme planını ayarlamanızda size yol gösterecektir. Bir sonraki bölümde bunun hakkında daha fazla konuşacağız. Kullanım ve yedekleme raporlarına erişerek Jungle Disk web istemcisini daha fazla kullanıcı yönetimi için kullanabilirsiniz.

orman-disk web

Çevrimiçi diskinize web istemcisi üzerinden erişebilirsiniz. Kullanımı kolaydır. Sol taraf dosya hiyerarşinizi ve sağ taraf dosyaları gösterir. İşlemleri üstteki menüden gerçekleştirebilirsiniz. İyi çalışıyorlar, ama yavaşlar.

orman-disk mobil

Akıllı telefon uygulaması, cihazlarınızdan yedeklenen verilere erişmenizi sağlar. Senkronize edilen verilerinizi de gösterir. Uygulama akıcı ve sezgiseldir, bu nedenle onu kullanırken sorun yaşamayacaksınız. Google Play Store’da 4 yıldızlı bir derecelendirme ve 1.000’den fazla indirme var.

Jungle Disk kullanımı Backblaze gibi bir kerelik kurulum çözümlerinden daha karmaşıktır. İstediğiniz buysa Backblaze Business incelememizi okuyun. Jungle Disk’i kurmak ve çözmek için zamana ihtiyacınız var ve o zaman bile, ondan ne elde ettiğiniz her zaman net değil. Kullanıcı deneyimi bir güncellemeden yararlanır.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Bir yedek oluşturmak için kullanıcılarınızın, çalışma grubunuzda kendileri ve disk etki alanınız için belirlediğiniz kimlik bilgileriyle oturum açması gerekir. Ardından, yedeklemek için bilgisayarlarından klasör seçmeleri gerekecek.

Jungle Disk, “masaüstü”, “belgeler”, “resimler”, “müzik” ve daha fazlası gibi ekleyebileceğiniz ortak klasörlerin bir listesini sağlar, ancak başkalarını da seçebilirsiniz. Bu klasörlerden herhangi birini seçmezseniz manuel olarak bir yedekleme planı oluşturmanız gerekir. Aynı şey mevcut yedeklemenizi düzenlemek için de geçerlidir.

orman-disk başlangıç ​​yedekleme

İlk olarak, “yapılandır” düğmesine tıklamanız gerekir. Ardından, yüklemek istediğiniz çevrimiçi diski seçin ve “ne yedeklenir” seçeneğine ulaşıncaya kadar yedek kasa hiyerarşisinde ilerleyin. Tıkladığınızda, yedek klasör ekleyebileceğinizi veya değiştirebileceğinizi veya silebileceğinizi göreceksiniz..

orman-disk eklenti yedekleme

Bir sonraki adımda bir yedekleme zamanlaması ayarlamanız gerekir. Varsayılan, günde bir yedekdir, ancak beş dakikada bir çalışmasını sağlayabilirsiniz. Jungle Disk sürekli yedeklemeye en yakın olan budur. Manuel yedekleme için de bir seçenek var.

Bundan sonra, izniniz varsa özel diskinizi oluşturabilir, eşitleme klasörleri ve ağ paylaşımları oluşturabilirsiniz. Genel olarak, yedekleme işlemi zor değildir, ancak kullanıcı dostu da değildir.

orman-disk geri

Çevrimiçi disk menüsündeki “geri yükle” yi tıklayarak masaüstü istemcisinden geri yükleme işlemini başlatabilirsiniz. Hangi dosyaları geri yüklemek istediğinizi ve nereye geri yüklemek istediğinizi seçmenizi sağlayan bir “dosyaları geri yükle” penceresi açılacaktır. Bunları orijinal konumlarına veya yeni bir konumlarına geri yükleyebilirsiniz. Daha önceki yedeklemelerde yapılan önceki dosya sürümlerini geri yükleme seçeneği de vardır.

Masaüstü istemcisine ek olarak, dosyaları indirmek için web istemcisini veya mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz.

hız

İlk yedeklemeler uzun sürebilir. Ne kadar sürdüğü çoğunlukla internet servis sağlayıcınıza ve bir sunucuya ne kadar yakın olduğunuza bağlıdır. Jungle Disk ile, dünyaya yayılmış Amazon ve Google’ın altyapılarına bağlı olduğu için bir taneye yakın olma şansınız var.

Jungle Disk’in hızlarını test etmek için, 1 GB’lık sıkıştırılmış bir klasör kullanarak çeşitli yükleme ve indirme işlemleri gerçekleştirdik. Testlerimizi Sırbistan / Belgrad’da saniyede 10 megabit yükleme hızına ve 31 Mbps indirme hızına sahip bir Ethernet bağlantısı kullanarak gerçekleştirdik..

Bu hızlarla, test klasörünüzü yüklemenin yaklaşık 14 dakika ve ek yük olmadan indirmenin dört dakikadan fazla sürmesi gerektiğini hesapladık.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi:00:32:0000:31:4200:31:51
İndirme süresi:00:05:1200:05:1600:05:14

Yükleme hızları ortalama 31 dakika 51 saniye olduğu için iyiydi. Verilen, 14 dakikaya yakın olmalıdır, ancak karşılaştırma için birçok hizmet neredeyse bir saat sürer. Ortalama indirme süresi beş dakika 14 saniyede çok daha iyiydi..

orman-disk gaz kelebeği

Jungle Disk çalışmanıza müdahale ederse, kısabilirsiniz. Bunu yapmak için, yapılandırma penceresini açın, “uygulama ayarları” nı tıklayın ve “bant genişliği sınırlaması” nı seçin. Çoğu hizmet, karşıya yükleme ve indirme bant genişliği sınırlarını belirlemenize izin verir, ancak Jungle Disk ayrıca bunları zorlaması gereken zamanı yapılandırmanıza izin verir.

Bununla birlikte, tecrübelerimize göre, azaltmanın gerekli olmadığı için yedeklememiz bilgisayarımızı başka türlü kullanmamızı engellemedi.

Diğer yandan, aktarım hızınız yavaşsa “yüksek bant genişliği bağlantısı için performansı en iyi duruma getirme” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Jungle Disk, ancak yükleme hızınız 2 Mbps’den yüksekse açmanızı önerir. Testlerimizi onsuz yaptık.

Güvenlik

Jungle Disk, dosyalarınızı taşıma sırasında ve sunucularında beklemede tutmak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Bankalar ve devlet daireleri tarafından kullanıldığı kanıtlanan en güçlü şifreleme algoritmalarından biridir. Bildiğimiz kadarıyla kimse çatlayamadı.

Jungle Disk, sıfır bilgili şifrelemeden faydalanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, dosyalarınızın şifresini çözüp yalnızca okuyabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, Jungle Disk’in kaybederseniz şifrenizi sıfırlayamayacağı anlamına gelir. Hatırladığınızdan emin olun, not edin veya saklamak için en iyi şifre yöneticilerinden birini kullanın.

TLS protokolü, aktarılan dosyaları ortadaki adam saldırılarına ve bir sunucuya aktarım sırasında dosyalarınızı hedefleyebilecek diğer tehditlere karşı da korur.

Verilerinizin veri merkezinde ne kadar güvenli olacağı, seçtiğiniz bulut sağlayıcısına bağlıdır. Google’ın veri merkezlerinde özel tasarlanmış elektronik erişim kartları, alarmlar, metal dedektörleri ve daha fazlası kullanılır. Ayrıca 7/24 izleniyor.

Yedekli güç sistemleri, veri merkezlerinin kesintisiz çalışmasını sağlar. Ayrıca, soğutma sistemleri optimum çalışma sıcaklığını korur. Ayrıca yangın ve diğer çevresel tehditlerle ilgilenen ekipmanlar da vardır. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz şirket bir güvenlik raporu yayımladı.

Amazon’un veri merkezleri, üçüncü taraf denetimlerine tabi tutulur ve yalnızca haklı bir nedenin bulunması için bu kişilere erişimi kısıtlar. Video izleme, izinsiz giriş tespiti ve erişim günlükleri, mülkü istenmeyen erişimden korumaya yardımcı olur.

Su, güç ve diğer sistemler yedekli olarak tasarlanmıştır, bu nedenle sürekli operasyonlar acil durumlarda çalışmaya devam edecektir. Ayrıca tesisler yangınlara, sellere ve diğer çevresel felaketlere dayanabilir. Amazon’un veri merkezi güvenliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Jungle Disk, kimlik bilgilerinizi korumanıza yardımcı olacak iki faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemez. Bununla birlikte, hesap yöneticileri, Jungle Disk kontrol panellerine Google hesapları aracılığıyla giriş yapabilir ve bu da onu destekler.

Jungle Disk, yedekleme koruması ile ilgili görmek istediğimiz güvenlik özelliklerinin çoğuna sahiptir, bu nedenle verileriniz için endişelenmemelisiniz.

Gizlilik

Gizlilik politikasının en üstünde, Jungle Disk, yüklediğiniz, indirdiğiniz veya sakladığınız dosyaları görüntülemeyeceğini söylüyor. Ayrıca, gizlilik politikasına ve hizmet şartlarına uygun olmadıkça dosyalarınız hakkındaki bilgileri izniniz olmadan izlemeyeceğini veya ifşa etmeyeceğini söylüyor.

Bu, Jungle Disk’in, hizmetlerini çalıştırmak için bu bilgileri bilmesi gereken çalışanlarına, yüklenicilerine ve aracılarına kişisel bilgilere erişimi kısıtladığı anlamına gelir. Bu yaklaşım bulut hizmetleri arasında yaygındır. Ayrıca, bu kişiler erişim haklarını kötüye kullanırsa, disipline ve cezai kovuşturmaya maruz kalabilirler.

Jungle Disk ayrıca verilere yetkisiz erişimi veya yetkisiz değişiklik, açıklama veya imhayı önlemek için önlemler alır. İç veri denetimlerini, depolama ve işleme uygulamalarını ve güvenlik çabalarını içerir.

Bu, kötü niyetli kişilere karşı yeterli koruma değildir, bu nedenle özel şifrelemenin dosyalarınızı meraklı gözlerden koruyacağından emin olmak için özel anahtarınızı kullanmanızı öneririz..

Jungle Disk’in kullanıcılarının e-posta adreslerini veya diğer kişisel bilgilerini üçüncü taraflara satmamalarını veya pazarlamamayı vaat etmeleri iyidir.

Jungle Disk, hizmetlerine kaydolduğunuzda bilgi toplar. İzninizi vermedikçe bu bilgileri neden toplandığından başka bir amaçla kullanmaz. Ayrıca bant genişliği, depolama alanı kullanımı ve diğer metriklerle ilgili raporlar gibi özellikleri desteklemek için aktarılan verilerin çeşitli parametrelerini de izler.

Jungle Disk ile Haklarınız

Jungle Disk, hizmete verdiğiniz bilgileri düzeltmek veya güncellemek için hesabınızı değiştirmenize olanak tanır.

Hesabınızı iptal ederseniz Jungle Disk kişisel verilerinizi ve diğer bilgilerinizi arşivinde veya yedeklemesinde saklayabilir. En önemlisi bu endişe vericidir, çünkü Jungle Disk’in verilerinizi sileceğinden emin olamazsınız.

Bununla birlikte, bir AB vatandaşıysanız ve Jungle Disk’e işletme bilgileri yerine kişisel verilerinizi sağladıysanız, konu satırında “GDPR” ile [e-posta korumalı] e-posta göndererek silme isteği gönderebilirsiniz. Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne aşina değilseniz, GDPR kılavuzumuzu okuyun.

Destek

orman-disk bilgi bankası

Jungle Disk’i kullanarak bir engelle karşılaştığınızda, ilk ve en hızlı seçeneğiniz, sorununuzu çözmek için bilgi tabanını kullanmaktır. Sorununuza bir cevap arayabilir veya en yaygın makalelere göz atabilirsiniz. Makalelerin birçok ekran görüntüsü vardır ve takip edilmesi kolaydır.

Eğer yardım etmezlerse, Jungle Disk canlı destek ile iletişime geçmeniz gerekir, ancak bunu yalnızca Pazartesi’den Cuma’ya, 08: 00-17: 00, Merkezi Standart Zaman arasında yapabilirsiniz. Destek, sohbet yerine telefonla yapılır.

Konuşmaktan kaçınmayı tercih ediyorsanız, çevrimiçi bir form kullanarak veya [e-posta korumalı] adresine e-posta göndererek Jungle Disk’in destek ekibine de istek gönderebilirsiniz. Soru sorarak e-posta destek sürelerini test ettik ve iki saat içinde veya daha sonra birkaç dakika içinde yanıt aldık. Bununla birlikte, yanıt süreleri destek ekibiyle iletişim kurma sürenize bağlıdır. Cevaplar yardımcı oldu ve hatta daha fazla bilgi edinmek için bize bağlantılar sağladılar.

Karar

Karmaşık bir kullanıcı deneyimine aldırmayan kullanıcılar, Jungle Disk’in pahalı olmadığını, güçlü bir güvenliğe sahip olduğunu ve sunucularınızı ve NAS cihazlarınızı yedekleyebileceğini göreceklerdir. Ayrıca sınırsız sürüm ve silinen dosya tutma özelliği vardır. Bunun da ötesinde, temel bilgiler de olsa senkronizasyon ve paylaşım özellikleri var.

Dosyalarınızı barındırmak için Amazon S3 veya Google Cloud Storage’ı kullanma arasında seçim yapabilmeniz güzel. Özel şifreleme ile birlikte iş dosyalarınızı güvende tutacak.

Yine de, Jungle Disk, Cloudberry Backup, Acronis True Image veya CrashPlan for Small Business gibi özelliklerle cilalı veya zengin hissetmiyor. Küçük İşletmeler için CrashPlan’ı Küçük İşletmeler için CrashPlan incelememizde okuyabilirsiniz. Bir bulut yedekleme hizmeti için önemli bir özellik olan sürekli yedekleme yok.

Jungle Disk sizin için uygun değilse, alternatifler bulmak için çevrimiçi yedekleme incelemelerimize bakın. Jungle Disk hakkında ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlara yazın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me