Livedrive İncelemesi – Güncellendi 2020

Livedrive İncelemesi

Livedrive, depolama alanı da sunan iyi bir yedekleme aracıdır. Ancak, hizmet son derece pahalı ve ödeme ve destek sorunları hakkında sayısız rapor aldık. Tam incelememizde yeterince iyi olsa da, tavsiye etmekten çekinmeyin.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

Livedrive, 2008 yılında başlatılan ve 2014 yılında J2 Global tarafından satın alınan bir yedekleme hizmetidir. Küçük işletmeleri ve ev kullanıcılarını hedefler. Yedekleme sunmanın yanı sıra, depolama alanına da sahiptir, ancak en iyi bulut depolama hizmetleriyle rekabet eden hiçbir şey yoktur. Aynı zamanda, bazı garip işlevler ve pahalı planlar sayesinde en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcıları arasında da iyi bir sıraya sahip değil.

Livedrive, Avrupa için en iyi bulut depolama hizmetlerimize uygun olmasını sağlayan İngiltere’de bulunmaktadır. Bunu bir bulut depolama hizmeti olarak ekledik, ancak bulut depolama ve yedekleme arasındaki fark konusunda kafanız karıştıysa, açıklamamızı okuyun. ABD’de bulunmayan daha fazla seçenek için ABD parçasının dışındaki bulut depolamamızı okuyun.

Livedrive, dosyalarınızı yedeklemek için sınırsız alan, iyi kullanım kolaylığı ve Avrupa’daki gizlilik yasalarına uyum sağlamak için sade, eski yedeklemeye ek olarak ilginç özelliklere sahiptir. Yine de, ucuz değil ve sıfır bilgi şifrelemesi ve iki faktörlü kimlik doğrulama gibi önemli özellikleri atlıyor. Ayrıca, okuyucuların rpeorts göre, ödeme ve destek ile ilgili konular; bununla ilgili daha fazla bilgi için alttaki yorum bölümümüze gidin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Livedrive için alternatifler

Özellikleri

Bir yedekleme çözümü olarak, Livedrive oldukça ortalama ve bu incelemenin ilerleyen bölümlerinde daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Ancak, Livedrive’ı rakiplerinin çoğundan ayıran şey, Evrak Çantası adı verilen depolama özelliğidir..

Livedrive Evrak Çantası, dosyalarınıza çeşitli cihazlardan ve çevrimiçi olarak erişmenize ve bunları düzenlemenize, büyük dosyaları aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza ve bilgisayarınızda boş alan açmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, özel bulut depolama hizmetleri arıyorsanız, bulut depolama incelemelerimize bakın.

livedrive-evrak çantası

Evrak çantası bilgisayarınızdaki harici bir sürücü gibi çalışır, bu nedenle çoğu bulut depolama hizmetinin kullandığı ortak senkronizasyon modeline benzer.

Buraya yerleştirdiğiniz dosyalar otomatik olarak çevrimiçi olarak senkronize edilir. Daha sonra masaüstü uygulamasını, mobil uygulamayı veya web istemcisini kullanarak bunlara erişebilir ve bunları düzenleyebilirsiniz.

Sabit sürücünüzde yer açmanız gerekiyorsa, dosyaları yalnızca çevrimiçi olarak depolamayı seçebilirsiniz. Yine de, onları açmak için indirmeniz gerekecek. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili kılavuz için buraya bakın.

Bulut depolama hizmetleri gibi, Evrak Çantası da dosyaları bulutta depolayarak aileniz ve arkadaşlarınızla ve bilgisayarınızdaki boş alanı paylaşmanıza olanak tanır. Müzik dosyalarınızı tarayıcıdan da çalabilirsiniz.

livedrive-web galeri

Web uygulamasında, yedeklediğiniz fotoğrafları önizlemenize olanak tanıyan bir galeri özelliği var, ancak birkaçını yükledikten sonra bizim için fotoğraf göstermedi. Yine de fotoğrafları önizleme manuel olarak çalıştı.

livedrive-foto-önizleme

Karma yedekleme dahil gelişmiş yedekleme özellikleri hakkında ayrıntılar için BigMIND Home incelememizi okuyun.

Fiyatlandırma

Yedekleme aylık 8 ABD dolarıdır ve bir bilgisayar için sınırsız yedekleme sağlar, ayrıca dosyalarınıza mobil uygulama üzerinden erişmenizi sağlar. Bununla birlikte, ağa bağlı depolama yedekleme özelliğini aylık 6.33 $ karşılığında ayrı olarak satın almanız gerekecektir. Bununla birlikte, dosyalarınızın son 30 sürümünü tutan dosya geri yükleme, şifreleme ve sürüm oluşturma özelliğine sahiptir..

Evrak çantası aylık 16 dolara mal oluyor ve size 2 TB senkronizasyon alanı sağlıyor. Masaüstü ve mobil cihazlarda çalışır ve depolama alanınızdan dosya paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca, dosyalarınızın son 30 sürümünü tutar, böylece istemediğiniz bir şeyi değiştirdiyseniz önceki sürümü geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, fotoğrafları telefonunuzdan yedekleyebilirsiniz.

Ucuz değil: Sync.com veya pCloud’dan 2 TB bulut depolama alanı elde edebilirsiniz. Eğer ilgileniyorsanız, daha fazla bilgi için Sync.com incelememizi ve pCloud incelememizi okuyun.

Pro Suite, önceki iki planı birleştirerek cihazlarınızı yedeklemenize ve bulut depolama alanını ayda 25 ABD doları karşılığında kullanmanıza olanak tanır. Size 5 TB senkronizasyon alanı ve sınırsız yedekleme alanı sunar.

Beş bilgisayarı, tabletleri ve mobil cihazları yedekleyebilirsiniz. FTP, SFTP ve WebDAV da planla birlikte sunulmaktadır. Bu erişim yöntemlerine aşina değilseniz, FTP ve WebDAV makalelerinin ne olduğunu okuyun.

Yedekleme alanını ve senkronizasyon depolama alanını birleştirme fikrini sevsek de, Pro Suite planının fiyatı, daha pahalı kurumsal dosya senkronizasyonuna ve paylaşım çözümlerine rakip olacak kadar dik.

Pro Suite kullanıcıları, yedeklemek istedikleri her ağ sürücüsü veya NAS cihazı için yerel NAS desteği alır. Web portalındaki “hesap ayarları” na gidip sürücüdeki klasörleri yedekleme seçimlerine ekleyerek kullanmaya başlayabilirler. Güçlü NAS desteğine ihtiyacınız varsa, NAS için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Livedrive Deneme Sürümü

Hizmet, tüm planları içeren 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor. İptal etmek kolay değildir, çünkü İngiltere’de iptal ekibini aramanızı gerektirir, bu da oradan değilseniz pahalı olabilir.

Kullanım açısından daha kolay bir yöntem vardır. Hesabınızı iptal etmek için doldurabileceğiniz bir iptal formuna götüren bir bağlantıdır. Bunun Livedrive’ın ucuz bir hareketi olduğunu düşünüyoruz, çünkü kullanıcıların ücretsiz deneme sürümlerini iptal etmelerini zorlaştırıyor.

Kullanım kolaylığı

Masaüstü uygulaması, testimiz sırasında, çoğunlukla yedek klasör eklerken veya klasörden klasör kaldırırken birkaç kez gecikti. Bunu yapmak zorundasınız çünkü Livedrive yedeklemek için belirli klasörleri seçmenizi gerektiriyor.

livedrive-kontrol merkezi

Uygulamanın kontrol merkezine sistem tepsisi simgesinden erişeceksiniz. Ana menü üstte ve pencerenin geri kalanı size içeriği gösteren şekilde, kullanımı kolaydır. Arayüz sıkıcı, ancak açık ve sizi şaşırtmayacak.

livedrive-web

Web uygulaması yedeklediğiniz cihazları gösterir, tek tek dosyaları indirmenize olanak tanır ve varsa Evrak Çantanıza erişim sağlar. Ayrıca, hesabınıza girebilir, yedeklediğiniz fotoğrafları bir galeride önizleyebilir veya destek bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Çok fazla özelliği yok, bu yüzden sizi bunaltmayacak. Özellikler yanında net ve çekici bir şekilde görüntülenirken soldaki menüyü kullanarak aralarında gezinebilirsiniz.

livedrive-mobil

Mobil uygulama iOS ve Android için kullanılabilir. Hızlıdır ve bulut yedeklemenize erişmenizi kolaylaştırır. Ayrıca sizinle paylaşılan dosyaları görebilir ve müzik dosyalarınızı açabilirsiniz. Müzik çalma, bir çalma listesi oluşturmanıza ve sanatçıya, albüme, yıla veya türe göre müziğe göz atmanızı sağlayan güzel bir özelliktir.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Livedrive, yedekleme için varsayılan olarak masaüstü, belgeler, resimler, müzik ve videolar dahil olmak üzere birkaç klasör seçer.

livedrive-backup-select

Bununla birlikte, bazı dosyaları hariç tutar, bu nedenle sizin için önemli olup olmadığını görmek için web sitesindeki listeye bakın. Livedrive dosya türüne göre yedekleme yapamadığından, yedeklemek istediğiniz dosyaları manuel olarak seçmeniz gerekir. Bu özelliğe ihtiyacınız varsa ve basit bir kullanıcı deneyimi istiyorsanız Backblaze ile alabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için Backblaze incelememizi okuyun.

livedrive-zamanlayıcı

Yedeklemenizi tanımladıktan sonra, Livedrive’ın dosya değişikliklerini taraması arasında birkaç saat seçebilir veya her gün bunun için belirli bir zaman ayarlayabilirsiniz.

Geri yükleme özelliği masaüstü uygulamasından çalışır. Dosyaları geri yüklemek için yedeklediğiniz bir bilgisayarı seçmeniz ve ardından geri yüklemek için tek tek dosyaları veya klasörleri seçmeniz gerekir. Tek tek dosyaları indirmek için web uygulamasını da kullanabilirsiniz.

hız

İlk yedeklemeler, ne kadar veri korumanız gerektiğine bağlı olarak genellikle uzun zaman alır. Livedrive’ın çevrimiçi yedekleme alanındaki diğerleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmek için, 1 GB sıkıştırılmış bir klasör kullanarak yükleme ve indirme testleri gerçekleştirdik. Sırbistan’da Belgrad’dan saniyede 6 megabit yükleme hızı ve 83 Mbps indirme hızı ile WiFi bağlantısındaydık.

İkinci denememizde Livedrive’ı test etmek için mücadele ettik. Masaüstü istemcisi, tamamlanma zamanını “hesaplamakta” ​​kaldı ve yüklemeye başlamadı. Bununla birlikte, sonraki girişimlerimiz daha başarılı oldu. Teoride alması gereken 24 dakikadan çok daha yavaş olan 1 GB veri yüklemek ortalama bir saat sürdü.

Ancak indirme işlemi iki dakika sürdüğü için yavaş değildi, bu da sürmesi gereken teorik süreye yakın.

Bununla birlikte, yükleme ve indirme hızları yalnızca Livedrive’da değildir. Ayrıca internet servis sağlayıcınıza ve İngiltere’deki sunuculara ne kadar yakın olduğunuza da bağlıdır..

Yedeklemenizi yüklemenin çok fazla bant genişliği gerektirdiğini fark ederseniz, “ayarlar” a gidip “gelişmiş” i ve ardından “bant genişliği” ni tıklayarak kısabilirsiniz.

Güvenlik & Gizlilik Politikası

Livedrive’ı, her başlatıldığında bir şifre soracak şekilde ayarlayabilirsiniz. Birisi cihazınızı çalar ve dosyalarınızı cihazınıza geri yüklemeye çalışırsa yararlıdır.

Livedrive’ın İngiltere’de güvenli veri merkezlerinde sunucuları vardır. Güvenlik sayfası, “üç fiziksel veri güvenliği katmanı” olduğunu belirtir. Veri merkezleri izinsiz girişi tespit etmek ve önlemek için 7/24 izleme kullanır. Hepsi bilgi güvenliği yönetim sistemleri için standart olan ISO 27001 sertifikalıdır.

Livedrive, dosyalarınızı yüklemeden önce karıştırmak için AES 256 bit şifreleme kullanır, ancak şifre çözme anahtarını korur, bu nedenle sıfır bilgi olarak nitelendirilmez.

Yaptığımız hizmetleri en iyi sıfır bilgi hizmetleri parçamızda bulabilirsiniz. Bunlardan biri olan SpiderOak ONE da bir bulut yedekleme hizmetidir. Sıfır bilgi yedeğiyle ilgileniyorsanız, güvenliği hakkında daha fazla bilgi için SpiderOak ONE incelememizi okuyun.

Gizliliğiniz hakkında endişeleriniz varsa sıfır bilgi önemlidir. Livedrive’ın gizlilik politikasının H Bölümü, Livedrive’ın kişisel verilerinizi yasal ve düzenleyici makamlarla, harici danışmanlarla ve yasal işlemler için gerekli herhangi bir tarafla paylaşabileceğini belirtir. Yine de hizmet, AB kullanıcıları için yeterli koruma sağlayan Genel Veri Koruma Yönetmeliği ile uyumludur.

Livedrive, birisi şifrenizi çalarsa hesabınızı korumak için iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmaz, bu nedenle güçlü bir şifre oluşturduğunuzdan emin olun.

Destek

livedrive destek

Destek bölümü bir SSS ve bilgi tabanından ve hizmet durumunu gösteren bir özellikten oluşur.

SSS ve bilgi tabanı her zaman kullanılabilir, ancak sonuçlar döndürülürken arama işlevi daha hızlı olabilir. Sorunuzun yanıtını bulamazsanız destek ekibine bir bilet gönderebilirsiniz. Destek ekibiyle Pazartesi’den Cuma’ya sabah 9’dan akşam 6’ya kadar iletişim kurabilirsiniz. Greenwich Ortalama Saati. Test sırasında yaklaşık bir saat içinde bir yanıt aldık, bu iyi.

Çevrimiçi sohbet ve telefon desteği eklenerek destek iyileştirilebilir.

Karar

Livedrive’ın ayrı uygulamaları vardı, ancak şimdi her şey entegre edildi ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları şeye kolayca erişebilmelerini sağladı. GDPR’ye uyumu, gizlilik politikasında şüpheli hükümlere sahip olduğu düşünüldüğünde bir artıdır. Sıfır bilgi olmadığı için, hangi dosyaları yedeklemek istediğinizi seçerken dikkatli olmalısınız.

Bununla birlikte, dosyalarınızı yüklemeden önce karıştırmak için AES 256 bit şifreleme kullanır. Bununla birlikte, hesabınızı da korumaz, çünkü iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılamaz. Fotoğraf önizleme ve depolama senkronizasyonu alanı, özelliklerine değerli eklemelerdir.

Yükleme ve indirme hızları yavaş olduklarından övünecek bir şey değildir. Küresel bir sunucu ağına sahip olmadığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil. Yedeklemek istediğiniz çok fazla veri varsa bunu aklınızda bulundurun.

Fiyat da büyük bir değer değildir ve çevrimiçi yedekleme incelemelerimiz arasındaki diğer hizmetlerle rekabet edemez. Livedrive’ın faydaları maliyetlerinden daha mı ağır? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me