Jottacloud İncelemesi

Harika yükleme hızlarına sahip çok uygun fiyatlı bir yedekleme sağlayıcısı olan Jottacloud, blok düzeyinde kopyalama ve şüpheli güvenlik eksikliği nedeniyle pazardaki daha büyük isimlerin yetersiz kalıyor. Tam Jottacloud incelememizde onlar hakkında her şeyi okuyun.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

Jottacloud, bir bulut depolama hizmetinin özellikleri ve tasarımı ile karıştırılmış bir yedekleme hizmetidir. Gizlilik dostu Norveç’ten geliyor.

Nispeten ucuz ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, senkronizasyon ve paylaşım özellikleri, fotoğraflarınızı yöneten bir fotoğraf uygulaması, bir komut satırı aracı ve daha fazlası vardır. Ayrıca tüm dosya türlerinizi yedekler. Sınırsız olduğu için yedekleme alanınızın bitmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Bununla birlikte, hizmetin blok düzeyinde dosya kopyalama ve özel şifreleme içermeyen dezavantajları vardır. Bunlar, en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerinin çoğunun sahip olduğunu göz önünde bulundurarak büyük özlüyor.

Jottacloud herkes için en iyi seçim olmayabilir, ancak ücretsiz planları sayesinde denemek kolaydır. Öncelikle bu konuda daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu Jottacloud incelemesinde daha ayrıntılı bir şekilde ilerlerken bizimle birlikte kalın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Jottacloud için alternatifler

Özellikleri

Jottacloud kişisel ve iş bilgisayarlarınızı buluta yedeklemenizi sağlar. Ayrıca ağa bağlı depolama aygıtlarınızı ve harici sürücülerinizi yedekleyebilir. Yedeklemenizi tamamladıktan sonra, sabit sürücü çökmeleri veya diğer yazılım hataları nedeniyle dosyalarınızı kaybetmeyeceğinizden emin olabilirsiniz..

Tipik yedekleme servislerinin aksine, Jottacloud cihaz senkronizasyonu ve dosya paylaşım özellikleri sunar. Cihaz senkronizasyonu, böylece fotoğraflarınız, dokümanlarınız, videolarınız ve diğer dosyalarınız birden fazla cihaza yansıtılır, yani manuel olarak aktarmanız gerekmez. Bu dosyalarda yapılan değişiklikler de yansıtılır.

Jottacloud ayrıca çevrimiçi bir arşiv sağlar, böylece bilgisayarınızda boş alan olması gerekiyorsa dosyaları ona taşıyabilirsiniz.

Dosya paylaşımı, yedeklediğiniz dosyaları ekip arkadaşlarınızla ve arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır, böylece bunları göndermek için USB bellekleri, harici sürücüleri veya diğer aygıtları kullanmanız gerekmez. Jottacloud bir paylaşım bağlantısı oluşturmanıza izin verirken, Jottacloud Fotoğraflar uygulaması doğrudan Facebook veya Twitter’da yayın göndermenize izin verir.

Bu özellikler en iyi bulut depolama hizmetleri için ortaktır, ancak çok az yedekleme hizmeti vardır. IDrive ve SpiderOak ONE en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetlerimiz arasında oldukları için öne çıkıyor. Onlar hakkında daha fazla bilgiyi IDrive incelememizde ve SpiderOak ONE incelememizde okuyabilirsiniz. Yedekleme ve depolama alanı arasındaki farktan emin değilseniz, açıklamamızı okuyun.

jotta-fotoğraflar

Medya meraklıları, Jottacloud’un böyle bir amaç için uyarlanmış bir uygulamada fotoğraf ve video yüklemenize ve yönetmenize izin verdiğini duymaktan mutluluk duyacaktır. Ayrıca, Jottacloud Fotoğrafları fotoğrafları veya videoları sıkıştırmaz. RAW dahil birçok formatı destekler. Yüklenen videoları tarayıcınıza veya cihazınıza da aktarabilirsiniz.

Jottacloud Photos ayrıca yedekleme çözümleri için yaygın olmayan albümler oluşturmanıza ve içeriğinizi paylaşmanıza olanak tanır. En göze çarpan istisna, AI destekli yüz ve fotoğraflar için metin algılama da dahil olmak üzere özelliklerle dolu BigMIND Home. BigMIND Home hakkında daha fazla bilgiyi BigMIND Home incelememizde bulabilirsiniz..

Jottacloud, Office Online kullanarak da belge dosyalarınızı önizlemenizi sağlar. Belge oluşturmak için Office Online’ı da kullanabilirsiniz.

Uzman bir kullanıcıysanız, Jottacloud’un klasörleri yedeklemek için kullanabileceğiniz bir komut satırı istemcisi olduğunu bilmekten memnuniyet duyarız.

Jottacloud Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir ve masaüstlerinde, sunucularda, NAS cihazlarında ve hatta Raspberry Pi’de çalışabilir.

Bulut yedekleme hizmetleri arasında yaygın olan diğer özellikler arasında görüntü yedekleme, zamanlama ve dosya sürümlendirme bulunur. Dosya sürümü oluşturma, istenmeyen dosya değişiklikleri yaparsanız veya fidye yazılımlarına saldırırsanız dosyaların önceki sürümlerini geri yüklemenizi sağlar. Buna karşı daha fazla koruma istiyorsanız, fidye yazılımı koruma kılavuzumuzu okuyun.

Jottacloud’un uygulaması yalnızca son beş sürümü kaydeder, bu nedenle daha fazlasına ihtiyacınız varsa sürüm toplaması için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Jottacloud sürekli yedekleme çalıştırabilir; bu, yedeklenen bir dosyayı düzenlediğinizde veya yedekleme için etiketlenmiş bir klasöre yeni bir dosya eklediğinizde yedeklemenin çalıştırılacağı anlamına gelir.

Eksik özellikler arasında artımlı yedekleme ve yerel bir cihaza yedekleme özelliği bulunur; bu da karma yedeklemenin keyfini çıkaramayacağınız anlamına gelir. Özel şifreleme de eksik, ancak “güvenlik” bölümünde bunun hakkında konuşacağız. Yedekleme özellikleri ilginizi çekiyorsa, daha fazla bilgi edinmek için çevrimiçi yedekleme kitaplığımıza başvurun.

Jottacloud Özelliklerine Genel Bakış

Jottacloud Logosuwww.jottacloud.com

Sınırsız GBAll Planları için aylık 660 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme

Fiyatlandırma

Jottacloud’un ev ve iş kullanıcıları arasında bölünmüş altı planı vardır. İki kişi ücretsiz.

Jottacloud’un iki ücretsiz planı olması güzel. Backblaze ve CrashPlan for Small Business gibi diğer yedekleme hizmetleri ücretsiz yedekleme sunmaz. Yine de, bir bilgisayarı yedeklemek söz konusu olduğunda 5GB ince seçimlerdir, ancak hizmeti denemek yeterlidir.

Bunun da ötesinde, Kişisel planın her ikisi de sınırsız yedekleme sunan Carbonite ve Backblaze’den neredeyse iki kat daha pahalı. Yine de, ne Carbonite ne de Backblaze, cihaz senkronizasyonu ve dosya paylaşım özellikleri sunmaz. Jottacloud’un Kişisel planı ayda 7.92 $, ancak 79.19 $ olan tüm yıl boyunca ödeme yaparsanız, fiyat ayda 6.59 $ ‘a iniyor..

Sınırsız yedekleme alanı sunan hizmetler hakkında daha fazla bilgi için en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme topluluğumuzu okuyun.

Aile planı aylık 11,36 $ ‘dır ve beş kullanıcı için 5 TB yedekleme alanı sağlar. Bir yıl için peşin ödeme yaparsanız, fiyat ayda 9,46 ABD doları veya yılda 113,61 ABD dolarıdır.

Jottacloud’un işletmeler için iki premium planı var. Business Small, 1 TB’lık yedekleme alanını paylaşan iki kullanıcıyı barındırabilir. Yıl için 7,92 dolar veya 95 dolar. Önümüzdeki yıl için ödeme yapmak size bir indirim getirmez.

Aynı şey, aynı miktarda alan sağlayan ancak sınırsız kullanıcı sahibi olmanızı sağlayan Business Large için de geçerlidir. Aylık 11,36 dolar veya yıllık 136,34 dolar.

Her iki plan da iyi bir değerdir. Onlara en yakın eşleşmeler Acronis True Image’ın ve IDrive’ın iş planlarıdır, ancak daha pahalıdır. Acronis True Image’ın Premium 1 TB’lik planı yalnızca bir bilgisayar için ayda 8,33 ABD doları, IDrive’ın 1,25 TB’lik planı aylık 31,22 ABD dolarıdır.

Jottacloud ile alanınız tükeniyorsa, ayda 6,72 $ karşılığında 1 TB kazanabilirsiniz. İş planları, yönetici konsolu ve rapor oluşturma gibi yönetici araçlarını içerir. Tek oturum açma özelliği de mevcuttur. İşletme fiyatlarına KDV dahil değildir.

Kullanım kolaylığı

Jottacloud’a kaydolmak kolaydır. Bunu yaptıktan sonra, daha sonra yükseltebileceğiniz ücretsiz bir abonelik alırsınız. Yedeklemenizi ayarlamak için masaüstü istemcisini indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

Windows ve macOS üzerinde çalışır. Team Penguin kullanıyorsanız, Linux için fikirler için en iyi çevrimiçi yedeklememize bakın.

jotta-default-backup-klasörler

Kurulum sadece biraz zaman alır. Tamamlandığında, hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bir sonraki pencere Jottacloud tarafından yedekleme için seçilen varsayılan klasörleri gösterir. Windows’da bunlar “masaüstü”, “belgelerim” ve “resimlerim” dir. Bunlara ihtiyacınız yoksa, bunların işaretini kaldırabilir ve uygulamaya girdiğinizde başkalarını dahil edebilirsiniz.

Varsayılan klasörleri gösterdikten sonra, Jottacloud size senkronizasyonu açma ve senkronizasyon klasörünün varsayılan konumunu değiştirme seçeneği sunar.

jotta-masaüstü-app

Masaüstü istemcisinin tasarımı, test ettiğimiz en güzel tasarımlar arasında değil, aynı zamanda en çirkinler arasında da değil. Ne kadar basit ve net olduğunu seviyoruz. Üst kısımdaki düğmeler, yedekleme veya geri yükleme işlemlerini başlatmanıza, aktarımlarınızı görüntülemenize veya ayarlara erişmenize olanak tanır. Bir arama çubuğu da var, ama bizim için işe yaramadı.

Bununla birlikte, tıknaz çünkü manuel olarak yedeklemek istediğiniz dosyaları seçmeniz veya orta bölmenin üzerine sürükleyip bırakmanız gerekir.

Diğer çözümler arasında en yaygın dosya türlerini seçme seçeneği veya ihtiyacınız olan dosyaları hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan bir ağaç hiyerarşisi bulunur. Jottacloud, dosya sisteminizden geçmenizi ve yedekleme için klasör seçmenizi gerektirir. Tek tek dosyaları değil, yalnızca klasörleri seçebilirsiniz.

jotta destekli dosyaları-web

Web istemcisi yakın zamanda arayüzünü güncelledi ve gösteriyor. Hızlı ve kullanımı kolaydır. Yedeklemeler, fotoğraflar, çöp kutusu, sohbet desteği, ayarlar ve yükseltme depolama sayfası arasında gezinmek için soldaki menüyü kullanırsınız. Bunun dışında, sağ üst köşedeki menü ne kadar alan kaldığını görmenizi, uygulamayı yüklemenizi ve oturumu kapatmanızı sağlar.

jotta-web senkronizasyon sayfalık

Senkronize edilen, yedeklenen, paylaşılan ve arşivlenen dosyalarınız için ayrı görünümler vardır. Jottacloud senkronizasyon alanınıza dosya yükleyebilirsiniz, ancak yedekleme alanına yükleyemezsiniz. Yüklemek için dosyaları “+” menüsünü kullanarak seçmeniz veya sürükleyip bırakmanız gerekir. Arşive yükleme aynı şekilde çalışır, fark bu dosyaların diğer cihazlarla senkronize edilmemesidir.

jotta-mobil uygulama

Mobil uygulama Android ve iOS için kullanılabilir. Çekici ve kullanımı kolaydır. Fotoğrafları ve videoları otomatik olarak yedeklemenizi sağlar, ancak mobil verilerinizi yedekleyemez. Buna ihtiyacınız varsa IDrive veya BigMIND Home’u kullanabilirsiniz. Daha fazla seçenek için mobil cihazlar için en iyi çevrimiçi yedeklememizi okuyun.

Yine de Jottacloud’un mobil uygulaması, dosyaları diğer cihazlarınızla senkronize etmenize, fotoğrafları yükleyip telefonunuzdan silerek boş alan açmanıza ve çevrimdışı kullanım için buluttan dosya indirmenize olanak tanır.

Sorun yaşamadık, ancak bazı uzun süreli kullanıcılar Google Play Store’da hata bildirdiler. Uygulamanın üzerinde 3.7 yıldız derecelendirmesi ve 10.000’den fazla indirme var.

jotta destekli dosyaları-web

Dosya Yedekleme & restorasyon

Bir yedekleme planı oluşturmak için masaüstü uygulamasını açmanız ve “yedekleme” sekmesini tıklamanız gerekir. Ardından, klasörleri uygulama penceresinin üzerine sürükleyip bırakabilir veya dosya gezgininizi kullanarak seçmek için “klasör ekle” yi tıklayabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra yedekleme başlayacak ve gerektiğinde klasör ekleyebilirsiniz..

jotta-eklenti klasörler

İşlem kolay ama sınırlıdır. Tek tek dosyaları veya sürücünün tamamını değil, yalnızca klasörleri yedekleyebilirsiniz. İncelediğimiz yedekleme hizmetlerinin çoğu dosya düzeyinde yedekleme yapabilir. Jottacloud, “herhangi bir dosya türü saklanabilir” diyor ve buna göre, yaygın dosya türlerinin veya yürütülebilir dosyaların hiçbirini yüklerken sorun yaşamadık.

Dosyaları ve klasörleri yedeklemenizden hariç tutabilirsiniz, ancak diğer birçok yedekleme aracıyla yapabileceğiniz gibi dosya türlerini hariç tutamazsınız.

jotta-backup-tarifesi

Jottacloud, sürekli otomatik yedekleme yapmanızı veya programlamanızı sağlar. Yedekleri her gün belirli bir saatte, hafta içi veya hafta sonları çalıştırabilirsiniz. Ayrıca, yedeklemenin ne kadar süre çalışacağını da belirtebilirsiniz. İsterseniz, özel bir zamanlama da oluşturabilirsiniz.

Jottacloud’un zamanlaması bazı daha iyi araçlar kadar özelleştirilemez. Örneğin, Acronis True Image’ın aylık yedekleme ve etkinlikte yedekleme de dahil olmak üzere daha fazla seçeneği vardır. Ayrıca yedekleme durumunuzla ilgili bildirimler de gönderebilir. Acronis True Image incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin.

Jottacloud için daha büyük bir eksik, artımlı, blok düzeyinde yedeklemeler gerçekleştirmemesidir. Artımlı yedekleme, bir dosyanın tümünü değiştirmek yerine yalnızca değiştirilen bölümlerini aktarır. Bu zaman ve bant genişliği tasarrufu sağlar. IDrive, BigMIND Home ve Carbonite dahil olmak üzere çoğu yedekleme hizmeti, artımlı yedeklemeler gerçekleştirebilir.

jotta-geri-başlatmak

Geri yükleme işlemi yalnızca klasörleri yedekten geri yüklemenizi sağlar. Verilerinizi geri yüklemek için “geri yükle” düğmesini tıklamanız gerekir. Ardından, geri yüklemek istediğiniz dosya veya klasörü seçin ve “indirmeyi başlat” ı tıklayın. Hangi klasöre geri yüklemek istediğinizi belirtmeniz gerekir, ancak birçok yedekleme hizmetinde olduğu gibi orijinal konuma geri yükleme seçeneği yoktur.

jotta-geri-hazır

Geri yükleme işlemini çöp kutunuzdan, fotoğraflarınızdan veya arşivinizden veri almak için de kullanabilirsiniz..

Az sayıda dosya ve klasör içeren basit bir yedekleme planınız varsa, yedekleme ve geri yükleme işlemleri kolaydır. Listeye çok sayıda dosya ve klasör eklediğinizde işler daha karmaşık hale gelir. Ayrıca, birden fazla yedekleme planı veya karmaşık plan oluşturamazsınız.

hız

Jottacloud veri merkezlerini Norveç’te tutar, böylece o ülkeye ne kadar yakın olursanız bağlantı hızınız o kadar iyi olur. Hızlarınız internet servis sağlayıcınıza da bağlıdır.

Hizmeti test etmek için Sırbistan’ın Belgrad kentinde saniyede 10 megabit yükleme hızına ve 31 Mbps indirme hızına sahip bir Ethernet bağlantısı kullandık. Teorik olarak, bu hızlar 1GB test klasörünü yaklaşık 14 dakikada yüklememize ve herhangi bir ek yük olmadan dört dakikadan biraz fazla bir sürede indirmemize yardımcı olmalıdır..

İlk girişim:
İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi00:22:4400:22:3800:22:41
İndirme süresi00:06:3500:06:3500:06:26

Jottacloud teorik zamana yakın değildi, ancak diğer hizmetlere kıyasla hala hızlıydı. Ortalama yükleme hızı 22 dakika 41 saniye idi. İndirme hızı olması gerekenden daha yavaştı. 1GB sıkıştırılmış klasörünüzü indirmek altı dakika 26 saniye sürdü.

jotta bant genişliği-gaz kelebeği

Yedekleme ve geri yükleme işlemleri çalışmanıza engel oluyorsa, yükleme ve indirme hızlarını ayarlar menüsünden kısabilirsiniz.

Güvenlik

TLS / SSL protokolü, dosyalarınızı bilgisayarınızdan bir sunucuya aktarırken korur. Bir kez orada olduklarında, Jottacloud dosyalarınızı hareketsiz hale getirmek için AES 256 bit şifreleme kullanır.

Bununla birlikte, Jottacloud şifreleme anahtarınızı oluşturur ve yönetir ve kullanıcı tarafından oluşturulan anahtarları desteklemez. Bu yöntem hızlı ve kullanışlıdır, ancak sunucular ihlal edilirse veya sahtekar bir çalışan verilerinize göz atmaya karar verirse verileriniz risk altındadır.

Jottacloud, dosyaları önizleme, paylaşma ve senkronize etme yeteneği ile çakıştığı için özel şifrelemeyi desteklemez. Yine de, gizlilikle ilgili kişiler bu konuda sorun yaşayabilir. Bir sonraki bölümde gizlilik hakkında daha fazla konuşacağız.

Özel şifreleme sizin için bir zorunluluksa, çevrimiçi yedekleme incelemelerimizden IDrive, Carbonite, SpiderOak ONE ve diğerlerini dikkate almak isteyebilirsiniz..

Jottacloud’da iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği bulunur. Etkinleştirirseniz, yabancı bir bilgisayardan oturum açarken normal kimlik bilgilerinize ek olarak bir güvenlik kodu girmeniz gerekir. Bu, kimlik bilgilerinizi çalmış olabilecek kişilerin hesabınıza erişmesini önlemeye yardımcı olur.

Gizlilik

Özel şifreleme eksikliği nedeniyle, gizlilik politikasının güçlü olması önemlidir. Jottacloud’un, dünyanın en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip bir ülke olan Norveç’te olması, lehine gidiyor. Buradaki yasalar ISS casusluğuna izin vermiyor ve PRISM gibi ABD gözetim programlarıyla iyi oynamıyor.

Jottacloud, gizlilik garantisinde sakladığınız bilgileri izlemeyeceğine söz veriyor. Ayrıca şunu söylüyor:

  • Norveç mahkemesi tarafından verilen bir emir sunulmadıkça, kullanıcı verilerini yetkililere devretmez.
  • Amazon gibi bir üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla kullanıcı verilerini paylaşmaz, saklamaz veya işlemez.
  • Çalışanları yazılı onayınız olmadan dosyalarınızı açmaz, dosyalara erişmez veya okumaz.
  • Çalışanları gizlilik sözleşmeleri imzalamalıdır.

Yine de, gizlilik politikası bazı verilerin aktarılacağını söylüyor. Şunu okuyor: “Jottacloud’a dosya yüklediğinizde, dosya ve dizin adları da dahil olmak üzere dosya sistemi bilgilerini de gönderiyorsunuz. Dosyalar aktarım sırasında Güvenli Yuva Katmanı (SSL) ile şifreleniyor. ”

Tüm yedekleme hizmetleri, yedekleme işlemini desteklemek için bu bilgileri kullanır ve gizlilik ilkesi bunu belirtir. Ayrıca Jottacloud’un e-posta adresinizi satmayacağını veya pazarlamayacağını veya kişisel verilerinizi üçüncü taraflara ifşa etmeyeceğini söylüyor. Ayrıca, Jottacloud AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne uymaktadır. AB’nin gizlilik yasası hakkında daha fazla bilgiyi GDPR kılavuzumuzdan edinebilirsiniz..

Jottacloud’un gizlilik politikasında şüpheli hükümler yoktur ve şirket Norveç’in gizlilik yasalarına ve GDPR’ye uymaktadır. Bununla birlikte, yalnızca özel şifreleme, dosyalarınızın şüphenin gölgesinin ötesinde gizliliğini garanti eder.

Destek

Bir sorunla karşılaştığınızda, yardım merkezine göz atabilir veya sohbet veya telefon yoluyla desteğe başvurabilirsiniz..

jotta yardım merkezi

Yardım merkezi, sorunun yanıtını bulmanıza yardımcı olacak kategorilere ayrılmıştır. Zor olduğu ortaya çıkarsa, arama çubuğunu kullanarak arama yapabilirsiniz. Makalelerin bazıları incedir, ancak çoğunun yardımcı olacak yeterli bilgi ve ekran görüntüsü vardır. Onlar da açık.

Yardım merkezinin bir cevabı yoksa, teknik destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Ancak bunu sadece hafta içi 09: 00-17: 00 arasında yapabilirsiniz. telefon desteği için ve sabah 9’dan akşam 8’e kadar Sohbet için. Tüm zamanlar UTC + 2. Sohbet yoluyla birden fazla soru sorduk ve ekip hızlı bir şekilde cevap verdi. Cevaplar da yardımcı oldu.

jotta-support-sohbet-pencere

Karar

Jottacloud tüm bulut yedekleme kutularını işaretlemez. Artımlı yedekleme, gelişmiş zamanlama seçenekleri ve çoklu ve karmaşık yedekleme planları oluşturma yeteneğinden yoksundur. Ayrıca, yalnızca yedeklenecek klasörleri seçmenize izin verir. Bulut depolama el kitabındaki özelliklere sahip olduğu için özel şifrelemesi yoktur.

Bununla birlikte, dosyalarınızı senkronize etmek ve paylaşmak için bu özellikleri kullanabilirsiniz. Jottacloud ayrıca Jottacloud Photos uygulamasını kullanarak video oynatmanıza ve fotoğrafları önizlemenize olanak tanır. Office Online sayesinde Office belgelerini de açabilir, oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. İleri düzey kullanıcılar komut satırı aracının tadını çıkaracak.

Hizmet nispeten ucuz ve sınırsız yedekleme sunuyor. Dosya yüklemek çok hızlı. Bu sadece korkunç olan indirme hızı hakkında söylenemez.

Sonunda, Jottacloud karışık bir çanta. İhtiyaçlarınıza uygun olup olmayacağı, depolama benzeri özelliklerinden, temel bulut yedekleme özelliklerine sahip olmadan kaybedeceğinizden daha fazlasını elde edip etmeyeceğinize gelir.

Jottacloud hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me