IDrive İncelemesi – 2020 Güncellendi

IDrive İncelemesi

IDrive, birçok özelliği, uygun fiyatlandırması ve kullanılabilirliği sayesinde en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcıları arasındadır. Ancak, okuyucular bazı hız sorunları bildirmiştir ve aylık planlar yoktur. Size uygun olup olmadığını görmek için tam IDrive incelememizi okuyun.


Slider1

slider2

slider3

slider4

Slider5

Slider6

Önceki

Sonraki

IDrive, hem gerçek yedekleme işlemi hem de bulut senkronizasyonu ve dosya paylaşımı gibi daha alışılmadık özellikler açısından bir dizi özellik sağlayan bir bulut yedekleme yazılımı parçasıdır.. 

Hizmetin gizliliği ve güvenliği hakkında söylenecek çok kötü bir şey yoktur, bu da çok yönlü bir ürün sağlar. Neden sevdiğimiz hakkında daha fazla bilgi için ilerlemeye devam edin ve IDrive incelememizi okuyun.

Yedekleme işleminin kendisinin özellik bakımından zengin olmasının yanı sıra, hizmet verilerinizi hem kazara kayıptan hem de kasıtlı gözetlemeden korumak için iyi bir iş çıkarır. Fiyatlandırma planları da makul, hatta hiçbir zaman sınırı olmadan, ancak ne yazık ki sınırsız planları olmayan tamamen ücretsiz bir plan sunuyor. Müşteri hizmetleri de mükemmel ve aktarım hızları iyi ama daha iyi olabilir.

İncelemenin her bölümünde ilerlerken bunların hepsini yıkacağız, bu yüzden ilgileneceğiniz bir paket gibi görünüyorsa okumaya devam edin. Ancak, sınırsız ve aylık planların eksikliği sizin için bir anlaşma kırıcıysa , bazı alternatifler bulmak için en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemize gidin.

Güçlü & Zayıf Yönler

IDrive için alternatifler

Özellikleri

IDrive inanılmaz derecede zengin özelliklere sahip bir hizmettir ve bir bulut yedekleme çözümünde görmek istediğimiz işlevler listemizdeki her kutuyu işaretlemeyi başarır. Aslında, yalnızca diğer yedekleme hizmetleriyle değil, aynı zamanda Dropbox gibi bulut depolama çözümleriyle de rekabet etmesini sağlayan senkronizasyon ve paylaşım yetenekleri içerir..

Masaüstü istemcisi Windows ve Mac işletim sistemlerinde kullanılabilir, ancak Linux’ta yoktur. Web istemcisini kullanarak hizmeti bir Linux makinesinde kullanmaya devam edebilmenize rağmen, işletim sistemi için özel bir masaüstü istemcisi sunan bir hizmet bulmak için Linux için en iyi bulut yedekleme listemize göz atmak isteyebilirsiniz..

Yedekleme özellikleri açısından IDrive, tümü sürekli veya planlı olarak yapılabilen görüntü tabanlı, NAS, mobil, harici sabit sürücü ve hibrit yedeklemeyi destekler. Bu özellikleri dosya yedekleme ve geri yükleme bölümünde daha ayrıntılı olarak ele alacağız, bu yüzden şimdilik IDrive’ın neler sunabileceğine bakalım.

Bir dosya veya klasör silinirse, siz manuel olarak silene kadar IDrive arşivinde kalır ve hiçbir şeyin yanlışlıkla kaybolmamasını sağlar. Aynı şey, önceki dosya sürümleri için de geçerlidir, bu da yapmış olabileceğiniz değişiklikleri geri almayı kolaylaştırır.

İDrive-Çöp

IDrive ayrıca hem Android hem de iOS’ta mobil uygulamalar sunar ve SpiderOak ONE gibi diğer hizmetlerin aksine, bu uygulamalar yalnızca yedeklenen masaüstü verileriniz için bir yönetim portalı olarak davranmak yerine mobil cihazınızın yedeklemelerini gerçekleştirmenize izin verir..

Fotoğraflarınızı yedeklemek sizin için önemliyse, web istemcisinden ve mobil uygulamalardan erişilebilen ve size daha kolay görüntüleme için fotoğraflarınızın bir tür galeri görünümü sunan IDrive’ın “zaman çizelgesi” özelliğini beğenebilirsiniz.

İDrive-Zaman Çizelgesi

IDrive Senkronizasyon ve Paylaşım Özellikleri

IDrive’ı rakiplerinin çoğundan gerçekten ayıran bir şey, normalde bulut depolama özellikleri olarak kabul edilen şeyin dahil edilmesidir.. 

İçeriklerini cihazlar arasında otomatik olarak senkronize eden senkronizasyon klasörleri oluşturabilirsiniz ve bu da depolama klasörünüzü etkili bir şekilde iki katına çıkarır, çünkü bu klasörü doldurmak yedek depolama alanınıza girmez. Bu, IDrive’ı çevrimiçi yedekleme hizmeti işlevinin üstünde Google Drive veya pCloud gibi uygulamalara alternatif olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Klasörü ayarlamak çok basit bir işlemdir ve kurulduktan sonra istediğiniz yere taşıyabilir ve belirli dosya veya klasörlerin belirli cihazlarla senkronize edilmesini önlemek için seçici senkronizasyonu etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, aynı tür işlevler sunan SpiderOak ONE’ın aksine, klasörün normal yedeklemenizin bir parçası olması gerekmez.

İDrive-Taşı-Sync-Klasör

Paylaşma özelliğine erişmek için IDrive web istemcisini kullanmanız gerekir. Bunu masaüstü uygulamasına dahil etmemek tuhaf bir seçim gibi görünüyor, ancak web istemcisinin kullanımı kolaydır ve ayrıca tüm cihazlarınıza genel bir bakış sağlar. Bir dosyayı veya klasörü paylaşmak için tek yapmanız gereken web istemcisinde öğeyi seçmek, sağ tıklayıp “paylaş” ı seçmek.

İDrive-Hisse

Bu, paylaşmak istediğiniz kişinin veya kişilerin e-posta adreslerini girebileceğiniz ve erişim ayrıcalıklarını ayarlayabileceğiniz ve alıcının dosyayı görüntülemesine veya düzenlemesine izin veren bir iletişim kutusu açar. Ne yazık ki, bir bağlantıyı kopyalayamazsınız, yani paylaşım davetiyesini e-posta ile göndermeniz gerekir.

Fiyatlandırma

IDrive geniş bir yelpazede planlar sunsa da, çoğu işletme kullanıcılarına yöneliktir. Size çok sayıda depolama alanı ve tüm planlarla birlikte sınırsız sayıda cihaz sunulur ve zaman sınırı olmayan tamamen ücretsiz bir temel plan bile vardır.

En ucuz kişisel plan, yılda 69,50 $ fiyat etiketinde 2 TB depolama limiti veriyor, bu da oldukça makul. 

Bununla birlikte, Backblaze (Backblaze incelememizi okuyun) ve Carbonite gibi diğer hizmetler sınırsız depolama alanı sunar ve Backblaze durumunda, fiyat aslında IDrive’ın en ucuz planından biraz daha düşüktür (yılda 60 $). İki veya beş terabayt sizin için yeterli değilse, en iyi sınırsız bulut yedekleme hizmetleri listemize göz atın veya Carbonite ile Backblaze karşılaştırmamıza gidin.

Ne yazık ki, ayda ödeme yapmanıza izin veren bir plan yoktur, bu nedenle tek seçeneğiniz bir yıl boyunca peşin ödeme yapmaktır. Bu biraz dezavantaj, özellikle de bu kadar uzun süre hizmete bağlı kalmak isteyeceğinize ikna olmadıysanız. Neyse ki, 5 GB depolama alanı ile gelen temel bir ücretsiz plan var..

Ücretsiz denemeye sahip diğer hizmetlerin aksine, temel bir hesap zaman sınırlı değildir, bu nedenle yalnızca az miktarda veri yedeklemeniz gerekiyorsa, bunu kalıcı olarak, tamamen ücretsiz yapabilirsiniz. Dahası, IDrive şu anda satışta ve 2TB ve 5TB kişisel planlarını ilk yıllarına kaydolan kullanıcılar için sırasıyla 52.12 ve 74.62 $ ‘a sunuyor.

Hangi planı seçerseniz seçin, masaüstü bilgisayarlar, tabletler veya akıllı telefonlar olsun, tek bir hesapla sınırsız sayıda cihazı yedekleyebilirsiniz. Tüm ücretli kişisel planlar size yılda bir adet IDrive hızlı yedekleme sağlarken, geri yüklemeler talep başına 99,50 ABD doları ve ABD dışındaki müşteriler için ek nakliye ücretleri sağlar..

İDrive-iDrive-Express-Politika

Kullanım kolaylığı

IDrive’ın arayüzü temiz bir görünüm sunar ve kafanızı sarmak kolaydır. İhtiyacınız olan her şeye müşterinin ana menüsünden kolayca erişilebilir. Hem web arayüzü hem de mobil uygulama benzer şekilde iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay.

Masaüstü istemcisi, tümü pencerenin sol tarafındaki ana menüde bulunan altı ana alana ayrılmıştır. Bunlar: “yedekleme”, “geri yükleme”, “zamanlayıcı”, “senkronizasyon”, “sunucu yedekleme” ve “ayarlar.”

“Yedek” sekmesinde, hangi dosya veya klasörlerin yedekleneceğini seçebilir, yedeklemenin devam ederken ilerlemesini görebilir ve IDrive hesabınıza veya yerel bir cihaza yedekleme arasında geçiş yapabilirsiniz.

İDrive-Sunucu-Yedekleme-Tab

“Geri yükle” sekmesi size tüm cihazlarınız ve her biri için yedeklediğiniz dosyalar hakkında genel bir bakış sunar. Burada klasörleri bir aygıttan indirmek veya geri yüklemek için klasörleri seçebilir – yeni veya orijinal bir konuma – ve ayrıca yedeklenmiş verileri silebilirsiniz.

İDrive-Restore-Tab

Ayrıca, belirli bir tarihten önce yedeklenmiş dosyaları bulmak için “anlık görüntüler” işlevini kullanabilir ve silinen öğeleri bulmak için “çöp kutusunu görüntüle” yi tıklayabilirsiniz.

İDrive-Anlık

“Zamanlayıcı” sekmesinde, otomatik yedeklemelerin kontrollerini bulacaksınız. Günlük bir zamanlama ayarlayabilir veya yedeklemenin gerçekleştirilmesini istediğiniz belirli günleri seçebilirsiniz.

İDrive-Zamanlayıcı-Tab

“Senkronizasyon” sekmesi, size klasörün kısayolunu ve yeni bir konuma taşımak için kullanılan bir düğmeyi içeren senkronizasyon klasörünüze basit bir genel bakış sunar.

İDrive-Sync-Tab

“Sunucu yedeklemesi” sekmesi muhtemelen kullanıcıların çoğunluğu için fazla ilgi çekmeyecektir, ancak burada MS SQL, Oracle, Exchange ve diğerleri dahil olmak üzere yedeklenecek farklı sunucu türlerini seçebilirsiniz. Bunlardan birinde “yedekleme” veya “geri yükle” yi tıklatmak, işleme başlamadan önce sunucunun kendisi için oturum açma iletişim kutusunu açar.

İDrive-Sunucu-Yedekleme-İstemi

Son olarak, “ayarlar” da sürekli yedekleme, CPU veya veri azaltmayı açabilir, ayrıca bildirimler ve dosya hariç tutma gibi diğer ayarları yapabilirsiniz.

İDrive-Ayarlar-Tab

IDrive Mobil Uygulaması ve Web İstemcisi

IDrive ayrıca, masaüstü sürümü ile aynı görevleri gerçekleştirmenizi sağlayan mükemmel bir web istemcisine de sahiptir. Gösterge tablosuna girerek, uzaktan bir yedekleme başlatmanıza veya işlemi geri yüklemenize bile izin vererek her bir cihazın derinlemesine kontrolünü elde edersiniz.

İDrive-Web Pano

Mobil uygulamaya gelince, temel amacı telefonunuzda ve tabletinizde depolanan videoları ve fotoğrafları yedeklemek için IDrive’ı kullanmanıza yardımcı olmaktır. Uygulamanın ana ekranı, henüz buluta yedeklemediğiniz tüm fotoğraflarınıza genel bir bakış ve bunların tümünü hızlı bir şekilde IDrive depolama alanınıza aktarmak için bir yedekleme düğmesi sunar.

İDrive-Mobile App

Fotoğraflar ve videolar için zaman çizelgesi özelliğine mobil uygulamadan ve tüm senkronize edilmiş klasörlerinizden de erişilebilir. Erişim ve geri yükleme sekmesi size tüm cihazlarınızı gösterir ve daha sonra söz konusu cihazlara yedeklenen tüm verileri görüntülemek ve indirmek için tıklayabilirsiniz.

İDrive-Mobile-Restore

Son olarak, uygulamayı başkalarıyla paylaştığınız ve sizinle paylaşılan klasörleri yönetmek için de kullanabilirsiniz.

Dosya Yedekleme & restorasyon

IDrive, cihazlarınızı buluta yedeklemek için temel amacı söz konusu olduğunda inanılmaz derecede zengin bir işlevsellik setiyle birlikte gelir. Veriler tek tek dosyalar veya klasörler olarak veya sabit sürücünüzün tam bir görüntüsü olarak yedeklenebilir. Sınırsız sayıda masaüstü makineyi, mobil cihazı ve sunucuyu yerel olarak, bulutta veya her ikisinin bir melezi olarak yedekleyebilirsiniz.

İlk IDrive oturum açmanızdan sonra, istemci “belgeler”, “müzik”, “videolar”, “resimler” ve “masaüstü” klasörleriniz dahil olmak üzere otomatik olarak birkaç klasör içerir.. 

Daha sonra, “yedekleme” sekmesindeki “değiştir …” düğmesini tıklayarak bunları kaldırmayı ve diğer klasörleri manuel olarak eklemeyi seçebilirsiniz. Planlanmamış bir yedekleme yapmak istiyorsanız, aynı sekmedeki “şimdi yedekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

İDrive-Değişim-Yedekleme

IDrive hem çok iş parçacıklı hem de blok düzeyinde aktarımları da destekler. Birincisi, IDrive’ın aynı anda birden fazla dosyayı aktarabileceği ve daha yüksek CPU yükü pahasına aktarım hızlarını büyük ölçüde artırabileceği anlamına gelir. Bu arada, blok düzeyi algoritması sonraki yedeklemelerin hızını arttırır ve her dosyayı tarayarak ve yalnızca değiştirilmiş parçaları yükleyerek verileri kaydeder.

Yedekleme planınızın zamanlamasını, IDrive istemcisinin “zamanlayıcı” bölümünde saatlik veya günlük olarak seçebilirsiniz. Bilgisayarınız kapalıysa ve bir yüklemeyi kaçırırsa, IDrive’a cihazınız açıldıktan sonra otomatik olarak yüklemeye başlamasını ve yedeklemede başarılı veya başarısız olduğunda size e-posta göndermesini isteyebilirsiniz..

“Ayarlar” menüsünde “sürekli veri koruma” özelliğini açarak, 500 MB’tan küçük dosyaları yerel olarak değişiklik yapıldığında sürekli olarak yedekler. IDrive, bunun zamanlanmış bir yedeklemenin yerini almadığı konusunda sizi uyarır, çünkü bu özellik daha büyük dosyaları ve değişiklikleri yok sayacaktır.

İDrive-Sürekli-Koruma

Normal yedekleme yöntemine ek olarak, masaüstü istemcideki “disk görüntüsü yedeklemesi” düğmesini tıklayarak sabit sürücünüzün bir kopyasını da oluşturabilirsiniz. Bu, tam bir sistem veya sadece tek bir sürücü için yapılabilir ve boyuta bağlı olarak tamamlanması günler hatta haftalar alabilir.

İDrive-DiskImage

IDrive Express

Son derece uzun yükleme süreleriyle başa çıkmak için IDrive, IDrive Express adlı bir hizmet sunar. Bu, söz konusu yedeklemeyi içeren bir sürücüyü şirkete fiziksel olarak göndermeden önce IDrive kullanarak yerel bir yedekleme gerçekleştirmeyi içerir. 

Sisteminiz birkaç terabayt boyutundaysa ve en hızlı internet bağlantınız yoksa – veya daha da kötüsü, bağlantınız kapalıysa – bu, özellikle ilk yedeklemeniz için hayat kurtarıcı olabilir.

IDrive Mobil

Belirtildiği gibi, Android ve iOS uygulamalarını kullanarak mobil cihazlarınızı yedekleyebilirsiniz. İOS cihazlar için bu, kişileriniz, fotoğraflarınız, videolarınız ve takviminiz anlamına gelirken, Android sürümü aynı zamanda müzik, metin mesajları, arama geçmişiniz ve cihaza kaydedilen diğer çeşitli dosyaları yedeklemenizi sağlar..

Sunucular IDrive ile de yedeklenebilir ve istemcinin “sunucu yedeklemesi” bölümüne girerek VMware, Oracle veya MS SQL olsun, en popüler sunucu mimarileri de dahil olmak üzere bir dizi farklı seçenek görürsünüz..

İDrive-Sunucu-Yedekleme-Tab

Dosyaları geri yüklerken, belirli bir klasöre indirme veya orijinal konumuna geri yükleme seçeneğiniz vardır. İşlemi başlatmak için “geri yükle” sekmesine gidin, pencerenin altındaki geri yükleme konumunu seçin ve “şimdi geri yükle” düğmesini tıklayın.

İDrive-Restore-Location

hız

Hız, çevrimiçi yedekleme hizmetinin kritik bir öğesidir. Özellikle sabit diskinizin tamamını klonladığı ve hizmet yavaşsa günler hatta haftalar alabileceğinden, özellikle görüntü tabanlı bir yedekleme gerçekleştiriyorsanız, genellikle büyük miktarda veri yüklemeniz gerekir. IDrive bu alanda yeterince başarılı, makul olsa da sportif – karşıya yükleme ve indirme oranları.

İDrive-Kayıtlar

IDrive’ın hızını test etmek için resim, video ve metin gibi çeşitli dosya türleriyle dolu 3.51GB’lık bir klasör yükledik ve indirdik. Test bağlantımız sırasıyla yaklaşık 20Mbps ve 10Mbps indirme ve yükleme hızına sahiptir, ancak belirli bir andaki kesin hızlar genellikle ağ yüküne bağlıdır. 

İdeal olarak bu bağlantı ile indirme işlemi yaklaşık 30 dakika ve yükleme işlemi yaklaşık bir saat sürmelidir. Daha gerçekçi olmakla birlikte, muhtemelen sırasıyla bir buçuk saat ve üç saat sürecektir. Ancak IDrive depolama alanındaki dosyaları sıkıştırırsa, indirme çok daha hızlı olabilir.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi02:54:4303:52:0003:23:21
İndirme süresi02:33:5502:57:2002:45:37

Gördüğünüz gibi, şaşırtıcı olmasa bile bu sonuçlar gayet iyi. Yükleme hızı, beklediğimiz şeyle ilgilidir. Ancak, özellikle indirme oranlarını önemli ölçüde hızlandırmak için dosyalarınızı sıkıştıran SpiderOak ONE gibi hizmetlerle karşılaştırıldığında daha hızlı bir indirme süresi isterdik..

IDrive’ın veri merkezleri ABD’de bulunduğundan, Kuzey Amerika’dan kaynaklanan bağlantılar için daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.. 

Unutulmaması gereken bir nokta, bağlantınız yedeklemenin ortasında kalıyorsa, IDrive masaüstü istemcisinin yedeklemeyi yeniden bağlamak ve devam ettirmek için zor zamanları vardır. Bunu test ettik ve IDrive’a yeniden bağlanmak için 20’den fazla girişimde bulunduk, ancak sonunda bu senaryo bizi yedeklemeyi durdurmaya ve bitirmek için yeniden başlatmaya zorladı.

İDrive-Başarısız-Yedekleme

Güvenlik

IDrive, güçlü şifreleme ile mükemmel güvenlik sunar. İster bir içeri girme veya doğal afet durumunda veri merkezleri için fiziksel güvenlik, isterse veri ihlallerini ve saldırıları önlemek için ağ güvenliği olsun, IDrive verilerinizin güvende olduğundan emin olmak için çok yol kat eder.

AES-256 bit şifreleme ile verileriniz hem hareketsiz hem de aktarılırken korunur; bu, herkesin bildiği gibi, bir süper bilgisayarınız ve onu kırmak için birkaç milyar yılınız olmadığı sürece kırılmaz. Bu makalede şifreleme algoritmasının nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıklamayacak olsak da, daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız şifreleme açıklamamıza göz atabilirsiniz..

İDrive-Şifreleme-Kur

Varsayılan olarak, IDrive şifreleme anahtarınızı tutar, ancak kaydolma sırasında özel bir anahtar oluşturma seçeneği sunulur. Ancak, IDrive, bunun bu makalede daha önce açıklanan paylaşım işlevini devre dışı bırakacağı konusunda sizi uyarır. Ek güvenlik düzeyi için iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz.

Fiziksel veri merkezi güvenliği açısından, IDrive depremlerden korumak için yükseltilmiş zeminler ve sismik destekli raflar, aşırı ısınmayı önlemek için ayrı soğutma bölgelerine sahip sıcaklık kontrol sistemleri ve sizi korumak için son teknoloji duman algılama ve yangın söndürme sistemlerini kullanır. yangın durumunda veri.

İDrive-Data-Center-Güvenlik

Verilerinizin AES-256 ile şifrelenmiş olduğu göz önüne alındığında, dosyalarınız için en büyük risk fiziksel hırsızlık ve sosyal mühendisliktir. IDrive, sunuculara yetkisiz erişimin olmamasını sağlamak için hareket sensörleri, 7/24 güvenli erişim, video gözetimi ve güvenlik ihlali alarmları uygulayarak buna karşı koruma sağlar.

Nesnelerin ağ tarafında, IDrive bilinen hiçbir güvenlik açığının bulunmamasını sağlamak için altyapısının periyodik üçüncü taraf incelemelerini çalıştırır.

Gizlilik

IDrive sadece mükemmel güvenlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcı gizliliğine de adanmıştır. Mükemmel bir gizlilik politikası, özel şifreleme ve GDPR ve HIPAA ile uyumluluk özelliğine sahip bu alanda şikayet edecek çok az şey var.

Çoğu bulut yedekleme işletmesi gibi, IDrive da kullanıcıları hakkında bazı kişisel bilgiler toplar. Bu ad ve soyadınızı, ödeme ayrıntılarınızı, e-posta ve fiziksel adreslerinizi içerir. Bu tamamen standarttır ve IDrive, kullanıcının açık izni olmadan bu bilgileri asla üçüncü taraflarla paylaşmadığını iddia eder.

İDrive-Gizlilik-Politikası

Bununla birlikte, IDrive, hizmetlerini dahili olarak analiz etmek ve iyileştirmek için söz konusu bilgileri kullanma hakkını saklı tutarken, hizmetlerini sunmak için IDrive ile çalışan güvenilir üçüncü taraflarla paylaşma hakkını saklı tutar..

Bu politikanın bir diğer önemli uyarısı, IDrive’ın kolluk kuvvetleri veya yerel yetkililer tarafından bilgilerinizi ifşa etmesi gerektiğidir. Veri merkezlerinin zayıf dijital gizlilik yasaları ve vatanseverlik yasası veya PRISM gibi tehlikeli programlar ve yasalar uygulama istekliliği ile ünlü ABD’de bulunduğu göz önüne alındığında bu kötü bir haber olabilir..

Neyse ki, kayıt sırasında özel şifreleme anahtarını etkinleştirirseniz, IDrive, verilerinizin şifresini çözmek için gerekli anahtara sahip olduğunuzdan, yedeklenen verilerinizi kimseyle, hatta yetkililerle açıklayamaz. Bu nedenle, kayıt sırasında doğru seçeneği seçmeniz şartıyla, IDrive sıfır bilgili bir hizmettir.

Destek

Destek açısından ihtiyacınız olan her şeyi sağlamayı başardığı için IDrive’ın müşteri hizmetleri hakkında söyleyebileceğimiz çok kötü bir şey yok. IDrive’ın ürünüyle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, telefon desteğinden kapsamlı bir SSS sayfasına kadar ürünle ilgili daha fazla yol bulabilirsiniz..

İlk olarak, daha kolay gezinme için kategoriler halinde düzenlenmiş, en sık sorulan soruların yanıtlarını içeren şirketin web sitesinde sunulan kapsamlı SSS bölümü var.

İDrive-SSS-Sayfa

Aradığınızı bulamazsanız, bir sonraki adım doğrudan IDrive’ın destek departmanına başvurmak olacaktır. Destek departmanı 06: 00-11: 30 saatleri arasında açıktır. PST ve telefon, e-posta veya sohbet yoluyla ulaşılabilir. 

Telefon ve sohbet seçenekleri en hızlısıdır. Sohbet 7/24 açık olmasına rağmen, telefon desteği yalnızca çalışma saatlerinde kullanılabilir; bu, saat diliminize bağlı olarak sorunlu olabilir.

İDrive-İletişim-Destek

Destek istek formu, kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi ve şu anda kullandığınız işletim sistemlerini ve web tarayıcılarını vermenizi isteyen oldukça ayrıntılıdır. Duyarlılığı kontrol etmek için bir destek isteği gönderdik ve bir gün içinde bir yanıt aldık, bu gerçekten isteyebileceğiniz tek şey.

Karar

Bu bizim IDrive incelememizi sonlandırıyor. Sonuç olarak, hem bulut yedekleme hem de bulut depolama açısından mükemmel gizlilik, güvenlik ve müşteri desteği ile zengin özelliklere sahip mükemmel bir hizmettir. Yükleme ve indirme hızları iyi, ancak dengesiz bağlantılar söz konusu olduğunda birkaç engel var.

IDrive’ın planları aldığınız ürün için makul fiyatlıdır, ancak maalesef sınırsız plan yoktur. Bununla birlikte, tüm planlarda büyük miktarda depolama alanı sağlandığından, bu büyük bir sorun değildir. IDrive’da tam olarak satılmıyorsanız veya sınırsız depolama alanına sahip bir servise ihtiyacınız varsa, diğer çevrimiçi yedekleme incelemelerimizi de okuyun.

IDrive incelememiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yararlı özelliklerle dolu harika bir hizmet olduğunu mu düşünüyorsunuz, yoksa aylık plan ve sınırsız depolama alanı eksikliği sizin için bir anlaşma mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map