Degoo İnceleme 2020

Degoo İncelemesi

Degoo, 100 GB’lık ücretsiz çevrimiçi yedekleme alanı vaat ediyor, ancak hemen hemen her açıdan eksik. Oldukça iyi olan mobil uygulamaları hariç.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

Bir sonraki kişi, Cloudwards.net’te ücretsiz depolama ile kolayca ikna olduk, bu yüzden Degoo’yu her zamanki inceleme sürecimize koymaya karar verdik: rekabete uyup uymadığını görmek için.

Degoo, bulut depolama hizmeti değil, bir bulut yedeklemesi olarak kendini faturalandırır. Fark konusunda net değilseniz, işte konuyla ilgili bir astar. Ancak, kısaca, Degoo’nun Dropbox veya Sync.com gibi iş üretkenliğine yönelik olmadığı anlamına gelir..

Dolayısıyla, entegre uygulamalar veya dosya senkronizasyonu yoktur ve dosya paylaşım seçenekleri de sınırlıdır. Bulut yedekleme alanında çalışan Degoo ile ilgili sorun, bu amaçlar için 100 GB’ın sizi uzağa götürmemesi.

Çoğu kullanıcı, sabit sürücünün içeriğini yeterince korumak için bundan daha fazlasına ihtiyaç duyar, bu nedenle de Degoo’ya bir abonelik için ödeme yaparsınız. Ve işte bu hizmetle işler dağılıyor. Degoo, 2 TB bulut alanı için aylık 9,99 ABD doları ücret alıyor.

Ancak bu miktarın yarısı için CrashPlan ve Backblaze gibi hizmetlerden sınırsız depolama alanı elde edebilirsiniz. Degoo ile ilgili bir diğer sorun ise temel olarak bir yedekleme hizmeti olabileceği kadar çıplak kemikler olmasıdır.

Herhangi bir zamanlama seçeneği yoktur ve sürekli yedeklemeyi desteklemez. Bunun da ötesinde, daha gelişmiş hizmetlere kıyasla dosyaları verimli bir şekilde işlemez. Artı, güvenlik iyi ama büyük değil ve müşteri hizmetleri alabildiği kadar ince.

Bir sabit sürücüyü korumak konusunda ciddiyseniz ve ayda 5 ABD doları harcamanın sakıncası yoksa, daha iyi şeyler yapabilirsiniz, bazı fikirler için 2017 En İyi Bulut Yedekleme toplantımızı görün. Tüm bunlar, herhangi bir aracın faydasını bulmaktan gurur duyuyoruz ve rapor etmekten mutluluk duyuyoruz, Degoo’nun parlak bir tarafı var.

Mobil yedeklemeye sahip birkaç çok platformlu bulut yedekleme aracından biridir. Mobil multimedya içeriğini yedeklemenin ucuz bir yolunu arıyorsanız, 100 GB hile iyi yapmalıdır. Ayrıca, hizmetin mobil uygulaması açık arayla en iyi arayüzüne sahip.  

Kirli detaylar için okumaya devam edin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Degoo için alternatifler

Özellikleri

Degoo, insanların cihazlarını yedeklemek için yeterli özelliklere sahiptir.

Özellik Açıklama:
1. Herhangi bir klasörü yedeklerYedeklemek için bilgisayardaki herhangi bir klasörü seçin
2. Masaüstü uygulamalarıWindows ve Mac OS için kullanılabilir istemciler
3. Mobil uygulamalarAndroid, iOS ve Amazon Kindle için kullanılabilir müşteriler
4. Otomatik yedeklemeYedeklemeler her 24 saatte bir otomatik olarak çalışır
5. Artımlı yedeklemelerYalnızca değiştirilen dosyalar yedekleme için yeniden işlenir
6. Turbo ModuSistem kaynakları pahasına yedeklemeyi hızlandırır
7. Şifreleme güvenliği256 bit sunucu tarafı şifreleme
8. Taşıma Katmanı Güvenliği (TLS)Buluta giden ve buluta giden dosyalar güvenli TLS tünelleriyle korunur

Yukarıda belirtilen avantajların ötesinde, analizimizde biraz eksik bulduk. Örneğin, Degoo, kullanıcıların diğer hizmetler gibi yedeklemeler veya sürekli yedeklemeyi açmasına izin vermez.

İstediğiniz zaman yedeklemeyi başlatabilirsiniz, ancak Degoo yedeklemeleri her 24 saatte bir otomatik olarak çalıştırır. Yedeklemelerin hangi günlerde ve hangi saatte çalıştığı üzerinde daha fazla kontrol tercih ediyoruz.

Ayrıca, Degoo artımlı dosya aktarımlarını kullanırken, blok düzeyinde bir sistem kullanmaz. Blok düzeyinde mimaride, yalnızca değişen dosyaların parçaları yedeklenir. Diğer her şey aynı kalır.

Bu sistem yedekleme işlemini hızlandırmaya yardımcı olur ve bir sistemin kaynaklarını tüketmesini önler. Degoo ile ilgili diğer ana sorun, kullanıcıların dosya yüklemeleri başlatamaması veya içeriklerine doğrudan bir tarayıcı aracılığıyla erişememesidir..

Bu, başka birinin bilgisayarındaysanız, içeriği almak için masaüstü uygulamasını yüklemeniz gerektiği için bizim için bazı esneklik ve güvenlik endişeleri doğurur..

Fiyatlandırma

Degoo’nun kullanıcılarının çoğu muhtemelen 100 GB’lık ücretsiz yedekleme alanına kaydoldu, üstelik kullanıcılar bir arkadaşınıza başvurarak ek depolama alanı alabilir. Arkadaş başına 3 GB, 500 GB sınırında.

Ayrıca, 10 GB ek alan için Degoo kullanılmayan işlemci kaynaklarını “ödünç verme” seçeneği de vardır. Degoo bu ekstra CPU gücünü aşağıdakileri yapmak için kullanır:

 • Mine dijital para birimleri
 • Hava durumunu tahmin etme
 • Bilimsel hesaplamalara yardım

Ücretsiz kullanıcılardan bu şekilde para kazanıyorlar. Bu ücretsiz kullanıcılar sonunda yer kalmaya başladığında, Degoo Premium onları 2 TB’a kadar yedekleme alanına çarptıracak.

Aylık 9.99 $ ‘a aylık kayıt olabilir veya bir yıl önceden ödeyerek% 20 indirim alabilirsiniz. Veya% 60 indirim için beş yıl önceden kaydolabilirsiniz. Veya çıldırmak istiyorsanız, sadece 100 yıllığına kaydolarak% 90 indirim kazanın!

Teknolojinin değişme ve şirketlerin kaybolma oranı göz önüne alındığında, aylık veya yıllık seçeneklere bağlı kalmanızı öneririz.

Dürüst olmak gerekirse, çevrimiçi yedekleme için ödeme yapmayı düşündüğünüzde, Degoo’nun ötesine bakmaktan daha iyidir. Diğer şirketler daha fazla maliyet değeri ve daha iyi hizmet sunmaktadır. Degoo’nun neredeyse tüm diğer yedekleme hizmetlerine (IDrive ve SpiderOak dışında) kıyasla bir avantajı, tek bir abonelikle birden fazla cihazı yedekleme yeteneğidir.

Yedeklemek için 2 TB’tan daha az ve 3-4 bilgisayarınız varsa, Degoo diğer seçeneklerden daha mantıklı olabilir. Ancak, bu kararı vermeden önce, özellikler ve kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda bu hizmetin önemli sınırlamalarını anlamanızı önemle öneririz..   

masaüstü tecrübesi

Degoo’daki temel yedekleme işlemlerinin çoğu masaüstü uygulamasından çalıştırılacaktır. Kurulumdan sonra sihirbaz, çevrimiçi depolamak için çeşitli klasörlerden başlayarak erken adımlarda size yol gösterecektir..

Yedekleme işlemine, üzerlerine kontrol tıklayarak tıklayarak birden fazla klasör ekleyebilirsiniz. Dosya adlarının yanındaki onay kutusu işlemi kolaylaştırırdı, ancak bu çok önemli değil

.  

Dosyalar seçildikten sonra Degoo ilk yedeklemeyi çalıştırır. Program, bir durum çubuğu ve geri sayım saati ile işlerin ne kadar ilerlediğinden haberdar olmanızı sağlar.

Degoo’nun çok yavaş çalıştığını fark ederseniz, arayüzün alt kısmındaki “yardım” ı tıkladığınızda bazı ekstra seçenekler sunulur.

Bunlara “turbo” ve “güç tasarrufu” modları dahildir. Bu seçeneklerin yerleşimi ve geçişi biraz kafa karıştırıcıdır. Onları daha sezgisel bir “ayarlar” menüsünde görmeyi tercih ederdik. Turbo’yu açmak, sonra tekrar kapatmak için “yardım” bölmesini açmanız, kapatmanız ve yeniden açmanız gerekir – uygun, doğru?

Açmak / kapatmak için basit bir yol yoktur. Bu dar görüşlülük özellikle ilgilidir, çünkü turbo modu kapalı (varsayılan olarak), Degoo uygulanabilir bir yedekleme aracı olmak için çok yavaş çalışır.

Bu sorun hakkında daha fazla bilgi için “Performans” bölümünü okuduğunuzdan emin olun. Beceriksiz tasarım Degoo’yu diğer alanlarda da rahatsız ediyor, örneğin, diğer çevrimiçi yedekleme araçlarının aksine, hizmetin bir yedekleme zamanlayıcısı yok.

Degoo ile yedeklemeler her 24 saatte bir çalışır.

Beklemek istemiyorsanız, hemen bir yedek çalıştırmak için alttaki oku tıklayın. Çalıştırmak için bazen iki veya üç kez tıklamak zorunda kaldık, bu da kafa karıştırıcıydı, çünkü oka tıklamanın ilk etapta anında bir yedekleme başlattığı açık değil.   

Dosyaları kurtarmak için arayüzün “dosyalarınızı indirin” adlı orta sekmesini tıklayın. Ardından, “yeni kurtarma başlat” düğmesini tıklayın.

Degoo’daki kayıtlı klasörlere göz atmanızı sağlayan bir tarayıcı penceresi açılacaktır. İstediğinizi bulun (dosya yapınıza bağlı olarak) ve “kurtarmaya başla” düğmesine basmadan önce, pencerenin altında listelenen indirme konumunu kontrol edin.

Farklı bir konum belirlemek istiyorsanız “değiştir” i tıklayın.

Degoo’nun masaüstü uygulamasındaki son sekme “Tercihler” dir.

Nerede, ne kadar depolama alanının kullanıldığını gösteren bir gösterge ve aşağıdakileri içeren seçenekler bulacaksınız:

 • Kullanılmayan işlemci gücünü paylaşarak daha fazla alan elde edin
 • Dosyaları sabit diskten sildikten sonra Degoo’da saklayın

Ayrıca bilgisayarların Degoo ile olan bağlantısını kaldırma seçeneği de var; bu, şimdi bağlantısı kaldırılmış PC’lerde yedeklediğiniz tüm içeriği silecek.  

Tarayıcı Deneyimi

Degoo tarayıcı deneyimi diğer yedekleme hizmetlerini ölçmez, çünkü depolanan içeriğe erişmenin bir yolu yoktur. IDrive ve CrashPlan gibi hizmetlerle, bir bilgisayarın sabit diski arızalanırsa ve hızlı bir dosyaya ihtiyacınız varsa, başka bir bilgisayarda çevrimiçi olun ve edinin.

Degoo ile önce masaüstü istemcisini indirmelisiniz. Güvenlik riski oluşturan bir eylem, içeriğinize erişmek için başka birinin cihazını kullanıyorsanız artı zaman alır.

Degoo’nun çevrimiçi yetenekleri, ne kadar depolama alanı kullandığınızı kontrol etmek, arkadaşlarınızı kaydolmaya davet etmek, bir şifreyi değiştirmek ve hesapları yükseltmek gibi etkinliklerle sınırlıdır. Doğrudan yedeklenen dosyalara bağlı olmayan başkalarına dosya gönderme seçeneği de vardır. Daha çok WeTransfer’e benzer bir dosya aktarım hizmeti gibi çalışır.

Mobil deneyim

Degoo’nun mobil uygulamaları:

 • Android
 • iOS
 • Amazon Kindle

İşte net olan şeylerden biri, (yanmayan) Samsung Galaxy Note 5’de mobil deneyimi test etmeye başlar başlamaz, mobil deneyim Degoo’yu kullanmak için en zorlayıcı nedendir.

Çoğu büyük yedekleme çözümü, bir mobil uygulamadan depolanan içeriğe erişim sağlar, ancak çoğu kullanıcı mobil verileri kendisinin yedeklemesine izin vermez. Degoo ile fotoğrafları, belgeleri, videoları ve müziği otomatik olarak yedekleyebilir ve yedeklenecek başka herhangi bir dosyayı seçebilirsiniz.

Ayrıca, tüm resimlerinizin Degoo’ya otomatik olarak yüklendiği ve bir telefon ekranına sığacak şekilde daraltıldığı bir fotoğraf “optimize edici” seçeneği de vardır.

Telefonda depolanan görüntüler daha küçük sürümler olduğu için Degoo’daki tam boyutlu fotoğraflara yine de erişebilirsiniz. Uygulamanın sol üst tarafındaki “menü” düğmesini karıştırmak, yedekleme durumunuzu kontrol etmenize, dosyalara erişmenize, yedekleme değişiklikleri yapmanıza ve diğer görevleri gerçekleştirmenize olanak tanır

Ayrıca uygulamanın üst kısmında “dosya gönderme” olarak adlandırılan bir düğme de vardır.

Tarayıcı uygulamasının “dosya gönderme” özelliğinde olduğu gibi, herhangi bir dosyayı telefonunuzla gönderebilirsiniz. Bir yedeklemede depolananlarla sınırlı değilsiniz. Ayrıca bilgisayara yedeklenmiş dosyalara erişebilir ve gönderebilirsiniz.

Gönderilecek bir dosya seçerken Degoo bir URL bağlantısı oluşturur ve bunu panonuza kopyalar. Bu bağlantıyı bir metne kopyalayabilir veya sosyal medya aracılığıyla ekleyebilirsiniz. Degoo, kullanıcının hangi uygulamaların otomatik olarak dosya göndereceğini seçmesine izin verir, bu da hemen hemen her şey olabilir: WhatsApp, Gmail, Slack, vb. Yine de, mobil uygulama 2 TB alan için 9.99 dolar haklı çıkarmaz, ancak genel olarak, deneyim oldukça akıcı.

Aldığınız 100 GB’lık boş alan (artı bonus alanı seçenekleri), Google Drive veya iCloud ile birlikte gelen boş alan artık yeterli değilse, Degoo’yu mobil içeriği yedeklemek ve paylaşmak için güzel ve ucuz bir yol haline getirir.

Hız Performansı (Turbo Modu: AÇIK)

Çoğu insan gibi, bilgisayar görevlerinin tamamlanmasını beklerken sabırsızlanıyoruz. Bu nedenle, Cloudwards.net bir bulut depolama veya yedekleme çözümünü test ettiğinde, birkaç hız testi gerçekleştiririz.

Bu durumda, birden fazla farklı dosya türünden oluşan 250 MB’lık sıkıştırılmış bir test klasörü aktardık. Bu klasör, diğer bulut hizmetleriyle benzer denemeler için kullandığımız klasörle aynı.

Testi Boston, MA dışında bir yerde bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden gerçekleştirdik. Test sırasında indirme ve yükleme hızları sırasıyla 40Mbps ve 12Mbps idi..

Degoo’yu denemeye karar verirseniz, bir sonraki biti zihinsel olarak not edin.

Varsayılan olarak, Degoo’nun “turbo” modu kapalıdır. Kapalı tutulursa, dosyalar salyangozun 300 Kbit / s hızında yüklenir. Bu hızda, test klasörünüzü yüklemek 1,5 saat sürdü! “Turbo” modunu açın ve 250 MB dosya veya klasör yüklemek dört dakika sürer.

Hız farkı o kadar şaşırtıcı ki, ilk başta kapatılabilen bir özellik olarak turbo bile olması mantıklı değil! Degoo, turboyu kapalı tutmanın sistem kaynaklarını serbest bırakmaya yardımcı olduğunu iddia ediyor, ancak bununla ilgili herhangi bir sorunun da fark etmediğini fark ettik.

Turbo’nun varsayılan olarak kapalı olduğunu düşünebilmemizin tek nedeni, Degoo’nun bir CPU’nun yedeklemelere ayırdığı kaynakları en aza indirmeyi tercih etmesidir, böylece işlemcinizi dijital para birimini madencilik için kullanabilirler (bu seçeneği tercih ettiğiniz varsayılırsa) başka bir on ücretsiz gigabayt depolama alanı).

Turbo ile Degoo, en azından ilk yükleme hızları söz konusu olduğunda, baktığımız çoğu bulut yedekleme hizmetinden daha iyi performans gösterir.

Hizmet: Yükleme:
Backblaze10:50
CrashPlan06:30
IDrive08:40

Ancak, önceden yüklediğiniz dosyaları güncelleme söz konusu olduğunda, aynı hizmetler hız ile ilgili Degoo’yu aşar. Neden? Degoo, mimarilerinde blok düzeyinde veri işleme kullanmıyor. Blok düzeyinde işlem, dosyanın tamamını değiştirmek yerine yalnızca dosyanın değiştirilen bölümlerinin tekrar yedeklendiği anlamına gelir.

Yani, çok daha hızlı. Degoo ile blok düzeyinde transfer olmadığını doğrulamaya çalıştık, ancak yanıt alamadık (aşağıda bu konuda daha fazla bilgi).

Bu çok kötü, çünkü blok düzeyinde işleme eklemek sistem kaynaklarını korurken veri aktarımlarını devam ettiriyordu – ki bu da Degoo’nun madencilik faaliyetlerine yönelebileceğini söyledi (eğer bu sizin için uygun bir şeyse).

Güvenlik

Birçok kişi bir bulut yedekleme hizmeti seçerken güvenliği göz ardı eder. Ancak Cloudwards.net’te gizliliği kontrol listemizin en üstünde tutuyoruz. Degoo’nun merkezi gizlilik dostu İsveç’te olup verilerinizi ABD hükümetinin resmi erişiminin dışında tutar.

Not: Elbette, ABD’deyseniz, şimdi ISS’ler de dahil olmak üzere veri etkinlikleriniz hala izlenebilir. Şimdi VPN hizmetlerini ciddiye alma zamanı.

Degoo, içeriğin her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak için birden fazla veri merkezi içerir. Bu veri merkezleri “sertleştirildi”, yani güvence altına alındı

 • Sabit sürücü hatası
 • Doğal afetler
 • Hırsızlık girişimleri
 • Dijital veri hırsızları

Hizmet, SSL / TLS tünelleri ile cihaz ve veri merkezi arasında aktarılırken verileri şifreler. Bilgi veri merkezine ulaştığında, sunucu tarafında 256 bit AES şifrelemesi ile şifrelenir.

Bu şifreleme düzeyi bulut hizmetleri için en standarttır ve hiç kırılmamıştır (henüz). Degoo ayrıca, anahtar germe algoritması PBKDF2 ve anahtarlı karma mesaj kimlik doğrulama kodu HMAC512 ile sistemlerindeki şifreleri korur.  

Her şey yolunda ve güzel, ama Degoo’nun da özel uçtan uca şifreleme sunmasını diliyoruz. Sıfır bilgi şifrelemesi olarak da bilinen bu güvenlik yaklaşımı, bir hizmetin şifrenizi ve şifreleme anahtarınızı hiç saklamadığı anlamına gelir.

Verilen sıfır bilgi aynı zamanda anahtar parolayı unutmanın, verilerinizi sonsuza dek veda etmekle aynı anlama geldiği anlamına gelir. Ancak, bu iyi bir şifre yöneticisinin çözemediği bir şey değildir. Daha yüksek düzeyde şifreleme, IDrive, CrashPlan ve Backblaze tercih eden kullanıcılar sıfır bilgi şifrelemesi sunar.

Güvenlikle ilgili son bir notta Degoo iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmaz; kullanıcı kimlik bilgilerini girerken (genellikle kısa mesaj veya e-posta kodu biçiminde) bir hesabı ek doğrulama gereksinimi ile korumanın bir yolu.

Bu gözetim, Degoo’yu kaba kuvvet saldırılarına karşı daha hassas hale getirir. 

Müşteri desteği

Zamana duyarlı içeriği depolarken iyi destek çok önemlidir ve aynı zamanda birçok bulut aracının yetersiz kaldığı tek yer Degoo, bu trendle uçuruma düşer. Destek portalları, aranabilir olan birkaç yararlı makale sunuyor, ancak içeriğin çoğu ayrıntılar üzerinde oldukça ince olsa da, kesinlikle daha kötü gördük.

Ana sorun şudur: Aradığınızı bulamıyorsanız, Degoo’nun yalnızca bir kişi seçeneği vardır: e-posta. Telefon desteği veya canlı sohbet seçeneği yok.

Konuları daha da kötüleştirmek için Degoo e-postalara cevap vermiyor. Yanıt sürelerini ve bilgi doğruluğunu test etmek için birkaç test sorusu yönelttik. Sonra sabırla bekledik, sonra daha az sabırla bekledik.

Zaten bir hafta bekledik ve hala cevap yok!

Bu yayının yapıldığı tarihte hâlâ ilk ve takip e-postalarımıza cevap gelmedi, ancak bu durum değişirse size bildiririz.

Elbette, bu konuda büyük torunlarımızdan haber alıyor olabilirsiniz (belki de 100 yıllık plan sonuçta mantıklıdır).

Son düşünceler

Degoo’ya bir akıllı telefonda adil bir sarsıntı vermek iyi, çünkü sadece 100GB (veya daha fazla) ücretsiz yedekleme alanı telefonda çok hoş değil, Degoo’nun mobil deneyimi sundukları tek değerli şey gibi görünüyor. Tarayıcı ve masaüstü deneyimleri yıldızdan daha az olduğu için.

Ayrıca, Degoo daha modern bulut yedekleme seçenekleri kadar uygun maliyetli değildir. Bunun da ötesinde, seyrek masaüstü uygulaması, karmaşık tasarımı, neredeyse var olmayan tarayıcı deneyimi ve tepkisiz desteği bizi başımızı sallıyor. Degoo’nun para kazanmak için kullanılmayan işlemci gücünüzü kullanmaya çok hevesli olup olmadığını merak etmek zor, iyi bir yedek ürün geliştirmeyi göze aldılar.

Bununla birlikte, favori yedekleme hizmetlerimizden bazıları mobil veri yedeklemesi sunmuyor. Dolayısıyla, bu hizmetlerin müşterisiyseniz ve bankayı kırmayacak akıllı telefon yedeklemesine ihtiyacınız varsa, Degoo bir göz atmaya değer.

100GB çoğu için bol olacak ve bir kuruşa mal olmayacak. Degoo’yu ele alalım. Sizinkini aşağıdaki yorumlar bölümünde duymak isteriz ve okuduğunuz için teşekkür ederiz!  

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me