Cloudberry Yedekleme İncelemesi – Güncellendi 2020

MSP360 İnceleme Cloudberry Yedekleme

Yakın zamanda yeniden adlandırılan MSP360’ın CloudBerry Backup’ı, dosyaları seçtiğiniz bir bulut depolama sisteminde depolamanıza izin vermesi ve tüm yedeklemelerinizi tek bir yerde yönetmek için kullanımı kolay bir arayüz sağlaması nedeniyle diğer tüm yedekleme sağlayıcılarımızdan çok farklıdır. Ayrıntılar için CloudBerry Yedekleme incelememizin tamamını okuyun.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

Çoğu yedekleme hizmeti dosyalarınız için gerçek sunucu alanı sağlamaya odaklanır, ancak CloudBerry Backup farklı bir yaklaşım gerektirir. Depolama için kendi sunucularını sunmak yerine, tüm hesaplarınızı ve yedeklemelerinizi tek bir yerden yönetebilmeniz için size farklı depolama sağlayıcıları seçeneği sunar. Yedeklemelere yönelik bu benzersiz yaklaşımın zaman ayırmaya değer olup olmadığını öğrenmek için bu CloudBerry Yedekleme incelemesini okumaya devam edin.

Yazılım başlangıçta CloudBerry Labs tarafından oluşturuldu ve yönetildi, ancak bu şirket o zamandan beri el değiştirdi ve kendini MSP360 olarak yeniden markaladı. Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde, yeni markayı kullanan web sitesine rağmen yazılım eski CloudBerry Yedekleme adını koruyor.

CloudBerry Backup, çok sayıda seçenek ve araçla birlikte gelir ve bu da DIY yaklaşımını tercih eden güçlü kullanıcılar için harika bir yazılım parçasıdır. Ancak, yalnızca basitleştirilmiş bir yedek arıyorsanız, CloudBerry muhtemelen sizin için bir çözüm değildir. Arayüz iyi organize edilmiş olmasına rağmen, tasarımı 2000’lerin başından beri bir şey gibi hissediyor.

Bununla birlikte, doğru depolama sağlayıcısıyla CloudBerry Backup’a ortak olmanız koşuluyla, güvenliği, gizliliği ve hızı mükemmeldir. Neyse ki, Amazon S3 veya Amazon Glacier’dan Microsoft Azure’a kadar birçok seçenek var. Bu seçeneklerin çoğunu inceledik, bu nedenle en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri ve en iyi bulut depolama sağlayıcıları listemize göz atın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Cloudberry Backup by MSP360 için alternatifler

Özellikleri

CloudBerry Backup, görüntü tabanlı yedeklemelerden ve çoklu kullanımdan hibrit yedeklemelere ve olağanüstü durum kurtarma planlarına kadar her şeyle birçok özelliğe sahiptir. Yedeklemeler zamanlanabilir ve kısıtlanabilir ve güçlü sürümlendirme, silinen veya değiştirilen dosyaların izini asla kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir.

CloudBerry Backup, Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilir ve hem Android hem de iOS’ta mobil uygulamalar sunar, ancak bunlar mobil cihazlar için bir yedekleme çözümü sağlamak yerine sadece masaüstü yedeklemenizi yönetmek içindir. Bir hizmetin mobil cihazlarınızı yedeklemesini istiyorsanız, IDrive incelememize göz atın..

Sunucu yedeklemesi arıyorsanız, CloudBerry Backup bunu Windows sunucusunu, Microsoft SQL sunucusunu ve Microsoft Exchange sunucusunu destekleyen daha pahalı planları ile sunar.

CloudBerry Backup, manuel olarak, belirli bir programda veya sürekli olarak gerçekleştirilebilen görüntü tabanlı ve karma yedeklemeyi destekler (yani, bir değişiklik algılandığında dosyalarınızı tarar ve bir yedek çalıştırır). Ayrıca, bellek kullanımına, bant genişliğine veya kullanılabilir disk alanına göre daralmayı etkinleştirebilirsiniz.

CloudBerry-Kısma

Yedeklemeniz varsayılan olarak çoklu iş parçacığı ve blok düzeyinde bir algoritma kullanılarak gerçekleştirilir, yani yalnızca küçük bir kısmı değiştiğinde ağ kapasitesini tüm dosyaları yeniden yükleyerek harcamazsınız.

Dosyaları her değiştirdiğinizde veya sildiğinizde, CloudBerry Backup’ın sürüm oluşturma işlemi, eski sürümleri ve silinen dosyaları istediğiniz kadar korumanıza olanak tanır ve bunlardan kaçını saklamak istediğinizde bir sınır yoktur.

CloudBerry-Sürüm

Yedekleme özelliklerinin yanı sıra, sistem görüntünüzden önyüklenebilir bir USB sürücü veya ISO dosyası oluşturmak için CloudBerry Backup’ı kullanabilirsiniz, bu da sistem hatası durumunda olması gereken harika bir şeydir.

Bilgisayarınızdaki depolama alanının çoğunu hangi dosya ve klasörlerin kapladığını analiz etmenizi sağlayan bir disk kapasitesi aracı da vardır. İstemci ayrıca proxy sunucularını da destekler.

CloudBerry-önyüklenebilir USB

CloudBerry Yedekleme Özelliklerine Genel Bakış

MSP360 Logolu Cloudberry Yedeklemewww.cloudberrylab.com

5000 GB’den başlayan fiyatlarla 4999 $ ‘dan başlayan fiyatlarla

Destek olmak

Yedekleme Zamanlayıcı

Sürekli Yedekleme

Artımlı yedekleme

Görüntü Tabanlı Yedekleme

Harici Disk Yedekleme

NAS Yedekleme

Sunucu Yedekleme

Karma Yedekleme

Mobil Cihaz Yedekleme

Sınırsız Yedekleme
Sadece Nihai Planda

Sınırsız Cihaz

Hız Kısma

Blok Düzeyinde Dosya Kopyalama

Çok iş parçacıklı yedekleme

Onarmak

Kurye Kurtarma Hizmeti

Tarayıcı Erişimi

Mobil Uygulama Erişimi

Sürüm

Silinen Dosya Tutma

Güvenlik

Özel Şifreleme

Beklemede Şifreleme

Transit İçi Şifreleme

Şifreleme Protokolü
AES 256 bit

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sertleştirilmiş Veri Merkezleri
n / a

Proxy Sunucu Ayarları

HIPPA Uyumlu

Destek

7/24 Destek

Canlı Sohbet Desteği

Telefonla Destek

E-posta desteği

Kullanıcı Forumu

Bilgi tabanı

Çeşitli

Dosya paylaşımı

Cihaz Senkronizasyonu

Ücretsiz deneme
15

Fiyatlandırma

Yedekleme hizmetleri genellikle aylık veya yıllık abonelik seçeneklerine sahiptir. Bununla birlikte, CloudBerry Backup aslında herhangi bir depolama alanı sağlamadığından, maliyetinin büyük kısmı bir kerelik satın alma şeklinde gelir. 

Yine de yıllık bir bakım ücreti var ve en pahalı sürümü seçmediğiniz sürece, bazı garip sınırlamalar var.

CloudBerry aslında verilerinizi barındıran sunucular için ödeme yapmak zorunda olmamasına rağmen, sınırsız yedekleme gerçekleştirmenizi sağlayan tek CloudBerry Yedekleme sürümü Ultimate sürümüdür. 299,99 $ maliyet, bu çoğu kullanıcının mide istekli olduğundan çok daha pahalı olacak. 

Bunun yerine, Masaüstü Pro sürümü sizi 5 TB veri ile sınırlar, bu da çoğu durumda muhtemelen fazlasıyla yeterlidir. İşletmeniz için sınırsız yedekleme arıyorsanız, CrashPlan mükemmel bir seçenektir. Carbonite ayrıca sınırsız depolama alanı sunar ve özel kullanıcılar için harika bir CrashPlan alternatifidir. Daha fazla bilgi için Carbonite incelememize göz atın.

Desktop Pro sürümü sunucu yedeklemelerine izin vermez. Aradığınız şey buysa, bunun yerine Sunucu planlarından birini seçebilirsiniz. Bunlar hala Desktop Pro planından daha pahalı olsa da, Ultimate sürümü kadar aşırı derecede pahalı değiller..

CloudBerry Backup tarafından sunulan özellik yelpazesi göz önüne alındığında, bir kerelik satın alma fiyatının oldukça makul olduğunu düşünüyoruz, ancak depolama sağlayıcınıza ödediğiniz her şeyin üstüne yıllık 10 dolar ekleyerek harika olmadığını düşünüyoruz, CloudBerry aslında aslında dosyalarınızı barındırmak için herhangi bir sunucu bakımı ödemek zorunda.

CloudBerry Ücretsiz Planı

CloudBerry Backup’ın ücretsiz bir sürümü var, ancak bazı önemli sınırlamalar ile geliyor. Masaüstünün ücretsiz sürümü ile, gerçek yedekleme sağlayıcınızdan ne kadar depolama alanına sahip olduğunuza bakılmaksızın 200 GB’den fazla veri yedekleyemezsiniz. Ayrıca, görüntü tabanlı yedeklemeler, şifreleme ve müşteri desteği de mevcut değildir.

CloudBerry-Free-Deneme

Ayrıca, Masaüstü Pro sürümünün tüm özelliklerine erişmenizi sağlayan 15 günlük ücretsiz bir denemeye kaydolabilirsiniz, böylece zor kazanılmış nakit paranızı harcamadan önce deneyebilirsiniz..

Kullanım kolaylığı

Kullanım kolaylığı ve özellikler, genellikle birbirleriyle negatif korelasyon gösteren ölçütlerdir, ne kadar çok özellik eklerseniz, yazılımı kullanmak genellikle o kadar zorlaşır. 

CloudBerry Backup’ın görünümü Windows XP için tasarlanmış gibi hissettirse de, araçlar ve ayarlarla ağzına kadar dolu olsa bile kullanımı kolay basit bir düzen sağlayarak bu eğilimi satın alıyor.

Antika tasarıma rağmen, her şey iyi organize edilmiş ve bulmak kolaydır. Ana “hoş geldiniz” paneli ayarlarınıza ve planlarınıza, ayrıca en son yedeklemelerinize ve geri yüklemelerinize genel bir bakış sunar.

CloudBerry-Welcome-Panel

Ekranın üst kısmında, çeşitli yedekleme ve geri yükleme planları ayarlamak, önyüklenebilir bir USB oluşturmak ve yedekleme depolama alanınızda arama yapmak için birkaç düğme bulunur.

Uygulamanın sol üst köşesinde bulunan “araçlar” sekmesinde CloudBerry Yedekleme seçeneklerine erişebilir, daha önce belirtilen disk kapasitesi aracını başlatabilir ve aynı yedekleme ayarlarını ayrı bir bilgisayarda ayarlamak istiyorsanız yapılandırmanızı içe veya dışa aktarabilirsiniz.

CloudBerry-Araçlar-Tab

Bu düğmelerin altında, uygulamanın ana görünümü için sekmeler bulunur; burada daha önce detaylandırdığımız “hoş geldiniz” ekranından yedekleme planlarınıza, geri yükleme planlarınıza, yedek depolama alanınıza ve geçmişinize geçebilirsiniz.

“Yedekleme planları” bölümünde, ayarladığınız tüm planların bir listesini ve dokümanlarınız, yer işaretleriniz ve resim klasörleriniz gibi varsayılan olarak önceden yapılandırılmış olan birkaçını bulacaksınız. Bir planı genişleterek, programın, şifrelemenin ve son çalıştırmadan elde edilen sonuçların yanı sıra planı düzenlemenize, silmenize veya klonlamanıza izin veren çeşitli düğmeler dahil tüm ayrıntılarını görebilirsiniz..

CloudBerry-Yedekleme-Planlar

Bir sonraki sekme, önceki sekmedeki tüm ayrıntıları ve işlemleri içeren geri yükleme planlarınıza çok benzer bir genel bakış sunar.

CloudBerry-Planları Restore

“Yedek depolama” sekmesi, bağlı tüm hesaplarınız ve her bir bulut depolama sağlayıcısında depolanan veriler hakkında genel bir bakış sağlar. Yedeklemelerinizi standart bir ağaç yapısında görüntülemeyi veya boyutlarına göre organize etmeyi seçebilirsiniz.

CloudBerry-Yedekleme-Depolama

Son olarak, “geçmiş” sekmesinde, dosya boyutunu ve işlemin sonucunu, gerçekleştiği zamanı ve süresini içeren, yaptığınız tüm yedeklemelerin ve geri yüklemelerin ayrıntılı bir günlüğünü alırsınız.

CloudBerry-Tarih

CloudBerry Backup’a dahil edilmiş bir web arayüzü olmasa da, bir mobil uygulama var. Daha önce de belirtildiği gibi, uygulama mobil cihazlarınızı yedeklemenize izin vermez, ancak yedeklemelerinizi yönetmek ve hatta doğrudan masaüstü cihazınızda yapamıyorsanız bunları uzaktan başlatmak için kullanımı kolay bir mobil portal sağlar..

Dosya Yedekleme & restorasyon

Verilerinizi CloudBerry ile yedeklemek ve geri yüklemek başlangıçta karmaşık görünebilir, ancak sürecin kendisi oldukça basittir. Ayrıca, yönetilen yedeklemenizin tam olarak istediğiniz gibi davrandığından emin olmak için çok sayıda ayar yapmanızı sağlar. 

Buluta veya yerel bir aygıta yedekleme yapabilir, çeşitli kısıtlama ve zamanlama ayarlarını uygulayabilir ve birden çok bildirim türünü etkinleştirebilirsiniz.

CloudBerry Yedekleme, verilerinizi Amazon S3 ve Google Cloud gibi birden çok sağlayıcıyla kolayca depolayabilmeniz için birbirinden bağımsız çalışan birden çok yedekleme planı oluşturmanıza olanak tanır.

CloudBerry-Sağlayıcı-Seçenekler

Bir yedekleme planı oluşturmak için önce hangi depolama hizmetini kullanmak istediğinizi seçmeniz ve hesabınızı CloudBerry Yedekleme’ye bağlamanız gerekir. Burada Amazon S3 veya Amazon Glacier, Google Cloud (Google Drive ile karıştırılmamalıdır), Wasabi, Rackspace ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok seçenek var.. 

Hangi seçeneğin en iyi olduğu tamamen ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Örneğin, soğuk hava deposu arıyorsanız, Amazon Glacier mükemmel bir seçimdir.

CloudBerry-Eklenti Hesap

İstediğiniz bulut yedekleme hesabını ekledikten sonra, yedekleme planınız için kurulum sihirbazını açacak olan “dosyalar” veya “resme dayalı” yı tıklayabilirsiniz. İlk adım, “yerel veya bulut yedekleme” veya “karma yedekleme” arasında seçim yapmak ve ardından birden fazla eklediyseniz plan için kullanmak istediğiniz depolama hizmetini seçmek..

CloudBerry-Yedekleme-Yerel-Or-Bulut

Ardından, planınız için bir ad belirleyin ve “gelişmiş”, “basit” ve “özel” mod arasından seçim yapın. “Gelişmiş” mod şifreleme ve blok düzeyinde yedekleme uygulamanıza izin verirken, “basit” alternatif, yedeklemenize yalnızca CloudBerry Yedekleme yazılımının kendisi yerine depolama sağlayıcınızın özel istemcisi ile erişmenizi sağlar.

CloudBerry-Yedekleme-Mod

Bir sonraki pencere, hızlı NTFS taramaları (artan bellek kullanımı pahasına dosya değişikliklerinin taranmasını hızlandırma) ve birim gölge kopyalama hizmeti (zorla dosyaları kullanmanıza izin veren) zorlama gibi bazı gelişmiş seçeneklere erişmenizi sağlar yedekleniyor).

CloudBerryBackup-Gelişmiş-Seçenekler

“Gelişmiş” ayarlarına karar verdiyseniz, yedeklemek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz. Görüntü tabanlı bir yedekleme yapıyorsanız, bu pencere size dosyalarınız ve klasörleriniz yerine sisteminizdeki bölümlerin bir listesini gösterir.

CloudBerry-Yedekleme-seç-Files

Yedeklemek istediğiniz her şeyi seçtikten sonra, plana hangi filtreleri uygulamak istediğinizi seçebilirsiniz. Bu, sistem dosyalarını atlamayı, belirli dosya türlerini filtrelemeyi ve daha fazlasını içerir.

CloudBerry-Yedekleme-Filtreler

Bir sonraki pencere sıkıştırma (kullanılan bulut depolama alanı miktarını azaltır) ve şifrelemeyi (bulut yedekleme sağlayıcınız destekliyorsa) etkinleştirmenizi sağlar.

CloudBerryBackup-Sıkıştırma-Ve-Şifreleme

Bir sonraki adım, silinen öğelerin sunucuda ne kadar süreyle tutulacağına ve değiştirilen dosyaların kaç eski sürümüne sahip olmak istediğinize karar veren saklama politikanızdır..

CloudBerry-Yedekleme-Tutma

İşlemin sonuna yaklaştıkça, haftanın belirli günlerinde, gerçek zamanlı veya manuel olarak belirli tarihlere ayarlanabilecek zamanlamaya karar vereceksiniz (yani yedeklemeyi kendiniz başlatmanız gerekir).

CloudBerry-Yedekleme-Zamanlama

Son olarak, son iki pencere, bir yedekleme başlamadan önce veya bittikten sonra otomatik olarak çalışan belirli eylemleri ayarlamanıza ve ardından bir yedekleme tamamlandığında bir şekilde bilgilendirilmek isteyip istememenize izin verir..

CloudBerry-Yedekleme-Bildirimler

Tüm bunlardan geçtikten sonra, CloudBerry Yedekleme, gözden geçirmeniz için planınızın bir özetini verir ve bundan sonra işiniz tamamlanır.

CloudBerry-Yedekleme Özeti

Bir geri yükleme planı oluşturmak biraz daha az karmaşıktır. Ana görev çubuğundaki “geri yükle” düğmesini tıklayıp ardından hangi bulut depolama sağlayıcısından geri yüklemek istediğinizi seçerek başlarsınız..

CloudBerry-Restore-Sağlayıcısı

Ardından geri yüklemeyi yalnızca bir kez mi çalıştırmak istediğinizi veya planı ileride kullanmak üzere kaydetmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz..

CloudBerry-RestoreOnce-Or-Kaydet

Ardından, dosyaları ve klasörleri geri yüklemek mi yoksa tam bir sistem görüntüsü yapmak mı istediğinizi seçersiniz.

CloudBerry-Restore-Files-Or-Görüntü

Bir sonraki pencere, en son sürümü geri yüklemek mi yoksa belirli bir zamanda geri yüklemek mi istediğinizi seçmenizi sağlar.

CloudBerry-Restore Noktaya

Ardından, yedeklenen veri listenizden hangi dosyaları (veya hangi sistem görüntüsünü) geri yüklemek istediğinizi seçersiniz.

CloudBerry-Restore-Dosya-Seçim

Devam ederseniz, hedefi seçebilirsiniz. Bu yeni bir konumda veya verilerin orijinal konumunda olabilir. Burada, silinen dosyaları geri yüklemek isteyip istemediğinizi ve hedefinizdeki dosyaların üzerine yazmak isteyip istemediğinizi de belirtebilirsiniz..

CloudBerry-Restore-Hedef

Aşağıdaki pencere, dosyaların şifresini çözmek isteyip istemediğinize karar vermenizi sağlar. Yedekleme sırasında dosyaları şifrelediyseniz, bunların şifresini şimdi çözmeniz gerekeceğini unutmayın. Aksi takdirde, indirildikten sonra erişilebilir olması için dosyaların daha sonra şifresini çözmeniz gerekir..

CloudBerry-Restore-azalmak

Son olarak, geri yükleme tamamlandığında e-posta veya Windows olay günlüğüne giriş olarak gönderilebilen bildirimler ayarlayabilirsiniz..

CloudBerry-Restore-Bildirimler

hız

CloudBerry, dosyalarınızı depolayacağınız gerçek sunucu alanını sağlamaz, bu nedenle hızı büyük ölçüde onunla ortaklaşmayı seçtiğiniz ikincil hizmete bağlıdır. 

İlk yedeklemeler genellikle çok büyük olduğundan, bir yedekleme hizmetinin teorik sınıra mümkün olduğunca yakın hızlar sağlaması kritik önem taşır. Testlerimizden, CloudBerry Backup’ın depolama sağlayıcısının izin verdiği kadar hızlı gidebileceğini belirledik.

Testlerimiz için video, resim ve metin dosyaları gibi çeşitli dosya türlerini içeren 3,51 GB’lık bir klasör yükledik ve indirdik. 50Mbps’lik bir yükleme hızı ve indirme hızı ile bir bağlantı kullandık, bu da teorik olarak yedekleme ve geri yüklemenin 10 dakika içinde bitmesi gerektiği anlamına geliyor, ancak daha gerçekçi olarak, bunların yaklaşık 15 ila 20 dakika içinde bittiğini umuyoruz.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme00:15:2400:14:5500:15:09
İndir00:12:5300:12:4600:12:49

Gördüğünüz gibi, bu sonuçlar umduğumuz aralıkta yer alıyor ve yüklemeler söz konusu olduğunda beklentilerimizi aştı. Bu testler için CloudBerry Backup’ı, ticari kullanıcılar için tasarlanan Backblaze sürümü olan Backblaze B2’ye bağladık. Özel kullanım için sürüm hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Backblaze incelememize göz atın.

Güvenlik

Yedek sağlayıcınızı potansiyel olarak hassas verilerle emanet edeceksiniz, bu nedenle sağladığı güvenlik çok önemlidir. Bununla birlikte, CloudBerry sunucu alanını kendisi sağlamadığından, gerçek veri merkezlerini kontrol eden şirket tarafından alınan önlemlere büyük ölçüde bağlı olduğundan, kendi başına sağlayabileceği güvenliğin önemli sınırları vardır..

Bununla birlikte, CloudBerry Backup, seçtiğiniz depolama sağlayıcısına güvenli aktarımları kolaylaştırmak için mükemmel bir iş çıkarır. İkincil hizmet desteklediği sürece, CloudBerry Backup, verilerinizi siber suçluların ve hatta yetkililerin ellerinden uzak tutmak için fazlasıyla yeterli olan AES 256 bit şifreleme sunar..

CloudBerry-Şifreleme

Şifreleme özel olarak ayarlanabilir, yani kilidini açmak için gereken anahtara yalnızca siz sahipsiniz. Dosyalarınız aktarılırken TLS tarafından korunur, yani hedeflerine giderken ortadaki adam saldırılarına karşı savunmasız olmadıkları anlamına gelir. 

Tüm bu şifreleme konuşmasının gerçekte ne anlama geldiğinden emin değilseniz, terminoloji üzerine bir kilitlenme kursu için şifreleme açıklamamızı okuyun..

CloudBerry Backup, oturum açmadan önce ek doğrulama gerektirerek güvenliğinizi büyük ölçüde artıran iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekler, ancak bunu depolama sağlayıcınızla ayarlamanız gerekir. Hizmet ayrıca fidye yazılımı koruması sağlamak için de kullanıldı, ancak CloudBerry Labs kullanıcılara çok az fayda sağladığını belirledikten sonra bu kaldırıldı.

Gizlilik

Güvenlik gibi, gizlilik de çoğunlukla gerçek depolama yerinizden sorumlu şirketin elindedir. CloudBerry Backup, verilerinizin bir kopyasına sahip olmadığından, gizliliğinizden ödün verme yeteneği doğal olarak sınırlıdır. Bununla birlikte, özlü gizlilik politikası hangi verileri topladığını ve ne zaman paylaşıldığını netleştirir.

Esasen, CloudBerry’nin sizin için topladığı tek bilgi, bir hesap kaydettiğinizde sağladığınız şeydir; yani adınız, e-posta adresiniz ve ödeme ayrıntılarınız. Şirket ayrıca IP adresiniz ve cihaz ayrıntıları gibi anonimleştirilmiş belirli bilgileri de toplar, ancak bunlar adınıza veya kimliğinize hiçbir şekilde bağlı değildir..

CloudBerry-Gizlilik-Politikası

Gizlilik bildirimi, bu bilgilerin yalnızca iki yolla paylaşıldığını açıkça belirtir. İlk olarak, CloudBerry’nin hizmetini sağlamasına (ödeme bilgileri için PayPal’ı düşünün, vb.) Ve kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine yasalara ve düzenlemelere uymasını sağlayan güvenilir üçüncü taraf iş ortaklarıyla.

Gizlilik düzenlemeleri açısından CloudBerry, GDPR ve HIPAA ile uyumludur, ancak bu, hizmeti bağladığınız ikincil bulut depolama alanına bir kez daha tamamen bağımlıdır..

CloudBerry-GDPR

Müşteri servisi

Yedekleme sağlayıcılarına genellikle potansiyel olarak kritik verilerle emanet ettiğiniz için, tüm sorulara hızlı ve kaliteli yanıtlar sağlayan sağlam bir müşteri hizmetleri departmanına sahip olmaları önemlidir. 

CloudBerry verilerinizi gerçekten ele almasa da, yine de müşteri desteğinin ne kadar iyi olduğunu kontrol etmek istedik ve şirket burada, iletişim için çeşitli yollar ve hızlı yanıtlar veriyor.

CloudBerry-Eposta-Formu

Yazılımla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, e-posta formu aracılığıyla bir destek bileti gönderebilir ya da telefonla şirket ile irtibata geçebilirsiniz. Ne yazık ki, yalnızca üç ülke için (ABD, İngiltere ve Brezilya) kullanılabilir telefon numaraları vardır, bu nedenle başka bir yerden arıyorsanız, size biraz pahalıya mal olabilir..

CloudBerry-Telefon-Destek

E-posta formu aracılığıyla bir sorgu gönderdik ve birkaç saat içinde bir yanıt aldık, bu da mükemmel. Hemen cevap vermediğimizde, destek departmanı bize telefonla ve ek bir takip e-postası göndererek bile ulaştı.

CloudBerry-KnowledgeBase

Ayrıca, şirketin geniş bilgi tabanında arama yapabilir veya sorunuzu veya sorununuzu kullanıcı forumuna iletebilirsiniz..

CloudBerry-Forum

Karar

CloudBerry Backup incelememiz bu kadar. Sonuç olarak, bu, farklı sağlayıcılara birden çok yedeklemeyi yönetmek için güçlü bir araçtır, bu da yedeklemenizin her yönü üzerinde size bol miktarda kontrol sağlar. 

CloudBerry Backup, bazı verileri buluta yedeklemek için basit bir yol arayan biri için en iyi çözüm olmayabilir. Ancak, ileri düzey kullanıcılar için büyük ölçüde kontrol ve esneklik sağlar.

Ücretsiz sürüm bazı ciddi sınırlamalara sahip olsa da, 200 GB’den fazla yedekleme yapmanız ve disk görüntüleme yapmanız gerekmemesi koşuluyla, hala çok kullanışlı. 

Herhangi bir sunucu alanı sağlamayan bir hizmet için yıllık bakım ücreti ödemenin biraz zorlandığını düşünüyoruz, ancak sonuçta, fiyat, büyük şemada aşırı değil.

Fiyatlandırma bir yana, CloudBerry Backup mükemmel hız, güvenlik ve gizlilik ve herhangi bir sorunla karşılaşırsanız çok duyarlı bir müşteri hizmetleri departmanı sağlar. Tüm bunları özellik zenginliği ve kullanım kolaylığı ile eşleştirdiğinizde, yedekleme işlemlerinden olabildiğince fazlasını elde etmek isteyenler için mükemmel bir yazılım parçası elde edersiniz..

CloudBerry Backup incelememiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunun ileri düzey kullanıcılar için güçlü bir araç olduğunu, ancak ortalama bir kişinin ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla olabileceğini kabul ediyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map