CloudAlly İncelemesi – Kendi Depolama Alanınızı Getirin – 2020 Güncellendi

CloudAlly İncelemesi

CloudAlly, CloudBerry Backup’ın kitabından bir yaprak çıkardı ve depolamayı sağladığınız bir yedekleme hizmeti sunuyor. Bununla birlikte, ilhamından daha pahalıdır ve bazı arayüz sorunları vardır. Ayrıntılar için CloudAlly incelememizin tamamını okuyun.


En İyi Online Yedekleme İncelemeleri

CloudAlly, İsrail merkezli bir bulut yedekleme şirketidir. Yine de, en iyi çevrimiçi yedekleme grubumuzdaki çoğu hizmetten farklıdır, çünkü zaten bulutta olan verilerinizi yedekler. Bulut hizmet sağlayıcıları, kendi olağanüstü durum kurtarma işlemleri için yerleşik yedeklilik ve yedeklere sahiptir, ancak CloudAlly ile yedeklenen verileriniz için başka bir koruma katmanı oluşturabilirsiniz.

Çoğu bulut hizmeti sağlayıcısı silinen dosyalarınızı bir “çöp kutusu” klasöründe tutar, ancak oradan sildikten sonra onları kurtaramaz. Bundan kaçınmak için diğer bulut hizmetleriyle sakladığınız dosyaları yedeklemek ve geri yüklemek için CloudAlly kullanabilirsiniz.

CloudAlly, birçok popüler işletme bulut hizmetiyle entegre olur ve en önemli işletme dosyalarınızı yedekleyeceğinizi dikkate alan en önemli güvenlik ve gizliliğe sahiptir.

Bununla birlikte, çok fazla veri yedeklemeniz gerekiyorsa, bulut depolama hizmetlerinden veri yedeklemek için fiyatlandırma planı pahalıdır. Bununla birlikte, çoğu durumda, büyük olasılıkla yalnızca çok fazla yedekleme alanı gerektirmeyen kritik verilerinizi kaydetmeniz gerekir. CloudAlly’nin bilgi tabanı sık karşılaşılan sorunları çözmeye yardımcı olabilir ve teknik destek ekibi 7/24 kullanıma hazırdır.

CloudAlly’nin kullanımı da kolaydır, ancak bir web istemcisi ile sınırlıdır. Yedekleme ve geri yükleme işlemleri basit ve hızlıdır. Hizmet hakkında merak ediyorsanız, size bu CloudAlly incelemesindeki ayrıntıları anlatacağımız için bize sadık kalın.

Güçlü & Zayıf Yönler

Özellikleri

Klasik bulut yedekleme, kişisel bilgisayarlarınızdaki ve harici sürücülerinizdeki verilerin korunmasına yardımcı olur. Dosyalarınız buluta girdikten sonra, sabit disk çökmelerinin veya yazılım hatalarının onları kaybetmenize neden olmayacağından emin olabilirsiniz..

Bulut müttefiki-hizmetleri

CloudAlly bu tür hizmetlere kıyasla farklı bir canavardır. Bilgisayarınızı veya diğer donanımlarınızı yedekleyemez. Bunun yerine, Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive veya Box gibi bulut depolama hizmetlerinde bulunan dosyalarınızın korunmasına yardımcı olur. İlk üçü ev isimleridir. Dördüncü bölümü duymadıysanız, daha fazla bilgi edinmek için Kutu incelememizi okuyun.

Bulut depolama ve yedekleme arasındaki farkı bilmiyorsanız, açıklamamızı okuyun.

Google Drive’ın yanı sıra CloudAlly, Gmail’i, kişilerinizi, Google Takvim’i, Google Sites’ı, Google Görevlerini ve Google’ın G Suite’inden birden çok alanı yedekleyebilir. Benzer şekilde, Office 365 Gruplarınızı, Microsoft Exchange ve Microsoft OneNote dosyalarınızı yedeklemek için de kullanabilirsiniz. OneNote, en iyi not alma uygulamalarından biridir. OneNote incelememizde bunun hakkında okuyun.

Siteler, belgeler ve kitaplıklar da dahil olmak üzere Microsoft SharePoint Online için yedekleme de mevcuttur. Ayrıca, belgeler, ekler, Sohbet beslemeleri ve standart ve özelleştirilmiş nesneler dahil IMAP e-postalarını ve Salesforce Production ve Sandbox ortamlarını yedekleyebilirsiniz.

Veritabanlarını yedeklemeniz gerekiyorsa, bunu Amazon DynamoDB ve Amazon SimpleDB veritabanlarınız için yapabilirsiniz.

CloudAlly ayrıca günlük arşivlerin sınırsız yedeklenmesi ve saklanmasını sağlar. Yedeği yerel bir makineye kaydetmek istiyorsanız, bunun bir .zip arşivini indirebilirsiniz. Ayrıca, CloudAlly dosyalarınızı asla silmez, böylece onları her zaman alabilirsiniz.

Yeni yedeklemeler eskilerinin üzerine yazmaz, böylece yedeklemelerinizin önceki sürümlerini alabilirsiniz. Dosya sürüm oluşturma, diğer bulut yedekleme hizmetleriyle bu şekilde çalışır. Bulut yedekleme ve özellikleri hakkında daha fazla makaleyi çevrimiçi yedekleme kütüphanemizde bulabilirsiniz..

CloudAlly Özelliklerine Genel Bakış

Fiyatlandırma

CloudAlly, çeşitli çevrimiçi hizmetleri ve veritabanlarını yedekleyebilen planlardan oluşan basit bir fiyatlandırma planına sahiptir.

Tüm planlar Amazon S3 tarafından sağlanan sınırsız depolama alanını içerir. Buna aşina değilseniz, Amazon S3 incelememizi okuyun. Tüm CloudAlly planlarında ayrıca AES 256 bit şifreleme vardır. “Güvenlik” bölümünde bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

İlk plan, Google’ın G Suite’ini ve Microsoft’un Office 365 Exchange’ini kullanıcı başına aylık 3 ABD Doları karşılığında yedeklemenizi sağlar. Yıl için peşin ödeme yaparsanız, kullanıcı başına fiyat 30 ABD dolarına iner.

Bir sonraki plan, verilerinizi kullanıcı başına aylık $ 2 karşılığında bulut depolama hizmetlerinden yedekleyebilir. Plan esnektir, çünkü 5GB başına ücret alır, böylece ihtiyacınız kadar veya az kullanabilirsiniz. Bir yıllık abonelik, fiyatı 5 GB için kullanıcı başına aylık 20 dolara düşürür. En azını söylemek çok fazla değil ve sadece 100 GB’lık yedekleme aylık 40 dolara mal olacak.

Daha ucuza çok fazla alana ihtiyacınız varsa, en iyi sınırsız çevrimiçi yedekleme topluluğumuzu okuyun.

IMAP planı, IMAP e-postanızı kullanıcı başına aylık 3 ABD doları veya kullanıcı başına yıllık 30 ABD Doları karşılığında yedeklemenizi sağlar. Salesforce planının maliyeti aynıdır ve Salesforce Üretiminizi, verilerinizi ve ilgili dosyalarınızı yedeklemenizi sağlar.

Son iki plan, SimpleDB ve DynamoDB veritabanlarınızı ayda 12 $ veya 15 $ karşılığında yedekleyebilir. Ücretsiz bir plan yoktur, ancak tüm planların abone olmadan önce hizmeti test etmenizi sağlayan 15 günlük ücretsiz bir deneme sürümü vardır.

Kullanım kolaylığı

CloudAlly’nin bir masaüstü istemcisi yok. Bunun yerine, her şey web istemcisi aracılığıyla yapılır. Kullanımı açık ve anlaşılır. Soldaki menü yedeklemelerinize, kurtarma sayfasına, faturalandırmanıza, hesap etkinliğinize, ayarlarınıza ve desteğinize gitmenizi sağlar. Sayfalar arasında hızlı geçiş.

Bulut müttefiki-web istemci

Sağ üst köşede hesap ayarlarınıza erişebilir ve çıkış yapabilirsiniz. “Yedekler” sayfası, giriş yaptığınızda ineceğiniz yerdir ve yedeklemenizi hızlı bir şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Bir sonraki bölümde bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

CloudAlly’nin bir konumdan birden fazla yedeklemeyi yönettiğiniz yaklaşımı, CloudBerry Yedekleme’ye benzer. Bununla birlikte, CloudBerry Backup, dosyaları bilgisayarınızdan ve cihazlarınızdan yedeklemek için servis verilen birden çok bulut depolama alanını yöneten bir masaüstü uygulaması kullanır. Bu şekilde, CloudAlly’nin tam tersi. İsterseniz, daha fazla bilgi edinmek için CloudBerry Yedekleme incelememizi okuyun.

Bir akıllı telefon uygulamasının eklenmesi memnuniyetle karşılanacaktır çünkü bulut yedeklemelerinizin durumunu kontrol edebilir veya hareket halindeyken bir tane başlatabilirsiniz.

Dosya Yedekleme & restorasyon

Bulut müttefiki-create-yedekleme başlama

Dosyalarınız için bir yedek oluşturmak için yapmanız gereken tek şey CloudAlly hesabınıza giriş yapmak ve başlangıç ​​sayfasından yedeklemek istediğiniz bir hizmeti seçmek.

bulut ally-kimlik doğrulaması-açılır kutu

Ardından, CloudAlly’ye bu hizmete erişim izni vermelisiniz. Bunu kimlik bilgilerinizi girerek, bir OAuth jetonu kullanarak veya bu servise giriş yapmanızı sağlayan yeni bir pencere açarak yaparsınız. Kullanılabilir yöntemler hizmete bağlıdır. Dropbox Business’ı seçtik ve “kimlik doğrulaması” düğmesini tıkladığımızda açılan sayfaya kimlik bilgilerimizi girdik.

Bulut müttefiki-yeni-backup-seçenekleri

Bundan sonra, ayarlayabileceğiniz seçenekleri göreceksiniz. Yeni bir kullanıcı eklendiğinde otomatik olarak yedeklemeyi başlatmayı seçebilirsiniz, bu da birçoğunuz varsa daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, “hesap” bölmesinde bir yedeklemenin yanındaki oynat simgesini tıklayarak ayrı ayrı yedeklemeler başlatabilirsiniz.

CloudAlly yedeklemeyi 2: 00’da otomatik olarak çalıştırır, ancak bunu en alt kısımdan değiştirebilirsiniz. Yedekleme her gün çalışacak şekilde ayarlanmıştır, ancak her üç günde bir veya haftada bir kez çalıştırabilirsiniz.

Yedeklemenizi ayarlamak kolay ve hızlıdır. İstemiyorsanız ayarlarla uğraşmanıza gerek yoktur.

Geri yükleme işlemini başlatmak istiyorsanız, soldaki menüden “kurtarma” yı tıklamanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra etkin hesaplarınızı listeleyen bir sayfa görürsünüz. Oluşturulan görevleri arayabilir veya “hesap” bölmesini tıklayarak bir görev oluşturabilirsiniz.

Bulut müttefiki-geri-başlatmak

Dropbox Business hesabımızı seçtik ve sonraki sayfa bize geri yükleyebileceğimiz yedeklerin bir listesini gösterdi. Mevcut tek yedekleme, manuel olarak çalıştırdığımız yedekleme idi, bu yüzden yanındaki sağ ok simgesini tıkladık.

Bulut müttefiki-geri-seçim seçmeli

Bir sonraki pencere, verileri anlık görüntü veya belirli bir dosya aracılığıyla geri yüklemenizi sağlar. Anlık görüntü, tüm yedeklemeyi belirli bir tarih aralığından geri yüklemenizi sağlar. İlk yedeklememizden başlayarak bir anlık görüntü seçtik ve işleme devam etmek için “devam” düğmesini tıkladık.

Bulut müttefiki-geri-listesi

Geri yüklemek istediğiniz öğeleri bir sonraki sayfadan seçebilirsiniz. Bizim için sadece bir anlık görüntü içeriyor. Anlık görüntünüzü seçtikten sonra, depolama hizmetinize geri yükleyebilir veya indirebilirsiniz. İndirme seçeneği, dosyalarınızı .zip biçiminde Amazon S3, Microsoft Azure Blob, Box veya Dropbox’a dışa aktarmanıza olanak tanır.

Bulut müttefiki-geri-indir

Dosyaları geri yüklemek zor değil, ancak çok fazla adım atıyor. Her şeyi tek bir veya iki veya üç tıklamayla geri yükleme seçeneğine sahip olmayı tercih ederiz. Mevcut prosedürden daha hızlı olurdu.

hız

İlk yedeklemeler uzun sürebilir. Ne kadar sürecekleri korumak zorunda olduğunuz veri miktarına bağlıdır, ancak diğer bulut yedekleme hizmetlerinden farklı olarak, verilerinizi tutan bir hizmete ne kadar yakın olduğunuz önemli değildir. Aksine, CloudAlly’nin sunucularının hizmetinizin sunucularına ne kadar yakın olması önemlidir. Bu durumda, CloudAlly’yi Dropbox Business ile test ettik.

Dropbox Business, en iyi kurumsal dosya senkronizasyonu ve paylaşım sağlayıcıları listemizdedir, bu nedenle sizi ilgilendirirse Dropbox Business incelememizi okuyun.

CloudAlly’nin yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin ne kadar hızlı olduğunu görmek için 1 GB sıkıştırılmış klasör kullanarak aktarım ve indirme testleri gerçekleştirdik. Sırbistan’da Belgrad’dan saniyede 95,88 megabit indirme hızıyla bir Ethernet bağlantısı kullandık. Teorik olarak, bu hızda indirme işlemimizin bir dakika 30 saniye sürmesi gerekir.

CloudAlly, bilgisayarınızdan dosya yüklemediği, ancak bunları bir ortak bulut hizmetinden aktardığı için diğer yedekleme hizmetleriyle karşılaştırmak kolay değildir. Bununla birlikte, 1GB test klasörünü içeren Dropbox Business paylaşılan ekip çalışma alanımızı aktarmak ortalama bir dakika 20 saniye sürdü. Harika bir sonuç.

Geri yükleme işlemi farklı bir konudur çünkü zamanını beklediğimiz teorik zamanla karşılaştırabiliriz. Ortalama yedi dakika 15 saniyede CloudAlly dakika ve 30 saniyeye yakın değildi. Bu, yaklaşık iki dakika süren diğer hizmetlere kıyasla daha yavaş.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Transfer zamanı:00:01:1800:01:2200:01:20
İndirme süresi:00:07:0000:07:3000:07:15

Güvenlik

CloudAlly, verileri Amazon S3 depolama alanında depolar ve AES-256 bit şifreleme kullanarak şifreler. SSL protokolü, aktarılan verileri korur ve şifreler. Şifreleme anahtarları her müşteri için benzersizdir ve güvenli bir şekilde saklanır. Ayrıca, her müşteri için benzersiz bir Amazon S3 klasörünün kullanılması veri yalıtımı sağlar.

Bununla birlikte, müşteri yedekleme verilerinize doğrudan erişmenin bir yolu yoktur. Bu bilgilere yalnızca CloudAlly platformu kullanılarak erişilebilir. Ayrıca, CloudAlly yedeklemelerini yalnızca veri yöneticisi yönetebilir. CloudAlly personeli müşteri verilerine erişemez ve yalnızca sınırlı sayıda “bilmesi gerekir” ekip üyeleri sorunları çözebilmek için üretim anahtarlarına erişebilir.

CloudAlly’nin veri merkezleri güvenli hale getirilir, güçlendirilir ve en son güvenlik yamalarını içerir. Ayrıca, CloudAlly, bilgi güvenliği yönetimi için uluslararası kabul görmüş bir standart olan ISO 27001 sertifikalıdır. CloudAlly ayrıca HIPAA uyumludur.

İzin tabanlı erişim için endüstri standardı OAuth kullandığından, CloudAlly kullanıcı kimlik bilgilerini CloudAlly sisteminde depolamanız gerekmez. OAuth, yalnızca CloudAlly için gereken temel bilgileri sağlar, böylece yapması gerekenleri yapabilir. OAuth’u istediğiniz zaman iptal edebilir veya kimlik bilgilerini depolayabilir ve AES-256 bit şifreleme ile şifreleyebilirsiniz..

Ayrıca, hesabınıza fazladan bir güvenlik katmanı eklemek için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz.

Gizlilik

CloudAlly, dosyaları güven altına almak ve çalışanların dosyalara erişimini sınırlamak için iyi bir iş çıkarır. Yine de, şüpheli gizlilik maddelerini kontrol etmek için gizlilik politikasını ele alıyoruz.

Birçok hizmet gibi CloudAlly de ad ve soyadı ve e-posta gibi kişisel bilgileri tutan bir hesap oluşturmanızı gerektirir. Bu bilgileri hizmetini geliştirmek, sizinle iletişim kurmak, kimliğinizi doğrulamak ve hizmetlerine erişmenizi sağlamak için kullanır.

Kişisel bilgilerinizi CloudAlly içinde veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına aktarabilir, ancak yalnızca size hizmet verebilir. Ayrıca, kişisel bilgiler diğer ülkelere aktarılabilir.

İştirakler ve bağlı şirketler de CloudAlly için işlenmek üzere kişisel ve kişisel olmayan bilgiler alabilirler. CloudAlly, bu tarafların verileri gizlilik politikasına uygun olarak işlemesini gerektirir.

CloudAlly ayrıca kişisel bilgilerinizi veya yasalara uymak, güvenlik sorunlarını önlemek veya insanları zarar görmekten korumak için gönderdiğiniz diğer bilgileri ifşa edebilir.

Özel şifreleme mevcut değildir, ancak sınırlı sayıda üst düzey çalışan, kullanıcıların bilgilerini içeren üretim ortamına erişime sahiptir. Ayrıca, CloudAlly’nin temsilcisi, üretim ortamındaki tüm çalışmaların günlüğe kaydedildiğini ve gözden geçirildiğini bildirdi.

CloudAlly Güvenlik Protokolü

Dosyayla ilgili bir sorun nedeniyle bir yedekleme veya geri yükleme işleminin ilgilenilmesi gerektiğinde, CloudAlly’nin ekibinin önce dosyaya erişme ihtiyacını gözden geçirmesi ve ardından veri sahibinden dosyaya erişim izni alması gerekir. Bu iyi bir uygulama ve sıfır bilgi eksikliğini katlanılabilir kılıyor.

CloudAlly, yedek verilerinizi aboneliğinizi koruduğunuz sürece korur. Aboneliğinizi iptal ederseniz, CloudAlly arşivlerinizi iki hafta içinde siler. Tek bir kullanıcının yedeklemesini devre dışı bırakırsanız, bu veriler bir gün içinde silinir.

Amazon ile verilerinizi ABD, Kanada, Avrupa veya Avustralya veri merkezlerinde saklayabilirsiniz. Sam Amca’nın PRISM projesinden ve BULUT yasası gibi kabataslak gizlilik yasalarından kaçınmak isteyenler için harika bir özellik.

CloudAlly ayrıca, Avrupa’nın çevrimiçi verilerin gizliliği konusundaki güçlü yasası olan Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ne de uygundur. GDPR kılavuzumuzda bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Tüm bunlar bulut hizmetleri için standart ücrettir. Burada gizliliğinize zarar verebilecek şüpheli madde yok.

Destek

CloudAlly, 24 saat çalışan bir teknik destek ekibine sahiptir. Bununla birlikte, onlarla iletişim kurmadan önce, sorununuza bir çözüm bulmak için bilgi bankasına göz atabilirsiniz..

bulut ally-bankası

Farklı yardım konularına ayrılmıştır, ancak aralarında dolaşan bir cevap bulamazsanız arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Makaleleri takip etmek kolaydır ve çözümleri tamamlamayı kolaylaştırmak için ekran görüntüleri vardır. Ayrıca, sık karşılaşılan sorunları çözmenize yardımcı olacak videoların bulunduğu bir bölüm var.

Bilgi tabanı yardımcı olmazsa, sorunuzun bulunduğu bir e-posta gönderebilirsiniz. 10 saat içinde yanıt aldık ve bazı servisler kadar hızlı değil, ancak yine de hızlı. Acil bir sorunu olanlar doğrudan destek isteyebilir. ABD, İngiltere ve Avustralya telefon hatları mevcuttur.

Karar

CloudAlly belirli bir hizmettir. Bulut depolama alanınıza veya yedekleme sağlayıcınıza ne kadar güvendiğinize bağlı olarak buna ihtiyacınız olabilir veya olmayabilir. Ayrıca yumurtalarınızı bir sepet içinde tutmak istemeyebilirsiniz, bu durumda iyi bir çözümdür. Yedeklemek istediğiniz hizmete bağlayabilir ve sizden çok fazla girdi olmadan işini yapmasına izin verebilirsiniz.

Bir şeyi düzeltmeniz gerekiyorsa, servisin kullanımı kolay olduğu için yardım istemeniz gerekmez. Şifreleme protokolleri, kimlik bilgilerinizi koruyan özellikler ve sertleştirilmiş veri merkezleri sayesinde de güvenlidir. CloudAlly gizliliğinize de iyi bakar.

Yine de bilgisayarınızdan uzaktayken kullanılabilir hale getirecek hiçbir mobil istemci yok. CloudAlly’nin fiyatları, çok sayıda dosyayı yedeklemek istiyorsanız ucuz değildir, ancak yedeklemenizi en önemli dosyalarla sınırlandırırsanız iyi olur.

CloudAlly hakkında ne düşünüyorsun? İhtiyacınız olan bir şey mi yoksa bulut hizmetinizin kullandığı olağanüstü durum kurtarma mekanizmasına güveniyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map