Backblaze İncelemesi – Güncellendi 2020

Backblaze İncelemesi

Backblaze, mükemmel kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlandırması sayesinde Cloudwards.net’in en iyi çevrimiçi yedekleme sağlayıcısıdır. Ancak, kişiselleştirmeden yoksun, yani set-it-unut-unutma zihniyetinden değilseniz, başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Ayrıntılar için Backblaze incelememizin tamamını okuyun.


Slider1

slider2

slider3

slider4

Slider5

Önceki

Sonraki

Backblaze, bulut yedekleme işindeki diğer tüm hizmetlerden daha fazla ad tanıma özelliğine sahiptir ve son birkaç yıl içinde bir podcast dinlediyseniz, adı birçok kez duymuş olabilirsiniz. Backblaze sınırsız depolama alanına sahip modern bir hizmet sunmasına rağmen, soru hala devam ediyor, yutturmacaya kadar yaşıyor mu? Öğrenmek için bu Backblaze incelemesini okumaya devam edin.

Backblaze, manuel olarak kontrol edebilmeniz için sunduğu hizmet ve özelliklerle dolu yedekleme işleminin basitleştirilmesine açıkça öncelik verir. 

Bu, kurulumu ve devam etmesi kolay bir hizmetle sonuçlansa da, özellikler ve kontrol açısından da biraz arzu edilir. Bunun da ötesinde, görüntü tabanlı yedeklemeler ve mobil yedekleme gibi daha gelişmiş özellikler tamamen mevcut değildir.

Bu derlemede, Backblaze’nin neyi iyi yaptığını ve nerede yetersiz kaldığını ayrıntılı bir şekilde özetleyeceğiz. Basit bir kurulum, sınırsız depolama alanı ve uygun fiyatlar sizin için önemli kriterlerse, okumaya devam edin. 

Bununla birlikte, ayarlarla uğraşmayı seven ve yazılımınız üzerinde büyük ölçüde kontrole sahip olan biriyseniz, bu muhtemelen sizin için yedekleme çözümü değildir. Bu durumda, bazı alternatiflere göz atmak için en iyi çevrimiçi yedekleme hizmetleri listemize gidin.

Güçlü & Zayıf Yönler

Backblaze için alternatifler

Özellikleri

Girişimizde belirtildiği gibi Backblaze, özelliklere büyük önem vermiyor. Bunun yerine otomatik ve akıcı bir deneyim tercih eden Backblaze, bilgisayarınızı en az çaba harcayarak yedeklemeye odaklanır. Bu, bazı kullanıcılar için çekici olabilir, ancak istemciyi oldukça seyrek hissettirir.

Bu nedenle, resim tabanlı, sunucu ve karma yedeklemeler gibi şeylerin tümü eksiktir ve mobil cihazları da yedekleyemezsiniz. Bunlar sizin için önemliyse, tüm bu özellikler bu hizmete dahil olduğundan, IDrive incelememize göz atın..

Sürüm oluşturma söz konusu olduğunda – yani, silinen verilerin veya dosyaların önceki sürümlerinin saklanması – Backblaze benzer şekilde temeldir, sadece bir dosya arşivini maksimum 30 gün tutar. Bu, örneğin silinmiş ve değiştirilmiş dosyaları son kullanma tarihi olmadan kurtarmanızı sağlayan SpiderOak ONE ile tam bir kontrast oluşturur (SpiderOak incelememizi okuyun)..

Bütün bunlar, bahsetmeye değer bazı Backblaze özellikleri var dedi. Birincisi, daha sonra seçtiğiniz herhangi bir şekilde paylaşabileceğiniz bir bağlantı oluşturmanıza izin veren paylaşım işlevselliğidir. Bu, tek seçenek bağlantıyı e-postayla göndermeniz olduğundan, bu konuda IDrive’ın önüne geçer.

Backblaze-Hisse-ile-Link

Bir başka şık dahil etme, önceki bilgisayarlardan yedekleme durumlarını devralma yeteneğidir. Cihazları değiştirdiyseniz, bu, yeni bilgisayarınızı Backblaze zaman kaybetmeden ve yedeklediğiniz dosyaları yeniden yükleyerek kaynakları yeniden yüklemeden yedekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Backblaze-devral-Yedekleme-Devlet

Son olarak ve biraz garip bir şekilde, Backblaze’nin web istemcisi size kayıp veya hırsızlık durumunda bilgisayarınızı bulma seçeneği sunar. Bu bir çevrimiçi yedekleme hizmeti için alışılmadık bir özelliktir, ancak yine de hoş geldiniz. 

Backblaze-Bul-Bilgisayar

Özelliği kullanmak için web istemcisinin “eşleme” ayarının açık olması ve cihazınızı her kimin önce sürücülerinizi tamamen silmeden internete bağlandığını ummanız gerekir.

Fiyatlandırma

Backblaze’in fiyatlandırma yapısı olabildiğince basit ve fiyatlar diğer çevrimiçi yedekleme hizmetlerine kıyasla makul. 

Seçim yapabileceğiniz tek bir plan var – kişisel sınırsız plan – ayda 6 $ sınırsız depolama alanı sunuyor. Bir yıl veya iki yıl için kaydolarak paradan tasarruf edebilirsiniz, bu durumda hizmet yılda 60 dolar veya iki dolar 110 dolar.

Plan sınırsız yedekleme sunmasına rağmen, aynı şey cihazlar için geçerli değildir. Her plan yalnızca bir bilgisayarı yedekleyebilir, bu nedenle güvende tutmak istediğiniz çok fazla cihazınız varsa, birden fazla Backblaze lisansı satın almak yerine farklı bir yedekleme sağlayıcısıyla daha iyi hizmet alabilirsiniz.

Bununla birlikte, tek ihtiyacınız olan tek bir cihazsa, Backblaze’nin maliyeti makul, ancak sınırsız depolama sağlarken sadece Carbonite ile eşleşebiliyor. Birbirlerine karşı nasıl biriktiklerini görmek istiyorsanız, Backblaze vs. Carbonite karşılaştırmamıza göz atın.

Ayda ödeme yapabileceğiniz için Backblaze’i çok fazla para harcamadan kolayca test edebilirsiniz. Ayrıca, eğer kararsızsanız, şirket 15 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor.

Kullanım kolaylığı

Backblaze’nin özellik eksikliğinin sonucu, müşterinin yedeklenenleri seçmesine izin vermekten mutluluk duyduğunuz sürece, kurulumun ve devam etmenin inanılmaz derecede kolay olmasıdır. İhtiyacınız olan tek şey cihazınızın temel bir yedeğiyse, Backblaze kullanmak bir esinti.

UI kesinlikle estetik için herhangi bir ödül kazanmayacak olsa da, işlevsel ve basittir, karışıklığa fazla yer kalmadan temiz bir kullanıcı deneyimi sağlar.. 

Backblaze-Main-Panel

Eylemin çoğu müşterinin ana panelinde gerçekleşir. Burada, yedeklemenizin ilerleyişini ve bir tane başlatma düğmesini görebilirsiniz. Diğer her şey sekiz sekmeye ayrılmış ayarlar menüsünde bulunur: ayarlar, performans, zamanlama, hariç tutmalar, güvenlik, yedekleme için planlanan dosyalar, raporlar ve sorunlar.

Backblaze-Ayarlar

“Ayarlar” sekmesinde, belirli bir süre yedeklemediğinizde uyarılar oluşturabilir, Backblaze’ın aktarmaya hazırladığı dosyaları depoladığı geçici bir veri sürücüsü ayarlayabilir ve yedeklemeyi ayarlayabilirsiniz devralma ve hangi sabit sürücüleri yedeklemek istediğinize karar verme.

Backblaze Performanslı

“Performans” sekmesi, dosyaları ne kadar hızlı yükleyebileceğinize dair bir tahminin yanı sıra kısma ve çoklu kullanım seçeneklerinin bir tahminini verir. Sürekli olarak dalgalanıyor gibi göründükleri ve gerçek bağlantı hızımızı veya yükleme oranımızı nadiren yansıttığı için bu tahminlerin çok yararlı olduğunu bulamadık.

Backblaze-Çizelgesi

“Zamanlama” da, sürekli, planlanmış (günde bir kez) ve manuel yedekleme arasında seçim yapmanızı sağlayan tek bir açılır listeniz vardır.

“Hariç tutulanlar” sekmesi, muhtemelen en çok kullandığınız sekmedir, çünkü burada buluta yedeklenen dosyalar üzerinde bazı kontroller uygulayabilirsiniz.. 

Backblaze-İstisnalar

Muaf tutulacak klasörleri seçmenin yanı sıra – bir kerede yalnızca bir tane seçebileceğiniz için biraz güçlük – göz ardı etmek istediğiniz dosya türlerinin dosya uzantısı adlarını da yazabilirsiniz. Sistem dosyaları ve bazı büyük dosya türleri varsayılan olarak buraya girilir.

Backblaze-Güvenlik

“Güvenlik” sekmesi oldukça barebone, tek amacı size Backblaze’in güvenliği hakkında bazı bilgiler sağlamak ve özel anahtarınızı oluşturmak için bir düğme sağlamaktır..

Backblaze-Files-Planlanmış-For-Yedekleme

Bir sonraki sekmeye “yedekleme için zamanlanan dosyalar” adı verilir ve tam olarak söylediklerini içerir. Bu, bir sonraki çalıştırmada yedeklenecek yeni veya değiştirilmiş dosyaların bir metin listesidir. Ne yazık ki, listedeki dosyaları konumlarına götürmek için tıklayamazsınız; bu, dahil edilmesi gereken bariz bir özellik gibi görünüyor.

Backblaze-Raporlar

Son iki sekme olan “raporlar” ve “sorunlar” çok ilginç değil. Her ne kadar “raporlar” bir tür günlük kaydı içeriyor gibi görünse de, tek yapmanız gereken yedek dosyalarınızın videolar veya belgeler gibi kategoriler açısından nasıl ayrıldığını anlatmaktır. Bu arada, “sorunlar” sekmesi hataların bildirildiği yerdir.

Backblaze-Sorunlar

En büyük sorun Backblaze size yedek hakkında bilgi eksikliği. Şu anda hangi dosyanın yüklendiğini görebilseniz de, yüklemenizin hızı, geçerli dosya boyunca ne kadar olduğu veya tahmini bir tamamlanma süresi size bildirilmez. 

Herhangi bir zamanda neler olduğunu tam olarak bilen biriyseniz, Backblaze kullanmak biraz sinir bozucu olabilir.

Backblaze-Yedekleme-In-İlerleme

Backblaze varsayılan olarak bilgisayar açıldığında sabit disklerinizi tarar. Yeni bir taramayı yeniden başlatmadan zorlamak için “alt” tuşunu basılı tutmanız ve “seçenekleri geri yükle…” düğmesini tıklamanız gerekir. 

Bu tam olarak sezgisel değil ve Backblaze’in hafif olacak şekilde tasarlandığını takdir etsek de – sürücülerinizin sürekli taranmasını engelliyor – manuel tarama için özel bir düğme yerinde olmaz.

Backblaze-Force-Scan

Backblaze Web İstemcisi ve Mobil Uygulaması

Backblaze çevrimiçi web istemcisi oldukça basit. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, cihazlarınıza ve dosyalarınıza genel bir bakış ve yedeklemenizi geri yüklemek için bir menü sunulur. Önceki geri yükleme işlemlerinizin listesine ve başkalarıyla paylaştığınız dosyaların listesine de erişebilirsiniz.

Backblaze-Web-Client-Restore

Burası aynı zamanda iletişim bilgileriniz ve iki öğeli kimlik doğrulaması gibi hesap ayarlarınızı değiştirebileceğiniz yerdir. Son olarak, web istemcisi size daha önce bu makalede ele aldığımız “bilgisayarımı bul” özelliğine de erişmenizi sağlar.

Backblaze-Hesap Ayarları

Backblaze mobil uygulaması da aynı şekilde basit. Hem Android hem de iPhone için kullanılabilir ve temel olarak yalnızca yedeklenmiş verilerinize mobil erişim sağlamak için bulunur. Yedeklenmiş cihazlarınıza bakabilir ve dosya indirebilirsiniz, ancak bu kadar.

Backblaze-Mobile App

Dosya Yedekleme & restorasyon

Daha gelişmiş özelliklere hafif olmasına rağmen, sadece basit bir yedekleme arıyorsanız, Backblaze işi yapar. Şirketin genel felsefesine uygun olarak, dışlamaların ayarlanması ve kısıtlama ve çoklu kullanım seçeneklerini değiştirme dışında, süreç üzerinde çok fazla kontrolünüz yoktur..

Backblaze-Install

Yukarıdaki “kullanım kolaylığı” bölümünde belirtildiği gibi Backblaze, bilgisayarınızdaki hangi dosyaların yedeklenmesi gerektiğini otomatik olarak seçer. Varsayılan olarak, bu sistem dosyalarını ve ISO’lar gibi genellikle çok büyük olan belirli dosya türlerini engelleyen her şeydir.

Backblaze-Standart-İstisnalar

Yedekleme işlemi üzerinde bir miktar kontrol uygulamak istiyorsanız, bunu yapmak oldukça sıkıcıdır. Dosya türlerini hariç tutmak yeterince basittir – ayarların “hariç tutmalar” sekmesinde bulunan metin kutusuna dosya uzantısını yazmanız yeterlidir – ancak klasörleri hariç tutmak daha çok acı vericidir. Bunu aynı sekmede yapabilirsiniz, ancak istemci aynı anda yalnızca bir klasör seçmenize izin verir.

Backblaze-dışla-Klasör

Yedekleme planınız için sürekli, planlı veya manuel yedekleme arasında seçim yapabilirsiniz. Zamanlanmış yedekleme yalnızca günde bir kez gerçekleştirilecek şekilde ayarlanabilir; bu, biraz sınırlıdır. Manuel yedekleme yapmak için, istemcinin ana sayfasındaki “şimdi yedekle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Backblaze-Planlama

Varsayılan olarak, Backblaze otomatik olarak daraltma ve iş parçacığı işleyecektir. Bunu beğenmezseniz, uygulamanın yükleme için kaç tane iş parçacığı kullanması gerektiğini ve diğer yazılım ve aygıtlar için bant genişliğinden tasarruf etmek için yavaş bağlantılarda hızın azaltılıp azaltılmayacağını manuel olarak ayarlama seçeneğiniz vardır.. 

Backblaze-Gaz-Ve-Threading

Yedeklemeler, blok düzeyinde bir algoritma kullanılarak gerçekleştirilir; bu, tüm dosyaları yeniden yüklemek için zaman veya kaynak harcamakla kalmaz, yalnızca değişen parçaları harcarsınız.

Harici sürücüleri yedekleyebilmenize rağmen, Backblaze’in dosyaları silmesini önlemek için bunu en az 30 günde bir yapmanız gerekir. 

Bunun yanlışlıkla olmasını önlemek için Backblaze, sürücüyü yeniden bağlamanızı ve bir yedek çalıştırmanızı hatırlatmak için 14, 21 ve 28 gün sonra size bir uyarı gönderir. Benzer bir şekilde, yedekleme olmadan yedi gün geçtikten sonra Backblaze’i bilgilendirebilirsiniz..

NAS sürücüleri, mobil cihazlar ve sunucular da dahil olmak üzere diğer yedekleme biçimleri Backblaze’de yer almaz ve verilerinizi yerel olarak ve bulutta yedeklemek arasında bir karışım olan karma bir yedekleme yapmanın bir yolu yoktur.. 

Sırlama Sürücü Klonlama

Ayrıca, sürücünüzü klon oluşturamazsınız, bu da sisteminizi yeni bir cihazda çoğaltmanıza olanak tanır. Bu özellikler sizin için önemliyse, az önce listelediğimiz her şeyi ve daha fazlasını içerdiğinden IDrive’a göz atmanızı öneririz..

Masaüstü istemcisi üzerinden geri yüklemek yerine Backblaze, verilerinizi almak için çevrimiçi platformuna giriş yapmanızı gerektirir. Bu, daha sonra bu makalede ele alacağımız bazı ciddi güvenlik ve gizlilik etkileri sunar ve ayrıca biraz tıknaz hissettirir.

Backblaze-Web-Client-Restore

Verilerinizi doğrudan tarayıcı üzerinden indirmek sizin için uygun değilse, web istemcisinde hazırladığınız geri yüklenen dosyaları indirmenize olanak tanıyan bağımsız bir uygulama olan “Backblaze downloader” ı da yükleyebilirsiniz..

Backblaze-Downloader

Varsayılan geri yükleme seçeneği, verilerinizi içeren sıkıştırılmış bir klasörü indirmektir. Yedeklemeniz büyükse, fiziksel olarak size gönderilmesini de tercih edebilirsiniz. Bu, bir USB flash sürücü – yedeklemeniz 256GB’ı aşmıyorsa – veya 8 TB’a kadar kapasiteye sahip harici bir sabit sürücü şeklinde olabilir.

Backblaze-Kurtarma-Seçenekler

Bununla birlikte, bu seçeneklerin her ikisi de ek ücretler taşır, flash sürücü geri yükleme başına 99 $ ve harici sabit sürücü 189 $ ‘a gelir.

hız

Bir bulut yedekleme hizmeti seçerken, özellikle de en azından ilk yedekleme için yaygın olan büyük miktarda veri yüklerken hız inanılmaz derecede önemli bir kriterdir.

Hızını test etmek için 20 Mbps indirme ve 10 Mbps yükleme bağlantısı üzerinden 3.61 GB klasör yükledik. 

Teorik olarak, bağlantı mükemmel bir şekilde kararlıysa ve Backblaze’nin sunucularına çok az trafik varsa veya hiç trafik yoksa, bu bizim indirme işlemimizin yaklaşık yarım saat ve yükleme yaklaşık bir saat süreceği anlamına gelir. Gerçekçi olarak, bunların sırasıyla bir buçuk buçuk saat içinde yapıldığını görmek istiyoruz. Her zaman olduğu gibi, hem yükleme hem de indirme işlemlerini iki kez çalıştırdık ve sonuçların ortalamasını aldık.

İlk deneme: İkinci deneme: Ortalama:
Yükleme süresi:06:24:0003:17:0004:50:30
İndirme süresi:01:23:0001:46:0001:34:30

Gördüğünüz gibi, indirme süresi beklentilerimizle büyük ölçüde eşleşti, ancak ne yazık ki bulut depolama alanına yükleme umduğumuzdan daha uzun sürdü. İlk yedekleme için, Backblaze’in kısma ve çoklu iş parçacıkları ile başlamasına izin verirken, ikinci denemede manuel olarak maksimum performansa ve yardımcı gibi görünen dört iş parçacığına.

Bu testin Asya’da, kullandığımız ABD veri merkezinden alabildiğiniz kadar uzakta gerçekleştirildiğini unutmayın. Kuzey Amerika veya Avrupa’dan bulut yedekleme yaparken daha iyi sonuçlar almalısınız. Bağlantı hızınızın ne olacağını merak ediyorsanız, anlamak için Backblaze’in test aracını kullanabilirsiniz.

Backblaze-Test-Aracı

Güvenlik

Backblaze, hem ağı hem de fiziksel veri merkezleri açısından oldukça iyi bir güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte, şifreleme olabildiğince iyi değildir, özellikle özel anahtarların uygulanmasının ciddi şekilde kusurlu olduğu düşünüldüğünde.

Verilerinizi Backblaze ile yedeklerken, dosyalarınız hem dururken hem de hareket halindeyken AES 128 bit şifreleme kullanılarak korunur. Dosyalarınız buluta aktarılırken SSL, gizli kalmasını sağlamak için kullanılır. 

256-bit şifreleme ideal olsa da, AES 128-bit hala kullanıcıların büyük çoğunluğu için yeterli olmalıdır. Fark hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, şifreleme açıklamamıza göz atın.

Backblaze-sağlayın-Private-Anahtar

Özel şifreleme varsayılan olarak etkin değildir ve kullanıcıların bunu manuel olarak ayarlamasını gerektirir. Ne olursa olsun, Backblaze’nin onu nasıl uyguladığı konusunda – en azından bir güvenlik açısından – temel bir kusur var. Dosyalarınızı geri yüklemenin tek yolu web istemcisidir. Bu, verilerinizi kurtarmak için Backblaze’a özel şifreleme anahtarınızı sağlamanız gerektiği anlamına gelir.

Backblaze-sağlayın-Private-Anahtar

Backblaze, anahtarın kullanıldığı anda sistemlerinden temizlendiğini iddia etse de, ağınız veya Backblaze’nin sunucuları tehlikeye atılmışsa, ortadaki adam saldırıları için kapıyı hala açık bırakır.

Bu önemli uyarının yanı sıra, Backblaze’nin güvenliği de birinci sınıf. Siber suçluların hesabınıza erişmesini zorlaştırmak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, fiziksel veri merkezlerinin kendileri biyometrik güvenlik kullanarak yetkisiz erişime ve yangın veya deprem gibi doğal afetlere karşı güvenceye alınmıştır..

Gizlilik

Güvenlik gibi, Backblaze de özel şifrelemenin hatalı uygulanması ve veri merkezlerinin konumu ile engellenen iyi bir gizlilik sunuyor.

Önceki bölümde belirtildiği gibi, Backblaze’in geri yükleme işlemini işleme şekli, verilerinizi kurtarmak istiyorsanız özel anahtarınızı bırakmanız gerektiği anlamına gelir. 

Bunun neden felaketle sonuçlanabileceğini tekrarlayarak zamanınızı boşa harcamayız, ancak gizliliğe olduğu kadar güvenliğe de zarar verdiğini söylemek için yeterli olur. Ayrıca Backblaze sıfır bilgi servisi değildir.

Ayrıca, Backblaze’in veri merkezlerinin çoğu, kötü çevrimiçi gizlilik yasaları ve PRISM gibi programlar veya Vatanseverlik Yasası gibi yasalar gibi korumaları atlatmaya istekli olduğu için ABD’de bulunmaktadır.. 

Ayrıca, Five Eyes casus ağının varlığı, ABD yetkilileri verilerinize müdahale ederse, diğer ülkelerle de paylaşılabileceği anlamına gelir..

Bununla birlikte, hesabınızı Backblaze’nin Amsterdam’daki veri merkezine bağlama seçeneğiniz var. Bununla birlikte, Hollanda’nın Avrupa’nın en çok dinlenen ülkesi olduğu göz önüne alındığında, bu tam olarak ideal değildir (Hollanda için en iyi VPN kılavuzumuzda daha fazla bilgi edinebilirsiniz). 

Hesabınızı ilk oluşturduğunuzda, kayıt formunun en alt köşesinde yer alan isteğe bağlı bir alan olduğundan, bölgenizi değiştirme seçeneğini kaçırmak inanılmaz derecede kolaydır. Bir bölge seçmezseniz, varsayılan olarak ABD’nin batı sahiline gider ve daha sonra yeni bir hesap oluşturmadan bunu değiştirmenin bir yolu yoktur.

Backblaze-Sign-up-Bölge

Backblaze Gizlilik Politikası

Tüm bunlar, Backblaze kullanıcılarının gizliliğini gerçekten önemsiyor gibi görünüyor. Gizlilik politikası açık ve özlüdür ve Backblaze’in, hizmeti sağlamada veya bir yasa veya düzenlemeye uyma konusunda güvenilir bir ortak olmadığı sürece topladığı meta verileri asla kimseyle paylaşmayacağını veya satmayacağını belirtir.. 

Bu uyarılar bulut depolama ve çevrimiçi yedekleme endüstrilerinde standarttır, bu nedenle Backblaze bu konuda bir üstün değildir. Söz konusu meta veri söz konusu olduğunda, fatura bilgilerinizin yanı sıra e-posta adresiniz ve şifrenizden oluşur. 

İşletim sisteminiz ve kullanım istatistikleriniz gibi cihazınızla ilgili bazı ayrıntılar da toplanır, ancak bunlar kişisel tanımlayıcılardan arındırılır. Bu veriler dahili olarak, yine bulut yedekleme endüstrisinde oldukça standart olan geliştirme ve analiz için kullanılır.

Backblaze-Gizlilik-Politikası

Backblaze’nin sunucularında saklanan gerçek dosyalarınıza gelince, bunlar tamamen gizlidir ve şartlar ve koşullar, yalnızca sizin izninizle erişileceğini ve hizmetin temel işlevselliğini sağlamak için kesin olarak belirtmektedir.. 

Bununla birlikte, Backblaze dosyalarınızı herhangi bir nedenle kaldırma hakkını saklı tutar, ancak muhtemelen sadece yasadışı malzemeleri kaldırmak için yapar.

Backblaze-Terimler-Ve-Koşullar

Backblaze, GDPR uyumludur ve uluslararası veri aktarımları için AB / İsviçre Gizlilik Kalkanı’na bağlıdır, ancak HIPAA uyumlu değildir. Bu nedenle, gizli tıbbi kayıtları yedeklemeniz gerekiyorsa, IDrive veya SpiderOak ONE gibi farklı bir hizmet kullanmanız gerekir..

Bacbkblaze-Gizlilik-Shield

Destek

Backblaze, servisle ilgili yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olacak çeşitli seçenekler sunar. Yararlı ve duyarlı bir müşteri destek departmanının yanı sıra kapsamlı kendi kendine yardım kaynaklarıyla, bu kategoride şikayet edebileceğimiz çok fazla şey yok.

Telefon desteği olmamasına rağmen, bir e-posta isteği göndererek veya canlı sohbet işlevini kullanarak yardım için Backblaze ile iletişime geçebilirsiniz. Sohbet pazartesiden cumaya 09: 00-12: 00 ve 13: 00’dan itibaren açıktır. öğleden sonra 5’e kadar PST. 

Backblaze-Destek-Sayfa

Desteğinin yanıt verebilirliğini test etmek için, bir e-posta isteği gönderdik ve bir gün içinde bir yanıt aldık, bu da daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa bir sohbet seçeneği olduğu için gerçekten isteyebileceğiniz kadar.

Backblaze-SSS-Sayfa

Backblaze SSS sayfası da mükemmeldir, size hizmetle ilgili en yaygın sorunların birçoğuna, tümü aranabilir kategorilere göre düzenli bir şekilde organize edilmiş çözümler sunar..

Karar

Bu Backblaze incelememizi sonlandırıyor. Kuşkusuz, Backblaze daha akıcı bir deneyim için özellikleri feda etmesine rağmen, güçlü bir bulut yedekleme yarışmacısıdır. Bu, ayrıntılar hakkında fazla endişelenmenize gerek kalmadan sistemlerinde düzenli yedeklemeler çalıştırmak için Backblaze kullanmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir..

Bununla birlikte, basit bir deneyim sağlamaya odaklanması, birçok yaygın yedekleme seçeneği dahil olmadığından Backblaze’i özellikler açısından acıtıyor. 

Benzer şekilde, Backblaze yedekleme işlemi üzerindeki düşük kontrol düzeyi ve ilerlemesi hakkında ne kadar az bilgi verildiği için bazen sinir bozucu olabilir. Bu şeyler sizi rahatsız ediyorsa, alternatif bulmak için diğer çevrimiçi yedekleme incelemelerimizi okuyun..

Backblaze incelememiz hakkında ne düşünüyorsun? Basit ve modern ancak sınırsız bir yedekleme planı arayanlar için iyi bir çevrimiçi yedekleme hizmeti olduğunu kabul ediyor musunuz? Yoksa birden fazla bilgisayar için daha fazla kontrol, yedekleme ve daha iyi özel şifreleme sunan bir hizmeti mi tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map