Webroot ve Avast: 2020’de Antivirüse İki Farklı Yaklaşım

Avast piyasadaki en iyi ücretsiz antivirüs yazılımı arasında yer alırken, Webroot cihazlarınızı korumak için rakiplerine kıyasla farklı yöntemler kullanır. Hangisinin en iyi olduğuna karar vermek için Webroot ve Avast’ı birbirimize kafa kafaya bir karşılaştırmaya sokuyoruz.


Hizmetlerin farklı pazarları kapsamasına rağmen – Avast kitlelere hitap ediyor ve Webroot niş bir kitleyi hedefliyor – farklı olduklarından daha benzerler. Bununla birlikte, koruma gibi bazı alanlar diğerlerinden daha önemlidir ve hizmetlerden birini öne çıkarır. 

Bu Webroot ve Avast karşılaştırması her şeyi kapsayamaz, bu nedenle her iki yazılım parçasına daha ayrıntılı bir görünüm için ayrı Webroot SecureAnywhere incelememize ve Avast Pro incelememize göz atın..

Kavga Kurmak: Webroot ve Avast

Hangi antivirüsün en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olmak için Webroot ve Avast’ı üstünlük için beş turluk bir savaştan geçireceğiz. Antivirüs arşivimizde, biçimi merak ediyorsanız önce incelemeniz için önceki karşılaştırmaların bir listesi bulunur.

Özellikleri, fiyatlandırmayı, genel kullanım kolaylığını, koruma kalitesini ve sunulan müşteri hizmetleri seçeneklerini ele alacağız. Her tur için bir kazanan seçeceğiz ve Webroot veya Avast’a bir puan vereceğiz.

Matematik dikte ettiği gibi, kazanan üç veya daha fazla puana ilk ulaşan kişidir. Her turdan sonra, karar vermemizi açıklayan son bir özetle tekrar özetleyeceğiz. Bu antivirüs sağlayıcıları hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz, bu yüzden lütfen bu incelemenin en altında bize bir yorum bırakın.

1

Özellikleri

Bir virüsten koruma yazılımı düşünürken, terimleri yok sayın ve özelliklere odaklanın. Antivirüs koruması aboneliği satın almadan önce, bu paketlerde hangi özelliklerin bulunduğuna dikkatlice bakın. Bu ilk turda Webroot ve Avast’ın müşterilere sunduğu özelliklere bakacağız. 

Webroot

İlk Webroot incelememizde ve sonraki Bitdefender ile Webroot karşılaştırmasında belirttiğimiz gibi Webroot, rakiplerinin çoğundan ayrı duran bir virüsten koruma yazılımıdır. Webroot’un arkasındaki gücün çoğu, cihazınızdaki kaynaklarla sınırlı olmaktan ziyade bulut tabanlıdır.

Webroot-Özellikler

Bulut algılama ve analizine bu odaklanma ile, Webroot’un PC’nizdeki ayak izinin tipik bir antivirüs programında gördüğünüzden çok daha küçük olduğunu göreceksiniz. Bu, düşük güçlü PC’ler için ideal bir seçenek olmasını sağlar.

Webroot büyük ölçüde Windows ve Mac için antivirüs korumasına odaklanmıştır, ancak birkaç ekstra içerir. Gereksiz erişimi engelleyerek ve hassas veriler yazarken tuş vuruşlarını kaydetme girişimlerini durdurarak web kameranızı güvenceye almanıza yardımcı olur.

Kişisel gizlilik izleme verilerini otomatik olarak temizler ve geçici dosyaları kaldırarak optimize eder. Webroot’un en üst düzey İnternet Güvenliği Komple planı müşterileri de en önemli dosyalarını korumak için 25 GB bulut depolama alanı kazanıyor.

Mobil pazarda lider olmasa da, Webroot, Android telefonlar için antivirüs koruması ve iOS cihazlar için “güvenli” bir web tarayıcısı sunuyor. Webroot, kendi parola korumasını geliştirmek yerine, üçüncü taraf bir parola yöneticisi olan LastPass’ı Webroot Internet Security Complete abonelikleri ile birlikte içerir.

Önceki LastPass incelememizde ele aldığımız gibi, iyi ve kullanıcı dostu bir şifre yöneticisidir. En iyisi değil, ama Bitdefender gibi şiddetle tavsiye edilen antivirüslerden bile görebileceğiniz temel şifre yöneticilerinden kesinlikle daha iyi (Bitdefender Antivirus incelememize bakın).

Bununla birlikte, Webroot’un en büyük özelliği, diğer antivirüslere kıyasla (Webroot’un kendi sözleriyle) antivirüs taramasının “yıldırım hızında” hızıdır. Webroot’un kapladığı alan, ister sürücünüzdeki alan ister genel kaynak kullanımı olsun, diğer sağlayıcılara kıyasla çok azdır.

dur

Webroot’tan farklı olarak, Avast daha tipik bir antivirüs olup tipik cihaz tabanlı tarama için bulut tabanlı taramayı önler. Avast, PC’deki ücretsiz müşteriler için en iyilerinden biri olarak uzun süredir önerdiğimiz antivirüs korumasıdır, ancak aynı zamanda Android için en iyi antivirüs incelememiz için de en iyi öneri.

Avast-Özellikler

Fidye yazılımı ve kimlik avı koruması ile Avast, tüm ağınız için çok yönlü koruma olmaya çalışır. Bulunduğunuz ağı analiz etmek için bir ağ tarama aracı ve cihazınızı güncel tutmak için bir yazılım güncelleyici ile birlikte gelir.

Avast ayrıca bir sanal alan test aracı sunar. Bu, bilinmeyen yazılımları veya dosyaları kötü amaçlı yazılımlara karşı test etmenize olanak tanır ve çalışırken cihazınızın geri kalanından yalıtır. Tespit edilen kötü amaçlı yazılımlar daha sonra güvenli bir şekilde kaldırılır.

Ek premium özellikler arasında kamera casuslarını durdurmak için bir web kamerası bloğu, gelişmiş fidye yazılımı saldırılarını önlemek için dosya şifreleme ve daha önce sildiğiniz dosyaların izlerini kaldırmak için bir dosya parçalayıcı bulunur.

Avast bu özellikleri doğrudan içermemesine rağmen, Avast Ultimate planı Avast SecureLine VPN ve Avast Parolalarına abonelik içerir. SecureLine VPN, önceki Avast SecureLine VPN incelememizin açıkladığı gibi satın alabileceğiniz en iyi sanal özel ağ değil, ancak hoş bir ek.

Avast Şifreleri ile aynı durum söz konusudur. En iyi şifre yöneticilerimizi kısa listeye almaz, bu nedenle Dashlane tarafından daha iyi sunulmanıza rağmen, temel kullanıma uygundur.

Birinci Tur Düşünceler

Webroot’un korunmaya farklı yaklaşımı ilgi çekicidir, ancak bulut tabanlı bir sağlayıcının avantajlarını göz önünde bulundursanız bile özelliklere ışık tutmaz.

Avast, aksine, tipik tehlikelere karşı korumak için pazardaki diğer büyük isimleri takip eden geleneksel bir çok yönlüdür ve onu net kazanan yapar..

Tur: Avast Pro için Özellikler Noktası

Webroot SecureAnywhere Logosu
Avast Pro Logosu

2

Fiyatlandırma

En iyi koruma ödeme yapanlara gelir, bu nedenle Webroot ve Avast’ın maliyetine daha yakından bakmak önemlidir. Fiyatlandırma bu turdaki odak noktamız, bu yüzden başlayalım.

Webroot

Webroot, Cloudwards.net’te gördüğümüz en uzun adlı ürün planlarından bazılarına sahip ve “Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete” gibi ürünler mevcut. Bu kafa karıştırıcı değilse, tüm Webroot ürünleri “SecureAnywhere” markasıyla etiketlenir.

Webroot SecureAnywhere AntiVirus, yılda 39,99 $ karşılığında müşteriler için ucuz bir seçenektir. Üstte 10 $ indirim ile yeni müşteriler için daha ucuzdur. Webroot SecureAnywhere AntiVirus, bir veya üç cihazı kapsayan planları olan PC ve Mac kullanıcıları için mevcuttur.

AntiVirus planı, ek ağ tarama araçları ve ağ koruması ile birlikte tipik Webroot bulut korumasıyla birlikte gelir. 

Bundan sonra, bir sonraki plan Webroot SecureAnywhere Internet Security Plus’dır. Daha ucuz AntiVirus planında sunulan özelliklerin yanı sıra, bu ürün Android ve iOS desteği ve LastPass şifre yönetimi ile birlikte geliyor. Ayrıca, üç yıla kadar, üç yıla kadar koruyan birkaç ekstra cihazı da kapsar.

Özellikler açısından en iyi plan Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete’dir. Bu, tüm Webroot özelliklerini ve üç cihazı kapsayan ek bulut depolama alanını içerir. Yeni müşteriler için yılda 59,99 $ ve mevcut müşteriler için yılda 79,99 $ ile beş cihaza kadar koruma sağlar.

Beş cihaz yeterli değilse, Webroot SecureAnywhere Internet Security Complete Aile Paketi 10 cihazı yılda 159,99 ABD Doları karşılığında korur. 

Bu, özellikle daha düşük bir fiyata sınırsız cihaz koruması sunan Avira (Avira incelememize bakın) gibi bir rakibe kıyasla oldukça pahalı. Bu plana yeni abone olanlar için indirim yok.

Beşinci ürün olan Webroot Oyuncular için AntiVirus, biraz garip. Webroot SecureAnywhere AntiVirus ile aynı özelliklere sahiptir, ancak Webroot, gecikme süresini azaltarak ve sessiz kalarak oyun sırasında performansı artırdığını iddia eder..

Bu ek “özelliklerin” bir maliyeti vardır. Oyuncular için AntiVirus yalnızca bir cihazı destekler, ancak üç cihaz için AntiVirus kapsamıyla aynı fiyattır. Çoğu müşteri büyük olasılıkla bu özel planı kaçırmak isteyecektir.

dur

Webroot ile karşılaştırıldığında, Avast’ın üç ürün planını anlamak biraz daha kolay ve daha kısa, daha net adlara sahip. Bu planlardan biri, ücretsiz bir plan için güçlü bir dizi özelliğe sahip olan Avast Free..

Avast Free, antivirüs koruması, bir ağ güvenlik açığı tarayıcısı, bir parola yönetim aracı ve bir yazılım güncelleyici sunar..

Avast Premium Security, aslında iki plan olmasına rağmen, paraya mal olmanın ilk planıdır ve Premium Security Single-Device bu ikisi arasında daha ucuzdur. Windows çalıştıran tek bir PC için yılda 69,99 ABD doları karşılığında antivirüs koruması sunar.

Bu, en iyi Webroot planından daha pahalıdır, ancak Avast Sandbox, kimlik avı ve spam koruması ve dosyalarınız için fidye yazılımı koruması gibi çok daha fazla özellik ile birlikte gelir. 

Aileler için, yılda 89,99 ABD doları tutarında Avast Premium Güvenlik Çoklu Cihaz planı daha uygun olacaktır. İOS, Android ve Mac desteği ile birlikte gelir ve 10 cihaza kadar koruma sağlar.

Avast ürün listesinin başında Avast Ultimate bulunur. Garip bir şekilde, Windows çalıştıran tek bir PC için koruma ile önceki plandan daha az cihazı kapsar. Çoklu cihaz kapsamı yalnızca Premium Güvenlik Çoklu Cihaz ile sunulur.

Yalnızca tek bir bilgisayarı korumanız gerekiyorsa, Avast Ultimate, Premium Güvenlik ile aynı özellikleri içerirken, Avast SecureLine VPN ve Avast Parolalarına yıllık 99 $ karşılığında abonelik ekler.

Yuvarlak İki Düşünce

Webroot, yeni müşteri indirimleriyle yılda 29,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla ucuz, ancak daha az özellik sunuyor. Avast’ın ücretsiz planı özellikler konusunda cömerttir, ancak diğer planları maliyetlidir ve yeni müşteriler için indirimleri yoktur. Ek özelliklerle bile, Webroot maliyeti daha iyi hale getirir ve burada kazanan olur.

Round: Webroot SecureAnywhere için Fiyatlandırma Noktası

Webroot SecureAnywhere Logosu
Avast Pro Logosu

3

Kullanıcı dostu

Yarım noktaya geldiğimizde, kullanıcı dostu Webroot ve Avast’ın müşteriler için nasıl kullanacağına bakalım. Genel kullanımı kapsamadan önce kuruluma bakarak başlayacağız.

Webroot

Webroot, yaklaşık 5 MB’lık küçük bir yükleme dosyası ile hızla yüklenir. Yükleyici boyutu Webroot yaklaşımını gösterir. Çok fazla dosya yüklemesine gerek yoktur çünkü çoğu buluttan çalışır.

Bu aynı zamanda, tamamlanması yalnızca bir veya iki dakika süren hızlı kurulumda da gösterilir. Bu, Webroot’un PC’nizde kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol etmek için gereken süreyi içerir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bunun PC’nizin kaynakları üzerinde neredeyse sıfır etkisi vardır. 

Webroot İstemcisiVerileri Tarama

Webroot istemcisi basittir, son taramalarınızdaki istatistikler ve bilgiler göze çarpar ve bir PC taramasına hızlı bir şekilde başlamanızı sağlayan bir “bilgisayarımı tara” düğmesi. Sağdaki menü özelliklerinizi ve ayarlarınızı listeleyerek belirli özellikleri kolayca etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar.

Yan menü, ek yardım için hesap ayarlarınıza, Webroot forumuna ve bilgi tabanına erişmenizi sağlar. Bölümlere ayrılmış olarak, her özellik alanında sizi bu özelliği daha fazla keşfe çıkaran yardımcı kılavuzlara yönlendiren bir “daha fazla bilgi edinin” düğmesi bulunur.

Sağ üstteki “gelişmiş ayarlar” düğmesi sizi Webroot’un ayarlar alanına götürür. Buradan, Webroot deneyimini tamamen özelleştirebilirsiniz. Düzenli antivirüs taramaları planlayabilir, Webroot antivirüsünüzün hassasiyetini değiştirebilir ve istemciden arka planda açıkken aldığınız bildirimleri özelleştirebilirsiniz..

Genel olarak, Webroot’un arayüzü kullanımı en kolay olanlarından biridir. Çok fazla özellik veya simgeye sahip değilsiniz, ancak sağ taraftaki menü yine de korumanızı hızla özelleştirmenize izin veriyor, en önemli kılavuzları destekleyen bağlantılar.

dur

Avast için yükleme işlemi Webroot kadar hızlı değil, çok uzakta değil. Şartlar ve koşulları onaylamanın ve başlamak için “yükle” yi tıklamanın ötesinde, kurulum işleminin çoğu sizin için tamamlanır.

Avast, kötü amaçlı yazılım ve güncel olmayan yazılımlar için PC’nizin ilk taramasını gerçekleştirir. Yüklü programlarınızı otomatik olarak güncellerken şüpheli dosyaları kaldırır veya karantinaya alır.

Avast-Client

Avast’ın istemcisinde kullandığı renk şeması, kullanıcıların en önemli alanlara odaklanmasını kolaylaştırır. Tarama tamamlandıktan sonra “sonuçları göster” gibi düğmeler kendiliğinden anlaşılırken, gerektiğinde dikkatinizi onlara çekmek için ekstra istemler ve bildirimler tasarlanmıştır..

Sol taraftaki menüde, her biri çeşitli Avast özelliklerine ayrılmış dört kategori vardır. “Koruma”, antivirüs korumanız ve Korumalı Alan modu gibi özellikleri görüntüler. Her özelliğin altında neler yaptıklarını açıklayan yararlı açıklamalar bulunmaktadır.

Avast korumanızı değiştirmek kolaydır. Sağ üstteki “menü” ye tıklayın, ardından ayarlar menüsüne girmek için “ayarlar” a tıklayın. Webroot gibi bu bölüm de Avast’ın bildirimlerinden antivirüs hassasiyetine kadar her şeyi özelleştirebilmenizi sağlar.

Avast istemcisiyle, özellikle ucuz (veya ücretsiz) bir Avast planında yer alan müşteriler için küçük bir sorun, aslında kullanma olanağınız olmayan özelliklerin dahil edilmesidir. Sahip olmadığınız bir özelliği tıkladığınızda, Avast sizi yeni sürüme geçirmek için bir ödeme sayfasına götürür.

Bu reklamcılık yaklaşımı yeni müşterileri şaşırtabilir, bu nedenle daha ucuz bir Avast paketi kullanmayı planlıyorsanız, satın almadan önce seçtiğiniz plana dahil edilen özellikleri araştırın.

Yuvarlak Üç Düşünce

Avast, çekici bir renk şeması ve gereksiz özelliklerle veya simgelerle dolu olmayan bir istemciyle basittir. Bununla birlikte, Webroot istemcisi daha basittir ve ihtiyaç duymadığınız özellikleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kolay erişim sağlar. Ayrıca kurulumu daha hızlıdır, bu yüzden bu raundu kazanır.

Yuvarlak: Webroot SecureAnywhere için Kullanıcı Dostu Nokta

Webroot SecureAnywhere Logosu
Avast Pro Logosu

4

Koruma

Antivirüs koruması yeni tehditler keşfedildikçe değişir. Bir virüsten koruma yazılımı oluşturabilecek veya bozabilecek bu yeni tehditleri algılama yeteneğidir.

Bu nedenle Webroot ve Avast’ın müşterilere sunduğu korumaya değip değmeyeceğine karar vermek için üç bağımsız güvenlik testi laboratuvarı kullanıyoruz..

Webroot

Webroot’un koruması biraz sıra dışı. Yeni bir tehdit tespit ederse, kötü amaçlı yazılımı “sanal alan” ortamında yapılan testlerden geçirir. Kötü amaçlı yazılım örneğinin davranışı analiz edilir ve tehdit olarak kabul edilirse, bu bilgiler gelecekte tehdide yanıt vermek için kullanılır.

Bu, çoğu test laboratuarının Webroot’un aldığı puanları çarpıtan antivirüs korumasından beklediği yaklaşımla çelişmektedir. Bazı durumlarda, bu laboratuvarlar Webroot’u düzenli olarak veya hiç test etmekten rahatsız olmaz.

Önceki karşılaştırma incelemelerimizden birini okuduysanız, virüsten koruma yazılımını test etmek için normalde üç laboratuvar kullandığımızı bilirsiniz: AV-Test, AV-Comparatives ve MRG Effitas. AV-Comparatives, 2012’den beri Webroot’u test etmediğinden, bu bilgileri bu incelemenin bir parçası olarak kullanmayacağız. 

AV-Test, Webroot’u düzenli olarak test eder, ancak AV-Test’in Mayıs – Haziran 2019 testinde koruma için 6 üzerinden 2 puanını yansıtan yaklaşımında herhangi bir ayarlama yapmaz..

Webroot-AVTest-June2019

6 koruma puanından 2’si normalde aşırı derecede endişelenmemiz için yeterli olacaktır. Webroot geçmişte AV-Test’ten bu yaklaşımı eleştirmiştir ve Webroot’un olağandışı test yöntemleriyle AV-Test yaklaşımı, tipik antivirüslere kıyasla Webroot için geçerli görünmemektedir. Bununla birlikte, performans için daha iyi puan aldı, 6 üzerinden 5.5.

MRG Effitas, 2018’in üçüncü çeyreğinde Webroot’u test etti ve Webroot için kaydettiği puan kağıda zayıfken, daha derin bir bakış farklı bir hikaye gösteriyor. MRG Effitas test sırasında 329 örneklem büyüklüğünü kullanır. Bunlardan yüzde 26,75’i başlangıçta kaçırıldı, bu şimdiye kadar çok kötü. 

Bununla birlikte, 24 saatlik bir süreden sonra, başlangıçta gözden kaçırılan tüm numuneler daha sonra tespit edildi ve bloke edildi. Bu, Webroot’un kullandığı kötü amaçlı yazılım testine yönelik “korumalı alan” yaklaşımının iyi çalıştığını gösteriyor. MRG Effitas testi sırasında sadece bir örnek tamamen kaçırıldı.

dur

Neyse ki, Avast, laboratuvarlarımızın daha iyi analiz edebileceği tipik bir antivirüs motoru kullanarak test edilmesi çok daha basit bir üründür.

AV-Test, Temmuz-Ağustos 2019 koruma testleri sırasında 6 üzerinden 6 üzerinden mükemmel bir puan kaydetti ve performans için 6 üzerinden 5,5 oranında biraz düştü.. 

Avast-AVTest-August2019

AV-Comparatives’den alınan puanlar, Şubat-Mayıs 2019 testleri sırasında daha zayıftı, 752 örneğin 746’sı engellendi ve toplam başarı oranı% 99.2 idi. Altı örnek kaçırıldığında Avast, Trend Micro ile eşleşen AV-Comparatives’in orta seviye “Gelişmiş” kategori ödülünü kazandı (Trend Micro Antivirus incelememize bakın).

Avast’ın AV-Comparatives’in Nisan 2019 performans testinde kaydettiği puan, masanın ortasına koydu ancak daha yüksek bir “Gelişmiş +” ödülü kazandı.

Son test laboratuvarımız MRG Effitas, Avast’ın sunduğu tüketici ürünlerini test etmiyor. Ancak, en son 2. çeyrek koruma testinde MRG Effitas, Avast Business Antivirus ürününü test etti. Bu test Avast için iyi sonuç vermedi, örneklerin yüzde 3.92’si kaçırıldı ve McAfee’nin hemen altına yerleştirildi (McAfee Total Protection incelememize bakın).

Avast’ın ticari ürünleri bu karşılaştırmada tartıştığımız ürünlerden farklı olsa da, muhtemelen bu puanı alakalı hale getiren paylaşılan bir virüsten koruma motoru ve örnek veritabanı kullanılıyor.

Yuvarlak Dört Düşünce

İki laboratuvar Webroot’u yeterince test edemese de MRG Effitas yaptı. Antivirüs korumasına yaklaşımı olağandışıdır, ancak MRG Effitas’tan alınan puanların gösterdiği gibi Webroot, algıladığı tehdit örneklerinin tümünü otomatik olarak veya 24 saat içinde engeller..

Avast’ın puanının test edilmesi daha kolaydır, ancak puanlar iyi ve kötünün bir karışımıdır. Webroot ile karşılaştırıldığında, hangisinin koruma için “en iyi” olduğuna karar vermek imkansızdır ve bu turu berabere bitirir.

Tur: Koruma Net kazanan yok, her ikisi için puan

Webroot SecureAnywhere Logosu
Avast Pro Logosu

5

Destek

Son turumuz için, Webroot ve Avast’ın müşterilere sunduğu desteğin kalitesine ve kapsamına bakalım.

Webroot

Webroot, müşteriler için müşteri destek yöntemlerinin iyi bir karışımını sağlar. Çözemediğiniz bir sorununuz varsa, telefon desteği de dahil olmak üzere Avrupa, ABD ve Avustralya’da mevcut hatlarla doğrudan destek yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Webroot-Site Destek

Canlı sohbet sunulur, ancak bu yalnızca satış soruları içindir. Bunu teknik destek için kullanamazsınız. Teknik destek sorununuz varsa, bunun yerine bir destek bileti oluşturabilirsiniz.

Web sitesinde, yaygın sorunları kapsayan destek kılavuzlarının yanı sıra tipik soruları yanıtlayan bir SSS alanı bulunan bir bilgi tabanı bulunmaktadır. Ayrıca, diğer Webroot müşterilerinden ve çalışanlarından yardım istemenizi ve eski yayınlarda arama yapmanızı sağlayan bir topluluk forumundan da yararlanabilirsiniz..

Forum, ürünlere veya öne çıkan konulara göre farklı bölümlere ayrılmıştır. Webroot, Twitter ve Facebook destek hesaplarıyla sosyal medya desteği aracılığıyla da iyi düzeyde yardım sunar.

dur

Premium müşteriler ve 30 günlük deneme süresindeki müşteriler Avast’ın doğrudan desteğinden yararlanabilir. Ücretsiz bir Avast kullanıcısıysanız, doğrudan destek yöntemlerinin çoğu sizin için mevcut değildir.

Avast-Site Destek

Ancak, her tür müşteri için bir bilgi tabanı vardır. Her ürünün, açık talimatları ve resimleri içeren tipik sorunları kapsayan kendi kılavuzları vardır..

Webroot ve diğer büyük antivirüs sağlayıcıları gibi Avast da bir milyondan fazla yayın içeren bir destek forumuyla birlikte gelir. Eski gönderilerdeki sorunlara yanıt bulmak veya bu yeni kaynağı kendiniz yapmak için bu büyük kaynakta arama yapabilirsiniz..

Yine de Avast’ın doğrudan teknik desteği size ekstra ücret ödeyecek. Teknik bir sorunla ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, Avast, Avast teknisyeninin PC’nizi uzaktan kontrol etmesine izin vermeyi içeren Toplam Bakım planına yılda 199 $ abone olmanızı isteyecektir..

Bu destek, özellikle Avast aboneliklerinin maliyeti düşünüldüğünde inanılmaz derecede pahalıdır, bu yüzden burada önereceğimiz bir şey değildir.

Beşinci Tur Düşünceler

Webroot telefon desteği, canlı sohbet, destek biletleri ve sosyal medya gibi doğrudan teknik ve satış desteği sunar. Buna karşılık, Avast telefon hatları büyük ölçüde satış desteğine adanmıştır ve teknik destek yılda yaklaşık 200 $ ek ücrete tabidir..

Her iki sağlayıcı tarafından sunulan bilgi tabanı ve forumlar yeterli olsa da, Webroot’tan daha iyi doğrudan destek, onu bu son turun kazananı yapar.

Round: Webroot SecureAnywhere için Destek Noktası

Webroot SecureAnywhere Logosu
Avast Pro Logosu

6

Son düşünceler

Webroot, korunması için olağandışı test yöntemleri kullanır. Bu, Avast dahil olmak üzere rakiplerine göre hız avantajına sahiptir. Taramalar son derece hızlıdır ve PC’nizin performansı üzerinde sıfır etkiye sahiptir..

MRG Effitas test puanları bu yaklaşımın daha yavaş olabileceğini, ancak işe yaradığını göstermektedir. Avast’ın denenmiş ve test edilmiş yöntemleri biraz daha iyiydi ve bu yazılım daha fazla özellik sunuyor. Webroot daha ucuz ve kullanımı daha kolay. Avast hakkında beğenilecek çok şey var, ancak Webroot bu karşılaştırmanın nihai galibi.

Kazanan: Webroot

Ücretsiz antivirüs koruması arıyorsanız, Avast hala önerilerimizden biridir. Webroot’un sizin için doğru koruma olup olmadığından emin değilseniz, diğer incelemelerimize ve karşılaştırmalarımıza bakmak için önceki antivirüs makalelerimize gidin.

Yine de en iyi seçimimiz Bitdefender’ı öneriyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, Avast üzerinden Webroot’u seçer misiniz, yoksa bunun yerine Bitdefender’a geçiş yapar mısınız? Aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me