Vietnam 2020 için En İyi VPN: Güvenlik ve Gizlilik Pho Yolcuları

Vietnam, şaşırtıcı güzelliği, zengin kültürü ve muhteşem plajları ile fantastik bir ülkedir. Gezginler ve dijital göçebeler için popüler bir yer. İster keşfetmek için orada olun, ister çeşitli sokak yemeklerini deneyin ya da eski tarihine dalın, bir noktada çevrimiçi olmaya devam edersiniz ve koruma için Vietnam için en iyi VPN seçimlerimizden birini kullanmalısınız..


Sanal bir özel ağ sadece bir numaradan ibaret değildir ve Vietnam, siz oradayken neden kullanmanız gerektiğine dair bazı değerli nedenlere sahiptir. Çoğunlukla bir VPN, coğrafi engellemeler gibi geçmiş kısıtlamaları almanıza yardımcı olur. Siz oradayken Netflix ABD’yi izlemek istediğinizi varsayalım. Yakında yapamayacağınızı anlayacaksınız.

Bunun nedeni harika Netflix yasağı. Her ülkenin farklı bir Netflix kütüphanesi vardır, bu nedenle izlemek istediğiniz şovun geçerli ülkenize dahil olmadığını görebilirsiniz.. 

Neyse ki, bir VPN’nin geldiği IP konumunuzu değiştirerek bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bir VPN aracılığıyla bir ABD IP adresi edinin ve ABD kütüphanesinde bulunuyorsunuz.. 

Bununla birlikte, bazı VPN’lerin Netflix’in VPN algılama sistemini geçmek için gerekenlere sahip olmadığını unutmayın. Netflix için en iyi VPN makalemizde, aralarından seçim yapabileceğiniz bazı özel öneriler var.

Coğrafi bloklar dışında, sansür, hizmet blokları ve başa çıkılması gereken diğer sorunlar var, bu yüzden Vietnam’da bir VPN’e ihtiyacınız olan tüm nedenleri ele alalım..

Vietnam 2020 için En İyi VPN

VPN’i Vietnam İçin En İyi Yapan Nedir?

Vietnam için en iyi VPN’leri bulmak için tüm sağlayıcılardan geçtik. Her VPN’nin özelliklerini ve ne kadar iyi uygulandıklarını dikkate aldık. Sağlayıcılar kağıt üzerinde birçok alanda eşit görünse de, özelliklerinin iyi yürütüldüğü anlamına gelmez.

Vietnam için, sizi korumak ve gözetimden uzak tutmak için büyük bir güvenliğe odaklanmanız gerekir. Ayrıca, sizi siber suçlardan koruyacaktır, bu da özellikle halka açık WiFi kullanıyorsanız önemlidir. Gizli tehlikeler genellikle bu tür kötü korunan bağlantılarda gizlenebilir, bu nedenle bir antivirüs kurmak da iyi bir fikirdir.

Gizliliğiniz de önemlidir ve kayıt tutmama ilkesiyle bunu sağlayabilirsiniz. Bir sağlayıcı varsa, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmayacakları anlamına gelir.

Kaç sunucu kullanılabilir – ve nerede – başka bir önemli faktördür. Mümkün olduğu kadar çok yerde ne kadar çok sunucu olursa, uygun bir sunucu bulmanız o kadar kolay olacaktır. Vietnam ile sınırlı içeriğe erişmek istiyorsanız, ülke içinde sunucuları olan bir VPN seçmeniz gerekir, böylece Vietnamca bir IP adresi alabilirsiniz. 

Özellikle akış veya indirme yapmayı planlıyorsanız, hız da önemlidir. Yani, içeriğin yüklenmesini beklemeden hoşlanmıyorsanız. Aynı şey sınırsız bant genişliği için de geçerlidir. Bir sınırınız varsa ve ona ulaşırsanız, VPN çalışmayı durduracaktır, bu da daha fazla koruma ve artık kısıtlamaların geçmemesi anlamına gelir. 

Ayrıca, hangi cihazlarla uyumlu olduğunu, ne kadar kolay kullanıldığını ve kaç bağlantıya izin verdiğinizi de kontrol etmelisiniz. İyi müşteri desteği de her zaman önemli bir şeydir. Son olarak, bütçeniz dahilinde olduğundan emin olun.

Vietnam için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN burada Cloudwards.net’te favori ve iyi bir sebep. Piyasadaki en iyi VPN’lerden biridir ve Vietnam’da güvende kalmak için ihtiyacınız olan her şeyi kolayca kapsar. Çin için de en iyi VPN’imiz ve Büyük Güvenlik Duvarını idare etmekten daha fazlası ile Vietnam’ın kısıtlamaları için mükemmel bir seçim olduğuna şüphe yok..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Güvenlik mükemmeldir ve varsayılan olarak AES 256 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Siz de arttırma seçeneğiniz var. Ayrıca otomatik olarak etkinleştirilen bir kill anahtarı da vardır. Ayrıca, ExpressVPN gizliliği ciddiye alır ve sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır.

Sunucu ağı rekabetçidir ve 94 ülkeye 3.000’den fazla sunucu yayılmıştır. Bu size blokları atlatmak için bolca seçenek sunar, ancak ülke kısıtlamalı içeriğe erişmeniz gerektiğinde Vietnam’da da bazı seçenekler vardır.

Ultra yüksek hızlarıyla yükleme ekranının nasıl göründüğünü unutacaksınız. Aslında, test ettiğimiz en hızlı VPN. Akış hizmetlerine girmek çok kolaydır, bu yüzden akış için en iyi VPN’imiz olması şaşırtıcı değildir ve sınırsız bant genişliği de vardır. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir istemciler vardır. Hepsinin kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir, çünkü kutudan çıkar çıkmaz çalışır. 

Yükledikten sonra “bağlan” ı tıklamanız yeterlidir. Bununla birlikte, daha deneyimli kullanıcılar ayarlar ve özelliklerle oynayabilir. En fazla beş eşzamanlı bağlantıya izin verilir.

Yardıma ihtiyacınız varsa, küçük sorunlar için kullanışlı bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği de mevcuttur. Yardım her iki şekilde de iyidir, ancak daha ayrıntılı yanıtlar için e-posta yolu daha iyidir.

ExpressVPN, rakiplerine kıyasla pahalı. Bununla birlikte, böyle iyi bir hizmet sunuyor, buna değer. Daha uzun bir abonelik de seçerek maliyeti düşürebilirsiniz. Hoşuna gidip gelmediğini görmek için kullanabileceğiniz bir [ulr id = 8428 metin = ”30 günlük para iade garantisi”] var.

NordVPN

NordVPN Vietnam için de iyi bir seçimdir. Mümkün olan en iyi güvenlikten korunacaksınız ve daha da fazla koruma sağlayan çift sekmeli sunucularını da kullanabilirsiniz. Daha fazla gönül rahatlığı için bir öldürme anahtarı sağlanır ve şirket kullanıcı kayıtlarını tutmama konusunda sıkıdır.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

60 ülkeyi süsleyen 5.600’den fazla sunucu var, bu yüzden uygun birini bulmalısınız. Ayrıca, Vietnam’da 10 tane var, orada kısıtlanmış içeriğe erişmenize izin veriyor. 

Genel olarak, hızları iyidir, ancak daha uzaktaki sunuculara bağlanırken yavaşlayabilirler. Sınırsız bant genişliği ile birlikte gelir ve tüm akış hizmetlerine erişebilir. Torrent yapmak istediğiniz bir şey olması durumunda, torrent için de en iyi VPN’imizdir. NordVPN İncelememiz daha ayrıntılı.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir ve istemcilerin kullanımı kolaydır. Aynı anda altı cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olursa yardım alabilirsiniz. Bir bilgi bankası daha küçük sorunlarda size yardımcı olabilir, ancak 7/24 canlı sohbet ve e-posta da mevcuttur. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir, ancak her iki şekilde de yardımcı olabilir.

NordVPN oldukça fiyatlıdır, ancak daha uzun bir plana abone olmaktan daha iyi olursunuz. Doğrudan dalışa girmekten endişe ediyorsanız 30 günlük geri ödeme süresi vardır..

CyberGhost

Sıradaki CyberGhost, ilk iki seçmemizle aynı seviyede olmasa bile, başka bir harika hizmet. Güvenliği sağlamdır ve kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı ile birlikte gelir. Bir yandan, bu iyi, ama aynı zamanda kontrolünüzün olmadığı anlamına da geliyor. Ayrıca, günlük olmayan sağlam bir politika var, bu nedenle gizliliğinizin onurlandırıldığını biliyorsunuz.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost, son birkaç aydır sunucu departmanında önemli bir büyüme kaydetti. Şu anda 90 ülkede 6.100 sunucusu var ve bu çok büyük. Oradan içerik istemeniz durumunda Vietnam’da da sekiz tane var.

Hızları hızlıdır, ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Bant genişliği kısıtlaması yoktur ve akış hizmetlerine girebilir. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememize göz atın.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir ve yakın zamanda güncellenerek kullanıcıya daha keyifli bir deneyim sunar. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak kullanımı zor değildir. Aynı anda yedi cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak bu yükleme sınırıdır. Yine de, birden fazla cihaz için en iyi VPN için listemizi yaptı.

Gördüğümüz en iyi bilgi tabanlarından birine sahip, bu da kendi kendine yardım için harika. Canlı sohbet ve e-posta desteği de var. Canlı sohbet bu ikisinin daha hızlı seçeneğidir, ancak e-posta desteği daha fazla teknik soruyu yanıtlamakta daha iyidir.

Aylık plan en ucuz seçenek değildir, ancak daha uzun bir plan seçilmesi maliyeti oldukça ucuz hale getirir. Ayrıca Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük bir deneme ve tüm müşteriler için para iade garantisi var.

VyprVPN

VyprVPN diğer seçimlerimizin sıralamasını tam olarak almıyor, ancak mükemmel güvenliği Vietnam için iyi bir seçim yapıyor. Özelleştirilebilir, bilenler için harika. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Ayrıca, kullanıldığında, VPN tüneline daha fazla koruma ekleyen ve bir VPN kullanmıyormuş gibi görünmesini sağlayan kendi Chameleon protokolüne sahiptir. Ayrıca bir öldürme anahtarı var ve şirket çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmuyor.

Sunucu sayısı çok iyi değil, 64 ülkede 700 civarında. Yine de, blokları atlatmak için bu yeterli olmalıdır. Ayrıca, Hanoi’de Vietnamca içerik için bazıları var. Çoğu etkinlik için iyi olmalarına rağmen hızları da oldukça düşüktür ve çoğu akış hizmetine girebilir. Servise daha iyi bakmak için VyprVPN incelememize göz atın.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Harika mobil uygulamaları nedeniyle Android için en iyi VPN parçamızda da listelenmiştir. Beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak bu hangi planı seçtiğinize bağlı olacaktır.

Kendi kendine yardım bilgi bankası mevcuttur. Ayrıca, canlı sohbet var, ancak başlangıçta bir botla konuşacaksınız. Bir insanla konuşma isteğinde bulunma şansınız olacak ve daha sonra kuyruğa alınacaksınız. Buradaki diğer yardım masalarından çok daha yavaş, ancak e-posta desteği 7/24 mevcuttur.

Maliyet, seçtiğiniz katmana bağlı olacaktır. İlk olarak, size üç eşzamanlı bağlantı sağlayan standart plan var. Ardından, beş eşzamanlı bağlantı ve Chameleon protokolüne erişim sağlayan premium plan var.

Daha sonra aylık veya yıllık plan arasından seçim yapabilirsiniz. Diğer seçimlerimizde olduğu gibi, daha uzun plan sonunda daha iyi sonuç verir. Ayrıca, beğenip beğenmediğinizi görmek için kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi de vardır.

Windscribe

Vietnam için son seçimimiz Windscribe. Güvenliği iyidir ve özelleştirilebilir. Bir öldürme anahtarı var, ancak kafa karıştırıcı bir şekilde “güvenlik duvarı” olarak adlandırılıyor. 

Kayıt tutmama ilkesi var, ancak bazı günlükleri tuttuğunu bilmelisiniz. Bununla birlikte, gerçek bir değer değil. Ne kadar bant genişliği kullandığınız ve etkinliğinizin zaman damgası gibi şeyler. Ayrıca size geri izlenemez.

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Windscribe’ın sunucu sayısı VyprVPN’ler kadar azdır. Seçebileceğiniz 60 ülkede 600’den fazla sunucu var, ancak bu yeterli olmalı. Hanoi’de de bazıları var, ancak bunlara yalnızca “profesyonel” bir üyeyseniz erişebilirsiniz. 

Windscribe, oldukça iyi olan ve en iyi ücretsiz VPN parçamızda ilk gelen ücretsiz bir plana sahiptir. Ancak, ücretli planın tüm avantajlarını elde edemezsiniz ve yalnızca sınırlı sayıda sunucuya bağlanabilirsiniz. 

“Profesyonel” üyeler tüm sunuculara erişebilse de, “bir plan oluştur” seçeneğine her ay 1 ABD doları karşılığında konum ekleyebilirsiniz. Bunu yaparken de bant genişliği sınırınızı artıracaksınız.

“Pro” üyeleri de sınırsız bant genişliği elde eder. Ücretsiz planı seçerseniz, ayda 2 GB veya e-posta adresinizi girerseniz ayda 10 GB alırsınız. Konum eklemek size ayda fazladan 10 GB verir. 

Tüm bunların yanı sıra, bazıları kadar hızlı olmasa da, hızları iyi ve akış hizmetlerine girebiliyor. “Pro” üyeleri, akış için oluşturulan Windflix sunucularına da erişebilir. Şu anda ABD, İngiltere, Kanada ve Japonya’daki Windflix sunucuları arasında seçim yapabilirsiniz. Bununla ilgili daha fazla bilgi için Windscribe incelememizi okuyun.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe ’Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur. Arayüzün kullanımı kolaydır, ancak tamirciler de biraz eğlenebilir. Sınırsız bağlantıya izin verir.

Kendi kendine yardım için bir sorun giderme kılavuzu, SSS’ler, bir alt düzenleme ve kurulum kılavuzları mevcuttur. Canlı sohbet ve e-posta desteği 7/24 mevcuttur. Ancak, canlı sohbet sizi Windscribe’in AI temsilcisi Garry’ye götürür. İyi yardım sağlar, ancak bir insanla konuşmak istiyorsanız e-posta desteğiyle bir bilet göndermeniz gerekir.

Aylık planı oldukça pahalıdır, bu yüzden daha uzun bir plan seçmek en iyisidir. Ücretsiz deneme veya resmi geri ödeme politikası yoktur, çünkü ücretsiz planı beğenip beğenmediğinizi görmek için kullanabilirsiniz. Ancak, satın alır ve fikrinizi değiştirirseniz, satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde sorarsanız Windscribe genellikle bir geri ödeme yapar. 

Vietnam’da Çevrimiçi Sansür

Vietnam’ın interneti oldukça kısıtlıdır, birçok web sitesi engellenir ve içerik filtrelenir. Hükümet, Vietnam vatandaşlarını müstehcen veya müstehcen içerikten korumak için böyle bir çaba harcadığını iddia ediyor. 

Ancak, gerçekte, birçok başka içerik de engellenir. Filtreleme seviyesi o kadar yaygın ki, Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’nın başını sallayarak genellikle Bambu Güvenlik Duvarı olarak adlandırılıyor.

Vietnam Komünist Partisi’nin egemenliğine tehdit olarak kabul edilen her şey engellenebilir. Buna siyasi muhalefet, insan hakları ve demokrasi savunuculuğu ve hükümetin eleştirisi de dahil olabilir. 

Geniş profil içeren yüksek profilli bloglar ve web siteleri de engellenebilir. Ayrıca, Budizm ve Roma Katolikliği de dahil olmak üzere belirli dinleri tanıtan içerik de engellenebilir.  

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları, özellikle protestolar sırasında da periyodik olarak engellenir. Twitter, WordPress, Blogger ve Facebook daha önce engellenmişti. 

Vietnam’da Çevrimiçi Gözetim

Vietnam makamlarının gözetim yetenekleri hakkında bilgi almak sınırlıdır, ancak gözetimin mümkün olduğunu kanıtlayan bazı bilgiler mevcuttur.. 

Siber güvenlik şirketi FireEye, Vietnam’ın siber casusluk yetenekleri geliştirdiğini söyledi. Hedefler, denizaşırı Vietnamlı gazetecilerin yanı sıra yerel ve uluslararası kuruluşları da içeriyor. Vietnam hükümetinden gelen saldırıların bir kanıtı olmasa da, toplanan veriler sadece onlar için yararlı olurdu.

Ayrıca, araştırma grubu Citizen Lab, FinFisher yazılımını Vietnam dahil birçok ülkede sunucularda buldu. FinFisher yazılımı, iletişimleri izleme ve bilgisayarlardan bilgi çıkarma gibi izleme yeteneğine sahiptir. 

Vatandaşlar, bir hizmet satın alırken İnternet ve mobil hizmet sağlayıcılarına kimlik vermelidir ve siber kafe sahipleri izleme yazılımı yüklemeli ve müşterilerin etkinlik günlüklerini depolamalıdır. 

Siber güvenlik Yasası, daha fazla muhalefetle ilgili bir baskıda, teknoloji şirketlerinin Vietnamlı kullanıcılar hakkında veri depolamasını ve talep edilmesi halinde verileri devlet kurumlarıyla paylaşmasını gerektiriyor. Yasa ayrıca kullanıcıların gerçek adlarıyla kaydolmalarını gerektiriyor ve şirketlerin kullanıcıların kimliklerini doğrulaması gerekiyor.

Ayrıca, sosyal medya ağlarının ve diğer benzer şirketlerin, terörizm ve suçlarla ilgili kullanıcı bilgilerini yetkililere sunmasını gerektirir. Bununla birlikte, kanunda herhangi bir gözetim ihtiyacı yoktur, yani ihlal edilebilir. 

Bununla birlikte, Bilgi ve İletişim Bakanlığı kritik hesapları kaldırmak için Facebook ve Google ile birlikte çalıştı.

Kasım 2015’te kabul edilen Vietnam’ın Siber Bilgi Güvenliği Kanunu, teknoloji şirketlerinin kullanıcı verilerini paylaşmasını ancak kullanıcı izni olmadan gerektiriyor. Ayrıca, yetkililere, gerekirse bu şirketlerin şifreleme anahtarlarının verilmesi gerektiğini belirtir.. 

Vietnam’da Çevrimiçi Konuşma Özgürlüğü

Vietnam anayasası ifade özgürlüğü sağlar, ancak uygulamada kısıtlıdır. İktidardaki Komünist Parti eleştirilmekten hoşlanmaz ve internet kullanıcıları ve gazeteciler Yayın Yasası, Devlet Sırlarının Korunması Kanunu ve ceza kanunu kapsamındaki kritik görevlerinden dolayı cezalandırılabilir.. 

Birçok gazeteci, eleştirmen ve serbest konuşma savunucusu hapse atıldı ve bazıları şiddete maruz kaldı. Yabancı gazeteciler de vize uzatmasını reddetme riskiyle karşı karşıya.

Ocak 2018’de üç aktivist ve video blogcuya, en uzun sekiz yıl devlete karşı propaganda yaydığı için çeşitli hapis cezaları verildi. 

Kısa bir süre sonra, blog yazarı Hoang Duc Binh çevre krizi protestosunda yüzlerce kişi için 14 yıl hapis cezası aldı. Vietnamlı bir aktiviste bugüne kadar verilen en sert cümledir.

Bununla birlikte, genel olarak, çoğu medya kuruluşu devlet tarafından kontrol edilmektedir, böylece hükümet yayınlanmış olanları izleyebilir. 

Son düşünceler

Vietnam’ın kısıtlı internet ve hoşgörüsüz hükümetiyle, siz oradayken neden bir VPN kullanmanız gerektiğini kolayca görebilirsiniz. Sizi anonim tutmak için mükemmel güvenlik ve gizliliğe sahip bir tane seçmelisiniz. Ayrıca, iyi bir sunucu ağı herhangi bir sansürden geçmek için faydalıdır.

ExpressVPN Vietnam için en iyi VPN’dir. Bununla birlikte, mükemmel güvenliği ile korunacak ve geniş sunucu tabanı ile herhangi bir kısıtlamayı aşabileceksiniz. Ayrıca, Vietnamca sunucuları, ülkeyle sınırlı içeriğe erişebileceğiniz anlamına gelir. Neden denemiyorsunuz? 30 günlük para iade garantisi ile kaybedecek bir şey yok.

Vietnam’da VPN kullanma konusunda deneyiminiz varsa, yorum bölümünde bize bildirin. Bunu duymak isteriz. Siz de buradayken VPN arşivimize göz atmayı unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map