Umman 2020 için en iyi VPN

Umman’ın başkenti Muscat, doğal cazibe ve mimari güzelliklerle doludur ve ülkenin başka yerlerine hayran kalacak muhteşem plajlar, kaleler ve camiler vardır. Orada yapacak çok şey var, ancak büyük olasılıkla ziyaretiniz sırasında internete bağlanacaksınız ve Umman’ın seçmesi için en iyi VPN’lerden birini kullanmak akıllıca olacaktır..


Nerede olursanız olun, sanal özel ağ kullanmanın birçok faydası vardır. Yalnızca güvenliğinizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kısıtlı içeriğe erişmenize de yardımcı olur. Bu makale için Umman’da bir tane kullanmanızın nedenlerine odaklanacağız.

Birçok ülkede olduğu gibi, internet Umman’da sıkı bir şekilde kontrol ediliyor, ancak Çin kadar kötü bir yer yok. Pornografi, gey ve lezbiyen malzeme ve yasadışı uyuşturucularla ilgili içerik içeren web sitelerini engeller. Bazı arkadaşlık siteleri de engellenmiş olabilir, ancak bunun nedeni, üzerlerinde cinsel olarak açık görüntüler olması olabilir..

İnternet kullanıcıları, internet servis sağlayıcılarının şartlar ve koşullar sözleşmelerine tabidir. Kullanıcıların monarşinin sosyal, kültürel, politik, dini veya ekonomik değerleriyle çelişen veya üçüncü bir tarafa zarar verebilecek yasa dışı faaliyetler gerçekleştiremeyeceğini öngörürler. Bunun yapılmaması, hizmetin feshedilmesine ve hatta cezai veya medeni bir davaya yol açabilir.

Skype, FaceTime ve WhatsApp gibi IP üzerinden ses hizmetleri yasaklanmıştır, ancak Skype için en iyi VPN’imiz size bu konuda yardımcı olabilir. Telekomünikasyon Düzenleme Kurumu 2007 yılında internet kafelerinin insanların bu hizmetleri kullanmasına izin vermemesini sağladı. Ülke çapındaki internet kafeler baskın düzenlenmiş ve birçok kişi VoIP hizmeti verdiği için tutuklanmıştır. İhlal edenler hapis ve para cezasına çarptırılabilir.

Bu kısıtlamaların yanı sıra, atlatma araçlarıyla ilgili bazı web siteleri de engellendi. Umman gelmeden önce yazılımı indirerek bunun üstesinden gelebilirsiniz..

Umman’da Online Konuşma

Umman Anayasası’nın 29. maddesi, yasaların sınırları dahilinde olduğu sürece düşünce ve ifade özgürlüğünü garanti eder. Ülkenin yöneticilerini veya hükümetini eleştiren konuşmaya izin verilmez ve İslam’a karşı nefret yoktur. Hükümetin sosyal medyada eleştirilmesi için tutuklamalar, soruşturmalar ve hapis cezaları yapıldı ve bu da birçok insanın sansürlenmesine neden oldu.

1984 Basın ve Yayın Hukuku hükümetin siyasi, kültürel veya cinsel açıdan saldırgan olduğu düşünülen yayınların yanı sıra ülkenin güvenliğini ihlal eden veya halkın uyumsuzluğuna neden olan içeriği sansürlemesini sağlar..

Gazeteciler cezalandırılmamak için belirli konularda sansür uygularlar. Hükümet, medya kuruluşlarını kapatma, web sitelerini engelleme, lisansları iptal etme ve içerik ihlalleri nedeniyle kovuşturma yetkisine sahiptir..

Bunun bir örneği, üç yıl hapis cezasına çarptırılan ve siyasi ve insan hakları konularında Facebook gönderileri için 2016 yılında 2.000 Umman (5,195) para cezasına çarptırılan tanınmış yazar ve aktivist Abdullah Habib’in durumudur..

Umman’da Gözetim

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın bir raporu, Umman’ın cep telefonu, e-posta ve sohbet odaları da dahil olmak üzere özel iletişimleri izlediğini söyledi. Hükümeti eleştirenlerin IP adresleri ile izlenebilir ve sorgulanabilir.

Örneğin, 2006’da bir yönetici ve popüler bir tartışma forumu için birkaç moderatör yetkililer tarafından gözaltına alındı. Foruma ülkede yolsuzlukla ilgili bir yazı gönderildikten sonra hakaretle suçlandılar.

İnternet kafeler, tüm bilgisayar ekranlarını kat amiri tarafından görülebilir yapan onaylı bir kat planına sahip olmalıdır. Perde veya başka engeller olmamalıdır ve operatörlerden kullanıcı etkinliğini izlemek ve kaydını tutmak için proxy sunucuları kurmaları istenir.

Umman 2020 için en iyi VPN

Bir VPN’i Umman için En İyi Yapan Nedir?

VPN’lerin birçok özelliği vardır, ancak sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterirler, bu nedenle VPN incelemelerimizden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. İyi güvenlik, çevrimiçi tehlikelerden korunmanızı sağlayacak bir zorunluluktur. Buna ek olarak, yerleşik bir kill anahtarı yararlıdır, çünkü VPN başarısız olursa sizi internetten ayırır ve verilerinizi güvende tutar.

Kısıtlamaları atlamak için, mümkün olduğunca çok ülkeyi kapsayan geniş bir sunucu ağına sahip olanı seçmek istersiniz. Bunu yapmak size sansür ve coğrafi engelleri aşma şansı verecektir. Yalnızca Umman’da bulunan içeriğe erişmek istiyorsanız, oradaki sunuculara da ihtiyacınız olacak.

Hız ve bant genişliği sınırları da, özellikle akış planlıyorsanız, dikkate alınması gereken faktörlerdir.

Kullanım kolaylığı ve hangi cihazları kurabileceğinizi de düşünmek isteyebilirsiniz. Ayrıca, iyi müşteri desteği kullanışlıdır ve bütçeniz kararınızda rol oynayacaktır.

Seçimlerimiz belirli etkinliklere bağlıdır, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir sağlayıcı seçtiğinizden emin olun.

1. Umman için En İyi VPN: ExpressVPN

Umman galibimiz ExpressVPN. Mükemmel çok yönlü hizmeti nedeniyle genellikle ilk beş makalemizde listelenmiştir. En iyi VPN sağlayıcılarından biridir ve çevrimiçi tehlikelerden korunmanızı sağlayan AES 256 bit şifreleme ve 4096 bit’e yükseltme seçeneği ile mükemmel güvenliğe sahiptir. Daha fazla gönül rahatlığı için bir öldürme düğmesi de var.

Sağlayıcının katı bir günlük kaydı politikası vardır, bu nedenle gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Bununla ilgili daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizin tamamını okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Sunucu ağı geniş ve 94 ülkeyi kapsıyor, size bypass blokları arasından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek sunuyor. Yine de Umman’da hiç yok. Buna ihtiyacınız varsa, doğrudan dördüncü seçimimiz olan HideMyAss’a gitmelisiniz. Gizliliğiniz ve güvenliğiniz öncelik kazandıkça diğer seçimlerimiz önce gelir.

ExpressVPN, en hızlı VPN’imizdir ve özellikle akış yapmak isteyenler için iyidir. Bunun yanı sıra sınırsız bant genişliği özelliği, akış için de en iyi VPN’imizi kazanmasına yardımcı oldu.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VPN’lerle deneyimi olmayanlar için mükemmel bir seçimdir. Neredeyse her şeyi sizin için halleder. Tek yapmanız gereken doğru sunucuya bağlı olduğunuzdan emin olmak. İsterseniz bazı ayarları değiştirebilirsiniz..

Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir ve Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları vardır.

Müşteri desteği harika, ancak diğer hizmetlerden daha yavaş. Yine de, canlı sohbet yoluyla sorununuzu en kısa sürede çözmeye çalışır. İsterseniz e-posta ile de iletişime geçebilirsiniz. Her iki durumda da, samimi ve bilgili personel.

ExpressVPN rakiplerine göre pahalı, ama yine de tavsiye ediyoruz. Aldığınız mükemmel hizmet paraya değer ve 30 günlük para iade garantisi var, yani kaybedecek hiçbir şeyiniz yok.

2. NordVPN

İkinci tercihimiz NordVPN. Mükemmel şifreleme protokolleri ve çift sekmeli sunucuların eklenmesiyle birinci sınıf güvenliğe sahiptir. Ayrıca yerleşik bir öldürme anahtarı var ve sağlam bir günlüksiz politikaya sahip olarak gizlilikte iyi sırada yer alıyor.

Önceki

Sonraki

60 ülkede 5.000’den fazla sunucusu bulunmaktadır. ExpressVPN’den daha fazlası olmasına rağmen, hala Umman’da yok, ancak diğer içeriğe erişmekte sorun yaşamamalısınız.

Hızlar iyidir, ancak uzun mesafelerde bağlanırken yavaşlayabilir. Bununla birlikte, bant genişliğiniz sınırlı kalmayacak.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir. Kurulum düzgün ve birkaç dakika içinde bağlanabilirsiniz. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

Sorun yaşarsanız, büyük bilgi tabanında arama yapabilir ve bunları kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, canlı sohbet ve e-posta yoluyla bir destek üyesine başvurabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı seçenektir ve personel yardımcı olur.

Aylık fiyatı iyidir, ancak maliyet önemli ölçüde düştüğü için uzun vadeli planlarından birine kaydolmak mantıklıdır. Sizin için değilse, 30 günlük geri ödeme de var.

3. CyberGhost

CyberGhost bir sonraki seçimimiz ve ilk seçimlerimiz kadar iyi olmasa da, büyük bir güvenliği var. Bir öldürme anahtarı sağlanır ve etkinliklerinizi gizli tutmak için kesin bir kayıt tutmama politikası vardır.

89 ülkeyi kapsayan çok sayıda sunucu var. Bir kez daha, Umman’da hiç kimse yok, ancak mevcut olanlarla diğer blokları atlatabileceksiniz..

İyi hızlara sahiptir, ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Yine de, çoğu durumda iyi olmalı ve endişelenecek herhangi bir bant genişliği sınırı yoktur. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için CyberGhost incelememize göz atın.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Arayüz yakın zamanda güncellendi ve yine de alışmak biraz zaman alabilir, ancak kullanımı kolaydır.

Sorunlarınız varsa, bunları çözmek için kapsamlı bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Bu işe yaramazsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla desteğe başvurabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı yoldur ve personel yararlıdır.

CyberGhost’un aylık planı ekonomiktir, ancak daha uzun bir plan seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Android ve iOS için yararlanmak için yedi günlük bir deneme ve karar vermek için daha fazla zamana ihtiyacınız olması durumunda 45 günlük para iade garantisi var.

4. HideMyAss

Bir sonraki seçimimiz, sizi çevrimiçi tehlikelerden korumak için iyi bir güvenlik ve bir öldürme anahtarına sahip HideMyAss. Bununla birlikte, gizlilikle ilgili bir sorun var, çünkü bağlantı süreleri vb. İle ilgili günlükleri tutuyor. Daha fazla bilgi için HideMyAss incelememizin tamamını okuyun.

HideMyAssDownloadPage

Diğer sunuculara göre çok daha fazla yer olan ve 190’a yayılmış 900’den fazla ülkeye sahip iyi bir sunucu ağına sahiptir. Bazıları Umman’da, bu nedenle bölgeyle sınırlı içeriğe erişebileceksiniz, eğer isterseniz.

Hızları çoğu etkinlik için uygundur ve bant genişliği sınırları yoktur.

HideMyAss’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS için alabilirsiniz ve istemcilerin kullanımı kolaydır.

Yardıma ihtiyacınız varsa, en yaygın sorunları çözmek için yeterli olması gereken kullanışlı bilgi tabanıyla başlayabilirsiniz. Daha fazla teknik soru için e-posta veya canlı sohbet yoluyla bir destek üyesine başvurabilirsiniz. En hızlı seçenek canlı sohbet, ancak personel her iki şekilde de samimi ve yararlı.

HideMyAss ana sayfası

Aylık ücret oldukça pahalıdır, ancak daha uzun bir süreye abone olarak tasarruf edebilirsiniz. Doğrudan atlamak istemiyorsanız, sevip sevmediğinizi görmek için yedi günlük denemeyi kullanabilirsiniz. Yine de deneme süresi boyunca iptal ettiğinizden emin olun. Yapmazsanız, bir yıllık abonelik için faturalandırılırsınız.

İptal ettikten sonraki yedi günü kullanmaya devam edebilirsiniz.

5. TorGuard

Son seçimimiz VyprVPN. Kendi Chameleon protokolü de dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz farklı protokollerle mükemmel, özelleştirilebilir güvenliğe sahiptir. Ayrıca bir öldürme anahtarı var ve gizliliğiniz günlüksiz bir politika ile onurlandırıldı.

TorGuard-Slider1
© Cloudwards.net

TorGuard-slider2
© Cloudwards.net

TorGuard-slider3
© Cloudwards.net

TorGuard-slider4
© Cloudwards.net

TorGuard-Slider5
© Cloudwards.net

Önceki

Sonraki

64 ülkeyi kapsayan sunucuları vardır, ancak hiçbiri Umman’da değildir. Hızlar iyi, ancak değişebilir. Yine de, yeterince hızlı ve buna yardımcı olacak sunucular var. Bant genişliği sınırı yoktur ve bazı akış hizmetlerinin belirlediği coğrafi engelleri aşabilir. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için VyprVPN incelememize göz atın.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir ve mobil uygulamaları test ettiğimiz en iyilerden bazıları.

Küçük sorunlarınız varsa, bilgi tabanını tekrar izlemenize yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Hâlâ takılı kalırsanız, canlı sohbet yoluyla desteğe başvurabilirsiniz, ancak başlangıçta sizi bir bota bağlar; bu da yardım istediğinde sizi bilgi tabanının ilgili bölümlerine yönlendirir.

Bir insana bağlanmanıza izin veren bir düğme var, ancak bir kuyruğa giriyorsunuz. Ayrıca, bazen insanlı değildir, bu yüzden bir mesaj bırakmak zorunda kalırsınız. E-posta rotasını ilk etapta gidebilirsiniz, ancak isterseniz.

VyprVPN, üç bağlantıya izin veren standart bir plana ve beş bağlantıya izin veren premium bir plana sahiptir ve Chameleon protokolünü kullanırsınız. Aylık veya yıllık abonelik için kaydolabilirsiniz, yıllık en iyi şekilde çalışır. Sizin için olmasa bile, 30 günlük para iade garantisi vardır.

Mansiyon Ödülü: PureVPN

PureVPN, Umman’da sunucuları olmasaydı bu listeyi yapmazdı. Çevrimiçi etkinlikleriniz oldukça hassassa, onu kullanmanızı önermiyoruz ve diğer seçimlerimize tekrar göz atmalısınız.

Güvenlik iyidir, ancak şifrelemenin 256 bit olarak ayarlandığından emin olmanız gerekir. Bir öldürme anahtarı ve gizlilik politikası var, ancak PureVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi, oldukça tutarsız.

PureVPN-anasayfa-2018

Bununla birlikte, Umman dahil 140 ülkede 2.000’den fazla sunucu ile iyi bir ağa sahiptir..

Hızlar iyidir ve bant genişliği sınırlamaları getirmez. Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir istemciler vardır, ancak döşenmiş arayüzünü beğenmeyebilirsiniz.

Sorun yaşamanız durumunda canlı sohbet ve e-posta 7/24 kullanılabilir. Tamam, ama daha iyi olabilir.

Rakipleriyle karşılaştırıldığında, PureVPN daha ucuz seçeneklerden biridir ve 31 günlük para iade garantisi vardır.

Son düşünceler

Her yerde olduğu gibi, Umman’dayken bir VPN kullanmanın iyi nedenleri vardır. Seçtiğiniz güvenlik güvenliğine ve çevrimiçi tehditlere karşı korunduğunuzdan emin olmak için yerleşik bir kill anahtarına sahip olmalıdır. Ayrıca, günlük tutmayan katı bir politika, etkinliklerinizi gizli tutacaktır.

İyi bir sunucu ağı da blokları daha kolay bulmanıza yardımcı olacağından faydalıdır. Kısıtlanmış içeriği görüntülemek istiyorsanız, Umman’daki sunucuları aramayı da unutmayın..

ExpressVPN, mükemmel güvenliği ve geniş sunucu ağı nedeniyle Umman için en iyi VPN’imizdir. Sunucuları olması dışında tüm kutuları işaretleyen harika bir hizmet. Bu bir anlaşma kırıcıysa, dördüncü seçimimiz HideMyAss ile gitmek isteyeceksiniz..

Umman’da VPN kullanma konusunda deneyiminiz veya önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. VPN arşivimize de bir göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map