Torrenting 2020 için En İyi VPN: Yelken Korsan Suları

Torrents, bir şarkı, film, oyun veya hatta yazılım olsun, hemen hemen her tür dosyayı dağıtmanın harika bir yoludur. Ancak, torrentlerdeki içeriğin çoğu telif hakkıyla korunan malzemedir ve dijital parçalarınızı kapsamazsanız korsanlık sizi sıcak suya indirebilir. Bu yüzden bu kılavuzu torrent için en iyi VPN’lerle bir araya getirdik.


Telif hakkıyla korunan materyali yasadışı bir şekilde çoğaltmak ve paylaşmak büyük bir hayırdır, ancak yüzleşelim, torrent sitelerindeki içeriğin çoğu budur. Telif hakkı ihlali pek çok ülkede kaşlarını çattı ve bu tür materyalleri işleyerek kendinizi bir VPN ile korumazsanız ağır para cezası veya hapis cezası alma riskiyle karşı karşıyasınız..

Hiçbir şekilde çevrimiçi korsanlığı gözetmiyoruz, ancak bunu yapacaksanız, bunu nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı bilmelisiniz. Bir VPN kullanmazsanız – ve iyi bir tane kullanıyorsanız – bu temelde kapınızı açık bırakmak gibidir. IP adresinizi herkes görebilir. Ayrıca, tüm çevrimiçi etkinlikleriniz size geri izlenebilir, bu da telif hakkı ihlali söz konusu olduğunda asla iyi değildir.

Kısa bir dikkat süresine sahip okuyucularımız için hemen devam etmeli ve NordVPN kurmalısınız. Bu VPN sizi gizli tutacak ve indirme işlemindeki kötü dosyalardan koruyacak ve özel P2P sunucuları torrent antics’lerinizle başa çıkabilir. Daha fazla VPN önerisi ve torrent ile ilgili diğer bilgiler için okumaya devam edin.

Torrent için En İyi VPN’ler

 1. NordVPN
 2. ExpressVPN
 3. CyberGhost
 4. VyprVPN
 5. ProtonVPN
 6. Özel İnternet Erişimi
 7. Windscribe
 8. GooseVPN

1. NordVPN

NordVPN torrent için en iyi VPN’dir. Korsanların istila ettiği sularda yelken açarken bir VPN’in sizi korumak için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahiptir, ancak bazı kullanışlı ekstralarla birlikte gelir.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

VPN’nin aslında P2P trafiğine izin verdiği gerçeğini aşan NordVPN, torrent faaliyetlerini normal sunucularından daha fazla idare edebilen özel P2P sunucularına sahiptir. P2P sunucularla da daha fazla koruma elde edersiniz. Ancak, kapasite öncelikli değilse, NordVPN’in çift sekmeli sunucuları ekstra bir koruma katmanı ekler.

Bu, NordVPN’in halihazırda kullandığı yüksek şifreleme oranının üstünde ve hizmetteki bir aksaklıkla yakalanmamanızı sağlamak için bir kill anahtarına sahiptir. VPN’nin ayrıca sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır, bu nedenle çevrimiçi işlemlerinizin bir kaydı olmayacaktır. Bununla birlikte, özellikle endişeleniyorsanız, kalıcı bir e-posta ile kaydolabilir ve ödeme için bitcoin kullanabilirsiniz.

NordVPN’in Performansı ve Fiyatı

Piyasadaki en hızlı VPN değil, ancak NordVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi çoğu insanın ihtiyacını karşılayabilir. Sınırsız veri elde edersiniz, bu nedenle bir sınıra ulaşma ve VPN ağından atılma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

NordVPN paranız için iyi bir değer sunar ve katı bir bütçeyle harika bir VPN hizmeti isteyen insanlar için popüler bir seçenektir. Aylık planı gördüğümüz en kötü şey değil, ancak daha uzun aboneliklerinden birini seçerek paradan tasarruf edeceksiniz. Daha fazla gönül rahatlığı için 30 günlük bir geri ödeme penceresi de var.

2. ExpressVPN

ExpressVPN, VPN incelemelerimizde en iyi çok yönlü hizmettir, ancak harika özelliklerle dolu olmasına rağmen, hiçbiri torrent kullanımına adanmamıştır. Ancak bu, VPN’in görev için işe yaramaz olduğu anlamına gelmez. Aslında, 3.000’den fazla sunucusunun herhangi biri torrent için uygundur, sadece bunun için tasarlanmamıştır.. 

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

Özel P2P sunucularının olmaması dışında ExpressVPN, kafa kafaya makalemizde okuyabileceğiniz gibi NordVPN’e benzer. VPN, kutudan çıkar çıkmaz 256 bit şifreleme kullanarak mükemmel güvenlikle birlikte gelir, ancak ayarlarla uğraşmak koşuluyla bunu 4096 bit’e yükseltebilirsiniz. Varsayılan olarak etkinleştirilen bir kill anahtarı da yerleşiktir.

ExpressVPN, günlük tutmayan sağlam bir politika ile gizliliğinize de değer verir. Ayrıca dünyadaki en iyi bulut gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan İngiliz Virgin Adaları’nda yer almaktadır..

Hızla ilgili bir sorununuz olmayacak, çünkü bugüne kadar test ettiğimiz en yüksek indirme hızlarıyla geliyor ve sizi parkurlarınızda durduracak bant genişliği sınırı da yok. 

Bu faktörlerin her ikisi de, akış karşılaştırması için en iyi VPN’imizde en üst sırada yer aldı. Ayrıca, ExpressVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi VPN’in kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir.

ExpressVPN’in Fiyat Etiketi

Bizi her zaman acıttığı yere tekmeleyen şey ExpressVPN’in maliyetidir – yüksektir. Bununla birlikte, paranız için harika bir VPN hizmeti aldınız. Aylık plan en kötüsüdür, ancak daha uzun bir abonelik seçerek maliyeti biraz düşürebilirsiniz. ExpressVPN bitcoin kabul ediyor ve sizin için olmadığına karar vermeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi ile geliyor.

3. CyberGhost

CyberGhost VPN, torrent için mükemmel bir seçimdir. İlk iki seçtiğimiz niteliklere sahip olmasa da, uzak değil. Büyük bir sunucu ağına sahiptir ve tüm P2P özellikli sunucularını gösteren özel bir profil sekmesine sahiptir. Ayrıca, her sunucu için şu anda kaç üye kullandığını, sunucudan uzaklığınızı ve sunucu yükünü görebilirsiniz. 

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

CyberGhost’un gizliliği ciddiye alan Bükreş, Romanya’da kurulmasının yanı sıra, CyberGhost’un 14 gözün dışında oturan özel NoSpy sunucuları var. Biraz ekstra maliyete sahiptirler, ancak ekstra gizlilik için birinci sınıf donanım ile yapılandırılmıştır. Hangi sunucuları kullanırsanız kullanın, günlük tutmayan sağlam bir gizlilik politikası, etkinliklerinizin gizli kalmasını sağlar.

Güvenliği mükemmeldir ve kalıcı olarak etkin olmasına rağmen bir kill anahtarı dahil edilir. Bu iyidir, çünkü eğer torrent alıyorsanız gerçekten bir zorunluluktur, ama aynı zamanda can sıkıcıdır, çünkü kapatamazsınız. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’un Diğer Özellikleri

CyberGhost hızlı bir hizmettir, ancak NordVPN gibi uzak sunuculara bağlanırken acı çekebilir. Sınırsız bant genişliği elde edersiniz ve tüm korsan mürettebatını ele geçirmek istemeniz durumunda yedi eşzamanlı bağlantıya izin verir. Arayüzü ilk başta biraz garip gelebilir, ancak alıştıktan sonra sorun yok.

Bu ucuz bir hizmettir, ancak maliyetleri düşük tutmak istiyorsanız aylık ücreti seçmemelisiniz. Android ve iOS kullanıcıları için yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur, ancak masaüstü kullanıcıları yalnızca bir gün alır. Anonimlik için BitPay ile kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, aylık planta 14 gün ve daha uzun olanlarda 45 gün olan bir para iade garantisi de vardır..

4. VyprVPN

Tüm sunucuları P2P trafiğini desteklediğinden VyprVPN torrent için sağlam bir VPN hizmetidir. Kullanıcıların atlayabileceği özel bir liste veya çember yok. Sadece bir sunucu seçiyorsun ve gidiyorsun. 

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

Güvenlik, VyprVPN’in en güçlü noktalarından biridir. Birçok farklı protokol arasından seçim yapabilirsiniz ve VyprVPN incelememizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz kendi Chameleon protokolü seçeneği vardır.. 

VPN’de bir kill anahtarı bulunur ve günlüksiz katı bir gizlilik politikası vardır. Ancak, tamamen gizlilik konusunda bilinçli iseniz, kripto para birimi ile ödeme yapamayacağınızı belirtmeliyiz.

Hızları kağıt üzerinde cansızdır, ancak testlerimizde, tutarlı olduklarını ve o kadar da kötü olmadığını gördük. Ancak, büyük bir dosyayı işliyorsanız, su ısıtıcısını açmak veya belki şekerleme yapmak isteyebilirsiniz. Yine de sınırsız bant genişliği elde edersiniz, böylece istediğiniz kadar indirebilirsiniz. Arayüzü geliştirilebilir, ancak kullanımı hala basit.

VyprVPN’in fiyatı, seçtiğiniz katmana bağlıdır. Standart plan en ucuzudur ve size üç eşzamanlı bağlantı verirken, Premium plan bağlantı sınırını beşe çıkarır ve Chameleon protokolünü kullanmanızı sağlar. Yıllık plan daha uygun maliyetlidir ve fikrinizi değiştirmeniz durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır.

5. ProtonVPN

Bir sonraki seçimimiz ProtonVPN, yuvarlak makalelerimizde çok sık bahsedilmiyor. Bu, kötü bir hizmet olduğu anlamına gelmez, sadece diğerleri belirli alanlarda onu yener. Torrent için, ProtonVPN masaya bazı güzel özellikler getiriyor. 

protonvpn-pano kaymak-1

protonVPN arayüzü-kaydırma-2

protonvpn-profiller-kaydırma-3

protonvpn-settings-kaydırıcı-4

protonvpn bölünmüş tünel-kaydırma-5

Önceki

Sonraki

ProtonVPN’in sunucuları zaten torrent uyumludur, ancak düzgün bir şekilde korunmanızı sağlamak için özel P2P sunucuları vardır. Ayrıca, belirli etkinlikler için profiller ayarlamanıza olanak tanır, böylece her kullanmak istediğinizde manuel olarak ayarlamanıza gerek kalmaz. Örneğin, istediğiniz protokolü ve belirli bir sunucuyu kullanarak bir torrent profili ayarlayabilir ve adlandırabilirsiniz.

Bunun da ötesinde, ProtonVPN’in güvenliği birinci sınıftır ve bir kill anahtarının kullanımını içerir. VPN ayrıca katı bir gizlilik politikasına sahiptir ve hiçbir kayıt tutmaz. Tam anonimlik için, bitcoin’i ödeme olarak da kullanabilirsiniz. 

ProtonVPN’in Diğer Özellikleri

Bant genişliği sınırı yoktur ve hızları yavaş olmasa da, ProtonVPN incelememizde okuyabileceğiniz gibi en hızlısı da değildir. Kurulum bir acı olabilir, ancak bittikten sonra arayüzün kullanımı kolaydır.

ProtonVPN’in fiyatı birden fazla pakete dayanmaktadır. En ucuz planları ücretsiz ve Basic’tir, ancak torrent için de önermiyoruz. Bunun nedeni, her ikisiyle de sınırsız bant genişliği almanıza rağmen, ücretsiz planın hızını kısıtladığı ve ikisinin de P2P sunucularına erişimi olmadığı için.

Artı planı en iyi seçenektir. Bununla, P2P sunucularına ve beş eşzamanlı bağlantıya erişebilirsiniz, ayrıca ProtonVPN’in en pahalı planı değil. 

Visionary planı en pahalı olanıdır ve fazladan beş bağlantı ve şifreli e-posta hizmetini kullanmanıza rağmen, ekstra paraya değmez. 30 günlük bir geri ödeme penceresi mevcut.

6. Özel İnternet Erişimi

Bir sonraki adımda, torrent için ütülemeniz gereken birkaç küçük niggle ile harika bir VPN hizmeti olan Özel İnternet Erişimi. VPN, torrent dostu sunucular sunar ve bazı konumlar, daha iyi ve daha hızlı torrent deneyimi sağlayan bağlantı noktası yönlendirmeyi destekler. PIA incelememizde bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

pia-slider1

pia-slider2

pia-slider3

pia-slider4

pia-slider5

Önceki

Sonraki

PIA’nın güvenliği iyidir, ancak yasal olmayan herhangi bir şey yapmadan önce şifreleme düzeyini artırmanız gerekir. Yüklediğinizde, varsayılan ayar tam anonimlik için yeterince güvenli olmayan 128 bit şifrelemedir. VPN, bir kill switch ile birlikte gelir ve herhangi bir günlük tutmaz. Hizmet için kripto para birimini kullanarak da ödeme yapabilirsiniz..

Şifreleme seviyesi yükseldiğinde küçük bir düşüşten sonra bile, yüksek hızlar yapabilir, ancak tutarsız olabilir. Bant genişliği sınırı yoktur ve VPN aynı anda 10 bağlantıya izin verir. Özellikle son arayüz güncellemesinden sonra kullanımı da kolaydır.

PIA ucuz. Çok uzun zaman önce fiyatlarını artırdıktan sonra bile, sağlayıcı daha ucuz VPN hizmet seçeneklerinden biri olarak kaldı. Sizin için olmadığını fark etmeniz durumunda yedi günlük bir geri ödeme süresi vardır.

7. Windscribe

Windscribe, torrent için de uygun bir VPN’dir ve hazırda bir uTorrent kurulum kılavuzu bile vardır. Ağı çok büyük değil, ancak üstü çizili bir P2P simgesine sahip oldukları için hangi konumların torrentleri desteklemediği açık. Seçtiğiniz plana bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

windscribe-slider1

windscribe-slider2

windscribe-slider3

windscribe-slider4

windscribe-slider5

Önceki

Sonraki

Torrent için ücretsiz VPN’leri kullanmanızı önermemize rağmen – neden daha sonra konuşacağız – Windscribe’ın ücretsiz planı, en iyi ücretsiz VPN hizmetleri karşılaştırmamızda en üst sıralarda yer almasına yardımcı olan iyi bir seçim. Güvenlikten ödün vermez, ancak sizi sadece bir avuç VPN sunucusuna erişim vermek gibi başka şekillerde sınırlar. 

Bu sunucular P2P trafiği için kullanılabilir, ancak torrent için en iyi ücretsiz VPN olmasını engelleyen başka faktörler de vardır. Birincisi, hızları kötü değil, ancak diğer VPN’ler daha hızlı. Bununla birlikte, ana faktör, her iki planla da sınırsız eşzamanlı bağlantı almanıza rağmen, yalnızca ödeme yaparsanız sınırsız bant genişliği elde edeceğinizdir.. 

Windscribe’in Pro planıyla, Windscribe incelememizde okuyabileceğiniz Windflix akış sunucuları da dahil olmak üzere tüm sunucularının kullanımının yanı sıra sınırsız veri elde edersiniz. Ancak, kendi planınızı oluşturarak sınırsız bant genişliğini daha ucuza alabilirsiniz. Belirli bir sunucu ve sınırsız bant genişliği eklediğinizde, ayda yalnızca 2 ABD doları tutarsınız.

Windscribe’ın Diğer Özellikleri

Windscribe’in güvenliği iyidir ve AES-256 şifrelemesi kullanır. Bir öldürme anahtarı da var, ancak buna kafa karıştırıcı bir şekilde “güvenlik duvarı” deniyor. Windscribe’in gizlilik politikası, kullanılan bant genişliği ve etkinlik zaman damgaları gibi bazı bilgileri günlüğe kaydettiğini belirtir, ancak gerçek bir değer değildir. Bu ekstra anonimlik için, ödeme olarak bitcoin kullanabilirsiniz.

Arayüzü aldıkları kadar basit, bu da ilk kez kullananlar için harika. Eğer biraz daha teknik fikirliyseniz, onunla da uğraşmaktan hoşlanırsınız.. 

Her şeyden çıkıp ücretli planı tercih ederseniz, daha uzun bir süre kayıt yaptırmanız daha iyi olur. Bunu yapmak uzun vadede size tasarruf sağlayacaktır. VPN’den hoşlanmadığınızı fark ederseniz, satın alma tarihinden itibaren üç gün içinde geri ödeme isteyebilirsiniz, ancak önce bir dönüş için ücretsiz planı almak iyi bir fikir olabilir.

8. GooseVPN

Son seçimimiz GooseVPN. Sunucularının çoğunluğu torrent için uygun olarak işaretlenmiş torrent dostu bir VPN’dir. Bununla birlikte, torrent için en iyi VPN’lerin listemizde son kalmasının birkaç nedeni var.

Kaz-VPN-anasayfa-2019

VPN, seçim yapabileceğiniz çeşitli protokol seçeneklerinin yanı sıra gerekli kill anahtarıyla yüksek güvenliğe sahiptir. Bununla birlikte, kutudan çıktığı gibi gelmiyor, bu nedenle doğru şekilde ayarlamak ve torrent kullanırken korunmak için ne yaptığınızı bilmeniz gerekecek. Arayüz kullanımı basit olsa da.

Yine de GooseVPN incelememizde, ilk incelendiğimizde sol, sağ ve ortada DNS sızıntıları olduğu gibi hizmette bazı iyileştirmeler olduğunu belirttik. Neyse ki, en son testlerimizde VPN iyiydi. Günlük tutmaz, ancak kripto para birimi ile ödeme yapamazsınız.

GooseVPN’in hızları harika değil, ancak sınırsız bant genişliği ve aynı anda sınırsız eşzamanlı bağlantı elde edersiniz. 

Aylık plan oldukça yüksek, ancak daha uzun planları oldukça ucuz. GooseVPN’i 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz, ancak bunu yapmak için ödeme bilgilerini girmeniz gerekir. Bu, artık istemiyorsanız iptal etmeyi hatırlamanız gerekeceği anlamına gelir, aksi takdirde 30 günün sonunda otomatik olarak faturalandırılırsınız. Yine de, koşuşturma vermek iyi bir bahane.

Torrent için En İyi VPN’leri Nasıl Seçtik?

Öncelikle, hangi VPN’lerin torrent için en iyi olduğunu bulmaya çalışırken, P2P trafiğine “belki” listemizden çıkmasına izin vermeyen herhangi bir sağlayıcıyı hemen atabiliriz. 

Bazı hizmetler torrent göndermeye hiç izin vermez. Hızlı bir şekilde bir ton bant genişliği kullanır, bu nedenle bazı sağlayıcıların neden ondan uzaklaştığı anlaşılabilir. Ayrıca, bazıları sadece P2P etkinliğinin çoğunun telif hakkıyla korunan malzemelerin paylaşılmasını içermesini sevmez.

Bir sağlayıcı P2P’yi desteklemiyorsa, sizi destekleyenlerle koruyamaz. Bunun dışında, torrent’in en iyi VPN’lerden biri olabilmesi için bir VPN’in sahip olması gereken birkaç kriter daha var. 

Güvenlik

Torrent trafiğine izin vermesi gereken VPN sağlayıcısının yanı sıra, iyi güvenlik özelliklerine sahip bir VPN seçmeniz son derece önemlidir. Bir kill switch ile birlikte güçlü bir AES-256 bit veya daha yüksek şifreleme oranına ihtiyacınız vardır. 

İyi VPN güvenliği, gizli kalmanızı sağlar ve bir kill anahtarına sahip olursanız, VPN’in başarısız olması durumunda korunursunuz. Varsa, hassas ayrıntılarınızdan herhangi biri açığa çıkmadan önce bağlantınızı tamamen keser. 

Bunun da ötesinde, VPN’in DNS sızıntı testlerini geçmesi gerekiyor. Bir DNS sızıntısı kötü bir haberdir ve izlenebileceğiniz anlamına gelir. Tüm VPN seçimlerimizi test ettik ve geçti. 

Gizlilik

Seçtiğiniz VPN, gizliliğinize de saygı göstermelidir. Temel olarak, çevrimiçi etkinliklerinizin hiçbirinin kaydedilmemesini sağlayan sağlam bir günlük tutmama politikası uygulanmalıdır. Bu, yetkililer kütük istemeseler bile, teslim edilecek hiçbir şey olmayacağı anlamına gelir. 

Tamamen anonim bir deneyim peşindeyseniz, bir yazıcı e-postası ile kaydolmanıza ve kripto para birimi ile ödeme yapmanıza olanak tanıyan bir VPN tercih edebilirsiniz.. 

hız

Torrent söz konusu olduğunda hız önemli bir faktördür. Dosyanın yine de indirilmesi için bir süre beklemek zorunda kalacaksınız, ancak yüksek hızlara sahip bir VPN seçerek, ihtiyacınız olandan daha fazla beklemeyeceksiniz. 

Bant genişliği

Bazı VPN’ler ayda kullanabileceğiniz bant genişliği miktarını sınırlar ve bu sınır yüksek değilse veya fazla bir şey yapmayı planlamıyorsanız, oldukça hızlı bir şekilde vurursunuz. Neyse ki, VPN hizmetlerinin çoğu sınırsız bant genişliği sağlar, bu nedenle bu özelliği kontrol edin.

Kullanım kolaylığı

Deneyim düzeyiniz, ne tür bir kullanıcı deneyimine sahip olduğunuza bağlı olacaktır. Yeni başlayan biriyseniz, hızlı ve kolay bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlayan basit bir arayüzden memnun kalacaksınız. Bununla birlikte, bir teknisyenseniz, tamir edebileceğiniz bir VPN’i tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da, cihazınızla uyumlu olup olmadığını kontrol edin.

Fiyat

VPN’in fiyatı torrent kullanma becerinizi etkilemeyecek olsa da, yine de karşılayabileceğiniz bir VPN seçmelisiniz.

Torrenting yaparken Neden Bir VPN’e İhtiyacım Var?

Tüm torrentler yasalara aykırı değildir, bazıları kamu malı veya reklam öğesi müşterileri lisanslı materyal içerir ve uğraştığınız her şey varsa etkinliğinizi kesmeniz gerekmez (yine de hükümet gözetimi ve diğerlerinden gizli kalmak için bir VPN kullanmanızı öneririz) çevrimiçi tehlikeler).

Bununla birlikte, daha önce de belirttiğimiz gibi, torrentlerin çoğu korsanlık adına. Telif hakkıyla korunan materyalleri indirir veya paylaşırsanız, yasaları ihlal edersiniz ve yakalanma riski vardır. 

Her ülke, farklı yasa ve cezaların yanı sıra telif hakkı ihlali konusunda farklı bir görüşe sahiptir. Bazı ülkeler bu tür malzemelere erişmenizi engeller, ancak torrent sitelerinin engelini kolayca kaldırabilirsiniz. 

1990’ların ortalarında, çevrimiçi telif hakkı önleme önemli bir görev olarak görülüyordu ve 1998’de Başkan Bill Clinton Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası’nı (DMCA) yasaya imzaladı. Bunun gibi yasalara sahip herhangi bir ülkede, para cezası veya hapis cezası gibi bir cezaya maruz kaldığınızı görebilirsiniz. Bu nedenle, bir VPN olmadan torrent kullanmak iyi bir fikir değildir.. 

Bir telif hakkı sahibi, bir kullanıcının izni olmadan içerik indirdiğine inanması durumunda bir İnternet servis sağlayıcısına (İSS) bildirim gönderebilir. İnternet Servis Sağlayıcınız çevrimiçi yaptığınız her şeyi görebildiğinden, suçlunun kim olduğunu bulmak kolaydır ve bir telif hakkı ihlali bildirimi gönderilebilir.

Bu çok endişe verici gelmeyebilir, ancak telif hakkı sahibi bunu daha ileri götürmek istiyorsa, iddia edilen suçlu hakkında bilgi almak için bir ISS’de mahkeme celbi sunabilirler..

Telif Hakkı Trolleri

Telif hakkı trolleri sadece efsanevi yaratıklar değildir, aynı zamanda varlığa ve paraya dayalıdır. Bazı ülkelerdeki hukuk firmalarının torrentleri izlediği ve telif hakkını ihlal edenlerin IP adreslerini topladığı bilinmektedir. Daha sonra, suçluları tanımlamak ve yerleşim bildirimleri göndermek için İSS mahkemelerini mahkum ederler. Almanya için en iyi VPN makalemiz iyi bir örnek.

Bir VPN Torrent Yaparken Beni Nasıl Koruyabilir?

Torrent kullanırken ve başka herhangi bir zamanda bir VPN kullanmak, çevrimiçi etkinliklerinizin ISS’nizden ve diğer meraklı gözlerinizden gizli kalmasını sağlar. IP adresinizi gizler ve bağlantınızı şifreler.

Bir VPN’in ne yaptığını daha ayrıntılı bir şekilde anlamak için tam sanal özel ağ kılavuzumuzu okuyabilirsiniz, ancak temel olarak tüm trafiğinizi cihazınızdan VPN sunucusuna güvenli bir tünel üzerinden yönlendirir. Tünel şifrelenir, böylece kimse ne yaptığınızı göremez, ancak VPN’in kendisinin etkinliklerinizi göremediğinden veya kaydedemediğinden emin olmak için günlüksiz bir politika gerekir. 

Ancak, bir VPN’nin sizi birçok yönden koruyacak olmasına rağmen, iyi bir antivirüs kurmanın da iyi bir fikir olduğunu unutmayın. İndirme işleminize tehlikeli dosyalar dahil edilebilir, bu nedenle silahlı ve hazır olduğunuzdan emin olmalısınız. Bitdefender iyi bir VPN seçimidir çünkü sizi gerçek zamanlı olarak koruyacaktır. Hizmet hakkında daha fazla bilgi için Bitdefender antivirüs incelememizi okuyun.

Torrent için Ücretsiz Bir VPN Kullanabilir miyim?

Kısacası, cevap hayır. Ücretsiz VPN’lerin tamamen işe yaramaz olduğunu söylemiyoruz, ancak Windscribe ve TunnelBear’ın ücretsiz planları bir istisna olsa da, torrent gibi bir şey için birini kullanmanızı önermiyoruz.. 

En kötü ücretsiz VPN sağlayıcıları kılavuzumuzu okuyabileceğiniz için, uygulama mağazalarında gördüğünüz “ücretsiz” VPN uygulamalarının çoğunun her ne pahasına kaçınılmasının çeşitli nedenleri vardır, ancak işte birkaç örnek. 

Birincisi, bazı sağlayıcılar hizmeti mükemmel şifrelemeye sahip olarak tanıtmaktadır, ancak pratikte ya daha az uygun bir şifreleme oranı kullanmaktadır ya da hiç kullanmamaktadır. Bazıları sadece emilmenizi ve indirmenizi bekleyen kötü amaçlı yazılımlarla doludur. Diğer sağlayıcılar aslında verilerinizi diğer şirketlere satabilmeleri için trafiğinizi gözetliyor.

Son düşünceler

Artık VPN olmadan torrent oluşturmanın gerçek tehlikelerini biliyorsunuz, ancak görev için uygun olanı nasıl seçeceğinizi de bilmelisiniz. İlk olarak, bir VPN’nin P2P trafiğine izin vermesi gerekir, ancak bir kill switch ile günlüksiz bir politikaya ve mükemmel güvenliğe sahip olması gerekir. Ayrıca, yüksek hızlar ve sınırsız bant genişliği önemlidir, böylece sinirli bir karmaşaya girmezsiniz.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, NordVPN torrent için en iyi VPN’dir. Ekstra koruma için özel P2P sunucularının yanı sıra standart olarak mükemmel güvenlik özelliğine sahiptir. Ayrıca bir öldürme anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası da var. 

NordVPN’in hızları kapasiteden daha fazladır ve bant genişliğini sınırlamaz. 30 günlük bir geri ödeme penceresi mevcut olduğundan, beğendiğinizden emin olabilirsiniz ve bitcoin ile de ödeme yapabilirsiniz..

Yorum bölümünde bir VPN ile torrent deneyiminiz hakkında veya kaçırdığımız bir şey varsa bize bildirin. Siz de buradayken diğer VPN makalelerimize bir göz atın. Her zamanki gibi, okuduğun için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map