Suudi Arabistan 2020 için En İyi VPN: Değişen Kumlar Arasında Güvenlik

Suudi Arabistan’ı çöl ülkesinden başka bir şey olarak düşünebilirsiniz, ancak daha fazlası da var. İslam’ın evi ve en kutsal yerlerinden ikisidir ve ona “İki Kutsal Caminin Ülkesi” adını vermektedir. Orta Doğu’daki en büyük egemen devlet olarak keşfedilmesi gereken çok şey var ve oradayken bağlantıda kalmak istiyorsanız, Suudi Arabistan için en iyi VPN’imizden birini kullanmalısınız..


Sanal özel ağ kullanmak iyi bir fikirdir, çünkü sizi yalnızca çevrimiçi tehlikelerden koruyacak, aynı zamanda kısıtlanmış içeriğe erişmenize de yardımcı olacaktır. Suudi Arabistan’daki İnternet, Freedom House’da ücretsiz değil ve bazı ülkeler kadar kötü olmasa da, belirli web sitelerine erişemediğinizi göreceksiniz. 

Orta Krallık’taki parçamız, internetin ne kadar kısıtlı olabileceğinin mükemmel bir örneğidir ve ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Çin için en iyi VPN hizmetlerimize başvurmalısınız.. 

Suudi Arabistan’da İnternet Kısıtlamaları

Zararlı, İslam karşıtı veya saldırgan olarak kabul edilen içeriğe sahip web siteleri genellikle engellenir. Yetkililer, aşırı ideolojileri yayan sansür web sitelerine de bakıyorlar, ancak bu bazen lisanslı haber web sitelerinin militanların fotoğraflarını yayınladıkları için engellenmesine neden oluyor. Müslüman Kardeşler için bir ağızlık olmakla suçlandıktan sonra başka bir web sitesi engellendi.

İnsan hakları ve siyasi örgütlerle ilgili içeriklerin yanı sıra muhaliflere ve Şii dini azınlığa ait web siteleri de hedeflenebilir. Suudi Arabistan’da ülkenin tek siyasi partisi İslam Ümmeti Partisi’ne ait web sitesi engellendi, çünkü siyasi partiler yasadışı.

Ayrıca, pornografi, uyuşturucu veya kumar ile ilgili her şey, BAE için en iyi VPN parçamızda belirtilene benzer şekilde kısıtlanmıştır. Hizmet sağlayıcılar, İletişim ve Bilgi Teknolojisi Komisyonu’nun hangi web sitelerini istediklerini engellemelidir ve bunu yapmamak 5 milyon SAR (1,33 milyon $) para cezasına neden olabilir.

Sosyal medya ve iletişim uygulamalarına erişilebilir olsa da, platformları yavaşlatmak veya belirli görevleri yerine getirememek için kısıtlamalar getirilmiştir. Bu, aşırılık yanlısı örgütlerin onları kullanmasını durdurmak için yapıldı. Yine de, bu uygulamalardan birkaçının yasaklandığı İran için en iyi VPN parçamızda belirtilenler kadar kötü değil.

Almanya dahil çoğu ülkede olduğu gibi, korsanlık yasa dışıdır. 2012 yılında Haksız Rekabet Kanunu onunla mücadele etmek için yürürlüğe girdi. Telif hakkıyla korunan materyali dağıtan web siteleri engellenir, bu nedenle torrent göndermek istiyorsanız VPN yardımcı olacaktır.

Ayrıca, bazı VPN’lerin web sitelerinin Suudi Arabistan’da engellendiğini de bilmelisiniz. Oraya gitmeden önce seçtiğiniz birini yüklemeniz gerekebilir.

Suudi Arabistan’da İçerik Sorumluluğu

Web sitesi sahipleri, platformlarında yayınlanan ve uygunsuz olduğu kabul edilen içerikten sorumlu tutulabilir, bu nedenle sıklıkla kullanıcı tarafından oluşturulan materyalleri silerler. CITC ayrıca, telif hakkı ihlalleri, müstehcenlik veya çıplaklık gibi uygunsuz olduğunu düşündüğü yayınları kaldırmak için sosyal ağlara istek gönderebilir.

Suudi kraliyet ailesinin eleştirisine müsamaha gösterilmez ve sosyal medya kullanıcıları çevrimiçi yayınladıkları, paylaştıkları veya beğendikleri şeyler konusunda dikkatli olurlar. Terör Suçları Ceza Kanunu ve Finansmanı 2014 yılında yürürlüğe girmiştir, ancak “devletin itibarına hakaret” ve “kamu düzenine zarar vermek” gibi terimler de dahil olmak üzere tanımları belirsizdir. Bu, bir dizi konuşmanın kriminalize edilebileceği anlamına gelir.

Suudi Arabistan’ın konuşma ile ilgili yasalarının çoğu bunu kısıtlamaktadır. Örneğin, 2007 Siber Suçla Mücadele Yasası, ifade özgürlüğünü sınırlar ve kamu düzenine, kamu ahlakına veya dini değerlere zarar veren bir şey üretmek, beş yıla kadar hapis cezasına veya 3 milyon SAR para cezasına neden olabilir. (800.000 $).

Belirli görüşleri ifade edenler hükümet tarafından izlenir ve birçoğu Snapchat ve Path gibi daha özel ağlara yönelmiştir. Ocak 2017’de WhatsApp grupları, kamuoyunu bu konuda kışkırtanların bir yıl hapis cezası ve 500.000 SAR para cezası (133.000 $) ile karşı karşıya kalabileceğini belirten tehdit edici bir mesaj aldı..

Telif Hakkı Yasası bazen hakaret içerdiği kabul edilen içeriği kaldırmak için kullanılır. Örneğin, “Fitnah” adlı bir TV şovu, Suudi TV kanalı Rotana’dan, kanalın sahibi Prens Al-Waleed Bin Talal’ı eleştirmek için görüntüleri kullanması nedeniyle sansürlendi.

Dini figürler ve muhafazakar vatandaşlar da hükümeti eleştirdikleri için tutuklandı. Muhafazakar vaiz Asem al-Owyaed, Twitter’da Genel Eğlence Otoritesini eleştirdiği için tutuklandı. Singapur için en iyi VPN makalemiz iftira karşı güçlü yasalara sahip başka bir ülkeyi ziyaret ediyor.

Suudi Arabistan’da Gözetim

Yetkililerin ulusal güvenliği korumak ve sosyal düzeni korumak olduğunu söylediği web siteleri, bloglar, sosyal medya, sohbet odaları, e-postalar ve metin mesajları izlenir. Kültür ve Enformasyon Bakanlığı, çalışma ruhsatına sahip olmak için blogların, forumun, sohbet odalarının vb. Bu, yazarların içeriklerini kendileri düzenlemeleri için baskı yapar.

Amerikalı güvenlik uzmanı Moxie Marlinspike, telekomünikasyon şirketi Mobily tarafından “Telekomda şifrelenmiş verilerin izlenmesi için çözüm” başlıklı bir e-posta yoluyla iletişime geçtiğini söyledi. Bazı yazışmalardan sonra, Twitter, Viber, Line ve WhatsApp gibi uygulamalardaki mobil verileri kesmek için bir gözetim programı düzenlediğini öğrendi..

2013 yılında hükümet, hizmetlerin aktivistler ve militanlar tarafından kullanılabileceğinden şüphelenildikten sonra internet iletişim uygulamalarına bloklar getirdi. 2017’nin sonlarında yasakları kaldırdı, ancak uygulamaları izleyeceğini ve sansürleyeceğini söyledi. Yeni düzenlemelerin kullanıcı bilgilerini korumak ve krallık yasalarını ihlal eden içeriği engellemek olduğunu söyledi.

2016 yılının başında, CITC yeni SIM kart abonelerinin parmak izlerini kaydettirmesini istedi. Daha sonra, kayıt dışı abonelikler askıya alındı. Askıya alma işlemi kalıcı hale getirilmeden önce kullanıcılara kaydolmaları için 90 gün süre verildi.

Bunun mantığı, aboneleri oluşabilecek olumsuz etkilerden veya düzensizliklerden korumaktı. Bu, abonelerin ön ödemeli cep telefonları için bile ad ve kimlik numaralarını kaydetmelerini zorunlu kılmaktı. Ayrıca, hükümetin casus yazılım şirketi Hacking Team’e yatırım yaptığı raporları da var. Daha fazla göze çarpan bilgi için hükümet gözetimi hakkındaki makalemizi okuyun.

Suudi Arabistan 2020 için en iyi VPN

Bir VPN’i Suudi Arabistan İçin En İyi Yapan Nedir?

VPN incelemelerimizde görebileceğiniz gibi, birçok faktör iyi bir VPN yapmaya başlar, ancak bazıları Suudi Arabistan’daki diğerlerinden daha önemlidir. İlk olarak, büyük güvenlikli bir tane isteyeceksiniz. Bu sizi yalnızca gözetim ve çevrimiçi polislikten uzak tutmakla kalmaz, aynı zamanda bilgisayar korsanlığı gibi çevrimiçi tehlikelerden korumanıza yardımcı olur (bu da bir antivirüs kurmak için iyi bir nedendir).

Bununla birlikte, yerleşik bir öldürme anahtarına sahip olmalıdır. VPN başarısız olursa verilerinizi güvende tutarsanız bu sizi internetten ayıracaktır. Ayrıca, günlük tutmayan güçlü bir politika olup olmadığını kontrol ederek çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmadığından emin olmak istersiniz..

Mümkün olduğunca çok ülkeyi kapsayan büyük bir sunucu ağı sansürü atlamak için iyidir ve ayrıca bazı web sitelerinde coğrafi engellemelere ulaşmanıza yardımcı olur. Örneğin, Netflix ABD’yi izlemek istiyorsanız, ABD IP adresi almak için bir VPN kullanmak için bağlanmanız gerekir. Aynı şey Suudi Arabistan’daki içerik için de geçerli. Görüntülemek için oradaki bir sunucuya bağlanmanız gerekir.

Hız, dikkate alınması gereken bir diğer özelliktir. Hızlı bir VPN yalnızca işlerin yüklenmesini beklememenizi sağlar. Sınırsız bant genişliği de isteyeceksiniz, bu nedenle ne kadar veri kullandığınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Her iki özellik de akış veya torrent kullanmayı planlıyorsanız özellikle kullanışlıdır.

Dikkate alınması gereken diğer şeyler, kullanıcı dostu olma, desteklenen cihazlar ve aynı anda kaç tane bağlayabileceğinizdir. Ayrıca, iyi müşteri hizmeti ve uygun fiyat etkileyiciler olabilir.

Önerilerimiz farklı nedenlerle iyidir, bu nedenle etkinliklerinize en uygun olanı seçtiğinizden emin olun..

1. Suudi Arabistan için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN, Suudi Arabistan için en üst sırada yer alıyor. Büyük bir güvenliği vardır ve isterseniz 256-bit AES varsayılanından 4096-bit’e yükseltebilirsiniz. Ayrıca bir kill switch’i var, bu yüzden VPN başarısız olursa maruz kalma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca, etkinliklerinizin gizli kalmasını sağlayan katı bir kayıt tutmama politikası da vardır.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’in 94 ülkeyi hedefleyen 3.000’den fazla sunucusu var, bu yüzden ihtiyaçlarınızı karşılayan bir sunucu bulmakta sorun yaşamayacaksınız – yani Suudi Arabistan içeriğine erişmek istemiyorsanız. Orada sunucuları olmadığı için bunu yapamazsınız. Bu sizin için bir anlaşma kırıcıysa, üçüncü seçimimize atlamanız gerekir, çünkü bu,.

Akış gündeminizde ise, ExpressVPN’in hem akış için en iyi VPN’imizde hem de Netflix parçaları için en iyi VPN’de birincilik kazandığını öğrenmekten memnuniyet duyarsınız. Aynı zamanda en hızlı VPN’lerden biriydi ve bant genişliği sınırları koymaz. ExpressVPN incelememizde neden sevdiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN, özellikle VPN’lerde yeniyseniz, kullanım kolaylığı için daha iyi seçeneklerden biridir. Kurulduktan sonra, neredeyse her şeyi sizin için yapar. Tek yapmanız gereken bir sunucu seçmek ve bağlı olduğunuzdan emin olmak. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz ve aynı anda beş cihazın bağlanmasına izin verir.

İyi müşteri desteğine sahiptir ve en hızlı seçenek olan 7/24 canlı sohbet sunar. Ayrıca e-posta yoluyla da iletişime geçebilirsiniz ve bu daha fazla teknik sorgu için en iyisidir. Personel her iki yöntemle yararlı ve kibar.

ExpressVPN en pahalı VPN’lerden biridir, ancak hizmet kalitesi nedeniyle öneriyoruz. Ayrıca, daha uzun bir plan seçerseniz, biraz tasarruf edersiniz ve 30 günlük para iade garantisi vardır..

2. NordVPN

Sırada, ilk beş makalemizde sıklıkla görünen NordVPN var. VPN tüneline daha da fazla koruma eklemek için çift sekmeli şifreleme seçeneği de dahil olmak üzere en iyi güvenlikten bazılarına sahiptir. Ayrıca bir kill anahtarı vardır ve çevrimiçi etkinliklerinizin kayıtlarını tutmaz. Neden bu kadar iyi olduğunu görmek için NordVPN incelememizin tamamını okuyun.

ExpressVPN’den daha fazla olan 5.000’den fazla sunucuya sahiptir ve 60 ülkeye yayılmış olup size birçok seçenek sunar. Bununla birlikte, hiçbiri Suudi Arabistan’da değildir, bu yüzden içeriği oradan görüntüleyemezsiniz.

Önceki

Sonraki

Hızlar iyidir, ancak uzak sunuculara bağlanırken yavaşlayabilir. Bununla birlikte, sunucu değiştirme süresi hızlıdır ve akışınızı veya indirmenizi engelleyecek herhangi bir bant genişliği sınırı yoktur. NordVPN torrent parçası için en iyi VPN’imizi kazandı, bu yüzden peşindeyseniz iyi bir seçim.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kurulumu kolaydır ve istemciler kullanıcı dostudur. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz ve aynı anda altı cihaza bağlanmasına izin verir, bu da birden fazla cihaz için en iyi VPN’imizde bir yer kazanmasına yardımcı oldu makalesi.

Müşteri desteği canlı sohbet ve e-posta yoluyla sağlanır. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir, ancak personel her iki şekilde de yardımcı olur. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmak için kullanışlı bilgi tabanını da kullanabilirsiniz.

Aylık plan ekonomiktir, ancak daha uzun süreli kayıt yaptırırsanız tasarruf edersiniz. Böyle bir taahhütte bulunmaktan çekinmiyorsanız, önce kontrol etmek için 30 günlük geri ödemeyi kullanabilirsiniz..

3. VyprVPN

Bir sonraki tercihimiz VyprVPN. Bukalemun protokolüyle daha iyi hale gelen iyi bir güvenliğe sahiptir. Bağlantı başarısız olursa ve hiçbir günlük tutulmuyorsa korunmaya devam etmenizi sağlamak için yerleşik bir kill anahtarı vardır..

VyprVPN-Sunucu-Seçim

Suudi Arabistan’da iletişim uygulamalarının izlenmesi olasılığı sayesinde, Cyphr adlı şifreli mesajlaşma uygulaması nedeniyle VyprVPN’i seçmek isteyebilirsiniz. Android ve iOS’ta kullanılabilir, bu da mesajlarınızı kimsenin gözünden kaçırması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. Bu konuda daha fazla bilgiyi VyprVPN incelememizde okuyabilirsiniz

Sunucu kapsamı diğer seçeneklerimiz kadar iyi değil. 64 ülkede sunucusu var, ancak toplamda 1000’den az var. Yine de, VyprVPN’in Riyad’da sunucuları olduğundan, Suudi Arabistan’da bile blokları aşmak için yeterli paranız olmalı.

En iyi özellikleri arasında olmamasına rağmen hızları kötü değil ve uğraşacak bant genişliği sınırı yok.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kurulumu kolaydır ve birkaç dakika içinde bağlanabilirsiniz. Masaüstü istemcileri, Android ve iOS için mobil uygulamaların yanı sıra Windows ve macOS için de kullanılabilir. Arayüz tarihli, ancak kullanımı hala kolay.

Temel paketle aynı anda üç cihaza kadar bağlayabilirsiniz, ancak premium paket beş taneye kadar izin verir. Bununla birlikte, programın kaç cihazda yüklü olabileceğine dair bir sınırlama yoktur.

VyprVPN-Anasayfa

En sık karşılaşılan sorunlara yardımcı olması için danışmanız gereken kullanışlı bir SSS bölümü var, ancak daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla müşteri desteğiyle iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte, bunların hiçbiri büyük yardım sunmuyor .

VyprVPN’in uygun planları var, ancak diğerlerinde olduğu gibi daha uzun bir plan seçerek paradan tasarruf edeceksiniz. Kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi vardır..

4. Özel İnternet Erişimi

Diğer iyi bir seçim ise Özel İnternet Erişimi’dir. Diğer sağlayıcıların çanları ve ıslıklarına sahip olmasa da, hala iyi bir seçim. İyi bir güvenliğe sahiptir, ancak varsayılan olarak daha az istenen 128 bit şifrelemeye ayarlanmıştır. Manuel olarak AES 256 bit olarak değiştirebilirsiniz, ancak bu bağlantınızı yavaşlatır.

Hizmetle bir öldürme anahtarı alırsınız ve çevrimiçi etkinliklerinizin bir kaydını tutmadığı için gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Sunucu kapsama alanı vur ve kaçır. 3.000’den fazla sunucusu var, ancak sadece 33 ülkeyi kapsıyor. Suudi Arabistan’da herhangi bir sunucusu yok, ancak yine de diğer içerikteki blokları atlayabilmelisiniz. Netflix’i izlemek istiyorsanız, sunucularının çoğu ABD’de olduğu için sorun yaşamamalısınız..

PIA hızlıdır, ancak bunun nedeni daha hafif şifrelemesidir. Şifrelemeyi artırdığınızda, hizmet yavaşlar. Yine de iyi olacak ve bant genişliği sınırları yok.

PIA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS istemcileriyle kurulum kolaydır. Kullanımı basittir ve sunucuları değiştirmek çok kolaydır..

Canlı sohbet olmadığı için müşteri desteği daha iyi olabilir. Çevrimiçi formu kullanmanız ve e-posta yoluyla yanıt beklemeniz gerekir. Daha hızlı olsa da, cevap iyiydi. Daha fazla bilgi için PIA incelememizi okuyun.

Tam servisi, fiyatları yükselse bile, iyi bir aylık ücretle geliyor. Yine de daha uzun bir abonelik seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Yedi günlük para iade garantisi de vardır, böylece bu dönemde beğeneceğinizden emin olabilirsiniz.

5. TorGuard

Son seçimimiz TorGuard. Kendi tercihleriniz için özelleştirebileceğiniz iyi bir güvenliğe ve seçim yapabileceğiniz birçok protokole sahiptir. Ayarları değiştirmek isterseniz bu harika bir şey, ancak ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

Ekstra koruma için yerleşik bir öldürme anahtarı da vardır ve gizliliğiniz günlüksiz sağlam bir politika ile sağlanır.

torguardclientarea

Suudi Arabistan’da yok olmasına rağmen, TorGuard’ın 55 ülkeye dağılmış iyi sayıda sunucusu var. Yine de, ülkedeki kısıtlamaları atlamak için başka yerleri kullanabilirsiniz..

Bununla birlikte, TorGuard’ın akış için coğrafi engelleri aşmada çok iyi olmadığını bilmelisiniz. Yine de, ihtiyacınız olan ülke için özel bir IP adresi almayı seçebilirsiniz. Çalışması garanti edilir, ancak ekstra ücrete tabidir.

Hızları iyidir, ancak değişebilir. Bununla birlikte, sınır olmadığı için ne kadar bant genişliği kullandığınız konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Hizmet hakkında daha fazla bilgiyi TorGuard incelememizde okuyabilirsiniz..

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

TorGuard’ı kullanımı kolay istemcilerle Windows ve macOS’ta kullanabilirsiniz. Android ve iOS için de uygulamalar var, ancak kurulumları acı verici olabilir. Bir seferde beş cihazın bağlanmasına izin verir ve her biri 1 $ ‘dan 20 adede kadar daha fazla satın alabilirsiniz.

Sorun yaşarsanız, çevrimiçi kılavuzlar ve forum küçük sorunları çözmenize yardımcı olmalıdır. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbeti kullanabilirsiniz, ancak bu sadece temel bir destek şirketine gider. Bu nedenle, daha fazla teknik sorun en iyi şekilde e-posta destek ekibine yöneliktir. 7/24 kullanılabilir ve yardım iyi.

TorGuard ana sayfası 2017

TorGuard’ın aylık fiyatı kötü değil, ancak uzun süreli bir abonelik taahhüt ederseniz maliyet önemli ölçüde düşüyor. Yedi günlük para iade garantisi vardır, böylece önce servise göz atabilirsiniz.

Son düşünceler

Şimdi Suudi Arabistan’da VPN kullanmanın neden mantıklı olduğunu biliyorsunuz ve umarız, hangi sağlayıcının ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olduk..

VPN kütüphanemiz birçok iyi sağlayıcı içerir, ancak bir güvenlik anahtarı, bir öldürme anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası ile bir tane istersiniz. Ayrıca, blokları atlatmak için iyi bir sunucu ağı istiyorsunuz, oradan içerik istiyorsanız bazı Suudi Arabistan ile.

Kazancımız, büyük güvenliği ve gizliliği nedeniyle ExpressVPN’dir. Bununla birlikte, üçüncü tercihimiz VyprVPN, Suudi Arabistan’da sunucuları olan tek kişi. Suudi Arabistan içeriğinin peşindeyseniz, bunu seçmeniz gerekecek.

Suudi Arabistan’da bir VPN kullanma deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map