İsrail 2020 için En İyi VPN: Kutsal Topraklar için Koşer Sağlayıcıları

Haberlerde duyduklarınız ne olursa olsun, İsrail’in sunabileceği çok şey var. Küçük arazi şeridi Kudüs’te kutsal alanlara, doğal manzaralara, nefes kesen plajlara ve keşfedilecek tarihi yerlere sahiptir. Güvenliğinizden kaçınmanız gereken alanlar olsa da, burada İsrail’in en iyi VPN seçimlerimizden biriyle kendinizi çevrimiçi olarak korumaya odaklanacağız.


Nerede olursanız olun, sanal özel ağ kullanmanın birçok nedeni vardır. En belirgin olanı kendinizi çevrimiçi tehlikelerden korumaktır. Başka bir neden, coğrafi olarak engellenmiş içeriğe erişmektir; VPN, IP adresinizi o ülkeden bir adrese değiştirerek yardımcı olabilir.

En iyi VPN sağlayıcılarımızdan herhangi biri size istediğiniz içeriği alabilir, ancak İsrail söz konusu olduğunda dikkate almanız gereken başka şeyler de vardır.

İsrail 2020 için En İyi VPN

İsrail’de Çevrimiçi Sansür

Coğrafi bloklar genellikle lisans kısıtlamaları nedeniyle uygulanırken, ülkeler vatandaşlarının erişmesini istemedikleri web sitelerini veya hizmetleri sansürleyebilir. Örneğin Çin, Büyük Güvenlik Duvarı sayesinde sansür söz konusu olduğunda en kötü ülkelerden biri.

İsrail hükümeti kıyaslandığında yumuşak. Vatandaşları çok fazla kısıtlama olmaksızın yasal içeriğe erişebilir. 2017 yılında terörizmle ilgili içeriği, çevrimiçi yasadışı kumar, sert uyuşturucu satışı ve fuhuş hizmetlerini engelleyen bir yasa çıkarıldı. Ayrıca, pornografi ayrı bir yasa uyarınca engellenir.

Ayrıca resmi olarak İsrail Savunma Kuvvetleri Sansürü olarak adlandırılan bir askeri sansür de var. OpenNet Girişimi’ne göre, “İsrail’in güvenliğine zarar verebilecek veya zarar vermesi muhtemel herhangi bir materyali yasaklamaya […] yetkilidir.” Bununla, bazı blogların ve haber web sitelerinin engellendiğini görebilirsiniz..

Otoritesi, devlet kurulmadan önce İngiliz Mandası tarafından belirlenen yasalardan alır. Bu, İsrail medya organlarında çalışan gazetecilerin sosyal medya yayınları da dahil olmak üzere yayınlanmadan önce İsrail’in güvenliği ile ilgili her şeyi sansüre göndermeleri gerektiği anlamına geliyor. 

İsrail genelinde sansür uygulanmasına rağmen, Batı Şeria’daki Filistin Otoritesi ve Gazze’deki Hamas kendi kısıtlamalarını uygulayabilir. Bu, karşılaştığınız kısıtlamaların konuma göre değişebileceği anlamına gelir.

İsrail’de Çevrimiçi Gözetim

İsrail, İsrail istihbarat şirketleri ile ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın gözetim faaliyetleri arasındaki bağlantılar nedeniyle manşetlere çıktı. Şirketler tarafından sağlanan teknoloji yüz milyonlarca iletişimi analiz edebilir. 

NSA ile bağlantılar, şirketlerin İsrailliler üzerinde de tekniklerini uygulayıp uygulamadığı konusunda endişeye neden oldu. Ayrıca, İsrail’de adli gözetim olmadan kişisel bilgilerin sınırsız kullanılmasına izin veren birçok gözetim kanunu çıkarılmıştır.

İsrail ayrıca bir casus yazılım programı olan Pegasus’u Suudi Arabistan da dahil olmak üzere birçok ülkeye satmakla suçlanıyor. Ülkeler muhalifleri ve gazetecileri gözetlemek için kullanıyor. Hedeflere ekli bir bağlantı içeren bir kısa mesaj gönderilir. Tıklandığında, Pegasus indirilir ve ülkenin aramaları, mesajları vb. İzlemesini sağlar..

İsrail vatandaşlarının gözetimi hakkında çok az bilgi olmasına rağmen, ülke buna dahil olabilir..

İsrail’de İfade Özgürlüğü

İfade özgürlüğü İsrail’in temel yasalarında korunmaktadır ve genellikle saygı görür, ancak sınırlar vardır. Bazı siyasi konular kısıtlanmıştır ve akademik, ekonomik veya kültürel boykotu savunan herkes 2011 Boykot Kanunu uyarınca bir hukuk davası ile karşılaşabilir. Medya, askeri sansüre maruz kalmaktan başka, genellikle özgürdür.

İsrail’de işkence

İnternet servis sağlayıcıları, torrent web sitelerini engellemek zorundaydı, ancak yasak kaldırıldı. Bununla birlikte 2019’da, İsrail’in telif hakkı yasası değiştirildi, böylece mahkemeler İsrail ISP’lerine telif hakkı ihlali yapan web sitelerine erişimi engelleme emri verebilir. İstediğiniz torrent web sitelerine erişmek ve kendinizi korumak için bir VPN’e ihtiyacınız olabilir.

VPN’i İsrail İçin En İyisi Yapan Nedir

VPN incelemelerimizden herhangi birini seçebilmenize rağmen, İsrail için akılda tutulması gereken birkaç özellik var. Sansür ve bölgesel bloklardan kurtulmak için, iyi bir sunucu yayılımına sahip olanı seçmeniz gerekir. Ne kadar çok sunucu mevcutsa blokları atlama şansınız o kadar artar. 

İsrail ile sınırlı içeriğe erişmek istiyorsanız, orada sunucuları olan bir içerik seçmeniz gerekir. 

VPN’nin güvenliği de önemlidir, çünkü bağlanırken gizlenen birçok tehlike vardır. Ülke genelinde ücretsiz halka açık WiFi erişim noktaları bulunur ve uygun olmasına rağmen sizi siber suç riskine sokar. İyi güvenlik sizi meraklı gözlerden koruyacaktır. Gizlilik de önemlidir ve kayıt tutmayan bir politikaya sahip bir VPN alarak güvence altına alabilirsiniz.

Bir diğer önemli faktör hızdır. Birçok VPN çoğu etkinlik için uygundur, ancak akış veya torrent kullanmayı planlıyorsanız, hızlı olanı seçmelisiniz. Sınırsız bant genişliği de faydalıdır, çünkü onsuz, VPN’in çalışmasının durmasına ve sizi savunmasız bırakmasına neden olabilir.. 

Düşünülmesi gereken diğer özellikler, VPN’nin hangi cihazlarda kullanılabileceği, istemcinin ne kadar kolay kullanılabileceği ve aynı anda kaç cihaza bağlanabileceğinizdir. İyi müşteri hizmetlerine sahip olmak da iyidir ve fiyatlar farklıdır, bu nedenle bütçenizin dahilinde olduğundan emin olmanız gerekir.

1. İsrail için En İyi VPN: ExpressVPN

ExpressVPN harika bir çok yönlü hizmet ve Cloudwards.net’te favori. İsrail dahil 94 ülkeyi kapsayan devasa bir sunucu ağına sahiptir, böylece İsrail içeriğine erişebileceksiniz..

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

İhtiyaçlarınıza göre ayarlanabilen mükemmel bir güvenliğe sahiptir ve VPN’nin sizi internetten ayırarak başarısız olması durumunda sizi koruyacak bir öldürme anahtarı vardır. Varsayılan olarak etkindir, ancak bunu değiştirebilirsiniz. ExpressVPN’in günlük tutmayan katı bir politikası vardır, bu nedenle çevrimiçi etkinliklerinizin gizli kalacağından emin olabilirsiniz.

ExpressVPNs’in en iyi özelliklerinden biri hızıdır. Test ettiğimiz en hızlı VPN ve sınırsız bant genişliğine sahip. Bunun yanı sıra, tüm akış platformlarına girebilmesi, akış için en iyi VPN’imiz ve Netflix için en iyi VPN olmamızın sebebidir. Ayrıca torrent kullanımına izin verir. VPN’nin neden bu kadar iyi olduğunu görmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Ayrıca, Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari için tarayıcı uzantılarını indirebilirsiniz. Kullanımı kolaydır ve yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir çünkü kutunun dışında çalışır. Aynı anda beş cihaza kadar bağlayabilirsiniz.

Sorun yaşarsanız, çevrimiçi olarak yararlı bir bilgi tabanı vardır. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği var. Yardım iyidir, ancak düzeltmek için daha karmaşık bir konunuz varsa e-posta daha iyidir.

ExpressVPN’in bir dezavantajı iri fiyatıdır. Diğer sağlayıcılardan daha pahalıdır, ancak hizmet kalitesi bunu telafi eder. Karşılığı değer. Beğendiğinizden emin olmak için 30 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz..

2. NordVPN

İkinci tercihimiz NordVPN. Hızı nedeniyle sadece en üst noktayı kaçıran mükemmel bir sağlayıcı. Hızlıdır, ancak sizden uzakta bir sunucuya bağlanırsanız yavaşlayabilir. Bunun dışında, ExpressVPN ve NordVPN atımımızda okuyabileceğiniz gibi, en iyi seçimimizden çok farklı değil.

NordVPN-Slider1

NordVPN-slider2

NordVPN-slider3

NordVPN-slider4

NordVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

60 ülkeyi kapsayan 5.000’den fazla sunucuya sahiptir ve seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. Artı, İsrail’de 17 tane var. Sunucuları değiştirmek de kolaydır.

NordVPN, gördüğümüz en iyi güvenlik özelliklerinden bazılarına sahiptir, bu nedenle çevrimiçi kimliklerden korunursunuz. Ayrıca temel olarak VPN tüneline daha fazla koruma ekleyen çift sekmeli sunucular içerir (NordVPN incelememizde bunun hakkında daha fazla bilgi edinin). ExpressVPN gibi NordVPN’in de bir kill switch’i ve sağlam bir kayıt tutmama politikası var.

Ayrıca size sınırsız bant genişliği sağlar ve akış platformlarına girerken sorun yaşamazsınız. Hevesli bir torrent iseniz, NordVPN’in torrent için en iyi VPN’imiz olduğunu unutmayın..

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN’in kullanımı kolay istemcileri Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Aynı anda altı cihaza kadar bağlantı yapabilirsiniz.

Küçük bir sorunu gidermeniz gerekiyorsa, elinizde bir bilgi tabanı vardır. Daha fazla yardım için canlı sohbeti veya e-posta desteğini kullanabilirsiniz. Her ikisi de 7/24 mevcuttur ve faydalı tavsiyeler sunar, ancak canlı sohbet en hızlı seçenektir.

NordVPN’in aylık maliyeti kötü değil, aynı zamanda harika da değil. Para için iyi bir değer sunar, ancak daha uzun bir plan seçmek sonunda size tasarruf sağlayacaktır. Hizmetten memnun olduğunuzdan emin olmak için kullanabileceğiniz 30 günlük bir geri ödeme süresi vardır.

3. CyberGhost

Sırada CyberGhost var. 10’u İsrail de dahil olmak üzere 59 ülkede 3.000’den fazla sunucusu var, bu nedenle İsrail içeriğine onunla erişebileceksiniz. 

İyi bir güvenliğe sahiptir ve bir öldürme anahtarı dahildir. Bununla birlikte, öldürme anahtarı kalıcı olarak etkindir, bu da koruma için mükemmeldir, ancak bazıları üzerinde kontrol sahibi olmayı tercih edebilir. Kütük içermeyen bir politika da var.

CyberGhost-Slider1

CyberGhost-slider2

CyberGhost-slider3

CyberGhost-slider4

CyberGhost-Slider5

Önceki

Sonraki

NordVPN gibi, CyberGhost hızlıdır, ancak uzun mesafelerde yavaşlayabilir. Bant genişliği için herhangi bir kısıtlama yoktur ve torrent kullanımına izin verir. Akış platformlarına da girebilir. CyberGhost incelememizde daha fazlasını okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, Windows, macOS, Android ve iOS’a yüklenebilir. Kullanımı kolaydır, ancak güncellenmiş olsa bile arayüze alışmak zaman alabilir. Aynı anda yedi adede kadar cihaz bağlanabilir, bu da rakiplerinin çoğunun izin verdiğinden ve birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazanmasının nedenidir..

CyberGhost mevcut en iyi bilgi tabanlarından birine sahiptir, bu da küçük sorunları çözmek için mükemmeldir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, canlı sohbet ve e-posta desteği vardır. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak daha teknik bir sorununuz varsa CyberGhost ile e-posta yoluyla iletişim kurmak en iyisidir.

VPN iyi fiyatlandırılmıştır, ancak aylık ücret iyi değildir. En iyi bahsiniz daha uzun bir plana abone olmaktır çünkü sonunda daha ucuza çalışır. Android ve iOS için bir koşuşturma için kullanabileceğiniz yedi günlük ücretsiz bir deneme var. Ayrıca, daha fazla zamana ihtiyacınız olması durumunda, aylık plan için 14 gün ve daha uzun olanlar için 45 gün olan bir para iade garantisi vardır..

4. VyprVPN

VyprVPN İsrail’de de kullanılabilir. Diğer seçimlerimiz kadar sunucuya sahip değil, ancak 64 ülkede 700’den fazla var, bu da blokları atlatmak için yeterli olmalı. Sunucuların bazıları Tel Aviv’de de.

VyprVPN-Slider1

VyprVPN-slider2

VyprVPN-slider3

VyprVPN-slider4

VyprVPN-Slider5

Önceki

Sonraki

VyprVPN, özelleştirilebilen mükemmel bir güvenlik özelliğine sahiptir, bu da bilenler için mükemmeldir. Yine de yeni başlayanlar için iyi bir seçim. Tescilli Chameleon protokolü bağlantınıza daha fazla koruma sağlar. Ayrıca bir kill switch ve kayıt tutmayan bir politika ile birlikte gelir. Daha fazla bilgi için VyprVPN incelememizi okuyun.

VyprVPN’in bir dezavantajı hızlarıdır çünkü yavaş olabilirler. Yine de çoğu etkinlik için iyi olmalılar ve bant genişliği sınırı yok. Torrentlemeye izin verir ve çoğu akış platformuna da erişebilirsiniz.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumlu VyprVPN. Arayüz kullanımı kolaydır, ancak tarihli olduğundan geliştirilebilir. Varsayılan olarak aynı anda en fazla üç cihaza bağlanabilirsiniz, ancak Premium paketi seçtiğinizde size iki bağlantı daha sağlanır.

Kendi kendine yardım için kullanışlı bir bilgi tabanı var. Ayrıca 7/24 canlı sohbet ve e-posta desteği var. Bununla birlikte, yardımların hiçbiri harika değildir ve incelememizde sorularımıza kısa cevaplar aldık, bu yüzden bir acemi iseniz bunu aklınızda bulundurun.

Standart veya Premium paketi seçebilirsiniz. Birincisi en ucuz olanıdır, ancak ikincisi size toplam beş bağlantı ve Chameleon protokolünü alacaktır. Her iki seçeneğin de aylık ve yıllık planları vardır, yıllık seçenekler genel olarak daha ucuzdur. 

VyprVPN, beğendiğinizden emin olmak için kullanabileceğiniz 30 günlük para iade garantisi sunar.

5. TorGuard

TorGuard, 55 ülkeyi hedefleyen 3.000’den fazla sunucusu olan harika bir hizmettir. Bunlar arasında Tel Aviv ve Kudüs’teki sunucular var. Ancak sunucuları değiştirmek can sıkıcı olabilir, çünkü her seferinde VPN bağlantısını kesmeniz gerekir.

Harika bir güvenliği vardır ve farklı protokol seçenekleriyle de değiştirilebilir. Ayrıca otomatik olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarına sahiptir ve çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmaz.

TorGuard-Slider1

TorGuard-slider2

TorGuard-slider3

TorGuard-slider4

TorGuard-Slider5

Önceki

Sonraki

Hızlı, ancak bazı yerler diğerlerinden daha yavaş. Yüksek güvenlik de yavaşlayacağından, hızı güvenlik ayarlarınıza da bağlı olacaktır. Sınırsız bant genişliğine sahiptir ve torrent kullanımına izin verir. 

Bununla birlikte, akış hizmetlerine girmek istiyorsanız, TorGuard’ın bunu yapmanın iyi olmadığını bilmelisiniz, çünkü engellenir. Yine de, özel akış sunucularından birini satın alarak sorunu çözebilirsiniz..

Özel IP adresleri hakkında daha fazla bilgiyi TorGuard incelememizde okuyabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli şey, çalıştıklarıdır, bu yüzden TorGuard gezginler için en iyi VPN’imizde listelenmiştir..

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

TorGuard, Windows, macOS, Android ve iOS ile uyumludur, ancak istemcinin mobil sürümü kurmak acı verici olabilir. Sağlayıcı varsayılan olarak beş adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir, ancak daha fazlasına ihtiyacınız varsa, ayda 1 ABD doları karşılığında 20 adede kadar daha fazla satın alabilirsiniz.

Kendi kendine yardım seçenekleri olarak bir bilgi bankası ve bir forum mevcuttur. Canlı sohbet de var, ancak temel bir müşteri hizmetleri şirketi tarafından yönetiliyor, bu nedenle daha fazla teknik yardıma ihtiyacınız varsa, TorGuard’ın destek ekibiyle e-posta yoluyla iletişim kurmalısınız. 

VPN’nin fiyatı fena değil, ancak rakiplerinde olduğu gibi, daha uzun planlarla paradan tasarruf edeceksiniz. Sizin için değilse, yedi günlük para iade garantisi vardır.

Son düşünceler

Umarız bu makale İsrail online dünyasına ışık tutmuştur. Sansürden kurtulmak ve kendinizi meraklı gözlerden korumak için, büyük bir sunucu ağına ve mükemmel güvenliğe sahip bir VPN seçmelisiniz. Ayrıca, İsrail içeriğine erişmek istiyorsanız, burada sunuculara sahip olması gerekir.

ExpressVPN, İsrail’de bazıları da dahil olmak üzere birçok sunucusu ve mükemmel güvenlik ve gizlilik nedeniyle İsrail’in açık kazananıdır. Bu, akış hizmetlerine girme hızından ve yeteneğinden bahsetmiyor. Nasıl olduğunu görmek için 30 günlük para iade garantisinden yararlanın.

İsrail’de bir VPN kullanma deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Söylediklerinizi duymak isteriz. Daha ilginç makaleler için VPN arşivimizi ziyaret edin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map