İspanya 2020 için En İyi VPN: Paella ve Gizlilik

İspanya’yı ziyaret ederken, plajlarının güzelliğinde güneşlenebilir, ünlü mimarisine hayret edebilir ve birçok üzüm bağından birinde şarap tadabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm bunlar arasında iyi kazanılmış bir siesta almayı unutmayın ve İspanya için en iyi VPN’imiz varken çevrimiçi ortamda kendinizi güvende tutmayı unutmayın..


Birçok ülke sıkı sansür uygularken, İspanya hükümeti çoğu web sitesine erişimi kısıtlamamaktadır. Sosyal medya ve diğer birçok içerik ve hizmet ücretsiz olarak mevcuttur. Sansürün ne kadar kötü olabileceğini görmek için Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’ndaki parçamızı okuyun.

Yine de hükümetin kabul etmediği siyasi görüşleri dile getiren içeriği engellediği biliniyor. Bu daha çok Katalan bağımsızlık referandumunu teşvik eden aktivist gruplara yanıt oldu.

Telif hakkıyla korunan materyalleri İspanya’da yasadışı yapmakta ve 2011 yılında hükümet, rahatsız edici web sitelerini engellemek için sert korsanlıkla mücadele politikaları uygulamaya koymuştur. Almanya için en iyi VPN rehberimiz katı korsan kuralları olan başka bir ülkeyi gösteriyor.

İspanya’nın çabalarına rağmen, 2015 yılında ülkedeki indirilen materyallerin yüzde 88’inin yasadışı olduğu bildirildi ve bu da onu korsan içerik için Avrupa’nın en kötü ülkelerinden biri haline getirdi. Yine de bazı torrent web sitelerinin engellendiğini görebilirsiniz. Pirate Bay, 2015’ten beri engellendi, örneğin.

İspanya’nın en iyi profesyonel futbol ligi La Liga, hangi barların yasadışı olarak kibrit gösterdiklerini bulmak için uygulamasını kullanarak korsanlığı kendi eline aldı. Yayınların sesini algılamak için cihazın mikrofonunu kullandı ve yeri kullanıcının coğrafi konumuna göre belirleyebilir. Bu bilgilerle, akışın yasa dışı olup olmadığını ve birçok bara dava açıp açmadığını belirleyebilir.

Çevrimiçi Konuşma

İspanya anayasası ifade özgürlüğü sağlar ve istisnalar olsa da hükümet bu haklara saygı duyar. Örneğin, hükümetin terörizmi yücelttiği veya terörizmi desteklediğini düşündüğü içerik yayınlamak yasaktır.

Yasa ayrıca dine, ırka veya etnik gruba, cinsiyete veya cinsel yönelime, engelliliğe ve diğer bazı grup veya derneklere yönelik nefret söyleminin üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabileceğini belirtiyor.

2016 yılında hükümet, politikacılarla alay ettiği anlaşılan internet memelerini yasaklamaya çalıştı. “Kişinin onurunu ihlal eden görüntülerin yayılmasını” durdurmak istiyordu. Serbest konuşma kampanyacıları teklifi eleştirdi ve yasa hiç geçmedi.

İspanya’da Gözetim

İspanya hükümet gözetimine katılmadığını iddia ederken, raporlar farklı.

İspanyol yetkililerinin 2013 Snowden vahiylerinden sonra kitlesel çevrimiçi gözetim yapabilme kabiliyetine sahip olduğu bildirildi. Ayrıca İspanya, Fourteen Eyes ittifakının bir parçasıdır. Diğer raporlar NSA’nın İspanyol vatandaşlarının iletişimini izlediğini gösterdi.

Çevrimiçi içeriği izleyen yetkililere bir örnek, Twitter’da şan ve terörizm yücelttiği görülen Murcia’da 21 yaşında bir öğrenci olan Cassandra Vera’dır. Terörizmin küçük düşürücü kurbanlarından suçlu bulunmuş ve bunun sonucunda 12 ay hapis cezasına çarptırılmış ve yedi yıl boyunca kamu tarafından finanse edilen bir iş yapmaktan men edilmiştir. Onun için şanslı, cümle daha sonra bozuldu.

Bunu göz önünde bulundurarak, çevrimiçi yayınladığınız şeylere dikkat edin. Sizden sonra gelen yetkililere yol açan bir görüş ya da şaka paylaşmak istemezsiniz.

İspanya 2020 için En İyi VPN

VPN’i İspanya İçin En İyi Yapan Nedir?

Çoğu sanal özel ağ sağlayıcısı aynı özellikleri içerir, ancak bazıları diğerlerinden daha iyidir ve garip benzersiz olanı vardır. VPN incelemelerimizde birçok iyi seçenek var, ancak seçtiğiniz kişinin İspanya için en iyi özelliklere sahip olduğundan emin olmak istiyorsunuz..

Öncelikle, siber suç gibi çevrimiçi tehlikelerden korunmanız ve gözetimden gizlenmeniz için iyi bir güvenliğe sahip olana ihtiyacınız vardır..

Kayıt tutmama politikası, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydedilmemesini sağlayacağından gizlilik için de önemlidir. Torrent kullanmayı seviyorsanız, sahip olmak özellikle yararlı bir özelliktir.

Mümkün olduğunca çok ülkeyi kapsayan iyi bir sunucu ağına sahip bir VPN istiyorsunuz. Bu, kısıtlamaları ve coğrafi engelleri atlamanıza yardımcı olacaktır. İspanya ile sınırlı içeriğe erişmek istiyorsanız, burada bulunan sunuculara da ihtiyacınız olacaktır.

Hız bir başka büyük faktördür. Bir yükleme ekranı sizi uzun süre eğlendirmez ve torrent veya akış yapmak istiyorsanız, bu bir zorunluluktur. Sınırsız bant genişliği hız kadar önemlidir, çünkü VPN olmadan başlığa ulaştığınızda ve sizi savunmasız bıraktığınızda VPN çalışmayı durduracaktır.

Kararınızı verirken akılda tutulması gereken diğer özellikler, desteklediği cihazlar, müşterilerin ne kadar kolay kullanacağı ve fiyatlandırmasıdır..

1. İspanya için En İyi VPN: NordVPN

NordVPN, büyük hizmeti nedeniyle genellikle Cloudwards.net’teki ilgi odağında bir yer kazanıyor. Kullanmayı seçerseniz çift sekmeli sunucular da dahil olmak üzere mükemmel güvenliğinin kapsadığı bilgisinden emin olabilirsiniz. Temel olarak VPN tünelini iki kez şifreliyorlar. Ayrıca, sağlam bir kayıt tutmama politikasıyla korunursunuz.

Önceki

Sonraki

60 ülkede 5.000’den fazla sunucuya sahiptir ve size engelleri aşmak için birçok seçenek sunar. İspanya’da 47 tane var, bu nedenle ülke ile sınırlı içeriğe de erişebilirsiniz.

Hızlar iyidir, ancak çok uzaktaki bir sunucuya bağlıysanız hızın yavaşladığını görebilirsiniz. Bununla birlikte, ne kadar bant genişliği kullanabileceğinize dair bir sınır yoktur, bu da NordVPN’in torrent parçası için en iyi VPN’imizi zirveye taşımasına yardımcı oldu. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememizi okuyun.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Düzgün bir kurulumdan sonra dakikalar içinde bağlanmanız gerekir. Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir.

Müşteri desteği canlı sohbet ve e-posta yoluyla sağlanır. Canlı sohbet yanıt vermek en hızlı ve personel bilgili. Sorunu kendiniz çözmeye çalışmak isteyip istemediğinize bakmanız için büyük bir bilgi tabanı da var.

NordVPN’in aylık planını seçmek en iyi fikir değildir. Size paranızın karşılığını verir, ancak paradan tasarruf edeceğiniz için daha uzun süre devam etmeniz daha iyi olur. Deneyin ve beğenmediğinize karar verirseniz, ilk 30 gün içinde geri ödeme alabilirsiniz.

2. ExpressVPN

ExpressVPN, Cloudwards.net’te bir başka favori ve kafa kafaya makalemizde okuyabileceğiniz gibi NordVPN ile benzer özelliklere sahip. Sağladığı hizmet mükemmel, gerekirse artırılabilir büyük güvenlik ile. Etkinliklerinizin radarın altında kalmasını sağlamak için günlüksiz katı bir politika vardır. Neden bu kadar sevdiğimizi görmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

94 ülkede 3.000’den fazla sunucusu var. Bu, bazı rakiplerinin sahip olduğu kadar olmasa da, diğer en iyi VPN’lerimizden en geniş kapsama alanına sahiptir. Buna Barselona ve Madrid’deki sunucular dahildir, böylece İspanyolca içerik alabilirsiniz.

Mevcut en hızlı VPN olduğu için hızla ilgili sorun yaşamayacaksınız ve endişelenecek bant genişliği sınırları yok. Bu özellikler torrent ve akış için iyi bir seçimdir ve akış parçası için en iyi VPN’imizde de ilk sırada yer almasına yardımcı olmuştur..

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN, yeni başlayanlar için mükemmel olan kullanımı kolay istemcilere sahiptir, ancak daha bilgiliyseniz ayarları da değiştirilebilir. Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilirler. Ayrıca, Firefox, Chrome ve Safari için tarayıcı uzantıları var.

Canlı sohbet ve e-posta yoluyla 7/24 müşteri desteğine başvurabilirsiniz. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir, ancak daha ayrıntılı yardım için e-posta en iyisidir. Her iki durumda da, personel dostça ve bilgili ve hızlı bir şekilde sıralanmış almak amaçlamaktadır.

Aylık oranı, rakiplerine kıyasla oldukça yüksektir, ancak aldığınız hizmetin kalitesi için buna değer. 30 günlük para iade garantisi var, bu yüzden kaybedecek bir şeyiniz yok.

3. CyberGhost

CyberGhost, AES 256 bit şifrelemeyle birlikte mükemmel bir güvenlik özelliğine sahiptir. Ekstra koruma için özel güvenli sunuculara da sahiptir. Şirket tarafından hiçbir kayıt tutulmaz ve gizliliğinizin onurlandırılması sağlanır.

64’ü İspanya da dahil olmak üzere 59 ülkeye yayılmış 3.000’den fazla sunucu var..

Hızlar iyidir, ancak NordVPN’ler gibi uzun mesafelere bağlanırken yavaşlayabilirler. Yine de çoğu etkinlik için iyi olmalılar ve bant genişliği sınırları yok. CyberGhost incelememiz daha ayrıntılı.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcileri Windows ve macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Arayüz yakın zamanda güncellendi ve kullanımı çok daha iyi oldu, ancak alışmak biraz zaman alabilir.

Ortaya çıkan sorunlar için, bunları çözmek için kapsamlı bilgi tabanını kullanabilirsiniz. Bundan sonra hala takılı kalırsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla bir personelle konuşabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı rota, ama basit sorular için en iyisidir. Daha fazla teknik sorgu için, onlarla e-posta yoluyla iletişim kurmak en iyisidir.

CyberGhost’un aylık planı ekonomiktir ancak diğer planları uzun vadede daha iyi sonuç verir. Hizmetten memnun olduğunuzdan emin olmak için yararlanabileceğiniz Android ve iOS için yedi günlük bir deneme var. Ayrıca, daha da beğenmediğinizi fark ederseniz para iadesi garantisi vardır. Aylık plan 14 güne izin verirken, daha uzun planlar 45 gün verir.

4. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi, diğer sağlayıcıların sunduğu özelliklere sahip değildir, ancak yine de İspanya için iyi bir seçimdir. Güvenliği yeterlidir, ancak varsayılan ayar 128 bit şifrelemedir. Önerilen 256 bit’i almak için ayarları manuel olarak değiştirmeniz gerekir, ancak bunu yapmanız bağlantınızı yavaşlatır. Diğerlerinde olduğu gibi, kullanım günlüğü tutulmaz.

33 ülkede 3.000’den fazla sunucusu var. Bu, diğer seçimlerimiz kadar yaygın değildir, ancak kısıtlamaları atlamak için yeterli olmalıdır. Sunucularının çoğu ABD’de bulunduğundan ABD Netflix’e erişmek de iyidir. İspanya’da da 14 sunucu vardır, yani oradan içeriğe erişebilirsiniz.

PIA hız açısından mükemmeldir, ancak bu genellikle varsayılan olarak daha hafif şifrelemeye bağlıdır. Söylediğimiz gibi, güvenliği arttırırsanız yavaşlar. Yine de, çoğu etkinlik için iyi olmalı ve bant genişliği kullanımına sınırlama getirmiyor.

PIA’yı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta ayarlayabilirsiniz. Müşteriler basittir ve sizi hızlı bir şekilde bağlar.

Olumsuz bir canlı sohbet yoktur. Mevcut bilgi bankasını veya e-posta desteğini kullanabilirsiniz. PIA incelememizdeki yardımı test ettik ve yanıtın yavaşsa ayrıntılı olduğunu gördük.

PIA, piyasadaki en iyi aydan aya planlardan birine sahipti, ancak fiyatı çarpıcı bir şekilde arttı. Bununla birlikte, daha uzun bir abonelik seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz ve gönül rahatlığı için yedi günlük para iade garantisi vardır.

5. VyprVPN

İspanya için son tavsiyemiz, daha fazla koruma sağlamak için iyi bir güvenlik ve kendi Chameleon protokolüne sahip VyprVPN’dir. Günlük tutmaz, bu nedenle çevrimiçi etkinliklerinizin gizli tutulduğundan emin olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için VyprVPN incelememizi okuyun.

VyprVPN-Sunucu-Seçim

Diğer seçeneklerimiz kadar sunucuya sahip değil, ancak 60’tan fazla ülkeyi kapsıyor, yani kısıtlamalardan kurtulma şansınız hala var. Ayrıca, Madrid’de İspanyolca içerik için sunucular var.

En hızlı VPN değil, aynı zamanda en yavaş değil ve bir bant genişliği sınırına ulaşmak konusunda endişelenmenize gerek yok.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İstemciler, Windows ve macOS için masaüstü sürümleri ve Android ve iOS için mobil sürümleri olan birçok cihaz için kullanılabilir. Arayüz tarihli, ancak kullanımı hala kolay.

Basit problemlerde size yardımcı olacak kullanışlı bir bilgi bankası mevcuttur. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla bir destek üyesiyle konuşabilirsiniz. Bununla birlikte, yardımın hiçbiri harika değil.

VyprVPN-Anasayfa

Aylık fiyatı uygun, ancak yıllık planına abone olarak tasarruf edersiniz. Ücretsiz deneme yok, ancak 30 günlük bir geri ödeme penceresi var..

Son düşünceler

Artık İspanya’da neden VPN kullanmanız gerektiğini ve hangi özelliklerin en önemli olduğunu biliyorsunuz. Büyük bir güvenliği olan ve gizliliğinizi onurlandıran birini seçmeniz gerekir. Ayrıca, blokları atlatmak için kullanabileceğiniz geniş bir sunucu ağına, iyi hızlara ve sınırsız bant genişliği sınırlarına sahip olmalıdır.

Mükemmel güvenlik ve büyük bir sunucu ağına sahip olduğu için NordVPN’i İspanya için en iyi VPN’imiz olarak seçtik. Harika bir seçim ve 30 günlük geri ödeme ile denememeniz için hiçbir neden yok.

İspanya’da bir VPN kullanma deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bunu duymak isteriz. Diğer yararlı makaleler için VPN kütüphanemize göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map