İran 2020 için En İyi VPN: Şaşırtıcı Sansürler

İran’daki internet son derece kısıtlanmış ve kontrol edilmiştir, bazı hizmetler ve içerikler genellikle tamamen yasaklanmıştır. Çeşitli sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları, protestoları düzenlemek için kullanıldığı ve haberleri bildiren kuruluşlar nedeniyle yasaklandı. Bu kısıtlamaları aşmak için, İran için en iyi VPN’in bir listesini hazırladık.


İran’da internete girerken çok fazla risk var. Yasadışı içeriğe erişmeye çalışmak tehlikelidir ve yakalanırsa cezalandırılabilir. İran’daki cezalar hapis cezasından para cezalarına kadar kırılmaya kadar uzanıyor.

Bunun da ötesinde, insanlar eşcinsel oldukları, kumar oynadıkları ve hatta tanışma siteleri kullandıkları için zulüm görebilirler. Şeriat kanunu kesinlikle ülkenin her yerine uygulanır ve bu vatandaşların günlük yaşamını tanımlar. Yasaları dini inançlara dayanmaktadır ve herhangi bir yasayı ihlal etmek ağır cezalarla sonuçlanabilir.

İran’ın Fazilet Teşviki ve Başkan Yardımcısının sosyal medyayı kötü bir etki olarak görmesi ve bu hizmetlerin kısmen veya tamamen engellenmesi olarak görmesi ortak bir yanıt haline geliyor. Ayrıca hükümet karşıtı göstericiler bunu protestolar düzenlemek ve diğer vatandaşlara mesajlar göndermek için kullanıyor. Bu tür platformlara erişimi kısıtlamak, İran hükümetinin durumun üstesinden gelmeye çalışmanın yoludur.

İran bu amaçla Helal İnternet denilen şeyi yaratmaya başladı. Bu temelde, rejimin itiraz ettiği ve İslam Cumhuriyeti’nin katı dini değerlerini destekleyen herhangi bir içerik hariç, küresel internetten bağlantısı kesilmiş yerel bir ağdır..

Bu yerli ağa sahip olan İran, yurt dışından gelen bilgi akışını kontrol edebilir. Yetkililer, kullanıcıların yasakları aşabileceğini biliyorlar, ancak daha az anlayışlı veya daha temkinli insanların tehdit oluşturmayacağını bildikleri için hala engeller atıyorlar.

İran İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Çin’in İran’a kısıtlamaların uygulanmasında yardımcı olacağını açıkladı. Çin’in sansür programı dünyadaki en katı programdır ve tüm bu kısıtlamalar vatandaşlar, turistler ve işletmeler için kötüdür. Özel sektör işletmeleri internetten para kazanmaya çalıştığı için interneti tekrar açmaya çalışıyorlar.

Orta Krallık’a seyahat ediyorsanız, Çin için en iyi VPN hizmetlerimize göz atmalısınız..

Ayrıca, çevrimiçi sansür ofislerinin açıldığına dair raporlar da var. Başsavcının Siber Bölümü Hızlı Reaksiyon Merkezi, çevrimiçi içeriği izleyen ve uygun görüldüğü yerlerde sansürleyen yeni bir devlet kurumudur. Ayrıca, engellenen içeriğe şifreleme araçlarıyla erişmeye çalışan ve kullanıcıları bir uyarı gönderen kullanıcılar da tanımlayabilecektir. Çevrimiçi dünyayı izlemeyi seven başka bir ülkeye göz atmak için BAE için en iyi VPN’imizi okuyun.

Siber suçlar bölümünün yöneticisi, personelin kumar sitelerine erişmeye çalışan bireyleri tanımlayabildiğini söyledi. Kullanıcı ilk uyarıdan sonra da devam ederse, IP adresi üzerinden izlenecek ve dava açılacaktır. Bu, çevrimiçi gözetim miktarıyla İran’da güvenli bir VPN kullanmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

Diğer ülkeler müdahaleci gözetim ile insanların gizliliğini istila etmeyi sever. İngiltere için en iyi VPN’imiz ve ABD için en iyi VPN’lerimiz iyi örneklerdir.

Tüm bu sansür coşkusuna rağmen, İran’ın fiili lideri Ayatollah Ali Khamenei ve diğer İranlı yetkililer genellikle sosyal medyayı Batı için bir casusluk aracı olarak patlattılar, ancak Twitter da dahil olmak üzere birçok platformda profilleri doğruladılar. Çelişkiden bağımsız olarak, destekçilerine ulaşmak ve propaganda yapmak için sosyal medyayı kullanıyorlar.

İran 2020 için En İyi VPN

VPN’i İran İçin En İyi Yapan Nedir??

Çevrimiçi güvenliğinizi sağlamak için, seçtiğiniz VPN hizmetinin belirli özelliklere sahip olduğundan emin olmanız önemlidir. Güvenlik, bu durumda sizi takip etmenizi önlemek için en önemli önceliğiniz olmalıdır. En iyi koruma için yüksek şifrelemeli bir tane seçmelisiniz. VPN incelemelerimizdeki tüm sağlayıcılar İran’da kullanmak için yeterince güvenli değil.

Başka bir önemli faktör gizliliktir ve sağlayıcının günlük tutmamasını sağlamanız gerekir. Bu, çevrimiçi olarak neler yaptığınıza dair bir kayıt olmadığı anlamına gelir, bu nedenle yetkililer tarafından sorulsa bile şirket sahip olmadıklarını veremez.

Ek koruma için bir öldürme anahtarı da gereklidir. Bu, VPN’nin başarısız olması durumunda İnternet bağlantınızı keser, verilerinizin İSS’nize ve İran hükümetine sızdırılmasını önler.

Sunucu konumları da bir sağlayıcı seçiminde rol oynar. Ağın, engellenen sitelere ve hizmetlere erişebilmeniz için İran dışında ve İslam Cumhuriyeti’nin bir parçası olan diğer ülkelerde bulunan sunuculara sahip olması gerekir. Ancak, bağlantınızı yavaşlatacağından çok uzakta olmalarını da istemezsiniz.

İran ile sınırlı içeriğe erişmek için bir İran IP adresine ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki, orada hiçbir sunucu bulunmuyor.

Tüm bu özellikler sizi koruyacak ve ISS’leri, İran hükümetini ve bilgisayar korsanlarını gözetlemekten alıkoyacak (ikincisi iyi bir antivirüs kurmak için iyi bir neden).

Bununla birlikte, ücretsiz bir VPN hizmeti kullanmaya cazip olsanız da, bunu önermiyoruz. Ücretsiz bir VPN kullanarak, bazıları etkinliğinizi günlüğe kaydedip verilerinizi satabileceğinden güvenliğinizi tehlikeye atabilirsiniz. Neye kaydolduğunuzu bildiğinizden veya hükümetin eline geçme riskiyle karşı karşıya olduğunuzdan emin olun.

İnternette anonim kalmanın başka yolları da vardır, ancak bunların hepsi risksiz değildir. Daha fazla bilgi için VPN vs Proxy vs Tor karşılaştırmamızı okuyun.

İran için En İyi VPN: ExpressVPN

İran için en iyi seçimimiz ExpressVPN’dir. Hızlı ve güvenli hizmeti nedeniyle genellikle Cloudwards.net’te bir numaradır. Diğer VPN hizmetleri yaklaşıyor, ancak ExpressVPN onları yeniyor. Korunduğunuz bilgide rahatlayabilmeniz için herkes için güvenlidir. Daha fazla bilgi edinmek için tam ExpressVPN incelememizi okuyabilir veya Netflix için neden en iyi VPN’imiz olduğunu okuyabilirsiniz.

ExpressVPN-Dünya Çapında-Mekanlar

256 bit AES şifrelemesi ile güvenlik için en iyi sağlayıcılardan biridir, ayrıca özelleştirilebilir, böylece daha fazla gönül rahatlığı için artırabilirsiniz. Şirketin ayrıca sıkı bir kayıt tutmama politikası da var, bu yüzden ne yaptığınızı öğrenen kimsenin endişelenmesine gerek yok, ayrıca çok ihtiyaç duyulan kill anahtarına sahip.

Bunun da ötesinde, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu içeren harika bir ağa sahiptir. Hızları devam ettirmek için İsrail ve Ermenistan gibi ülkelerde bunları yakın bulabilirsiniz, böylece istediğiniz içeriğe erişirken sorun yaşamamanız gerekir. 

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Ayarları bilenler için ayarlanabilse de, ExpressVPN, VPN’leri nasıl kullanacağına dair hiçbir fikri olmayan insanlar için mükemmeldir. Sizin için her şeyi halleder. İlk kurulum kolaydır, ayrıca kurulduktan sonra kullanımı kolaydır ve sizi çok hızlı bir şekilde bağlar. Tüm yapmanız gereken doğru sunucu konumunu seçtiğinizden emin olmaktır..

Windows ve macOS için istemcilerin yanı sıra Android ve iOS cihazlar için tamamen işlevsel mobil uygulamalara sahiptir, böylece hareket halindeyken güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Bunların yanı sıra Firefox, Chrome ve Safari için de tarayıcı uzantıları sunuyor.

ExpressVPN-Temin-Uygulamalar

Müşteri desteği mevcut olan en hızlı değil, ancak personel yardımsever ve bilgili. Onlarla iletişim kurmanın en iyi yolu canlı sohbettir ve mümkün olan en kısa sürede sıralamanızı sağlamaya çalışırlar. İsterseniz onlarla e-posta yoluyla da iletişim kurabilirsiniz, ancak bu biraz daha uzun sürecektir. Kendi kendine yardım için çevrimiçi bilgi bankasını çevrimiçi olarak da kullanabilirsiniz.

ExpressVPN diğer sağlayıcılara göre pahalı, ancak para için büyük bir değer ve İran’da korunmanızı sağlamak için şiddetle tavsiye ediyoruz. 30 günlük para iade garantisi sunuyor, böylece deneyebilir ve beğenip beğenmediğinizi görebilirsiniz..

NordVPN

ExpressVPN’e çok yakın bir saniye NordVPN’dir. Baş başa makalemizde okuyabileceğiniz gibi hizmetler karşılaştırılabilir. NordVPNs güvenliği mükemmeldir ve ek olarak çift sekmeli şifreleme özelliğine sahiptir, bu da temel olarak verilerinizin iki kez şifrelendiği anlamına gelir. Ayrıca daha ince ayar yapılabilir, ancak ne yaptığınızı bilmiyorsanız bunu önermeyiz.

NordVPN’in sizi yetkililerden daha da fazla korumak için kayıt tutmayan bir politikası vardır ve ayrıca daha fazla gönül rahatlığı için bir öldürme anahtarı içerir. Servise daha derinlemesine bakmak için NordVPN incelememize göz atın.

İyi bir sunucu ağına sahiptir ve İsrail ve Hindistan dahil olmak üzere bazı komşu ülkelerde bulunmaktadır. Uzun bir mesafeden bağlanıyorsa, biraz yavaş olabilir, bu yüzden en üst noktada kaçırır, ancak yine de iyi. ExpressVPN’i geçtiği bir alan, sunucu değiştirme hızları.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kurulumu hızlı ve birkaç dakika içinde hazır olacaksınız. Düzeni de basit olduğundan kullanımı çok kolaydır. Windows veya macOS’a yükleyebilirsiniz, ayrıca bir Android ve iOS mobil uygulaması da vardır, bu nedenle dolaşmak için harika.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, destek canlı sohbet ve mevcut e-posta ile yardımcı olur. Yanıtlar hızlı ve eksiksiz. Ayrıca, kendinizi çözdüğünüzü görebilecek en yaygın sorunlar için kullanışlı bir bilgi tabanına sahiptir..

NordVPN para için büyük bir değerdir ve uygun bir aylık fiyatı vardır. Ancak, en iyi fiyatlarından yararlanmak için uzun vadeli planlara kaydolmanız gerekir. Sizin için doğru olmadığına karar vermeniz durumunda 30 günlük geri ödeme sunar.

VyprVPN

Listemizin üçüncüsü VyprVPN ve ilk iki tercihimizi tam olarak yenemese de, sizi güvende tutmak için büyük bir güvenlik var. Bağlantınıza daha da fazla şifreleme sunan kendi Chameleon protokolüne sahiptir ve ona bakan herkes bunun bir VPN olduğunu bile söyleyemez. VyprVPN incelememizde bunun hakkında daha fazla konuşuyoruz.

VyprVPN-Sunucu-Seçim

Gizlilik iyidir ve bu sağlayıcı tarafından hiçbir günlük tutulmadığından emin olabilirsiniz, böylece güvenle göz atabilirsiniz. Ayrıca bir kill anahtarı içerir, böylece VPN başarısız olursa verilerinizin sızdırılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Hızı iyi ve sunucular Hindistan ve Mısır gibi ülkelerde çok uzakta bulunamıyor, bu nedenle İran’dan bağlantınızı koparmada sorun yaşamayacaksınız.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Kurulumu uzun sürmüyor ve tarihli bir tasarıma sahip olmasına rağmen, müşteri hem yeni başlayanlar hem de tamirciler için kullanıcı dostu.

Destek gerekirse, canlı sohbet veya e-posta olarak kullanılabilir. Canlı sohbet hızlıdır ancak sorununuz daha teknikse, verilen yardım daha ayrıntılı olduğundan ve yine de oldukça hızlı olduğundan e-posta yolundan geçmenizi öneririz. Ayrıca, diğer sağlayıcılar kadar iyi olmasa da, kendiniz sıralamanıza yardımcı olabilecek bir SSS bölümü de vardır..

VyprVPN-Anasayfa

Fiyatlandırma uygun ve 30 günlük bir geri ödeme süresi var, bu da bunu denemek ve beğenip beğenmediğinizi görmek için yeterli zaman vermeli.

CyberGhost

Listemizde bir sonraki CyberGhost var. NordVPN kadar özelleştirilemese de, diğer seçimlerimizle birlikte mükemmel güvenlik sunar. Hiçbir günlük tutmayacağı için gizlilik açısından iyi bir konumdadır, bu nedenle çevrimiçi etkinliğinizin kaydı yoktur.

Bir öldürme anahtarı da hizmetin bir parçasıdır ve daha fazla güvenlik için kapatılamaz.

ExpressVPN kadar hızlı olmasa da, hala oldukça hızlı ve Hindistan ve İsrail’deki sunucularla harika bir ağa sahip, bu yüzden uygun birini bulmakta sorun yaşamamalısınız. Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizin tamamını incelediğinizden emin olun..

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Kurulum ve kurulum kolaydır ve Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Arayüz güncellendi ve alışmak biraz zaman alabilir, ancak kullanımı zor değil. Aynı anda yedi cihaza kadar bağlayabilirsiniz, bu da birden fazla cihaz için en iyi VPN listemizde bir yer kazandı.

Müşteri desteği harika ve mevcut en iyi bilgi tabanlarından birine sahip. Ancak, kendiniz sıralayamazsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla onlarla iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı yoldur, ancak basit sorular için en iyisidir. Daha teknik bir sorununuz varsa, onlara e-posta göndermekten daha iyi olursunuz.

CyberGhost ucuzdur, ancak aylık plan harika değildir. Daha uzun süreli kaydolarak daha fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu kadar uzun bir şey yapmadan önce, Android ve iOS için yedi günlük denemesinden faydalanabilir ve satın almadan önce deneyebilirsiniz. Şartların değiştiği bir para iade garantisi de vardır. Aylık plan 14 gün, daha uzun olanlar 45 gün alır, ancak tüm platformlar için geçerlidir.

TorGuard

Son tavsiyemiz TorGuard. Bu, son derece güvenli olan başka bir harika sağlayıcıdır, bu nedenle tarama yaparken sizi güvende tutacaktır. Bilenler için tweakable, ancak mevcut ek güvenlik hız pahasına geliyor, bu nedenle servis oldukça yavaş olabilir.

torguardclientarea

Bununla birlikte, muazzam bir ağa sahip ve İsrail, Hindistan ve Mısır’da sunucuları bulunabilir, bu da hizmeti iyi bir hızda tutmanıza yardımcı olmak için yakından bağlanmanızı sağlar. Bir kez daha, otomatik olan ve günlüksiz bir politikaya sahip bir öldürme anahtarı sunuyor, böylece gizliliğiniz hakkında endişelenmenize gerek yok.

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windows ve macOS’ta kurulumu ve kullanımı kolaydır, ayrıca hem Android hem de iOS için kullanılabilir uygulamalar vardır. Bununla birlikte, mobil uygulama kullanıma hazır olsa da, başlangıçta kurmak bir acı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız TorGuard incelememizde bunun hakkında daha fazla konuşuyoruz. Varsayılan olarak en fazla beş cihaza bağlanabilirsiniz, ancak her biri bir dolar karşılığında daha fazla satın alınabilir.

Çevrimiçi kaynaklar, bilgi bankası ve forum ile ihtiyaç duyduğunuzda yardım hazırdır. Yine de özel bir canlı sohbet yoktur. LiveChat adlı temel bir müşteri destek şirketine bağlanacaksınız. Yardımcı olurlar, ancak teknik problemler için iyi değildir. Bunun için e-posta sistemini kullanmak daha iyi olur.

TorGuard ana sayfası 2017

TorGuards fiyatlandırması kötü değil, ancak çoğu sağlayıcıda olduğu gibi, uzun vadeli bir aboneliği tercih ederseniz maliyet daha dostudur. Ayrıca, sizin için doğru olmadığını düşünüyorsanız size huzur veren yedi günlük para iade garantisi sunar..

Son düşünceler

Umarım VPN listemiz size uygun bir hizmet seçmenize yardımcı olacaktır. Online olarak bakmak istediğiniz ne olursa olsun, güvenliğiniz öncelikli olmalıdır. Bir kill switch ile birlikte en iyi güvenlik ve gizliliği sunan bir sağlayıcı seçmelisiniz. Ayrıca, İslam yasaları tarafından yönetilen ülkeler dışında sunuculara sahip olmanız gerekir.

ExpressVPN, tüm kutuları işaretlediği için İran için en iyi VPN’dir. Büyük güvenlik ve gizlilik, bir öldürme anahtarı ve yakın ama İran dışında bulunan sunucular. Para için iyi bir değerdir ve 30 günlük para iade garantisi ile yanlış gidemezsiniz.

Söyledikten sonra, önerilerimizden herhangi biri internet sinyalinizi İran’dan güvenle alacaktır, bu yüzden ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin. Hangi hizmeti seçerseniz seçin, çevrimiçi olarak herhangi bir etkinlik gerçekleştirmeden önce her zaman VPN’nizle bağlı olup olmadığınızı kontrol etmeli ve tanımadığınız kişilere söylemeyin.

Daha önce İran’da VPN kullandınız mı? Eğer herhangi bir öneriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda duymak isteriz. Diğer VPN makalelerimize de göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler ve güvende kalın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me