ExpressVPN şu anda gözden geçirdiğimiz en iyi VPN olarak derecelendirildi ve mükemmel bir özellikler listesi, kullanımı kolay bir arayüz ve kusursuz güvenliği tek bir çatı altında birleştirdi. Sanal özel ağ endüstrisinin titanslarını bile alarak eşleştirme gamını çalıştırdı (bunun için ExpressVPN ve NordVPN karşılaştırmamızı okuyun). 


Ek olarak, ExpressVPN iki hizmeti en son karşılaştırdığımızda PureVPN’i indirdi. Ancak, kapsamlı bir gizlilik denetiminden ve yenilenen bir web sitesinden sonra, PureVPN daha önce belirlediği çubuğu aştı, bu da ExpressVPN ile PureVPN savaşında kimin kazandığını görmenin zamanı geldi. 

Tüm karşılaştırmalarımızda olduğu gibi, bu iki VPN’ye bir boşlukta bakıyoruz, bu nedenle tüm düşüncelerimiz için PureVPN incelememizi ve ExpressVPN incelememizi okumanızı öneririz. Birden fazla alanda farklı olmalarına rağmen, her ikisi de mükemmel hizmet sunar ve hazırda cömert para iadesi politikalarıyla, bunları denemede risk yoktur.

Kavga Kurmak: ExpressVPN ve PureVPN

Buna girmeden önce bazı temel kurallar belirleyelim. ExpressVPN ve PureVPN’i beş turda karşılaştıracağız: özellikler, fiyatlandırma, kullanım kolaylığı, hız ve güvenlik. Bu turların her biri bir puan değerindedir ve sonunda hangi VPN hizmeti en çok puana sahip olursa olsun, genel kazananımız olacak. 

Turlar arasında doğal çapraz konuşma olmasına rağmen, derecelendirmeyi bireysel bir turla sınırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu, fiyat iyi ise, dikkate alınması gereken başka faktörler olsa bile iyidir. Bu diğer faktörler her turun sonunda özetlenecek, bu yüzden kazananları gözden kaçırmak yerine tüm düşüncelerimizi okumanızı öneririz.. 

Ek olarak, işimiz her turda belirleyici olmaktır, ancak hikayede bazen tek bir kazanandan daha fazlası vardır. Sizin için en iyisi, çeşitli faktörlere bağlı olarak kazananımızdan farklı olabilir. İki katı VPN sağlayıcısını karşılaştırdığımız bu durumda, birinin herkes için diğerinden daha iyi olduğunu kesin olarak söylemek zor.

1

Özellikleri

Çok sayıda katı VPN ile, özellikler en iyi köpekler için tanımlayıcı bir özellik haline geldi. Daha önce birden çok kez gördüğümüz gibi, temel VPN hizmeti iyi olsa bile özellik eksikliği subpar deneyimine yol açar (bunun bir örneği için Goose VPN incelememizi okuyun). Bu turda, hem ExpressVPN hem de PureVPN’in tipik gizlilik deneyimini nasıl geliştirdiğini göreceğiz.

PureVPN

PureVPN her zaman özellik odaklı bir VPN sağlayıcısıdır ve bu özelliklerden bazıları bir ödeme duvarının arkasında kilitli olmasına rağmen, temel aboneliğiniz hala size çok şey kazandırır. Bu, herhangi bir iyi VPN’de olması gerektiği gibi, uzak sunucunuza bağlantınızı kaybetmeniz durumunda internet bağlantınızı engelleyecek bir kill anahtarıyla başlar. 

Bununla birlikte, PureVPN bir hız testi ve bölünmüş tünelleme ile kill switch’i temel alır. Hız testi oldukça basit olmasına rağmen, yine de hoş bir ektir. Bölünmüş tünelleme, uygulama başına esasına göre VPN bağlantısını hedeflemenizi sağlayan çok daha heyecan vericidir. Tek eksik özellik, Astrill incelememizde gördüğünüz gibi oldukça uzmanlaşmış olan uygulama öldürme.

purevpn-review-bölünmüş tünelleme

Ücretli özellikler arasında port yönlendirme, DDoS koruması ve özel bir IP adresi bulunur. Her biri ayda ek bir dolar tutar, bu da kötü bir oran değil. Bununla birlikte, DDoS korumasının ücretsiz olarak dahil edilmesini isterdik. Bağlantı noktası iletme ve özel IP’ler için ücret almak mantıklıdır, ancak DDoS koruması dahil edilen bir özellik olmalıdır. 

Belki de en göze çarpan “özellik”, PureVPN’in sunucu bağlantı sürecine kalıcı yaklaşımıdır. Üçüncü turda ele alacağımız gibi, bir sunucuya bağlandığınızda seçebileceğiniz birden fazla mod var. 

Bu modlar genellikle bir sunucu seçerken değerlerinden daha fazla sıkıntıya neden olsa da, “akış” modu, erişmeye çalıştığınız web sitesine göre bir sunucuya bağlanmanıza izin veren güzel bir özelliktir. 

Aksi takdirde, PureVPN, Chrome ve Firefox için bir uzantı içerir. Çoğunlukla daha basit bir sunucu bağlantı işlemi sağlayan masaüstü uygulamasının soyulmuş bir sürümüdür. Bununla birlikte, WebRTC sızıntı koruması ve web sitesine dayalı bir bağlantı ile birlikte gelir. 

ExpressVPN

ExpressVPN odaklanmış bir uygulamadır, yani özelleştirilebilirlikten daha fazla bağlantı kurmanız daha önemlidir (bunun için TorGuard incelememizi okuyun). Müdahale etmek için çok az özellik olmasına rağmen, kullanıcı deneyimini olabildiğince basit tutmak için uygulamanın diğer bölümlerine ayrılmıştır.. 

Özellikler bölümünde PureVPN ile tepeden tırnağa gider, bir öldürme anahtarı, hız testi ve bölünmüş tünelleme sağlar. Kill switch, açık ağa bağlantınız engellenirken yazıcı gibi aygıtları yerel ağınızda kullanmanıza izin verdiği için biraz benzersizdir. Bölünmüş tünelleme standarttır. 

Ancak hız testi daha sağlamdır. PureVPN’in yaptığı gibi, sadece gecikmeyi test etmek yerine, ExpressVPN konumlarının her birinin gecikmesini ve indirme hızını görüntüler ve ayrıca genel listede ne kadar hızlı olduğunu gösteren bir hız endeksi sağlar. Küçük bir fark olsa da, ExpressVPN’in daha sağlam hız testi PureVPN’in üzerinde.

expressvpn-review-hız testi

ExpressVPN ayrıca bir sunucuya bağlanmak için daha basit bir yol sağlayan bir tarayıcı uzantısı sunar. Bununla birlikte, PureVPN’in küçük bir gizlilik araç kutusu ile uygulamasını genişleterek konumunuzu taklit etmenize, WebRTC isteklerini engellemenize ve her yerde HTTPS’yi zorlamanıza izin verir (bununla ilgili daha fazla bilgi için SSL ve TLS kılavuzumuzu okuyun).  

Birinci Tur Düşünceler

Özellik için özellik, ExpressVPN ve PureVPN eşittir. Her iki VPN de bölünmüş tünelleme, bir öldürme anahtarı, bir tarayıcı uzantısı ve bir hız testi sunar. Bununla birlikte, ExpressVPN bu özelliklerin daha sağlam sürümlerini sunar, hız testinde indirme hızını gösterir ve tarayıcı uzantısında birden fazla gizlilik aracı sunar.

Round: ExpressVPN için Özellikler Noktası

PureVPN Logosu
ExpressVPN Logosu

2

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, herhangi bir yazılım veya çevrimiçi hizmet için, ancak özellikle VPN’ler için önemlidir. VPN maliyeti söz konusu olduğunda yüksek bir tutarsızlık var gibi görünüyor – bunun bir örneği için Hide.me incelememizi okuyun – bu turu en önemli hale getirin. Bu turda, PureVPN ve ExpressVPN’in maliyetlerini, mevcut faturalandırma döngülerini ve geri ödeme politikalarını karşılaştıracağız. 

PureVPN

Aylık ve yıllık olarak, PureVPN pazarın geri kalanıyla uyumludur ve ayda yaklaşık 11 dolar ve yılda yaklaşık 70 dolar ücret almaktadır. Kötü bir oran olmasa da, daha kısa bir süreye odaklanırsanız daha iyi fırsatlar vardır (bunun için Özel İnternet Erişimi incelememizi okuyun). 

Kısa vadeli abonelikler en iyisidir, ancak PureVPN çok yıllı sözleşmeler söz konusu olduğunda mükemmeldir. Beş yıllık bir abonelik sunan az sayıdaki hizmetten biridir ve toplam maliyeti 100 ABD dolarından daha düşük bir seviyeye indirir. Bir referans noktası olarak, CyberGhost’un üç yıllık 99 dolarlık planı piyasadaki en iyi değerlerden biridir (CyberGhost incelememizi ve ExpressVPN vs CyberGhost incelememizi okuyun). 

Uzun vadeli abonelikler söz konusu olduğunda PureVPN eşsizdir. Daha kısa süreler etkileyici değildir, ancak ayda yaklaşık 1.50 $ ‘a kadar gizlilik koruması elde edebileceğiniz zaman, bu pek önemli değildir. Ek olarak, PureVPN 31 günlük para iade garantisi sunar, yani denemek için bir risk yoktur. 

Deneme hesabı satın almak isterseniz, bunu yapabilirsiniz, ancak bu çok fazla değildir. PureVPN 2,50 $ karşılığında üç günlük deneme hesabı sunuyor, ancak geri ödeme politikası hazır olduğunda, tam bir plan denemek daha iyidir.

ExpressVPN

ExpressVPN, NordVPN’den aylık 1 $ daha pahalı olan daha pahalı seçeneklerden biridir (NordVPN incelememizi okuyun). Hız diğer üst düzey VPN hizmetleriyle tutarlı olsa da, daha uzun sürelerle karşılaştırıldığında çok az değer sağlar. 

Bir aylık plana ek olarak, ExpressVPN altı aylık ve bir yıllık seçenekler sunar. Altı aylık plan, PureVPN’in yıllık planından 60 $ ‘dan biraz daha az çalışır, yıllık seçenek ise PureVPN’in beş yıllık planıyla 100 $’ dır. İlk kayıt olduğunuzda üç aylık ücretsiz hizmet alabilirsiniz, ancak bu oran PureVPN’lerden çok daha yüksektir. 

Aboneliğin yedeklenmesi, VPN.asia’nın aksine ExpressVPN’in onurlandırdığı 30 günlük para iade garantisidir (daha fazla bilgi için VPN.asia incelememizi okuyun). Teknik olarak PureVPN’in geri ödeme penceresinden bir gün daha kısa olsa da, para iade politikaları aşağı yukarı aynı. 

Ödeme konusunda, ExpressVPN, nakit gibi diğer gizlilik odaklı seçeneklerden yoksun olsa da, PureVPN’i PayPal, kredi kartları ve IPVanish’ten daha iyi olan Bitcoin ile eşleştiriyor (ExpressVPN’e karşı IPVanish parçamızı okuyun). Eğer peşindeyseniz, Mullvad incelememizi mutlaka okuyun.

Yuvarlak İki Düşünce

ExpressVPN ve PureVPN kendi fiyatlarında sağlam hizmet sunsa da, PureVPN’in daha iyi bir değer sağladığını inkar etmek mümkün değil. ExpressVPN için bile 100 dolarlık beş yıllık bir planla baş etmek zordur. Bu, ikinci tur için PureVPN’i tahtaya koyar.

Round: PureVPN için Fiyatlandırma Noktası

PureVPN Logosu
ExpressVPN Logosu

3

Kullanım kolaylığı

Bir VPN otomatik olmalı, konumunuzu seçmenize ve uygulamanın çalıştığını unutmanıza izin verir. Bu turda ExpressVPN ve PureVPN kurulumunun ne kadar kolay olduğunu ve VPN’leri bağlamanın ne kadar kolay olduğunu karşılaştıracağız. 

PureVPN

PureVPN bağlanırken farklı bir yaklaşım benimser. VPN size sadece birkaç sunucu sunmak ve bir tane seçmenizi istemek yerine, birden fazla mod sunar. Bu modlar bağlantı işlemi ile ilgili hiçbir şeyi değiştirmez. Bunun yerine, sizi belirli sunuculara yönlendirir veya bir web sitesine dayalı olarak bağlanmanıza izin verir. 

purevpn-review-modları

Fikir teoride harika olsa da, VPN kullanıcı deneyimini pratikte daha hantal hale getirir. Tüm niyetler ve amaçlar için, daha büyük bir şeyin kisvesi altında olsalar da, sunucu sayısı için filtreleme seçenekleri.. 

Ayrıca, bağlanırken karışıklığa neden olabilirler. Örneğin, VPN’in yayın modunu kullanırken Netflix’e erişmek için mücadele ettik, ancak normal “internet özgürlüğü” modunda Netflix gayet iyi yüklendi. 

Sık kullandığınız sunuculara hızlı erişim için sık kullanılan yerler seçebilirsiniz, ancak bunun dışında filtreleme seçeneği yoktur. Konum listesini alfabetik olarak sıralayamaz veya PureVPN tarafından önerilen bir sunucuya bağlı olarak bağlanamazsınız. VPN uygulaması hala kullanılabilir, ancak çok sevimli geliyor. Uygulamayı olduğundan daha fazla yapmak için PureVPN kullanıcı deneyimini incitir. 

Yukarıdakiler, üyenin PureVPN’lerden erişebileceğiniz alandır. Bu gösterge paneli, aboneliğinizi hızlı bir şekilde yönetmenize, ihtiyaç duyduğunuzda yardım bulmanıza ve uygulamayı diğer platformlarda kurmanıza olanak tanıyarak mükemmeldir. Tasarım felsefesinin yerel uygulamaya taşındığını görmek istiyoruz. 

ExpressVPN

ExpressVPN, birinci turda belirtildiği gibi, baştan sona akıcı hale getirilmiştir. Bir plan seçip kontrol ettikten sonra, uygulamada oturum açmanıza bile gerek yok. Bunun yerine, ExpressVPN cihazınızın kimliğini doğrulamak için kullanacağınız bir etkinleştirme kodu sağlar. 

Bunu yaptıktan sonra ExpressVPN açılacak ve gerçek konumunuza göre seçilen akıllı bir konum ve büyük bir “açık” düğmesi görüntülenecektir. Açıklanması gerekmese de, ExpressVPN sunucu bağlantınızı güvenceye almak için düğmeyi tıklatmanız gerektiğini açıkça belirtir. Çoğu kişi için akıllı sunucu konumu iyidir, ancak “konum seç” düğmesini kullanarak da bir sunucu seçebilirsiniz. 

expressvpn-review-fırlatma

Kill switch de dahil olmak üzere varsayılan olarak etkinleştirilmiş bir dizi ayar vardır. Bununla birlikte, en önemli varsayılan ayar başlangıç ​​ile ilgilidir. ExpressVPN bilgisayarınızı başlattığınızda otomatik olarak çalışır ve bağlanır. İçerik aynı sanal konumda kaldığınız sürece, bunun makinenizde bile olduğunu unutursunuz. 

ExpressVPN ile ilgili her şey, VPN’nin günlük bağlantı işleminizden çıkmasına izin vererek kullanılabilirliği vurgular. Uygulama, mobil cihazlar için de uygundur, iPhone için en iyi VPN’imizde ve Android kılavuzları için en iyi VPN’de ExpressVPN kazanıyor.

Yuvarlak Üç Düşünce

Bu tur partinin en belirleyicisidir. PureVPN’in kullanımı zor olmasa da, ExpressVPN’in cilasından yoksundur. ExpressVPN’in kullanım kolaylığı, günlük bilgisayar kullanımınızın arka planında erimesine yardımcı olur ve bu turda kolayca kazanır.

Yuvarlak: ExpressVPN için Kullanım Kolaylığı Noktası

PureVPN Logosu
ExpressVPN Logosu

4

hız

Belki de bu karşılaştırmanın en somut turu, hız bir VPN seçerken göz önünde bulundurulması gereken anahtar faktörlerden biridir. Aşağıda, PureVPN ve ExpressVPN için hız testi sonuçlarımızı inceleyeceğiz. Her iki VPN için de, korunmasız hızımız bir karşılaştırma noktası olarak OpenVPN / UDP ve AES-256 kullanarak birden fazla konumu test ettik. 

PureVPN

PureVPN, son hız testimiz sırasında etkileyici bir şekilde ortaya çıktı. Çok sayıda sanal sunucusu var, ancak her şeyin adil olduğundan emin olmak için yalnızca fiziksel sunucuları test ettik. Aşağıdaki sonuçlarımızda da görebileceğiniz gibi, PureVPN aynı ülkede tünel açarken devam etti ve yurtdışına giderken sadece biraz düştü. 

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korunmasız (St. Louis)781,2321.06
New York, ABD.3561,5817.1
Vancouver, Kanada7659.0717.88
Sao Paulo, Brezilya15458.1915.61
Hong Kong22557,8312.12
Brisbane, Avustralya22525.6211.4

Bazı varyanslar var, ancak böyle olsa bile PureVPN hızlı. En etkileyici olanı, Hong Kong’a bağlanırken ne kadar hızlı olduğuydu. Yükleme hızımız bu konumda çok düşse de, indirme hızımızda sadece 25 Mbps kaybettik, bu da mükemmel. Gecikme süresi de düşük kaldı. 

PureVPN ile en büyük faktör korunmasız hızınızdır. Hızlı, bundan hiç şüphe yok, ama uğraşmanız gereken küçük bir varyans var. Zaten yavaş bir bağlantınız varsa ve oldukça özel bir konuma gereksinim duyuyorsanız, oldukça olası olmasa da, konumların geri kalanından daha yavaş olması mümkündür. 

ExpressVPN

ExpressVPN, yalnızca eve yakınken hızlı kaldığı için değil, yurtdışında hızlı olduğu için test ettiğimiz en hızlı VPN hizmeti olmaya devam ediyor. Sayıları karşılaştırdığımızda, PureVPN’den daha tutarlıdır ve ilk bağlantıdan çok az şey alır. En etkileyici olanı ise uluslararası performansı.

Konum: Ping (ms) İndir (Mbps) Yükleme (Mbps)
Korumasız9161,8310.22
Akıllı konum-Kansas City44105,497.94
Toronto3590,577.89
Amsterdam145103,124.48
Singapur24485,472.98
Japonya163100,824,84

Ortalamaları karşılaştıran PureVPN, korunmasız indirme hızımızın yaklaşık yüzde 64’ünü ortalamada tuttu, bu da mükemmel. ExpressVPN’in hızları daha yüksek. Ortalama, korunmasız hızımızın yüzde 78’i idi. Eve yakın darbeler ticareti yapsalar da, ExpressVPN’in uluslararası performansı genel olarak daha hızlı. 

Sonuçlarımızda da görebileceğiniz gibi, ExpressVPN dünya genelinde tutarlı hızlar sürdürdü ve Japonya’da sadece biraz düştü. PureVPN gibi, ancak gelen hızlarınız yavaşsa, ilk vergiden çok fazla olabilir.

Yuvarlak Dört Düşünce

Bu tur zor. En hızlı VPN kılavuzumuzu oluştururken, testlerimizi ExpressVPN’i küçük bir farkla da olsa listemizin üstünde yoğunlaştıran ağırlıklı bir ortalamaya dayandırdık. Birden çok VPN’yi test ederken ağırlıklı ortalamalar kullanmak en iyisidir çünkü çoğu durumda fiziksel konumunuza yakın yerler daha hızlı olacaktır. 

PureVPN ve ExpressVPN için bu doğru değil. Her iki VPN de yurtdışına seyahat ederken bile oldukça hızlıdır. Bu tur uğruna, sayılara geri döneceğiz. ExpressVPN ortalama olarak daha az indirme düşüşüne sahipti ve bu turda galibiyet kazandı. 

Yuvarlak: ExpressVPN için Hız Noktası

PureVPN Logosu
ExpressVPN Logosu

5

Güvenlik & Gizlilik

Fiyat veya özellikler ne olursa olsun, güvenliği ve gizliliği sağlam değilse VPN hiçbir şey değildir. Bu turda, PureVPN ve ExpressVPN’in gizlilik politikalarını ve her uygulamada sunulan güvenlik seçeneklerini karşılaştıracağız.

PureVPN

PureVPN, uygulamayı başlattığınızda varsayılan olarak “otomatik” bir protokoldür ve hız ve güvenlik dengesinin en iyi olduğunu iddia eder. PureVPN, bağlantınıza bağlı olarak PPTP’den OpenVPN’e kadar her şeyi kullanabileceğinden bu otomatik protokol belirsizdir. Hemen OpenVPN’e geçmenizi öneririz (nedenini öğrenmek için VPN protokolü dökümümüzü okuyun).  

purevpn-review-protokolleri

OpenVPN, şifreleme açıklamamızda görebileceğiniz gibi, etraftaki en güçlü şey olan AES-256 ile eşleştirilmiştir. Güvenlik önlemlerinin göründüğü kadar iyi olmasını sağlamak için, PureVPN’i IP ve WebRTC sızıntılarını da kontrol eden bir dizi DNS sızıntı testinden geçirdik. Neyse ki, her şey temiz çıktı. 

Bununla birlikte, PureVPN’in çok sayıda sanal sunucuya sahip olduğunu hatırlamak önemlidir. Uygulamada belirtilmişlerdir, böylece güvenlik konusunda endişeleriniz varsa onlardan uzaklaşabilirsiniz. Sanal sunucuları test ederek, sunucunun fiziksel konumunu kolayca izleyebiliriz. Çıplak metal sunucularda, her şey yolundaydı. 

Gizlilik söz konusu olduğunda, PureVPN bağlandığınızda ve kullandığınız ISS’de bulunan temel bağlantı günlüklerini tutar. Orijinal IP’niz, hedef IP’niz, bağlandığınız belirli bir zaman ve etkinlikleriniz izlenmez veya günlüğe kaydedilmez. Bununla birlikte, PureVPN geçmişte FBI’a bir siber zorlayıcı yakalamaya yardımcı oldu. O olayda, gizlilik politikasını ihlal etmedi. 

ExpressVPN

ExpressVPN, VPN güvenliğinde altın standart ile sallanıyor: AES-256 ile OpenVPN. PureVPN gibi, SSTP, L2TP ve PPTP dahil olmak üzere başka protokol seçenekleri de vardır, ancak varsayılan olarak OpenVPN kullanılır. Şifreleme, çoğu VPN’de olduğu gibi kilitlidir, ancak OpenVPN yapılandırma dosyalarıyla uğraşmak istemiyorsanız yapılandırabilirsiniz..

expressvpn-review-protokol-seçenekleri

Ayrıca, değiştirmenizi tavsiye ettiğimiz otomatik bir seçenek de var. ExpressVPN’i aynı dizi sızıntı testi ile çalıştırarak her şey temiz çıktı. PureVPN’lerden daha az olsa da, bir dizi sanal konum da var. 

Gizlilik son derece saygı ile ele alınmaktadır. ExpressVPN bağlantı sırasında aktarılan toplam veriler, uygulama sürümü ve bağlantının başarılı olup olmadığı dahil olmak üzere minimum bilgi toplar. Kişisel olarak tanımlanabilir bilgi kaydedilmez, ancak gerçekten gizlilikle ilgileniyorsanız, bir adım daha ileri gidebilirsiniz.. 

ExpressVPN’in jeton tabanlı kimlik doğrulaması, gerçek bir e-posta adresi kullanmanız gerekmediği anlamına gelir. Bir yazıcı e-postasıyla kolayca kaydolabilir ve kripto ile ödeme yapabilirsiniz. 

Asla yerel olarak oturum açmanız gerekmediği için, bilgileri asla ExpressVPN’e aktarmanız gerekmez. Bu olsa bile, ExpressVPN’in dünyadaki en iyi gizlilik yasalarından bazılarına sahip olan İngiliz Virgin Adaları’na dayandığı düşünüldüğünde, bu bilgiler güvenli ellerde olacaktır.. 

Gizlilik yaklaşımı, ExpressVPN’in gizlilik politikasında en iyi şekilde özetlenir: “Bir müşterinin ExpressVPN kullandığını bilebiliriz, ancak hizmetimizi nasıl kullandıklarını asla bilemeyiz.”

Beşinci Tur Düşünceler

Bu başka bir yakın tur ve bu galibiyette bir kazananı belirlemek biraz boş bir nokta. Her iki VPN de günlüksiz bir politika ve AES-256 ile OpenVPN sunar. Bizim işimiz saçları ayırmak. Bu bağlamda, ExpressVPN, token tabanlı kimlik doğrulaması ve İngiliz Virgin Adaları’ndaki konumu ile hafif bir kenara sahiptir..

Tur: Güvenlik & ExpressVPN için Gizlilik Noktası

PureVPN Logosu
ExpressVPN Logosu

6

Son düşünceler

Bu karşılaştırmanın önceki sürümlerinde hiç de yakın değildi ve ExpressVPN zemini PureVPN ile sildi. Artık çok daha yakın, çünkü PureVPN güvenliğinin birçok parçasını geliştirdi ve önyükleme yapmak için bazı yüksek hızlarla saatlendi. Bununla birlikte, kullanılabilirlik hala ExpressVPN için arka plan alıyor ve bu bizim için belirleyici faktördü. 

Kazanan: ExpressVPN

Bu VPN’ler hakkında ne düşünüyorsun? ExpressVPN’in daha iyi bir seçenek olduğunu kabul ediyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda neden veya neden olmadığını bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me