İPhone 2020 için En İyi Beş VPN Hizmeti: Apple için Zırh

Apple cihazları aldatıcı şekilde basittir. Durum sembolleri olarak yazmak kolay olsa da, iPhone’lar başlık altında gizlenmiş birçok işleve sahiptir. Özellikle iOS, VPN’lerle iyi bir şekilde arabirim kurarak birkaç dokunuşla bir VPN yüklemenize, kaydolmanıza ve kurmanıza olanak tanır.


Bu iPhone için en iyi VPN kılavuzunda, bu işlemi daha da kolaylaştıran sağlayıcılardan geçeceğiz. Her bir sağlayıcının neden iPhone için mükemmel bir seçim olduğunu düşündüğümüzü, neden genel olarak iyi bir seçim olduklarını ve artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz..

Kolay moda geçmeyi tercih ediyorsanız, ExpressVPN’e kaydolmanızı öneririz. Mükemmel güvenliği, gizliliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle en yüksek puan alan VPN’imizdir. İPhone’da bir haftalık ücretsiz deneme bile var, bu yüzden indirme ve deneme riski yok.

İPhone 2020 için En İyi VPN

İPhone için En İyi VPN’i Seçme

Apple bilenler, dünyada kullanımı en kolay işletim sistemlerinden biriyle bozuluyor. Bu, birçok VPN’in mücadele ettiği bir şey. AirVPN gibi sağlayıcılar bunu kanıtlamaktadır (yine de mükemmel güvenliği hakkında bilgi almak için AirVPN incelememizi okuyun). Diğer sağlayıcıların VPN deneyimini modernize etme çabalarına rağmen, hala uzun bir yol var.

Araştırmamıza, özellikle teknophoblar veya VPN dünyasına aşina olmayanlar için kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak başladık. Eklenmek için VPN, tek bir dokunuşla bağlanmanıza izin vermek zorunda kaldı.

VPN uygulaması konumunuz için en iyi sunucuyu bulmaya çalıştığından, bu tür bağlantılar genellikle subpartır. VPN genellikle yaklaşacağından, ancak konumunuz için mutlak en iyi seçeneği bulamadığından, “denemek” anahtar kelimedir. Örnek için Ivacy incelememizi okuyun.

Bu nedenle, sağlam bir navigasyon sistemi de gereklidir. Fikir, VPN’in sizi tek bir dokunuşla bağlayabilmesidir, ancak bağlantınızı yapılandırmak sadece birkaç tane daha gerektirir. Sunucu navigasyonuna odaklanmamıza rağmen, sağlam ayarlar sayfası da zarar görmez.

Kullanım kolaylığı en büyük endişe kaynağıdır, ancak VPN’lerde bundan çok daha fazlası vardır. Listeyi oluştururken VPN sağlayıcılarının güvenliğini ve gizliliğini de hesaba kattık. Günlüksiz sağlam bir gizlilik politikasıyla yüksek dereceli AES 256 bit şifreleme sunan sağlayıcıları aradık.

Hız da büyük bir endişe kaynağıydı çünkü en hızlı VPN sağlayıcıları iOS kullanıcıları için doğal bir uyum gibi görünüyor. Bununla birlikte, oyun için en iyi VPN kılavuzumuzun aksine, gecikme ile ilgilenmedik, sadece indirme ve yükleme oranları.

Son olarak, fiyatı düşündük, ama her şeyden çok arka plan sorunuydu. Fiyat, geri ödeme süreleri ve ödeme seçenekleri önemlidir, ancak değer kadar önemli değildir. En iyi seçimimiz piyasadaki en pahalı seçeneklerden biridir, ancak özellikleri, kullanılabilirliği, hızı ve güvenliği fiyatını haklı göstermekten daha fazlası.

1. iPhone için En İyi VPN: ExpressVPN

en vpn-için-iphone-expressvpn

ExpressVPN en iyi VPN kılavuzumuzda birinci sırayı aldı, bu yüzden burada da ilk sırada yer alması şaşırtıcı değil. Onu çok sevmemizin ana nedenlerinden biri, basitliği için gücü feda etmeyen aerodinamik arayüzdür. Apple hayranları için neredeyse mükemmel bir uyum.

Bir hesaba kaydolduktan ve uygulamayı indirdikten sonra, bağlanmak için yapmanız gereken tek şey arayüzün ortasındaki büyük “açık” düğmesine dokunmaktır. ExpressVPN varsayılan olarak akıllı konumlarından birini kullanacaktır, bu genellikle sizin için en iyi sunucuyu tahmin etmekte oldukça iyi bir iş çıkarır.

Yine de mükemmel değil. İncelememiz sırasında, coğrafi konum doğru olur, ancak bu konumdaki en iyi sunucu olmaz. Neyse ki, kendiniz seçmek basit. “Açık” düğmesinin altında “yer seçin” ifadesini bulacaksınız. Tek yapmanız gereken ExpressVPN’in kıta ve ülkeye göre düzenlediği seçenekler arasında geçiş yapmak.

İOS uygulamasında da yararlı araçlar var. “Yardım altında & desteği ”menüsünde, bir IP adresi denetleyicisi, DNS sızıntı testi ve WebRTC sızıntı testi bulacaksınız. Bunları işlemek için çevrimiçi birçok araç olmasına rağmen, uygulamada bağlantıların olması güzel.

iOS kullanıcıları ExpressVPN ile bir avantaja sahiptir. Normalde ücretsiz bir deneme sunmaz, ancak 30 günlük para iade garantisi sunar. Bununla birlikte iOS’ta, yedi günlük ücretsiz hizmet almak için tek yapmanız gereken e-posta adresinizi girmektir.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN’in arayüzünü çok seviyoruz, ancak düşük hızlar veya zayıf güvenlik için hiçbir miktar glitz ve cazibe telafi edemedi. Neyse ki, ExpressVPN ile pastanızı alabilir ve yiyebilirsiniz. Piyasadaki en hızlı ve en güvenli VPN’ler arasındadır, bu da kullanımı kolay arayüzün daha iyi görünmesini sağlar.

Her birinin şifresinin çözülmesi yaklaşık bir milyar yıl süren AES 256 bit şifreleme sunan OpenVPN, IKEv2 veya IPSec kullanmayı seçebilirsiniz. Bazı iOS VPN’leri sizi IKEv2 kullanmayı kısıtlasa da – nedenini öğrenmek için VPN protokolü dökümümüzü inceleyin – ExpressVPN masaüstü uygulamasındaki tüm protokolleri kullanmanıza izin verir.

Hız ilerledikçe, ExpressVPN’e dokunabilen az sayıda sağlayıcı var. Yüksek çözünürlüklü ve bazen 4K akışını destekleyebilen aktarım hızlarına sahiptir, bu da dünya çapında Netflix’e girebileceğini düşünüyor. Netflix için en iyi VPN kılavuzumuzda birinci olduk.

ExpressVPN hemen hemen her görevi üstlenebilir (Al Jazeera’ya bile erişebilir) ve eşleşecek fiyat etiketi ile birlikte gelir. ExpressVPN incelememizde bulduğumuz birkaç dezavantajdan biri pahalı. Yine de buna değer. Masaüstünde 30 günlük para iade garantisi ile risksiz kaydolabilir veya buna değip değmeyeceğini görmek için mobil cihazlarda bir haftalık deneme süresinden yararlanabilirsiniz..

2. CyberGhost

en vpn-için-iphone-Cyberghost

Her zaman CyberGhost hayranı olsak da, sürüm 7’ye güncelleme, düşük fiyatını daha da cazip hale getirdi. Önceki birkaç problemden biri, en son sürümün çözdüğü karmaşık bir arayüzdü. iOS kullanıcıları güncellenen arayüzü de alarak bağlanmak hiç olmadığı kadar kolay.

ExpressVPN’de olduğu gibi, tek yapmanız gereken bir hesaba kaydolmak, uygulamayı indirmek ve “açık” anahtarını işaretlemektir. Bulunduğunuz yere bağlı olarak, en iyi seçimimiz gibi oradan en iyi şekilde yararlanan önerilen bir sunucu kullanır.

Sunucuda gezinme basittir. Ana ekranın altına doğru, sunucu listesini açmak için aşağı oka dokunun. CyberGhost, bulunduğu ülkeyi gösterir ve birine dokunmak sizi o ülkedeki bir sunucuya otomatik olarak bağlar. Bir ülkenin yanındaki üç noktaya dokunarak belirli bir sunucu seçebilirsiniz.

Sunucular ve ülkeler tercih edilebilir ve favorilerinizi sunucu gezinme ekranının üst kısmındaki sekmeleri kullanarak bulabilirsiniz. Sık kullanılanlar sekmesinin yanında, sürüm 7’ye en iyi eklemelerden biri olan akış için bir sekme bulunur. CyberGhost, farklı akış platformları için optimize edilmiş yaklaşık 50 sunucusuna sahiptir ve BBC iPlayer’dan Kanal 4’e kadar her şey mevcuttur.

ExpressVPN hala tacı akış için en iyi VPN olarak kabul etse de, CyberGhost mükemmel bir alternatiftir.

Masaüstü uygulamasında en sevdiğimiz özelliklerden biri, CyberGhost’u belirli ağlarda otomatikleştirme yeteneğidir. Bu özellik çok şükür ki iOS’ta da mevcut.

Ağları her zaman bağlanacak, asla bağlanmayacak, bağlanmayı isteyecek veya bağlantıyı kesecek şekilde ayarlamanızı sağlar. Çift bantlı bir yönlendirici ile, örneğin 2.4Ghz bandınızın otomatik olarak VPN’ye bağlanmasını ve 5Ghz bandınızın otomatik olarak bağlantısını kesebilirsiniz.

Her şeyden çok bir yenilik gibi görünse de, otomasyon kullanım kolaylığına çok yardımcı olur. Uygulamanıza gitmek, bir sunucu seçmek ve bağlantı kurmak yerine, tek yapmanız gereken kullandığınız ağı değiştirmek.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost test ettiğimiz en hızlı VPN’lerden biri, ancak ilk bağlantı çok fazla olduğu için ExpressVPN’in altında hala bir peg. Yine de, hızdaki ilk düşüşle başa çıkabiliyorsanız, CyberGhost dünya çapında şaşırtıcı derecede esnek.  

Kaygan, yeni arayüz, yüksek hızlar ve gizliliğe adanmışlık ile bile, CyberGhost’un en büyük gücü fiyatıdır. Üst raf VPN’lerde olduğu gibi aylık oran kötüdür, ancak yıllık ve 18 aylık planlar muazzam bir değere sahiptir..

Her iki süre için 50 dolardan biraz fazla bir ücret karşılığında, CyberGhost’u en fazla yedi cihaza kurabilir, en üst düzey NoSpy sunucularından yararlanabilir ve hatta bir yıllık McAfee Total Protection’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. McAfee Total Protection incelememizde okuyabileceğiniz gibi, ikincisi bir nimetten daha fazla bir lanet olabilir.

Planlar, herhangi bir VPN’de gördüğümüz en uzun geri ödeme penceresi olan 45 günlük para iade garantisi ile de desteklenir. Tam CyberGhost incelememizde bunun yanı sıra sürüm 7’deki yeni özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

3. Özel İnternet Erişimi

en vpn-için-iphone-pia

Özel İnternet Erişimi’ni en son kullandığımızda “hızlı, sorunsuz bir VPN” olarak adlandırdık, bu da iOS kullanıcıları için mükemmel bir açıklama. ExpressVPN ve CyberGhost yeterince az değilmiş gibi, PIA daha da azıyla başa çıkabileceğinizi gösteriyor. Ana ekran sadece bir açma / kapatma düğmesi, konum ve genel IP adresi gösterir.

Diğerlerinde olduğu gibi, “on” anahtarını açarak işe başlayabilirsiniz. PIA, ekranın alt kısmındaki konum kutusuna dokunarak değiştirebileceğiniz önerilen konumunu kullanacaktır. Hamburger menüsünü kullanarak ve “bölge seçimi” ne dokunarak da sunucu listesini açabilirsiniz.

Ayarlar menüsü başlangıçta standart VPN ücretine benziyor. Protokolünüzü, tipik şifreleme düzeyinizi, soket ve bağlantı noktanızı ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, veri kimlik doğrulama algoritması ve el sıkışma şifresi de dahil olmak üzere diğer VPN’lerin erişemediği gelişmiş ayarlar vardır.

Mobil ortama özgü iki fonksiyon da ayarlarda. Farklı bir görünüm için kullanıcı arayüzünde siyah için beyaza dönüşen “karanlık” bir tema var. Bu sadece estetik bir tercih gibi görünse de, karanlık tema mobil cihazlarda pratik bir amaca hizmet ediyor. Tema karanlık yüzeylerde ışık üretmediği için pil ömründen tasarruf edebilir.

İPhone X ve hatta Pixel 3 ve Galaxy S9 gibi önde gelen Android telefonlar, siyah yüzeylerde ışık üretmeyen bir OLED ekran kullanıyor. PIA, uygulamayı kullanırken pil ömrü sorunlarını çözmeye çalışmak için bu teknolojiden yararlanıyor.

Safari için, yalnızca masaüstü uygulamasında bulunan bir reklam engelleyici olan MACE’yi temel aldığını varsayabileceğimiz bir içerik engelleyici de var. Testimiz sırasında MACE, tüm VPN reklam engelleyicilerinin söyleyemeyeceği bir cazibe gibi çalıştı. Örnek için StrongVPN incelememizi okuyun.

Özel İnternet Erişimini Sevdiğimiz Diğer Nedenler

PIA, kullanım kolaylığı açısından harika olmasına rağmen, diğer bölgelerde faltlar. Zengin özelliklere sahip değil, akış platformlarıyla mücadele ediyor ve masaüstü uygulaması arzulanan çok şey bırakıyor. Buna rağmen, profesyoneller eksilerini ağır bastırarak PIA’yı piyasadaki en iyi bütçe seçeneklerinden biri haline getiriyor.

Aylık ucunda bile ucuz. PIA genellikle diğer VPN sağlayıcılarıyla aynı fiyatı iki kat daha değiştirir. İki yıllık plan, örneğin CyberGhost’taki yıllık plandan birkaç dolar daha fazladır ve yıllık plan, ExpressVPN’deki yıllık planın fiyatının yarısından daha azdır..

PIA da hızlı. İlk bağlantımızda hafif bir düşüş vardı ve indirme hızlarının yaklaşık yüzde 20’sini bıraktı. Bundan sonra dayanıklıydı. Bunun nedeni kısmen PIA’nın ayarladığı düşük şifreleme düzeyidir. Varsayılan olarak, 256 bitlik bir anahtardan şifrelenmesi ve şifresinin çözülmesi daha az zaman alan 128 bitlik bir anahtar kullanır.

Yine de güvenli kabul edilmesine rağmen, AES 128-bit bazı insanları korkutabilir. Neyse ki, ayarlarda 256 bitlik bir tuşa kadar çarpabilirsiniz. Bütün bunlar sizin için anlamsız olsaydı, şifreleme açıklamamızı mutlaka okuyun.  

PIA sadece bir haftalık geri ödeme süresi sunar, bu da ne kadar ucuz olduğunu düşünürsek çok büyük bir anlaşma değildir. İOS uygulamasında da kolayca kaydolabilirsiniz. Tek yapmanız gereken e-postanızı girmek ve Apple hesabınızı kullanarak aboneliğinizi onaylamak. Kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgiyi Özel İnternet Erişimi incelememizden öğrenebilirsiniz..

4. NordVPN

en vpn-için-iphone-nordvpn

NordVPN’in kullanımı da kolaydır, bu da sürpriz olmamalıdır. Bununla birlikte, listedeki diğer seçeneklerin aksine, standart bir geçiş anahtarı, sunucu seçimi ve genel IP düzeni kullanmaz. Uygulama bir harita ve küçük bir “hızlı bağlantı” düğmesi ile açılır. Buna dokunmak sizi NordVPN’in önerilen sunucusuna ayarlayacaktır.

Harita, sunucu navigasyonunun ana biçimidir, bu da bir konum seçmeyi daha şık ve sezgisel hale getirir. Haritadaki işaretçiler, NordVPN’in sunucuları olduğu ülkeleri göstermek için var, tek tek sunucuların kendileri değil.

Bir konuma dokunduğunuzda, alt “hızlı bağlantı” penceresi bir sunucu seçim ekranına dönüşecektir.

Tek yapmanız gereken yukarı kaydırmak. NordVPN, bulunduğunuz yerden yük ve mesafe ile birlikte ülkedeki sunucuları gösterecektir. Sunucuların yanında kalp simgesi de var, böylece favorilerinizi işaretleyebilirsiniz.

Ülkenin seçimini kaldırır ve “hızlı bağlantı” düğmesini yukarı kaydırırsanız, tam sunucu listesine göz atabilirsiniz. Sunucu listesinin en üstünde, bir sonraki bölümde konuşacağımız favorilerinizi, bir arama çubuğunu ve NordVPN’in özel sunucularını da bulacaksınız..

Ancak, NordVPN bir nedenle dördüncü sıradadır. PIA ve ExpressVPN’e üstün navigasyonuna rağmen, iOS uygulaması gerçek ayarlardan yoksundur. Ayarlarda oturumu kapatabilir, planınızı yükseltebilir, desteğe başvurabilir ve öldürme anahtarını değiştirebilirsiniz. Bu kadar.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

İOS uygulamasında ayar eksikliği olsa bile, NordVPN piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. Bunun bir nedeni, bazıları iOS’ta kullanılabilen birçok özel sunucuya erişebilmenizdir.

Masaüstünde dört seçenek vardır: eşler arası, VPN üzerinden Soğan, Çift VPN ve özel IP. Çift VPN sunucuları en sıra dışı olanlardır. Esasen, güvenliğinizi iki katına çıkaran bir sunucudan diğerine atlayan iki VPN bağlantısı kullanırsınız. Windscribe ve VPNArea dahil olmak üzere yalnızca birkaç VPN sağlayıcısı bu özelliğe sahiptir (VPNArea incelememizi okuyun).

Maalesef, iOS kullanıcıları VPN ve P2P sunucuları üzerinden Soğan ile sınırlandırılmıştır. Bunlar, mobil deneyim için garip seçimlerdir, çünkü Çift VPN bağlantıları mobil cihazlarda P2P olanlardan daha önemli görünmektedir. Yine de, seçenekler var.

Ucuz olmasa da, NordVPN bunu uzun vadeli fiyatlandırma ile telafi ediyor. Üç yıl öncesine kadar satın alabilirsiniz, bu da aylık fiyatı piyasadaki hemen hemen her sağlayıcıdan daha düşük hale getirir. Planlar altı eşzamanlı bağlantı ve 30 günlük para iade garantisi ile birlikte gelir, böylece risksiz deneyebilirsiniz. Nasıl kaydolacağınızı NordVPN incelememizde öğrenebilirsiniz.

5. Windscribe

en vpn-için-iphone-windscribe

Windscribe, piyasadaki en iyi ücretsiz VPN’dir; bu, çoğu ücretsiz VPN’in korkunç ve bazen tehlikeli olduğunu düşünmek kolay değildir. Ne demek istediğimizi görmek için en kötü ücretsiz VPN kılavuzumuzu okuyun. TunnelBear’ı kolayca alır ve aylık 500 MB’lık ücretsiz olarak ayda 10 GB veri sunar (TunnelBear incelememizi okuyun).

Kaydolurken üç seçenek vardır: 2GB, 10GB veya sınırsız bant genişliği. 2GB ve 10GB varyantları ücretsizdir, ancak ikincisini istiyorsanız e-postanızı sağlamanız gerekir.

Diğerlerinde olduğu gibi, Windscribe sadece bağlanmak için bir musluk alır. Varsayılan olarak en iyi konumu ayarlar, ancak diğer seçeneklerin aksine sunucu listesi “açık” anahtarının altındadır. Liste bölgeye göre ayrılmıştır ve yanındaki aşağı oka dokunarak bir bölgeden istediğiniz belirli sunucuyu seçebilirsiniz. Ücretsiz planda, daha egzotik sunucuların çoğu mevcut değil.

İOS uygulamasında hepsi bu kadar. Windscribe, arayüzden ödün vermeden ihtiyacı olan her şeyi tek bir ekrana sığdırmayı başarıyor. Hamburger menüsünü destek bulmak, planınızı yükseltmek ve tercihlerinizi değiştirmek için kullanabilirsiniz, ancak başka ayar yoktur..

NordVPN’de olduğu gibi, bu bir sorun. İOS deneyimi iyi, ancak ciddi ayar ve özellik eksikliği var. En iyi üç seçkemiz, bir masaüstü deneyimini bir mobil cihaza sıkıştırabileceğinizi gösteriyor. NordVPN ve Windscribe hala mükemmel seçenekler olsa da, gelecekte daha fazla özellik ekleyeceklerini umuyoruz.

Windscribe Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Windscribe’in ana çekilişi, varsayılan olarak 2GB veri, ancak e-postanızı doğrularsanız 10GB ile gelen ücretsiz planıdır. Bir Windscribe bağlantısıyla tweet atmak, arkadaşlarınızı ve ailenizi yönlendirmek ve hatta karmaları çözmek için artık bilgi işlem kaynaklarını kullanmak da dahil olmak üzere daha fazla veri kazanmanın yolları vardır..

Ücretli aboneler, sınırsız bant genişliği ve tüm sunucu ağına erişimin yanı sıra daha fazla özellik kazanırlar. WindFlix adı verilen akış için özel sunucular var. Korkunç Netflix proxy hatasını aşmak için oluşturuldular, ancak bu konumlardaki yerel sunucuları test ettik ve de geçtik.

Neyse ki, abonelikler ucuz. Aylık oran PIA’lardan daha yüksek olsa da, yıllık ve iki yıllık planlar gördüğümüz en ucuzlar arasında. Tüm planlar sınırsız eşzamanlı bağlantıyla birlikte gelir ve bienal planı altı ay bile gelir. ”Dashlane

Son düşünceler

App Store’da birçoğu subpar olan birçok VPN seçeneği vardır. Sadece “VPN” yi ararsanız, listemizden gösterilecek tek sağlayıcı NordVPN’dir ve yaklaşık 20 sonuç aşağıdadır. App Store incelemelerine güvenmek her zaman en iyisi değildir.

İlk sonuç, örneğin, Hotspot Shield. Hotspot Shield incelememizde, mükemmel bir kullanıcı deneyimi ve özellik kümesi, ancak korkunç bir gizlilik politikası olduğunu gördük. İzlenmesi daha zor olsa da, seçimlerimize sadık kalmanızı öneririz çünkü tekrar tekrar korunacağınızı kanıtladılar.

Yüksek kaliteli iOS VPN’leri söz konusu olduğunda biraz ince seçimler olsa da, başka seçenekler de var, bu yüzden burada beğendiğiniz bir sağlayıcı bulamadıysanız, ExpressVPN veya CyberGhost hoşunuza gitmiyorsa diğer VPN incelemelerimizi okumanızı öneririz..

İPhone için en iyi VPN hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Siz de buradayken neden Mac için en iyi VPN parçamıza ve diğer VPN makalelerimize göz atmıyorsunuz? Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map