NordVPN vs IPVanish: 2020 için bir meydan okuma mı?

NordVPN piyasadaki en büyük VPN’lerden biridir ve ExpressVPN’in beğenisiyle neredeyse bir hane adıdır. NordVPN incelememizde nitpick için fazla bir şey bulamadık. Bunun yerine kendimizi mükemmel uzun vadeli fiyatlandırmasından, kullanıcı dostu olmasından ve sağlam güvenlikten etkilendik. 


IPVanish ise birçoğunun değersiz bir düşman olduğunu düşünebilecekleri bir VPN’dir. IPVanish incelememizde, 2018’de saklanmadığını iddia ettiği IPVanish’in günlükleri teslim etmesiyle ilgili skandaldan bahsediyoruz. Bu, VPN’in itibarını kalıcı olarak gölgede bıraktı. 

Bununla birlikte, NordVPN’in kolay bir rakibe karşı gerçekten kendi başını tutup tutamayacağını veya aslında sadece bir kart evi olup olmadığını görmek için kafa kafaya NordVPN ile IPVanish karşılaştırmasının yapılmasına değer olduğuna karar verdik. üflenmek.

Kavga Kurmak: NordVPN ve IPVanish

IPVanish ve NordVPN karşılaştırmamızın adil olmasını ve her VPN hizmetinin eşit şartlarda rekabet etmesini sağlamak için bir dizi kural tasarladık. Eşleşmeyi dokuz tur kırdık.

Her turda güvenlik, hız veya gerçek zamanlı aktarım performansı gibi belirli bir VPN performansı öğesine bakarız. Tüm turlar eşit olarak ağırlıklandırılır ve bir raund kazanmak, VPN’e tek bir puan verir. Beraberlik mümkündür, bu durumda her iki VPN de bir puan alır. Maçın sonunda, en çok puana sahip VPN kazanan ilan edilir.

1

hız

Geçmişte gördüğümüz gibi, en hızlı VPN’ler makalemizde olduğu gibi, hem NordVPN hem de IPVanish, hız söz konusu olduğunda oldukça zorlayıcı olabilir. Bu VPN sağlayıcılarının her ikisi de, bu makalenin “onur kırıcı sözler” bölümüne geldi, ancak iki farklı nedenden dolayı. 

NordVPN, bir testten diğerine inanılmaz derecede tutarsız kalarak bu istenmeyen konuma geldi. NordVPN’de her konumda yüzlerce sunucu olabilir, bu nedenle hangi sunucuya bağlandığınıza bağlı olarak sonuçlarınız fantastikten sınırda kullanılamaz. 

Ancak daha yakın zamanda, NordVPN bu konuda önemli gelişmeler kaydetmiştir. Bu makale için yaptığımız testte NordVPN’in sunucuları bize hiç sorun çıkarmadı ve performans genel olarak sağlamdı.

NordVPN Hızları

Yer: PingDownloadUpload
Korumasız5289,23344,22
BİZE.8198,44286,92
UK78223,7251.38
Hong Kong225188,18218,10
İsrail146115,91153,18
İsviçre105206,72206,84

Tek hafif hıçkırık, kağıt üzerindeki yükleme hızlarının diğer yerlerden belirgin şekilde daha yavaş olduğu İngiltere’de idi. Bununla birlikte, hala 50Mb / s aralığındaydı, neredeyse her görev için yeterli.

IPVanish Hızları

Yer: PingDownloadUpload
Korumasız5289,23344,22
BİZE.4158,27175,19
UK996.4922.80
Hong Kong39425.7351.13
İsrail15522.1469,79
İsviçre10419,8187,59

IPVanish, daha açık bir nedenden ötürü onur kırıcı sözlerde: sadece o kadar hızlı değil. Hız testimizde, ABD sunucusunda etkileyici bir performans gördük ve bu da bize en yakın sunucu oldu. Test ettiğimiz diğer her sunucu en iyi şekilde vasat sonuçlar ve en kötü ihtimalle İngiltere’deki gibi en kötü sonuçlar doğurdu.. 

İngiltere’de IPVanish bize sadece 8 Mb / s verdi ve Netflix’in 4K akış için 25 Mb / sn önerisinin oldukça altında. Her VPN sağlayıcısını kullanırken gördüğümüz kağıttaki sayılar ve gerçek dünya performansı mükemmel netlikte bir resim çiziyor ve NordVPN bu turu kazandı, eller aşağı.

Yuvarlak: NordVPN için Hız Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

2

Yayın Akışı

Akış söz konusu olduğunda NordVPN’i, Netflix için en iyi VPN ve Hulu için en iyi VPN makalelerimiz gibi birkaç kez ele aldık. Önceki bölümden farklı olarak, NordVPN doğru nedenlerle bu listelerde yer alıyor: akış için harika. 

NordVPN, Windscribe ve NordVPN eşleştirme makalemizde daha fazla bilgi edinebileceğiniz Windscribe’ın aksine özel akış sunucuları kullanmaz. Bunun yerine, hemen hemen diğer tüm görevlerde olduğu gibi standart sunuculara bağlanırsınız ve akış siteleri basitçe çalışır. 

Netflix, Amazon Prime ve BBC iPlayer, NordVPN ile fevkalade çalışır. Hulu, bu makale için testlerimizi yaparken yüklenmek için biraz yavaştı, ancak NordVPN’in geçmişte Hulu ile herhangi bir sorunu olmadığı için bu bizim sonumuzda ya da Hulu’nun sonunda olabilirdi..

IPVanish ayrıca özel akış sunucuları kullanmaz, ancak NordVPN’in coğrafi olarak engellenen içeriğe ulaşmada neredeyse başarısı yoktur. Netflix’in iyi çalışmasını sağlayabildik, ancak Hulu ve Amazon Prime bizi engelledi. Bu tür IPVanish’in Fire TV uygulamasını, aslında Amazon Prime veya diğer akış hizmetlerine giremezse, biraz işe yaramaz hale getirir..

NordVPN, test ettiğimiz akış hizmetlerinin her birinden içerik alabilirken, IPVanish çoğu kişi tarafından engellendi. Bu, skoru başka bir kolay tur haline getiriyor, NordVPN açık galibiyet.

Yuvarlak: NordVPN için Akış Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

3

Güvenlik ve Gizlilik

Gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda, NordVPN sadece en iyisini sunarak bunu oldukça basit tutar. NordVPN, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda protokol olarak OpenVPN’i kullanırken, IKEv2 iPhone cihazları için kullanılır. Bu, tüm pratik amaçlar için, süper bilgisayarlar tarafından bile kırılamayan AES-256 şifrelemesi ile eşleştirilir..

Bunun da ötesinde, NordVPN ayrıca bir dizi ek güvenlik özelliğine sahiptir. Özellikler bölümünde bunun hakkında daha fazla konuşacağız, ancak NordVPN, özellikle derin web’i keşfetmek isterseniz, güvenlik konusunda bilinçli kullanıcılar için görülmesi gereken harika özellikler olan çift VPN ve VPN üzerinden Soğan sunuyor..

IPVanish, güvenlik söz konusu olduğunda tonlarca seçenek sunuyor. NordVPN gibi, kullanıcılara AES-256 şifrelemeli OpenVPN seçeneği sunar, ancak L2TP, SSTP ve PPTP gibi diğer protokolleri kullanma seçeneği de sunar.. 

Bununla birlikte, VPN protokolü dökümümüzü okuyabileceğiniz gibi, çoğu kullanım için bu protokollerin hiçbirini OpenVPN üzerinden önermiyoruz. Kullanmaya değer benzersiz bir protokol için, Chameleon protokolünü duymak için VyprVPN incelememize göz atın..

IPVanish-Protokoller

Bununla birlikte, tüm bunlar büyük ölçüde ilgisizdir, çünkü günün sonunda, güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleriniz varsa IPVanish’i öneremeyiz. IPVanish günlük tutmadığını iddia etse de, sadece bunu yaptığı kanıtlanmıştır..

IPVanish günlüklerinin kapsamını, şimdi silinmiş bir Reddit postasının IPVanish kullanıcısının IPVanish kullanıcısına bir durumda çağrı yapmasının ardından IPVanish’in günlükleri ABD İç Güvenlik Departmanına teslim etmesiyle ilgili bir hikaye çıkardığı için biliyoruz. çocuk pornografisi dağıttığından şüpheleniliyor. Vaka PDF’sinin tamamını burada görebilirsiniz.

Bu, IPVanish’e verebileceğimiz tüm güvenleri tamamen kırar. Her ne kadar farklı olabilir ve şirket yeni yönetim altında olsa da, siber güvenlik dünyasındaki güvenilirliğinizi kalıcı olarak zayıflatmak için bu olaylardan yalnızca bir tanesi yeterlidir. 

Buna karşılık, NordVPN, OpenVPN ve AES-256 ile en üst düzey güvenlik, bazı sağlam güvenlik özellikleri ve hiçbir zaman tam olarak kanıtlanmamış gerçek bir kayıt tutmama politikası sunar.

Round: NordVPN için Güvenlik ve Gizlilik Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

4

torrenting

NordVPN, ExpressVPN vs NordVPN incelememizde görebileceğiniz gibi şu anda torrentin kralıdır. NordVPN her zaman en hızlı şekilde başlamaz, ancak çok büyük torrentlerle bile tırmanmaya devam etme eğilimi vardır. 

Testlerimizde NordVPN’in olağan sunucularının aslında özel P2P sunucularından daha hızlı olduğunu tespit ettik. Özel olmayan sunucularda, indirme boyunca hızların sürekli arttığını ve sonunda 17MB / s’ye kadar ulaştığını gördük.

Tüm test indirmemiz üç dakika içinde sadece birkaç saniye sürdü ve indirme daha büyük olsaydı daha yüksek hızlar görecektik gibi görünüyordu.

IPVanish de yavaş başladı, ancak ilk üç dakika boyunca oldukça yavaş kaldı. İlk test için, torrent 5MB / s’de 7MB / s’de kısa patlamalar ile sabitlenmiş gibi görünüyordu. Bundan sonra, indirme biraz daha hızlandı ve yaklaşık 11MB / s’ye ulaştı. Bu noktada, savaş zaten kayboldu. 

IPVanish, yaklaşık bir TV bölümüne eşdeğer bir test video dosyası olan indirmeyi bitirmek için neredeyse beş dakika sürdü. Bu, bir TV bölümünün gelmesini beklemek için korkunç bir zaman olmasa da, NordVPN’lere kıyasla iyi tohumlanmış bir torrent ve IPVanish’in performans paletleri, bunu NordVPN için tartışılmaz bir tur haline getirdi.

Yuvarlak: NordVPN için Torrent Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

5

Sunucu Konumları

IPVanish’in VPN sunucu ağının 29 Şubat 2020 itibariyle 1.300 sunucusu var. Bu sunucular dünya çapında 75 farklı ülkeye yayılmış durumda. NordVPN’in ağında 62 ülkeye yayılmış 5.000’den fazla sunucu var.

IPVanish-Sunucu-Harita

NordVPN’in çok sayıda sunucusu olmasına rağmen, IPVanish’in daha fazla konuma yayılmış bir ağı vardır. Doğal olarak, bu durumda ödünleşmeler vardır. NordVPN’in ağı, büyük trafik yüklerini yavaşlamadan halledebilmesi açısından daha sağlamdır. Yalnızca ABD’de yaklaşık 1.700 sunucuyla NordVPN çok daha güvenilir olacak.

nordvpn-review-arayüzü

IPVanish ise mümkün olduğunca çok yer isteyenler için caziptir. Her VPN hizmeti farklı bir alanda uzmanlaştığı ve hangisinin daha iyi olduğuna karar vermenin kişisel tercihe geldiğine göre, bu raundu bir kravat olarak adlandırıyoruz.

Tur: Sunucu Konumları Açık kazanan yok, her ikisi için puan

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

6

Eşzamanlı Bağlantılar

Bu tur makalede kolayca anlaşılır. NordVPN, kullanıcıların tek bir hesapta aynı anda altı adede kadar cihaza bağlanmasına izin verir. IPVanish 10 adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir, yani IPVanish bu turun kazananıdır. 

Hesabınızda yalnızca belirli sayıda cihazı kullanma iznine sahip olmanız sizi rahatsız ediyorsa, Windscribe incelememize göz atmayı unutmayın. Windscribe, kullanıcıların hesaplarına sınırsız sayıda cihaz bağlamalarını sağlar.

Yuvarlak: IPVanish için Eşzamanlı Bağlantı Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

7

Fiyatlandırma

NordVPN ve IPVanish, pratik olarak aynı fiyatlandırma ile aylık seviyede başlar. Her VPN sağlayıcısı üst raf fiyat etiketi ile birlikte gelir, IPVanish birkaç sent daha gelir. Kronolojik olarak yükselen IPVanish, aylık seçeneğinden birkaç dolar daha az olan üç aylık bir plan sunuyor.

Bunun ötesinde, hem NordVPN hem de IPVanish’in bir yıllık bir planı var. Bu plan, IPVanish’in üç aylık planının fiyatından birkaç dolar daha alıyor ve yine her iki VPN de benzer şekilde fiyatlandırılıyor, IPVanish ayda yaklaşık yarım dolar daha az geliyor. 

IPVanish’in planlarının bittiği yer burası, ancak NordVPN iki yıllık ve üç yıllık planlar da sunuyor. Bu planların her ikisi de aylık maliyete ayrıldığında mükemmel bir değer sunar ve zaman dilimi ne olursa olsun IPVanish’in fiyatını yener. NordVPN’in üç yıllık planı piyasadaki en iyi değerlerden biridir. 

Bu VPN’lerin hiçbiri ücretsiz deneme sunmaz, bu nedenle bir VPN’in nasıl bir şey olduğunu görmek istiyorsanız ProtonVPN incelememize göz atın. ProtonVPN mükemmel bir ücretsiz plan sunuyor. Birçok VPN ücretsiz plan veya deneme sunmaz, bunun yerine potansiyel kullanıcıları geri ödeme politikasından yararlanmaya teşvik eder. 

NordVPN’in 30 günlük cömert para iade garantisi vardır, ancak bu noktada 30 gün hemen hemen bir endüstri standardıdır. Öte yandan IPVanish, kullanıcıların paralarını geri almaları için sadece yedi gün sunuyor. 

Fantastik uzun vadeli fiyatlandırma ile daha affedici 30 günlük para iade garantisi arasında, fiyatlandırma söz konusu olduğunda NordVPN daha iyi bir seçenektir.

Tur: NordVPN Fiyatlandırma Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

8

Kullanıcı dostu

Kullanıcı arayüzü tasarımı söz konusu olduğunda, NordVPN ve IPVanish kutupsal karşıtlardır. NordVPN’in arayüzü temiz ve akıcı. Pencerenin çoğu, nereye bağlanabileceğinizi gösteren mavi baloncuklara sahip bir harita tarafından alınır ve ekranın sol tarafını işgal eden standart bir metin tabanlı sunucu listesi bulunur.. 

VPN, seçtiğiniz ülkedeki baloncuğu tıklatarak otomatik olarak en iyi sunucuyu seçer ve sizi bağlar.

nordvpn-review-sunucu-navigasyon

IPVanish’in arayüzü çoğunlukla bağlandığınızda trafik hızlarınızı gösteren bir grafikle doldurulur. Bir konum seçmek için, grafiğin altında bir açılır menünün yanı sıra solda çok daha net ve daha ayrıntılı bir sunucu listesi görüntülemenizi sağlayan bir sekme bulunur..

IPVanish-Hızlı Bağlantı

IPVanish ayrıca sol üstte görünen IP adresiniz ve sol altta bağlantı süresi ve protokol gibi şeyleri gösteren bir kutu gibi çeşitli bilgiler içerir. Protokol de sağ üstte de listelenir. Genel olarak, IPVanish arayüzü NordVPN’lerden çok daha karmaşıktır.

Ayarlara geçildiğinde, IPVanish her seçeneğin ne yaptığı hakkında çok az açıklama sunar. Bununla birlikte, adil olmak gerekirse, IPVanish’in ayarlarında ortalama bilgisayar kullanıcınızın zaten aşina olmayacağı pek bir şey yoktur. NordVPN ise, her bir ayarın ne yaptığına ilişkin küçük bir veya iki satırlık açıklamalara sahiptir. 

nordvpn-review-ayarları

Her ne kadar NordVPN’in karanlık mod seçeneği içermesini veya IPVanish’in arayüzü gibi kalıcı bir karanlık moda sahip olmasını diliyoruz, ancak kullanılabilirliğini yenmek zor. NordVPN’in haritası istediğiniz konumu bulmayı ve gezinmeyi eğlenceli hale getirirken ayarlar her şeyin ne olduğu hakkında net açıklamalar sunuyor. Yine, NordVPN bu turu kolayca sabitliyor.

Yuvarlak: NordVPN için Kullanıcı Dostu Nokta

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

9

Özellikleri

Özelliklere gelince, her VPN’in sunmasını beklediğimiz birkaç temel şey var. Bunlar arasında bir kill anahtarı ve başlangıçta otomatik olarak bağlanmanın bir yolu vardır. Hem IPVanish hem de NordVPN, tamamen özelleştirilebilir otomatik bağlantı seçeneklerinin yanı sıra tamamen işlevsel bir kill anahtarına sahiptir.

Her iki VPN de “zorunlu” özelliklerimizi örtmek için iyi bir iş çıkarır, bu nedenle bu tur daha iyi ekstra özelliklere sahip olan gelir. IPVanish’in ekstra zilleri ve ıslıklarına gelince, maalesef konuşacak çok şey yok, ne yazık ki. 

Öte yandan NordVPN’in kollarında birkaç ilginç şey var. Yeni başlayanlar için, yakın zamanda CyberSec adlı bir özellik ekledi. Bu özellik esasen güçlendirilmiş bir reklam engelleyici. Yalnızca reklamları engellemekle kalmaz, aynı zamanda bu içeriği barındıran siteleri engelleyerek kötü amaçlı yazılımlardan ve kimlik avı tehditlerinden korunmanıza da yardımcı olabilir. 

nordvpn-review-killswitch

NordVPN, daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanıcıların istenen web sitesine bağlanmadan önce bir VPN sunucusundan başka bir VPN sunucusuna atlamasını sağlayan çift VPN özelliğine de sahiptir. Bu, web taramanıza başka bir güvenlik katmanı eklemenize yardımcı olur ve çevrimiçi izlemeyi daha da zorlaştırır. 

NordVPN ayrıca derin ağa dalmak isteyenler için daha güvenli bir yol olan VPN üzerinden Soğan sunuyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, NordVPN bu son turu el ile kazandı. 

Yuvarlak: NordVPN için Özellikler Noktası

NordVPN Logosu
IPVanish Logosu

10

Son düşünceler

Bu NordVPN ve IPVanish makalesinin başında söylediğimiz gibi, buradaki bir kayıp NordVPN’in itibarına ciddi bir darbe olurdu. Ancak, beklediğimiz gibi işler ortaya çıktı. Sekizden ikiye kadar bir final skoruyla NordVPN rakibini kolayca ele aldı ve ortalama ile çizginin üstünde ne kadar fark olduğunu gösterdi. 

Kazanan: NordVPN

Bu VPN’lerden herhangi biriyle ilgili deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bunu duymak isteriz. Her zaman olduğu gibi, okuduğunuz için teşekkürler. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map