Mobile 2020 için En İyi VPN: Android ve iOS’ta Güvenli Kalın

Telefonlar artık her zamankinden daha fazla çevrimiçi kullanılıyor, ancak bu bağlantının güvenliğine çok az dikkat ediliyor. Sanal özel ağlar masaüstlerinde ve dizüstü bilgisayarlarda yaygın olsa da, hücresel sağlayıcınızın genellikle daha az güvenli LTE bağlantısında yaygın değildir. Mobil cihazlar için en iyi VPN kılavuzunda, hareket halindeyken nasıl güvende kalacağınızı göstereceğiz. 


En iyi VPN rehberimizden seçerek, hız, güvenlik ve kullanılabilirlik standartlarımızı karşılayan beş seçenek seçtik. Mobil cihazlar için her bir seçimi neden sevdiğimize ve genel olarak her birini neden sevdiğimize kısa bir genel bakış sunacağız. 

Acele ediyorsanız, kasnağı atlayabilir ve sadece ExpressVPN’i indirebilirsiniz. Hızlı, kullanımı kolay ve en büyük sunucu listelerinden birine sahip. Akıştan torrentlere ve aradaki her şeye kadar ExpressVPN sadece çalışır ve basitçe çalışır.

Mobile 2020 için En İyi VPN

Mobil Cihazlar için En İyi VPN’i Seçme

Masaüstü ve telefon için VPN seçmek arasında büyük bir fark vardır. Arayüz ve ekran boyutu önemli faktörlerdir. Küçük ekranlar için tasarlanan uygulamalar kullanıcı dostu bir tasarımı aklınızda tutar. İlk beş seçimlerimiz rahat menülerin ve sadeliğin ötesine geçiyor.

Örneğin kullanım kolaylığıyla ilgileniyorsanız, ExpressVPN veya CyberGhost’u denemelisiniz. Onlar basit ve ekstra çan ve ıslık minimum tutmak. Bunlarla önerilen veya akış dostu sunucuları seçip “bağlan” a basarsınız. Bu, basit bir kurulumun daha iyi olduğu el cihazları için mükemmeldir.

Kullanılabilirlik dışında, bağlantı mobil cihazlar için önemli bir faktördür. Çoğu VPN için altın standart, VPN protokolü dökümünde öğrenebileceğiniz OpenVPN protokolüdür. Ancak, çoğu mobil bağlantı için uygun değildir. OpenVPN çalışsa da, bağlantıları kaybederseniz veya değiştirirseniz düşecektir. 

Çoğu kullanıcı gün boyunca birden çok noktada LTE ve WiFi arasında akıcı bir şekilde geçiş yapacağından mobil cihazlar için bu önemlidir. Bu durumda, IKEv2 daha iyi protokol seçimidir. UDP paketleri kullanır ve ilk birkaç paket gönderildikten sonra güvenlik ilişkilendirmesini oluşturmaya başlar, yani bağlantılara çok hızlı bir şekilde girip çıkabilir. 

Kısacası, bir mobil cihaz kullanırken, VPN’nin bir IKEv2 seçeneği sunması çok önemlidir, çünkü LTE ile WiFi arasında çok fazla kesinti olmadan geçiş yaptığınızda bağlantıyı kesebilir ve yeniden bağlanabilir.. 

Mobil Cihazlar için En İyi VPN: ExpressVPN

mobil cihazlar için en iyi VPN

ExpressVPN, karşılaştığımız en hızlı VPN’dir ve mobil cihazlar için geçerli kalır. İster favori TV şovunuzu yayınlıyor olun, ister bir film indiriyor veya rekabetçi bir mobil oyunun birkaç maçında duking yapıyor olun, ExpressVPN sizi bekliyor. Aslında, oyun için en iyi VPN olarak değerlendiriyoruz.

Ayrıca, daha küçük ekranlar için bir zorunluluk olan temiz bir arayüz var. Tek yapmanız gereken uygulamanın ortasındaki büyük “açık” düğmesine basmaktır. Bir yer seçmek söz konusu olduğunda, ExpressVPN 94 ülkede 160 sunucunun geniş bir listesine sahiptir.

ExpressVPN, her kategoride mükemmel olan birkaç VPN’den biridir. Akıştan torrent almaya ve genel taramaya kadar hızlı ve sorunsuz. Cihazınızı açtığınızda da otomatik olarak bağlanacak şekilde ayarlayabilirsiniz, yani çoğu zaman etkin olduğunu bile bilmemeniz gerekir.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN’in tek dezavantajı fiyatıdır, ancak oran hala ödemeye değer. Bu listedeki bazıları da dahil olmak üzere diğer seçenekler, ExpressVPN’in sorduğu bir yıllık 100 dolarlık ücret karşılığında yıllarca hizmet sunmaktadır. Yine de, 30 günlük para iade garantisi, servis riskini ücretsiz deneyebileceğiniz anlamına gelir. 

ExpressVPN başarılı olmak için hazırdır ve bir şans verirseniz hoş bir sürpriz olacaktır. Daha fazla bilgi için ExpressVPN incelememizi okuyun.

NordVPN

mobil cihazlar için en iyi VPN

NordVPN’i açtığınızda, birkaç basit ayrıntı göreceksiniz. Bunlar arasında bir ayarlar düğmesi, hızlı bağlantı düğmesi ve sunucuları ve seçenekleri açmak için hızlıca kaydırılan bir liste bulunur. Belirli bölgeleri seçmek için kullanabileceğiniz benzersiz bir haritaya sahip temiz bir arayüz. 

Ayarlar menüsünde, bir VPN ile birlikte gelen olağan yapılandırmaları ve aynı zamanda göze çarpan bir yapılandırmayı bulacaksınız. Ücretsiz olarak sunulan CyberSec, güvenliğinizi artırır ve sizi kötü amaçlı yazılımlardan, kimlik avı denemelerinden ve diğer siber tehditlerden korur. 

CyberSec bir içerik engelleyici gibidir, ancak tarayıcı uzantısı olarak değil, sistem düzeyinde çalışır. Ayrıca büyük bir artı olan bir reklam engelleyici olarak çalışır.

Fiyat olarak NordVPN, ExpressVPN’den daha erişilebilir, üç yıllık bir plan ise 100 dolardan biraz daha pahalı. Duruşurken, abonelik, sizden ücret almadan önce üç günlük bir deneme süresi alır. Tabii ki, sizin için doğru olmadığını düşünüyorsanız hizmetinizi iptal edebilirsiniz.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPN ayrıca bir dizi özel sunucu ile birlikte gelir. Bunlar arasında çift VPN, P2P, özel IP ve gizlenmiş seçenekler bulunur. Standart sunucular çoğu kullanıcı için iyi olsa da, daha fazla güvenliğe ihtiyacınız varsa, belki de bulut depolama alanınıza yüklemek için veya diyelim ki torrent kullanıyorsanız, özel seçenekleri kullanabilirsiniz. 

NordVPN, ExpressVPN ile birlikte gelen tutarlı hızlara ayak uydurabilirse, ilk sırada yer alır. Yine de, NordVPN incelememizde gördüğünüz gibi harika bir seçim.

CyberGhost

mobil cihazlar için en iyi VPN

CyberGhost, ilk açtığınızda en kısır VPN’lerden birine benziyor, ancak kaputun altında daha fazlası var. Açtığınızda, bağlanacak bir kaydırıcı, bir sunucu seçmek için küçük bir düğme ve bir ayarlar düğmesi var.

Yapılandırma menüsüne girdikten sonra seçenekler açılır. Kötü amaçlı web sitelerine karşı koruyan bir reklam engelleyici ve kötü amaçlı yazılım engelleyicinin basitleştirilmiş bir sürümü var. Bölünmüş tünel de listede, VPN’lerden nadiren görülüyor, çok daha az mobil olanlar.

Hız söz konusu olduğunda, CyberGhost istikrarlı bir bağlantı sürdürmek için mücadele eder. Web’e göz atarken doruklar ve vadiler bekleyebilirsiniz. Akış en çok etkilenir ve arabelleğe alma duraklamaları yaygındır. Yine de gümüş bir astar var, çünkü dünyanın 90 ülkesinde 5.000’den fazla sunucu var.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, hız söz konusu olduğunda NordVPN ve ExpressVPN ile baş başa gidemese de, fiyat söz konusu olduğunda yapabilir (NordVPN vs CyberGhost parçamızı okuyun). Üç yıl boyunca 107 $ ile, en ucuz seçeneklerden biri ve önyükleme için 45 günlük para iade garantisi ile geliyor. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi CyberGhost incelememizde okuyabilirsiniz.

VyprVPN

mobil cihazlar için en iyi VPN

Diğer VPN’ler sadelikleriyle öne çıksa da, VyprVPN manevra yapmanın en kolay yoludur. Ekranın altına üç düğme hakimdir. Burada ayarlarınız, bağlantı durumunuz ve sunucu listeniz arasında gezinebilirsiniz. Rahat, gözleri kolay ve mükemmel hissettiriyor.

Sunucu seçenekleri sınırlı olmakla birlikte, el ile en hızlı olanı manuel olarak seçme veya otomatik olarak en hızlı olanı seçme seçeneğiyle, ortalama kullanıcı için, özellikle de değiştirebileceğiniz çeşitli ayarları düşündüğünüzde, fazlasıyla yeterlidir.

Mevcut ayarlamalar arasında VyprVPN’e özgü bir ayar var. OpenVPN’e benzeyen tescilli Chameleon protokolünü kullanabilirsiniz (bunun hakkında daha fazla bilgi için VPN protokolü dökümümüzü okuyun). Ancak, Chameleon ek gizlilik önlemleri ile birlikte gelir. 

Fiyatlandırma, VyprVPN’in biraz parçalandığı yerdir. “Standart” bir yıllık plan için 60 ABD doları ödeyebilir veya “premium” hesap için yılda 80 ABD dolarına kadar fiyat çarptırabilirsiniz. İkincisi, temel plana bir bulut hizmeti ve Chameleon protokolü ekler. Her iki durumda da 30 günlük para iade garantisi vardır.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Akış güçlü bir takım olmayabilir, ancak indirme hızları VyprVPN ile uyumludur. Hızlı indirme, bu uygulamayı torrent için en iyi VPN’ler listemize dahil etmemizin bir nedenidir.. 

Ortak ağlarda otomatik etkinleştirme için bir seçenek de vardır. Bu, mobil cihazlar için sürümün iyi düşünülmüş ve dikkatlice bir araya getirildiğini açıkça ortaya koymaktadır. Tüm VyprVPN incelememizde bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Özel İnternet Erişimi

mobil cihazlar için en iyi VPN

PIA, dünya çapında küçük bir kapsama alanına sahiptir, ancak yine de hizmet verebilmektedir. 32 ülkeye yayılmıştır ve yazı yazılırken 50 yerde 3.375 sunucu sunmaktadır.. 

Yine de hepsi kıyamet ve kasvet değil. Akış PIA ile alt düzeyde olmasına rağmen, hala en hızlı VPN’lerden biri olarak bir yer buluyor. Aslında, en hızlı VPN için listemizdeki ExpressVPN’in hemen arkasını etiketliyor. Bu hız mobil cihazlar için geçerli.

Ayrıca, CyberSec’e benzer şekilde çalışan bölünmüş tünelleme ve MACE dahil olmak üzere mükemmel bir özellik listesi ile birlikte gelir. PIA’nın 2019’un başında fiyat artışı oldu, ancak zammdan sonra bile maliyetleri ExpressVPN ve NordVPN’den daha düşük tutuyor. 

Özel İnternet Erişimini Sevdiğimiz Diğer Nedenler

PIA basit bir arayüze sahiptir. ExpressVPN gibi, ekranın ortasındaki dev bağlantı düğmesinden yararlanır. Bir sunucu bağlantısı kurmak hızlıdır ve birkaç kullanışlı yapılandırma seçeneği ile birlikte gelir. Özel İnternet Erişimi incelememizde olanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilir veya yedi günlük para iade garantisi ile hizmeti kendiniz deneyebilirsiniz. 

Ücretsiz Android ve iOS VPN’leri

Çoğu uygulama mağazasında reklamı yapılan ücretsiz VPN’ler cazip gelebilir, ancak bir çözümden daha fazla sorun oluştururlar. Özellikle fiyat etiketi olmadan çekici görünüyorlar, ancak en kötü ücretsiz VPN’lerde parçamızı okuyabileceğiniz gibi eksilerini artıranlardan ağır basar..

Bu ücretsiz alternatiflerin çoğu işi tamamlamıyor. DNS sızıntıları yaygındır ve birçok ücretsiz uygulama makul bir süre içinde bir sunucuya bağlanmak için uğraşır. Sınırlı ülke kapsamı ve düşük hızlar yaralanmaya hakaret getiriyor. 

Veri madenciliği bir sonraki konudur. Bir VPN kullandığınızda, çevrimiçi güvenliğiniz tam bir anonimlik ile gelir. Bu, kullandığınız VPN’nin hiçbir bilginizi toplamaması veya saklamaması gerektiği anlamına gelir. Bir VPN bilgilerinizi toplar veya satarsa, tüm amaç yenilir.

Güvenli tarafta kalmak ve ücretli seçeneklere yaslanmak çok daha iyidir. Yukarıda listelenen VPN’lerden herhangi biri, ücretsiz alternatiflerden çok daha iyi bir iş çıkarır. Bununla birlikte, para sizin için büyük bir sorunsa, orada en iyi ücretsiz VPN için Windscribe incelememize göz atın..

Son düşünceler

Yukarıdaki beş seçenek, ister Android ister iOS olsun, mobil cihazınızı hızlı ve kullanımı kolay bir şekilde koruyacaktır. Listelenen her VPN’nin güçlü yönleri vardır, bu nedenle listede daha düşük puan alan biriyle devam etmekte kötü hissetmeyin. 

Tutarlı kazancımız ExpressVPN, ancak farklı düşünebilirsiniz. Listeyi yapmış olmanız gerektiğini düşündüğünüz bir alternatif var mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin ve her zamanki gibi okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map