Malezya 2020 için En İyi VPN

Malezya’da Penang’daki sokak yemekleriyle ziyafet çekebilir, dünyanın en eski yağmur ormanı Taman Negara’yı ziyaret edebilir ve Kuala Lumpur’daki ikonik, 451 metre yüksekliğindeki Petronas İkiz Kuleleri’ne şaşkınlıkla bakabilirsiniz. Güzel ve çeşitli bir yer, ancak çevrimiçi olduğunuzda güvenlik gereksiniminden kaçamazsınız. Malezya için en iyi VPN’lerin bir listesini hazırladık, böylece güneşte güvende kalabilirsiniz.


Sanal özel ağ kullanmayı iyi bir fikir haline getirmenin birçok nedeni vardır. Çin gibi bazı ülkeler kadar kötü olmasa da, Malezya çevrimiçi bazı sansüre maruz kalıyor (Çin için en iyi VPN’imizi okuyun). Net 2017 Özgürlüğüne göre, Malezya kısmen ücretsizdir, bu yüzden engellenmiş web siteleri bulabilirsiniz.

Çevrimiçi kumar ve pornografi gibi bazı bloklar, Malezya yasaları ve yönetmelikleri uyarınca yasal olarak haklıdır, ancak Malezya siyaseti ve benzer bir doğaya sahip olan Jinggo Fotopages adlı Instagram tarzı bir web sitesinin engellenmesi, bu tür sansürün politik şekilde motive.

Malezya Sansürü

Malezya Sansürü

2015 yılında hükümet, eski Başbakan Najib Razak’ın 1Malaysia Development Berhad fonundan milyonlarca insanı kişisel banka hesabına aktarmakla suçlandığı bir greft skandalı kapsaması nedeniyle bazı haber sitelerini engelledi. Katılımından dolayı suçlandı.

Malezya’da faaliyet göstermeyen siyasi web sitelerinin çoğu, adreslerini İngiltere’ye taşıdı ve yetkililerin onları yargılamasını zorlaştırdı. Malezya’da hala engelleniyorlar, ancak bir VPN onlara erişmenize yardımcı olabilir.

Ortak Bloklar

Diğer bloklar arasında bloglar, torrent web siteleri, Yetişkin Arkadaşı Bulucu adlı bir tanışma web sitesi ve çevrimiçi dolandırıcılığa karışan web siteleri yer alır. Malezya İletişim ve Multimedya Komisyonu tarafından uygulanmaktadır. Resmi bir web sitesi listesi yok, ancak bu kamplarda sık sık bloklar çıkıyor.

MCMC web sitelerine, özellikle de hükümeti eleştiriyorsa, içeriği kaldırmaları talimatını verebilir. Sosyal medyayı kullanmak ücretsiz olsa da, bazı blog sahiplerine ve Facebook kullanıcılarına hassas nitelikteki yayınları kaldırmaları söylendi.

2015’te güncellenen Malezya’nın Sedition Yasası, yayınları cazip ilan etmek ve onların da engellenmesini sağlamak için kullanılabilir..

Vatandaşların ifade ve ifade özgürlüğü hakkı vardır, ancak Sedition Yasası ile sınırlamalar vardır. Yasa, Malezya’nın yöneticilerine karşı aşağılama getiren ve ırklar ile dinler arasında nefret uyandırmayı yasaklayan her şeyi yasaklıyor.

Suçluluktan suçlu bulunursa, bedensel zarara veya maddi hasara yol açtığı tespit edilirse maksimum 20’ye çıkarılabilecek bir para cezası veya yedi yıla kadar hapis cezası alabilirsiniz..

Malezya’nın ceza kanununun 499 ila 520. bölümleri hakaret suçunu suç sayıyor. Medyanın, içeriğin doğru olduğunu ve kötülük olmadan yayınlandığını kanıtlayabildiği sürece, 1957 Hakaret Yasası kapsamında verilen daha fazla özgürlüğü vardır..

Her şeyden önce, 2016’da bir kraliyet ailesine hakaret ettiği için bir yıl hapse mahk wasm edilen bir adam da dahil olmak üzere, çevrimiçi konuşma nedeniyle tutuklanan ve kovuşturulan birçok insan vakası oldu..

Singapur, Singapur için en iyi VPN kılavuzumuzda okuyabileceğiniz benzer sorunlara sahiptir.

Malezya’daki Gizliliğiniz

Malezya’daki hükümet gözetiminin kapsamı bilinmemektedir, ancak gizlilik korumaları genellikle zayıftır ve cep telefonu sahiplerinin bile kaydolmaları gerekmektedir. Toronto Üniversitesi merkezli araştırma grubu Citizen Lab, Malezya da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki sunucularda FinFisher olarak bilinen bir yazılım algıladığını bildirdi.

FinFisher, Gamma International tarafından dağıtılan ve devlet kolluk kuvvetleri ve istihbarat teşkilatlarının iletişime geçmesini ve şifreleri çalmasını sağlayan müdahaleci bir gözetim yazılımıdır. Citizen Lab’ın bulguları, bunun daha geniş bir şekilde kullanıldığını gösteriyor. Daha fazla bilgi için gözetim hakkındaki makalemizi okuyun.

2010 Malezya Kişisel Verilerini Koruma Yasası, ticari kuruluşların kişisel verileri satmasını veya üçüncü tarafların kullanmasına izin vermeyi yasadışı hale getirir. Bunu yapmanın cezaları 100.000 Malezya ringgiti (23.850 $) kadar para cezası veya hapis cezasıdır. Federal ve eyalet hükümetleri yasadan muaftır.

Verilerinizi gözetimden korumanın yanı sıra, dolandırıcılık ve çevrimiçi dolandırıcılık da dahil olmak üzere siber suçları göz önünde bulundurmalısınız. Malezya’da yükselişte ve halkın siber tehditler konusundaki endişesi fiziksel olanlardan ağır basmaktadır. Çevrimiçi tehditlere yeniden bakmak için en iyi Tayland için VPN parçamıza göz atın.

Neden Malezya’da bir VPN kullanmanız gerektiğini bildiğinize göre, seçimlerimizi nasıl yaptığımıza bir göz atalım.

Malezya 2020 için En İyi VPN

VPN’i Malezya İçin En İyi Yapan Nedir?

VPN incelemelerimizden bir sağlayıcı seçerken dikkate alınması gereken birçok faktör olsa da, bazıları Malezya’daki diğerlerinden daha önemlidir. Hükümetin gözetimi, siber suçlar gibi büyük bir sorundur, bu nedenle büyük bir güvenliği olan birini seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Bu sizi yetkililerden gizli tutacak ve verilerinizi çevrimiçi tehditlere karşı koruyacaktır.

Güvenli bir antivirüs de zarar görmez.

Bunlarla birlikte, bir öldürme anahtarı daha fazla koruma için iyi bir fikirdir. VPN başarısız olursa, internet bağlantınızın kesilmesini sağlar ve bilgilerinizin sızdırılmasını önler.

Gizliliğiniz de aynı derecede önemlidir, bu nedenle VPN sağlayıcısının güçlü bir kayıt tutmama politikası olması gerekir, bu da çevrimiçi etkinliklerinizin bir kaydı olmayacağı anlamına gelir.

Karşılaştığınız tüm blokları atlatmanıza yardımcı olacağından, iyi bir sunucu ağı da istersiniz. Buna, farklı bölgelerdeki akış hizmetlerine erişmenizi engelleyen coğrafi engeller de dahildir. Daha fazla sunucu size bunları aşma şansı verir.

Bununla birlikte, içeriğin Malezya ile sınırlı olmasını istiyorsanız, orada bulunan sunuculara ihtiyacınız olacaktır. Malezya IP adresini nasıl alacağımız konusunda da bir parçamız var..

Özellikle kekelemeden daha fazla akış istiyorsanız, hız da önemlidir. Daha fazla öneri için akış parçası için en iyi VPN’imizi okuyabilirsiniz. Sınırsız bant genişliği de iyi bir fikirdir, çünkü herhangi bir veri kısıtlaması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Ayrıca, kullanım kolaylığını ve hangi cihazları desteklediğini ve sağlayıcının sunduğu müşteri desteğinin kalitesini de göz önünde bulundurmak istersiniz. Son olarak, kararınız servise göre değişen fiyattan etkilenebilir. Bununla birlikte, bunlar rehberimiz için ikincil endişelerdir.

1. Malezya için En İyi VPN: NordVPN

NordVPN en iyi VPN sağlayıcılarımızdan biridir. Güvenliği birinci sınıftır ve bağlantınızı iki kez şifreleyen çift sekmeli sunucular seçeneğini içerir.

VPN başarısız olursa sizi korumak için bir öldürme anahtarına sahiptir ve günlüksiz politikasıyla gizliliğinizin onurlandırıldığından emin olabilirsiniz..

Önceki

Sonraki

NordVPN’in 60 ülkeye yayılmış birçok sunucusu olduğundan, istediğiniz içeriğe erişirken sorun yaşamamanız gerekir. İçerikle sınırlı olmak istiyorsanız, Malezya’da da yedi tane var. Servise daha derinlemesine bakmak için NordVPN incelememizi okuyabilirsiniz.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

NordVPNs hızları iyidir, ancak uzun mesafelere bağlanırken yavaş olabilir. Bununla birlikte, hızlı bir sunucu değiştirme süresi ve sınırsız bant genişliği vardır, yani bir sınıra girme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Kurulum basittir ve hızlı bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlar. Müşteriler, kullanımı kolay ve iyi bir düzene sahip Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir.

Yararlı bir bilgi tabanı da mevcuttur, böylece küçük sorunları kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz. Daha teknik bir sorun ortaya çıkarsa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla müşteri desteğine başvurabilirsiniz. Canlı sohbet, ikisinin en hızlısıdır, ancak hangisini seçerseniz seçin, personel yardımcı olur.

Uygun bir aylık ücrete sahiptir, ancak daha uzun bir plana abone olarak paradan tasarruf edebilirsiniz. NordVPN 30 günlük bir geri ödeme de sunar, böylece para riske atmadan deneyebilirsiniz.

2. ExpressVPN

ExpressVPN’i NordVPN kadar sık ​​ve iyi bir nedenle öneriyoruz. Sizi güvende tutmak için büyük bir güvenlik ve daha fazla koruma için bir öldürme anahtarı vardır. Kesin bir kayıt tutmama politikası olduğu için gizlilikte de iyi.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

ExpressVPN’in 94 ülkede NordVPN’den fazlası olan sunucuları vardır. Bununla birlikte, toplamda daha az var, ancak sayı yeterli. İhtiyacınız varsa bazıları da Malezya’da. ExpressVPN incelememizde hizmet hakkında daha fazla bilgi edinin.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN en hızlı VPN hizmetleri parçamızda birinci oldu ve bant genişliği sınırı yok. Yine de, yavaş sunucu geçiş zamanı tarafından hayal kırıklığına uğradı.

Kutusundan çıkan bir şey istiyorsanız kullanımı kolay ve harika. Kurulduktan sonra, sizin için her şeyi yapar. Tek yapmanız gereken uygun bir sunucu seçmek ve bu sunucuya bağlı olduğunuzdan emin olmak. ExpressVPN’i Windows, macOS, Android veya iOS’ta kullanabilir ve Firefox, Chrome veya Safari için tarayıcı uzantısını indirebilirsiniz.

Müşteri desteği 7/24 canlı sohbet ve e-posta yoluyla sağlanmaktadır. En hızlı yanıt için canlı sohbeti kullanmanızı öneririz, ancak daha fazla teknik sorgu için e-posta yolu en iyisidir. Yani, personel her iki şekilde de yardımcı olduğunu söyledi.

ExpressVPN’in bir dezavantajı, en pahalı VPN seçeneklerinden biri olduğu için fiyatıdır. Yine de, aldığınız hizmet için maliyete değer. Daha uzun bir plan seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz ve huzur için 30 günlük para iade garantisi sunar.

3. CyberGhost

CyberGhost sırada ve ilk iki seçimimizi yenemese de iyi bir hizmet sunuyor. Büyük bir güvenliği var, ancak önyükleme yapmak için bazıları ve bir kill anahtarı kadar özelleştirilemez. Günlük tutmadığı için gizlilik konusunda da endişelenmenize gerek yok.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenek sunan 58’i kapsayan 58 ülkeyi kapsayan sunucuları var. Servise daha iyi bakmak için CyberGhost incelememizin tamamını okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost’un iyi hızları var, ancak NordVPN gibi uzun mesafelerde harika değil. Bant genişliği sınırı yok, bu nedenle ne kadar veri kullandığınız konusunda endişelenmenize gerek yok.

CyberGhost’u Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz. Arayüz yakın zamanda güncellendi ve alışması biraz zaman alabilir, ancak kullanımı kolaydır. 

Sorunla karşılaşırsanız, küçük sorunlara yardımcı olması gereken kapsamlı bilgi tabanından yararlanabilirsiniz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, canlı sohbet veya e-posta yoluyla müşteri desteğine başvurabilirsiniz. Canlı sohbetin en etkili seçenek olduğunu gördük.

CyberGhost’un aylık fiyatı uygun, ancak paradan tasarruf etmek için daha uzun bir plan yapabilirsiniz. Android ve iOS için yedi günlük bir deneme var, bu yüzden önce deneyebilirsiniz. Ayrıca, tüm platformlar için geçerli bir para iade garantisi vardır. Aylık planla 14 gün, daha uzun planlarla 45 gün alırsınız.

4. TorGuard

TorGuard Malezya için iyi bir seçimdir. İyi bir güvenlik ve sevdiğimiz birçok özelleştirme var. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok protokol var, ancak önce ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun. Kesin kayıt tutmama politikasıyla birlikte bir kill switch’i de sağlar..

torguardclientarea

Malezya da dahil olmak üzere 55 ülkede, blokları atlatmak için seçim yapabileceğiniz yeterli sunucuya sahiptir. Daha fazla bilgi için TorGuard incelememize bakın.

TorGuard’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Hızları iyi, ama değişebilir. Neyse ki, bant genişliği sınırları yok. İstemciler Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Mobil uygulamalar, kurulum için bir acı olabilir.

Sorun yaşarsanız, kullanışlı kılavuzları ve forumu kullanabilirsiniz. Küçük sorunları çözmek için yeterli olmalıdırlar. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa desteğe başvurabilirsiniz. Canlı sohbet sunulur, ancak genel bir müşteri hizmetleri şirketi tarafından yönetilir. Bu nedenle, e-posta desteği daha fazla teknik sorun için en iyi seçenektir.

TorGuard ana sayfası 2017

Tıpkı diğerleri gibi, aylık bir plan yerine yıllık bir plan seçerek tasarruf edebilirsiniz. Yedi günlük para iade garantisi vardır, böylece taahhütte bulunmadan önce deneyebilirsiniz.

5. VyprVPN

Sonuncusu VyprVPN’dir. Beşinci sıralamaya rağmen, bu harika bir hizmet. Temel olarak VPN tüneline koruma ekleyen Chameleon adlı iyi bir güvenlik ve kendi şifreleme protokolüne sahiptir. VPN’de bir öldürme anahtarı vardır ve günlükleri tutmadığı için etkinliklerinizin kayıt olmadığından emin olabilirsiniz.

64 ülkede sunucuları var, ancak toplam tutar diğer önerilerimizden daha düşük. Yine de, bazıları Malezya’da, eğer ihtiyacınız varsa. Daha fazla ayrıntı için VyprVPN incelememizin tamamını okuyun.

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Hızları iyi, ama bazen yavaş olabilir. Ne kadar bant genişliği kullandığınıza dair bir sınırlama yoktur, bu bir artıdır. Windows ve macOS’a yükleyebilirsiniz, ancak istemcilerin düzenleri kötü. İsterseniz Android ve iOS için daha iyi olan mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz..

İhtiyacınız olursa destek alabilirsiniz. SSS bölümü, çoğu sorunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olabilir. Bunu yapmazsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla personelin bir üyesiyle iletişime geçebilirsiniz. Canlı sohbet daha hızlıdır, ancak sorun karmaşıksa e-posta kullanarak daha iyi sunulacaksınız.

VyprVPN-Anasayfa

VyprVPN’in aylık ücreti uygun, ancak daha uzun bir plan seçmek uzun vadede cüzdanınız için daha iyi olacaktır. Aklınızı telafi etmek için yeterli zaman vermeniz gereken 30 günlük para iade garantisinden yararlanabilirsiniz..

Son düşünceler

Bunlar Malezya için en iyi VPN için seçtiklerimiz. Sizi gözetim, çevrimiçi polislik ve siber suçlardan uzak tutmak için iyi bir güvenliğe sahip olanı seçmelisiniz. Bir öldürme anahtarı da bu konuda yardımcı olacaktır. Ayrıca, geniş bir sunucu ağına sahip bir VPN kullanmak istersiniz, çünkü size geçmiş blokları alma şansı verir.

Önerilerimizden herhangi biri yeterli olsa da, Malezya için en iyi VPN NordVPN’dir. Korumalı kalmanıza ve binlerce sunucunun önyükleme yapmanıza yardımcı olacak büyük bir güvenliği vardır. 30 günlük geri ödeme ile kaybedecek bir şeyiniz yok.

Malezya’ya gittiyseniz ve bir VPN kullandıysanız, aşağıdaki yorumlardaki deneyiminizi bize bildirin. Diğer VPN makalelerimize de göz atın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map