Katar 2020 için en iyi VPN

Katar her yıl 2 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. Bir dhow’a atlayabilir ve başkent Doha’daki fütüristik silüeti görüntüleyebilir veya yedi kilometrelik bir sahil şeridi olan kornişte yürüyebilirsiniz. Kum tepelerinin üzerinde gün batımını izleseniz bile, bir noktada çevrimiçi olmanız gerekir ve bunu yaparken Katar’ın güvende olması için en iyi VPN’imizden birini kullanmalısınız..


Sanal özel ağ kullanmak, çevrimiçi tehlikelerden korunmanızı ve kısıtlanmış içeriğe erişebilmenizi sağlar. Aşağıdaki Katar’da kullanmak için nedenleri inceleyeceğiz, bu yüzden okumaya devam edin.

Katar İnternet

Sansür birçok ülkede bir sorundur, Çin buna iyi bir örnektir ve Katar da farklı değildir. Oradaki İnternet filtrelenir ve ülkenin dini ve siyasi görüşleri doğrultusunda tutmak için belirli içeriklere bloklar yerleştirilir.

Pornografi, flört, LGBT sorunları veya cinsel sağlık kaynakları ile ilgili her şey, tıpkı İslam’dan nefret ettiği veya hükümeti eleştirdiği gibi engellenir (Suudi Arabistan için en iyi VPN’imizdeki sansür örnekleri benzerdir). Bazı kategoriler için parametreler o kadar katı ki, yetersiz içerikli web siteleri de bazen engelleniyor.

Netflix, 2016 yılında Katar’a geldi, vatandaşlarının zevkine çok oldu, ancak ABD sürümünde mevcut olan tüm şovlar ve filmler lisans sorunları nedeniyle orada görüntülenemiyor. Tüm seçime erişmek istiyorsanız, ABD’de bir sunucuya sahip bir VPN’e ihtiyacınız olacak.Öneriler için Netflix için en iyi VPN parçamıza göz atın.

Skype, FaceTime, Duo ve Viber gibi popüler VoIP servisleri de engellenir. Hükümet, Katar’da faaliyet göstermek için lisansları olmadığı için onları kısıtladığını söylüyor. Bir VPN kullanmak, bunlara erişmenizi sağlayacaktır (Skype önerileri için en iyi VPN’imize göz atın). WhatsApp çağrıları da engellendi, ancak insanlar yasağın kaldırıldığını bildirdi.

Bununla birlikte, Katar bazı gizlilik ve atlatma web sitelerini filtreliyor, ancak gelmeden önce yazılımı cihazlarınıza indirerek bunun üstesinden gelebilirsiniz..

Katar’da sansür

Sansür

Doha News dahil olmak üzere haber web siteleri, rahatsız edici veya şüpheli olduğu düşünülen materyalleri yayınlamaktan dolayı engellenebilir. Sonuç olarak, gazeteciler İslam, hükümet politikaları ve yönetici aile gibi konularda sansür uyguladılar.

İlginç bir şekilde, Katar, bölgesel hükümetleri eleştirmekten çekinmeyen ünlü TV kanalı Al Jazeera’yı sübvanse ediyor. Yine de, bölgesel haberlere ve uluslararası haberlere yerel haberlerden daha fazla odaklanmaktadır. Bu konuda daha fazla bilgiyi Al Jazeera için en iyi VPN makalemizde okuyabilirsiniz.

Katar’ın siber suç yasası ve ceza kanunu ile insanlar birilerinin itibarına zarar verebilecek ifadeler yapmakta sorun yaşayabilirler. Sosyal medyada veya e-posta veya WhatsApp gibi özel yollarla yapılanlar için önemlidir.

Siber suç yasası 2014 yılında yürürlüğe girmiştir ve çevrimiçi olarak başka bir kişiye iftira veya iftira işleyen herkesin bir yıla kadar hapis cezasına veya 100.000 Katar riyaline (27.000 $) kadar para cezasına çarptırılabileceğini belirtmektedir. Buna ek olarak, Katar’ın ceza yasası başka bir kişiye hakaret etmenin yasadışı olduğunu söylüyor.

Katar’da Hücum Etmek

Bunun bir örneği, konaklama yerinden tahliye edilen ve daha sonra onu ayarlayan adama hakaret eden Dina Abdulhamid’dir. Homofobik bir bulamaç da dahil olmak üzere ona WhatsApp aracılığıyla birkaç mesaj gönderdi ve hatta birinde tehdit etti. Altı ay hapis ve 20.000 Katar riyali cezası aldı (5.000 $).

Başka bir durumda, üç gurubuna beş aylık bir hapis cezası verildi ve öğrenim artışından dolayı üzüldükleri için çocuklarının müdürünü ve diğer okul görevlilerini Facebook’ta karaladığı için 1.000 Katar riyali (275 $) para cezasına çarptırıldı.

Yasa, telekomünikasyon sağlayıcılarına kovuşturma delilleri konusunda işbirliği yapma talimatı vermektedir. Uzmanlar ayrıca, başkalarının kişisel hayatlarının fotoğraflarını veya videolarını veya rızası olmadan sosyal medyada araba kazası kurbanlarını gönderenlerin cezalandırılabileceğini söylediler.

Katar mevzuatı oldukça geniştir ve ifade özgürlüğünü kısıtlayabilir. Birçok yasal tehlike göz önüne alındığında, ne yayınladığınıza dikkat etmelisiniz. Katar hükümetini eleştirirseniz, ulusal çıkarlarına zarar verirseniz veya iktidardaki aileyi rahatsız ederseniz, hapis veya para cezasıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tür konuşma özgürlüğü kısıtlamaları Türkiye için en iyi VPN’imizde de görülebilir.

En kötü vakalardan biri şair Muhammed Raşid el-Ajami davasıydı. 2012 yılında YouTube’da Arap Baharı ile ilgili bir şiir okuduğu için 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı, hayatından düştü. Suç, rejimi devirmeye ve emire hakaret etmeye teşvik ediyordu. Neyse ki, Emir onu affettikten sonra serbest bırakıldı.

Katar’da Gözetim

Katar’da belirli bir sürveyans raporu olmamasına rağmen, vatandaşları gözetlemek için araçlara sahip olduğuna dair kanıtlar var.

WikiLeaks, Katar Devlet Güvenlik Bürosu’nun casusluk yazılımı FinFisher’a 2010-2014 yılları arasında 3 milyondan fazla Katar riyali (824.000 $) harcadığını açıkladı. Program, çevrimiçi iletişimi gizlice izlemek için kullanılabilir. Katar’ın satın alma için ne amacı olduğu bilinmiyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı raporu, Katar hükümetinin interneti sansürlemek için bir proxy sunucusu kullandığını ve internet servis sağlayıcısı aracılığıyla web sitelerini, e-posta ve sohbet odalarını izleyip engelleyebileceğini belirtti..

ISS’lerin kullanıcı bilgilerini bir yıl, elektronik bilgileri, trafik verilerini ve içerik bilgilerini 90 gün boyunca tutmaları istenir. ABD için en iyi VPN’imiz başka bir hükümet gözetim operasyonunu ortaya koyuyor.

Katar’daki Çevrimiçi Tehditler

Katar’da çevrimiçiyken kötü amaçlı yazılımlar, virüsler ve daha fazlası dahil olmak üzere kaçınılması gereken birçok tehdit vardır. Ücretsiz WiFi noktaları artıyor, ancak bir tane kullanırsanız dikkatli olmanız gerekir, çünkü sizi siber suçlular gibi tehlikelere maruz bırakabilirler. Sorun, bağlantının ne kadar güvenli olduğunu bilmemenizdir.

Bir VPN’nin yanı sıra en iyi antivirüs çözümlerimizden biri de bu risklerden korunmanıza yardımcı olur. Siber saldırılardan muzdarip bir ülke örneği için Tayland için en iyi VPN’imizi okuyun.

Katar 2020 için en iyi VPN

VPN’i Katar İçin En İyi Yapan Nedir?

VPN’lerin birçok özelliği vardır, bazıları Katar’daki diğerlerinden daha önemlidir. İlk olarak, gözetim, çevrimiçi polislik ve siber saldırılara karşı korunduğunuzdan emin olmak için büyük güvenlik aramalısınız. Buna ek olarak, VPN başarısız olursa ve verilerinizi güvende tutarsa ​​bağlantınızı kesen bir kill anahtarı sağlamalıdır..

Gizliliğiniz de önemlidir ve iyi güvenlik tek başına bunu sağlamayacaktır. Günlük kaydı yok politikası olan bir sağlayıcı seçin. Bu, çevrimiçi etkinliklerinizin kaydını tutmayacağı anlamına gelir, bu nedenle yetkililerin sorması durumunda bir tane sağlayamaz.

Farklı ülkelerdeki birçok sunucuyla bir tane seçmek, sansür ve coğrafi engelleri atlamak için size daha iyi bir şans verecektir. Katar ile sınırlı içeriğe erişmek istiyorsanız, orada da sunucuları olduğundan emin olmalısınız.

Hızlı bir VPN, her şey yüklediğinizde hızlı bir VPN kahve molası vermek zorunda kalmayacağınız için başka bir önemli unsurdur. Özellikle akış için yararlıdır. Sağlayıcının da sınırsız bant genişliği sunduğundan emin olmalısınız, böylece istediğiniz kadar izleyebilir veya indirebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken diğer şeyler, kullanımının ne kadar kolay olduğu ve hangi cihazları desteklediğidir. İyi müşteri hizmeti uygundur ve cüzdanınızın ne kadar şişman olduğuna bağlı olarak fiyatı belirleyici faktör olabilir.

Katar için önerilerimizi aşağıda okuyun. Bazıları belirli aktiviteler için diğerlerinden daha iyidir, bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçtiğinizden emin olmak istersiniz..

1. Katar için En İyi VPN: VyprVPN

VyprVPN bizim Katar galibimiz. Mükemmel güvenlik sunar ve ekstra koruma için kendi Chameleon protokolüne sahiptir. Yerleşik bir kill switch’i ve günlüksiz bir politikası da vardır, bu nedenle gizliliğiniz için herhangi bir risk yoktur. Bu sağlayıcı ile ilgili ayrıntıları VyprVPN incelememizde bulabilirsiniz..

60’tan fazla ülkede sunucuları vardır, bu nedenle blokları dolaşırken bir sorun yaşamamanız gerekir. Bazı rakiplerinden daha yavaş, ancak hızları kötü değil ve bant genişliğini sınırlamıyor. Katar ile sınırlı içeriği görüntülemek istiyorsanız, VyprVPN listemizde sunucuları olan sadece iki sağlayıcıdan biridir. Sunucu yayılımı, gezginler için en iyi VPN’imizde bir yer kazandı.

Çevrimiçi etkinlikleriniz daha hassas bir yapıya sahip olacaksa, ikinci tercihimizi ve en güvenli VPN’i seçmenizi öneririz..

VyprVPN Sevdiğimiz Diğer Nedenler

VyprVPN’i Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanabilirsiniz, ancak istemci geliştirilebilir. Kurulum kolaydır, ancak hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Web sitesinde küçük sorunların çoğunu çözmenize yardımcı olacak bir SSS bölümü var. Destek ekibinin bir üyesine canlı sohbet veya e-posta yoluyla da başvurabilirsiniz. Canlı sohbet size en hızlı yanıtı verecektir, ancak sorununuz teknikse daha ayrıntılı yardım için e-posta kullanmalısınız. Bununla birlikte, her üçü de bilgi ile sınırlıdır.

vyprvpn-dns

VyprVPN uygun bir aylık ücrete sahiptir ve daha uzun bir plan seçerek indirim alabilirsiniz. Hoşunuza gidip gitmediğini görmek için yeterli zaman vermesi gereken 30 günlük para iade garantisi vardır..

2. ExpressVPN

İkinci tercihimiz ExpressVPN. VyprVPN’den daha iyi güvenlik sunar, bu yüzden çevrimiçi hassas bir şey yapacaksanız onunla birlikte gitmelisiniz. Yerleşik bir öldürme anahtarı ve katı bir kayıt tutmama politikası da vardır, bu nedenle çevrimiçi işlemleriniz gizli tutulacaktır. Güvenliğinin neden bu kadar iyi olduğunu görmek için ExpressVPN incelememizi okuyun.

ExpressVPN-Web sitesi

ExpressVPN-Kayıt

ExpressVPN-Speedtest

ExpressVPN-Tünel-Seçenekler

ExpressVPN-Tam App

Önceki

Sonraki

94 ülkeye yayılmış çok sayıda sunucusu var, ama Katar’da yok. Piyasadaki en hızlı VPN’dir ve bant genişliği sınırlamaları getirmez, bu nedenle Katar içeriği aradığınız sürece akış için en iyi VPN’dir. Ancak sunucu geçiş süresi daha hızlı olabilir.

ExpressVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

ExpressVPN, Windows, macOS, Android ve iOS’ta kullanılabilir. Ayrıca, Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı uzantıları vardır. Müşterilerinin kullanımı kolaydır ve kutudan çıktığı gibi VPN ile deneyimi olmayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Müşteri hizmetleri iyidir, ancak rakiplerine göre daha yavaştır. Canlı sohbet 7/24 açıktır veya sorunuza e-posta gönderebilirsiniz. Personel her iki şekilde de yardımcı olur. Kendi kendine yardım için de yararlı bir bilgi tabanı var.

ExpressVPN’in dezavantajı fiyatıdır. Rakiplerinden daha pahalıdır, ancak daha uzun bir süre abone olarak paradan tasarruf edebilirsiniz. Harika bir hizmet sunar ve daha fazla gönül rahatlığı için 30 günlük para iade garantisi vardır..

3. NordVPN

NordVPN başka bir iyi sağlayıcıdır ve ExpressVPN ile NordVPN parçamızı okuyabileceğiniz gibi ikinci tercihimizle karşılaştırılabilir. Bağlantınızı iki kez şifreleyen çift sekmeli sunucu seçeneği de dahil olmak üzere mükemmel güvenlik sunar.

Ayrıca, bir kill anahtarı sağlanmıştır ve günlükleri tutmaz.

Önceki

Sonraki

60 ülkeyi kapsayan binlerce sunucusuna sahiptir, ancak hiçbiri Katar’da değildir, bu nedenle o ülkeyle sınırlı içeriği görüntüleyemezsiniz. Hızları iyidir, ancak daha uzaktaki bir sunucuya bağlanırken yavaşlayabilir. Ancak sunucu geçiş süresi hızlıdır. Daha fazla bilgi için NordVPN incelememize göz atın.

NordVPN’i Sevdiğimiz Diğer Nedenler

Masaüstü istemcisi Windows ve macOS için kullanılabilir ve mobil uygulama Android ve iOS’ta. Kurulum basit ve düzenler iyi.

Müşteri hizmetleri, çoğu sorunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olacak kullanışlı bir bilgi tabanı biçimindedir. Destekle canlı sohbet ve e-posta yoluyla da iletişim kurabilirsiniz. Canlı sohbet en hızlı seçenektir, ancak her iki rota da yardımcı olacaktır.

Aylık fiyat uygun ama daha uzun bir plan seçerek biraz tasarruf edebilirsiniz. Böyle bir taahhütte bulunmaktan endişe ediyorsanız, beğenmemeniz durumunda 30 günlük geri ödeme sunduğunu bilmelisiniz..

4. HideMyAss

Sıradaki HideMyAss, diğer seçimlerimiz kadar iyi değil, ama kötü bir seçim de değil. Standart olarak AES 256 bit şifreleme ile iyi güvenlik sunar. Ayrıca, ek güvenlik için bir öldürme anahtarı var.

Bununla birlikte, gizlilik politikası rahatsız edici, bazı kullanım günlüklerini tuttuğunu belirttiğinden. Örneğin, 30 gün boyunca bağlandığınızda ve bağlantıyı kestiğinizde kayıtları tutar. Yetkililer tarafından istenirse, daha ayrıntılı bilgiler de kaydedebilir.

HideMyAssDownloadOptions

Sunucu kapsamı, 190 ülkeyi kapsaması bakımından büyüktür ve diğer sağlayıcılarımızdan çok daha fazladır. Toplam sunucu sayısı bazılarından daha az, ancak 900’den fazla ile uygun bir sunucuya bağlanmakta sorun yaşamadığınızdan eminiz. VyprVPN gibi, HideMyAss’ın Katar’da sunucuları var, bu konumla sınırlı içerik ve listemizi yapmamın ana nedeni istiyorsanız harika.

Hızları çoğu etkinlik için yeterlidir ve bant genişliği sınırlaması yoktur.

HideMyAss’ı Sevdiğimiz Diğer Nedenler

HideMyAss, Windows, macOS, Android ve iOS’u destekler ve istemcilerin kullanımı kolaydır.

Yardıma ihtiyacınız varsa, web sitesinde bir bilgi tabanı vardır, bu nedenle müşteri desteğine başvurmadan önce sorunu kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz. HideMyAss incelememizde okuyabileceğiniz gibi, bir personelin size e-posta ile geri dönmesi biraz zaman alabilir. En iyi seçeneğiniz, çok daha hızlı olduğu için canlı sohbet özelliğini kullanmaktır.

HideMyAss ana sayfası

Aylık fiyat rakiplerine göre oldukça pahalı. Yararlanmak için yedi günlük bir deneme var, ancak deneme süresi boyunca iptal ettiğinizden emin olun, aksi takdirde 12 aylık bir abonelik için faturalandırılırsınız. Deneme süresinin bitiminden önce iptal ederseniz, yedi günün tamamını kullanmaya devam edebilirsiniz ve unutmanız durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır.

5. CyberGhost

Son olarak CyberGhost var. Katar listesinin başında olmasa da, hala iyi bir sağlayıcı. Güvenliği, rakiplerinin bazıları kadar özelleştirilemese de, harika ve hizmetle birlikte kalıcı olarak etkinleştirilmiş bir öldürme anahtarı var. Günlükleri olmayan sağlam bir politikası olduğundan gizliliğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

58 ülkede sunucusu var, ama Katar’da yok. Bant genişliği sınırları yoktur ve hızlar iyidir, ancak uzun mesafelerde bağlanırken yavaşlayabilirler. Daha fazla bilgi için CyberGhost incelememizi okuyun.

CyberGhost’u Sevdiğimiz Diğer Nedenler

CyberGhost, Windows, macOS, Android ve iOS için kullanılabilir. Arayüz yakın zamanda güncellenmiştir ve kullanımı kolaydır, ancak alışması biraz zaman alabilir. CyberGhost, aynı anda en fazla yedi cihaza bağlanmanıza izin verdiği için birden fazla cihaz için en iyi VPN için listemizi oluşturdu.

En sık karşılaşılan sorunları çözmenize yardımcı olacak kapsamlı bir bilgi tabanı vardır. Bunu yapmazsanız, canlı sohbet veya e-posta yoluyla bir destek üyesine başvurabilirsiniz. Canlı sohbet bu ikisinin en hızlısıdır, ancak daha fazla teknik sorgu için e-posta daha iyidir.

Aylık fiyatlandırma diğerleriyle karşılaştırılabilir, ancak daha uzun bir plan seçerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Bir Android veya iOS cihazı kullanıyorsanız, yedi günlük denemeyi kullanarak deneyebilirsiniz. Değilse, beğenip beğenmediğinize karar vermeniz için size yeterli zaman tanıyacak bir para iade garantisi vardır..

Son düşünceler

Şimdi Katar’da neden VPN kullanmanız gerektiğini ve hangi özelliklere ihtiyacınız olduğunu bildiğinize göre, en iyi VPN incelemelerimizden iyi bir tane seçmenize yardımcı olduğumuzu umuyoruz. Güvenlik, sizi çevrimiçi ortamda güvende tutmak için çok önemli bir faktördür. Sağlayıcının bir kill switch sunması ve kayıt tutmama politikası izlemesi de önemlidir..

VyprVPN bizim en iyi seçimimiz. Güvenliği sizi güvende tutmak için yeterlidir ve diğer birçok sunucusuyla birlikte Katar’da bir varlığı vardır. Bununla birlikte, çevrimiçi maskaralıklarınız daha hassassa, daha iyi bir güvenlik olduğu için ikinci tercihimiz ExpressVPN’i tercih etmelisiniz..

Katar’da VPN kullanma konusunda deneyiminiz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Okuduğunuz için teşekkürler.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me